VAN WILLIGEN Tweede Blad DE JACHT OP DE VEERTIG SCHEDELS BINNENLAND. DE ZU1DERZEESTEUWVET. Een Vlsschersbetooglng. De visschers uit de plaatsen aan die Zuiderzee zullen In velband Met de be- handeling van het wetsontwerp tot wijzi- gwg der Zuiderzeesteunwet op 17 Octo- ber aja. een groote betooging in Den Haag houden. DE KONINGIN EN DE PRINSES BIJ DE LEGEROEFENINGEN. Gistermiddag om 12 u. 17 zijn de Ko ningin en Prinses Juliana te Deurne aan gekomen voor een bezoek aan de manoeu vres in Limburg. De Koningin was ver gezeld door vice-admiraal Bauduin, baron Bentinck en jhr. Storm van Sohravesande. H. M. werd bij de manoeuvres rondge leid door H. baron van Voorst tot Voorst; de Prinses door den ordonnanoe-ollicier kapitein Pfaff. De hooge gasten toonden veel belang stelling voor de oefeningen en bleven ge- ruimen tijd in de buurt, waar deze werden gehouden. Het weer was zeer goed en de belangstelling van het publiek was groot. Met den trein van 6 u. 46 zijn de Konin gin en Prinses Juliana uit Vemlo naar Den Haag teruggegaan. DE CENSUUR VAN DE RADIO CONTROLE-OOMMISSIE. Uitzending van een rede van den voorzitter der V.A.R.A. ver boden. De toespraak, welke die heer A. de Vries, voorzitter van de V.AJt.A., gisteravond te Heerenveen heeft gehouden, heeft de V.A.R.A. niei kunnen uitzenden. De rede was niet van te voren aan de radio-con- trole-commissie gezonden, waarop de com missie de uitzending ervan heeft verboden. Bij wijze van protest heeft de V.A.R.A. den tijd, dat de heer De Vries te Heeren veen zijn rede hield, ongebruikt gelaten. De omoeper deelde, voordat het verdere programma tenslotte werd afgewerkt, mee, dat het in het algemeen niet mogelijk is, zulke toespraken, voor een zaal met pu bliek, van te voren op schrift te stellen. HET RAPPORT VAN DE STAATS- OOMMISSIE-RUTGER9 OVER HET LAGER ONDERWIJS. Wij lezen in „De Tijd": Naar wij vernemen zal het rapport van de staatacommissle-Rutgers betreffende het algemeen vormend- en het buitenge woon lager onderwijs over enkele weken verschijnen. Belangrijke objecten van bezuiniging heeft de commissie niet gevonden. Op de Rijksuitgaven voor het lager onderwijs is besparing slechts mogelijk door beperking van het aantal leerkrachten, doch na het royale gebaar van het kabinet-De Geer, waarbij de thans geldende differentieele leerlingenschaal opnieuw werd ingevoerd, zou een eventueel voorstel van de staats commissie tot vergrooting van de klassen, om eeni ietwat belangrijke besparing te krijgen, geen redelijke kans hebben te worden aangenomen. De wijziging van de lager onderwijswet, die in de Troonrede is aangekondigd, zal derhalve niet zijn een ontwerp bezuinl- gingswet, doch slechts een technische her ziening van enkele belangrijke onderdee- len, welke echter de rijksuitgaven voor het FEUILLETON (THE LURE OF THUNDER ISLAM», üft hst Engelsoh door DERDE HOOFDSTUK. Hut Na 87. 10) gewoon lager onderwijs onverminderd laat, terwijl de kosten van het buitengewoon lager onderwijs vermoedelijk zullen stij- gen. INDISCHE LEENING. Ten bedrage van 79.000.000. Ingediend ls een wetsontwerp voor het aangaan van een geldleening ten laste van' Nederlandsdh-Indië. Het wetsontwerp stelt voor, den minis ter van koloniën te machtigen, schuld bewijzen ten laste van Ned. Indië te gelde te maken tegen een door hem te bepalen koers en rente tot zoodanig bedrag, als noodig is ter verkrijging van een eoira van ten hoogste 75.000.000. Deze te geldemaklng kan geschieden hetzij in eens tot het geheele bedrag, dan wel achtereenvolgens bij1 gedeelten en op de tijdstippen, welke de minister van kolo niën dienstig zal achten. DE VERBODEN RADIOLEZING. Naar aanleiding van het persbericht volgens hetwelk de uitzending van een voordracht van mr. J. H. Schultz van Haegen voor den Nederiandschen omroep (alg. progr., deze week verzorgd worden de door de VJL.R.A.) over „noodzakelijke Verbeteringen in het gevangenis- en re- classeeringswezen" is verboden deelt de Radio-controle-commdssie mede, dat de hier bedoelde afwijzing is gescbid door de algemeen-programana-oomimissie, om dat zij de uitzending niet voor het algemene programma geschikt achtte. DE RIJKSVISCHAFSLAG TE UMUIDEN. H»t conflict In een Maandag gehouden ledenverga dering der IJmuider VischhandelVereeni- ging deed het bestuur medecteeling van zijn onderhandelingen met den minister van Waterstaat en verschillende autori teiten inzake het conflict in den afslag te IJmuiden. De vergadering keurde met algemeene stemmen de werkzaamheden van het bestuur goed1. Het bestuursvoor stel, luidende „opheffing van het besluit tot onthouding van aankoop van den ge- heelen visdhaanvoer, ingaande 29 Sept a.s.", werd met algemeene stemmen aan genomen. Aan het bestuur werd het volle mandaat gegeven in deze aangelegenheden de ón derhandelingen met den minister voort te zetten. Een deputatie uit het bestuur zal heden in audiëntie door den minister worden ontvangen ter uiteenzetting van de hangende quaestle. DE NEDERLANDSCH-SOANDINA- VISCHE HANDELSPOLITIEK. Een communiqué van de delegatie te Genèva De delegaties ter Volkenbondsvergade ring van Nederland, Denemarken, Noor wegen en Zweden hebben Dinsdag aan de pers het volgende oommiuniqué gegeven: „De ministers van buitenlandsche zar ken van Denemarken, Nederland, Noor wegen en Zweden hebben hun verblijf te Genève gebruikt oon den toestand op het gebied van de handelspolitiek na te gaan en de terugwerking, die de tarlefsverhoo- ging van verschillende landen veroorza ken zal in verschillende richtingen. De ministers kwamen overeen, dat een ge meenschappelijke houding op de Volken- bondsoonferentie van November die be raadslagen zal over hot in werking treden van de handelsoonferentie van 24 Maart 1030, gewensoht is. Zij hebben gemeen schappelijk maatregelen voorgenomen om te verzekeren, dat de beginselen, welke de grondslag van deze handlsoon- ventie zijn, althans in'de handelsbetrek kingen tusschen deze vier staten zullen worden toegepast. Daar het blijkt, dat volkomen eenheid van opvatting hierom trent bestond, hebben de ministers beslo ten de onderhandelingen tusschen hun regeeringen voort te zetten, opdat een conventie zal gesloten worden." De man gooide zijn luciler weg, zette zijn hoed wat rechter en kwam den kant waar ik stond uit. Ik keek hem strak n»n, maar hij ging rakelings langs me heen, zonder een teeken van herkenning. En toch was ik positief zeker ervan', dat het dezelfde man was, dien ik voor het huis van den dokter aangetroffen had, de man, die door dr. Flint, volgens de beschrijving, die ik van hem gegeven had, Dusi Khan werd genoemd. Maar, als dit Dusi Khan was, wie was 't dan geweest, die dien be- wusten nacht geprobeerd had bij den dok ter in te. breken? En wie was de Egypte naar, die op het Strand in elkaar gezakt was? Stel je voor, dat de man het gesprek tus schen mij en het meisje met de donkere oogen gehoord hadl O, wat was ik een uilskuiken geweest. Um me als eeni jongen van een jaar of tien urt te laten hoorenl Nu wist zij evenveel De aanstag op Willemstad. De dagvaarding van kap. Bomen. Kapitein A. F. Rorren, de gewezen commandant der troepen op Cura^ao, die 2 October a.8. voor het Hoog Militair Ge rechtshof terecht zal staan, wordt er, naar de Tel. meldt, van beklaagd, dat hij als bevelvoerend militair ter gelegenheid van den beruchten overval der Venezo- laansche opstandelingen onder generaal Urbina verzuimd heeft doeltreffende maatregelen te treffen ter benoorlijke militaire bewaking en verdediging van het Waterfort en de aldaar gelegerde militairen. Ten gevolge van deze ernstige nalatig heid, aldus gaat die dagvaarding verder, was het fort in den avond van 8 Juni 1029 onbewaakt, althans Volstrekt onvoldoen de bewaakt, en geheel open en onverde digd gelegen voor een onverhoedsohen vijandelijken overval. Aldus zou het aan de schuld van kapitein Borren te wijten zijn .geweest, dat te omstreeks 9 uur van dien avond een groot aantal opstande lingen met groote driestheid in snelle vaart de militair onbewaakte, In elk ge val onvoldoende bewaakte, openstaande poort, welke van het Gouvernementsplein uit toegang tot het Waterfort verleend, is kunnen binnenrijden en de in. dat fort aanwezigej tot het weerstaan van een on- verhoedschen1 vijandelijken overval on voldoend bewapende militairen heeft kun nen overvallen, met geweld van wapenen heeft kunnen uiteen jagen en gedeeltelijk heeft kunnen overmeesteren en zich van het fort beeft kunnen1 meester maken. Kap. Borren, die op het oogenblik te Middelburg in garnizoen is, wordt ver dedigd door mr. J. Rolandus Hagedóorn, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. PENSOENREGELING HOOGERE AMBTENAREN. De besturen van de Centrale van hoo- gere rijksambtenaren, de Centrale van hoogere gemeenteambtenaren, de alge meene vereeniging van officieren der landmacht, de Algemeene roomsch-katho- lieke officierenvereeniging en de Alge meene vereeniging van marineofficieren hebben in een gecombineerde vergade ring den uitslag besproken van de audiënties, welke verscheidene ministers aan die besturen hebben verleend inzake de pensioenregelingen van de burger lijke en militaire hoogere ambtenaren. Voorts werd onder het oog gezien, in hoeverre de toelichting bij de dezer da gen ingediende Rijksbegrooting van in vloed moet zijn op de verder in deze aan gelegenheid te ondernemen stappen. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd vastgesteld, dat de dringend noodig ge achte verbeteringen in de pensioenvoor ziening van hoogere ambtenaren en hun gezinnen Slechts zeer geringe offers van de schatkist zullen vragen, omdat de in verhouding lage korten nagenoeg geheel ten laste van het pensioenfonds zouden komen. In de toelichting bij de Rijksbe grooting kon daarom geen aanleiding ge vonden worden om de pogingen tot op heffing van do achterstelling der hoogere ambtenaren op pensioengebled te staken. Besloten werd, die pogingen ten krach tigste voort te zetten. Uit de aanwezige besturen werd een werkcomité samengesteld, dat de verder te ondernemen stappen zal voorbereiden. DE VRIJHEIDSBOND EN DE VLOOTWET. Men verzoekt ons opname van onder staand artikel, deze week ln het orgaan van den Vrijheidsbond, „de Vrijheid", ver schenen en door ons verkort Weerge geven. Ons standpunt. In Mei van dit jaar ls door de Regee ring een wetsontwerp ingediend tot ver hooging van de uitgaven voor aanbouw van schepen en vaartuigen met een be drag van 770.000.—. Blijkens de daarbij gegeven toelichting ls het de bedoeling HUISHOUDSCHAREN In alle maten van 45 ct. tot f 1.50 BORDUURSCHAREN 35 - 50 - 70 HEEREN ZAKSCHAREN 25 - 60 - 90 NAGELSCHAREN 65 - 95 -1.25 V0UWSGHAARTJE8 40 - 75 tot 2.25 HAARSNIJMACHINES voor Dames en Heeren 1.40 - 1.60 2.25 TAFELMESSEN vanaf f 2.00 per dozijn WESTSTRAAT van mijn plannen als ik zelfl Neen, ergerl Zonder het te willen had ze numero drie van de schedeljagers van den stand van zaken op de hoogte gebracht. Hoe langer ik over de kwestie nadacht, des te duidelijker zag ik dat die ontmoe ting onder aan de top een handige ma noeuvre harerzijds geweest was om inlich tingen te krijgen. Natuurlijk had ze ook veel moeten raden, maar dat was niet zoo'n heksentoer geweest. Tenminste, absoluut geen bewijs van een buitengewoon intel lect, dat de veronderstelling bij haar opge komen was, dat Flint bij de eerste de beste gelegenheid een expeditie naar 't land, of liever het eiland vqn de veertig schedels zou uitrusten en dat ik nadat ze door brutaal-weg vragen te weten gekomen was, wie ik was dat ik, om mijn kennis van het terrein hem zou vergezellen. En door haar eigen plannen was ze op de hoogte van de vertrek-data van de booten op Afrika. En mijn aarzeling toen ze me uitnoo- digde om met haar te gaan lunchen, was voor haar h e t"bewijs geweest. Geen won der dat .ze ironisch gelachen had toen ze die Bulford-Castle-opmerking maakte. Toen ik zoo ver was, vertelde mijn ge weten me, zonider er doekjes om te winden, dat ik terug behoorde te gaan om alles eer lijk op te biechten. Maar in mijn hart was ik zoo'n lafaard, dat ik mijn geweten paai de met de overweging, dat 't telefonisch ook wel kon en dat ik een afspraak voor een afscheidsilunch in de Army and Navy Club had. Ik liep dus door en schelde den dokter hij aankomst daar, op. Over 't ge heel genomen viel 't me mee: wat geknor en een paar hatelijkheden, maar toen hij na afloop van mijn biecht, over de dame in quaestie bepon, werd hij welsprekend. Ik moest voor haar oppassen ze was een avonturierster, een intrigante van het ergste soort, haar schoonheid, haar charme waren de lokmiddelen, waarmee ze haar prooi wist binnen te halen. En ver der dit: het was wel jammer, dat de man, over wien we het tijdens ons laatste ge sprek gehad hadden, nog in Londen was. Het was niet van buitengewoon groot gewicht, dat hij een toevallige opmerking afgeluisterd had. Maar het was wel van buitengewoon groot gewicht dat ik voor het vervolg op mijn hoede was voor het slag avonturiersters waartoe genoemde dame scheen te behooren „ongetwijfeld een goede raad, die echter ini dit geval", overpeinsde ik, terwijl ik den hoorn op hing, „volkomen overbodig is. Eén op de duizend dat ik baar weer ontmoet, maar gebeurt 't, dan zal ik zorgen, dat ze me als iemand anders leert kennen dan als een onnoozele hals, dien zij. om haar vinger winden kan". De kennis, met wien ik zou lunchen, bleek nog niet aanwezig te zijn. Dus ging ik terug naar de hall, liet me in een van de gemakkelijke rieten stoelen neervallen, greep een tijdschrift en begon te lezen. Maar ik was nog niet aan het einde van den eersten zin of ik kreeg een zoo vriend- schappelijken slag op mijn schouder, dat 't tijdschrift uit mijn handen viel. Geër gerd keek ik op. Maar mijn ergernis ver dween als sneeuw voor de zon. Want daar stond Darling met zijn rechterhand nog in een verband als doux souvenir van onze duikeling bij Luxor. .Hallo, Clevelandl" begroette hi1 me, „Wat voer jij hier uit? Ik dacht dat je in |de leer bij je pipa was. Kerel, wat kijk je j zuur! Nog niet over die 10.000 heen? 1 Wat zal het zijn? Cocktail?'' om van dit bedrag eene som van 250.000.te besteden als eerste termijn voor 'n kruiser, bestemd voor de scheeps macht in Nederlandsch-Oost-Indië, welke kruiser in totaal 12,5 millioen gulden zal kosten. Het overige bedrag van £20.000 is noodig als eerste termijn voor een flot tielje-vaartuig, dat blijvend in West-Indië gestationneerd zal worden. In totaal zul len de uitgaven voor den aanbouw van dit vaartuig 2,6 millioen gulden bedragen. Tegen dit wetsontwerp ls door de Soc.-Dem. Arbeidersparij een volks-peti- tionnement op touw gezet Om daarop zooveel mogelijk handteekenlngen te ver krijgen wordt echter een voorstelling van zaken gegeven, die zoo eenzijdig en on- uist is als men zelfs van voorstanders van eenzijdige ontwapening niet had kun nen verwachten. Als het de bedoeling van de 8.D.A.P. ls om met dit petitionnement aan te toonen, hoe gemakkelijk het is om met eenzijdige en onjuiste voorlichting zooveel mogelijk handteekenlngen te verzamelen van menschen, die van het wetsontwerp zelf en de gewisselde stukken natuurlijk geen vennis hebben genomen, dan aóht ik dit thans reeds zeer geslaagd. Dit wetsontwerp stelt voor twee schepen e bouwen, één als reserve voor onze kruisers in Oost-Indië, die vaak wegens onderhoud en reparatiën langen tijd aan den dienst zijn onttrokken, en één om te stationneeren ln West-Indië, waarmede met het oog op hetgeen het vorig jaar op Curaqao ls geschied de aanwezigheid van een oorlogsschip gewensoht wordt geacht. Het vraagt de goedkeuring van onze Staten-Generaal voor een uitgave van 770.000.— als eersten termijn voor twee schepen, waarvoor de kosten van aanbouw verre blijven beneden de bedragen, die ot nu toe daarvoor jaarlijks op de begroo ting werden beschikbaar gesteld. Niettegenstaande het groote onder scheid tusschen de plannen van Minister Deckers en de verworpen vlootwet, doet de S.D.A.P. het voorkomen alsof deze voorstellen nog verder gaan dan de in 1923 verworpene, alhoewel Troelstra toen de uitgaven raamde op een mllliard gul den en de Soa-Dem. thans in hun bei eke- nlng toch niet verder kunnen komen dan 120 millioen gulden. Maar ook dit cijfer is ten een en male onjuist, want, zooals ik ln het begin heb uiteengezet, het gaat bij dit wetsontwerp alleen over den aanbouw van twee sche pen, die passen ln een door den Minister Ik begon met de gewichtigste van zijn zooveel vragen bevestigond te beantwoor den. Daarna liet ik hem een poos aan het woord en toen ik vond, dat het lang genoeg geduurd had, begon ik met den noodigen takt te ..visschen". 't Bleek, dat hij van professor Bladen niet veel afwist, maar nadat ik hem, zonder dat hij 't merkte na tuurlijk, door een vraag naar nog in leven zijnde familieleden aangehoord had, kreeg ik inlichtingen in één onafgebroken stroom. Ja, tweeneef en 'nicht Ken je ze niet? Dat is vreemd! Ik dacht beslist, dat je Pat Howard kende. Een snoes.een uit duizend.... laatsten tijd wat uit het oog verloren.... vroeger beste maatjes met haar geweestDe broer lijkt in niets op haar.toch zeker wel van ge hoord. dat schandaal met die cantine- kas...." Als antwoord op mijn vragen kreeg Ik een heel verhaal. Howard Junior, de broer van mijn vriendin met de donkere oogen, had onder dienst dingen gedaan, Üie niet door den beugel konden en 't gevolg was een veroondeeling en gevangenisstraf ge weest. Howard Senior, kolonel bij het le ger in Engelsch-Indië, had door het ver- koopen van zijn bezittingen de helft van het tekort aangezuiverd en was kort daar op, van verdriet heette het, maar dat wordt gewoonlijk in zoo'n geval gezegd, gestor ven Pat had resoluut alle vriendschaps banden verbroken en was aan 't werk ge gaan, na een opleiding van een paar jaar, als verpleegster „ergens". Darling had dikwijls genoeg moeite gedaan om met haar in contact te komen, maar steeds zon der resultaat. 't Soheen, dat ze nu na den dood van haar oom, dr. Sladen, weer ln Londen terug was. opgesteld schema, waarover de Staten- Generaal zrtoh nader kunnen uitspreken, maar waartoe ztf ricfc thans ln geen enkel opzicht behoeven te verbinden. Bovendien zullen de jaarüjkBche kosten, zelfs indien te zijner tijd besloten zou worden het ge heele plan uit te voeren, ln ieder geval niet meer, Ja zelfs nog Iets minder bedra gen dan hetgeen gedurende de laatste acht jaren gemiddeld voor aanbouw van schepen werd besteed. Over het wetsontwerp zelf wil ik niet mijne meening uitspreken, omdat de be oordeeling daarvan dient te worden over gelaten aan onze Tweede en Eerste Kamerfractie, maar ook zij zullen dit na tuurlijk bezien vanuit het standpunt, dat wij binnen de grenzen van de finanoieele mogelijkheden bereid zijn mede te werken aan de verdediging van de onafhankelijk heid van ons gebied in Nederland zoowel als ln Nederlandsch-Oost-Indië en ln West-Indië en aan de vervulling van de verplichtingen, voortvloeiende uit het lid maatschap van den Volkenbond. D. Fock. Net Kanalenplan in Noord-Holland. De medewerking van Amsterdam. De Haarlemsche correspondent van het „Hbl." schrijft: In de memorie van toelichting op de be grooting van waterstaat wordt medege deeld, dat de Minister zich tegenover Ged. Staten van Noord-Holland ln beginsel be reid heeft verklaard de toekenning te be vorderen van een Rijksbijdrage van een derde ln de kosten van dat gedeelte van het ontworpen kanalenplan in West-Fries land, dat naar mag worden verwacht, het eerst in uitvoering zal worden gebracht Dat zfln de kanalen Hoorn-Zwaagdijk- MedemblikHuigenidjjk-Oudkarspel-Kol- horn en OmvaliHuigendijk; Stolpen-Scha- gen-Kolhorn en de verbetering van den vaarweg door de Alkmaardermeer. Als het tot uitvoering van de andere ka nalen ln het plan komt, zal de minister dus opnieuw beoordeelen of Rljkssteun moet worden verleend. De hier genoemde kanalen zuilen, vol gens de raming, ln totaal kosten 0.678.000, vermeerderd met een bedrag van 847.000 voor de noodige boezemaf- schelding voor het kanaal Huigendijk— Kolhorn en OmvalHuigendijk. Voor het Rijk zal de totale bijdrage voor de genoem de kanalen dus 2.841.670 zijn. Van de belanghebbenden wordt zoo als wij de vorige maand, na het besluit van de gemeente Behagen, nog eens in herin nering brachten een zesde deel van de kosten van aanleg van een kanaal ge vraagd. Voor het kanaal Stolpen—Beha gen—Kolhorn ls dat zesde gedeelte, dank zij Schagen, bijeengebracht Ten aanzien van de andere kanalen ls men nog niet zoo ver. En nu verkeert men, ook wat de kanalen betreft, waarvoor de minister een bijdrage wil geven, nog in onzekerheid omtrent de houding, die het gemeentebestuur van Amsterdam zal aannemen. De commissie van advies Inzake de ver betering der scheepvaartwegen heeft in 1928 aan B. en W. van Amsterdam ge vraagd of ook voor de hoofdstad verbete ring van de Westfrlesche kanalen van be lang wordt geacht. Daarop is 29 Januari 1928 door B. en W. geantwoord, dat Am sterdam groote belangen bij de verbetering dier vaarwegen heeft, hetgeen neder wordt toegelicht De commissie grondt daarop de ver wachting, dat de provincie voor een bij drage niet tevergeefs bij Amsterdam zal aankloppen. Maar inmiddels ls nog geen toezegging door het gemeentebestuur gedaan. En er zal niet aan de uitvoering van een kanaal worden begonnen uls ook de van Amster dam gen-raagde bijdrage niet verzekerd la Die bijdrage zou ln totaal ongeveer f 675.000 moeten zijn en voor de boven genoemde kanalen ongeveer 850.000. Het ligt ln het voornemen van Ged. Sta ten om, ter behandeling in de najaars zitting, een voordracht in te dienen met „Als kind was ze al zoo trotsch in den goeden zin dan altijd die quaestie moot verschrikkelijk voor haar geweest zijn. Charlle, de broer, ia zoo kwaad nog niet. Een zwakkeling? Ja, dat wel. Een nega tieve kerel, een vent niet met slechte, maar zonder goeie eigenschappen. Tegenhanger van ?41 n zuster, 'k Wed, dat 't eenige Idee waarvoor zij leeft is: hoe zuiver ik de rest van «dat tekort aan. Misschien ln den laat sten tijd wat van haar gehoord?" Gelukkig kwam op dat oogenblik de vriend, met wien ik zou gaan lunchen, de hall binnen. Zoo werd me de moeite van nieuwe loyauteits-leugentjes bespaard. Ik had niet anders gedacht, dan dat de vemletlgonde opinie van Pat Howard over het karakter van mijn chef wel heel sterk gekleurd geweest was door haar eigen tre- voelens ton opzichte van hem. Maar na aai},1)0011(1 van d® „Bulford Castle kwam ik tot de ontdekking, dat zijn humeur, op zijn zachtst gesproken, Hn twas als lk aanvankelijk ge dacht had. We troffen het dan ook onge lukkig. Van het eerste oogenblik af had den we slecht weer, met 't gevolg, dat dr. T lint genoodzaakt was zijn hut te houden. Hij lag: den ganschen dag in zijn kooi en bekogelde iedereen die t waagde bin-' üfü1 kJon,lon met taai-projectiel on, die iemand de haren te berge deden rijzen. De rteward was doodsbang voor hem. En in mijn hart ik ook, maar ik deed, alsof ik van geen bang-zi1n wist en na een poosle kwam ik tot de ontdekking, dat ik hein door voorlezen altijd weer in z;]n humeur ÏÏÏr ,Ik 801001 dat in hoofd zaak het niiet kunnen rooken en drinken vas, dat hem zoo irriteerde. PMogdt vervolgd).

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5