KONIJN's VLEESCHWAREN. Onthulling Monument Huisduinen. Een lncidieintje, maar van vroo- lijken aard. De zwemwedstrijden. Hot nieuwe Insigne. ZOMER 1930 Callantsoog. Het beLoven een paar gezellige dagen te worden. Verzoek ontheffing hondenbe lasting. Subsidies. Intrekking vorig besluit Wijziging Raadsbesluit Vaststelling gejneenterekenlng l®2®1 Goedkeuring rekening Armbestuur. dienst 1929. 1. „De Gemeente-Reiniging van Den Helder", door den heer P. H. L. Maas, directeur der Gemeente-Reiniging te Den ^I^Mededeelingen van de Oommissie a.h. inzake papiermanden, enz. 8. „De vuilverwijdering Voortzetting van het debat op de inleiding van den heer Ir. A. de Groot, oud-directeur van de Stadsreiniging te Amsterdam. Voorts zal worden gehouden de huis houdelijke vergadering en zal per stoom boot van de „E.S.O.N.A." in het Mars diep het vuilstorten door de „Hygiëa het motorvuiliüsvaartuig van de Gemeente- Reiniging, worden bezichtigd. GEVAARLIJKE VONDST. Door iemand werd in die duinen, halfweg tuaschen Caltentsoog en Den Helder, een bronlzien koker .gevonden. Do man was zoo verstandig om er niet aan te gaain peiuteren, rniaiar den kolker ter onderzoek naar de werf te brengen. Hier bleek, dat ineni te doen had met de aanvuur lading van een Engelsche miijn, dito nog zwaar geladen was. Ware de koker tot ontplof fing gekomen, dian zouden er stell'ig weier ernstige ongelukken uit voort, zijn geko men, zooals eenige juten geleden hier plaats had met een dergelijke vondst, waar men aan ging breken en d'ie toen tot ontploffing kwam, waarbij, eenige slachtoffers te betreuTeni waren. Men zij dus gewaarschuwd met zulke onlbekende instrumenten voorzichtigheid te betrach ten. RECTIFICATIE. In ons blad van Dinsdag was onder bet bericht van de nieuwe garage „Mo derne" een onjuistheid gekomen. De Slotregels moeten lulden: De aannemer van den1 bouw was de heer J, de Does, het SchiMeriweric van den heer J. de Ridder, terwijl de eledtrificatie was verzorgd door den bieer A., J. Feil. Aangeboden aan de Ver. „Hel der's Belang". Wij hebben medegedeeld, dat door eene cofhmissie uit de burgerij aan de Ver. v. Vreemdelingenverkeer »Helder,s Be lang«, ter gelegenheid van het 40-jarig- bestaan dezer vereeniging, dat in Juni van dit jaar is herdacht, een monument was aangeboden, dat een plaatsje gekre gen had voor het kerkje te Huisduinen, en dat de onthulling binnenkort zou plaats hebben. Gisterenavond nu had deze plechtig held plaats. Er waren velen uit den Hel der gekomen om daarbij tegenwoordig te zijn. Het monument bestaat uit een fraaie monumentale vaas met de inscrip tie 'Helders Belang*, de letters V(eree- Digicg( V(oor) V(reemdclingenvcrkeer) en de jaartallen 1890—1930. Het is ge plaatst in een plantsoentje en, zooals ook reeds door den heer Maas werd mede gedeeld, is tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt hier een tegeltrottoir aan te brengen, zoodat hier een aan merkelijke verfraaiing is verkregen. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester en de wethouders Bok, de Zwart en Smits, verder verschillende leden van H.B. met hun dames en be langstellenden uit de Heldersche burge rij. De Harmoniekapel 'Winnubst* zorg de voor een nummertje muziek. Toespraak van den heer Maas. De heer P. H. L. Maas, directeur van den dienst der reiniging en plantsoenen bood namens de commissie het monu ment aan. Op den dag der eigenlijke viering van het 40-jarig jubilé, aldus de heer Maas, konden wij aan H.B. reeds een voorloopige teekening aanbieden; het monument zelve was toen nog niet ge reed. Dank zij den steun en de mede werking van velen, ook van het gemeen te bestuur, zijn wij thans zoo ver, dat tot de onthulling kan worden overge gaan. Waarom wij juist deze plaats uitkozen voor dit monument? Omdat het werk van de Vereeniging 'Helders Belang* zich in de 40| jaren van haar bestaan toch zeker voor tachtig procent heeft bezig gehouden met den bloei en de ont wikkeling van Huisduinen en dit in de toekomst, in verband met de uitbreiding der badplaats, ongetwijfeld nog veel meer zal doen. Het gemeentebestuur heeft de gelegenheid aangegrepen door den aanleg van een tegeltrottoir de situ atie te verfraaien, wat, naast verbetering van het aspect, tevens de veiligheid der kerkgangers verhoogt. Spr. moet hier plotseling afbreken, daartoe genoodzaakt door het steeds luider wordend gelach der omstanders. Het blijkt, dat een tweetal hondjes, onbe wust van de plechtigheid van dit moment en voldoende aan iets mensohelijks, dit monument op hun eigen speciale wijze hebben ingewijd en dit feit geeft aan leiding tot groote vroolijkheid. De plaats goed gekozen. Voortgaande, zegt spr.Dat juist deze plaats gekozen is om een blijvend teeken te stichten, is zeer goed gezien. Immers Huisduinen is het middelpunt van het werken van H. B. Bijna de geheolo recla me voor de bevordering van het vreem delingenverkeer concentreert zich om de badplaats Huisduinen. Het „komt en ziet", als uitnoodiging om onze stad en Huisduinen te leeren kennen, is niet zonder resultaat gebleven. Het stemt ons tot tevredenheid als we de groeiende ontwikkeling van Huisduinen gadeslaan. Met zekeren trots zijn we vervuld dat ons werk tot verheffing van Huisduinen nis badplaats een vruchtbaar werk is geweest. Het zal toch wei geen tegen spraak vinden als we beweren, dat voor namelijk door den arbeid van H.B. en Economische commissie de oprichting van de N.V. Zeebad Huisduinen is tot stand gekomen. Dank zij den niet genoeg te waardeeren steun van ons Gemeente bestuur is het sedertdien mogelijk ge worden, dat Huisduinen ook voor vreem- delingenbezoek in aanmerking kon komen. Huisduinen als badplaats, zij het dan ook op bescheiden voet, is gevestigd. Aan do verdere ontwikkeling der badplaats moet wai'dar ge werkt. Nu is het er om te doen. om deze op- komendft badplaat» tos verdere ontwik keling te brengen. Er valt nog veel te verrichten, dat verandering, verbetering en aanvulling behoeft. Men denke niet, dat zal van zelf wel komen. Met ruimen blik en volgens vaste lijnen moet hier gewerkt worden. Gelukkig dat elk jaar ie trek naar Huisduinen grooter wordt. Men denke nu niet, dat we er zijn. In tegendeel zal er een steeds nieuwe en doelmatige reclame noodig blijven. Er valt nog veel te doen. Daartoe moet een drachtig worden samengewerkt, kortzich tige tegenwerking en vaak niet begrijpen van eigen belangen, dikwijls van direct belanghebbenden, moet worden over wonnen. Goen kortzichtige tegenwerking mag ons weerhouden. Die kortzichtigheid mag en zal ons echter niet tegenhouden in ons werken. Wij willen Huisduinen niet verheffen tot den rang van een Scheveningen of een Ostende, maar wel tot de hoogte van een rustige badplaats die aan velen aange name ontspanning naast de bekoring van duin en strand kan bieden. Dit is van groote beteekenis voor de economische ontwikkeling van onze gemeente Den Helder. Huisduinen heeft een toekomst; dat staat voor ons vast, en daarom moeten èn gemeentebestuur èn vereeniging èn partikulieren den bloei helpen bevorderen. Ik behoef hier toch zeker niet uiteen te zetten het groote nut en de beteekenis van het Vreemdelingenverkeer. Reeds nu is dit voor velen een belangrijke bron van inkomsten. Dit zal steeds beter wor den en daardoor de welvaart doen toe nemen. „Heldei-s Belang" doet haar werk belangeloos. Mevrouw Van het monument. Gessel onthult Spr. verzoekt thans mevrouw van Gessel tot de onthulling van het, nog onder de nationale vlag verborgen mo nument te willen overgaan, aan welk verzoek gaarne wordt voldaan. De mo numentale bloemvaas vormt ter plaatse een werkelijk smaakvolle verslering. Dankbetuiging van den heer Biersteker. De voorzitter van „Helder's Belang", de heer Biersteker, krijgt nu bet woord. Toen op 25 Juni 11. het 40-jarig bestaan herdacht is door de Vereeniging, zijn wij van de zijde der Heldersche burgerij op zoodanige wijze gehuldigd, dat onze verwachtingen verre zijn over troffen. Toen reeds werd ons, zooals de heer Maas zeide, het schilderij overhan digd met een teekening van deze monu mentale vaas, welke ons als aanvulling daarop thans wordt aangeboden.Een woord van hartelijken dank, dat deze huldiging juist op deze wijziging geschiedt, mag hiervoor niet achterwege blijven. De burgerij heeft door de aanbieding van dit geschenk getoond het werk onzer Vereeniging te waardeeren. WIJ persoonlijk verrichten onzen arbeid belangeloos omdat we overtuigd zijn een goed werkte doen in 't algemeen belang.De vestiging van dit monument beschouwen we als een sympathieke uiting van burger zin, blijk gevende van waardeering voor het verrichte werk, maar tevens als sym bool om telkens weer nieuwe bloemen tot bloei te brengen. Het monument aan de gemeente overgedragen. Onder vriendelijke dankzegging aan vaard ik namens het Bestuur van Helders Belang dit monument van het comité en heb nu de eer aan ons gemeentebestuur te verzoeken het van H.B. over te nemen en als monumentaal bezit van de Gemeente te beschouwen en te onderhouden. Burg. en Weth., wij danken U voor uw mede werking. Wij zien hierin het bewijs dat ook het gemeentebestuur met ons gevoelt de beteekenis en het groote belang van Huisduinen's ontwikkeling. Wij geven U gaarne de verzekering dat H. B. steeds bereid zal blijven alles te doen, wat we met onze bescheiden middelen kunnen verrichten tot bevordering van het vreem delingenverkeer en daardoor de bevor dering van den bloei en opbouw van onze gemeente. De gemeente aanvaardt gaarne het monument De Burgemeester van den Helder wenscht allereerst een woord van dank te brengen aan de commissie uit de bur gerij, voor de uitnoodiging, tot het Ooi lege gericht. Daarnaast brengt spr. dank voor den door het comité verrichten arbeid. Reeds bij gelegenheid van de viering van het jubileum van H.B. heeft het Gemeentebestuur waardeering uitge sproken voor het door haar verrichte werk en het is onnoodig daar thans nog op terug te komen. Namens B. W. kan spr. de verzekering geven, dat het Ge meentebestuur gaarne het beheer over het monument op zich teemt. Moge het een symbool zijn van de verdere ont wikkeling onzer badplaats en tevens van samenwerking en ouderlingen burgersin Hiermede wbb deze plechtigheid afge- I loopen. De aanwezigen begaven zich hierna naar „Duinoord", teneinde getuige te zijn van de prijsuitreiking bij gelegen heid der zwemwedstrijden, die des mid dags hadden plaats gehad, en waarvan de lesers hieronder het verslag vinden. Hoewel de zee nabij het strand te Huis duinen nu geen ideale gelegenheid, is om een zwemwedstrijd te houden, is het de Heldersche Zwemvereeniging, Woensdag middag gelukt aldaar een zwemwedstrijd te organiseeren, welke heel goed ge slaagd is. Zwemwedstrijden vergen mooi weer, dat weet oen ieder, maar op Huisduinen in het bijzonder kan alleen bij heel mooi en vooral stil weer, een wedstrijd worden ge houden. Nu, het weer liet de H. Z.V. niet In den steek. Het had natuurlijk beter gekund, maar het ging. De wedstrijden, welke in samenwerking met de V.V.V. „Helders Belang" waren gt>organiseerd, hadden zelfs een internationaal karakter. Onder de deelnemers merkten wij nog Iemand uit Duitscbland en één uit Oostenrijk op, terwijl ook nog personen van. buiten, welke tijdelijk hier verblijven, aan den start verschenen. Omtrent het verloop van den wedstrijd het navolgende. Er was in de geul voor het badhuis een baan uitgezet van 50 meter, en daarbinnen werd de strijd gestreden. Een flink aantal heeren, waaronder nog eenige zeer jeugdige, hadden zich opge geven en waren aanwezig, terwijl ook de dames zich niet onbetuigd hebben ge laten. Door de heeren werd gezwommen 100 M. vrije «lag. Zooals wij in ons verslag van de ont hulling van het monument reeds mede deelden, bad na afloop daarvan da prijs uitreiking piaats in da zaal van 'Duin oord* van den heer Kreuger. De heer Biersteker deelde den uitslag mede; als proef is deze wedstrijd goed geslaagd, zoo zeide hij, en de prestatie van den len prijs winnaar, den heer F. Kiesewetter, die den tijd van lmin. 45''j sec. maakte voor een baau van 2 X 60 meter, in zee af te leggen, is waarlijk buitengewoon te noemen. Het blijkt, dat de heer Kiesewetter bij andere gelegen heden reeds zoodanige tijden maakte, dat er ernstig aan gedacht wordt hem op de nationale zwemwedstrijden te doen uitkomen. Immers, hij maakte op 1 of 2 seconden na den tijd, die tot nu toe als recordtijd staat geboekt. Spr. wenscht dan ook den heer Kiesewetter geluk met zijn onderscheidingdiploma met zilve ren medaille. De derde prijs werd behaald door een Jongmensch uit Hongarije, hier als bad gast aanwezig, W. Scü&ffer. Hij krijgt een herinneringsmedaille, die hem wel licht een aansporing zal zijn, zijn kame raden in Hongarije naar Heldersche zwemwedstrijden te zenden (gelach). Ook de tienjarige Kraan dient met 1 min. 47 seo. eervol te worden vermeld. Wat de dames betreft: mejuffrouw Thijssen, (die eigenlijk nog maar een •jonge-juffrouw" blijkt te zijn), gaf met 56s/g seo. over een baan van 1 X 50 M. eed mooie prestatie en krijgt de zilveren medaille met diploma. De tweede prijs werd behaald door mevr. Rutshaar rivale, mevr. van Voorst, was met slechts J/s seconde achter, en, ofschoon zij geen prijs krijgt, ontvangt zij een eervolle vermelding. Houdt de Heldersche Zwemclub, van wie dit uitgaat, in eere, zegt spr. Hieronder volgt de volledige uitslag dezer wedstrijden. Heeren. 2 X 60 M. Ie prijs F. Kiesewetter, 1 min. 46'/s sec. Verguld zllv. med. 2e prijs D. Liebert, 1 m. 484/j s. Zilv. med. 8e prijs W. Schfiffer, 1 m. 494/5 s. Bron zen med. A. Visser, 1 m. 50 s. W. Bak ker, 1 min. 674/g s. O. Boone, 1 m. 68 s. F. v. d. Meij, 2 m. 5a/g s. Coolhaas, 2 m. 7'/» s. Van Snaaier, 2 m. 8 s. Jansen, 2 m. 10l/g s. Koff, 2 m. HF/gS. Verfaille, 2 m. 19'/g s. O. de Wit, 2 m. 82*/» s. Kruijff, 2 m, 89 s. Kraan (10 jaar) 1 m. 47 s. eervolle vermelding. Het nieuwe insigne voor de leden van Helder's Belang Is vervaardigd naar ontwerp van den heer Maas, bij de firma Gornelis Begeer te Utrecht, Het is van geëmailleerd zilver in den vorm van een gestyleerd Heldersch wapen, in welks banen de Initialen V.V.V. en H.B. zijn gewerkt, in rood en goud uitgevoerd. VOLKS- EN KINDERSPELEN. Tljldlens do keitmls op 7, 8 en 9 Sept a.a orgiamlaoeirt do V.V.V. alhlor, ter herden king vtun hiaur 12V,-jaiiig bestaan volks- en kinderspelen. Zondagmiddag a~s. wordt op het voet- bailttieTTedn een wedstrijd gespeeld tus- schen oen elftal „Heeren-veteranen" en een ploeg j^Dames-veteram en", allen go- oostumeord. Do vereeniging „Caltants- oosf was zoo welfwillond haar terrein be schikbaar ito stellen. Ongetwijfeld zal er groote opkomst van publiek 'rijn. Maandagmiddag 2 uur d.av. vinden de kinderspellen plaats. Dirifldaam'lddag, ook 2 uur, de volksspelen en wel: fietsen imet hindernissen (heeren), hardrijden met kinderwagens (dames) en spriotldopen (hoeren). Het infeggedd is reeds laag ge steld, n.L 0.25. De opgave voor deel name moeit geschieden bij den heer H. J. Schut te Callantsoog. De kermis wordt dus niet zoo saai als verleden jaar. Ook komt er een zweef molen. schiettent, vrooJijke keuken, hoofd Van Jufb, waarzegger, enz. enz. In hotel „Duinzicht" treedt Maandag avond op hét welbekende duo Hofman; in het Dorpskoffiehuis Van Dijiks origineele VoUendemimers. lederen middag en «vond ia er gelegenheid tot damsen in belde genoemde oafó's. LOOP DER BEVOLKING OVER AUGUSTUS. Ingekomen personen: A. Bergmama uit Schagen, G. J. Vos van Amsterdam, J. P. Zeeman en gezin van Den Helder, J. v. d. Vaart van Den Helder, A. Hollander van Zijpe, P. Slfljker en gezin van Den Helder. Vertrokken personen: X Salls naar Amsterdam, J. J. Commandeur naar Uitrecht Burgerlijke Stand van Callantsoog GEBOREN: Jeoobus Johannes, z. van der Fluit en B. de Vries. OVERLEDEN: Ariaantje Koolj, van P. Leijen, 84 jaar. wed. Dames. 50 M. A. Thijssen, 56s/» s. Zilveren medaille. Mevr. Ruts, 59a/8 s. Bronzen medaille. Mevr. van Voorst, 694/» s. Eerv. verra. Mijnders. 1 m. l»/# s. Baas, 1 m. 9'/a s. Nog een hulde aan Belang". „Helder's Nogmaals neemt de heer Maas het woord. Want de commissie uit de burgerij heeft nog een belofte in te lossen. Tegelijk namelijk met de teekening van het monument is aan Helder's Belang bij haar jubilé aangeboden de teekening voor een nieuw insigne. Wij vonden het niet prettig, dat de leden van een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die al 40 jaar bestaat, nog steeds met zoo'n onnoozel insigne rondloopen. Wij hebben daarom Iets anders laten maken, hetgeen spr. de eer heeft hierbij te overhandigen. De heer Biersteker zal niet veel woorden meer verspillen om nogmaals over de wijze waarop het comité uit de burgerij gemeend heeft zijn taak te ver vullen, uit te wijden. Moge het ons een spoorslag zijn rustig voort te gaan met ons werk en bij voorkomende gelegen heden hopen wij ook steeds weder op den steun uit de burgerij te mogen kunnen rekenen. Dat ook dames uit het comité aan de onthulling hebben meegewerkt, stellen wij op hoogen prijs en spr. brengt mevrouw Van Gessel daarvoor dank. Ons parool zijvoortgaan en te trachten door innige samenwerking met de burgerij iets goeds te bereiken I RAADSVER8LAG der Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Callantsoog, gehouden op 2 September 1980, des v.m. 10 uur. Voorzitter, tevens seoretarls, Mr. D. Breebaart. Afwezig met kennisgeving de beer R. Hollander. Zonder kennisgeving de hee ren M. Vries en F. X Veul. 1. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. 2. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken en verslagen. (Eventueele mededeeilngen). a. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot wijziging der begrooting voor den dienst 1980. b. Inspecteur der directe belastingen te Alkmaar deelt mede, dat wegens op centen op de vermogensbelasting van den dienst 1929/80 is uitgetrokken f457, wegens de gemeentelijke inkomstenbe lasting f 21.007.57. c. Ged. Staten berichten, dat zij hunne beslissing omtrent het Raadsbesluit tot het inruilen van eene inschrijving op het grootboek der N.W.S. hebben ver daagd. De heeren Vries en Veul verschijnen ter vergadering. Aansluiting waterleiding, d. Voorzitter deelt mede, dat in ver band met de aansluiting aan het Provin ciaal waterleidingbedrijf van bewoners van de Zuldscbinkeldijk en Uitlanderweg dezer dagen bericht is ingekomen, dat de bewoners boven het bedrag van hun jaarlijksche abonnementen nog een extra bijdrage aan de gemeente willen betalen tot een gezamenlijk bedrag van f 47.—. De gemeente, welke f 93.10 zou moeten betalen, heeft thans slechts f 46.10 te betalen. Voorzitter stelt echter voor, indien de Raad het voorstel van B. en W om tot aansluiting over te gaan, aan neemt, een notarieele akte te laten maken waarin vastgelegd wordt: 1. Zoolang de gemeente haar bijdrage verschuldigd ls, de eigenaars van de aan te sluiten perceelen hun extra bijdrage tot 60 pet. hiervan aan de gemeente blijven betalen, ook al duurt dit langer dan 10 jaar; 2. Indien één der eigenaren zijn huls verkoopt, de opvolger verplicht is zioh aan het contract te houden. De heer Veul vindt het een eenigszlns bekrompen standpunt van den Raad, da zij enkel de helft wil betalen. Hij had in dezen een royaler standpunt willen in nemen, door te zeggen, dat de gemeente alles zal betalen, dooh geen bemiddelings voorstel. de gemeente Jaarlijks 6 maal f 98.10 2ai moeten betalen. Voorzitter deelt mede, dat dan eveneens een extra-bijdrage gevraagd zal kunnen worden en met de te nemen beslissing zou daarmede rekening gehouden kunnen worden. Hierna sluit de Voorzitter de beraad- slagingen. waarna tot stemming wordt overgegaan. Het voorstel wordt met op 1 na alge. meene stemmen aangenomen. Tegen de heer J. Vries. Leenlng, e. Gedeputeerde Staten berichten naar aanleiding van het ter goedkeering inge- zonden Raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van f 1854.ter bestrijding van de kosten van verbetering van den Duinweg, dat met het oog op den aard dier verbetering, de termijn van aflossing van 14 jaar veel te lang is. Zij meenen, dat deze termijn tot ten hoogste 4 jaren moet worden teruggebraoht. Voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wethouders voor een termijn van 4 jaren in verband met hooge aflossing, welke ongunstig op de reeds ontworpen begrooting dienst 1981 zou beinvloeden, weinig voelen. Zij stellen voor het bedrag van den kapitaaldienst af te voeren en intens te betalen uit den gewonen dienst, gezien de groote einduitkeering der ge meentelijkeinkomstenbelasting in verband met de totaal opbrengst van het belasting- jaar 1929/1980, ten bedrage van f 21.007.57. In 1929 was verantwoord f 9600.—, zoodat voor 1980 nog overblijft f 11.407.57. Voor 1980 was oorspronkelijk geraamd f 5008.80. Dat bedrag weid door raadsbesluiten van 5 April, 24 Juni en 6 Augustus 1980 ver hoogd tot f 7647.54, zoodat de post nog verhoogd kan worden met f 4060.08. Het voorstel van burgemeester sn wet houders het leeningsbeslqit in te trekken en de kosten van verbetering van den Duinweg ad f 1354.— uit den gewonen dienst 1930 ineens te betalen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. f. De heer G. Zwaan verzoekt ontheffing van hondenbelasting daar zijn hond sedert begin Augustus weg is. Op bet verzoek wordt afwijzend beschikt. m. De aanvragen om subsidie van bet Algemeen Armbestuur te Callantsoog, van de Commissie voor den Legwedstrijd te BeemBter, van de Noordhollandsche Ver eeniging „Het Witte Kruis" te Heemstede, van de commissie vosr Malariabestrijding door de bevolking in Noordholland zullen behandeld worden bij de begrooting. 4. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit van 6 Augustus 1980 tot inruiling van een obligatie van den Staat der Nederlanden. Voorzitter deelt mede, dat het kantoor te Schagen van de Rotter- damsche Bankvereeniging zich met het bericht vergist; bovendien behoorde dit stuk niet aan de gemeente. Het voorstel wordt aangenomen. Landarbel derawet 5. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 5 Augustus 1980 tot toekenning van een voorschot aan K. ten Boekei, in gevolge artikel 18 der Landarbelderswet. Voorzitter deelt mede dat de Min. van Financiën de oppervlakte van het plaatsje in verband met de soort van den grona veel te klein achtte. Dit zou minstens 20 Are moeten bedragen. De heer ten Boekei was hiertoe bereid. Het bedrag van het voorschot zal thans f 8046.60 bedragen. Het voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 21 Februari 1980, goedge keurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 19 Maart 1980, No. 60, voor zooveel betreft punt A, de aanvaarding van de schenking van een perceeltje grond van de NooJd- en Zuidhollandsche Redding- maatschappij. Voorzitter deelt mede, dat voor het aanvaarden van de schenking zoovele moeilijkheden bestaan, o.a. Inge volge artikel 1719 van het Burgerlijk W et- boek, dat een notarieele akte van schen king eischt met de daaraan verbonden kosten, bovendien het teekenen der akte, waarvoor naar 'Amsterdam gereisd m°et worden, dat Burgemeester en Wethouders voorstellen het perceeltje voor f 1-— te koopen. Conform besloten. 7. Het voorstel tot gewijzigde voor loopige vaatstellingder gemeenterekening dienBt 1928, overeenkomstig de nota van opmerkingen van Gedeputeerde Staten, wordt aangenomen. 8. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van het Algemeen Armbestu dienst 1929. De heeren Vries en Veui, leden van het Armbestuur, verwijder zich. Namens de Commissie van Dnu zoek deelt de heer Krult mede, de reK ning in dej beste orde te hebben bevo den en adviseert tot goedkeuring. De heer Vries vindt het nogal zonder ling. Hij acht aansluiting onnoodig, daar de bewoners in de onmiddellijke nabijheid der duinen wonen en dus voorzien zijn van goed pompwater. De heer Kooger zegt. dat als de bewo ners der vier andere nlet-rendabele ge bieden eveneens aansluiting vsraosken >n en aaviseert tot goeaiieunn»- De rekening wordt goedgekeurd een bedrag van inkomsten van félJö- aan uitgaven f 8508.60*, batig «lot f634.(os- Vaststellen rekeningen 1®"' 9. Voorstel tot voorloopigo vast^'L1''^ van de gemeente-rekening dienst 1®'* „j van het Gemeentelijk Eleetrieiteitsbed

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14