HELDERSCHE COURANT VAi^ DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1930. Anna Paulowna. GEMEENTERAAD. Opening en notulen. Na liet welkom van den Voorzitter, bur gemeester G. .1. Lovink, leest de secretaris, de heer C. Keijzer, de notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. Mededeelingen. Tijdens het lezen van de notulen hebben ook de laatkomers hun plaatsen bezet en de Raad is voltallig, als V o o r z. een reeks mededeelingen doet, die in het num mer van Zaterdag j.1. reeds zijn opgeno men en waarnaar wij dus de lezers kunnen verwijzen. De gunning van het aanleggen van wegen en rioleeringen op het bouw terrein „Ceres" aan N.V. P. Daalders Aan nemersbedrijf te Alkmaar, voor 20.439, ontketent eenig gepraat over een pad, dat op dit terrein zal komen en over het plan van straten, al of niet geschikt voor door gaand verkeer. Aan een en ander zal nog eens spoedig aandacht besteed worden. Op een verzoek van den heer Komen, in de laatstgehouden vergadering gedaan, dat B. en W. hun meening kenbaar zou maken over een eventueel in te dienen voorstel tot invoering van een wegen- en rioolbelasting voor het bebouwingsplan „Ceres", deelen B. en W. aan den Raad mede, dat zij er voorloopig niet voor voe len tot die invoering over te gaan en wel op grond van het volgende. Bij de berekening van den verkoopprijs van den grond zijn behalve de kosten van aankoop ook in aanmerking genomen de kosten van aanleg der wegen en rioleerin gen. De kooners der bouwterreinen heb ben mitsdien hun aandeel betaald in de aanlegkosten van wegen en rioleeringen. Derhalve zouden nog slechts de onder houdskosten in rekening gebracht kunnen worden. Reeds deze omstandigheid nood zaakt eventueele invoering van een wegen- en rioolbelasting uit te stellen tot den tijd, dat omtrent deze kosten gegevens zijn ver kregen B. en W. merken hierbij nog op, dat de duurste terreinen zijn gelegen langs den O. Zandvaartsweg en den Klei weg en de daar gebouwde perceelen niet voor een wegenbelasting in aanmerking gebracht kunnen worden. De heer Komen voelt uit het schrij ven niet een beslist afwijzende houding. Als dat de bedoeling was, had hij graag scherper formuleering gehad. De riolee- ring is voor de bewoners van groote waar de en het onderhoud daarvan zal heel wat kosten. Voorzitter zegt nogmaals, dat de aanleg is verdisconteerd in de verkooping van den grond en over de onderhoudskos ten vah nog niets te zeggen. D? heer Komen zal dan afwachten tot daar iets vAn bekend is, want hij vindt, dat die kosten niet ten laste van de gemeen st hap moeten komen. Nog is ingekomen een dankbetuiging van de Vereeniging „Zanglust" voor den steun en de medewerking bij het concours ondervonden. o z't er geeft toe, dat het wel eens lastig zal zijn hier of daar en belooft tei plaatse nog eens naar de omstandig heden te kijken. De menschen kunnen echter over 't algemeen den wagen van den dienst op hetzelfde uur verwachten en moeten er zelf ook wat voor over heb ben. De heer Keuris vraagt of het niet ge- wenscht is een en ander per circulaire aan de menschen bekend te maken. Voorzitter wil daar liever nog wat mee wachten tot de dienst goed gere geld is. De heer Koorn vindt het niet goed, dat voor de beer geen tonnetjes beschik baar worden gesteld. Hij vindt die nog meer noodig dan de emmers voor het vuil. „Je zal als ophaler voor heel rare gelegen heden komen te staan". Voorzitter zegt, dat het natuurlijk een behoorlijke emmer of ton moet zijn en de heer Jonker merkt op, dat het moeilfjk zou zijn daar een bepaalde soort voor aan te schaffen. Men zou ze van ver schillende grootte moeten hebben. 'De heer Kuiken heeft hooren klagen, dat de werkman niet meer vuil mee wilde nemen dan in den emmer was. Voorzitter: Dan is dat natuurlijk geweest bij zakenmenschen. Dat moet op gevat worden als industrie-vuil en daar voor moet extra worden betaald. De heer Keuris is voor centralisatie en dus in principe voor aansluiting bij het P. E. N. De heer Komen-vraagt of de commissie van verschillende gemeenten blijft ijveren voor billijker tarieven van het P. E. N. Voorz.In dit contract zijn ook nog eenige wijzigingen aangebracht en de Minister heeft slechts voorloopig goed gekeurd. Vertrek „Meester Kooiman". Aan den heer C. Kooiman, onderwijzer aan de O. L. School II, wordt met ingang van 1 September eervol ontslag verleend, wegens benoeming als onderwijzer te Haarlem. Voorz. feliciteert den heer Kooiman met zijn benoeming en zegt dat zijn heengaan een verlies is voor school II. We ver liezen in hem een goed onderwijzer, een groot kindervriend. We weten b.v. dat het wel voorgekomen is in den tijd, toen de heer Kooiman 's middags overbleef, dat wanneer een kind z'n brood vergeten had, meester het zijne met de leerling deelde. We wenschen hem en zijne echt- genoote alle goeds toe in Haarlem. Lid Commissie van toezicht op het L.O. Aan den heer C. Kooiman wordt ook als lid van de commissie van toezicht op De heer Jonker vraagt nog'of geïn-1 het lager onderwijs ontslag verleend onder formeerd is of de emmers niet even voor- dankbetuiging voor de diensten in die deelig door een ingezetene geleverd kon- f,inctie hftwe7«"1 XTflar !,an,piHi"°' vnn Meester Raap wordt gepension- neerd. De heer N. Raap, hoofd van school III, heeft bericht ingezonden, dat hij door den nensioenraad afgekeurd is. Voorzitter zegt: Zoo zal dus de heer Raap, een van onze getrouwen van de oude garde, den dienst met pensioen verlaten. In overleg met hem zal de datum van ontslag nog nader worden vastgesteld en ik hoop dan nog eens terug te komen op den mooien staat van dienst, den lust en tijd, die hij over had voor zaken van algemeen belang, vooral voor die op land bouwgebied en zijn verdiensten voor liet landbouwonderwijs. De heer Raap zal hier blijven wonen en we hopen, dat hij als rustend burger nog langen tijd zijn alge- meene belangstelling mag blijven geven. De Raad onderstreept door applaus deze waardeerende woorden voor „Meester Raap". Voorzitter deelt mede, dat j.1. Maandag begonnen is met het ophalen van vuilnis enz. Voorloopig zal op Maan dag en Donderdag het vuil opgehaald wor den en des morgens vroeg op diezelfde dagen ook de beer. Voor 2.50 of J 5 per jaar wordt de beer resp. één of twee keer per week weggehaald. Streng zal er op worden toegezien, dat geen vuilnis aan wegen of in slooten wordt gegooid. Men m°H er aan vasthouden, dat ieder een yuilnisemmer koopt, die voor f 3.75, dat is de kostende prijs, vanaf de fabriek, ge leverd wordt. Deze dienst is niet goed koop, maar voorziet in een dringende be hoefte en ieder dient mede te werken, dat hij goed tot zijn recht komt. De politie kl%t opdracht streng toezicht te houden pp het neerwerpen van vuil. lot nu toe is veel door de vingers gezien, maar nu de dienst er eenmaal is, zal aan een en ander streng de hand gehouden worden. Ook wordt nog eens in herinnering ge bracht, dat het plaatsen van privaten bo ven slooten verboden is. De heer Van derHam geeft toe, dat de dienst in een behoefte voorziet, doch meent dat niet altijd precies geëischt kan worden, dat. de emmers aan den weg ge bracht worden door de bewoners, ^aras staan de woningen, hij geeft een voorbeeld voor de Van Ewijcksluis, ver van den weg. Ban is 't „puur zoo'n marsch" en men kan de emmers, met het oog op de jemm» niet te lang van te voren neerzetten, t Zou goed zijn als eerst zoo'n buurtje gewaar schuwd werd door het geluid van een ratel b.v., en daarna met liet ophalen be gonnen werd. den worden. Dat is gebeurd, zegt Voor zitter, doch voordeeliger was het recht streeks betrekken van de fabriek. De pensioensgrondslag van den ge meente-ontvanger, den heer J. Baken, wordt van 1900 op 2050 gebracht. Verlaging schoolgeld. Aan den heer B. Jeeninga wordt, ten gevolge van vermindering van het zuiver inkomen, een verlaging van den aanslag voor schoolgeld verleend. In plaats van 3.78 zal 2.10 betaald moeten worden. Terugbetaling van belasting op publ. vermakelijkheden. De Landelijke Rijvereeniging heeft een concouis-hippique gehouden. Het nadee lig saldo der rekening van dit concours is 278.01. Zü verzoekt de belasting, 95.37]/?, terug te mogen ontvangen. B. en W, stellen voor aan dat verzoek te vol doen. De heer Kuiken is daar niet voor. De Gemeente moet toch niet borg zijn, de menschen zelf zijn aansprakelijk voor wat zij organiseeren. En waarom aan den één teruggeven en aan den ander niet! Ook heeft hij gehoord dat gezegd wordt, dat aan Spoorbuurt en in Breezand niet zooveel mag wezen als aan dejkleine Sluis. Voorz. Ziet U het belang van de rij- sport niet in? De heer Komen vindt de vereeniging wel sympathiek. In den regel betalen de bezoekers de belasting. Hij vindt het lo gisch de ontvangen belasting als subsidie aan de vereeniging af te staan. De heer Koorn dringt er op aan de vermakelijkheidsbelasting te herzien. De draverij heeft het getroffen met het weer en daardoor met het bezoek, maar „het is bij Pietertje uit, Pietertje in" dat we uitkomen. De belasting nekt ons. Alle plaatselijke vereenigingen lijden er onder. Voorz. gelooft niet, dat de belasting van invloed is op de komst van het publiek. De heer van der Ham zegt, dat de vereenigingen er rekening mee moeten houden bij het bepalen van de entrée. Zij missen het toch in hun kas, daar ze an ders de entree hooger konden stellen. Voorz. Laten de vereenigingen, die onze sympathie hebben, dan om subsidie vragen. Ook voor een roode zangveree- niging kunnen we respect hebben, al zijn we zelf niet rood. De heer van der Ham. Dan zijn alle vereenigingen sympathiek en kunnen we de belasting wel afschaffen. Voorz.: Dan zet je de poort open. We willen de plaatselijke vereenigingen wel vrij laten, maar het is niet gemakkelijk die uit te sluiten. En voor dansen kan wel betaald worden. Andere dingen willen we graag steunen. De heer Koorn zegt, de gemeente heeft graag een »potje« en een vereeniging ook. Nu komt men daar niet aan toe en wordt er alleen subsidie gevraagd als er tekort is. Voor de kermis en vreemden wil hij de belasting niet afschaffen. De heer Van den Berg meent, dat voorz. verleden jaar bij een verzoek van de Oranjevereeniging te Breezand tegen subsidie was, doch vóór terugbetaling der belasting, terwijl hij het geld nu weer als subsidie beschouwd wil zien. Laat elke vereeniging terugkomen om de belasting. De heer Keuris zou het het mooist vinden als de vereenigingen geen reke ning hadden te houden met de belasting bij het vaststellen van de entrée. Voorz. verw-acht een voorstel van de heeren over deze zaak, en laten de ver. bij de thans geldende regeling de be lasting terugvragen. De heer Van der Berg, dat is ook de opzet geweest van deze belasting. Het voorstel tot terugbetaling aan de Landelijke rijvereeniging wordt nu aan genomen. Nieuw contract met het P.E.N. De raad verleent machtiging tot het slu:ten van een nieuw stroomleverings- contract met het P.E.N. De inhoud van het contract is gelijk aan het vorige. De heer Kuiken informeert bij het voorstel tot het verleenen van de machti ging hoe het staat met de onderhande ling over de overdracht. functie bewezen. Naar aanleiding van de door B. en W. ingediende aanbeveling voor het benoemen van een nieuw lid vraagt de heer Komen of wel rekening is gehouden met de woonplaats van de andere leden en het nieuw te benoemen lid en of wel voldoende aan Breezand is gedacht. Nagegaan wordt wie deel uit maken van de Commissie en waar deze personen wonen en na stemming wordt dan de heer G. 't Hart met 9 stemmen benoemd. Op den heer De Vries werden 2 stemmen uitgebracht. Lid Burgerlijk Armbestuur. De heer S. Speets heeft om gezond heidsredenen ontslag aangevraagd. Voorzitter zegt: Ook hier weereen van de oude, getrouwe garde die zijn functie neerlegt, die hij zooveel jaren eerlijk, met lust en gewetensvol heeft waargenomen. Wij danken hem voor de bewezen diensten en zijn kranige vrouw, die hem als armvoogd, zoo goed terzijde stond. We hopen dat beiden nog een ge lukkigen levensavond mogen hebben. Ook nu weer toont de raad met applaus zijn instemming met deze woorden. De voordracht voor een nieuw lid is 1. Jb. Jonker; 2. C. Kossen Ivz. De heer Kuiken vraagt of geïnfor meerd is bij den heer Jonker of hij deze functie kan waarnémen. Voorzitter zegt, dat de heer Jon ker zich beschikbaar lieeft gesteld, en we weten dat, al heeft bij het druk. we dan op hem kunnen rekenen. De heer H. Jonker onthoude zich, als familielid van no. 1 der voordraeht, van stemming. Met algemeene stemmen wordt de heer Jb. Jonker de plaatsvervanger van den heer S. Speets. Presentiegeld Burgerlijk Arm bestuur. Ingekomen is een verzoek per bijge woonde vergadering f 3 te willen toeken ner,. Nu wordt f 100 gegeven, dat is per persoon en per vergadering ongeveer f 1.67. De heer Keuris vindt f3 nog een koopje, vooral als men in aanmerking neemt, dat behalve het bijwonen van de vergaderingen nog heel wat werk ver richt wordt en, merkt voorz. op, dat is vaak niet van den prettigsten aard. Allen zijn er voor het gevraagde toe te staan. Bijdrage voor Wijkverpleging. De Commissie voor Wijkverpleging ver zocht verhooging der bijdrage voor 1931 met f 100 en toekenning van een bijdrage van f 184.70 in het tekort over 1929. Het voorstel van B. en W- om op dit verzoek gunstig te beschikken, heeft aller instem ming. De heer Keuris: Het werk is het meer dan waard. Voorz. zegt dat de t.b.c.- bestrijding en vooral de nazorg veel eischt. Bijdrage legwedstrijd. De jas uit! Als gestemd moet worden over een voor stel om een subsidie van f 15 te verleenen aan de commissie voor den legwedstrijd te Beemster. heeft de heer Van der Ham het zoo warm, niettegenstaande open deu ren en ramen en snorrende ventilator, dat de jas uit moet! Het is dan ook een tro pisch temperatuurtje in de raadszaal en we zijn nog heel wat besprekingen te wachten! De subsidie wordt verleend en puffend gaan we verder. Aflossing restanten geldleeningen. f700 der leening ad 4°/0 gesloten voor aandeel- en renteloos voorschot in de N.V. Spoor- en Tramweg WieringenSchagen; f 860 der leening ad 4$ °/0.gesloten voor aankoop woning agent van politie Teute link en f1800 der leening ad 5 °/0 gesloten voor aankoop terrein naast het raadhuis, wor den afgelost. Zoo zijn we van de oude schulden af, zegt Voorz.; maar zijn evengoed nog niet zonder. Een der leden merkt op: We zijn van de kleine af maar de groote! Hulp voor den Gemeente-op zichter. De heer R. Dekker is zoo overstelpt met werk, dat hij het niet meer af kan. B. en W. stellen voor den heer Chr. Dekker te Schagen te belasten met het bouw-en woningtoezicht in deze gemeente, inbe grepen de voor de Landarbeiderswet ge bouwde woningen en wel tegen een be looning van f750. De heer Kuiken vraagt of dit wel noodig is nu het tegen den winter loopt. De bouwwoede zakt af. Voorz. is het er niet mee eens. Voor elke vergadering zijn nogbouwaanvragen. De heer Jonker vraagt of belang hebbenden zelf niet iets meer zouden kunnen betalen voor dit toezicht. Voorz. acht dit voor de huisjes van de landarb.wet niet mogelijk. De heer Rezelman twijfelt er niet aan dat de heer Chr. Dekker het hem opgedragen toezicht altijd goed uitoefent, maar heeft hij er den tijd wel voor om dit er bij waar te nemen. Voorz. zegt dat de heer Chr. Dekker juist een ambtenaar heeft aangenomen er: met deze hulp er wel toe in staat is. De heer Keuris kan zich met het voorstel volkomen vereenigen. Hij woont al 12 jaar tegenover mijnheer Dekker en aan wat deze aan werk verzet zou menige jonge kerel zijn bekomst hebben. Hij acht het een goede oplossing. De heer Komen zegt indertijd op een oplossing aangedrongen te hebben. Het ontbrak den heer R. Dekker niet aan ijver maar aan tijd. Hij ook vindt het een gelukkige oplossing, terwijl Voorzitter nog opmerkt dat een goede samenwerking tusschen de heeren R. en Chr. Dekker verzekerd is. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. Straatnamen en huisnummers. Het voorstel van B. en W. tot intrek king der wijkindeeling der gemeente, tot het opnieuw nummeren en tot het aan brengen van naamborden aan de wegen neemt nogal wat tijd in beslag. In het blad van Dinsdag jl. zijn de namen dei- wegen met het aantal te plaatsen borden reeds vermeld. Er moesten echter voor enkele wegen nog namen bedacht worden. De in dit blad onder 5 genoemde weg vanaf Lotweg tot den Oostdijk is Oost hoekweg gedoopt; de weg vanaf de van Ewijcksvaart tot den Balgweg zal naar minister Lely genoemd worden, daarmee den ontwerper van de drooglegging der Zuiderzee eerend. Stemming was noodig om uit te maken of het straat of weg zou zijn en met 7 tegen 4 stemmen is er Lelystraat van gemaakt. De voorgestelde namen voor de op „Ceres" komende wegen: Tulpenstraat, Narcissenstraaten Hyacintenstraat, geven den heer Koorn aanleiding te vragen of niet wat gemakkelijker namen bedacht kon den worden. De helft van de ingezetenen kunnen ze vast niet goed schrijven. Met Anna Paulowna hebben ze ook al zoo'n last. Noem ze maar liever Bloemstraat, of iets dergelijks. De heer Komen wil liever van wegen praten en niet van straten, en zag graag de naam Ceres vastgelegd. Hij! stelt voor ze te noemen Ceresweg, Wallerweg (naar oud-burgemeester Waller) en Parallelweg. (De heer Stammes merkt op, dat ze dat laatste ook niet kunnen schrijven en de heer Van der Ham vindt dat het blijkt, dat er meer gebruik van het vervolg onderwijs moet worden gemaakt). De heer Rezelrnan vraagt of er op Ceres geen plantsoentje zou komen. Dan zou men de naam Ceres daaraan kunnen verbinden. Voorz. dat er nog wel gelegen heid is, dien naam te behouden. De heer Koorn steunt het voorstel- Komen, doch het voorstel van B. en W. wordt met 9 tegen 2 stemmen aange nomen en dus krijgen we een Tulpen-, Narcissen- en Hyacinthenstraat. De in het blad van Dinsdag genoemde Van Ewijckskade wordt nog omgedoopt in Van Ewijckspad, terwijl we ook nog een Stationsweg krijgen, n.1. de weg van het Station naar de Molenvaart. Van de bordjes voor huisnummers en straatnamen zijn monsters aanwezig en na verstrekte inlichtingen over plaatsing der borden en nummering der huizen kunnen allen zich met de voorstellen van B. en W. vereenigen om tot aan schaffing en plaatsing over te gaan. Een suppletoire begrooting, voor 1930 wordt op een bedrag van f 3807 vastgesteld. Gemeenterekening 1929, enz. De gemeenterekening 1929 met de daar bij behoorende rekeningen van het Bur- gelijk Armbestuur en het G.E.B. word'en vastgesteld, nadat de heer Rezelman rapport heeft uitgebracht namens de com missie waarin de heeren Van der Ham en Van den Berg mede zitting hadden. De heer Rezelman maakt een compliment over het keurige werk en bedankt voor de inlichtingen door de heeren Keyzer, Baken en Jonker verstrekt. Voorz. zal die waardeerende woorden overbrengen en dankt de commissie voor haar omvangrijk werk. De gemeenterekening heeft een batig saldo van f 29476,065. De kapitaaldienst een nadeelig saldo van f 39000. Het G.E.B. heeft een batig saldo van f 41.305 en de kapitaaldienst daarvan een nadeelig saldo van f 4549,855. Het Burg. Armbestuur is een subsidie verleend van f 17529,68. De rekening wordt goedgekeurd en het voorstel aangenomen om f 20.000 van het batig saldo te reserveeren en f 9476.06 op de nieuwe rekening over te brengen. Rijk en Gemeente. De voorstellen van B. en W. in ver band met de bepalingen der wet tot her ziening van de financieële verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten wor den aangenomen (zie blad van Zaterdag). Voorz. leest de voorstellen enz. voor en zegt overtuigd te zijn dat daarmede geen idëele toestand verkregen wordt, maar acht het toch het beste voor één jaar tot het voorgestelde te besluiten. De heer Rezelman kan niet met de voorstellen van B. en W. meegaan. De druk van de personeele belasting is onbillijk en men kan dat van bijna alle grondslagen zeggen (dienstbode, huur waarde, gebruik van paarden of auto). Hij acht heffng van opcenten op de gem. fondsbelasting billijker; dat gaat naar het inkomen. Voorz. voelt de onbillijkheid en de practische bezwaren. Er zijn fouten, maar ook op de andere manier zullen we daar niet aan ontkomen. De heer Komen voelt ten deele de bezwaren van den heer Rezelman mede. Hij is tegen de heffing van opcenten voor het leeningsfonds op den 4en en 5en grondslag, omdat hij den rechts grond vervallen acht nu het rijk het leeningsfonds heeft losgelaten. De lee ning was voor buitengewone toestanden, die nu niet voor de gemeente bestaan en acht hij dus heffing van opcenten onge motiveerd. Toch wil hij zijn stem wel geven als B. en W. toezeggen een en ander nader onder het oog te zullen zien. De heer Stammes zegt, dat hij in de vergadering van B. en W. ook gezegd heeft slechts voor 1 jaar er zich mee te kunnen vereenigen. Ook de heer Van der Ham vindt den grondslag huurwaarde onbillijk. Groote gezinnen moeten grootere huizen bewonen en dus meer betalen. De S.D.A.P. zou trouwens niet zijn voor een verhooging der opcenten op de gem. fondsbelasting zonder meer, doch daarin ook progessie willen zien. Hij wil het nu echter ook maar zoo laten als B. en W. voorstellen. Tegen de volgende begrooting kan men later gewapend zijn. De heeren Keuris en Komen verschillen van meening over het recht tot heffing van opcenten op het leeningsfonds. De heer Keuris vindt, dat het rijk dat recht overgedrogen heeft aan de gemeenten. Tenslotte blijken, zooals de heer Re zelman opmerkt, allen te sympathiseeren met zijn voorstel. Hij begrijpt niet dat men dan nu de knoop maar niet doorhakt. Een volgend jaar is men er toch ook niet zeker van hoe de inkomens zullen zijn. Het spijt Voorz. dat de heer Rezel man zich ook niet kan neerleggen bij de voorstellen en aan B. en W. wil vragen tegen volgend jaar met wijzigingen te komen. Met 10 tegen 1 stem (de heer Rezelman) worden de voorstellen aangenomen. Begrooting 1931. Aangeboden wordt de begrooting voor 1931 met een totaal in ontvangsten en uitgaven van f 232.534.43 en een post onvoorzien van f 10.151.85. In beginsel wordt besloten over drie weken deze begrooting te behandelen. Rondvraag. De heer van der Ham informeert naar de aansluiting aan de waterleiding in de niet-rendabele gedeelten. Voorz. Er wordt aan gewerkt. De heer van der Ham. Met pen en potlood zeker. Maar hoe gaat het verder? Is het in de verschillende wegen voor elkaar Voorzitter. In Lotweg en Veer- weg niet. De heer Keuris vraagt of B. en W. ge«n schrijven hebben ontvangen over de verlichting aan de van Ewijcksluis. Voorzitter. Dat schrijven is gister avond ontvangen. Er wordt met kracht gewerkt. De heer Keuris is bang dat het niet voor den winter in orde zal zijn. Voorzitter. Er is op spoed bij de provincie aangedrongen. De terreinen zijn opgemeten. De plaatsen voor de trans formatorhuisjes aangewezen. De heer Keuris hoopt dat telkens aandrang uitgeoefend wordt, want het licht aan de Van Ewijcksluis is bepaald slecht. De heer Kuiken: Je wordt ouder KlaasJe oogen worden minder Als niemand meer iets voor de rond vraag heeft, sluit Voorz. met dank aan allen voor de prettige samenwerking in deze warme vergadering. AANBESTEDING. De uitslag van de op 21 Augustus ge houden aanbesteding, van den aanleg van een rioleering en van een wegenaanleg op het bouwterrein „Ceres" te Breezand, door den architect, den heer Chr. Dek ker te Schagen, is als volgt: C. Kossen, Anna Paulowna, 33.980: C .Wit, Kolhorn, 29.500; J. Pik, Barsin- gerhorn, 29.374; Kuiper, Petten, 28.577; G. Vlaming, Anna Paulowna, 28.496; De Moei. Alkmaar, 25.878; Hermes, Alk maar 25.878; J. Klein, Wieringen, 24.490; De Jong, Egmond a. d. Hoef, 23.590; J. de Groot, Heiloo, 23.200, en Daalder, Alkmaar 20.439. Het werk is gegund aan den heer Daalder. DIENST OP WIERINGEN: Ondernemer H. Kaan (vrachtautodienst). Iedere Maandag en Donderdag n.m. i uur, Dinsdag en Vrijdag 12 uur, vertrek van Van der Eijk, Breewaterstraat hoek Westgracht. J b. K a 1 e v e 1 d, autovrachtdienst. Dinsdag en Vrijdag vertrek 1.00 uur n.m. en Woensdag en Zaterdag vertrek n uur v.m. van v. d Eijk, Breewaterstr. hk. Westgracht. DIENST OP BREEZAND EN VAN EWIJCKSLUIS: - O. Dorrestein, vrachtrijder. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 1 u. van Van der Eijk, Breewaterstr. hoek Westgracht. f 1

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9