Salon Mans handen, De storm. Langs de straat. Burgerlijke Stand van Den Helder Adverteeren doet verkoopen HELDERSCHE COURANT Julianadorp. Callantsoog. 't Zand. Breezand. Door den stroom gedood. Anna Paulowna. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna Wieringen. Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrlsable Ondulation Marcel Stakman Bossestraat 59. Telefoon 514 (Zie de Adv. op pag. 4 3e blad). Braikbeveldweg, Tuinstraat, Rozenstraat, Leliestraat, Tuinstraat, Anemionenstraat, Brakkweldweg. Ruyghweg, Fabrieks- graoht, Jan in 't Veltstraat, Nieuwstraat, Botbrugi, Nieuwe Brugsteeg, Zuidstraat, Weststraat, Bierstraat, Molenstraat, Oost- steeg, Kanaal weg, Postbrug, Konings plein, Einmasitraat, Van Speijkstraat, Westplein, alwaar de stoet ontbonden zal worden. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar een in dit blad voorkomen de advertentie. ZEEVAARTONDER WIJ 9. In de Wieringer correspondentie-ru briek van ons blad van Zaterdag j.1. komt een berichtje voor, waarin o.a. dit staat „Voor de opname van jongens, welke wen- schen te worden opgeleid als stuurman voor de groote vaart, leeftijd 13 —17 jaar, aan de Zeevaartschool te Schiermonnikoog, alwaar nog voor 10 leerlingen plaats be schikbaar is en de kosten worden vergoed, kan men zich eveneens bij den Seoretaris van D.E.T.V. opgeven. Spoed is in dezen zeer aan te bevelen". Dat klinkt wat vreemd. Jongens van Wieringen, die naar Schiermonnikoog ter zeevaartschool zul len worden gezonden I Vermoedelijk zullen de kosten van uitzending worden gedragen door het Zuiderzeesteunfonds. Voor de betrokkenen zit daarin een kans om, als het zuiderzeevisschen is afgeloopen, op andere wijze door het leven te komen. Maar afgescheiden van alleszou het rationeel zijn de jongens zoover van honk te sturen als ze het dichtbij kunnen redden P Een geregelde busverbinding naar Den Helder, zoodat de jongens gemak- kelijk; heen en weer kunnen gaan, moet toch voor de familie en voor de jongens een factor van beteekenis zijn om Den Helder te prefereeren boven Schiermon nikoog. Zelfs mag men aannemen, dat de lust om een opleiding tot stuurman voor de groote vaart te volgen, grooter zal zijn, wanneer men weet te Den Helder te worden opgeleid, dan dat de verplichting wordt gesteld die opleiding te Schiermon nikoog te volgen. Welke overweging gegolden heeft om juist Schiermonnikoog daarvoor uit te kiezen, is ons onbekend. Mocht het zijn omdat men anders be vreesd is voor ontvolking en eventueele opheffing dier Zeevaartschool, dan dient toch te worden overwogen, dat dit een zeer kunstmatige wijze is om de school staande te houden. Want, zoodra dit kleine vleugje voorbij is, zal toch de school aan bloedarmoede sterven. Rationeel zou het daarom zijn, dat voor de jongelui op Wieringen de Heldersche zeevaartschool werd aangewezen. Voor hen kon er dan geen bezwaar bestaan zich niet op te geven, Nu lijkt het ons eerder een rem dan een steun voor hen te zijn. En intusschen: Den Helder past op uw saeck. AANRIJDING. Gisterenmorgen, ongeveer half zeven, fietsen eenige mannen op den dijk, toen hen eefi auto achterop reed. De fietsers reden aan den verkeerden sant, doch voor de auto was nog wel genoeg ruimte om aan den anderen kant te passeeren. Op korten afstand van de fietsers gaf de auto signaal, met het gevolg, dat zij eenigszins in de war raakten. Zij reden onmiddellijk naar den rechterkant, doch een van hen kon het niet meer halen, met het gevolg dat hij. door de auto werd aan gereden. De man bezeerde zijn beenen. Met de vrachtauto werd hij naar zij wov nlng gebracht, vanwaar hij met een per sonenauto naar het hospitaal ging, waar hij werd verbonden. binding met de Drente te verkrijgen, wat echter niet gelukt is. Daardoor was men Zaterdagavond hier onkundig van de positie van de Drente.. Op dezen onderzoekingstocht om de West beeft de Drente nog wel noodseinen van schepen opgevangen, doch deze be vonden zich in het Kanaal. Om elf uur Zaterdagavond! wais de sleepboot weer in de haven. De Dorus Rdjkers heeft in hot Vliegend stormweer een ruwe reis gehad, zoo deel de de heer Bot ons mede. Het is een ge luk geweest dat de storm Zuidwest was, ware de wind Noordelijker geweest, dan was het erger geweest De Dorus Rijkers heeft nu door de zware zeeën ook nog eenige schade opge- loopen. Het touwwerk dat op den boe® de stooten opvangt, is gedeeltelijk los ge rukt. De bemanning en het schip hebben zich echter uitstekend gehouden. ,Een passagier, toch een all-ronnd zee man, die als belangstellende den tocht medemaakte, was opgetogen over het schip en over het. schouwspel dat de gol ven boden. Toen het bleek, dat het schip geen hulp meer wenschte. wilde schipper Bot weer naar Den Helder terugkeeren, het geen echter door den storm niet mogelijk was. Hij is daarolm het Stortemelk bij Ter schelling binnengevallen, vanwaar hij Zondagochtend vertrokken is. Ongeveer half twaalf is de Dorus Rijkers hier weer in de haven gearriveerd. De „Dimitris" was hoogstwaarschijn lijk leeg en voer alleen in ballast De schroef sloeg soms boven water uit. Een vergeefsche reis van „Drente" en „Doms Rijkers". de We hebben al een voorproefje gehad van wat ons dezen winter te wachten staat. Een zware Z.W. storm heeft Zater dag lapgs onze kust gewoed. Daar de wind van den dijk af was, was er niet het schouwspel te genieten dat -een Noorder- stonm geeft Het water was thans vlak. Zondag was de wind echter gedraaid en toen stonden er flinke golven. Zoodra de wind opsteekt kunnen wij wat de scheepvaart betreft, de gevolgen hier in Den Helder direct waarnemen. Zoo kwamen Zaterdag een viertal groote Duitsohe houtlichters, door twee sleep booten gesleept op onze reede een veilige schuilplaats zoeken. Zaterdagmiddag werden noodseinen op gevangen van het Grieksche stoomschip „Ddmidxis", dat zich ter hoogte van Eier- land bevond. Dat was ongeveer één uur. Onmiddellijk staken de „Drente" en de „Dorus Rijkers" in zee om assistentie te verleenen. De Drente was om ongeveer drie urn- ter hoogte van de „Dimitris" dat toen echter seinde dat het geen assistentie méér moodig had en dat het schip zich in goede conditie bevond. Kapitein Kuiper vroeg toen waarom er noodseinen waren geigeven, doch kreeg geen antwoord. De Drente is daarna om de West gekoerst; langs het lichtschip „Haaks". De radio dienst van de Directie heeft getracht ver TRAGI-OOMEDIE. Het stuk werd opgevoerd omtrek Bot- brug, Bassingracht, daar waar nog iets is overgebleven van de idyllisohe praebt der boomomzoomde grachten. Het schoon, waarop de Amsterdammer met zijn grach ten zoo prat gaat, doch hetgeen wij, noorderlingen, die het eigenlijk nog meer moesten waardesren, achteloos voorbij gaan. Plaats van handelinghet idyllisch schoon van de Bassingraoht, waar als een dissonnant permanent zegeviert het gebouw van de reiniging. Een vrachtauto, opgetast met kisten fruit, schuift over de Bassingraoht en hobbel-bobbelt over de knikken in de straat, zoodat de kisten fruit op de vracht auto allures gaan aannemen alsof ze zich oefenen in de sohoone kunst der acroba tiek. Ze schijnen wel met equilibristlsche gaven behept te zijn, doch één hunner, blijkbaar in jeugdigen overmoed, verliest toch ten slotte het evenwicht en stort met zijn kostbaren, veel begeerden in houd op den grond, net op het hellend wallekantje, zoodat de prachtigste appelen een vrijbuitersleven gaan leiden. Ze nemen ongeneerd een duik in het niet altijd even welriekend water van de Bassingracht en lachen van daaruit de jongens en meisjes, vrouwen en mannen, die zich inmiddels als zeer belangstel lende toeschouwers aan den grachtkant hebben geschaard, uitdagend en blozend van gezondheid, toe. Hulpvaardig als de meeste menschen zijn, komen van alle zijden gedienstige handen, gewapend met stok en bezem en ragebol, om de in nood verkeerende, blozende en lachende appelen, de red dende hand toe te steken. Doch die rondgeholde kinderen van Pomona denken er niet aan de toege stoken hand te grijpen en zooals het meer gaat, dat do geweigerde reddende hand verandert in een hand van sla-toe, zoo werden deze lachende vruchten-kinderen op h.un kersepit geklopt. Doch dan doken ze even onder, kwamen welgemoed lachend weer boven en rolden en grolden van genoegen rond in het smerige water van de Bassingracht. Enkelen hunner kwamen in de handen der bezem- en rageboldragende redders, doch door de straffe hand van den wind werden sommigen ook gedreven naar de Botbrug. Ook daar waren helpende handen en men kon genieten van het zeer ultraleti- sche schouwspel, dat een jongen zich toevertrouwde aan de stevige handen der kameraden, zich liet zakken vanaf de brug, terwijl hij werd vastgehouden aan de beenen. Zoo werden er nog verschei dene appelen opgepeurd en Btom van verbazing, dat ze in hun buitensporige uitspattingen werden beknot, moesten de appelen het zich ook laten welgevallen, dat stevige tanden werden gezet in hun sappig vleesch. Hun lachende koonen verdwenen en ook zij werden gewaar, dat vreugde vaak ran korten duur is en het leven broos. Het was een tragi-comedie, die heel wat sensatie teweeg bracht in dat nijvere kwartier onzer stad. van 20 t/m. 22 Sept. 1030. ONDERTROUWDH. Koster en €h Roost. BEVALLEND. de GraafDekker, d. A. Latjes—Bruin, z.A. E. v. d. Berg— Deumer, z. j A. NautaArend, z.M. Nuijens—Groot, t.O. M. Grömmel- Zijp, z. lllllillllllllltlllltlllllllllNIIIIIIIIHn Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de AUTOBUSDIENST VAN SOHEIJEN. Sinds 10 September j.1. is de eerste dienst van den autobusdienst van den heer J. van' Scheijen met ongeveer een half uur vervroegd, hetwelk' een uit stekende maatregel blijkt te zijn geweest, en wel in het bijzonder voor de scholieren, die de diverse onderwijsinstellingen in Den Helder bezoeken, daar zij nu allen op tijd in Den Helder zijn, hetwelk voor dien tijd niet het geval was. Toen gingen bijna allen per trein, hetwelk inhield dat zij 's morgens wel op tijd waren, maar des middags een half uur moesten verzui men om den trein weer te halen. Nu zijn zij 's morgens op tijd en kunnen des mid dags ook tot het einde toe blijven, daar de bus dan om 5.80 uur uit Den Helder vertrekt. Een goede verandering dus. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer dat hier dezen zomer bijna niet voorkwam, is thans ge constateerd onder het rundvee van M. G. en J. A. d. R. CURSUSSEN IN LANDBOUW BOEKHOUDING. Naar men ons mededeelt, heeft de Ne- derlandsche Heidemaatschappij, evenals in vorige jaren, aan een groot aantal landbouwvereenigingen een circulaire verzonden, waarin de aandaaht wordt ge vestigd op de door deze maatschappij ge organiseerde cursussen in eenvoudige landbouwboekhouding. Nu men allerwege hoort van malaise en crisis in den land bouw, lijkt het ons gewenscht, de aan dacht van de landbouwers op de bemoei ingen dezer maatschappij op dit gebied te vestigen. Het wordt meer dan tijd, dat iedere landbouwer of boer, zoo hij zulks nog niet mocht doen, tot het bijhouden van een boekhouding van zijn bedrijf overgaat. Gelegenheid om het te leeren is er in het aanstaande winterseizoen weer voldoende. Ook wanneer men meent, dat een opgelegde belasting-aanslag te hoog is, kan alleen dan met vrucht daar tegen worden opgekomen, wanneer een volledige en duidelijke berekening van de bedrijfsuitkomsten kan worden getoond. En dit laatste is alleen mogelijk aan de hand van een goed opgezette en bijge houden boekhouding. De Directie der Nederlandsohe Heidemaatschappij te Arnhem zal gaarne alle inlichtingen over de hierboven genoemde cursussen ver strekken. MOND- EN KLAUWZEER. In de afgeloopen 8 weken zijn in deze gemeente een drietal gevallen van mond en klauwzeer geconstateerd. OEFENING REDDINGMATERIALEN. Zaterdag j.L zou een oefening plaats vinden met de reddingboot der N.- en Z.-H. Reddingmij. Daar de zee te ruw was, en de oefening niet strikt nood zakelijk, besloot men deze niet door te laten gaan. Ook werd het vuurpijltoestel gepro beerd. Een lijn weggeschoten en het wip pert-toestel opgesteld. Alles bleek in prima conditie. ALGEM. VERGADERING „NUT EN GENOEGEN", gehouden op 20 dezer, bij H. Sehrieken. Aanwezig zijn 10 personen. De heer Jimmink zond bericht van verhindering Om half 10 opent de voorz., Dr. Oter- doom, de vergadering met een hartelijk welkom, waarop voorlezing der notulen van de laatst gehouden bijeenkomst volgt. Na een toelichting door Voorz. worden deze onveranderd goedgekeurd. Ingeko men is een kaartschrijven van één der leden, waarin deze als zoodanig bedankt. Hierna rekening en verantwoording penningmeester. Voorz. wijst als leden der comm. tot «azien dezer bescheiden aan de heeren Kooij, O. de Leeuw en Muntjewerf. Hierna bleek, dat het saldo vorig jaar was f 73.475, de ontvangsten bedroegen f 135.60, totaal f 209.07®. De uitgaven beliepen f 136.97, zoodat in kas moest zijn en was f 76.88®. Bij monde ran den beer Jb. Keoij wordt dan ook medegedeeld, dat alles in de beste orde is bevonden. Voorz. bedankt hierop penningmeester voor zijn juiste werk zaamheden. Krijgen we punt 6: Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren Oterdoom, W. J. de Leeuw en Eriks. Allen worden herkozen, terwijl de heeren Oterdoom en Eriks, welke aanwezig zijn, hun herbenoeming aanvaarden; den heer De Leeuw zal dit alsnog worden gevraagd. Volgt bespreking van eventueele plan nen voor de dezen winter te houden feest avond in verband met het 15-jarig bestaan der vereeniging. Voorz. deelt mede, dat alhoewel op den laatstgehouden Nutsavond aan hem of haar, die het aardigst idee aan de hand deed om den jubiPumavond te passeeren, een medaille werd uitge loofd, niemand tot op heden met eenig plan voor den dag is gekomen. In de laatst gehouden bestuursvergadering is daarom een en ander besproken, terwijl thans ieder in de gelegenheid is het zijne erover te zeggen. Voorz. spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat er niet meer leden aanwezig zijn voor deze feest- besprekingen, en vraagt hierna aan de aanwezige leden of er nog zijn die met plannen rondloopen. De heer Sehrieken ®egt, dat als het soms de bedoeling is een humorist te laten komen, hij daarvoor iemand weet, welke met succes optreedt. De algemeene opinie op de gehouden bestuursvergadering was er echter voor om den avond met bijdragen door eigen krachten te vullen; de thans aanwezige leden blijken daar In hoofdzaak ook voor, mede met het oog op de financieele zijde der zaak. Algemeen wordt hierna be- Bloten den feestavond in denzelfden vorm te houden als dat bij het 6- en lü-jarig bestaan gebeurde. Het voorstel van het bestuur, om den avond op den 20en Dec. a.s. te houden datum oprichting was 18 Dec. wordt algemeen goedgevonden. Voorz. deelt hierna mede dat opgaven van bijdragen voor den feestavond vóór 1 Nov. a.s. in het bezit van bet bestuur moeten zijn, zulks met het oog op het opmaken van het programma. Besloten wordt tot het voorstel van het bestuur om vóór en na de pauze 2 éénacter tooneelstukken eventueel korte twee-acters op te doen voeren, een en ander aangevuld met diverse bijdragen. Hierna volgt bespreking of dezen win- er 2 of 8 Nutsavonden zullen worde n gehouden, zulks in verband met de om standigheid dat de eerste avond dezen keer pas op 20 Dec valt en waar steeds de 2e avond in Jan. d. a. v. is, zullen er in dat tijdsbestek moeilijk nieuwe stuk jes kunnen worden ingestudeerd. Dit onderwerp zal echter nader worden be zien en besproken, de mogelijkheid om aan den feestavond een verloting, raderij of i. d. te verbinden en dan mede met de opbrengst daarvan de onkosten te dekken; om in Jan. iemand te laten op treden, zal nader worden overwogen. Mocht er eventueel, zooals met bet 10- jarig bestaan ook bet geval was, méér zijn ingestudeerd dan vanwege den tijd kan worden afgewerkt, dan kan dat reserve als nog dienen om den tweeden Nutsavond te vullen. Volgt voorstel bestuur om den feest avond in de groote zaal van Sehrieken te houden, met dansen na. Allen zijn voor. Vervolgens besprekingen met Sehriekeu om de onsmakelijke coulissen voor dien avond—of, indien mogelijk, blijvend door andere te vervangen. Sohrieken zegt dat hieraan nogal onkosten zijn ver bonden, doch belooft zijn medewerking. Daar de rondvraag niets oplevert sluit voora. hierna onder dank de vergadering. Zaterdagmiddag is de melkboer S. door O. B. met diens paard en dresseerkar aangereden bij den oprit naar het post kantoor. De fiets waarop S. gezeten was werd van achter door den kar gegrepen, waardoor 9. er af werd geslingerd en gelukkig naar de zijde van den karviel, zoodat bij enkel zijn been wat bezeerde. De fiets werd van achter gekraakt. B. reed gewoon door alsof er niets was ge beurd. Er wordt aan opzet gedacht. De politie stelt een onderzoek in. X-JL'1 Ten behoeve van den heer J. van der Plas zal aan den Zwarteweg een woonhuis met schilderswerkplaats worden gebouwd. Het bouwterreintje is uit de hand ge kocht van den heer L. Raven. De tienjarige Joh. Schabbing, die Zater dagmorgen op de flets op het erf van den heer P. van Dijke aan den Verl. Stoom- weg reed, kwam met het gezicht in aan raking met een losgeraakten draad van het electrisch licht. Deze aanraking be zorgde den- knaap een brandwond aan een der wangen. Erger was, dat hij van de flets sloeg en onder het rijwiel kwam te liggen, terwijl de onder stroom staande draad in de spaken raakte. Zoo kwam de onge lukkige jongen weer onder stroom te staan. Een meisje van den heerv. Dijke kwam op het angstig roepen van den jongen, die' zich niet kon bevrijden, ter hulp. Zij wilde hem wegtrekken, doch moest .door den schok, dien ze kreeg, weer loslaten. Ook de moeder en zuster van den knaap kwamen nu op het hulp geroep toesnellen. |Zij waren echter zóó ontdaan, dat ook zij de juiste hulp niet konden verleenen. Het was tenslotte den heer J. Krouwel aan wien het gelukte door een forschen ruk aan een mouw het slachtoffer, dat nu al geen teekenen van leven meer gaf, onder de flets van daan te trekken. De heer D. Hoexum, gemeenteveldwachter, paste gedurende een uur kunstmatige ademhaling toe, doch het mocht niet gelukken de levens geesten weder op te wekken. Dr. Olree, die intusschen ook gearriveerd was, kon sleehts den dood constateeren. DIENSTPLICHTIGEN 193L Th. M. Witsmeer, Reg. Grenadiers te 's-Gravenhage in het tijdvak van 1—io Oetober 1931. Onder den veestapel van den heer V Otjes, alhier, is mond en klauwzeer ge constateerd. GEBORENSophia, d. v. J. Dwara- waard en van M. BoerGatharina Clasins d. v. W. Smit en van P. Koojjmanj0- hannes Josephus, z. v. J, J. Buschman en van A. Moeijes. GETROUWDBernardus Zwirs en Philomena Petronella Maria van Loon OVERLEDEN: Johannes Schabbink oud 10 jaar, z. v. P. G. Schabbinu en van B. Tesselaar. V. O. J. B. Donderdagavond 8 uur bijeenkomst v«n de V. O. J. B. OPRICHTING VAN EEN RIJVEREENIGING? Men deelt ons mede, dat op Woensdag 24 Sept. ajs., des avonds 71/, uur, in „Ooq. oordia" te Hippolytushoef, een vergade. ring zal worden gehouden voor hen, die belangstellen in de paardensport en om te geraken tot oprichting van een lande lijke rijvereeniging. OPRICHTING VAN EEN ZOUTFABRIEK. De voorloopige commissie tot oprich ting van een zoetfabriek, heeft een op roep gedaan aan de veehouders, om Vrij. dag 26 Sept. a.s., in 't Hotel van den heer Lont, te H.Hoef, bijeen te komen ter be spreking over de oprichting van een zoet fabriek. ALGEM. VERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". Naar wij vernemen houdt onze afdee- ling van „Het Witte Kruis", Zaterdag 27 Sept. ajs., om 7.80 uur, een algemeene vergadering op de bovenzaal van 't café van den heer S. A. Veerdig, te Hhoef, ter bespreking van diverse zaken. DE SINGER NAAI- EN KNIPCURSUS. De vanwege de „Singer Naaimachine Mij.", filiaal Alkmaar, agent de heer Joh. Klare, in 't Hotel de Haan te H. Hoef ge houden gratis naai- en knipcursus is JJ. Zaterdag geëindigd. Deze cursus welke werd gegeven onder leiding van mej. Van der Meulen te Alkmaar, en door 40 dames is gevolgd, had een succesvol verloop en alle cursisten waren dan ook zeer voldaan en betuiglen hun dank aan mej. v. d. Meulen en de vertegenwoordigers der Sln- ger Mij. Als aandenken aan dezen cursus werden leerares, cursisten en vertegen woordiger op de gevoelige plaat ver eeuwigd. - BRAND. Maandagmorgen omstreeks 9 uur, brak brand uit in de arbeiderswoning van de heeren Gebr. Mostert, bewoond door den heer P. Laros, en staande aan de Stroeër- Koogerweg. Met vereende krachten wist men den geheelen inboedel van Laros te redden en de spoedig toegeschoten stoom spuit wist de brand verder te stuiten, 't Huis bekwam veel brand- en water schade. Mede ging een op den zolder staande inboedel van den heer Adr. Lont in de vlammen op. Huis en inboedels wa ren verzekerd. AANBESTEDING BRANDSTOFFEN. Burg. en Weth, hebben dezer dagen aanbesteed de levering van brandstoffen in de gemeentegebouwen voor het seizoen 19301931. Hierbij is de levering van lange turf gegund aan O. Metselaar Pz. te Westerland; van anthraciet.en brech- cokes (voor de centrale verwarmimg) aan D. Doves te De Haukesvan neutjeskolen en korte turf aan S. P. de Vries, Belt. Gedeputeerde Staten hebben thans bun goedkeuring verleend op het Raadsbesluit tot stichting vanj een openbare lagere sehool te Den Oever. DIENSTPLICHTIGEN 1931. Van de dienstpl. der liehting 1981 uit deze gemeente zijn toegewezen aan: de Zeemacht C. Reienburh en Joh. Takes; 21e reg. inf. S. Zomerdijk en G. Haaf- akker; reg. kust-artillerie Tj. Liemberg» 6e reg. veld-artillerie P. O. Luijt; l0 halfreg., Ie reg. huzaren F. Visker. De toewijzing betreffende dienstplich tigen der lichting 1931 dezer gemeente is als volgt: F. J. J. Alkemade, J. Pranger, O. Water tor, 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van 1—10 Oetober 1931O. An- gevare, J. Broersen, J. P. Ruitenburg, 21e Reg. Inf. te Amersfoort In het tijdvak van 1—10 Febr. 1031J. Blaauboer, M. J. Moerland, 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van 16—26 Febr. 1931; D. Geerligs, P. O. Looijestein, E. Muntje- werf, O. Schenk, J. van Stipriaan, G. J. van Wees, P. J. Wilms, A. O. van Wilsem, 21e Reg. Inf. te Amersfoort in het tijdvak van 16—25 Juni 1981G. J. J. Geertzema, 21e Reg. Inf. (opleiding onderofficier) te Amersfoort in het tijdvak van 1—10 Nov. 1930J. Rezel, P. Smit, Zeemacht te Den Helder in het tijdvak van 26 Aug.—4 Sept. 1931P. G. Schabbing, le Halfreg. I Reg. Huzaren te Amersfoort in het tijdvak van 1 10 April 1931; K. Vader, le Sohool- comp. Reg. Kustart. te Den Helder in het tijdvak van 16—25 Oetober 1931; In de maand Oetober a.s. zal het Leg0r des Heils zijn gewone jaarlijksche oolleote in doze gemeente houden. Gedurende de maand Augustus zijn 41 perceelen aan de waterleiding aangesloten- DRANKBESTRIJDING Door den Volksbond tegen bruik zal in de Wieringermeer bij Slui. ten Zuiden van De Haukes een ontspan ningslokaal met biejrverlof worden g opend. Te Westerklief in het gezin ™nu0":?n' en in de Elft in het gezin vanP. H-Z1J nieuwe gevallen van diphtherie g0C stateerd. MOND- EN KLAUWZEER. Nieuwe gevallen van mond- en,klaliet zeer hebben zich voorgedaan onder vee vanS. Wiegman Lz., O. Mulder t E. Bais Jac.z., allen te Westerlan Doves Jao.z., Klleftstr.D. Lont r®-» 131 •- Xrh

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6