KONIJN's VLEESCHWAREN. 1. „De Gemeente-Reiniging van Den Helder", door den heer P. H. L. Maas, directeur der Gemeente-Reiniging te Den Helder. 2. Mededeelingen van de Commissie a.n. inzake papiermanden, enz. 8. „De vuilverwijdering". Voortzetting van het debat op de inleiding van den heer Ir. A. de Groot, oud-directeur van de Stadsreiniging te Amsterdam. Voorts zal worden gehouden de huis houdelijke vergadering en zal per stoom boot van de „KS.O.N.A." in het Mars diep het vuilstorten door de „Hygiëa", het motorvuilnisvaartuig van de Gemeente- Reiniging, worden bezichtigd. GEVAARLIJKE VONDST. Door iemanidi weord in de duinen, halfweg tuasohen Oaliantsoog en Den Helder, een bronizen koker gevonden. De mian was zoo verstandig <xm er niet aan te gaan pieiuteren, miaax den koker ter onderzoek naar de werf te brengen. Hier bleek, dat men te doen had met de aan vuur Lading van een Bnigelsche miijn, die nog zwaar geladen was. Ware de koker tot ontplof fing gekomen, dan zouden er stell'ig weer ernstige ongelukken uit voort zijn geko men, zooalis eenSge jaren geleden hier piaatla had met een dergelijke vondst, waar men aan ging breken en die toen tot ontploffing kivam, waarbij eenigo slachtoffers te betreuren waren. Men zij dus gewaarschuwd met zulke onbekende instrumenten voorzichtigheid te betrach ten. RECTIFICATIE. In ons blad van Dinsdag was onder hiet bericht van de nieuwe garage „Mo derne" een onjuistheid gekomen. De slotregels moeten luiden: De aannemer van den1 houw was de heer J. de Does, het schilderwerk van den heer J. de Ridder, terwijl de eliedtrificatle was verzorgd door den heer A, J. FeJJ. Onthulling Monument Huisduinen. Aangeboden aan de Ver. „Hel de r"s Belang". Wij hebben medegedeeld, dat dooreene commissie uit de burgerij aan de Ver. v. Vreemdelingenverkeer «Helder,s Be lang*, ter gelegenheid van het 40-jarig- bestaan dezei: vereeniging, dat in Juni van dit jaar is herdacht, een monument was aangeboden, dat een plaatsje gekre gen had v.oor het kerkje te Huisduinen, en dat de onthulling binnenkort zou plaats hebben. Gisterenavond nu had deze plechtig heid plaats. Er waren velen uit den Hel der gekomen om daarbij tegenwoordig te zijn. Het monument bestaat uit een fraaie monumentale vaas met de inscrip tie «Helders Belang*, de letters V(eree- niglng( V(oor) V(reemdelingenverkeer) en de jaartallen 1890—1980. Het is ge plaatst in een plantsoentje en, zooals ook reeds door den heer Maas werd mede gedeeld, is tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt hier een tegeltrottoir aan te brengen, zoodat hier een aan merkelijke verfraaiing is verkregen. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester en de wethouders Bok, de Zwart en Smits, verder verschillende leden van H.B. met hun dames en be langstellenden uit de Heldersche burge rij. De Harmoniekapel «WinnubsU zorg de voor een nummertje muziek. Toespraak van den heer Maas. De heer P. H. L. M a a s, directeur van den dienst der reiniging en plantsoenen bood namens de commissie het monu ment aan. Op den dag der eigenlijke viering van het 40-jarig jubilé, aldus de heer Maas, konden wij aan H.B. reeds een voorloopige teekening aanbieden; het monument zelve was toen nog niet ge reed. Dank zij den steun en de mede werking van velen, ook van het gemeen te bestuur, zijn wij thans zoo ver, dat tot de onthulling kan worden overge gaan. Waarom wij juist deze plaats uitkozen voor dit monument? Omdat het werk van de Vereeniging «Helders Belang» zich in de 40J jaren van haar bestaan toch zeker voor tachtig procent heeft bezig gehouden met den bloei en de ont wikkeling van Huisduinen en dit in de toekomst, in verband met de uitbreiding der badplaats, ongetwijfeld nog veel meer zal doen. Het gemeentebestuur heeft de gelegenheid aangegrepen door den aanleg van een tegeltrottoir de situ atie te verfraaien, wat, naast verbetering van het aspect, tevens de veiligheid der kerkgangers verhoogt. Mevrouw Van Gessel onthult het monument. Spr. verzoekt thans mevrouw van Gessel tot de onthulling van het, nog onder de nationale vlag verborgen mo nument te willen overgaan, aan welk verzoek gaarne wordt voldaan. De mo numentale bloemvaas vormt ter plaatse een werkelijk smaakvolle versiering. Dankbetuiging van den heer Biersteker. De voorzitter van „Helder's Belang", de heer Biersteker, krijgt nu het woord. Toen op 25 Juni 11. het 40-jarig bestaan herdacht is door de Vereeniging, zijn wij van de zijde der Heldersche burgerij op zoodanige wijze gehuldigd, dat onze verwachtingen verre zijn over troffen. Toen reeds werd ons, zooals de heer Maas zeide, het schilderij overhan digd met een teekening vön deze monu mentale vaas, welke ons als aanvulling daarop thans wordt aangeboden.Een woord van hartelijken dank, dat deze huldiging juist op deze wijziging geschiedt, mag hiervoor niet achterwege blijven. De burgerij heeft door de aanbieding van dit geschenk getoond het werk onzer Vereeniging te weardeeren. Een incidentje, maar van vroo- lfjken aard. Spr. moet hier plotseling afbreken, daartoe genoodzaakt door het steeds luider wordend gelach der omstanders. Het blijkt, dat een tweetal hondjes, onbe- wust van de plechtigheid van dit moment en voldoende aan iets menschelijks, dit monument op hun eigen speciale wijze hebben ingewijd en dit feit geeft aan leiding tot groote vroolijkheid. De plaats gloed gekozen. Voortgaande, zegt spr.: Dat juist deze plaats gekozen is om een blijvend teeken te stichten, is zeer goed gezien. Immers Huisduinen is het middelpunt van het werken van H. B. Bijna de geheole recla me voor de bevordering van het vreem delingenverkeer concentreert zich om de badplaats Huisduinen. Het „komt en ziet", ala uitnoodiging om onze stad en Huisduinen te leeren kennen, is niet zonder resultaat gebleven. Het stemt ons tot tevredenheid als we de groeiende ontwikkeling van Huisduinen gadeslaan. Met zekeren trots zijn we vervuld dat ons werk tot verheffing van Huisduinen als badplaats een vruchtbaar werk is geweest. Het zal toch wel geen tegen spraak vinden als we beweren, dat voor namelijk door den arbeid van H.B. en Economische commissie de oprichting van de N.V. Zeebad Huisduinen is tot stand gekomen. Dank zij den niet genoeg te waardeeren steun van ons Gemeente bestuur is het sedertdien mogelijk ge worden, dat Huisduinen ook voor vreem- delingenbezoek in aanmerking kon komen. Huisduinen als hadplaats, zij het dan ook op bescheiden voet, is gevestigd. Aan de verdere ontwikkeling dei badplaats meet worden ge werkt Nu is bet er cm te doen, om deze op komende badplaat* tct verdere ontwik keling te brengen. Er valt nog veel te verrichten, dat verandering, verbetering en aanvulling behoeft. Men denke niet, dat zal van zelf wel komen. Met ruimen blik en volgens vaste lijnen moet hier gewerkt worden. Gelukkig dat elk jaar de trek naar Huisduinen grooter wordt. Men denke nu niet, dat we er zijn. In tegendeel zal er een steeds nieuwe en doelmatige reclame noodig blijven. Er valt nog veel te doen. Daartoe moet een drachtig worden samengewerkt, kortzich tige tegenwerking en vaak niet begrijpen van eigen belangen, dikwijls van direct belanghebbenden, moet worden over wonnen. Geen kortzichtige tegenwerking mag ons weerhouden. Die kortzichtigheid mag en zal ons echter niet tegenhouden in ons werken. Wij willen Huisduinen niet verheffen tot den rang van een Scheveningen of een Ostende, maar wel tot de hoogte van een rustige badplaats die aan velen aange name ontspanning naast de bekoring van duin en strand kan bieden. Dit is van groote beteekenis voor de economische ontwikkeling van onze gemeente Den Helder. Huisduinen heeft een toekomst; dat staat voor ons vast, en daarom moeten èn gemeentebestuur èn vereeniging èn partikulieren den bloei helpen bevorderen. Ik behoef hier toch zeker niet uiteen te zetten het groote nut en de beteekenis van het Vreemdelingenverkeer. Reeds nu is dit voor velen een belangrijke bron van inkomsten. Dit zal steeds beter wor den en daardoor de welvaart doen toe nemen. „Heldlerig Belang" doet haar werk belangeloos. Wij persoonlijk verrichten onzen arbeid belangeloos omdat we overtuigd zijn een goed werkte doen in 't algemeen belang.De vestiging van dit monument beschouwen we als een sympathieke uiting van burger zin, blijk gevende van waardeering voor het verrichte werk, maar tevens als sym bool om telkens weer nieuwe bloemen tot bloei te brengen. Hot monument aan die gemeente overgedragen. Onder vriendelijke dankzegging aan vaard ik namens het Bestuur van Helders Belang dit monument van het comité en heb nu de eer aan ons gemeentebestuur te verzoeken het van H.B. over te nemen en als monumentaal bezit van de Gemeente te beschouwen en te onderhouden. Burg. en Weth., wij danken U voor uw mede werking. Wij zien hierin het bewijs dat ook het gemeentebestuur met ons gevoelt de beteekenis en het groote belang van Huisduinen's ontwikkeling. Wij geven U gaarne de verzekering dat H. B. steeds bereid zal blijven alles te doen, wat we met onze bescheiden middelen kunnen verrichten tot bevordering van het vreem delingenverkeer en daardoor de bevor dering van den bloei en opbouw van onze gemeente. De gemeente aanvaardt gaarne het monument De Burgemeester van den Helder wenscht allereerst een woord van dank te brengen aan de commissie uit de bur gerij, voor de uitnoodiging, tot het Ooi lege gericht. Daarnaast brengt spr. dank voor den door het comité verrichten arbeid. Reeds bij gelegenheid van de viering van het jubileum van H.B.heeft het Gemeentebestuur waardeering uitge sproken voor het door haar verrichte werk en het is onnoodig daar thans nog op terug te komen. Namens B. W. kan spr. de verzekering geven, dat het Ge meentebestuur gaarne het beheer over het monument op zich neemt. Moge het een symbool zijn van de verdere ont wikkeling onzer badplaats en tevens van samenwerking ea ouderlingen burgerzin Hiermede was deze plechtigheid afge- loopen. De aanwezigen begaven zich hierna naar „Duinoord", teneinde getuige te zijn van de prijsuitreiking bij gelegen heid der zwemwedstrijden, die des mid dags hadden plaats gehad, en waarvan de lezers hieronder het verslag vinden. De zwemwedstrijden. Hoewel de zee nabij het strand te Huis duinen nu geen ideale gelegenheid is om een zwemwedstrijd te houden, is het de Heldersche Zwemvereeniglng, Woensdag middag gelukt aldaar een zwemwedstrijd te organiseeren, welke heel goed ge slaagd is. Zwemwedstrijden vergen mooi weer, dat weet een ieder, maar op Huisduinen In het bijzonder kan alleen bij heel mooi en vooral stil weer, een wedstrijd worden ge houden. Nu, het weer liet de H. Z.V. niet ln den steek. Het had natuurlijk beter gekund, maar het ging. De wedstrijden, welke in samenwerking met de V.V.V. „Helder's Belang" waren georganiseerd, hudden zelfs een internationaal karakter. Onder de deelnemers merkten wij nog iemand uit Duitschland en één uit Oostenrijk op, terwijl ook nog personen van buiten, welke tijdelijk hier verblijven, aan den start verschenen. Omtrent het verloop van den wedstrijd het navolgende. Er was in de geul voor het badhuis een baan uitgezet van 50 meter, en daarbinnen werd de strijd gestreden. Een flink aantal heeren, waaronder nog eenige zeer jeugdige, hadden zich opge geven en waren aanwezig, terwijl ook de dames zich niet onbetuigd hebben ge laten. Door de heeren werd gezwommen 100 M. vrij© slag. Zooals wij in ons verslag van de ont hulling van het monument reeds mede deelder!, had na afloop daarvan de prijs uitreiking plaats in de zaal van «Duin oord* van aen heer Kreuger. De heer Biersteker deelde den uitslag medeals proef is deze wedstrijd goed geslaagd, zoo zeide hij, en de prestatie van den len prijs winnaar, den heer F. Kiesewetter, die den tijd van lmin. 45'/a seo. maakte voor een baan van 2 X f>0 meter, in zee af te leggen, is waarlijk buitengewoon te noemen. Het blijkt, dat de heer Kiesewetter bij andere gelegen heden reeds zoodanige tijden maakte, dat er ernstig aan gedacht wordt hem op de nationale zwemwedstrijden te doen uitkomen. Immers, hij maakte op 1 of 2 seconden na den tijd, die tot nu toe als recordtijd staat geboekt. Spr. wenscht dan ook den heer Kiesewetter geluk met zijn onderscheidingdiploma met zilve ren medaille. De derde prijs werd behaald door een jongmensch uit Hongarije, hier els bad gast aanwezig, W. Schfiïfer. Hij krijgt een herinneringsmedaille, die hem wel licht een aansporing zal zijn, zijn kame raden in Hongarije naar Heldersche zwemwedstrijden te zenden (gelach). Ook de tienjarige Kraan dient met 1 min. 47 seo. eervol te worden vermeld. Wat de dames betreft: mejuffrouw Thijssen, (die eigenlijk nog maar een .jonge-juffrouw" blijkt te zijn), gaf met 563/» sec. over een baan van 1 X 50 M. een mooie prestatie en krijgt de zilveren medaille met diploma. De tweede prijs werd behaald door mevr. Rutshaar rivale, mevr. van Voorst, was met slechts Vs seconde achter, en, ofschoon zij geen prijs krijgt, ontvangt zij een eervolle vermelding. Houdt de Heldersche Zwemclub, van wie dit uitgaat, in eere, zegt spr. Hieronder volgt de volledige uitslag dezer wedstrijden. Heeren. 2 X 60 M. Ie prijs F. Kiesewetter, 1 min. 45'/i sec. Verguld zilv. med. 2e prijs D. Liebert, 1 m. 484/g s. Zilv. med. 8e prijs W. Schfiffer, lm.49Vss.Bron zen med. A. Visser, 1 m. 60 s. W. Bak ker, 1 min. 574/s s. O. Boone, 1 m. 68 s. F. v. d. Melj, 2 m. 5a/s s. Coolhaas, 2 m. 7'/g a. Van Snaaier, 2 m. 8 s. Jansen, 2 m. lü'/j s. Koff, 2 m. 10% s. Verfallle, 2 m. 191/» s. O. de Wit, 2 m. 82% s. Kruijff, 2 m, 89 s. Kraan (10 jaar) 1 m. 47 s, eervolle vermelding. Dames. 60 M. A. Thijssen, 66% s. Zilveren medaille. Mevr. Ruts, 592/s s. Bronzen medaille. Mevr. van Voorst, 59% s. Eerv. verm. Mijnders. 1 m. 1% s. Baas, 1 m. 9% s. Nog een hulde aan „Helder's Belang". Nogmaals neemt de heer Maas het woord. Want de commissie uit de burgerij heeft nog een belofte in te lossen. Tegelijk namelijk met de teekening van het monument is aan Helder's Belang bij haar jubilé aangeboden de teekening voor een nieuw insigne. Wij vonden het niet prettig, dat de leden van een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die al 40 jaar bestaat, nog Bteeds met zoo'n onnoozel insigne rondloopen. Wij hebben daarom iets anders laten maken, hetgeenspr.de eer heeft hierbij te overhandigen. De heer Biersteker zal niet veel woorden meer verspillen om nogmaals over de wijze waarop het comité uit de burgerij gemeend heeft zijn taak te ver vullen, uit te wijden. Moge het ons een spoorslag zijn rustig voort te gaan met ons werk en bij voorkomende gelegen heden hopen wij ook steeds weder op den steun uit de burgerij te mogen kunnen rekenen. Dat ook dames uit het comité aan de onthulling hebben meegewerkt, stellen wij op hoogen prijs en spr. brengt mevrouw Van Gessel daarvoor dank. Ons parool zijvoortgaan en te trachten door innige samenwerking met de burgerij iets goeds te bereiken I Het nieuwe Insigne. Het nieuwe Insigne voor de leden Helder's Belang is vervaardigd i ontwerp van den heer Maas, bij de Qornelis Begeer te Utrecht, Het is geëmailleerd zilver in den vorm van ge&tyleerd Heldersch wapen, ln w banen de initialen V.V.V. en H.B. gewerkt, in rood en goud uitgevoerd van naar firma van een welks zijn Callantsoog. VOLKS- EN KINDERSPELEN. TijöJens d© keitmis cup 7, 8 en 9 Seipit. a.a orgamiiseietrt die V.V.V. alhier, ter herden king van hiaar 1279-jarig bestaan volks- en' kinderspellen. Zondagmiddag ajs. wordt op het voet- baflterredn, een wedstrijd gespeeld tius- schen een elftal „Heeren-veteramen" en een ploeg .yDamies-vebenainen", allen g©- costumeerd. De vereeniging „Callants- ooig"* wais zoo welwillend haar terrein be schikbaar te stellen. Ongetwijfeld zal' er groote opkomst van publiek 'zijn. Maandagmiddag 2 uur d.a.v. vinden de kinderspelen plaats. Dinsdagmiddag, ooi: 2 uur, de volksspelen en wel: fietsen met hindernissen (heeren), hardrijden met kinderwagens (dames) en sprietlloopen (heeren). Het infeggeld is reeds laag ge steld, ni.L 0.25. De opgave voor deel name moeit gesdhledlen bij den heer H. J. Schilt te Galliantsoog. De kermis wordt dus nliet zoo saai als verleden jaar. Ook komt er een zweef molen, schiettent, vreoliijk© keuken, hoofd van Jultu waarzegger, .enz. enz. Het beLoven een paar gezellige dagen te worden. In hotel „Duinzicht" treedt Maandag avond op hét welbekend© duo Hofman; in het Dorpskofflahnls Van Dljks origineel© VolflendawraerB. lederen middag en avond to er gelegenheid tot. da.rvien. in belde genoemd© oafé's. LOOP DER BEVOLKING OVER AUGUSTUS. Ingekomen personen: A. Bergmians uit Behagen, G. J. Vos van Amsterdam, J. P. Zeeman en gezin van Den Helder, J. v. d. Vaart van Den Helder, A. Hollander vian Zijipe, P. Slijker en gezin van Den Helder. Vertrokken personen: .L Salto naar Amsterdam, J. J. Commandeur naar Uitrecht. Burgerlijke Stand van Callantsoog GEBOREN: Jacohus Jobannee, z. v. J. van der Fluit en B. de Vries. OVERLEDEN: Ariaantje Kooij, wed. van P. Leijen, 84 jaar. RAADS VER SLAG der Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Callantsoog, gehouden op 2 September 1980, des v.m. 10 uur. Voorzitter, tevens secretaris, Mr. D. Breebaart. Afwezig met kennisgeving de heer R. Hollander. Zonder kennisgeving de hee ren M. Vries en F. X Veul. 1. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. 2. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken en verslagen. (Eventueele mededeelingen). a. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot wijziging der begrooting voor den dienst 1980. b. Inspecteur der directe belastingen te Alkmaar deelt mede, dat wegens op centen op de vermogensbelasting van den dienst 1929/80 is uitgetrokken f457, wegens de gemeentelijke inkomstenbe lasting f 21.007.57. c. Ged. Staten berichten, dat zij hunne beslissing omtrent het Raadsbesluit tot het inruilen van eene inschrijving op het grootboek der N.W.S. hebben ver daagd. De heeren Vries en Veul verschijnen ter vergadering. Aansluiting waterleiding. d. Voorzitter deelt mede, dat in ver band met de aansluiting aan het Provin ciaal waterleidingbedrijf van bewoners van de Zuidschinkeldijk en Uitlanderweg dezer dagen bericht is ingekomen, dat de bewoners boven het bedrag van hun jaarlijksche abonnementen nog een extra bijdrage aan de gemeente willen betalen tot een gezamenlijk bedrag van f 47.—. De gemeente, welke f 93.10 zou moeten betalen, heeft thans slechts f 46.10 te betalen. Voorzitter stelt echter voor, indien de Raad het voorstel van B. en w! om tot aansluiting over te gaan, aan neemt, een notarieele akte te laten maken, waarin vastgelegd wordt: 1. Zoolang de gemeente haar bijdrage verschuldigd is, de eigenaars van de aan te sluiten perceelen hun extra bijdrage tot 50 pet. hiervan aan de gemeente blijven betalen, ook al duurt dit langer dan 10 jaar; 2. Indien één der eigenaren zijn huis verkoopt, de opvolger verplicht is zich aan het contract te houden. De heer Veul vindt het een eenlgszins bekrompen standpunt van den Raad, dat zij enkel de helft wil betalen. Hij had in dezen een royaler Btandpunt willen in nemen, door te zeggen, dat de gemeente alles zal betalen, dooh geen bemiddelings voorstel. De heer Vries vindt het nogal zonder ling. Hij acht aansluiting onnoodig, daar de bewoners in de onmiddellijke nabijheid der duinen wonen en dus voorzien zijn van goed pompwater. De heer Kooger zegt. dat als de bewo ners der vier andere nlet-rendabele ge bieden eveneens aansluiting versoeken ZOMER 1930 de gemeente jaarlijks 5 maal f 93.10 zal moeten betalen. Voorzitter deelt mede, dat dan eveneens een extra-bijdrage gevraagd zal kunnen worden en met de te nemen beslissing zou daarmede rekening gehouden kunnen worden. Hierna sluit de Voorzitter de beraad- slagingen. waarna tot stemming wordt overgegaan. Het voorstel wordt met op 1 na algP. meene stemmen aangenomen. Tegen de heer J. Vries. Inning, e. Gedeputeerde Staten berichten naar aanleiding van het ter goedkeeringinge. zonden Raadsbesluit tot het aangaaneerier geldleening van f 1854.ter bestrijding van de kosten van verbetering var. den Duinweg, dat met het oog op den aard dier verbetering, de termijn van aflossing van 14 jaar veel te lang is. Zij meeaen, dat deze termijn tot ten hoogste 4 jaren' moet worden teruggebracht. Voorzitter deelt mede, dat burgemee% en wethouders voor een termijn va» jaren in verband met hooge aflossiig, welke ongunstig op de reeds ontworpen begrooting dienst 1981 zou beinvloedtn, weinig voelen. Zij stellen voor hetbedrjg van den kapltaaldienst af te voeren IJ ineens te betalen uit den gewonen dlemi, gezien de groote einduitkeering der 9. meenteUjkeinkomstenbelastlngin verbind met de totaal opbrengst van het belasting jaar 1929/1980, ten bedrage van f 21.007.47. In 1929 was verantwoord f 9600.—, zoocfet voor 1980 nog overblijft f 11.407.57. Vcor 1930 was oorspronkelijk geraamd f 5008.10. Dat bedrag weid door raadsbesluiten vin 5 April, 24 Juni en 6 Augustus 1980 vir- hoogd tot f 7547.54, zoodat de post mg verhoogd kan worden met f 4060.08. Het voorstel van burgemeester en W5t- houders het leeningsbesluit in te trekken en de kosten van verbetering van den Duinweg ad f 1354.uit den gewomn dienst 1930 ineens te betalen, wordt net algemeene stemmen aangenomen. Verzoek ontheffing hondenbe lasting. f. De heer G. Zwaan verzoekt onthefflig van hondenbelasting daar zijn hond sedert begin Augustus weg is. Op het verzcek wordt afwijzend beschikt. Subsldlu. m. De aanvragen om subsidie van hst Algemeen Armbestuur te Callantsoog, v;n de Commissie voor den Legwedstrijd ,e Beemster, van de Noordhollandscbe Ver eeniging „Het Witte Krula" te Heemstecè, van de commissie voer MalariabsstriiAki door de bevolking in Noordholland zullo behandeld worden bij de begrootlng. 4. Voorstel tot intrekking van he Raadsbesluit van 5 Augustus 1980 to inruiling van een obligatie van den Staa der Nederlanden. Voorzitter deelt mede dat het kantoor te Schagen van de Rotter damsche Bankvereeniging zich met hei bericht vergistbovendien behoorde dit stuk niet aan de gemeeute. Het voorste) wordt aangenomen. Landarbeiderswet. 6. Voorstel tot wijziging van het Raads besluitvan 5 Augustus 1980 tot toekenning van een voorschot aan K. ten Boekei, in gevolge artikel 18 der Landarbeiderswet. Voorzitter deelt mede dat de Min. van Financiën de oppervlakte van het plaatsje in verband met de soort van den grond veel te klein achtte. Dit zou minstens 20 Are moeten bedragen. De heer ten Boekei was hiertoe bereid. Het bedrag van het voorschot zal thans f 8046.60 bedragen. Het voorstel wordt aangenomen. Wijziging Raadsbesluit 6. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 21 Februari 1980, goedge keurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 19 Maart 1980, No. 60, voor zooveel betreft punt A, de aanvaarding van de schenking van een perceeltje grond van de NooJd- en Zuidhollandsche Redding maatschappij. Voorzitter deelt mede, dat voor het aanvaarden van de schenking zoovele moeilijkheden bestaan, o.a. inge volge artikel 1719 van het Burgerlijk Wet boek, dat een notarieele akte van schen king eischt met de daaraan verbonden kosten, bovendien het teekenen der akte waarvoor naar Amsterdam gerei«d moei worden, dat Burgemeester en Wethouder» voorstellen het perceeltje voor f 1. koopen. Conform besloten. Vaststelling germeenterekenng 1928- 7. Het voorstel tot gewijzigie voor loopige vaststellingder gemeenterekening dienst 1928, overeenkomstig de nota van opmerkingen van Gedeputeerd} Staten, wordt aangenomen. Goedkeuring rekening Armbestuur. De rekening wordt goedgekeurc to een bedrag van Inkomsten van f 41a.JJ> aan uitgaven f 8603.50è, batig «lot f 63418*- 9. Voorstel tot voorloopige vaststellog van de gemeente-rekening dienst 1929»» van het Gemeentelijk Electriclteitsbedr!1 dienst 1929. Intrekking vorig beslui, 8. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van het Algemeen Ariroestuur, dienst 1929. De heeren Vries ei Veul, leden van het Armbestuur, veraderen zich. Namens de Oommissie van Onder zoek deelt de heer Kruit mede, dereke* nlng in de| beste orde te hebben tevon- den en adviseert tot goedkeuring. Vaststellen rekeningen li*

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6