Maison Gerrits, Transpireerende VAK TUK Advedeeren Probeer het eens I GEMENGD NIEUWS MODERN HAARWERKER SPOORSTRAAT 128. Tel. 457. In 1020 ging bekl. een derde huwelijk aan, hoewel het tweede niet ontbonden wn». Ook zou hij zich aan valsohheld ln geschrifte hebben schuldig gemaakt, om- dlait hij het kind ullt zijn tweede hiuwelljlk niet als het zijne had aangegevon, oksels en voeten Marine-berichten. Moordaanslag. De moord te Hardegarijp. Overval op een meisje te Culemborg. Het goud der zee. HEARST UITGEWEZEN? Volgens die Figaro moet Hearst, de Amerikaansche dagbladuitgever, die te Stoomvaartberichen. Visscherijberichten. Haven van Nieuwediep. Leger des Heils BELANGRIJK NIEUWS. TANDARTS HEEFT DE PRACTIJK HERVAT Vrijdag a.s. heropening van mijn wegens mijn ziekte gesloten slagerij. S.1 JOIS, Koningdwarsstraat 4G. Jl'iü l".1."1-.1-.1?." Te zijher verdediging voerde die biekl.. aian, dat het huwelijk te Trlnidad niet door de Nedertandsohe wet erkend worditu Het O. M. nam aan, dat bekl. zich had schuldig geonlaakt aan bigamie, tweemaal gepleegd en een valsche geboorteaangifte. De eisoh was twee maal zeis maanden gevangenisstraf en eenmaal drie maan den igavaingemissltiraf. Buitenland. JACK DIAMOND TE AKEN GEARRESTEERD. Jack Diamond, die koning van de onder wereld te New-York, ls Maandag tegen middernacht van Antwerpen komend, met den D-treln te Aken aangekomen. Een sterke politiemacht had het station afgezet en heeft Diamond bii de pascontrole ge arresteerd. Hü is naar de Dolitiegevan- geriis overgebracht, waar hü voorloopig in hechtenis gehouden wordt. Hü had onge veer 15.000 mark aan baar geld bü zich. De arrestatie van den Amerikaanschen alcohol-smokkelaar Jack Diamond ls vol gens een Berlünsch middagblad geschied op verzoek van den Amerikaanschen ge zant. Op het bericht, dat Jack Diamond te Antwerpen van boord was gegaan en op een pas met Duitsch visum als doel van zün reis Maagdenburg aangaf, liet de riteiten meedeelen, dat hü een verzoek om Amerikaansche gezant de Duitsche auto- 1 uitlevering aan de Duitsche autoriteiten voorbereidt. De uitlevering wordt wegens medeplich tigheid aan moord; op een kaslooper te New-York verzocht. Vingerafdrukken Ten einde zich te vergewissen of de te Aken geiarresteerdle Jac'k Diamond wer keüjk de beruchte New Yorasche bende leider is, heeft de politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld en o.a. de vingeraf drukken Van den 'gearresteerde verge leken met de dadtylosoopische 'gegevens der Berldjnsche recherche, en diaarbdj is naar het W. B. meldt gebleken, dat men inderdaad met den koning der onderwe reld te doen heeft. Jack Diamond, een 34-jarig persoon van middelmatige grootte en elegant voor komen, zou, naar het W. B. nog weet te vertellen, volstrekt niet hebben verwaobt te worden aangehouden, Hü reisde dan ook onder zijn ei'gen naam in een coupé eerste klasse. Zyn arrestatie leverde wei nig moeite op. Wat men hu met hem beginnen zal? Volgens de jongste berichten zou het alleen maar mogelijk zün Jack Diamond De handelsreiziger v.D. uit Koudekerke, wer de Duitsche grens te zetten ais on vlak bü Middelburg, heeft gisterenmor- golvenschvreemdeling. DE BRITSCHE LUCHTSCHEPEN „R. 100" EN „R. 101". Beter dan die „Graf Zeppelin". Volgens de „Daily Herald" heeft dr. Eckener, die nu zeven tochten met het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" over den Atlantischen Oceaan en een reis om de wereld gedaan heeft, erkend dat hü niet voldaan ls over de Zeppelin en dat de Britsche luchtschepen beter zün. Hü heeft zün bewondering voor de R 100 en R 101 niet verheeld en wenscht nu dat Britsche en Duitsche luchtscheeps- bouwers samen zullen werken bü hun verdere onderzoekingen. Men zal elkaar van alle nieuwe ontdekkingen en ver beteringen over en weer op de hoogte stellen. De eerste nieuwe Zeppelin, die in Duitschland gebouwd wordt, zal de verbeteringen in de inrichting van de Engelsche luchtschepen overnemen en hun in grootte ongeveer gelyk zyn. VLIEGTUIGONGELUKKEN. Kapitein Page. t Bij de vliegfeesten te Chioago is alweer een ernstig ongeiluk gebeurd. De Ameri kaansche kapitein-vlieger van de marine, Arthiur Page, viel met zün vliegtuig ten aansohouwe vain 60,000 toeschouwers. Hü is in het hospitaal gestorven. Page gold alls een van de beste vliegers van de Amerikaansche marine. Hy had te Washington de Curtis-miarine-trapee geiwonnen. VERKEERSVLIEGTUIG VERMIST. Het Oostenryksche verkeersvliegtuig A1II, bestuurd door den vlieger majoor Stoisal-Jevitsch, wordt sedert Dinsdag middag vermist. Het vliegtuig arriveerde ffisteren, overeenkomstig de dienstrege- ing te 18 uur komende van Weenen, te Innsbruck en vervolgde na een kort op onthoud zün vlucht naar Zuricn, waar het te 14.30 hoort aan te komen. Het vlieg tuig is voor het laatst gezienby Kruenn, des middags te 13.30 uur, waar het boven de Walchensee in den nevel raakte. Sedertdien heeft men niets meer van het toestel vernomen. Binnenland. behandele men met Purolpoedur. Dit ls het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 6o ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. verweten, de Franoch-Engeflache vtoot- overeenfcomist onrechtmatig te hebben verkregen voor publicatie. gen met een scheermes zyn 37-jarige schoonmoeder in den hals gesneden. De vrouw is nog in leven. De dader is onder hevig verzet naar het politiebureau te Middelburg gebracht, waarby hy met een sabel is gewond. Het scheermes is in beslag genomen. G. D., de dader van den moord op den veehouder en renstalhouder J. K. v. d. Veen te Hardegarüp heeft in de mare- chausseek azerne van Bergumerheide, waar hü gevangen gehouden werd, een volle dige bekentenis afgelegd. De toedracht van het geval blijkt te zün geweest, dat terwül van der Meulen den veldwachter Visser met een boksbeugel sloeg, Douma den veehouder den doodehjken steek toe bracht. Woensdag is het stoffelyk over schot van den verslagens onder groote belangstelling te Hardegarijp ter aarde besteld. Dinsdagmorgen ls te Culemborg mej. J. Kemp, wonende aan den straatweg, oud 18 jaar, alleen thuis zynde, door een tot nu toe onbekend persoon overvallen. Terwy'1 haar ouders naar de markt waren, ging zij boven een en ander regelen. Toen zü weer beneden kwam, zat daar een man, die haar tefstond om geld vroeg. Hü bekende reeds drie nachten by de familie in een hooiberg te hebben ge slapen. Direct riep zy haar moeder te hulp, doch de onbekende zeide haar, dat die allang weg was. Hy waarschuwde haar tevens, niet om hulp te roepen, daarby het meisje bedreigend met een mes. Toen zy geen geld gaf, pakte hü haar beet en duwde haar in een kuip met waschwater, waarna hü haar begoot met een kan petroleum en haar dreigde in brand te zullen steken. Weer riep zü om hulp, hetgeen ge Weer in vrijheid gesteld. Nadat de Amerikaafische autoriteiten verklaard hebben op de uitlevering van Jack Diamond geen prüs te stellen, heb ben de Duitsche autoriteiten besloten hem als ongewenscht vreemdeling uit het land te zetten. Daarby zal echter reke ning met zün gezondheidstoestand worden gehouden. Blykt het werkelyk. dat hy een kuur moet doen, dan krygt hy verlof om vier tot zes weken in Duitschland te blyven. Een schip met 18 mlllioen gul den goud aan boord. Aan de Fransche Westkust hebben duikers het wrak gevonden van een schip, dat daar voor zeven jaar met een lading goud ter waarde van 18 millioen gulden aan boord, is gezonken. Hoewel het wrak 120 meter diep ligt, hoopt men een groot deel van het goud toch te kunnen bergen. Tot dit doel heeft men reeds pogingen aangewend om een deel der laadruimte in de lucht te laten springen. Verschei dene duikers verrichten de voorberei dende werkzaamheden. Het bericht van het ontdekken van het wrak, heeft in zeeverzekeringskringen groote belangstelling gaande gemaakt. De Egypt had voor 1.839.000 aan goud en voor 250.000 aan zilver aan boord en het meerendeel hiervan was by Lloyds verzekerd. De verzekeraars hebben» deze schade in haar geheel vergoed en als de schat uit het wrak opgehaald wordt, zullen de verzekeraars er een deel van terugkry'gen. De bergingsmaatschappy die haar werk ondernomen heeft zpnöer eenigehoopop belooning, zal als het werk slaagt echter op het grootste deel van wat bovenge bracht wordt, aanspraak maken. Zy is reeds groote moeilykheden te boven ge komen door te bepalen waar het wrak ligt en het ophalen van het goud en zilver zal een moeily'ke, ofsohoon niet hoord werd door den heer' H. Kok. Deze onmogelijke taak zijn. Men_ had den kwam te hulp, terwijl de onbekende zich spoedig uit de voeten maakte. Bü zijn thuiskomst steldo haar vader direct de politie met het gebeurde in kennis. Het onderzoek is in volle gang, tot nu toe •chter zonder resultaat. BIGAMIE. Voor d'e Botterdamsclie rechtbank heeft Dinsdag terechtgestaan een leenaar, te Rotterdam woonachtig, die zich by her haling zou hebben schuldig gemaakt aan bigamia In 1916 te Rotterdam voor het eerst ge huwd, verlet hü tien jaren later het land en sloot te Trinidiad een tweede huwelijk zonder dat het eersltte ontbonden was. Uit dit huwelyk werd een dochter geboren in houvast voor het bepalen van de plaats waar de Egypt gezonken was en het water bü Ouessant is onstuimig en diep. Duikers die op 400 voet diep werken, kunnen maar een meter of twee voor zich uitzien en' blüven slechts kort op den bodem. Het Italiaansche bergingsschip Artiglio heeft dank zy de groote volharding en bekwaamheid van de bemanning alle moeilykheden overwonnen. Van het weer zal afhangen, of in de eerstvolgende weken het bergingswerk zal kunnen beginnen. Kapitein-luitenant ter zee C. baron de Vos van Steenwijk, adjudant van de Koningin, is gisteren ter beschikking gesteld. De officier van administratie 3de klasse M. Krauss. dienende aan boord van Hr. Ms. Heems kerk, wordt op 6 dezer ter beschikking gesteld. Bij Kon. besluit van 28 Augustus is, met in gang van 1 October 1930, aan den kapitein luitenant ter zee W. J. Smit eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Bi] Kon. besluit van 28 Augustus zijn benoemd: le. tot luitenant ter zee 3de klasse, de adel borsten der 1ste afdeellng voor den zeedienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord: J. K. Kempees, B. C. Fock, H. A. W. Goosens, L. J. Jarman, S. H. Rosier, E. M. Hornsveld, H. D. Claus, T. Focke, D. J. van Doorninck, W. C. Wernnik, M. J. Vos, A. H. W. von Freijtag Drabbe, A. G. den Boesterd, C. A. Jeekel, B. Poortman, R. M. Crommelin, P. J. van der Burgh, S. S. W. van der Woude, D. Dekker, L. B. J. Dommers, H. A. V. R. baron van Lawick, A. van Strien, E. A. Labouchere; 2e. tot officier van den marinestoomvaartdienst der 3de klasse, de adelborsten der 1ste afdeeling voor den stoomvaartdienst bij het Koninklijk In stituut, voornoemd: N. C. van Bergen van der Grijp, H. van der Houwen, G. E. J. Groenendaal. De korporaal timmerman J. de Boer is geslaagd voor het examen voor sergt. timmerman. 5 Sept. sergt. konstabel A. G. J. Pauw van G. S. S. naar W.schlp te W.o. 8 Sept. bootsman H. van der KaalJ van W. schip W.o. naar Mar.kaz. W.o.' 2 Sept. sergt. ziekenverpleger C. Konlngsteln van Mar.hospltaal naar Kon. Instituut. Onderstaande korporaals worden den 9en Sep tember a.s. geplaatst bij de Amsterdamsche huis houdschool: J. van Baaien, F. van der Linde, W. P. Brou wer, P. Braat, J. A. van Tol, F. van Deurse, L. J. M. Schumacher en A. Visser. 28 Augs. per s.s. Sibajak uit O.-I. in Neder land teruggekeerd: Oppertorpedomaker J. van Bergen; adj.-o.off. macht. T. Vermeulen: sergt. macht. P. J. Deijl; kwartiermeesters J. G. Reurhoff, J. P. van Koert; korpl. ziekenverpleger D. Blom; mar. 2e klasse J. Plaizier. Per s.s. van Rensselaar, dat op 12 Sept. a.s. uit West-Indië te Amsterdam aankomt, zullen repa- trleeren: Sergt. ziekenverpleger M. Jacobs; mar. le kl. G. A. Versluis; mar. 3e kl. H. J. Wijntjes. De offic. van adm. 3e klasse M. Krauss, die nende a.b. Heemskerck, wordt den Óen Sept. a.s. gesteld ter beschikking en is bestemd den 23en Sept. naar O.-I. te worden uitgezonden. Behoudens onvoorziene omstandigheden ls aan ondervolgende personen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Koningin der Nederlanden, 6 Augustus van Priok: Offic. vlieger 2e klasse J. Benus; barbier T. Breeuwer. S.s. Prins der Nederlanden, 3 Sept. van Priok: Kapitein-luitenant ter zee T. Akkerman; sergt.- vliegtuigmr. (M) F. C. Roodenstein; korpDschrij- ver A. Schinkel. S.s. Indrapoera, 13 Aug. van Priok: Marinier le klasse A. J. Brons. S.s. Insulinde, 27 Aug. van Priok: Adjudant onderoff. macht. A. T. H. Gebbink. S.s. Baloeran, 10 Sept. van Priok: Majoor bottelier J. Schenk; sergt. machinist A. H. Wassenaar. S.s. Chr. Huljgens, 17 Sept. van Priok: Schipper (A) A. J. de Beer; majoor konstabel J. de Groot; majoor monteur H. G. v. d. Water; sergeant kok C. Jansen; majoor machinist A. v. d. Stel; kwartiermeester P. Houterman; korpl. tele grafist W. de Wit; korpl. kok J. v. d. Meer; ma rinier 2e klasse P. Vonk. S.s. Tjerimal, 24 Sept. van Priok: Bootsman D. Bakker: sergeant monteur A. W. Kramers; sergeant machinist M. Eekhof. S.s. J. v. Oldenbarnevelt, 1 Oct. van Priok: Oppertorpedlst L. J. Duzee; bootsman W. van Beers; kwartiermeester J. A. Verbeek; korpl. kon stabels D. Bakkum, G. L. Meijer; korpl. kok J. Rouffaer; mariniers le klasse H. Meijer, T. H. Dlchjans. DE REIS NAAR AUSTRALIË EN NIEUW-ZEELAND. Blükens een bü het departement van defensie ontvangen telegram is een smal deel, bestaande uit Hr. Ms. kruiser Java en Hr. Ms. torpedobootjagers De Ruyter en Evertaen, onder bevel van schout-bü- nacht C. O. Kayser, 2 September van Soerabaja veitrokken ter aanvaarding van de vlagvertoon naar Australië en Nieuw-Zeeland. Het reisplan van dit eskader is als volgt vastgesteld Soerabaja vertrek 2 September, aan komst te Freemantle 8 September, vertrek van Freemantle 13 September, aankomst te Adelaide 19 Sept.. vertrek van Adelaide 22 Sept., aankomst te Melbourne 26 Sept., vertrek van Melboürnc 30 Sept., aankomst te Sydney 3 Oct., vertrek van Sydney 11 Oct., aankomst te Wellington 17 Oct., vertrek van Wellington 21 Oct., aankomst te Auckland 24 Oct., vertrek van Auckland 28 Oct., aankomst te Brisbane 7 Nov., vertrek van Brisbane 12 Nov., aankomst te Boela 21 Nov., vertrek van Boela 24 Nov., aankomst te Amboina 25 Nov., ver trek van Amboina 28 Nov., aankomst te Soerabaja 3 December. Stoomvaart M(j. Nederland. Koningin der Nederlanden, t., 2 Sept. v. Tanger. Poelau Tello, 3 Sept. te Amsterdam. Radja, 3 Sept. v. Amsterdam. Salaibangka, u., 2 Sept. v. Suez. Prins der Nederlanden, 3 Sept. v. Batavia. Simaloer, 3 Sept. te Amsterdam. Poelau Bras, u., 1 Sept. te Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Acbilles, i Sept. v. Bari. Amazone, i Sept. v. Huelva. Ajax, 2 Sept. te Carthagena. Ariadne, 2 Sept. v. Messina. Astrea, 31 Aug. te New-York. P.aarn, i Sept. te Delfzijl. Bennekom, t., 31 Aug. v. Guayaqull. Barneveld, u., 31 Aug. v. Valparaiso. Berenice, 2 Sept. v. Alexandrië. Bodegraven, t., pass. 2 Sept. Flores. Breda, 2 Sept. te Antwerpen. Brlelle, u., pass. 3 Sept. Azoren. Brion, 2 Sept. te Aalborg. Ceres, u., pass. 1 Sept. Lizard. Calypso, t., pass. 3 Sept. Dungeness. Erato, 3 Sept. te Amsterdam. Haarlem, u., 1 Sept. te Guayaqull. Hebe, pass. 2 Sept. Gibraltar. Irene, 3 Sept. v. Amsterdam. Hermes, 2 Sept. v. Nantes. Mars, 2 Sept. te Amsterdam. Merope, 3 Sept. v. Amsterdam. Nereus, 2 Sept. te Musel. Nero, 1 Sept. te Danzig. Oberon, 3 Sept. te Plraeus. Odysseus, 2 Sept. te Stettin. Rhea, 1 Sept. v. Bremen. Rauna, 2 Sept. v. Venetië. Saturnus, 31 Aug. te Hamburg. Stella, 31 Aug. te Hamburg. Theseus, pass. 2 Sept. Brunsbuttel. Tiberius. 30 Aug. v. Kingston (Ja.). Triton, t„ 2 Sept. v. Havre. Titus, 30 Aug. v. Kingston (Ja.). Venezuela, 31 Aug. te Hamburg. Trajanus, 2 Sept. te Plraeus. Pluto, 2 Sept. te A'dam. Proteus, 3 Sept. v. Amsterdam. Helder, 2 Sept. te A'dam. Vesta, 2 Sept. te A'dam. Rhea, 2 Sept. te Amsterdam. Kon. Holl. Llord. Drechterland, u., I Sept. te Bahla. Gelria, u., 3 Sept. v. Pernambuco. Flandria, t., 2 Sept. v. Rio Janeiro. Rijnland, 31 Aug. te B.-Ayres. Maasland, t., 5 Sept. te IJmuiden verwacht. Zeelandia, 3 Sept. v. Amsterdam. Kon. Paketvaartmaatschapplj. Slgll. 31 Augustus te Rangoon. N. Zeeland, 2 Sept. v. Brisbane. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 27 Au», te Rosario. HollandAfrika Lijn. Nlas, 3 Sept. te Amsterdam. Rietfontein, 2 Sept. v. Rotterdam. Holland—West-Afrika Lijn. Amstelkerk, u., pass. 1 Sept. Ouessant. Drechtstroom, t., pass. 31 Aug. Flnlsterre. Maaskerk, t., 31 Aug. v. Lagos. Reggistroom, u., 2 Sept. van Teneriffe. Holland—Amerika Lijn. Btlderdljk, 31 Aug. te Phlladelphla. Drechtdllk, 1 Sept. te Los Angeles Harbour. Delftidijk, 1 Sept. te Liverpool. Leerdam, 1 Sept. te Vera Cruz. Edam, 2 Sept. te Btlbao. Moerdijk, 1 Sept. te Willemstad. Lochkatrine, 2 Sept. v. Swansea. Spaar.,dam, 2 Sept. v. New Orleans. Veendam, 1 Sept. te New-York. Nebraska, 1 Sept. te Londen. Nieuw Amsterdam, 1 Sept. te New-Yorft. Noorderdijlc, pass. I Sept. Lizard. HollandAustralië Lijn. Amelanc u„ pass. 2 Sept. Ptrim. Aagtekerk, u., 31 Aug. te Sydney. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, u., 2 Sept. v. Yokohama. OldAerk, t., 2 Sept. v. Shanghai. Ouderkerk, 4 Sept. te Amsterdam. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t., 1 Sept. v. Port Said. Koudekerk, I Sept. te Hamburg. Alhena, 3 Sept. te Rotterdam. Hoogkerk, u., 3 Sept. v. Suez. Ridderkerk, u., 3 Sept. v. Suez. Salawati,, t., I Septt. v. Colombo. Schiekerk, t., 31 Aug. v. Pt. Sald. Stadsdijk, u., 31 Aug. v. Madras. IJselkerk, 1 Sept. te Antwerpen. JavaNew-York Lijn. Beemsterdllk, 3 Sept. te Suez. Singkep, 2 Sept. te Sabang. Soemba, pass. 1 Sept. Perlm. Tydeus, 1 Sept. v. Sabang. Djember, pass. 30 Aug. Malta. •lommersdijk, 3 Sept. .e Pt. Sald. Java Tacific Lijn. Batoe, 1 3ept. v. Belawan. Java—China—Japan Lijn. Tjisondari, 31 Aug. te Hong-kong. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, 2 Sept. te R'dam. Insulinde, t., 1 Sept. v. Sabang. Kedoe, u., 1 Sept. te Belawan. Kota Pinang, t., pass. 2 Sept. Perim. Buitenzorg, u., pass. 3 Sept. Flnlsterre. Patria, 3 Sept. v. Rotterdam. Slamat, u., 3 Sept. te Suez. Tjerimal, u., 2 Sept. te Sabang. Kota Tandji, t., 1 Sept. v. Belawan. Kota In,ten, u., pass. 31 Aug. Point de Galle. Mad'ioen, 1 Sept. te Hamburg. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, u., pass. 2 Sept. Flnlsterre. Algorab, t., 2 Sept. te Bahla. Aludra, t., pass. 2 Sept. Finlsterre. Stoomvaartmaatscnappij Oceaan Alwaki, 2 Sept. v. Rotterdam. Antilochus, pass. 1 Sept. Perim. Atreus, 30 Aug. v. Padang. Eurybates, 31 Aug. te Marseille. Eurypylus, 1 Sept. te Shanghai. Glaucus, 2 Sept. v. Singapore. Menestheus, pass. 2 Sept. Perim. Helenus, 1 Sept. v. Yokohama. Maron, 2 Sept. te Londen. Phrontls, 3 Sept. te Pt. Said. Polydorus, pass. 2 Sept. Gibraltar. Sarpedon, 2 Sept. v. Hong-kong. Telemachus, 2 Sept. te Pt. Said. Emzetco Lijn. Jonge Elis beth, I Sept. Ouessant gep. Ionge Jacobus, 2 Sept. v. Malaga, onge Anthony, 2 Sept. te Toulon. 2 September. Aangebracht door korders: 450 tongen 140 kleine tongen 6 kisten schol I 8 kisten schol II 7 kisten schar p. at 0.80-0.35 0.15—0.08 p. k. 8.50-7.00 3.75—2.00 4.00—3.00 3 September. Aangebracht door korders: 1500 tongen 580 kleine tongen 3 tarbotten 30 kisten schol I 18 kisten schol II 17 kisten schar 3 kisten pietermannen p. k. at. 0.50-0.35 0.15—0.07 6.50—5.25 9.50—8.00 4.20—2.50 4/25— 3.50 12.00 2 Sept. 1930. Vertrokken Duitsche motorschoener „Hans", bestemd voor Noskoo. 3 September 1930. Hr. Ms. Polltlevaartulg „Nautilus" naar de Noordzee vertrokken, om toezicht te uit te oefenen op de visscherlj. Geboren: IJF, Zoon van IJ. BLOKKER en K. BLOKKER—van Halen. Den Helder, 2 Sept. 1930. Janzenstraat 11. De Heer en Mevr. JURGvan 't Hooft geven met groote blydschap kennis van de geboorte van hun Zoon EDUARD VICT0R. Weltevreden, 3 Sept. 1930. N. Tamarindelaan 54. Geboren ALBERDINA, Dochter van A. BLOM en C. BLOM—Pellegrom. Den Helder, 30 Aug. 1930. Koningstraat 99. Hedennacht overleed te 's-Gravenhage myn ge liefde Broeder, de Heer J. A. VAN DER FEEN, in leven Inspecteur der Directe Belastingen enz., in den ouderdom van byna 73 jaar. M. VAN DER FEEN. Den Helder, 3 Sept. 1930. Geboren: LOUISE Dochter van Jb. KUIPER en A. KUIPER—van der Wijk. Den Helder, 1 Sept. 1930. Sint Lidwina. 1927, toen bekl. met zün tweede vrouw teParijs vertoeft, Maandag een bevel tot Sotterdaan toefde. uiitwy'iziiig hebben ontvangen. Hem wordt Ondertrouwd: J0HANNES GERARDUS JACOBS en JAC0BA GEERTRUIDA FRE0ERIKS. Den Helder, Sluisdykstraat 57, 3 Sept. Wieringen, 1930. Westerland 36, De huwelyksvoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 18 September a.s, in de Paro chiekerk van de O. L. Vr. Onb. Ontv. te Den Helder, v.m. 10 u. s'l DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartalijken dank aan de Veree- niging „Liefdadigheid naar Vermogen", voor de goede verzorging ty'dens het 17-jarig verblyf in het Oudeliedenhuis, van onzen geliefden Vader, ADRIANES J0HANNES DE WIT. Tevens aan den Huismeester en Huismeesteresse, voor de trouwe verzorging en toewü- ding, gedurende zyn ziekte aan hem bewezen en een harteüjk woord vandankaanDs. Enklaar, voor de geestelyke weldaden, aan onzen geliefden Vaderen ons bewezen tydens zün ziekte en begrafenis. Koegras. J. H. DE WIT. A. DE WIT—Kos. Ned. Oost-Indië, Jb. DE WIT. J. DE WIT—Blaüwboer. Koegras, F. VAN IJZENDOORN. A. E. VAN IJZENDOORN— db Wit. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden brengen langs dezen weg hun oprechten dank aan Familie, Buren en Kennissen, voor de vele blyken van belangstelling, by hun 45-jarig Huwelyksfeest onder vonden. W. A. DE KOK. J. DE KOK—Swart. Keizerstraat 44. Hartelijk dank voor de milde gevers, voor de heerlyke trac- tatie van een party Visch en Koek op Koninginnedag, van de Oudelieden van „Liefda digheid naar Vermogen". Ds Heer en Mevrouw D00RMAN-DR00GLEEVER F0RTUYN zullen gaarne bezoeken ont vangen op Zondag 7 en 14 Sep tember a.s., van 3 tot 4$ uurn.m. Javastraat 2. De Heer en Mevrouw MANTE—VAN DER DUSSEN zullen gaarne bezoeken ont vangen op Zondag 14 en 21 Sep tember a.s. van 3 tot 4J uur n.m Hoofdgracht 80a. De Heer en Mevrouw VAN HEERDE-REYNDERS zullen gaarne bezoeken ont vangen op Zondag B en 13 Sep tember a.s. Hoofdgracht 83. Hedenavond HUWELIJKSINZEGENING van Br. P. BIJL en Zr. T. GEUS. Leiders: Adjudants VERKAIK. KOMT ALLEN. Minzaam aanbevelend, Koop in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Breewaterstr. 19-21 voor f 0.25 een maandkaart, waarop ge Studieboeken en Romans kunt leenen. Het zal U zeker goed bevallen 1

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3