BINNENLAND. Een derdie bomaanslag te Oalcutta. Generaal Pouoe wfflef voor kolonel Oerra Tip-Toppen (3X4 o.M.) per Fotokaarten per doz. en ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten) doz. en Cablnetfoto 1/1 doz. en Salonfoto f 2.f 2.50 en f 1.— f 4. Oofit4ndl6, Volksraad. burgemeester patijn treedt af. Buitengewone warmte. DE ZUIDERZEEVISSCHERIJ- TEN TOONSTELLING. de velzerbrug. LUCHTVAART. De postvluchten naar Indië. TWEEDE KAMER. Wijziging Indische begrooting voor 1930. Von Gronau in de baven van New York gedaald. Gevecht tusschen ecu grenBr stom en Meunen. Uit Peshawar wordt geseind dat een aantal leden van den stam der Jaji die te Amirtïhans aan den grens van Kurran een Afgaanschen post hadden bezet, door Ai- ganen, die hun vijandig waren, verdre ven zijn. Een politiepost gebombardeerd. Een politiepost in de buitenwijk Jora- bagan van Oaloutta is Vrijdagavond ge bombardeerd. Er zijn twee gewonden. Gisterenoehtend om hall tien is te Oaleutta de derde bomaanslag gepleegd. De bom was gerieht op een politie-post, maar viel op het dak van het stadstim- merhiais en ontplofte daar. Een politie-agent en drie koelies van het timmerhuis werden gewond. Een van hen verloor een hand en verkeert in hachelijken toestand. Alle slaohtoflers zijn in het ziekenhuis opgenomen. Vrijwel het geheele dagel|Jks«he bestuur van het Alindische. Congres (welk be stuur tot een organisatie in strijd met de wet was verklaard) is te Delhi in hechtenis genomen. Onder de bestuurs leden bevond zich Patel, de gewezen voor zitter van de Wetgevende Vergadering. NIEUWE ONLUSTEN IN PERU? Naar uit Lima gemeld wordt, vreest men dat in Peru nieuwe onlusten zullen uitbreken. De opstandelingen hebben zich thans namelijk in twee groepen verdeeld, die zeer vijandig tegenover elkaar staan. De opstandelingen in het Zuiden heb ben geweigerd de te Lima gevormde re geering te erkennen. Naar thans bekend wordt, zfln bil de eerste gevechten bij het uitbreken van den opstand acht personen gedood en een honderdtal gewond. Het militaire bewind, dat door gene raal Pouce gevormd «al volgens een bericht uit Lima altreden, "^onel San- chez Oerro, die het hoofd va.. ~n op stand was, zal een nieuwe regeering vor men. DE BURGEROORLOG EN CHINA Bommen op Peking. Twee vliegtuigen van de Nationalisti sche regeering hebben gisterenochtend zes bommen op de Tataren- en de Keizer lijke Stad van Peking geworpen. Slechts één bom ontplofte in de Tsjien-men- poort. Er werd niemand gedeerd De be volking bleef onverstoorbaar kalm. blijf der patiënten in de buitenlucht, hun vermeerderde mobilisatie en daarmede verbeterde hygiënische condities, hier van invloed zijn. Het personeel, inbegrepen de genees kundigen, bestond op 31 Dec. 1929 uit 646 personen. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DE GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN IN NEDERLAND. NEDERLANDSOH VLOOTBEZOEK AAN AUSTRALIË. Belast is met het bevel over het smal deel, dat zich naar Australië zal begeven, de schout-bij-nacht O. O. Kaijser, het bevel over de achterblijvende schepen de kap. ter zee C. J. E. Brutel de la Rivière. Aan gewezen als groeps-oommandant over de torpedobootjagers „Piet Hein" en „Kor- tenaer" de kap .-luit ter zee T. L. Kruijs. Marine. Amendementen en moties. Bij de behandeling van de begrootings- afd. Marine zijn de amendementen Soeroso c.s., waarbij wordt voorgesteld post 1003 te verminderen met f 1.000.000 en 1003a met f 1.176.000 en 1003b met f 200.000, teneinde uitbreiding der bewapening, bedoeld in de grondslagen der defensie, voorloopig op te schorten in verband met den minder gunstigen flnanoieelen toe stand, verworpen met 88—12, 37—18 en 37—13 stemmen. Een amendemt-Rückert c.s. tot ver mindering van post 1007 met f 242.500, zijnde de helft van de herstellingen enz. van Hr. Ms. kruiser „Zeven Provinciën'' is aangenomen met 44—6 stemmen. Een amendement RQokert o.s. tot in- lassching van een memoriepost ten be hoeve van een permanente commissie voor de zeescheepvaart is na eenig debat ingetrokken, waarna de geheele begroo- tiiigsafd'eeling wordt aangenomen. De motie Kerkkamp c.s., waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken van een gezinstoelage wanneer het dienstbe lang achterlaling van het gezin in Neder land vordert en de regeering wordt uit genoodigd de kosten hiervoor te ramen, is ingetrokken, nadat ze was gewijzigd in dien zin, dat de regeering slechts werd uitgenoodigd de gevraagde inlichtingen te verstrekken, zonder vermelding van de mogelijkheid der invoering, waarop de regeerings-gemachtigde verklaarde dat de regeering geen bezwaar had tegen verstrekking dier opgave. De motie-van Lonkhuyzen c.s., waarin de regeering wordt uitgenoodigd de kosten en voordeelen na te gaan van een lichting van de Zeemeeuw, is verworpen met 327 stemmen. HEVIGE DESSABRAND OP LOMBOK. In de dessa Sikoer, Oost Lombok, heeft een hevige brand gewoed, waardoor 3500 huizen zijn vernield. De schade bedraagt J 75.000. Oorzaak onbekend. Geen per soonlijke ongelukken. Gooi geen brandende lucifers of siga retten achteloos weg in de duinen. Naar met de meeste stelligheid kan worden medegedeeld, heeft thans de bur gemeester van 's-Gravenhage, mr. J. A. N Patijn, wiens ambtsperiode op 80 Sep tember a.s. na een 12-jarig burgemees terschap eindigt, verzocht, niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen. KONINGINNEDAG. De Koningin zal Zaterdag a.s. luisteren naar de huldebetooglng te Batavia ter gelegenheid van haar verjaardag. Een Aneta-telegram uit Batavia dd. Maandag meldt: De oommissie voor de feestelijke vie ring van den BOsten verjaardag van H. M. de Koningin deelt mede, dat de regeering bericht heeft ontvangen van den minister van Koloniën, dat het de Koningin heeft behaagd de huldebetooging van Zaterdag e.k. op het sportterrein van de Pasar Gambir, uit te zenden door den techni- schen dienst van het bedrijf der telegrafie, op Het Loo aan te hooren tusschen 2 en 8 uur 's namiddags, Amsterdamschen tijd. De uitzending, waarvan in bovenstaand bericht sprake is, geschiedt op de 16 M. golf. A.s. Zaterdagmiddag is de Hilver- sumsche zender in gebruik bij de VARA. Voor deze vereeniging zijn, naar ons bij informatie bij het bestuur bleek, geen termen aanwezig deze Indische uitzen ding her uit te zenden. Thans worden door den Kath. Radio Omroep pogingen aangewend om de feestelijkheden in Batavia her uit te zen den over den Huizer zender. Waar zich hierbij echter verschillende technische moeilijkheden voordoen, is het nog niet geheel zeker, dat een en ander geschie den zal. (HbL). ZONDAG 81 AUGUSTUS IN DEN AETHER. Gewone uitzending als op andere Zondagen. De AVRO op den „officieelen" verjaardag van H. M. Zondag 81 Augustus, de verjaardag van H. M. de Koningin, wordt in den aether beschouwd als een gewone Zondag, d.w.z. de uitzendingen via Hilversum zullen dezelfde zijn als andere Zondagen: èn AVRO èn VARA zenden uit Waar officieel 1 September de verjaar dag van H. M. gevierd wordt, zou als de VARA dien dag de beschikking over den Hilversumschen zender had, een ruiling hebben moeten plaats vinden. Toevallig komt het zoo uit, dat de AVRO het Alge- meene Programma verzorgt opMaan dag 1 September. HET VLOOIT LAN. Wij lezen ln het Volk: Op initiatief van het bestuur der S.K. Volkspartij hadden drie vertegen woordigers dier partij dezer dagen op het aeoretariaat der S.D.A.P. een samen- sprekiag met vertegenwoordigers van Partjj en Vakverbond, omtrent door de R.K, Volkspartij te verleenen steun aan het petitionnement der S.D.A.P. en het N.V.V. tegen het vlootplan van minister Deckers. Het bestuur der R.K. Volkspartij gaf kennis van zijn voornemen om in het orgaan der partij en in eenmanifest.dat in honderdduizend exemplaren verspreid zal worden, de katholieken aan te sporen, de petitionnementslijsten te ondertee kenen. Voorts zal de R.K. Volkspartij eind September te Amsterdam een openbare vergadering beleggen ter bestrijding van het vlootplan. Nog werden maatregelen overwogen van plaatselijk contact ten einde te be vorderen, dat de aanhangers der R.K. Volkspartij bezocht zullen kunnen worden om hun handteekening te winnen. Ten slotte zal de voorzitter der R.K. Volkspartij, de heer C. D. Wesseling, op Woensdagavond 10 September een kwar tiervoorden V.A.R.A.-microfoon spreken, ten einde de katholieken tot teekenen aan te sporen. PROV. ZIEKENHUIS BIJ SANTPOORT. Een voor- en nazorgdlcnst Het laagste sterfte-dJfer. Verschenen is het verslag over 1929 van het Prov. Ziekenhuis bij Santpoort, samen gesteld, door den thans afgetreden genees heer-directeur dr. W. M. van der Scheer. Het verslag is ditmaal geïllustreerd met enkele foto's; o.a. zijn opgenomen een j luchtfoto van de geheele inrichting afbeel- I dingen van het landhuis, van de eetzaal in het landhuis en van de nieuwe weverij. De lezer krijgt hierdoor een indruk van j de omgeving, waarin de patiënten verkee- ren en werken. In 1929 werden opgenomen 303 patiën ten en wel 105 mannen en 258 vrouwen. Hiervan werden in de sanatoriumafdee- ling verpleegd 70 mannen en 127 vrou wen. Er zijn in 1929 in het ziekenhuis over leden 80 patiënten en wel 22 mannen en 08 vrouwen, terwijl de totale bezetting op 31 Dec. 1929 bedroeg 420 mannen en 1055 vrouwen. Het sterftecijfer over 1929 is het laagste, dat het ziekenhuis in de laatste negen jaar heeft gekend. Waaraan dit mag wor den toegeschreven is niet met zekerheid te zeggen en vóór men bepaalde conclusies t-iekt, zal men ook de eerstkomende jaren nog moeten afwachten. Het is echter wel aannemelijk, dat het vermeerderde ver- Jaarverslag. Midden Augustus is het 20ste jaarver slag van bovengenoemde vereeniging ver schenen. X 1 Uit het verslag blijkt, dat het ledental in 1928 bedroeg 5719, donateurs(tnces) 1164 en in 1929 steeg tot 6029 leden, 1630 donateurs(trices). Door 17 afdeelingen werd een speldjes- of bloemendag gehou den, 2 afdeelingen hielden een verloting, 3 afdeelingen een feestavond, waarvan de batige saldi ten voordeele van de vereeni ging kwamen. De in 1928 samengestelde oommissie, die tot taak had te onderzoeken op welke wijze een herstellingsoord moet worden ingericht, bezocht onderscheidene inrich tingen in het land en heeft hare bevindin gen in een rapport samengevat, besloten met eenige conclusies, waarin zij de moge lijkheid constateert van de exploitatie van een herstellingsoord voor vrouwen, man nen en kinderen. Het maandblad Onze Gezondheid ver wisselde van gedaante, zoowel in- als uitr wendig. Het centraal bestuur bestaat thans uit de heeren K. Schaap, le voorzitter; A van Bienen, 2e voorzitter; A. G. Post, le secre taris; H. Smit, 2e secretaris; E. J. Mulder, le penningmeester; W. M. F. Hörchner, 2e penningmeester; J. W. Gerlach, H. Blom en H. G. Tak, commissarissen. Het uitvoerig financieel verslag van den penningmeester geeft een volledig beeld van den financieelen toestand der vereeniging. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 53.358, saldo winst 17.185; de balans wijst per 81 Deo. 1929 een eindcijfer van 242.176 aan. Op 1 Januari 1929 waren aanwezig 13 patiënten. Er werden in den loop van het jaar 20 patiënten opgenomen; er vertrok ken er 25, zoodat op 81 December 1929 aanwezig waren 8 patiënten. Er werden in het geheel 83 patiënten verpleegd met een totaal aantal verpleeg- dagen van 4130 (het vorige jaar 4057); het gemiddeld aantal patiënten per dag was dus 11A KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Algemeen Congres te Groningen op 2, 8 en 4 Sept Do Kon. Ned. Middenstandsbond te 's-Gravenhage zendt ons het programma met bijbehoorende stukken voor zijn 27ste Nationaal Congres, op 2, 8 en 4 Sept a.s. te Groningen te houden. De bijbehoorende stukken zijn de volgende: Rapport der Oommissie inzake het Cadeaustelsel, Prae- advies van dr. G. J. Otten, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland te Leeuwarden, over den Ver koop door middel van automaten. Prae- advies van Jhr. J. C. Mollerus, secretaris derK. v.K. te Haarlem over Gemeentelijke Bedrijfswinsten. Rapport der Oommissie voor het onderzoek naar de wenschelijk heid van verplicht lidmaatschap van vak- en standsorganisaties, Rapport der Com missie inzake de Oneerlijke Concurrentie en het Uitverkoopwezen. Omtrent de ge meentelijke bedrijfswinsten komt de prae- adviseur tot de conclusie, dat afschaffing onder de tegenwoordige omstandigheden niet mogelijk en niet wenschelijk is, doch dat zij als jaarlijksche bron van inkomsten slechts secundaire beteekenis behooren te hebben. Ten opziohte van het cadeau stelsel worden de conclusies en voorstellen van de Staatscommissie door den prae- adviseur niet in hun geheel aanvaard. Voorgesteld wordt een nieuw, op veel ruimer schaal ingericht, onderzoek hier omtrent. In dé bovenlucht Het Kon. Ned. Met. Instituut in De Bilt meldt Bij een vliegtuigwaarneming te Soester- berg werden Woensdagochtend om 8 uur de volgende temperaturen opgenomen: op 1000 meter 26.6 graden, op 2000 meter 19.7, op 3000 meter 12.5, op 4000 meter 6.0, op 5000 meter minus 2.8, op 6000 meter minus 9.1. De hoogste temperaturen, tot nu op deze hoogten gemeten,- waren: op 1000 nieter 24 5 in Juii 1923, op 2000 meter 17.0 in Juli 1923, op 3000 meter 13.4 in Juli 1926, op 4000 meter 6.6 in Juli 1926, op 5000 meter 1.7 in Augustus 1926, zoo- dat dus Woensdag tot 2000 meter hoogte alle records geslagen werden. Uit Den Helder wordt gemeld: op 1000 meter 25 graden, op 2000 nieter 20 gruden, op 3000 nieter 13 graden, op 4000 meter 5 graden, op 5000 meter minus 3 graden op 6000 meter minus 9 graden. Naar aanleiding van de Zuiderzeevis- scherijtentoonstelling te Bnkhuizen ver scheen de Enkhuizer Courant met een spociaal nummer, waaraan verschillende contribuanten hebben medegewerkt, en dat is geïllustreerd met een aantal afbeel dingen van dit oude stadje en van de ver schillende gemeenten Edarn, Volendam, Monnikendam, Marken, Hoorn, Modem- blik, enz., die alle belang hebben bij het verdwijnen of zich verplaatsen van de Zuiderzeevisscherij. Omtrent elke plaats vindt men hier een en ander vermeld. Weer ln orde. Uit IJmuiden wordt bericht dat de Velzerbrug gistermiddag is beproefd en geheel in orde bevonden. Vanochtend om uur zou ze weer in gebruik worden ge nomen. zijn geboorteplaats, Graema, in Midden- Zweden begraven. Een voorloopig onderzoek heeft reeds uitgemaakt, dat het door een bijzonder procédé in elk geval mogelijk zal zijn het dagboek te ontcijferen, als het met inkt of potlood is geschreven, maar dat het heel onwaarschijnlijk is, als hij een kopieer potlood heeft gebruikt. Men interesseert zich zeer voor de vraag of Andróe voor zijn ondergang nog over de Noordpool gevlogen heeft. De eerste op 25 September. De voorbereidingen voor de postvluch ten naar Indië zijn nu zoo ver gevorderd, dat heit eerste toestel uit den lijndienst is genomen. De H.N.A.G.R. staat thans in de werkplaatson van de K.L.M. op het vliegveld Waalhaven oim grondig te worden nagezien, vóór het vliegtuig op 25 September ajs. start voor de tropen met den oceaanvlieger E van Dijk als eerste piloot, Wersma als tweede piloot en Buitenhuis als mecanicien. De heer Martin, die op reis is langs de ronte, welke de vliegtuigen zullen nemen, geeft goede berichten over de verschil, lende velden. Hij heeft vrijwel overal alles gevonden, zooals het volgens de rappor, ten van de piloten, die de vorige tochten ondernomen hebben, moest zijn. De vel den warden verbeterd, ze worden gedrai neerd in verhand met dón zwaren regen val, zoodat ook in den regentijd de velden gebruikt kunnen worden. De chef van den techndachen dienst, de heer GuiliOnard, iB met zijn staf al druk bezig om alles voor de tochten in gereed heid te brengen. Zooails bekend is, zal er (met driemotorige toestellen worden gevlogen van het type F IX, dat een radio-installatie aan boord krijgt; maar bovendien zal er een geheel nieuw type vliegtuig F XH in gebruik worden genomen. Men wil met deze toestellen een experi ment van «xmmercieeiLen aard onderne men. De machines van het type F VH zijn te klein om, wanneer er 600 K.G. post wordt meegevoerd, nog voldoende aooo- modatie aan eventueele pasagiers te ver leenen. De machines van het type F IX zijn zoo groot, dat men met een kleinere machine kan volstaan. Dit type meent meent men in de F XH te hebben gevon den, die dezelfde afmetingen heeft ais de F VIII, de tweemotorige Fokkers. De F XH wordt evenwel uitgerust met drie motoren, die van een fabrikaat zijn, dat de KAAL, die altijd met veel succes met Jupiter-mótoren heeft gevolgen, nog niet heeft gebruikt De nieuwe machines Elk wetgevend karakter is derhalve daar- die een totaal gewicht hebben van 7600 Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van de besluiten van den gou verneur-generaal van Ned.-Indië tot nadere wijziging en aanvulling van de afd. IX en X van de begrooting van Ned.-Indië voor 1930, waarbij worden uit getrokken f 75.000 als eerste termijn voor de inrichting der verdediging van Balik- papan en Tarakan, loomede f 125.000 als aandeel ln eersten termijn voor de kosten van aanbouw en uitrusting van een derden kruiser. Bij de behandeling van de betreflende ontwerpen in den Volksraad waren drie moties aangenomen. Ben van de heeren Kerkkamp c.s. drong aan op regeling bij de wet van de grond slagen van de defensie van Ned.-Indiö en althans een deel der hoofdbeginselen van de taakverdeeling en organisatie der weermacht. Ten aanzien van deze motie vereenigt de minister zich geheel met de daartegen van regeeringszijde in Indië naar voren gebrachte bezwaren. De defensiegrondslagen dragen inderdaad het karakter van algemeene richtlijnen van regeeringsbeleidrij dienen voor de Indische regeering als basis van een werkprogramma voor de defensie,hetwelk geleidelijk en in volgorde van urgentie tot uitvoering wordt gebracht, naarmate de geldmiddelen dat zullen veroorlooven. aan vreemd. Een motie van de heeren Kies e.s. sprak de wensehelijkheid uit, dat de financie ring der uitvoeringsmaatregelen voor de defensie van Ned.-Indië moet gebaseerd zijn op een uitgewerkt plan voor aan bouw, voorziening en vernieuwing. De Indische Regeering heeft reeds aan den Volksraad toegezegd, dat, zoodra de in de motie bedoelde plannen gereed zouden zijn, deze in hun geheel aan den Volksraad zouden worden voorgelegd. In verband hiermede vindt de minister geen aanleiding om met betrekking tot deze motie eenigen maatregel te treffen. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin de Volksraad uit overweging, dat door onderteeklng van het Volkenbonds pact en het Kellog-paot de weermacht van een onderteekenaar, lid van den Volkenbond, georganiseerd moet zijn in verband met de vorming van een even tueele wereldmacht ter handhaving van de internationale ru9t en orde, het Op perbestuur uitnoodigt een uitgewerkt plan dienaangaande ter fine van advies toe te zenden aan den Volkenbondsraad. De regeering meent te dezen aanzien te moeten opmerken, dat het verdrag van Parijs 1928 (het Kellogg-pact) den ver dedigingsoorlog niet uitsluit, geenerlei verplichting tot onderlingen bijstand in houdt en in verband daarmede hetweer- machtsvraagstuk niet aanroert. De ont wikkeling van het denkbeeld eener ge meenschappelijke actie, als waarvan ln art. 8 sprake is, heeft nog niet een zoo danige stadium bereikt, dat een bestu- deering van de reorganisatie der natio nale weermachten met het oog op die nieuwe taak noodzakelijk of nuttig kan worden geacht. Voor het geval de natio K.G. krijgen Waap-motoren met een capaciteit van 420 PJL (die Jupdter-motm ren wan de F IX hebben een capaciteit van 600 PJL), van de Pratt and Whitney motorenfabrieken, welke fabrieken 60 pet van de Amerikaansche vliegtuigmotoren vervaardigen. Zij worden, zooails dat met de F IX-toesteilen is geschied, eerst op de Europeesche lijnen gebruikt, zoodat in Februari de eerste F XIT naar Indië zal vertrekken. De Duitsche vlieger von Gronau en zijn metgezellen, die zooals bekend een oceaanvlucht over Groenland hebben vol bracht en Maandag te Halifax in Nieuw Schotland waren aangekomen, zijn daar vandaan Dinsdagochtend om 10.45 plaat selijke tijd naar New York vertrokken. (hn 15.40 plaatselijke tijd verscheen het vliegtuig boven New York. Het werd door politie-vliegtuigen 'begeleid, cirkel de een paar keer boven de buitenwijken en daalde daarna in de haven, waar politie-vaartuig en ruimte gemaakt had den. Er was in en om de haven groot» geestdrift en die sirenes loeiden. Het is de eerste maal, dat een trans- atlantiische vlieger te New York gedaald is. Den 1000 KA1. langen afstand Halifax —New York heeft het vliegtuig met een gemiddelde snelheid van 160 K.M. afge legd. De menigte, die het vli£gtuig op wachtte, was zeer verrast, daar men niet op zoo'n groote snelheid gerekend) had. De Duitsohe zaakgelastigde te Wash ington heeft de vliegers door bemiidde- Als maximum temperatuur in De Bilt is Woensdag 32.0 graden Celsius bereikt, wat een record is Voor dezen tijd van het jaar. Vóór 27 Augustus zijn wel hoo- gere maxima bereikt, o.a. 33.9 graden op 23 Augustus 1898. nale weermachten thans reeds tot deze van den vertegenwoordiger van D«r- taak geroepen zouden worden, kan worden ft| aangenomen, dat de sterkte, die met het oog op het eerste der beide in art. 8 gestelde criteria (nationale veiligheid en uitvoering der internationale verplichtin gen in geval van een gemeenschappelijke actie) kan worden ontwikkeld, voldoende zal zijn om aan de in de tweede beoogde verplichting te voldoen. plaats HET DAGBOEK VAN ANDREE. nier gelukgewenscht De vliegers zijn uitgenoodigd naar ühicago te gaan, waar op het ooigenblik een internationale vlieg- week wordt gehouden. De hemannlng. Wolfgang von Gronau, die van Trave- miündo over IJsland, en Groenland naar New-York 4s gevlogen, Is directeur van de afdeeling vliegen met watervliegtui gen van dó Duitsohe verkeersvlieger- school te Warnemtlnde. HIJ Is de eenige zoon, die nog in leven is van den gene- I raai der artillerie, die zich in 1914 in don slag hij de Marne onderscheiden heeft; Een half mlllioen kronen voor ae Marne onderscheiden het auteursrecht ^"broers z«n ln den oorlog gesneuveld. Wolfgang, die 25 Februari 1893 te Ber lijn geboren is, is ln den oorlog we- heel wat ervaring in dó navigatie opgedaan, dl0 Hoewel nog niet bekend is, of het dag- r I- boek van Andróe na de uitdooiïng lees- °"loi?r geweest on heeft toen baar zul zijn en hoever het loopt, heeft ^rvarring in dó navigatie opg^. volgens de Berliner Boersenzeitung een om als vlieger zeer te stade is gekomen buitenlandsch persagentschap reeds een l'i 1926 heeft hij den Duitschen wedstrijd ii oen kronen voor het recht van woor watervliegtuigen gewonnen en bet Pllwl?crencn', yori|g ;)aar vlo°g Hij van Duitschland naar het Zweedsche pant- IJsland). Deze vlucht diende heim ter be- v-t,fc;?iP^Car ll. het stoffelijk overschot proeving van verschillende instrumenten ya" onderzoekers naar Zweden bren- en ter vermeerdering van rijn speciale Sn tBPraj6 V"n J? don "TT"* in h<* vilden er zeo. te staren - naar Tromsö Het t""*1 ven (lrenau Is oen Der- expeditl6Aan Alldrée nior Wa". een van de vliegtuigen, waar- bracht is! p naar Spitsbergen ge- mede Aimundson in 1926 een' vergeefsohe Andróe wordt vnlcror.a un u Pbgtag heeft gedaan om naar dó Noord- Anuree wordt volgens zyn wensch in pool' te vliegen. Tweede vlieger was de

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2