ILDEISCIE (MUIT 'N.V.Zeebad Huisduinen Badpaviljoen Hotel-Pension ■iis CONCERT S01RÉE DANSANTE VIJFDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS VAN ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1930 Zomertijd. Maan Zon Hoogwater Sept. op: ond.: op: ond: sm. nam. Z 7 19.46 6.08 6.18 19.34 9.38 9.52 M 8 1956 6.20 6.20 19.32 10.06 10,19 D 9 20.05 7.32 6.21 19.30 10.33 10.40 W 10 20.15 8.44 6.23 19.28 11.01 11.16 D 11 20.26 9.56 6.24 19.25 11.30 11.44 V 12 20.86 11.12 6.26 19.23 11.69 12.16 Z 13 20.56 12.32 6.28 19.21 12.31 12.48 Zomertijd. Zaterdag 6 8ept20.06 uur Zondag 7 20.04 Maandag 8 20.02 AANKOMST INDISCHE MAIL. Het motorschip „Indrapoera" -werd' gis- terenochtend te Marseille verwacht. De Rotterdam Lloyd Rapide vertrok gisteren morgen 11.26 van Marseille. Aankomst heden (Zaterdagochtend) 9.19 in Den Haag HolL Sp. ZOMER-OONCERT te geven door de Harmoniekapel Win- mibsti, directeur de heer H. B. Schenkels, cp Dinsdag 9 September 1930, des avonds van 8 u. 80 tot 10 uur in het Jullanapark. Programma: DANKBETUIGING VOOR HET HULDEBLIJK AAN H-M. DE KONINGIN. Door HJM. de Koningin is aan de auto riteiten van land- en zeemacht verzocht aan alleen van de •weermacht, die heb ben bijgedragen tot het aan Hare Majes teit aangeboden huldeblijk, Haar dank over te brengen. ZONDAGSSCHOOL „FILIPPUS". In een advertentie in dit nummer wor den de kinderen er aan herinnerd, dat zij morgen weer verwacht worden. BEËEDIGING VAN DE NIEUW BENOEMDE OFFICIEREN. Op Maandag a,s. De Vice-admiraal, commandant d/er Marine te Willemsoord, heeft in verband met de beëediging van die nieuw benoem de officieren der zeemacht bepaald: dat biji die gedegenheid, op 8 September a.s., des namiddags ten 2 uur, biji gunstig weer, op het Sportterrein in het Anker- park, bij ongunstig weer in die Atjeh- loods een groote parade zal worden .ge houden. De parade zal' geoomimanderd worden door aen 'kapitein der mariniiers H. F. J. M. A. von Frdjtag Drabbe, aan wien voor diie gelegenheid wordt toegevoegd, als aidjudant, de le luitenant der mariniers W. J. van Rhüjm Aan de parade zullen deelnemen de adelborsten van het Koninklijk Instituut voor de Marine en voorts detachementen van Hr, Ms. „Heemskerok", Hr. Hs. „Gel derland" en Hr. Ms. .Schorpioen", ter- Wijl de sedert kort ingedeelde zeemili- cienis de parade onder leiding van de baikismreesters als toeschouwers, ongewa pend, zullen bijwonen De detachementen zullen zijn samen gesteld als biji de parade op 1 Sept. 1930. De stiafmuziek zal ter beschikking van den paradeommandant worden gesteld. Na afloop zal door den vice-admiraal voor die nieuwbenoemde officieren wor den 'gedefileerd. Indien die parade bij' ongunstig weer in de Atjeh-loods zal worden gehouden, zal dit kenbaar worden gemaakt door het MJschen van een blauwen wimpel op de M<arinetoazerne te Willemsoord op den achtermiddag van 8 September a LEVERINGEN VOOR HET GARNIZOEN DEN HELDER. Onder nadere goedkeairrnig van.' den Minister van Defensie zal op 19 Septem ber a.s. door den intendant bij de le Di visie te Den Haag onderhands worden aanbesteed die levering van het geduren de 'het tijdvak van 1 November 1930 tot en Met 81 October 1931 bemoedigde ligstroo ten behoeve van het garnizoen te Den i Heflder. 1 DE NIEUWE ZEEVAARTSCHOOL. Op pag. 2 van het tweede blad is opge nomen een beschrijving van de nieuwe Zeevaartschool, die, zooals men weet, Dinsdag a.s. officieel geopend wordt. Op dezelfde pagina vindt men een be schrijving van den bouw van een mecha nische cokestransport en sorteerinrichting op de Gasfabriek, alhier. P LEI ZIERTTiEIN VAN AMSTERDAM. Donderdag is er een ptedzientrein van Amsterdam giekomen, die zoo ongeveer 550 5 600 passagiers in onze stad bracht. Om even voor 9 uur kwaimj de trein 's morgens binnen.en do zon scheen. De Amsterdammers treffen het over het algemeen veel beter dan de dagjesreizi- gers uit Rotterdam, die bijna altijd slecht weer meebrengen. Het zoninge weer van Donderdag is natuurlijk oorzaak geweest dat dien dag flink geprofiteerd is van strand en duin en dat irnen meer dan tevreden was over het uitstapje naar Den Helder. Om half negen Donderdagavond ver trok de trein weer naar de hoofdstad. FEESTAVOND IN HET TEHUIS VOOR MILITAIREN, KAN AAL WEG 91—05. Men schrijft ons: Op 3 Sept was in bovengenoemd Tehuis een feestavond belegd. Zooals de voorzitter in zijn openingswoord mede deelde bestond' hiervoor een dubbele aan leiding. Allereerst wilde men begroeten de nieuwe lichting der zeemilitie, die sinds enkele dagen in Den Helder ver toeft; ten tweede om dankbaar te geden ken, dat onze geliefde vorstin 50 jaren voor land en volk werd gespaard. De hoer v. Dalen roept een hartelijk welkom, toe aan do nieuwe miliciens, hij wijs. hen er op dat de verleiding groot is ene hen omringt, maar dat het Tehuis een veilige schuilplaats daartegen wil bieden. Hij noodigt hen dringend uit van dit Tehuis dan ook dankbaar gebruik te ma ken. Het is niet te doen om uw geld, het is oan u zelf te doen. Wordt en blijft onze huiggenoaten. In verband met den feest dag, dien wij' herdenken, wijst do heer v. Dalen er op dat dank onze harten vervuld, omdat God onze geliefde Vorstin al deze Jaren voor land en volk spaarde. Indien ooit, dlan is er redon om dit ook nu in onzen Tehuiskring te doen nu H.M. baar 50en verjaardag beleefde. Wij bidden dat haar nog vele jaren gegeven worden en dat wij ander haar gezegende regeering een stü en gerust leven (mo gen hebben. Na enkele zangnummers van den heer Joh. Bakker stolt de voorzitter voor een telegram van hulde aian H-M. te verzen den. Door luid applaus geven allen: hun instemming te kennen, terwijl spontaan het „Wilhelmus" wordt aangedreven. Ook Da Damsté van Huisduinen sprak nog enkele woorden tot de nieuwe miliciens. Hij wekte allen op den goeden strijd te strijden, met de wapens die God hen geeft Verder werdi de 'avond in gepaste vToolijkheid doorgebracht. Voordrachten zasng, muziek, enz. wisselden elkander in bonte volgorde af waartoe medewerkten de heeren v. Dalen, Teerink en de Boer (voordrachten), de heer Bakker (zang), de heeren Meijnsbergen en v. d. Brug gen (muziek) en een zevental dames der M.V. „Lydiai". Een1 en ander weid nog afgewisseld door een kort ernstig woord van Ds. Tol lenaar en door een pittige, practisobe toespraak van Majoor Herweijier besloten. Er was ook gezorgd voor een koele drank en een rookertje. De voorzitter bracht tenslotte aan allen., die medewerkten dank en op zijn verzoek eindigde de heer Herweijier dezen echt gezelligen avond met dank aan God. MIDDEN ST ANUS VEREENIGIN G „DE HANZE". Deze vereeniging hield Woensdagavond een ledenvergadering in den R.-K. Volks bond. Precies half negen opende de Voor zitter, de heer P. Th. Luyckx, de vergade ring en deelde mede, dat het in zijn be doeling lag om voortaan precies op tijd te beginnen. Hierna werden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat de bloemendag, ten bate van „Santos", op 15 Aug. gehouden, 140.heeft op gebracht; 8 nieuwe leden zijn weder tot „de*Hanze" toegetreden, waardoor het ledental thans tot 65 is gestegen. Ingekomen was een schrijven van het Bestuur van de Jaarbeurs, dat deze zal worden gehouden van 915 September. De aandacht werd weder gevestigd op de hooge kosten voor het ijken van maten en gewichten. Ofschoon deze zaak al eens door het H.B. onder de aandacht van de autoriteiten was gebracht, doch zonder succes, zal het H.B. nogmaals de aandacht er op vestigen. Pogingen zijn in voorbereiding om al hier te zijner tijd een afdeeling van het „Wit-Gele-Kruis" op te riohten. Wat betreft de poging om alhier te ko men tot de oprichting van een cursus voor winkelbedienden, het bestuur wenscht hiermede nog te wachten, daar zij ver wacht, dat zulk een cursus niet zoo ge makkelijk in het leven is te roepen. De Centrale Raadsvergadering zal wor den gehouden op 23 October in „Amici- tia" te 's-Gravenhage. Voorstellen moeten worden ingediend vóór 11 September. De aandacht werd door het H.B. ge vestigd op den principieelen strijd van de R.-K. steenzetters te Amsterdam tegen I |j ZONDAG 7 SEPT. van 3 tot 6 uur en van 8-11 uur MENU f 2.— Garnalenmayonnaise Groentensoep Holstein Schnittzel den oommunistisohen terreur. Uit de kas werd 5.— beschikbaar gesteld, terwijl na afloop der vergadering de leden ge legenheid hadden op de lijsten te teeke- uen, waarvan ruim gebruik werd ge maakt. Gewaarschuwd werd tegen een maat schappij voor middenstandsbelangen,welke pogingen aanwendt om aandeelen te plaatsen voor een op te richten spaar- en credietbank. Nadat de Voorzitter de nieuwe leden had geïnstalleerd, kwam in bespreking de afschaffing van de kermis. Voorzitter deelde mede, dat door het raadslid Van Gessel vragen zullen worden gericht tot B. en W. over de uitkomsten van de ker mis. De bedoeling van deze vergadering is niet, om nu direct een besluit in deze zaak te nemen, maar meer om eens uit den boezem van de vergadering te hooren, hoe men tegenover de eventueele afschaf fing van de kermis staat. Waar de kermis de laatste jaren ook in stand is gehouden ten bate van de gemeentekas, zal dat mo tief thans vervallen, nu de gemeente in een betere situatie komt te verkeeren als gevolg van de iinancieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeente. De Voorzitter ging verder na de meer of mindere voordeel en voor den midden stand, welke tengevolge van de kermis in de gemeente komen. Ook meende de voor zitter, dat bij afschaffing van de kermis daarvoor wel iets anders in de plaats zou komen. Na een uitvoerige discussie waarbij van verschillende kanten het voor en tegen van de kermis voor het zakenleven werd besproken, werd ten slotte besloten dit punt weder op de agenda voor de volgen de vergadering, welke nog deze maand zal wordien gehouden, te plaatsen, om alsdan te komen tot een formeele uitspraak. Voorstellen voor de Centrale Raadsver gadering werden niet ingediend. Wegens de te verwachten hooge kosten voor de afdeeling werd besloten niet mede te werken tot de oprichting van een Ge westelijke Federatie, ook al omdat er het nut en de noodzakelijkheid nog niet van inzag. Wegens den gunstigen toestand van de kas wat de laatste jaren niet kan ge zegd worden werd besloten om in den a.s. winter den leden een feestavond aan te bieden, waarvan de organisatie aan het Bestuur werd overgelaten. Deze feest avond zal op bescheiden wijze plaats heb ben, omdat de afdeeling het volgend jaar haar 12i-jarig bestaan hoopt te herden ken. Bij de rondvraag werden nog enkele wenken naar voren gebracht, welke in het beleid van het Bestuur werden aanbevolen. Nadat de Voorzitter nogmaals de lijsten voor de R.-K. steenzetters had aan bevolen, sloot deze met dank voor de flinke opkomst de vergadering. EEN ARBEIDERS USVEREENIGING. Men schrijft oais: Hier ter stede is opgericht een „Arbei ders IJsvereeniging" welke den, niaiam draagt „Voorwaarts". Hoe deze vereeni ging «uitstaan is, wil ik u hierbij mede- de eien. Tijdens deni strengen winter iin 1928 1929 werd door «enige dames en heeren, met goedvinding van B. en W„ geld in gezameld met het doel dit 'Onder de arme menschen in wedstrijden op het ijs te laten verrijden. Het doel slaagde uitste kend. Van elllen kanten kwam, medewer king, zoodat- een groot bedrag aan geld en goed werd ingezameld. Onder de vroelijke tonen van ons bekende straat orgel werd dit geld en goed op het Hel- derscbe kanaal verreden. De baan was echter zeer èleoht. Toen reecis kwam het gebrek alan een eigen goede Ijsbaan sterk naar voren. Velen wenschten toen reeds een Arbeiders Usvereeniging, welke thans is opgericht. De vereeniging is Koninklijk goedgekeurd en beschikt over een zeer goede plaats» om, mocht bet Winter worden, daarop een goede ijsbaan aan te leggen. „Vorwa'arts" telt thans 105 leden. Het bestuur bestaat uit dezelfde heeren die In 1928—1929, met zooveel suc ces bet gelid1 Inzamelden. VERBODEN VERGADERING. Bij garnizoensorder was gisterenavond aan alle militairen van bet garnizoen te Den Helder verboden om de openbare protestvergadering in „Casino" bij te wonen, nóch in uniform, nóch in burgen kleeding. VEREENIGING „KERK EN VREDE". Om te protesteeren tegen de a.s. vloot- uitbredding bad de Vereeniging „Kerk en Vrede" gisterenavond in „Casino" een openbare vergadering belegd, waar de voorzitter der Vereeniging, Ds. P. J. Smidts als spreker optrad met als onder werp: „Petroleum en Erfzonde". De zaal was flink bezet. De toegang was vrij. Ds. Van der Poel vervult met groot ge noegen de taak, een inleidend woord te spreken. Wij zijn, aldus spreker, in tijden van groote crisis. Het is nuttig en noodig, dat wij, burgers van ons vaderland, ons goed indenken boa de toestanden zijn, zoo wel op nationaal als internationaal gebied. Spr. haalt een voorbeeld aan van iemand, die in de „Haagsche Post" een brief schreef aan den Volkenbond (niet in wer kelijkheid, de schrijver doet bet in den vorm van een droom), waarin stond, dat ondanks bet werk in al de jaren die achter ons liggen er op bet oogemblik 25 miliiard meer wordt uitgegeven over de gebeele wereid voor militaristische doeleinden; dan in 1914, toen de oorlog uitbrak. Meer dergelijke cijfers worden in dien brief ge noemd. Ds. Smidt zal enkele feiten opnoemen en doet dit om u tot nadenken te brengen. Wij strijden voor den vrede en wij weten, dat wij met enkel idealisme er niet komen. I ed enland heeft 'het Kellogg Pact onder teekend en toch vraagt de regeering 120 millloen om de vloot uit te breiden. Daar moeten wij tegen ojpkomen en het petition- nement teekenen, dat aan de Tweede Ka mer zal worden aangeboden om de wet af te stemmen. Wanneer wij dit doen, dan doen wij dit niet omdat wij vaderlands- loozen zijn of ons vaderland niet lief heb ben. Wij hebben het zoo lief, dat wil bet zoover moeten brengen om het te kunnen verdedigen met wapenen des geestes (applaus). WJj zijn geen revolutionnairen in den vulgairen zin van het woord, maar wü willen de revolutie van den geest Wij moeten als geestelijke menschen strijden, dat is het groote ideaal waar wij naar streven. Ds. Smidt®, die 'hierna aan bet woord kwam, begon met te wijzen op de huidige vlootwet Het gaat schijnbaar om een on- heteekenend wetsvoorstel, voorloopig voor 770.000. Wie hiervoor stemt, bindt zich moreel voor verdere bedragen. In het vlootplan 19801940 worden ge noemd 1 kruiser, 2 flottleljeiedders, 4 ja gers en 6 onderzeebooten,, tezamen voor een bedrag van 120.000.000. Dat blijkt meer te zijin dan de vlootwet van Colijn. Het beteekent, dat ons land een poging wil doen mede te doen in den bewape ningswedloop. Deze handelingen druischen Ulnrecht tegen de vredesgedachten van veter onzer landgenooten. Beveiliging door wapenen is onmogelijk geworden. Men denfce slechts aan de resul taten van de luchitmanoeuvres boven Lon den en Lyon. De kleine mogendheden heb ben niet die geweldige industrieën en kapitalen, die een moderne oorlog ver- eischt. Wil men den oorlog bestrijden, dan kan men ook wijzen op bet spilzieke er van, alleen de wapenfabrikanten varen er wel bij. De vlootwet, zegt men, is zooals bit nu is, onvoldoende. Wanneer hij voldoen moet, moet bet mdlldoenien en millloenen meer kosten. En dan te bedenken, dat er geen geld is voor sociale doeleinden, zoo als T.B.C.-verzorgimg, verzorging voor verwaarloosde kinderen, enz. Wij kerkelijke menschen gaan uit van een ander besef: we zeggen niet alleen: de oorlog spot met' alle recht, maar ook: het karakter van den modernen oorlog 'krenkt, op niet te verdragen wijze. Kerk en Vrede zegt, dat elk offer waard is tegenover deze misdaad, dat het beter is onrecht te lijden dan onrecht te doen. Spr.' roept alle christenen in en bulten de kerk op om te helpen in dezen strijd. Spr. be schouwt bet ware christendom en dat van Ds. Kersten en Lingbeek, dat volgens hem een vermilitariseerd christendom is. Thans bespreekt Ds. Smidts de petro- leum-industrie, die persoon van Colijn en de positie van (bet christendom hiertegen over. Spr. wil geen oordeel over den per soon van Colijn uitspreken als biji dien naam noemt, bedoelt hij de gedachtenwe- reld van zijn partij en zijn christendom. Spr. haalt dan eenige voorbeelden aan uit bekende boeken. Zoo wilde de Duitsche regeering in 1907 niet® van mitrailleurs weten. De Duitsche wapenindustrie wist de Fransche te bewerken, dat de Franscbe pers een bericht lanceerde, dat den nadruk op de mitrailleurs legde. Het RijksdagUd Schmidt, een der hoofdpersonen uit de wapenindustrie, heeft hier toen in den Rijksdag op gewezen, met het gevolg, dat Duitsohland mitrailleurs aanschafte. Dergelijke voorbeelden toonen aan, dat de wapenindustrie feitelijk één groet con cern is. Uitvoerig staat spr. stil bij de groote rol, die de olie in den modernen oorlog speelt, eveneens bij de positie van Colijn in de petroleumindustrie. In „De Standaard" verdedigt men1 den oorlog door te zeggen, dat het een erf zonde is. Deze is onuitvoerbaar, ergo de oorlog ook. Maar Colijn, de hoofdredacteur van „De Standaard", bad ook zitting in bet eere-comité van de tentoonstelling van „Volkenbond en Vrede". Precies zoo liet men in de middeleeuwen de epidemieën over eich heengaan; bet PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst wegens reparatie Ned, Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 uur, F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp„Rust in God". Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. L. Hoorweg, van Voorthuizen.Voorb.H.Avondmaal 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Voorb. H. Avondmaal. 's Avonds 5.30 uur, Ds. L. Hoorweg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u„ de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, de heer L. Kleisen, theol. stud. v. Apeldoorn. Uerst. Evang. Luth. Gem. (Weeaenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. Leger des Hells. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u.Hciligingsmóeting '8 Middags 3.80 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur Verlossingsbijeenkomst De geheele dag Moedersdag, onder leiding van Kapitein» Schenk. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Janserulwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Apostolische Gemeente. 's Morgens 10 uur in de bovenzaal van het Algem. Militair Tehuis, Spoorstraat. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. Geen dienst wegens vacature. JULIAN ADORP Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8 uur, Ds. E. R. Damsté Zendlngsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk. BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Ds. Z. Hoek. van Zonnemaire. WEERINGEN Ned. Herv. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Ned. Herv. Gom., H.Hoef) Geen opgaaf ontvangen. Gebouw „Laud in zicht" (Den Oever). Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk. (Den Oever), Geen opgaaf ontvangen. TEXEL Ned. Herv. Gem. Den Burg, 's av. 7 uur, Ds. A. Oskamp Oosterend, n.m. 8 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 30 uur, Ds. A. Oskamp. Maandcollecte De Oooksdorp'sav. 7 uur, Ds. Van 't Hooft Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Groenenberg De Koog, geen dienst. Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. A. Vis Geref. Kerk. Qosterend, v.m. 10 en n.m. 8 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend. v.m. 10 en n.m. 8uur Preeklezen was een straf Gods. Er ligt een diepe grondslag in de leer van de erfzonde, maar wij komen daartegen in verzet De gestalte van Christus, zooals hij in het Evangelie geteekemdi wordit, die ge stalte past al heel moeilijk hij die gedachte epidemie. Tegen de zonde van drank en prostitutie verzet men zich wel, waarom niet tegen dien van den oorlog? Er zijn twee soorten van christendom. De souvereiniteit van God wordt mis bruikt. Men moet God echter boven alles en voor alles stellen, alles komt na Hem. Liever in Ongenade bij den Staat, dan in ongenade bij God, men moet gehoorzamen aan de Hoogste Majesteit. Een tijd terug was er een bondsdag van gereformeerde jongemannen op den dag van Hemelvaart van Christus. Daar zei ds. Fernhout, dat men de overheid moest gehoorzamen, die heeft de macht van God ontvangen. Hier wordt God ook ten achter gesteld, men geeft Hem maar een plaatsje. E» is oo!k gezegd, dat een christen, die een werkzaam aandeel in den oorlog neemt, zich ook in zijn gezindheid tegen over den vijand een goed christen moet toonen. Hoe kunt gij u echter in den mo dernen oorlog een goed discipel van Chris tus toonen? D« Quakers zeiden reeds in 1904, dat Tip-Toppen (3X4 c.M.) per 1/1 doz. en Cabinetfoto f 1. Fotokaarten per doz. en Salonfoto 12.f2.50 en f4. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). - n. Licht op voor alle voertuigen: 1. Soldatenblut. Marsch F. van Blon 2. Jane. Ouverture Jules Wlatelle 3. Joli Minois. Valse F. Wohanka. 4- Ungarische Tanze No. s en No. 6 Joh. Brahms 3- ie Fantasie Origlnale pour Trombone A Barbe Solist de heer H. Toe». 6. Fantasie Sur 1'Opera Teil de Rossini 7. Uater dem Siegesbamer Fr. voin Blon Tyrolienne Aardappelen Vanillepudding met Marasquinsaus Vruchten Dessert ZONDAG 7 SEPTEMBER 1930

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19