N.V.Zeebad Huisduinen Badpaviljoen Hotel-Pension V CONCERT IL VIJFDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS VAN ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1930 STED. MUZIEKCORPS. Met de „Esona" mee naar zee. ZONDAG 14 SEPT. van 3 tot 6 uur MENU f 2.— Kalfssoep Roastbeef Ananaspudding 1! Vruchten Dessert Tip-Toppen (3X4 c.M.) per 1/1 doz. en Cabinetfoto f 1. Fotokaarten per y2 doz. en Salonfoto f 2.f 2.50 en f 4. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). PREDIKBEURTEN Op en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan Zon Hoogwater Sopt. op: ond.op: ond: sm. nam. Z 14 21.21 13.54 6.30 19.18 1.00 1.06 M 15 21.58 15.14 6.32 19.16 1.26 1.48 D 16 22.54 16.24 6.33 19.14 2.12 2.41 W 17 24.09 17.19 6.35 19.12 3.16 4.00 D 18 1.00 17.57 6.37 19.10 4.52 6.45 V 19 1.38 18.24 6.38 19.07 6.33 7.14 Z 20 8.12 18.42 6.40 19.04 7.49 8.18 Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Zaterdag 13 Sept19.51 uur. Zondag 14 19.48 Maandag 15 19.46 Dir. Joh. F. Pala. 4e zomer-ootncert op Woensdag 17 Sept des avonds van 8.80 tot 10 uur, in de Muziektent, Jiulianapark. 1. Sana Faccn, Marsch O. Coquelet Lc Calif de Baad ad, Out. arr. A. Giltoert 3 Lanneriana, Wak Joh. Kessels 4. Kleppermarsch (op verzoek) Jan Morks 3. Paraphrase Ueber das Lied „Die Looreley" Schindelweisser Famt. sur 1' Africaine Opera de Meyerbeer arr. v. Perck 7- HuldiginKstnarscb W. L. Boer JAARVERSLAG AMBACHTSSCHOOL Verschenen is het Jaarverslag 1929 van de Vereeniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken". Wij hebben destijds een en ander uit dit thans in druk verschenen verslag vermeld en kunnen thans volstaan daarnaar te venvijzen. MARINE-MANOEUVRES. Aan het Zuidfront van de vesting Holland. Volgende week (van 10 tot 20 dezer) zullen de jaarlijksche marine-manoeuvres worden gehouden aan het Zuidfront van de vesting Holland, dat zich bevindt tus- schen Brielle en Hellevoetsluis en ten Zuiden van Haringvliet en Hollandsch Diep. De bedoeling van deze manoeuvres is omii na te gaan, of het eventueel mogelijk ia, om van Marinezajde steun te verleenen aan het Zuidfront van de vesting Hol land. Verondersteld wordt dat K-Bra bant en Zeeland beziet zijn door vijande lijke troepen, die de vijand zal trachten met schepen over te brengen naar de Zuid-Hollandsohe eilanden Voorne en Putten. De taak van de Marine nu is om dezen overtocht te beletten. De verdediging bestaat uit Hr. Ms. Hee-mskercfc, de mijnenlggers Douwe Aukes en Medusa, de pantserboot Brinïo en 4 onderzeebooten. De basis van deze schepen is Hellevoetsluis. De vijand-elijlk-e schepen bestaan uit Hr. Ms. Gelderland, Nautilus, een groep Z-booten, de G 2 en G 13 en een groep mijnenvegers, benevens eenig materieel van het loodswezen voor het eventueel transport van de troepen. ABONNEMENTS-VOORSTELLINGEN. Circulaire voor lnteckenlng. De winter is op komst en de winterscfie vermakelijkheden beginnen weer. Het Comité voor a bonnemen t svoorstell in ge n zal ook deizen winter weer een serie goed- koope le rangs tooneelvoorstollingen doen geven door de beste gezelschappen, waarbij o.a. reeds met bet schitterende gezelschap van Cor. v. d. Lugt Melsert van den Kon. Schouburg te Den Haag, een voorstelling is gecontracteerd. Dezer dagen zijn de circulaires voor deze voorstellingen rondgezonden aan de abonné's van het vorige seizoen. Niet iedereen heeft deze circulaire ontvangen. Degenen, die evenwel deze serie voor stellingen willen medemaken, kunnen zich schriftelijk opgeven, of een circu laire met de noodige gegevens bekomen in Casino, waar ook alle verdere inlich tingen worden verstrekt. Gaarne wekken wij op tot deelname aan dieze mooie avonden. W ij wijzen speciaal op het zeer lage abonnementsgeld n.1. f 4,voor de 4 avonden (plus rechten). De inschrijving is opengesteld tot uiter lijk 1 October. HET INTERNATIONAAL SEIN I N. Een paar rectificaties. Bij de opening der Zeevaartschool werd een bloemstuk ontvangen van de Ver. van Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koop vaardij, waarin het internationaal sein I N was verwerkt. Men deelt ons mede, dat de beteekenis van dit sein niet is, zoo als wij hebben vermeld, maar dat de be teekenis1 ervan is: „Laat ons bij elkander blijven tot wederzijdschen steun". In het bericht betreffende de „Marnix van St. Aldegonde" werd vermeld, dat dit schip „zeilree" lag. Hiervoor moet worden gelezen „stoomklaar". GEMEENTELIJK ZWEMDIPLOMA. Hieronder volgen de namen van de per sonen, die met goed gevolg het examen ter verkrijging van het gemeentelijk zwem diploma hebben afgelegd. Dames: W. O. van Dam; E. v. d. Witte; J. Ran; C. Wittebrood; E. Vermeij- denvan Utrecht; M. J. ten Cate; C. Sin- nege; T. Marsman; C. Portegijs; B. LfjinseOhristiaanse; C. M. Schtirmann; M. Doppegieter; A. Remelink; E. B. Sage- bau-m; A. PlooijBontes; C. Keijzer; G. Moen; N. Klein; A. v. Heijningen Klinkert. H e e r e n J, Schermer; W. Moree; T. J. Valk; P. Spits; H. Spits; R. Pieterse; J. J. Kraan; O. Forrer; J. Bos; J. Noot; C. Ruitenberg; S. de Boer. De Voorzitter der commisse, de heer L. Bandsma, feliciteerde na afloop van het examen, den zwemonderwijzer, den heer G. Vellekoop, met zijn succes, en wees er o. m. op, dat vooral door de nuttige en aan gename lessen van dezen functionaris het mogelijk is geworden, dat wederom aan zoo'n groot aantal personen het bewijs van geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt. COMITÉ VOOR BUITENGEWONE ABONNEMENTSCONCERTEN. Evenals voorheen, zullen ook dit sei zoen wederom drie abonnementsconcerten plaatshebben, onder auspiciën van het Nederl. Concertbureau J. Beek, den Haag. Deze serie is thans zoodanig samenge steld, dat de meest veeleischende muziek liefhebbers hierin ten volle bevrediging zullen vinden. Op 29 October 1930 zal in het openings concert optreden de schitterende Poolsche zanger Mark Raphel, welke bij zijn le tuumée (.Nov. '29) een zoodanig succes ie boenen kreeg, dat onmiddellijk een 2e tournóe werd vastgesteld. 14 Januari 1931 wordt bezet door het beroemde Parijsche trio (Louis Carambat, René Chizalet, Marie Oolin); dit instru- mentare ensemble vond unaniem een enthousiaste pers wegens hun prachtig en sterk op den voorgrond tredend samen spel, terwijl: op 26 Febr. 1981 de vermaarde Hongaar- sche cellist Paul Hermann, optreedt die door de Hollandsche pers zonder één uitzondering als een der geniaalste cellisten van onzen tijd genoemd wordt De pianist-componist Geza Frid zal niet all en dezen kunstenaar bgeleiden, doch ook solistisch optreden. De abonnementsprijs is ook ditmaal ge steld op f 5.(alles inbegrepen). Circulaires, betreffende foto's en meer uitgebreide kritieken, worden gaarne be- sohikbaar gesteld door A. J. Leewens, Muziekschool Pr. Hendriklaan 11, alwaar tevens abonné's worden ingeschreven Vereenflgtng van Relnigfngs- dlrecteuren. Mijn boot ligt schomm'lend op de reê, Maar eer de zee Van u mij scheide Zoo zong Potgieter in zijn „Afscheid van Zweden". Die goede Potgieterl („Pot je" noemden hem zijn vrienden, horribile dictu). HoeVelen van het jongere geslacht zouden hem kennen, zouden zelfs maar één regel van hem gelezen hebben? Tot de onderwijzers toe, die hem vele jaren lang op het programma voor de hoofd- acte-studie hadden staan, zijn hem on trouw geworden. Maar zoo gaat het: jedes Vergtagliche ist nur ein Gleichniss, en al wordt Potgieter dan niet meer gelezen; zijn werk blijft evengoed zijn waarde hou den. Maar niet over Potgieter wou ik het hebben, al komt dan, als je zoo op het dek van de „Amsterdam" de passagiersboot van de „Elsona" staat- te wachten, van zelf dat mooie begin van Potgieter'» ge dicht u in de gedachte. Dat kwam ook al door het schommelen, dat onze boot deed. Want en nu spreken we weer jutters- taal daar was puur wat zee in de haven, dat zouden we weldra ondervin den. Intusschen zullen wij het wel niet zoover brengen, dat de zee ons van ons geliefd Den Helder zal scheiden, zooals zij Potgieter van zijn Svealand wegvoer de, d.w.z. er zullen wel ©enige hondorden meters zeewater tusschen ons komen, maar we houden voeling met de buiten wereld. En bovendien, is er niet onze ge liefde „Hygieia", welker bestemming het is het onbruikbaar geworden materiaal op te pikken en in zee te deponeeren? De enkele veronderstelling al, dat wij straks, ais een zoutzak, laveloos zeeziek, op de transportriem zonder eind van de „Hygieia" terecht zouden moeten komen, doet je het koude zweet uitbreken. Maar een klein beetje ongerust hen ik wel. Niet zoozeer nog voor mezelf, dan wel voor al die heeren, die straks mee het zeegat in (of uit, dat is hetzelfde in dit geval) zullen varen. De „Esona"-boot schommelt gezellig, de omroeper van de radio kondigt Hilversum aan, de serenade van Toselli, en er is een goed buffet aan boord; u zal zeggen: wat kan jelui over komen dan wat zeeziekte? Maar tegen zée ziekte heb ik een bepaalde antipathie gekregen, sedert een adjudant-onderoffi cier eens tegen me zeide, toen ik beroeps halve een zeetochtje moest meemaken: „Voor zeeziekte stellen wij ons niet ver antwoordelijk. Als u het voelt aankomen, moet u zorgen ons niet in den weg te zit ten, en als u wat te deponeeren hebt, zorgt u maar tijdig over de verschansing te hangen". Zooiets werkt uiterst bemoedi- Verschillend© Voorgerechten. Spercieboonen Aardappelen Marasquinsaus gend op een aanstaand patiënt, zooals ieder ons zal toestemmen. En het onaan genaamste is, dat zoo'n adjudant het kan ook wel een majoor zijn geweest, zoo precies weet ik het niet meer gelijk heert Want, nietwaar: een zeezieke, zich met zijn inhoud bezwaard gevoelende maag is één ding, maar het zwabberen van een dek ia een tweede. En die twee zaken staan min of meer antipathiek tegenover elkander. Intusschen, het moet gebeuren en laat ons er het beste van hopen. Ruim elf uur is het als de heeren, deelnemers aan de jaarvergadering van de Ver. van Rel- nigingsdirecteuren, aan boord zijn ge komen van de „Esona"-boot, welke een eindje in zee zal gaan om hen de gelegen heid te geven het storten met het vaar tuig van de reiniging bij te wonen. Het valt intusschen niet mee om do haven uit te komen; een oogenblik liggen we dwars op de golven en worden we ver vaarlijk heen en weer geslingerd. De „Hygieia", hoog beladen met het vuil, dat in zee zal worden gestort, is-ons dan ook een stuk voor. Maar als wij eenmaal uit dezen zwaren golfslag zijn en in wat kal mer vaarwater komen, loopen wiji haar spoedig in. Het is voor den vreemdeling zeer in teressant dit tochtje, dat maar kort duren zal niet langer dan een minuut of twin tig langs onzen dijk te maken. Wiji in boorlingen zien dat niet meer zoo in, maar wij kunnen ons begrijpen, dat de opge vangen uitdrukking: „Dit is de interes santste jaarvergadering, die wiji nog ooit hebben meegemaakt", uit het hart ge komen is. Als we eenmaal in volle zee zijn wordt het iingeren veel minder, en als nu óók nog het zonnetje te voorschijn komt, zij het wat aarzelend, wordt het een recht genoegelijk tochtje. Onze gangmaakster is het 'reinigingsvaartuig, boordevol ge laden met wat u, geachte lezer en lezeres, wel zoo goed zijt geweest eens voor al af -te danken en wat ons gemeentebestuur met liefde en enthousiasme voor u in zee zal werpen. Hoog boven dit illustre vuil wappert de Nederlandsche driekleur: wee den vijand, die ons de nationaliteit, het Nederlanderschap van dit vuil zou willen betwisten. Kanonnen hebben we niet aan boord, maar we zouden dadelijk de klep pen open kunnen zetten en hem onder dit vuil begraven. Meeuwen zorgen in onze nabijheid te blijven; zij weten het wel, er schiet nog wel een stukje over voor hen als het niet te spoedig zinkt. De geheele Noordzee kust ligt thans voor ons open: in de wazige verten verdwijnen schimachtig de duinen, die onze kuststrook zoo prachtig beschermen. Het kritieke oogenblik is nu ook genaderd; het stortingsvaartuig geeft een korte stoot met de fluit, die door ons beantwoord wordt. Wij stoppen en de demonstratie zal een aanvang nemen. Bin nen weinige minuten drijven in het vuil rond, maar verreweg het meeste zinkt onmiddellijk en slechts een smalle rand blijft nog wat drijven, die zich als een kring rondslingert en aanstonds door de stroomen zal worden gegrepen en naar buiten zal verdwijnen. Tragisch ligt, half drijvend, half gezonken, een roodekool in onze nabijheid, die niet meer in een toe stand was, dat zij kon prijken op een of anderen middagdiseh, en die zelfs door de meeuwen met rust gelaten wordt. Bij tientallen komen deze nu opzetten. Het reeds gestorte vuil is, zooals we zeiden, al grootendeels gezonken, maar nog steeds braakt de „Hygieia" nieuwe voorraden uit. Totdat de film is afgeloopen en wij weder havenwaarts stoomen. De demonstratie, die met groote belang stelling gevolgd werd, is hiermede geëin digd. O ja: zeeziekte? Niks, hoor! Nou ja, er waren er een paar, die zich niet lekker voelden, maar, nietwaar, dat zet men niet in de krant! Naar die Zuiderzeewerken. Des middags werd met dezelfde ge legenheid een uitstapje ondernomen naar de Zuiderzeewerken. Ondanks het minder gunstige weer is ook dit tochtje goed verloopen. Doordat de gasten met den trein van 7.20 u. weder mar hun verschillende woonplaatsen zou den vertrekken, heeft het aan tijd ont broken om Wieringen aan te doen. Men was uiterst tevreden en enthou siast over het vele, en interessante dat er te zien was. Ook de aan boord gegeven explicaties werden zeer gewaardeerd, kortom, het werd een in alle opzichten ge slaagd tochtje en ook het verblijf op de boot was aangenaam en recht genoeglijk. Dit i e:sje was het besluit van deze twee-daa ,'sche bijeenkomst. HET GROOT VOLKSTOONEEL (Ensemble Boruber). Het bij het Heldersch© publiek welbe kende ensemble Bouber heeft zich thans verbonden aan het Groot Volkstooneel, een stichting, welke door het Instituut v. Arbeidersontwikkeling en de V.A.R.A. in het leven is geroepen. Dit ensemble maakt in de maanden Sep tember en October een tournée door het land met het werk van Richard Duschins- ky, „Geef ons Arbeid", een werkloozeru- trasredie in 6 bedrijven. Het ligt in de bedoeling van het Groot Volkstooneel, meerdere tournées te orga- niseeren, waarvoor reeds eenige zeer goede tooneelstukken zijn uitgezocht. De eerste uitvoering van dit seizoen zal in Den Helder piaats hebben op Maandag 15 September in „Casino". De leden van de V.A.R.A., Instituut voor Arbeiders ontwikkeling en allen, die tot de moderne arbeidersbeweging behooren, genieten voor deze uitvoeringen een reductie op den toegangsprijs, terwijl voor het overige publiek eveneens de prijzen zoo laag mo gelijk zijn gesteld. Voor bijzonderheden hieromtrent verwijzen wij naar de in dit nummer geplaatste advertentie. De bezoekers, die zich op den avond der uitv-i ering bij den secretaris van de V.A. R.A.-afdeeling aanmelden voor bezoek aan de eerstvolgende uitvoering, welke door de V.A.R.A. wordt verzorgd met medewer king van het V.A.R.A.-orkest onder lei ding van Hu-go de Groot, genieten voor die uitvoering een extra reductie. UITBREIDING ZAAK FIRMA G. VAN BAAREN. Haarden, kachels, radio en sanitair. De heer G. van Baaren, die in de Spoor straat zijn bekende zaak heeft, welke in den loop der jaren is gegroeid tot een der grootste warenhuizen hier ter plaatse heeft thans weder een nieuwe uitbreiding voltooid. Hedenmiddag namelijk worden de nieuwe magazijnen, in de Breewater- straat 36, dus onmiddellijk bij de oude zaak, geopend. Hierin is ondergebracht de afdeeling haarden en kachels, waarvan een groote voorraad voorhanden is, de sanitair benevens de' afdeeling radio, Voor deze laatste is, teneinde den voor raad allernieuwste Philips-toestellen voor k-oopers te kunnen demonstreeren, een spéciale salon gebouwd, welke geheel tril- vrij is gemaakt en waardoor dus het ge luid volkomen tot zijn recht komt. Hier vindt men de nieuw-ste Philips-merken. Ook de verlichting en dit geldt ook voor het overige deel van dezen winkel is geheel met Philips lampen volgens het nieuwste systeem aangebracht. O.a. vindt men hier smaakvolle zijverlidhting, zooals wij die nog nergens zagen. Ook heeft de heer Van Baaren koffer-gram mofoons, terwijl als nieuw artikel is inge voerd een collectie grammofoonplaten. Op de bovenverdieping van dit perceel is een toonkamer ingericht van lampen. Men vindt daar een groote verscheiden heid, zoowel in glas als in metaal. Hier is voorts een magazijn, terwijl aan den voor kant de beschikbare ruimte is benut voor een tweede radio-toonkamer. Hedenmiddag wordt deze nieuwe zaak geopend. MAGGI'S FILMAVOND. Op 15 en 18 September e.k. zal resp. in de zaal vani den R.-K. Volksbond en het Feestgebouw „Mus-is Sacrum" een voor dracht worden gehouden over Doelmatige Voeding, met betrekking tot de Maggi's Producten. De steeds toenemende belangstelling, welke voor economische aanwinsten, spe ciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de Fabriek van Maggi's Voe dingsmiddelen, filiaal Amsterdam, ertoe besluiten de fabricatie der wereldberoemde Maggi's Producten te verfilmen, om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der grootste voe- dingsmiddetenfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande zijn der gelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zich steeds in een druk bezoek verheugen. Het geheel is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak, zoodat wij er dan ook niet aan twijfelen of oe dames van Den Helder zul len van deze gelegenheid een druk ge bruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad. HET ZWARTE PAD. Aan het Zwarte Pad, aan den overkant der Binnenhaven), is bet bedrijviger dan vroeger, -althans in de laatste jaren, en die bedrijvigheid neemt schier geregeld toe. In de eersite plaats is de werf „De Lastdrager" in vol bedrijf en even ver der is het de firma Stoel uit Alkmaar, die daar een opslagplaats van allerlei bouwmaterialen hoeft gevestigd. EDe schepen, met zand en .grind gei leden, losten door middel van eigen mo torkracht. De laadboom wordt uitgevierd en vertuid) en een groote bak, gevuld met genoemde bo uwingrediënten, wordt langs een staaldraad en over een katrokstelsel, ZONDAG 14 SEPTEMBER 1030 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst wegens reparatie Ned. Herv/Gexn. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »Ware Beschaving* (2 Cor. 318) Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Bediening H. Avondmaal 's Middags 2.30 uur, Ds. F. Tollenaar Bediening H. Avondmaal 's Avonds 6.00 uur, Ds. F. Tollenaar Dankzegging H. Avondmaal Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis', 's Morgens 10 u, Ds. W. v. Gelder, van Tiel. Gewone dienst 's Avonds 6.00 u., Ds. W. v. Gelder Dankzegging H. Avondmaal Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 6.30 u., de heer N. v. d. Kraats. Chr Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.80 u. Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Hells. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u.Heiligingsmeeting 's Middags 3.30 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur Veriossingsbijeenkomst Kerk van Jezus Christus. an de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.80 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Apostolische Gemeente. 's Morgens 10 uur in de bovenzaal van het Algera. Militair Tehuis, Spoorstraat. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebomw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur de heer L. Brasser van Den Helder BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Leesdienst WIERINGEN Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma Gebouw „Land in zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 's Morgens 10 uur, intreede van Cand. Finkensieper Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Voor en namiddags busdiens ten vanaf den Poelweg WesteiJand. Doopsgezinde GemeenteJHippolytushoef) 's Morgens 10.30 uur, Ds.R. v.d. Veen van Barsingerhorn TEXEL Ned. Herv. Gem. Den Burg, 's av. 7 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Oosterand, v.m. 10.30 uur, Ds. Groenenberg Den Hoorn, v.m. 10 80 uur, Ds. A. Oskamp De Cooksdorp'sav. 7.80 uur, Ds. Oskamp Oudesohild, n.m. 8 uur, Ds. Van 't Hooft De Koog, geen dienst. Doopsgez. Gem. De Waal, v.m. 10 uur, Ds. A. Vis Den Burg, v.m. 11.30 u., hervatting Zondasschool Den Hoorn, v.m. 10.30 uur, Ds. P. J. Smidts van Den Helder Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n-m. 3 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend v.m. 9.30 u. de heer K. v.d. Berg. Voorber. H. Avondm. n.m. 8 uur dezelfde door middel van den motor opgevijzeld tot hij' op de bovenste plaats is gebracht, waar de hoeveelheid moet worden ge deponeerd. Dan laat men den bak kap seizen en .grind of -zand tast op de hoopt Dat is een snelle wtijize van lossing. Toch scheen het de firma nog niet vol doende goed te gaan. Ze heeft nu een paar stevig vertinde, hooge -masten op het op- slagtetfredn geplaatst en vandaar uit wordt nu een staaitros, waarover door middel van een katrol de bak kan schuiven, ge spannen naar het te lossen schip. De laadboom is daardoor overbodig gje-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17