de deelname voldoende, dan zullen nadere mededeellngen volgen. Voor de opname van jongens welke wenschen té worden opgeleid als stuurman voor de groote vaart leeftijd 1317 jaar aan de Zeevaart school te Schiermonnikoog, alwaar nog voor 10 leerlingen plaats beschikbaar is en de kosten worden vergoed, kan men zich eveneens bij den Se retaris van D.E. T.V. opgeven. Spoed is in dezen zeer aan te bevelen. MALARIA. Naar men ons mededeelt doen zich op het eiland Breezand eenige gevallen van malaria voor. Er zijn maatregelen ge nomen om deze ziekte te bestrijden. centrale bond van transportarbeiders. Op Zondag 28 September a.s. zal alhier een -vergadering Van Zuiderzee-arbeiders plaats hebben ter bespreking van het nieuwe collectieve arbeidscontract voor het baggerbedrijf. DE NIEUWE ZUIDERZEEFILM. Wordt niet gemaakt. Naar wij vernemen gaat de nieuwe film, waarmee een groote actie tegen de droogmaking der Zuiderzee zou worden ondernomen door verschillende visschers- vereenigingen en welke door de ver. D.E. T.E. alhier financieel werd gesteund, wegens gebrek aan belangstelling, welke elders wordt ondervonden, niet door. Schagen. maekto verzicht De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.1. weer belangrijk. Ze werden flink en duur verkocht, prijzen tot 60 ets. De handel in de gelde en kalfkoeien was stug duur, In de pinken was het een heel gewo ne handel, de aanvoer wordt anders beter. Met de stieren ging het niet best, prijzen tot 40 ets. In paarden was niet veel te doen. De nuchter» kalveren werden weer vlug en duur verkocht, 40 gld. voor een kalf wil wat zeggen. Bekken en geiten vlug, duur. De handel in vette schapen was beter dan met de lammeren, hoogste prijs die besteed was is 47 gld. en voor de lam meren 35 gld., dat is toch een groote prijs, fokschapen werden verkocht tot 43 gld. De prijzen welke besteed werden voor biggen en sohrammen waren minder dan bij andere markten, tongblaar is wel de oorzaak, £andel stug. Met de vette varkens was het lang niet goed, stugge.„handel en minder'in prijzen, spek is tegenwoordig niet veel waard. Oude slachtschapen waren duur en vlug verkocht, deze golden 5251 gld. Op de kippenmarkt wordt het wel drukker en de prijzen waren goed en vlugge handel. Boter valt niets over te melden, dat loopt wel af. wekelijksche causerie De boterstrijd is voor Nederland en Duitsohland nog niet afgeloopen. Het scheen; dat het by een economisch ver weer zou blijven, maar zooals de zaken nu staan, zal onze reeeering ook nog een woordje meespreken. De minister van Bh> neniandiscbe Zaken en van Landbouw heeft op 8 September eene vergadering belegd met een 20-tal afgevaardigden uit de land- en tuinibouw-organisaties, wier advies werd ingewonnen. Bij de bespre kingen werd door den minister op den voorgrond gesteld, dat de besprekingen een oriënteerend karakter zouden dragen, door zich «med. o^ de hoogte te stellen, welk karakter de geschillen dragen. Z.Exc. wil dus voorkomen, dat de zaken op zij wegen, op slingerpaden worden gedreven, maar degelijk wordt onderzocht, waar het om gaat. Duitsohland schijnt in zijn ge schillen met Finland en Zweden de zaak te wollen dekken door aan de clausule van meest begunstigde natie een nieuwe uit legging te willen geven. Deze clausule 'zou niet van toepassing zijn bij autonome rech ten, die daar buiten vallen. Op de Wereldtentoonstelling te Antwer pen werden o. m. door het Texelsch Scha- penstamhoek Noord-Holland" te Alkmaar vier eerste en vier tweede prijzen behaald. Het boerenbedrijf je in de Wieringer- waard, eigendom van den beer J. Bree- baart. in den Groetpolder en bewoond door den heer S. de Hoop, dat onlangs af brandde, is in herbouw opgedragen aan den heer K. Krijtger te Oudesluis. De uitvoer van bacon van Denemarken naar Engeland is zoo belangrijk, dat de vraag van biggen den aanvoer overtreft. In 1928 bedroeg de aanvoer 15.000 en in 1929 120.000 biggen. Burgerlijk» Stanü van Schagon van 11 tot 18 Sept. 1930. GEBOREN: Guurtje, d. v. Cornclis Ja- oobus Roos en Maart je Kos. ONDERTROUWD: Bouke Hoekema, oud 20 jaar, kantoorbediende, en Èlle Elise Bisze Zolka, oud 24 jaar, zonder beroep, oeiden wonende te Sohngen. Texel. Hoe de dorpen op Texel vooruit gingen in den tijd van drie eeuwen. i Het is een bekend feit, dat de bevol king van ons eiland slechts zeer lang zaam vooruit gaat. 't Blijkt echter uit onderstaande, dat de dorpen in deze ge meente zich in den loop van 3 eeuwen niet onbelangrijk hebben uitgebreid. Aan een oude kroniek ontleenen wij, dat in 1632 op Texel slechts 969 huizen stonden. In 1732 was dit getal gestegen tot 1207; tot 1747 vermeerderde dit aantal slechts met 1. Aan den Burg stonden toen 373 huizen, te den Hoorn 268, de Westen 22, de Waal 88, Oosterfend 225, de Koog 96, Oude- schild 124, in Waalenburg 12. Bovendien stonden er aan der. Burg 2 molens, aan den Hoorn 1, te de Waal 1 en te de Koog 1. Ter vergelijking laten we hier volgen de postbestellingen, die thans op ons eiland op de dorpen worden uitgevoerd. Te den Burg 621, te den Hoorn 108, te de Koog 89, te de Waal 106, te Oosterend 292 en te Oudeschild eveneens 292. Boven dien worden nog besteld te de Westen 56, Koogerweg 36, Zuid-Haffel 53. Te Eierland en de Cocksdorp, die in 1749 nog niet bij 't eiland Texel behoorden, worden respectievelijk 145 en 174 post bestellingen gedaan. In totaal zijn thans over 't geheele eiland 1972 postadressen. ONDERWIJZERES MIDDEN- EIERLAND. Thans staat voófc de 3e maal op de aigenda voor den gemeenteraad, benoe ming onderwijzeres te Midden-Eierland. Den eersten keer nam de in de vergade ring van 3 Mei benoemde hare benoeming niet aan, voor de vorige vergadering werd dit punt van de agenda afgevoerd, omdat men met de voordracht niet ge reed was gekomen, nu staat het weer op de agenda voor den raad. De voordracht luidt aldus: 1. Mej. P. Landman, tijdel. te M.-Eierland. 2. Mej. E. Groenland te Alkmaar. 3. Mej. M. R. Sterringa te Groningen. 't Is zeker in 't belang van 't onderwijs als deze vacature nu vervuld zal worden. Den Burg. GYMNASTIEKLOKAAL Naar wij vernemen bestaan er plannen om de vroegere St. Jozefschool in de Molenstraat te den Burg in te richten als gymnastiekgebouw, door hierin eenige verbouwingen te verrichten. Zooals bekend, zal binnen eenigen tyd *t geven van gymnastiek voor alle scho len, dus ook voor de bijzondere, verplich tend zajn. Burgerlijke Stand van Texel vam 16 tot en met 19 Sepl 1930. GEBOREN: Hendrik Martinus, z. v. Jozenh Hillen en Hillegiena Fransina Visser. OVERLEDEN: Cornelis Verhoeve, 54 jaar, gehuwd met Jannetje Jonker. Oudeschild. Deze week werden van hier verzonden: 422 schapen, 195 lammeren, 22 varkens, 6 kalveren, 2 koeien, 1 hit. LANDBOUWVERLOTING TE TEXEL De verloting van de tentoonstelling, die eerSt 11 Sept, later 17 September zou plaats hebben, is opnieuw uitgesteld. Heden (Zaterdag) avond zal een verga dering: worden gehouden, waarin besloten zal worden, wanneer de trekking nu zal geschieden. DEKEN BUIJSMAN. t Donderdagavond is te Poeldijk (Z.-H.) plotseling overleden de hoogeerw. heer G. Buijsman, deken en pastoor aldaar. Z.Eerw. was van 1901 tot 1906 pastoor in de parochiekerk H. Joannes den Dooper te Den Burg, Texel, en wist door een nauwgezette plichtsbetrachting en ijverig werken zich de hoogachting van zijn paro chianen te verwerven. In 1906 werd deken Buijsiman benoemd tot deken en pastoor te Schagen, van waar uit hij zijn oude parochie steeds een goed hart bleef toedragen en waar iedere Texe laar steeds welkom was in zijn pastorie. De laatste jaren was Z.Eerw. deken en pastoor van Poeldijk. Hoewel zijn gezond heidstoestand reeds eenigen tijd niet zeer goed was, bleef hij zijn werkzaamheden verrichten. Zijn sterven was nog geheel onverwacht. DE VOGELS. Ook een groote belangstelling valt de zwarte stern ten deel, ook wei genoemd de modras-zwaluw. Begin Juni zijn ze in Waal en Burg present; op enkele per- ceelen land kan men dan de nesten vin den, 2 3 eieren, dan vindt men ze op een kaal plekje op het lage land. Dit is in tegenstelling met het Naardermeer, daar liggen de nesten op het water, van bedorven bladeren gemaakt. Vele vogel liefhebbers staan er dan ook met bewon dering naar te kijken, en ook bij deze nesten treden vooral op den voorgrond de Engelschen. Vervolgens heeft men de kluut-, een van de mooiste vogels, die in West- Europa voorkomt, en waarvan Texel ook goed bedeeld is.. In den broedtijd vooral, als zij1 16 a 18 dagen al gezeten hebben, zijn zïji zeer mak. Als men dan in de na bijheid komt van zioo'n nest, is het heel interessant oim te zien, hoe zoo'n vogel rijn nest met eieren' beschermt. Volgens gegevens trekt deze vogel' naar het Zuiden. Om nu op den trek der vogels terug te komen: het eerste komt nu weer de watersnip. Met Oostelijken wind ziet men heefo troepjes aankomen en neerstrijken in het lage land. Het is voorgekomen dat op een dag een jager 25 30 stuks schoot, maar nimmer had er een van een ringetje om zijn poot, dus de herkomst was nieit vast te stellen. Niettemin wordt een en kelen keer een broedende watersnip op Texel in de duinen gevonden. Waar ko men die dan vandaan? Hierna krijgen wij de houtsnip, een heel mooie vogel. Van deze zijn er twee soorten, de kleine en de groote. Ook met een oostelijken tot noordelijken wind strijken 'zij neer op Texel en vooral in de dennen. Hier zijn zij dan voor enkele dagen thuis, en rijn zoo weer verdwenen. Deze vogel' is beslist een nachtvogel met het vliegen. Volgens aan mij: verstrekte gegevens over den trek, ik informeerde waar zij broeden, kreeg ik ten antwoord van een vogelkenner, dat zij in het zuiden van Rusland komen, over de Scandina vische eilanden trekken, over Ierland en zoo hier terecht komen. Hoewel ik hon derden van die houtsnippen in mijn han den krijg, heb ik er nog nooit een aan getroffen .met een ringetje om 'zijn poo- ten. Volgens mijn meening zou hierin opgesloten liggen, dat er aandacht aan moet worden geschonken om die vogels te ringen, daar waar zij geboren worden. De houtsnip leeft oorspronkelijk van paddenstoelen, die in het najaar veelvul dig voorkomen in de dennen en als ik daar dan ook ben, krijg ik de overtui ging, dat het waarheid bevat. Als die houtsnippen hier geschoten worden zijn zij in uitstekenden staat, niet verhongerd.' Veel 'aandacht moet er aan deze vogels geschonken worden. Ik heb gezegd voor enkelte dagen blijven rij op Texel, waar gaan zij heen? Enkelen blijven achter, maar na een' of twee weken wordt door den jachtopziener weer gemeld: „veel houtsnippen" aan zijn heer. Dat is dan de tweede trek, dan gebeurt het wel eens, dat er in geen weken van die vogels komen. O. BOOT Sz. De Waal, Texel. Anna Paulowna. Gemeenteraad van AnnaPaulowna Na de opening door den voorzitter, Burgemeester G. J. Lovink, en voor lezing der notulen door den secretaris, den heer O. Keyzer, volgen eenige mede- deelingen, die reeds in ons blad van Dinsdag j.1. bij de agenda zijn vermeld. Centrale verwarming voor de scholen. De gegevens betreffende de koster van centrale verwarming in verschillende scholen, doen den heer Keuris opmerken, dat de kosten dus wel iets hooger zijn dan kachelverwarming, doch daarvoor dan ook verschillende voordeelen ver kregen worden. Verwarming van gangen en W.O.'s en centrale verwarming is hygiënischer. De heer Komen beaamt een en ander. Als we reeds met een volgende mede- deeling bezig zijn, komt de heer Kuiken nog even op de verwarming terug. Het is hem oegevallen, dat de kosten van verwarming voor de school aan de KI. Sluis hooger zijn dan die voor de school te Breezand, terwijl toch de eerste school kleiner is. Voorz. denkt dat dit komt, omdat school I aan alle kanten vrij staat, terwijl de school te Breezand luwer gelegen is. De heer Koorn merkt óp, dat in school I ook nog landbouwcursus gegeven wordt en de heer van der Ham voegt er aan toe, dat men voor een juiste vergelijking ook nog het aantal uren, dat gestookt wordt, zou moeten weten. Voorz. zegt, dat men nog niet aan de centrale verwarming voor alle scholen toe is en daarmee worden de discussies gesloten. Het slechte licht te Van Ewlick- sluis. Naar aanleiding van het verzoek van ingezetenen te Van Ewijcksluis om den bouw van een transformator aldaar te bespoedigen, ten einde vóór den winter verbetering te verkrijgen in de spanning van het laagspanningsnet van het G. E. B., deelt voorz. mede, dat hijjpersoonlijk naar- Bloemendaal is geweest. Den daar- opvolgenden 'dag ontving men toen al een brief van het P. E. N. en als gevolg daarvan komen B. en W. nu met een straks te behandelen voorstel Ingekomen zijn voorts een dankbetui ging van de landelijke rijvereeniging voor de terugontvangen belastinggelden een verzoek om voorschot volgens de landarb.wet van den heer L., dat aange houden wordt, een dankbetuiging van D.O.K.E.V. voor de verleende subsidie voor een nieuwe brug en een verzoek van den heer P. Kaptein om ontheffing van schoolgeld. Dit laatste is nog niet in B. en W. behandeld, maar na voor lezing van het met redenen omkleede verzoek durft voorz. toch wel voor te stellen, dit jaar vrijstelling te vprleenen. Met algemeens stemmen wordt de ont heffing dan ook verleend. De wegverbetering. Over 'de briefwisseling tusschen ge meente- en polderbestuur ovefr de weg- verbelering, wordt ook een en ander ■meegedeeld. De kosten bedragen tot nu toe f93648. De polder wil het werk vol tooien als de gemeente 40 °/0 der kosten voor haar rekening neemt. Per K.M. zijn de kosten f8630 of per M2 1.62, zoodat er voor Breezand. waar de weg nog over een lengte van 8010 m. in orde gemaakt moet worden f 24381 kosten komen. Door B. en W. is gevraagd of de gemeente ook 40°/0 moest betalen van de kosteti der door haar gewenschte trottoirs aan Z. Molenaarsweg en in de Spoorbuurt. Het polderbestuur schreef echter, 16 Sept., dat de bedoeling van de verlaagde bijdrage (het ge eentebestuur had zelf niet 40°/0 doch '0% aangeboden) was, dat de gemeen» zelf de trottoirs liet maken en in onderhoud nam en de polder eventueel de grond beschikbaar stelde, waar deze voor het trottoir noodig was en voor zoover d«ze bezit van den pol der is. De heer Van der Ham had gaarne af schrift van de briefwisseling gehad en vrragt of 't bedoeling is nu een en ander voor kennisgeving aan te nemen. De heer Jonker vraagt of het nog laag duurt eer afwikkeling van deze zaak komt, waarop veorz'. aan de hand van de data's der verschillende brieven er op wijst, dat B. en W. den noodigen spoed betrachten. De heer Koorn* dringt ook op spoed aan. De winter staat voor de deur, zegt hij, waarschijnlijk zal de werkeloosheid zeer groot zijn. Het is dus zaak, ook met het oog op werkverschaffing, haast te maken. Het voorstel, den pensioensgrondslag van mej. A E. Oudt als anderwijzeres aan de o. 1. school II vast te stellen op f 3040, wordt aangenomen. Nogmaals het licht Voorz. licht toe het voorstel tot aankoop van terreintjes van D. Stammes en de Wed. S. Spigt, benoodigd voor den bouw van transformatorstations resp. voor f 2 en f 2.25 per M2. en tot verkoop van deze terreintjes aan het P.E.N. tegen f 1, voor elk terreintje. Indien de provincie zelf kocht zou de gemeente 9.3 rente moeten betalen. Aan den polder, die niet ver koopt, is verzocht de andere voor het zelfde doel noodige terreintjes aan de provincie ia erfpacht af te willen staan. Er is nog geen antwoord ontvangen. Maar alles zal wel spoedig voor elkaar zijn. De heer Keuris heeft gehoord, dat de dokter soms de hoogtezonbehandeling niet kan toepassen, doordat er te weinig spanniug is en Voorz. belooft, dat op spoed aangedrongen zal worden. V ervolgonderwtls. Het aantal leerlingen dat zich voor vervolgonderwijs aan de o. 1. scholen I en II heeft opgegeven is te gering om de cursussen te laten aanvangen. B. en W. hopen echter dat toch nog de ver-, eischte aantallen komen en stellen voor! aan B. en W. over te laten om te bepalen I of het onderwijs gegeven zal worden. Indien er aan beide scholen een cursus komt, zal aan den heer De Wilde, die vorige jaren aan de cursus te Kleine Sluis les gaf, verzocht worden samen met den heer De Vries het onderwijs te Breezand te geven. De heer Komen vraagt, of het niet mogelijk is om te combineeren, dus om één klas te maken, als er niet genoeg deelname is voor elke cursus afzonderlijk. Voorz. acht dit een idee. In dat geval zou het onderwijs opgedragen worden aan de heeren 't Hart en De Wilde. Wijziging suppletoire betgrooting. Het voorstel tot wijziging van de op 16 Juli j.1. vastgestelde suppl. begrooting en van de in die vergadering vastge stelde begrooting van het grondbedrijf over 1930, wordt aangenomen. Gemeentebegrooting 1931. Dan zijn we genaderd aan den hoofd schotel, de vaststeliing van de Gemeente- begrooting 1931 en de daarbij behoorende begrootingen van het Burg. Armbestuur, Electriciteitsbedrijf en Grondbedrijf. "Daar geen der leden algemeene be schouwingen wenscht te houden doch enkelen wel' op- of aanmerkingen wen schen te maken bij de verschillende hoofnstukken, begint de Voorzitter met de geraamde uitgaven voor den ge wonen dienst één voor één de revue te laten passeeren. Bij post 16, presentiegelden voor de raadsleden,zegt de heer Van der Ham deze te laag le vinden. Dit is niet alleen zijn meening, maar die van zijn geheele fractie. De gemeente-bemoeiingen breiden zich steeds uit en de raadsleden hebben niet alleen verzuim voor het bijwonen der vergaderingen, doch hebben thuis ook heel wat te bestudeeren en moeten zelfs soms om goed op de hoogte te zijn lectuur aanschaffen. Ieder moet daartoe in de gelegenheid zijn en hij stelt voor het presentiegeld van f 4 op f 6 te brengen. De heer Kuiken is daar tegen. Hij acht het nu geen tijd om tot verhooging over te gaan. De heele begrooting geeft hier f 10, daar f 20 meer dan het vorig jaar en vele kleintjes maken één groote. Er is meer aanleiding voor versobering. De heer Komen- voelt wat voor de redeneering van den heer Kuiken. Het is nu geen tijd om voor verhooging van eigen honorarium te stemmen. Men moet voor het raadslidmaatschap voelen en kan niet alles in rekening brengen buiten een redelijke vergoeding voor tjjdsver- zuim. De heer Van der Berg is het volkomen eens met den heer v. d. Ham. Er komt nog heel wat bij het tijdsverzuim der raadsvergaderingen. Wordt men aange wezen in een of andere commissie, dan gaat daar ook heel wat tijd in zitten men moet om op de hoogte te zijn zich abonneeren op tijdschriften, moet soms hier of daar heen en dat alles valt voor een werkman niet mee. De heer Keuris zegt, dat het hem voorkomt, dat de meesten zich moeilijk over dit punt uitspreken, Men heeft het er al meer over gehad on 't is maar ge bleven zoo 't was. Het is niet de be doeling er winst mede te maken, maar een arbeiders-raadslid legt er thans, als hij werkverzuim en andere onkosten rekent, geld bij. Voorz. voelt veel voor de redeneering van den beer v. d. Ham c.s., doch acht met den heei; Komen het tijdstip niet gunstig. De heer van der Ham zegt: We heb ben ons van dat tijd-argument in dezen raad nooit veel aangetrokken. We heb ben in den goeden tijd gezeten. Dan beriep men zich op den slechten die zou komen en men had gelijk. Maar als ik nu zeg dat na deze sleohte tijd een goede zal komen, heb ik ook gelijk. Als m'n voorstel niet aangenomen wordt, zullen we met evenveel liefde ons werk doen, maar laten we ons niet beroepen op den slechten tijd Het voorstelvan der Ham wordt in stemming gebracht en met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Yoor stemden de heeror Stammes, Van den Berg, Van dor Ham, Keuris, Raven, Rezelman en Lubbert. Post 28, de reis-en verblijfkosten, doet de heer Kuiken vragen waar die vandaan komen. Voorz. zegt, dat die zeker niet hoog zijn. De oudste wethouder en hij gebrui ken hun auto in gemeentedienst voor bezoeken in omgeving en gemeente en hebben nog nooit een cent in rekening gebracht. De heer Van der Ham meent, dat li. en W. dat eigenlijk wel moesten doen. De heer KuikenDan zullen we maar denken dat 't goed is. Voor presentiegelden voor de leden der stembureaux is meer uitgetrokken dan in 1929. Er zal waarschijnlijk nog een bureau bijkomen en wel in het ver gaderlokaal bij de Ger. Kerk. De heer Keuris vindt het presentiegeld van de leden der stembureaux te laag. Het is voorgekomen dat men f 7.ver zuimde, (in hooitijd) terwijl f 4.ver goed wordt. Hij acht f 6.niet te veel. De heer van den Berg zegt, dat straks voor verbooging der presentie gelden van de raadsleden was, omdat daar buiten voor de raadsvergadering nog andere kosten in geding kwamen. Hier geldt het uitsluitend werkverzuim en daarom is hij tegen verhooging. De heer Stammes zegt dat het f 4. „boven de kost" is. De heer Keuris: Maar als je f 7. verzuimen moet, heb je die liever. Het voorstel van B. en W., het presen tiegeld op f 5.te brengen wordt aan genomen. 'De heer Kuiken informeert of de uitgetrokken f 200.voor kosten aan de ambtswoning van den burgemeester noodig zijn. Voorz. zegt dat van die f 200.er al f 100.terugkomen door de door hem te betalen waterleiding. En zoo het geld niet noodig mooht zijn wordt het natuur lijk niet gebruikt. Wanneer het brandspuithuisje in Bree zand weggebroken zal worden, is men ook het arrestantenlokaal kwijt. Er zal een nieuw gebouwd worden in den tuin van den heer De Vries, geheel van den weg af dus en met een toegang, die ook gescheiden is van het speelterrein. Daar voor is de postbewaring van gearresteer den nu f 660.—. De heer Kuiken vraagt of op Cérès niet een geschikter plaats was; hij houdt er niet van zoo iets bij de school te hebben, doch voorz. zegt dat het arrestan- tenlokaal geheel verscholen komt te staan en nog verder van de speelplaats dan het oude. Bij de post: kosten van malariabestrij ding zegt de heer Kuiken niet tegen het uitgetrokken bedrag te zijn, „maar," vraagt hij, „wordt er wat aan gedaan?" De heer Koorn vraagt of het voorz. wel bekend is, dat de heele Dijk besmet is met malaria. Heele gezinnen zijn aan getast. Voorz. zal er met den dokter over spre ken en ook de malaria-commissie raad plegen. BijKosten Volkshuisvesting wil de heer Van der Ham een enkele opmerking maken. Met den woningbouw op Cérès en door particulieren in het algemeen doen we een stap iu de goede richting. B. en W. hebben indertijd echter ook toezegging gedaan, aandacht te schenken aan de huizen die minder goed-of onbe woonbaar zijn. Daar heeft spr. nog niet veel van gemerkt. Dokter heeft verschil lende menschen uit woningen gestuurd, die te laag of vochtig waren of andere gebreken hadden die te verhelpen zijn. Het verslag van de vólkshuisvesting en het verslag van de gezondheidscom missie heeft hij nog niet ontvangen, anders kon hij er misschien nog meer van zeggen. Spr. dringt aan, behalve op den nieuwbouw, ook op dezen kant te letten. Voorz. zegt dat dit is gebeurd. Er is zelfs gedreigd met onbewoonbaarverkla- ring, als niet verbeteringen aan werden gebracht, zooals de gezondheidscommis sie die noodig achtte. De keten moeten op den duur weg. Indertijd is wel eens wat door de vingers gezien, n.1. toen de groote stroom Zuiderzeewerkers hier kwam. Voor plaatsing en onderhoud urinoirs is f 115.uitgetrokken. De heer v. d. Ham vindt, dat de gelegenheid aan de Kleine Sluis te veel in de boomen staat en niet te zien is. Voorzitter zegt, dat een paar heesters zoo vriendelijk zijn geweest dood te gaan, De andere zullen bijgesnoeid worden, zoodat men daar niet meer naar het urinoir behoeft te zoeken. De kosten aan den vuilnisophaaldienst geven den heer Komen aanleiding op te merken, dat het vrijwonen van den chauffeur-werkman toch eigenlijk bij het salaris dient gerekend te worden. Voorzitter beaamt dit. Het salaris is inderdaad niet f 25.— doch f 80.—. 0 Vaststelling pensioensgrondslag.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 21