EMS ffli m smmki t&w»g ran gratis. Vierde Blad. BINNENLAND. BUITENLAND. A. J DE VRIES inissn nr^i ^/r^rrnnrs*' r^r^nfiHTUn DIT^P 1 NWK zii> die zich van |P®|$t heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot 1 OCT. verschijnende nummers ADM. HELD. CRT. PRINSES JULIANA'S AFSCHEID VAN KATWIJK AAN ZEE. Plechtige onthulling van het monument, ter nagedachtenis van Katwijk's In den oorlojg omge komen vlsschers. Aubade van 3000 schoolkinderen. Vrijdagmidag heelt Prinses Juliana of- i'icieel alsoheid genomen van Katwijk aan Zee, waar H.K.H. van 1927—11)29, de jaren van haar studie aan de universiteit te Leiden, in de bekende vilia ,,'t Waerle" een gezellig en rustig home gevonden heeft. Bij de Oude Kerk aan den Zuid- Boulevard is voor deze gelegenhe.d een monument verrezen ter nagedachtenis van de in den ooriogstijds omgekomen Kat- wijksche visschera. Katwijk is thans in feeststemming. Uit tal van huizen en van openbare gebou wen waperde het dundoek. Ook Katwijk aan den Rijn, met Katwijk aan Zee één gemeente vormend, nam deel aan de feestvreugde. EEN VIERDE RADIOPEILSTATION. Met den minister van Defensie pleegt de minister van Waterstaat overleg over de oprichting van een vierde radiopeilsta- tion in of nabij Vlissingen of nabij Cad- zand, welke in het belan# van de scheep vaart wordt geacht. HET NIEUWE ZOEKLICHT. Zaterdaig 27 September wordt het In werking gesteld. Het bestuur der Reddingsbrigade heeft de officieele proef- en ingebruikname van het Phillps-zoeklicht bepaald op Zaterdag 27 September, des avonds 9 uur. De Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij zal haar nieuwe, te IJmuiden gestationneerde motor-rsddlng- boot, de „Neeltje Jacoba", dienst laten doen als gestrand schip; ook eenige mili taire vliegtuigen van 't vliegkamp „Soes- terberg" zullen aan de oefeniijg deel nemen. Dit laatste om te onderzoeken of de verlichting sterk genoeg is om verbin ding met het „gestrande" schip te ver krijgen. (Het Volk). DE AMSTERDAMSCHE GROOTE SCHOUWBURG VRAAGT BOUWVERGUNNING. De N.V. Amsterdamsche Groote Schouw burg, directeur G. H. Koopman, heeft dd. 17 September aan B. en W. bouwvergun ning gevraagd voor het stichten van een complex bestaande uit twee theaters, feestzalen, vergaderzalen en kantoren, op de plaats waar het tegenwoordige Belle- vue met de aanliggende perceelen aan Leidschekade en Marnixstr. gevestigd is. PROEVEN MET GEHEIME RADIOTELEFONIE. Tusschen Nederland en In dié. Van de week had van het hoofdbestuur van de P. T. T. uit, het eerste geslaagde kruis- gesprek met Indiö plaats, waarbij men ge bruik heeft gemaakt van geheime tele fonie. De Rijkstelegraafdienst is er n.1. in ge slaagd het gesproken woord in een zoo danig anderen vorm te brengen, dat dit voor een mede-luisteraar volkomen onver staanbaar wordt. Bij de ontvangst wordt het geluid dan weder in verstaanbaren vorm terugge bracht. Het systeem heeft het voordeel, dat de omzetting automatisch tot stand wordt ge bracht en dat geen wijziging aan toestel len of lijnen noodig Is. De proefnemingen worden voortgezet. SCHILDER SPA TROONS. Donderdag ia in de zalen van den Hang- schen Dierentuin geopend de internatio nale tentoonsteil ng „Het Schildersam bacht", georganiseerd door den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van dien bond. Deze tentoonstelling, welke tot 25 Sep tember geopend blijft, omvat alles, wat met het schildersvak in verband staat en beoogt het handwerk te bevorderen door het exposeeren van mooi en deugdelijk schilderwerk. Daarnaast is aan fabrikanten en han delaren gelegenheid gegeven hun artike len te exposeeren. Met het oog op de ruimte benoodlgd voor het tentoonstellen van het werk van den bond, kon slechts een 12-tal stands voor dit doel worden in gericht. Bijzonder goed vertegenwoordigd is het nijverheidsonderwijs. De Duitsche schildersbond heeft een inzending gezonden, welke een kijk geeft op het nijverheidsonderwijs daar te lande. Donderdagmiddag zijn de afgevaardig den van de afdeelingen van den bond van Nederl. schilderspatroons, welke ter vie ring van het gouden jubileum van den bond naar Den Haag waren gekomen, in één der zalen van den Dierentuin feeste lijk ontvangen. Bij de opening der tentoonstelling was aanwezig o.a. de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, die de gelukwen- sohen overbracht der regeering. Na af loop had een feestmaaltijd plaats in den Dierentuin; ruim 400 gasten zaten hierbij aan. OVERHEIDSPERSONEEL. Hedenmiddag worden in diverse plaat- seh in ons land openbare vergaderingen gehouden door het Ooimité ter behartiging van de algeanecne belangen van het Over heidspersoneel (A.C.O.P.), waarop de vol gende motie zal worden behandeld: „De openbare vergaderingen van het A.C.O.P., gehouden op 20 Sept. 1930, gehoord de Inleidingen over de wen- schelijkheid eener spoedige aigemeene herziening van de salarissen en ioonen van het Rijkspersoneel en de onder wijzers, constateerende: le. dat de positie van dit personeel door salarisverlaging en heffing van pensioen premie ongunstiger, in verschillende ge- valllen zelfs veel ongunstiger, is dan in 1920, toen ook van bevrediging van rede lijke cultuurbehoeften weinig sprake kon zijn, 2e. dat in verschillende groepen in bet bijzonder bij de onderwijzers en het technisch personeel gerechtvaardigde klachten leven over onjuiste classificatie in het Bezoldigingsbesluit en de overige loonregelingen voor het Rijkspersoneel^ spreken als haar oordeel uit, dat de salarieerin» van het Rijkspersoneel en de onderwijzers dringend verbetering be hoeft, waarbij tevens een einde dient te worden gemaakt aan de versnipperende titulatuur en de verouderde rangindee- ling, terwijl het veel te groote aantal sa larisschalen, thans niet minder dan 261 alleen voor de ambtenaren op jaarloon, sterk dient te worden ingekrompen; geven haar instemming te kennen (met de actie van het A.C.O.P. ter verkrijging van verhooging van het inkomen van het rijkspersoneel en de onderwijzers, verzoeken het A.C.O.P.-bestuur, deze motie ter kennis te brengen van de Re geering. de Volksvertegenwoordiging en de Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg in Ambtenarenzaken en gaan over tot de orde van den dag." BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS. Afsluitdijk 2 Jaar vroeger klaar dan verwacht werd. Heldersehe en Koegrasser zeedijken verhoogd en verzwaard. De proefpolder te AndlJk. Ingediend is de beerooting van het Zuiderzeefonds voor 1931 ten bedrage van f 52.487.000. In de toelichting worden nadere mede- deelingen gedaan omtrent het in cultuur brengen van den Wieringcrmeerpolder, de wijziging van het werkplan in zake de versnelde uitvoering der werkzaam heden tot afsluiting van de Zuiderzee enz. In 1931 zullen de schutsluizen en brug gen in de afsluiting van de Zuiderzee bij den Oever en op het Kornwerderzand in gebruik moeten zijn. Het daarvoor be- noodigde personeel zal ia dat jaar nog in tijdelijk dienstverband werkzaam zijn. Voor de bediening van de te bouwen sluizen en bruggen in en rond de Wle- ringermeer wordt voorshands weder ge rekend op de aanstelling van tijdelijk personeel. De afsluiting der Zuiderzee. T. a. v. de afsluiting der Zuiderzee wordt herinnerd aan de ten vorigenjure gedane mededeeüng, dat het zich liet aanzien, dat die afsluiting reeds in 1932, derhalve nog een jaar eerder dan tevoren werd aangenomen, zal kunnen worden tot stand gebracht. Bjj den tegenwoor- digen stand van zaken mag met reden worden verwacht, dat de aanvankelijk voor de voltooiing van den afsluitdijk gerekende tijdsduur van acht jaar als gevolg van de mogelijk gebleken snellere uitvoering der grondwerken tot zes jaar kan worden teruggebracht, behoudens wellicht eenig afwerken van den dijk in het zevende jaar. Een en ander brengt derhalve wijziging mede van het na over leg met de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken opgestelde werk plan, welke wijziging ook om andere redepen geboden is. Het ls inmiddels tooh gebleken, dat de gezamenlijke lengte van de sluisgaten, welke aanvankelijk werd bepaald op 7 K.M., zonder gevaHr kan worden teruggebracht op 4 K.M., waardoor de totale lengte van de in het slultlngsjaar {e maken dijkvakken in ge lijke mate kan worden beperkt. Voor 1981 ligt het in het voornemen, den bouw van den afsluitdijk over 7.8 K.M. uit te voeren, waarvoor resp. in oostelijke en in westelijke richting kosten van 7.8 en 9 2 millioen gulden zijn uit getrokken. In 1982 zullen de dijkvakken in de beide sluisgaten over de beteuge- lingsdammen worden gebouwd. Voor de sluizen beoosten Wieringen woröt voor 1931 f2.750.000 noodig geoor deeld, in hoofdzauk bestemd voor de aan sluitende grondwerken en voor de ijzer werken voor de sluizen en de draaibrug voor gewoon verkeer met de bewegings inrichtingen. Voor hetzelfde doel wordt ten behoeve van den bouw der sluizen op het Kornwenderzand f 2.400.000 aange vraagd. TELEF. 192 De Frieache soedijfc. Wat betreft de verhooging van de zee dijken in Fnesland zal naar nadere ra ming der water- en golfkeeringen voor de stad Harlingen met een bedrag van f 850.000 kunnen worden volstaan. Voor verhooging en verzwaring van zeeweringen op Texel en Vlieland en van den Helderschen en Koegras-Zeedijk is f 2.187.000 uitgetrokken. Het treffen van voorzieningen in ver- band met mogelijke wijziging van geulen buiten de afsluiting maakt de beschik baarstelling van f 200 000 noodig, terwijl voor de uitvoering der in 1930 aange vangen voorbereiding van de verbetering van haventoegangen langs de af te sluiten Zuiderzee, waaronder ook van het Zwol- sche Diep, f 1.400.000 is uitgetrokken. Daar de uitvoering van verschillende verkavelingswerkzaamheden op de droog gevallen Wieririgermeergronden, waar voor cp de begrooting van 1930 reeds f 1.750.000 werd toegestaan, in 1981 krachtig dient te worden voortgezet, is voor dit doel uitgetrokken f 2.500.000. Nu de afsluiting van de Zuiderzee in den loop van 1932 tegemoet gezien mag worden, zal op uitvoering van den bouw van duurzame versterkingen tot verdedi ging van den afsluitdijk en tot bescher ming van in dien dijk te bouwen sluizen, vóór de totstandkoming van den afsluit dijk behooren te worden gerekend. Daartoe wordt voor 1931 een bedrag van f6.000.000aangevraagd, zijnde de helft der indertijd op f 12.000.000 geraamde kosten. Wlerlngermeerpolder. Onder meer wordt medegedeeld, dat ter voorkoming van het dichtzuigen der gebaggerde kanalen en het overstuiven van de in de nabijheid liggende goede gronden, de drooggevallen zandplaten zoo sijoedig mogelijk moeten worden vastgelegd. Overwogèn wordt, een deel dezer zandplaten to oebosschen met het oog o.ra. op de behoefte aan het kweeken van een nuttigen vogelstand en het ver krijgen van een windscherm in verband met toekomstige ooftcultuur. Met het Staat- en Boscnbeheer wordt samenwer king gezocht voor het kweeken van het benoodigde plaatmateriaal ten behoeve van den polder. Getracht zal worden met de Nederlandsche landbonwers en kweekers samen te werken bij de voor ziening in de behoefte aan zaaizaden-, poot- en plantgoed. Voor proefnemingen zijn eveneens gelden uitgetrokken. Het wordt verblijdend genoemd, dat met verschillende akkerbouwgewassen is den proefpolder te Andijk thans reeds betrekkelijk gunstige resultaten worden bereikt. -Voorgesteld wordt, in 1931 ovqr te gaan tot de stichting van driehonderd arbeiderswoningen, tijdelijk in te richten voor het onderbrengen van kostgangers. Het landbouwwetenschappelijk onderzoek in het gelang van het in cultuur bren gen van de Wieringermeer, zal door de commiasie-Lovink worden voortgezet HET NEDERLANDSCHE TEHUIS VOOR ZEELIEDEN TE LONDEN. Geopend. Het Nederlandsche tebula voor zee lleden is Donderdag door den Nederland- schen gezant geopend ln tegenwoordigheid van vele leden der Nederlandsche kolonie, vertegenwoordigers <uit Nederland, o.a. prof. Slotemaker de Bruine, president van de Nederlandsche Zeemanscentrale; ds. Poot, van de Zeemanscentrale- ds. Janzen, leger- en vlootpredikant in alge- meenen dienst, die voor deze gelegen heid waren overgekomen; verder de voorzitter van den Christelijken Neder» landschen Zeemansbond; de heer van Oosterwijk Bruyn, vertegenwoordigers van scheepsbouw en scheepvaart, de heeren Goedkoop, Muysken, Rinck e.a. De gezant drukte in zijn openingsrede er zijn vreugde over uit, dat aan de anomalie, dat Nederlandsche zeelieden geen'tehuis te Londen hadden, een einde is gekomen. Hij dankte allen die door bekwaamheid, toewijding en giften aan de stichting van het tehuis hebben mee gewerkt, bijzonderlijk de heeren Deterding van den Bergh en Stoop. Een extra woord van dank sprak hij tot den heer Zuiver, wiens stuwende kracht enbelang- looze ijver zooveel hebben gedaan. In den loop van zijn rede deelde de gezant mee, dat de heeren Zuiver, Oos terwijk Bruyn tot officier in de Oranje- Nassau-orde zijn benoemd. Prof. Slotemaker de Bruine dankte den gezant. Andere sprekers waren de heeren Zui ver, ds. van Dorp, voorganger bij de Hervormde kerk te Londen; ds. Poot en aalmoezenier Jansen. Allen brachten hulde aan freule Ortt, die voorloopig als directrice optreedt. De bijeenkomst heeft een telegram met eerbiedige groeten aan Koningin Wllhelmina gezonden. Het bestuur is er, vooral door de goe de zorgen van den beer Van den Bergh ln geslaagd een uitstekende loouliteit te vinden in de onmiddellijke nabijheid van de Tower, dus in h.*t hart van het Lon- (iensche havenkwartier, waar de meeste Nederlandsche schepen aanleggen. Dit was het voormalige Bohn's Hotel in No 6, The Circus, Minories, op enkele minuten afstand van de aanlegplaats der Batavier-lijn in Lower Thames Street. Als men het „Circus", een klein cir kelvormig plein bij de Minores, de straat die van Aldgate naar de Tower leidt, binnenkomt ziet men recht voor zich een een keurig gebouw, nieuw in de verf, met een groote' electrische booglamp aan den gevel die het bord beschijnt waarop ln groote letters „Nederlandsch Tehuis voor Zeelleden" te lezen staat. Vergissen kan men zloh dus niet en men behoeft naar No. 7 niet te zoeken. Vanbinnen is het oude hotel deels geheel opgeknapt, deels verbouwd. Beneden zijn drie in elkaar loopende kamers voor de zeelle den, een bil.iardkamer, een leeskamer en een gezelschapskamer, boven zijn twee keurig ingerichte kamers voorde scheeps officieren en verder zijn er ruime wasch- gelegenheden en zelfs behalve de kamers voor de directie en de keukenafdeeling voor het personeel, een paar logeerkamers voor noodgevallen. EEN GROEPEER WEDSTRIJD. Men schrijft ons: „De uitgeschreven groepeerwedstrijd, waarin het er op aan kwam om de letters van het woord „Atlanta" samen te stel len, is een groot succes geworden, zoowel voor de firma als voor de deelnemers. Schitterend Is de wijze waarop de ver schillende inzendingen uitgevoerd zijn. Dichters, teekenaars, smeden, hout snijders, marmerbewerkers, componisten, allen in hun vak hebben hun talenten aan gewend om een goede prijs te bemachti gen. De jury, bestaande uit de heeren P. E. Tameling, lid der Kamer van Koophandel en Fabr.eken, D. Veersema, leeraar in het teekenen aan de R. H. B. S. en J. de Vries, leeraar in het teekenen aan het Sted. Gijmn., had dan ook een moeilijke taak om alles naar waarde te schatten. De lange lijst van prijswinnaars hier op te sommen is niet mogelijk; wel deelen wij even mede dat de eerste prijs, een vier- lamps Telefunken radio-toestel, is toege kend aan den heer K. Hemstra te Nijezijl. 'De iirma zaï aan iedere deelnemer een aardige attentie doen toekomen." PRIMA ROOMBOTER CENT PER POND BOUW VAN „CUN ARD"-BOOT STOPGEZET? De „Daily Express" maakt melding t-an het sensationeele bericht, dat de bouw van het groote schip van de „Cu- nard Line", dat bestemd was om den „blauwen wimpel" van den Atlantischen Oceaan, die thans in Duitsch bezit is, weer naar Engeland te brengen, is stop gezet De reden van deze stopzetting is, dat geen der assuradeuren bij Lloyds ook maar voor een deel heeft lngeteekend voor de verzekeringssom van vier mil lioen niettegenstaande de regeering had beloofd de noodige waarborgen te ver strekken. JAARCONGRES DER ENGELSCHE ARBEIDERSPARTIJ. Werkloosheids-probleem ral de debatten beheerschen. Met eenige bezorgdheid wordt ln La- bourkringen het jaarlijksch congres der Arbeiderspartij tegemoet gezien, dat den öen October a.s. te Llandudno zal worden geopend. Het zal voor het eerst door een vrouw, miss Susan Lawrence, parlemen tair secretaresse van het ministerie van gezondheid, worden gepresideerd. De agenda toont dat alleen 46 resoluties en een haast even groot aantal amende menten worden ingediend, betrekking hebbende op de werkloosheid. De Onaf hankelijke Arbeiderspartij komt met een zeer uitvoerige resolutie, waarin de re geering wordt verzocht twaalf maatrege len te aanvaarden, welke het program dezer groep samenvatten, o.a. 'n „mensch waardig loon" voor allen, bijslag voor kinderen, vermindering der arbeidsuren tot veertig per week. DE STRIJD OM DE MACHT IN CHINA. Geven de noordelijken den strijd op? Telegrammen uit China maken weer eens melding van het aanstaand einde van den burgeroorlog. Generaal Yen, de vermaarde militaire gouverneur van Sjansi, die met generaal Feng samen werkt en die met dezen te Peking een tegenregeering zou hebben gevormd, zou nu voornemens zijn zich terug te trekken en buiten af te gaan. Een bericht uit Nanking bevestigt het aftreden van Yen als hoofd der te Peking gevormde regeering, wegens de voor de noordelijken ongunstige politieke en mi litaire toestanden, naar de Nankingsche regeering van haar mededeeling over dit aftreden zegt. Eveneens zou, volgens mededeeling der Nankingsche régeering, generaal Feng zich met zijn troepen be ginnen terug te trekken. Naar aanleiding van het berioht in het ochtendblad over het terug geven von Amoy aan China, zij even opgemerkt, dat het nier slechts gaat om de overdracht van de Brltsche ooncessle te Amoy aan de Chi- neesche regeering. Amoy zelf was natuur lijk steeds Chineesch bezit en kon dus niet worden „teruggegeven". HOE DE VROUWEN KOZEN. Bij de verkiezingen ln Dultsohland wor den de manlijke en vrouwelijke stemmen gescheiden gehouden, zoodat kan worden nagegaan hoe de vrouwen hebben ge stemd. Reeds ls gebleken, dat te Keulen en te w lesbadon het vrouwelijke eleotoraat de sterkste steun is geweest van de religieu ze Partijen, Centrum en Christ. Soo. Volksdienst. In Opper-Silezië is hetzelf de feit geconstateerd. Voor de soc.-dem PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst wegens reparatie Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.80 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: »Het Geloof dat de wereld overwint* Vacature Helder III Gerei. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Dh. F. Tollenaar 's Avonds 5.80 uur, Ds. H. Th. van Munster, van Draohten, Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr, Mil. Tehuis) "s Morgens 10 uur, Ds. H. Th van Munster 's Avonds 5.80 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 6.30 u„ de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens lü u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst Herst. Evang. Lutta. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Jeugddienst. - Onderwerp: Kracht figuren. Solozang Mej. M. Schendelaar 's Avonds 6.80 u. Ds. P. H. Borgers Doopsgez. Gem. Geen dienst wegens gemeentedag te Alkmaar. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6.80 u. Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Heiis. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u. Heiligingsniceting '8 Middags 8.30 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur Verlossingsbijeenkomst Kerk van Jezus Christus. (Vari de Heiligen der laaiste dagea). Jansend warsstraat 8. 's Morgens 9.80 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Apostolische Gemeente. 's Morgens 10 uur in de bovenzaal van het Algem. Militair Tehuis, Spoorstraat. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 8.00 uur, Ds. F. Tollenaar van Den Helder BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon Nam. 4 uur, Ds. Krijkamp. H. Doop ANNA PAULOWNA, Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst Namid. 2.80 uur, Ds. Munster van Drachten. WIERINGEN Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10.80 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.80 uur, Ds. van Beek Evan^eMsatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma Gebouw „Land in zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 's Morgens 10 uur.Cand. Finkensieper Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Voor- en namiddags busdiens ten vanaf den Poelweg Westerland. TEXEL Ned. Herv. Gem. Den Burg, 's av. 7 uur, Ds. van 't Hooft Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 1180 uur, Ds. A. Oskamp De Oosksdorp 'sav. 7.80 uur, Ds. Groenenberg Oudesshild, v.m. 10 uur, Ds. Oskamp De Koog, v.m. 10 uur, Ds. Van 't Hooft Doopsgea. Gem. Oosterend, v.m. 9.80 uur, Ds. A. Vis Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 8 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (ILV.). Oosterend, n.m. 8 u. en 'a av. 7.80 u. Ds. J. Buskes stemde hier 67 pot. (mannen en 48 net vrouwen. H einig voorliefde schijnen de vrouwen radicale partijen te hebben. De „.Nazis kunnen weliswaar bogen op 45 pet. vrouwelijke stemmen, maar de com munisten hebben slechts 82 pet. vrouwe lijke stemmen gekregen. HET VLIEGONGELUK TE BOEBLINGEN GEFILMD.. Bij de pogingen van den vlieger Schind- Vö? een vlleKtuIK een ander over te stappen, welke zoo'n tragisohen afloop hadden, was ook een vliegtuig met i? T.lmoperateur aan boord opgestegen, die het kunststuk zou verfilmen. De operateur heeft ook het ongeluk opgeno men. Over het gobruik van deze film, SPOORSTRAAT ZONDAG 21 SEPTEMBER 1930

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15