Om en bij de Marine-Manoeuvres. VIJFDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1930 Zomertijd. Maan Zon Hoogwater oud: Bept. op: ond.: op: Z 21 4.47 18.57 6.42 M 22 6.19 19.10 6.43 D 28 7.50 19.22 6.45 W 24 9.18 19.36 6.46 D 25 10.47 19.52 6.48 V 26 12.13 20.12 6.50 Z 27 13.36 20.40 6.51 sm. nam. 19.01 8.42 9.04 18.59 9.25 9.45 18.67 10.04 10.23 18.65 10.42 11.02 18.53 11.21 11.40 18.50 11.59 12.19 18.48 12.38 12.58 Zomertijd. Zaterdag 20 Sept. 19.84 uur. Zondag 21 19.31 Maandag 22 19.29 Bij bet op 17 en' 18 Septemebr j.L te Den Haag gehouden eltuuilliedenexamen elaagde de heer O. Winter voor bet di ploma 2e stuurman. ONDERSCHEIDING. BJJ Kon. besluit is aan onzen vroegeren stadgenoot, den heer D. B. Streefkerk, thans adjudant-onderofficier der infante rie te Amersfoort, de eere-medaille, ver bonden aan do Orde van OrnajeNaasau, in zilver, met de zwaarden, toegekend. AANBESTEDING. Weinig animo. Vrijdagavond werd door B. en W. van Den Helder aanbesteed die levering van hrandstoffen voor de gemeente-gebouwen gedurende het tydvak 19301931. De volgende inschrijvingen waren hiervoor ingekomen: P. de Groot, Den Helder, Duitsche an- thraciet 20/30 3.10, eierkolen 2.05, lange turf L07, korte turf 0.90; B. Bethlehem Zn., den Helder, Holl. an- thraciet 80/50 3.05, id. 20/30 3.05, eierkolen 1.95, vuurmakers 0.50, korte turf le s. 0.82, lange 2e 1.02; P. A. van Es, Den Helder, Wales anthraciet 20/80 8.10, Holl. eierkolen 2.05, lange turf 1.07, korte id. 0.89. Alles per 100 eenbeden. JEUGDDIENST LUTHERSCHE KERK. Morgen zal in de Luthersche Kerk, Weezenstraat, wederom een jeugddienst worden gehouden, alwaar door Ds. P. H. Borgers zal worden gesproken over het onderwerp „Krachtfiguren". Mej. M. Schendelaar zal deze jeugddienst opluiste ren met solozang en zingen Naas tenliefde" van L. F. Brandt Buijs met orgelbegeleiding van Mej. A. Kamp. Detze dienst vangt om half elf aan. ORGELBESPELING LUTHERSCHE KERK. Reeds bij haar benoeming tot organiste der Luthersche Kerk opperde Mej. A. Kamp het plan op het fraaie kerkorgel orgelbespelingen te geven. Door omstan digheden moest dit eenigen tijd worden uitgesteld, maar thans zal op a.s. Maan dagavond, aanvangende half negen, de eerste orgelbespeling plaats hebben. De toegangsprijs, welke om fiscale redenen geheven wordt, is 12Vi cent. Het pro gramma, dat zal worden uitgevoerd, is als volgt samengesteld: KEGELBOND „HOLLANDS NOORDPUNT". In de Donderdagavond! gehouden ver gadering van bet bestuur van bovengen noemden Bond werden de functies als volgt verdeeld: Dr. H. Schürmann, voorzitter; S. Ja- ring, vice-voorzitter; J. W. Biersteker, le secretaris; S. Koorn, 2© secretaris; Jb. Smit, penningmeester; P. Schagen le Commissaris; W. E. Theinert, 2e oom- xnissuris. Goedkeuring van Statuten en: huish. reglement is bij den Nederl. K. B. aan gevraagd. Het eersite oonoours van den bond zal hoogstwaarschijnlijk in Februari 1931 plaats vinden. ZILVEREN JUBILEUM „TURNLUST". Men schrijft ons: Er zal, naar mem hoopt, op 31 October a.s. een hoogst belangrijke, 'blijde dog aan breken voor de bekende, groot©, gemengde Gymnastiek-Vereeniging „Turnlust" al- bier, die dan n.1. 25 jaren beeft bestaan. Aan den vooravond zal vermoedelijk in „Casino" een feestavond worden aangebo den aan bestuur en leden met hunne fami lies, door een comité bestaande uit oud leden en belangstellende stadgenooten. In de daaropvolgende week zal de Vereeni- ging zelve, naar verluidt, bet feestelijk herdenken voortzetten! Zóoals algemeen bekend mag veronder steld, vormt deze Vereeniging een onder- afdeeling van de C-J.M.V. (gebouw Spoor straat) en behoort dus tot de christelijke turn-clubs. Zij heeft een bloeiend leven. Er wordt met „lust" en goede resultaten geturnd. De 'heer Burgemeester beeft zich bereid verklaard als eere-voorzitter van het feest-comité op te treden. Dit bestaat ver der uit de dames M. M. E. Ruymgaart en M. H. van StrijenTaal, benevens de hee- ren ir. S. F. Monhemius, voorzitter, H. J. de Ruiter, secretaris, P. van Dalen, pen ningmeester, Kanaalweg 38, (denkt er aan!), S. Boendermaker, A. Botter, Joh. Dekker, E. F. van Heuvel. W. Klik, P. Kramer Jzn. en D. M. de Munck. Het comité vergaderde reeds een paar malen en maakt' plannen. Het heeft met inteekenbjsten een beroeip gedaa nop be vriende stadgenooten, doch zag gaarne nog meer bewijzen van 'medelven binnen stroomen. De huldiging van de Vereeni ging kan er slechts door winnen in betee- kenis. Velen zullen medewerken op den feestavond en beloofden hun krachtigen steun. Laat de bevriende burgerij dan niet achterblijven. Het kan op 30 October a.s. in „Casino" D.V. een groote beteekends- volle avond worden voor het sympathieke „Turnlust". De voorzitter en de directeur, bestuur en leden verdienen onzen dank voor den arbeid ten bate van de kinderen van ons volk. Moge dit ondubbelzinnig tot Permanent Wave Maison GERRITS Tel. 457 SPOORSTRAAT 128 11 (Bijzondere correspondentie). Een tocht met de „Cressy". We embarkeeren aan boord van de „Cressy" de verslaggever en teekenaar van „Het Volk", de „Nieuwe Rott.", „De Morgen" en uw dienstwillige dienaar. Ad miraal Quant en de ohef van den Marine radiodienst, overste Warnslnck, komen zoo tegen het vertrek en als de touwen los gegooid zijn, stoomen we het Haringvliet op om eenige collega's af te zetten, in den meest letterlijken zin van het woord, op Hr. Ms. „Medusa" en „Heemskerck". Tot nog toe hebben we niets van de ma noeuvres gezien dan de „Brinio", die in de koopvaardysluis ligt, en veel stralende gezichten van Hellevoetsohe meiskes over de komst van de Jantjes. Dat was dan ook een gebeurtenis, voor de meisjes n.1., en onze op alle markten thuis zijnde matro zen lieten zich niet onbetuigd en in de nauwe, slecht verlichte straten van Helle- voetsluis wrerd menige schaterlach gehoord en het geklap van „twee zielen gloênd aaneengesmeed". Maar nu zijn wij dan met serieuse plan nen op stap, over enkele uren zal de oor logstoestand intreden en reeds voelen we de dreiging, van het naderende gevaar aan den steeds lastiger wordenden verslagge ver van ,;Het Volk", die er maar niet van overtuigd wil worden, dat wij ons met het De „Cressy" is een motorsloep van uen in het begin van den oorlog voor Hoek van Holland getorp edeerden Engelschen kuiser „Cressy". maritieme materiaal dat we bezitten, heusch wel kunnen verdedigen. Die „Volk"-colléga had ook op don avond, waarop de admiraal een algemeen overzicht gaf van het verloop van den strijd, gevraagd of er al bekend was wie zou winnen, waarschijnlijk om het zekere voor het onzekere te nemen en zich in te schepen op een der schepen van de win nende partij. Wij varen door Haringvliet en 't „Vuile Gat", waar de „Cressy" bibbert van be nauwdheid, naar Numansdorp, waar we aan boord van de „Heemskerck" zullen gaan- Het is nog vredle, eerst om i2 uur zal de oorlogstoestand in treden en we kunnen dus nu nog met een rustig hart genieten van hetgeen er op dezen morgen op zoo'n boottochtje door de mooie Zuid-Hollandsohe wateren te ge nieten valt. Wat treffen we het. Nog giste renavond had de admiraal de sombere me- dedeeling gedaan, dat de manoeuvres waarschijnlijk niet door zouden kunnen gaan, als het weer niet opknapte, want om met windkracht 8 op de ondiepe wateren te varen, behoorde nu juist niet tot een pretje en was niet ongevaarlijk. Maar nu, de zon schaterlacht over'de golvenkabbeling en al dreigen er nog wel, ver in liet Nooorden, donkere wolken, als grimmige bulliondeii, er is geen gevaar, dat ze een stormaanval zullen winnen en wij met de troostelooze triestheid van Maandag zullen worden bezocht zooht. FOTOGRAFISCH ATELIER P O L D E R W E G MODERN- EN KUNSTPORTRETATELIER 60 uiting komen. Op „Casino" is beslag ge legd, houdt allen den avond, vrij om feest te vieren. En te huldigen. „V eritas". VREDESKRING VAN NEDERLAND. Onder verwijzing naar een in dit num mer voorkomende advertentie vernemen wij, dat hier ter stede pogingen worden in het werk gesteld om te komen tot oprich ting van een afdeeling van den Vredes- kring van Nederland. De bedoeling is bin nenkort een propaganda-avond met film- vertooning te houden. De Vredeskring is een vereeniging welke zich de bevordering van den vrede in den rulmsten zin des woords tot doel stelt. ïn de eerste plaats de vrede tusschen de volkeren. Nationale ontwapening is het voornaamste punt van haar programma. Langs verschillende wet tige wegon wordt getracht dit doel te be reiken- Hoe men ook moge denken over de mogelijkheid van nationale ontwapening, het doel van den kring zal ongetwijfeld ieder sympathiek zi.1ai en wij wekken dan ook gaarne op van het streven dezer ver eeniging kennis te nemen. MALARIA-BESTRI JDIX G. Verschenen is het Verslag van de werk zaamheden der Commissie voor de mala riabestrijding over 1929. Wij ontleenen er aan, dat in de £emeente Den Heider 825 gezinshoofden werden bezocht, waarvan 5 zelf ontmugden. In Anna Paulowna 869 gezinshoofden, waaronder 64 ontmug- gers, gemeente Zijpe met Petten 175 ge zinshoofden waarvan 40 zelf ontmugden, gemeente Callantsoog 50 gezinshoofden waaronder 5 ontmuggers, gemeente Wie- ringen 250 gezinshoofden waarvan 35 zelf ontmugden, gemeente Schagen 398 ge zinshoofden met 59 ontmuggers, gemeen te Wieringerwaard 85 gezinshoofden, waarvan 25 ontmugden. BEROEPSKEUZE. Jaarverslag 1929. Wij ontvingen het Verslag van de Com missie tot voorlichting bij beroepskeuze over 1929, waaraan wij het volgende ont leenen: Gedurende het jaar 1929 zijn 50 aan vragen om advies ingekomen, terwijl 79 adviezen (hieronder een aantal aanvra gen van 1928) werden uitgebracht: Uw. 11 meisjes en 68 jongens. Gedurende het afgeloopen jaar ver voegden zich weder vele personen tot het Bureau om inlichtingen omtrent oplei- ditigsinrichtingen in deze gemeente en elders. Waar het Bureau de beschikking had over de noodige gegevens konden de ge vraagde inlichtingen steeds onmiddellijk worden verstrekt. Het is niet zonder be lang er evenals het vorig jaar nogmaals op te wijzen, dat bij het nagaan der uit gebrachte adviezen, enkele mislukkingen zijn geconstateerd, hetgeen is te wijten aan het niet door de ouders opvolgen der adviezen van de Commissie. Het aantal aanvragen om advies was het afgeloopen jaar minder als voorgaan de jaren. De oorzaak hiervan moet worden toege schreven aan de invoering van het 7e leerjaar en aan het gebrek aan jeugdige arbeidskrachten, hetwelk hoofdzakelijk door. de ruime arbeidsgelegenheid in de bloembollencultuur in de gemeente en Bij Tien Gemeten ontmoeten we de „Douwe Aukes", een van' de schepen van do „blauwe partij". De blauwe party is de party, die ons'vaderland moet verdedigen tegen den verraderlijken inval van de rooden. Ik voel me rustig en miln geweten niet bezwaard bij de „blauwe ridders". Tot mijn schande moet ik bekennen den adju dant van den admiraal verzocht te hebben ingedeeld te mogon worden by de vyande- ïyke party. Als jourpalist vraag je waarin de meeste cople zit en die was zeker te halen bij de aanvallende party. Als we de „Douwe Aukes" op zit ziln en het hoornsignaal voor de eerbewijzen aan don admiraal heeft geklonken, wordt de „Nw. Rott." overgenomen en stoomen wy verder op zoek naar de „Heemskerck", die we spoedig bereiken en waarwe aan boord gaan. De „Heemskerck" een drijven de batterij. De gevechtswaarde van het pantserdek- schip „Heemskerck" is zoo goed als nihil en op een der vragen van een journalist antwoordt de admiraal bevestigend, dat de „Heemskerck" niet meer dan „een dry- vende battery" is. Op het voor- en achterschip dreigt de mond .van een 24 cM. kanon, zes kanon nen van 15 en zes van VA cM. voltooien de bewapening. De journalist met den patriarchalen baard, die er in zijn profe tenmantel als een voorhistorische verschij ning uitziet, is in een ommezien verdwe nen onder den geschutstoren en steekt zijn licht op bij den voorlader of hoe de man heeten mag. „Het Volk" wil weten wat de manoeuvres kosten. De nieuwsgierigheid van den „Volk"- man is groot; hy wou nu eigeniyk wel Anna Paulowna in 1929 heeft plaats ge had. In vele gevallen werden kinderen, na het doorloopen der Lagere School, uit sluitend om de ruimere verdiensten, zon der te. letten op aanleg, neigingen enz. in het bloembolienbedryf tewerk gesteld. ESPERANTO- TENTOON STELLIN G. Wy hebben indertyd reeds iets ge schreven over het ontstaan en de bnt- wikkeling van de wereldhulptaal, het Esperanto, de geniale schepping van dr. Zamenhof. Het Esperanto beoogt niet de verdwy- ning van de nationale talen, het wil niet de universeele wereldtaal worden, alleen een wereldhulptaal, zoodat de menschen elkaar overal zullen kunnen verstaan. Waarom b.v. moet een Hollander wel vreemde talen leeren en waarom laat een Engelsohman zich niet veel aan vreemde talen gelegen liggen? Het zou veel beter zyn als de wereldhulptaal overal geleerd werdwaar men dan ook zou komen, men zou zich onmiddelbjk verstaanbaar kunnen maken. Esperanto is ook een prachtig middel voor de verbroedering der volken. De Esperantisten helpen elkaar over de geheele wereld. Komt men in een vreemde stad en men ziet iemand met een vyfpuntige groene ster, onmid- delïyk is de vriendschap gesloten. Een uitgebreide correspondentie wordt ook tusschen de Esperantisten gevoerd, van uit alle landen ter wereld ontvangen zy brieven en ansichtkaarten. Op de tentoonstelling, welke de plaat- seiyke Esperantistenvereeniging »Nova Sento« in het Militair Tehuis in de Spoorstraat heeft georganiseerd, konden wy dit zien. Uit Angola, Letland, Mexico, Tsjecho Slowakye, overal vandaan hebben de Heldersche Esperantisten kaarten ontvangen, meestal nationale kleeder drachten, bekende personen uit het land van afzending, of mooie natuurplekjes, zoodat men tevens iets nationaals van het land krygt. Omgekeerd sturen de Hollanders ook kaarten uit, zoodat ook hierdoor de naam van Holland tot in de verste hoeken der aarde wórdt gedragen. Zoo worden vriendschapsbanden gelegd tusschen de schryvers, die elkaar wel licht wel nooit zullen zien. Er zyn ook reeds ansichtkaarten met Esperarito- opschrift uit Tsjecho-Slowakye en Rus land. Luxemburg geeft ook dergeiyke kaarten uit. Ons land blijft op dit gebied ook niet achter. Dordrecht, Haarlem, Den Haag, Zutfen, Deventer en Nymegen hebben reeds gidsen in het Esperanto uitgegeven Van deze worden door den wereldbjond circa tweeduizend exemplaren de wereld rondgezonden. Het aantal boekwerken dat reeds in het Esperanto is vertaald, bedraagt ruim 6000 exemplaren, terwyl het aantal oor spronkelijke werken steeds toeneemt. Zelfs oorspronkelgke gedichten worden in het Esperanto gemaakt. Zelfs heeft Dr. Zamenhof het groote werk volbracht den Bybel in het Espe ranto over te zetten. Daar het Oude Testament rechtstreeks uit het He- breeuwsch en het Nieuwe Testament uit het Grieksch is vertaald, is de vertaling zeer goed. Het aantal boeken, boekjes, gidsen, couranten, tydschriften, énz., dat geëxpo seerd wordt is enorm groot, te veel om op te noemen. Men moet maar eens een kykje gaan nemen, dan beseft men wat een voortgang het Esperanto heeft ge maakt en nog steeds maakt. Tydens de Olympische spelen werd in de Zaanstreek een vyftalige courant uit gegeven. Esperanto was er ook in opge nomen. Een handboek voor zeelieden is in het Esperanto verschenen, eveneens een politieblad. Het boek van Remarque »Van het Westeiyk front geen nieuws* is ook al vertaald en eveneens vele boeken van beroemde schryvers. Voor blinden worden ook Braille werken in het Esperanto uitgegeven. In Japan verschynt een blad van een nieuwe geesteiyke richting, wat alleen in het Esperanto wordt gedrukt. In Japan eens weten wat zoo'n manoeuvre wel kost. 't Zal hem zeker gerust hebben gesteld, dat de manoeuvres eerder voordeel voor de marine dan nadeel hebben opgeleverd. Wat zegt u??? Ja, 't is toch heusch waar. De eenige meerdere kosten zijn die voor de journa listen, merkte de admiraal op, en zijn ver- blijf met eenige officieren te Hellevoet- sluis, in het debarkementsgebouw. De patrijspoorten glanzen in de zon, alle koperwerk blinkt alsof er een aantal Hol- landsche huismoeders aan bet werk zyn geweest. „Welke bladen zyn er meneer?" vraagt de wachtmeester. „Nou, dat en dat en „Het Volk". „Hè, het Volk????" De oorlogstoestand Ingetreden. De oorlogstoestand is Dinsdagmiddag om 12 uur ingetreden. WJj lagen toen met de „Heemskerck" in het Vuile Gat, dat zich tusschen Tien Gemeten en Zuid- Beierland bevindt. Klokslag 12 uur.... WJJ zitten in de longroom, die door vlugge handen her schapen is in een eetzaal, waar we smullen van grauwe erwten met spek. De tafelge sprekken worden op dezelfde onderhou dende wyze voortgezet. Wij denken niet aan gevaar. Toch is er oorlov en kan er ieder oogehblik een vijandelijke aanval verwacht worden. Maar wij zyn paraat. Hoog boven het dek van onze drijvende battery, waarop kolonel Itühl commandant is, bromt de motor van een van onze ver kenners, een van de vlugge jachtvliegtul- gen waarvan de blauwe party er zes te Waalhaven, heeft gestationneerd. Bii on raad wordt een lichtbom uitgeworpen en hulp van andere vliegtuigen gehaald. Wat ïtotekXl11,89 *™uwe erwten smaken uitstekend en de oorlogswacht waakt. De is de nieuwe taal trouwens als verplicht leervak op school ingevoerd. De taal zelf is gemakkehjk te leeren. Zoo heeft men maar één lidwoord, ló, mannelijk of vrouweiyk oefent geen in vloed uit, de regels die er zyn, zyn zon der uitzondering, enz. enz. Dezen winter wordt door de afdeeling alhier een kindercursus gehouden. Door de gemeente is een lokaal afgestaan van de M.U.L.O. school in de Molenstraat, alwaar aan leerlingen van het vyfde tot het zevende leerjaar een Esporanto-cursus wordt gegeven, tegen f 1.50 per drie maanden by vooruitbetaling. Het is te hopen dat velen zich hiervoor zullen opgeven. Wat is het niet aardig voor de kinderen, om behalve hun vriend jes en vriendinnetjes hier deze ook in andere landen te hebben Zoo leert men die vreemde landen en volken goed kennen, terwyi men hen dan over Hol land en de Hollanders kan vertellen. Zoo worden de grondslagen gelegd voor latere Internationale vriendschap. Zoo vervult het Esperanto zyn veelzy dige groote taak. Zoo solide is de schepping van Dr. Zamenhof, dat sedert het ont staan van de taal er nog niets aan de regels is veranderd. Hedenmiddag is de tentoonstelling nog geopend. Van 2 tot 5 uur kunnen boven genoemde leerlingen gratis de tentoon stelling bezoeken, waar dan tevens ge legenheid is zich als cursist op te geven. De entree is overigens 10 oeut. De tentoonstelling sluit om tien uur. STEDELIJK MUZIEKKORPS. 11de zomerconcert Het 11de zomerconcert werd op Woens dag 17 Sept. gegeven. Laten wjjdadeiyk zeggen, dat dit concert byzonder goed was, vooral no. 6 van het programma. Het was een zeer zwaar nummer voor dillettanten, maar er werd kranig gewerkt. Nr. 1. Een echte Fransche marsch voor concert van O. Ooquelet, werd zeer goed gespeeld, maar soms onzuiver door de 2 piccolo's. De Ouverture Le Calif de Bagdad van A. Boieldieu was no. 2. Inzet g pp en de accentjes waren beschaafd en mooi, de cadenza is origineel voor hobo. Nu werd zy door de clarinet gespeeld Het was wel mooi van toon, maar het tempo was Iets te vlug. 4/« een paar gansjes der clarlnetten, dat mag niet. Het ff flink, maar niet altjjd vlekkeloos, de 2de en 3de clarinetten waren even weg, de 8ste loopjes wat ongeregeld in de laatste reprise. Nr. 3. Wals van Joh. Kessels. Larine- riana, een herinnering aan den componist Lanner. Het begin een bekende melodie, in nr. 1 was de piston even te vroeg voor de 2de reprise. De piccolo was hier goed in de 2de reprise, maar hy was nu alleen. De geheele wals door was de piccolo beschaafd en zuiver. De wals werd zeer goed gespeeld, maar als muziekstuk ia zy niet erg mooi. Dat de kleppermarsch zou gespeeld worden, kon men merken aan de vele jongens en meisjes, die er vttren, want zy klepperden wel eens mee by de voor gaande nummers, wat hinderiyk was. Toen nr. 4, de oude kleppermarech van Jan Morks, werd gespeeld, was het een lust, zooals de kinderen hun best deden en de marsch had veel succes, wat te be- grypen was Daarna kregen we als nr.5 Paraphrase über das Lied „Die Loreley", van Schin- delweiser, een fijn nummertje. a/8. Inzet fijntjes, de crescendo en accenten mooi, bas zeer goed,tuschenstemmeubeschaafd, een mooie doorwerking. Het hoofd motief, keurig, het mineur beschaafd, de piccolo zeer goed en beschaafd, soms wat scherpte in de hoogte door de clarinetten. Es clar: mooi van toon, bas idem. Sax. alto en Es clar, mooi gelyk en zuiver, beschaafd. Het ff imposant. Zeer mooi uitgevoerd. Bravo. Nr. 6. Fantasie sur '1 Africaine van Meyerbeer, een zwaar, moeilyk en ge- vaariyk werk. 4/4 pp unisono was mooi zuiver, 4/4 andante pp en de crescendo's mooi. Vooral de bassen waren in het 3/4 helft van de bemanning is opgekomen en heeft zioh op de daarvoor bestemde plaat sen opgesteld. Zes uur moeten zy nu wacht doen en worden dan afgelost. Een matroos zit op een omgekeerde aardappelton te pruimen.. Een luchtaanval. Wat is dat? Plotseling gehol en gedraaf over dek. „Dekking zoekenl" Achter panit- sertorens duiken matrozen weg, overal waar men zich verschuilen kan zoekt men dekking. Een luchtaanval is gesignaleerd. Onze verkenner heeft eenige „roode" water vliegtuigen zien naderen en dat te kennen gegeven door het uitwerpen van een licht bom. Een sergeant komt aangerend naar het achtersohip. „Piet, je komt niet meer heel overl" schreeuwt een ander nog. Maar met een gezicht van; dan maar op het veld van eer sneuvelen, holt lo door naar zyn doel. Eenige collega's blijven aan boord van üe „Heemskerck". Met admiraal Quant en overste Warnsinck varen wy met de „Gressynaar Hellevoetsluis, om daar aan wal teleurgestelde perscollega's aan té treffen, die nog het geluk niet hadden om naar buiten te komen. De adjudant van den admiraal tracht eenter de journalisten zoo spoedig moge- yk onder te brengen, maar dat is dezen veer niet zoo gemakkeiyik. Maar hopen op morgen. (WOidt rervclgd). Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor alle voertuigen] i. Voorspel en Koraal „Een vaste Burgr" Jan Zwart Prière L. Boëllmann 3. Sonate I F. Mendelssohn Bartholdy A. Alleigiro moldierato e sierioso; b. Adagio; c. Andante; d. Allegro assai vivace. 4. Andante-Allegro Andante César Framck 5. Toccato Albert Renaud Angelic Voices E. Batiste 7. a. Bewerking over „Houdt gij mijn ham den beide" Aafje Kalmp b. Finale over Gez. 398, vers 4: „Geeft dan eeuwige eer" Aafje Kamp Dlplomé a Paris

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19