n Fa. W. C. Rei j KATHOLIEKE ILLUSTRATIE Fa. W. C. Reij De landbouwfeesten. Schagen. Texel. Aarzelt niet langer en geeft U zoo spoedig mogelljkop als abonné van de Prijs per kwartaal f 1.65. Abonne menten bij den Hoofdagent en bij de agenten en bezorgers. De nieuwe Zuiderzeefilm. I Abonnementen, ook per post worden zon- I der eenige verhoo ging aangenomen In den boekhandel DEN BURG TEXEL Proefnummers op aanvrage. Lont Pz., beiden te Westerklief ;D.Veer- dig enS.VeerdigteOosterklief; M. Lont, Zandburen, O. Lont Jbz., Belt; 8. Kuit, Stroe; A. Kooij, Noordburen; J. van Zweed en, Polder; D. Post, Zandburen, en E. Huijbers. Bejtstraat. Tot onderwijzeres in vasten dienst aan de Christelijke school te Den Oever is benoemd mej. H. J. Voerman teErmelo, met ingang van 1 Octobei a.s. De dienstpl. G. Haafakker der lichting 1931 zal op 3 November a.s. te Amers foort worden ingelijfd bij het 21e Keg. Infanterie, "opleiding onderofficieren. JLAND IN ZICHT." Men meldt ons diat de bestaande man- nenzangvereenigin-g van „Land in Zicht" zal worden omgezet in een gemengd koor. De leiding blijft in hainden van den heer J. Öctooustra, Ongunstig weer, doch desniet tegenstaande veel belanf«stel- ling. Hoewel de weersomstandigheden j.L Zaterdagmiddag van dien aard waren dat volgens onze meening de feestelijkheden in het water zouden vallen, toch trotseer de onze turnclub „Wieringen" de gure elementen en voorafgegaan door het muziekcorps „Harmonie" werd een rond gang door het dorp gemaakt en naar het feestterrein gemarcheerd waar reeds een flink aantal personen aanwezig waren. Eln ziet, ondanks enkele kleine regen buitjes bleef het droog en wij hebben met genoegen en in stille aandacht de werkzaamheden van de turnclub aan schouwd, onder leiding van den heer H. Pennekamp, welke een woord van hulde verdient. Immers deze vereeniging is nog jong en door volharden van dames en heeren tevens van den leider is het, dat ook voor deze vereeniging levensvat baarheid bestond. Wij willen er aan toevoegen, ouders zendt uw kinderen naar de vereeniging, want sport staalt spieren en werkt aahde gezondheid der kinderen mede. Het ge heel werd opgeluisterd door de muziek- vereeniging „Harmonie^, welke ondanks de zwakke bezetting, een keurig concert ten gehoore bracht. Na afloop der f urn -demonstratie vul den de straten van Hippolytushoef zich met menschen, daar thans het glanspunt van den middag- zou komen n.1. groote reclameoptocht van de Middenstandsver- eeniging. En eindelijk was de stoet ge reed en zette zich in beweging. Voorafgegaan door de Rijvereeniging, daarna de „Harmonie", kregen wij aller eerst een reclame van de Velo-wasch- machine, voorstellende de oude en nieuwe tijd. Hier zag men hoe in vroeger tijd de hulsmoeders zich nog moesten behelpen met tobbe en wascbbord, terwijl thans de waschmachinea de huismoeders veel werk uit handen nemen. De wasschende en strijkende figuren alsmede het komische karakter hetgeen er ingelegd was, brachten de lachspie ren der aanwezigen in beweging. Vervolgens de reclamewagen van de Heinekens Bierbrouwerijen, welke keu rig verzorgd was en menig naar dorst snakkend mensch in de verleiding zou brengen, gezien de keurig opgestelde ver zameling van fleschjes bier, limonade, enz. Daarna de prachtig versierde auto voor de Fiks-auto. Deze auto was rijkelijk voorzien van banden enz. Ook de reclame van de Wieringer Courant, voorstellende het aantal abon- né's welke er in de verschillende jaren kwamen. Dat de zaak bloeit, constateerden wij uit het feit dat dit blad thans 4000 abonné'a telt. Heel mooi was het reclame-object voor stellende een boer en boerin welke ston den te karnen. Op de achterzijde stond vermeld eet meer „boerenboter". Vervol gens werd er reclame gemaakt voor de Hag-koffie, Gruno's tabak, Gero-zilver en naaimachines. Tevens vermelden wij dat in den stoet medereed een Geldersch boerinnetje en een oud boerenwagentje, hetgeen vroe ger jaren alhier gebruikt werd, een z.g. speelwagentje met witte kap uit het jaar 1851. Er kan niet anders gezegd woTden dat alles bij elkander genomen, uitstekend! ge slaagd is. Des avonids te negen uur had de prijsuitreiking plaats in het tentoon stellingslokaal. De jury, bestaande uit de heer en mevrouw Ringeling, Obreen, Van Duin en v. d. Mark, had een zeer moeilijke taak gehad wegens de groote verscheidenheid. Niettemin waren de prij zen vastgesteld. Bij monde van den voor zitter der Middenstandsvereenlging, den heer O. J. Bosker, werden de prijswin naars naar voren geroepen. Do le prijs bleek behaald te hebben de heer A. Veltman met zijn Fiks-reclame. De prijs bestond uit een pull-over. De heer Veltman dankte in een keurige toe spraak. HJ} was dankbaar voor den prijs, hem toegekend door de jury, hoewel het hem in hoofdzaak om de reclame ging. Hij hoopte dan ook dat in een volgende reclame-optocht meerdere deelname zou wezen. De 2e prijs verwierf de heer J. Bakker met zjjn Heinekens-Bieren. De voorzit ter, meenenjde dat ook Bakker's echtge- noote hier een werkzaam aandeel in had gehad, reikte aan den heer Bakker een kistje sigaren! en aan zijn vrouw een taart uit. De 8e prijtewinner was de heer J. J. Bosker met zijn Velo-waschmachines. Hij had in ontvangst te nemen een handdoek- rek. Prijs werd toegekend: aan flen heer Mulder voor zijn reclame voor de boerenboter. Deze prijs bestond uit een fraaie bloempot met plant. De Be prijs verwierf de Koffie-Hag. welke hiervoor gefun- Br(f hadden, kregen elk zakdoeken en corsage. Tevens werd aan 't dochtertje van dhr. Poppen, G. en nog twee jongedames, een flink stuk chocolade geschonken daar zij1 voor de zaak van den heer G. Poppen als reclame-object hadden ge diend. Hiermede was de prijsuitreiking ten einde en dankte voorzitter de jury voor hunne welwillende medewerking, ho pende dat de Mid den sta ndsv e reeniging later wederom op hun stem mochten reke nen. Bij onzen rondgang door het tentoon- stellingslokaal meenen wij! ook nog te moeten vermelden de verschillende oud heden welke er te bezichtigen waren, n.1. een achterstuk van een oude boeren wagen. Hierop was geschilderd een kamer. Het onderschrift luidt als volgt: Abrahams knegt in allee trouw, Vino voor zjjn heeren zoon en vrouw. Anno 1768. Dit stuk is eigendom van den heer M. S. Bakker. Tevens een weegschaal met gewichtjes uit de 18e eeuw, eigendom van den heer S. de Jong. Vervolgens een oude ploeg van voor 100 jaar geleden, eigendom van W. Snooij, en sneeuwschoenen voor paar den welke de paarden aan hadden bij drassigen grond enz. Dan nog iets over de stands der Middenstandsvereenlging. Hier is werk van gemaakt en wij geloo- ven dan ook dat de winkeliers, welke hier een stand hadden, een goede en duur zame reclame voor hun zaak hebben ge maakt. De Zondag kenmerkte zich wederom door regen en wind. Gelukkig werd het tegen den middag droog. Des middags had de aloude ringstekerij voor paard en kar plaats waaraan een 20-tal paren deelnam. Zes paren hadden zich in oud-Wierin ger oostuum gestoken, hetgeen een fraai en amusant gezicht opleverde. Vermelden wij nog het fraaie tuig van het paard van Wed. Mulder uit de Elft. Dit tuig is af komstig uit de keizerlijke stallen van den ex-Keizer van Duitschiand en geheel met zilver gemonteerd. De geheele ringrijde- r;i werd opgeluisterd door de muziekver- eenlging „Harmonie". Des avonds half 9 had de prijsuitreiking plaats in hotel Lont. De voorzitter Burgemeester Kolff heette alle aanwezigen welkom. In zijn voorwoord bracht hij dank aan de com missie, welke het initiatief genomen had, deze tentoonstelling tot stand te bren gen. Alhoewel het weer de laatste dagen niet meewerkte, toch was alles tot stand gekomen. Ook bracht hij dank aan de jury. Deze had lang geen gemakkelijke taak gehad. Degenen die dan ook geen prijs verwierven, moesten niet .terug schrikken om bij 'n volgende gelegenheid wederom mede te doen. Hierna werden de verschillende prijswinnaars naar voren geroepen om hunne prijzen in ontvangst te nemen. De uitslag was als volgt: le prijs, ringsteken: O. Maars en mej. G. Kort; 2e prijs, P. Kooij en mej. O. Kooij; 3e prijs,' N. Mulder en eohtgenoote; 4e prijs, O. Klein en mej. A, Klein. le prijs, schoonste geheel: P. Dekker en mej. B. Dekker; 2e prijs, N. Mulder en eohtgenoote; 3e prijs, P. de Haan en mej. Fr. Bruul. Troostprijzen werden verstrekt aan O. Maars en mej. G. Kort; O. Huiberts en eohtgenoote; J. Bosker Ozn. en mej. G. Bosker de Haan. Al deze prijzen bestonden uit luxe voor werpen. De jury bestond uit de heeren Obreen, Kolff, Kaan en de dames van genoemde heeren. Vervolgens vroeg en verkreeg de heer O. J. Bosker het woord. Hij bracht een woord van hulde aan de Rijvereeniging welke, hoewel nog een kort bestaan heb bende, reeds zulke prachtige toeren tot stand konden brengen. Tevens sprak hij over den toestand van oud-Wieringen. Helpt ons, zoo vervolgde spreker, ons oud-Wieringen verzamelen. Wij hebben vanmiddag aanschouwd hoe mooi dat is. Maar er is meer. In verschillende deelen van Wieringen liggen waardevolle aan denken aan Wieringen waardeloos in muffe kasten. Üelpt ons die te verzamelen en ze aan de vergetelheid te ontrukken. Een paar dagen geleden had spreker nog vernomen dat sommige voorwerpen van voor 100 jaar terug, nog waren vernietigd en kleedingstukken waren verscheurd. Zulks is in spreker® oog jammer. Wij zouden ook gaarne zien dat er een commis sie benoemd werd tot het verzamelen van deze schatten uit lang vervlogen dagen» en spr. roept do medewerking in van Bur gemeester Kolff en Notaris Obreen. Tevens brengt hij dank aan de dames mej. Tr. Mulder en mej. A. Wigbout, die voor dezen dag hunne oude oostumes en familiesieraden uit vroeger jaren belang loos ter beschikking hadden gesteld. Dan spoeden wij ons naar het tentoonstellings- lokaal. Ook hier sloot namens den voor zitter Burgemeester Kolff de tentoonstel ling, dank brengende aan allen die mede gewerkt hadden aan het welslagen van de tentoonstelling. De heer O. J. Bosker bracht nog een woord van dank aan den Brigadier der Rijksveldwacht en zijn stal voor hunne kranige werkzaamheden die zonder eenige wanklank zijn afgeloopen. De letterwedstrjjd kon niet doorgaan, daar er geen briefjes waren binnenge komen. Rest ons nog te vermelden, dat de tentoonsteling door ruim 2400 betalen de bezoekers werd bezocht en het veeter rein door pl.m. 1000 bezoekers. De 2000e bezoeker was de heer J. Kunt te Smerp die een prachtige koperen kolenkit ten ge schenke kjeeg. De 2100e de heeir O. Kap- tein, Belt, de 2200e Marie Poel Jzn. Oever, de 2300e O. ten Bokkel, Belt en de 2400e de heer J. Meeldijk te Anna Pau- lowna. Dan rest ons ook nog een woord van dank te brengen aan het administra tief personeel van den heer O. J. Bosker, n.1. de heeren Oudt en Kooij1, welke druk ke dagen gehad hebben voor de voorbe reiding van het feest. Ook dank aan de verschillende vereenigingen voor hunne belanglooze medewerking. Zoo was dus de tentoonstelling tén einde en de be sturen kunnen met voldoening terugzien op hun werk dat zeer zeker goed ge slaagd is. DE TENTOON STELLING V AN VET VEE. Het vakblad „De Vee- en Vleeschhan- deT schrijft van de Eerste Schager Ten toonstelling van Vetvee het volgende: Het publiek nam van de tentooonstelling weinig nota. Wat de Paaschtentoonstelling te Schagen zoo aangenaam en prettig maakt, ontbrak hier geheel. Geen drukte op straat, geen uitstallin gen, geen vlagvertoon, geen muziek, geen vroolijke pret van vroolijk gestemde jon gelui. Niets van dat al. Maar waar het om ging, dat was er. Een 100-tal beste vette koeien, waarbij eenige extra beste slacht koeien. Er was evenwel weinig handel» Men besteedde den marktprijs met bij en kele dieren iets er boven. Door slagers van Den Helder werden een paar beste beesten gekocht. (De heer J. H. Korvex kocht de eerste prijs koe van Joh. de Veer te Schagen, en de heer P. Wit kocht een eerste prijs koe van den heer D. Timmer man te Schagen). MARKTO VERZICHT. merhand af, wel waren er Maandag nog De aanvoer, van wolvee neemt langza- vele oude Schapen, doch lammeren werden slechts weinig aangevoerd; de prijzen handhaafden zich uitstekend, over 't al gemeen zelfs kon bij vorige week een kleine stijging worden geoonstateerd. Het aantal aangevoerde rammen was evenals vorige week zeer belangrijk, hoe wel de handel niet zoo vlot was, werden ze echter over 't algemeen vrij duur ver kocht, enkele exemplaren brachten slechts 35 op, doch de midden-prijs was ongeveer 80. De -wolveehandel is nog dood, geen en kele veehouder wil tegen de thans-zeer lage prijzen zijn wolvoorraad opruimen; in den loop dezer week werd door een der Texelsche handelaren een wolprijs ge noemd van 65 tot 70 cent per kilo. Buiten deze gemeente is, naar men ons ter markt mededeelde,een beteren prijs geboden, in enkele dorpen van Noord-Holland zou wol verhandeld zijn van 82 cent per K.G. De aanvoer van rundvee was ook op deze markt niet groot, hij bestond slechts uit enkele nuchtere kalveren, een vijftal koeden en enkele gras-kalveren. Vlug was de handel in rundvee niet, ten slotte werd echter alles tegen goede prijzen verkocht. De aanvoer van biggen was aanmerke lijk minder dan op de vorige markt, de en kele aangevoerde exemplaren werden te gen een goeden prijs verkocht. Pluimvee werd weder zeer veel op deze markt verhandeld, de prijzen waren echter niet best; oude kippen golden door elkan der slechts 1 per stuk. Voor jong pluim vee was ook de handel stug, de prijs viel echter niet direct tegen. Op het marktterrein heerschte een zeer groote drukte; daar het volop herfst is, hebben de veehouders over 't algemeen thans wel tijd om hunne zaken ter markt af te doen, waardoor het marktbezqek nog aanmerkelijk grooter was dan vorige week. Op de eierenveiling handhaafde zich de zeer hooge eierenprijs van de vorige week volkomen. Vooral de prijs van groote eie ren was zeer hoog, terwijl ook voor klei nere eieren een flinke prijs betaald wordt.. GEREGISTREERDE LAMMEREN. De markt van in 't TexelSch Schapen stamboek geregistreerde ramlammeren zal naar wij' vernemen vermoedelijk op Ootober te den Hoorn gehouden worden op de veemarkt aldaar. Oudeschlld IN BOTSING. Tijdens den zuidwester storm van Za- terdaim kiwam de „Texelstroom,"1 in vrij, onzachte aanraking met het Oostelijke havenhoofd. Dit werd aan den kop ge heel ingedrukt tot aan het havenlicht De „Texelstroom1" zelf bekwam geen averij. Het was te wenschen, dat de havenmond belangrijk verbreed werd, want met stormweer behoort er -heel wat kunst toe om een boot veilig in de haven te sturen. Onze Correspondent te Den Burg meldt nog: Wfi konden de schade ramen op 2000, hiervoor zal vermoedelijk de assurantie aansprakelijk zijn. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Naar men ons mededeelt heeft Zondag avond een ernstige vechtpartij plaats gehad voor de Lunchroom op den Schil- denweg tusschen1 een viertal werklieden van elders, die werkzaam zijn bij dorsch- maoMnes. Een dezer werklieden werd daarbij van achteren aangevallen en zoo danig met een mes gestoken, dat bet mes in de wonde bleef zitten en zöoals later bleek op zijn schouderblad Is algesbooten. De man liep imiet het ines in de wande nog wel ongeveer 100 Meter weg, wilde zich eerst niet ander dokters behandeling stellen, doch whs daar later toe genood zaakt. Dr. Boswijk verleende geneeskun dige hulp. De politie van Oudeschlld waarschuw de de politie te Den Burg, die den dader heeft gearresteerd en1 des nachts onder gebracht in het cachot te Den Burg, Maandagmiddag is de man gevankelijk naar Alkmaar vervoerd. Nader vernemen wij nog, dat de dader ook den heer Houtwipper, eigenaar van de lunchroom, met een mes heeft be dreigd, de woesteling begaf zich daarop naar buiten en heeft direct zijn aanslag gepleegd. De getroffene had waarschijnlijk geen schuld aan dit geval. Den Burg. VOOR HET AA WINTERSEIZOEN. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de tooneelvereeniging „Texel" te den Burg, die 't vorig jaar niets van zich leeft laten hooren, 't voornemen om in 't komend seizoen weer eenige uitvoerin gen te geven. 't Texelsch Fanfarecorps zal hoogst waarschijnlijk in de tweede helft van November een uitvoering geven in Hotel Texeh De R.K. Tooneelvereeniging I.L.B. zal in den a.s. winter gemengde uitvoeringen geven. Groot was ihelaas de belangstelling niet voor de nieuwe Zuiderzeefilm, die hier Zaterdagavond in hotel „Texel" werd ge geven: wij schatten het aantal aanwezigen op nog geen 100 personen, t Is 'n prachtfilm, zij geeft een schitte rend beeld van de verschillende bedrijven, die op- de Zuiderzee worden uitgeoefend en de industrieën, die met deze bedrijven, meest visscherij, verband houden. Het doel, waarvoor de film is vervaar digd, heeft o. L echter weinig zin meer althans wanneer de opzet geen anderen grond heeft dan de verklaringen, die bij de verschillende voorstellingen worden ge geven, aantoonen. 't Zou n.L de opzet van de samenstellers van dit filmwerk zijn ge weest, om alom in den lande stemming te maken tegen voortzetting van de droog legging der Zuiderzee; dit doel tracht men te bereiken door een beeld te geven van den grooten omvang, dien de Zuiderzeebe- drij-ven nog hebben en van al het schoons dat dreigt verloren te gaan. Terwijl, zooals op de rolprent wordt medegedeeld: „een storm al het werk dat men nu verricht kan vernietigen"; „deskundigen" zouden aldus beweren. Wij voor ons zoeken echter achter deze vertooning een anderen opzet, die ons al lerminst billijk lijkt, nJ. een propaganda van de in hun bedrijven getroffenen om den regeeringssteun bij droogkoming zoo volledig mogelijk te doen zijn. Immers, wij mogen tooh wel verwachten, dat de heer Den Herder en zijn helpers, die deze actie voor de anti-droogleggings-propaganda voeren, niet zoo oxmoozel zijn, dat ze nu nog meenen, dat dit geweldig droogleggings- plan, dat reeds geruimen tijd geleden- is aangevangen en reeds tientallen van jaren in regeeringskringen ernstig is overwo gen, met een dergelijke propaganda ls te gen te houden? Het filmwerk zelf is, zooals wij reeds mededeelden, uitmuntend geslaagd, waar om wij het dan ook -betreuren, dat niet meerderen Zaterdagavond present weren. Allereerst is een opname gemaakt in de vergaderingen, waarin de heer Den Her der als spreker optrad en waarin de steun van de visschers en schippers werd ge vraagd om medewerking bij de samenstel ling van de film; deze eerste opname -heeft blijkbaar ten doel gehad de verschillende visscherstypen die in de bijeenkomst pre sent waren, op het doek te brengen» men heeft daartoe ook een vergadering te Vo- lendam' gehouden en juist de mooiste vis scherstypen in hun schilderachtige klee derdracht op den voorgrond geplaatst Vervolgens is men met het filmapparaa'. aan 'boord van een motorboot gegaan, waarmede de verschillende havenplaatsen zijn afgereisd, de eerste plaats» die werc. bezocht was VolenJdam, waar vele opna men zijn gedaan en honderden der inwo nors van dit vissc,hersdorp op de rolprent zijn vereeuwigd. Vervolgens -bracht ons de film in de haven van Monnikendam en Hoorn, en op 't eiland Marken. Onderweg daarheen werden op-namen gedaan van de verschillende methoden, waarmede de vis schers hun- vangst weten te bemachtigen; wij zagen visschers met den wonderkuil', het hoekwant, de mosselenkor, enz. Daar de opnamen bij zeer woelige zee waren genomen, gaf dit gedeelte van de film een uitstekend overzicht van de moeilijkheden waarmede de visschers somtijds hebben te kampen; de moeite der visschers werd tij dens de opnamen echter telkens rijkelijk beloond, daar de vangsten overvloedig wareni. Vervolgens brachten wij een bezoek aan het bfina geheel volgebouwde eilandjéürk. Wij troffen de geheele vlssohersvloot in av^n aan' terwü1 blijkbaar in meerdere ty-den des jaars opnamen aldaar rijn ge maakt, omdat een volledig overzicht werd gegeven van het visscherijhedrijf van Urk. Ansjovisvangst, haringvangst, het uitzetten der fuiken» enz. Van Urk vWd. de motorboot ons naar Schokland, het vrij wel onbewoonde eiland in de Zuiderzee, waarbij echter nog verschillende visschers- bedriiven werden uitgeoefend bezoek aan de Zuidzijde der Zuiderzee. Eerst aan het schilderachtige haventje van Muidon met het Muideralot op den achtergrond; ver volgens aan Harderwijk, waar de visch- rookerijen, etc. waren opgenomen, ook aan Ellburg, Kampen en Volenhoven en tel kens weer werden van al detze plaatsen de visscherijbedxijven, rookerijon;, touwslage- rijen en inrichtingen- voor het vervaardi gen van netten en de scheepshellingen op het doek vertoond. Op zee zag men de visschers uit deze plaatsen hun verschil lende bedrijven uitoefenen; waarlijk op namen, die vooral na dedroogleging der 12de Nederi. provincie van groote waarde zullenz zijn. Ook waren nog opnamen gedaan van het visscherij- en havenbedrijf te De Lemmer, Stavoren, Hindel'oopen, terwijl vooral ook de aandacht gevestigd werd op -het drukke verkeer met veerponten en salonbooten van Enkhuizen naar Stavoren en op de drukke vaart met motortjalken en stoom- bortten over de Zuiderzee, die thans geheel te gronde zal gaan. Interessant was vooral ook de opname van de schilderachtige haven van Medem- blik, waarvan het beeld geheel wordt be heers» ht door het kasteel van Radboud. Hoewel Den Helder nu niet geheel en al tot de Zuiderzeeplaatsen behoort, had men ook daar verschillende opnamen ge daan van bedrijven» die dreigen te niet te gaan bij droogkoming van de Zuiderzee. O. a. werd een prachtig beeld gegeven van het haringtrekken, waaraan in 't voorjaar en in den voorzomer dikwijls velen aldaar een ruim stuk brood verdienen. Daar de haring de Zuiderzee opzwemt om kuit te schieten, bestaat de mogelijkheid, dat ook dit bedrijf ernstig door de drooglegging wordt geschaad. (De opname dezer haring vangst is geschied tijdens een dag dat de vangst zeer rijk waa Men ziet eerst de vletterlieden het net uitvaren, daarna de trekkers met hun zware hozen diep de zee ingaan en tenslotte het binnenkomen van het net en de zeer overvloedige vangst. Dit gedeelte van de film is zeer scherp en men kan zeer duidelijk verschillende per sonen, die aldaar gewoonlijk ditbedrijf uitoefenen» in hun zware haringtrekkers- costuums herkennen. Van Texel komen op dit filmwerk geen opnamen voor, toch zijn er wel enkele be drijven, die alhier schade van de droogma king kunnen ondervinden, o. a. wordt hier door enkelen ook de haringtrekkerij uit geoefend. De film eindigt met een droevig beeld, n.1. een opname van kadavers van sche pen, waarmede eens de Zuiderzeevis- schertj is uitgeoefend, een beeld, waar mede in de naaste toekomst alle thans nog zoo bloeiende vischerijplaatsen langs de Zuiderzee worden- bedreigd. )e Oocksctorp» TENTOONSTELLING „FLORALIA". Zaterdag en Zondag, 20 en 21 Septem ber, had hier de jaarlijksche tentoonstel liug plaats van „Floralia". Door 68 inzenders werden 169 planten tentoongesteld. Vooral onder de begonia's werden mooie exemplaren aangetroffen. l>oor de jury, bestaande uit de heeren Dijt, Klimp en Kortenhoeven van Den iurg werden de volgende prijzen toe gekend: Ooileus. le -prijs de heer R. Dalenberg; 2e prijs de heer P. Zoetelief. Begonia's, le prijs de heer A. Eelman, 2e prijs de heer R. Dalenberg. In deze soort viel de eervolle vermel ding ten deel aan de heeren J. de Graaf Mz. en W. de Graaf Mz. Fuchsia's, le prijs de heer A. Eelman; 2e prijs mej. G. de Graaf. Voor de inzending geraniums werd slechts een 2e prijs toegekend en wel aan mej. G. de Graaf. Een le groepsijs werd toegekend aan den heer R. Dalenberg en en 2e aan mei. G. de Graaf. In de afdeel ing snijbloemen, die dit Jaar niet zoo bijzonder groot was, werd de le prijs toegekend aan den jongeheer Arie Kalis, terwijl de 2e prijs ten deel viel aan de Jongejuffr. Oorn. v. d. Kooij. Ter opluistering werden nog eenige planten ingezonden- door de heeren Stolk, O. Loon, R. Dalenberg, M. Sbnit, A. Bar- horst, mej. de Wed. v. d. Kooy, waarvan vooral vermelding verdient de prachtige clivia van den heer Stolk. Hoewel het weer niet meewerkte, kan deze tentoonstelling toch weer een succes voor Floralia genoemd worden. Een woord van dank aan allen, die het hunne er toe bijdroegen, dat dit succes verzekerd werd, is hier stellig op rijn plaats. ftargsrlfflto Strmfl vim TöHfl van 20 t/imi 28 Sept. 1930. GEBOREN: Maria, di v. O. W. Bakker en M. Kuip. GETROUWD: O. J. G. Dros en S. J. de Wijn; P. Baioker enl A. van Leeuwen» POI3TIB. Gevonden: 1 gulden en eén gouden ring. Beleefd aanbevelend. I I

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7