Nieuwe_Artikelen J.J.v d.PLAAT, Spoorstr. 53 Waar de vrouw belang in stelt H BUITENLAND. WEST-INDIË GEMENGD NPUWS luchtvaart. Hebt LI hart voor Uw zaak m betrekking tot uitet&idaö W te-| na'ePBlïsx ia yerbserrf sarf c<sè st» to©i cntvanr-a toarsagtage» lei asè r-H i-" fiagiga: ih de kcstetL Henry Ford naar Nederland. Den len October a.& aal de beer Ford, de bekende Amerikaansch© Autokoning. voor een tweetal weken een bezoek bren- gen aan ons land. Henry Foird werd den 29en Juli 1896 geboren op een groote boerderij in de Vereenigde Staten. Of schoon bil veel op de farm werkte, bezocht hij toch ook de school en moest om deze te bereiken 2Yi mijl loop en over een zeer slecht onderhouden weg; maar reeds als knaap zag hij tegen geen enkele moeilijk heid op. Hij was een serke en schrandere jongen, die hard leerde werken. Aan deze hoedanigheden paarde hij nog een groote ondernemingsgeest, welke later de weg wijzer was naar zijn rijkdom. Ben aardig staaltje weet men ons daarvan mede te deelen. Eens wilde hij met zijn makker graag zwemmen, vlak bij huis. Maar er was geen bassin, en dus moest dit worden gemaakt; de jongens damden een klein riviertje af, dat vlak bij lag en hoopten nu spoedig hun wensch vervuld te zien. Het onverwachte gevolg der afdamming was echter, dat niet slechts een kleine vijver ontstond, maar de heele boerderij onder water kwam te staan. Het eind was in ieder geval, dat de dam werd opgeruimd. Henry werkte wed graag op de boerderij, maar ging liever niet om met de beesten; veel liever hield hij zich met de machines bezig. Zijn vader was de eerste farmer, die een eigen maai-maohine bezat en Hen ry was natuurlijk de grootste bewonderaar ervan. Op de boerderij waren volgens hem niet genoeg machines; hoe meer hoe liever was zijn leus. Hij voelde zich dan ook sterk getrokken tot het machine-wezen, waarom, toen hij pas zeven jaar was, een oude Schot tegen hem zeide, dat hij een geboren machinist was. Wat was Henry meer welkom, dan dat men hem prees om zijn aanleg voor het boerenbedrijf. Trou wens de jongen kon er op den duur n,at aarden, want, wat ouder geworden, was iuj in zijn vrijen tijd op de farm niet te vin den, doch veel meer in de smidse. Niet alleen dat het mechanisme hem trok, maar hij maakte er ook vorderingen in, en zoo gebeurde het, dat hij op zestien-jarigen leeftijd reeds de machines op de farm re pareerde en zelfs bij anderen. Men zag wel in, dat de jongen niet thuis kon blij ven en het beste hier of daar machinist kon worden, waarom men hem dan ook naar Detroit liet gaan, waar hij aanvanke lijk zes gulden per week verdiende. Met rassche schreden ging hij echter vooruit en wist zich spoedig tot een zelfstandig bestaan op te werken. Omstreeks 1896 be gon Ford met de productie van auto's; hij zocht langen tijd naar goede materialen en besloot in 1905 tot de constructie van den standaard-wagen. Langzaam maar zeker bereidde Ford zijn expansie voor, tot hij in 1905 plotseling het bericht lan ceerde, dat hij maar één type zou fabri- ceeren, n.1. T., welke bovendien alleen maar met zwarte carosserie in den handel zou worden afgeleverd. Inderdaad begon toen een enorme uitbreiding van het be drijf en dit steeds meer in het kader van het Taylor-systeem. In 1913 bereikte Ford e.a. dat de monteering van 9 uur 54 min. op 5 uur en 56 min. werd teruggebraoht, dioor invoering n.1. van den loopenden band; het gevolg is, dat de produetle is gebracht tot 1 V» ft 9 tnillioen wagens per jaar. Wat Ford's persoon van heden betreft, Ford leeft zeer eenvoudig en heeft voor zijn familie niet meer dan 5000 dollar 12.500 per jaar noodlg. 's Morgens staat hij om half zes op en soms zelfs nog eerder; hij is dus het eerst op de fabriek. Zelden is hij op het eigenlijke kantoor, maar gaat meestal zelf de fabriek in om toe te zien, hoe de productie kan worden opgevoerd. En achter dit alles zit zijn al- lesbeheerschende idéé „service" scheppen voor de maatschappij; daarop is geheel zijn bedrijf gebaseerd. Ford ia than» een van de rijkste menschen uit Amerika met een kapitaal van zeshonderd millioen- Ford is een heel goede vriend van Edison, de thans 81-jarige uitvinder, die al even min als Ford het werk kan laten liggen. en dat aan Vaugoin d* vorming van een nieuw ministerie sa! worden op gedragen. De liberal» bladen, waartoe ook de Neue Freie P^sae gerekend moet werden, bezweren de partijen geen crisis in het kabinet Schober uit te lokken, daar deze niet te overziene gevaren met zich zal brengen. DE REVOLUTIE IN ÖHIL1 NIEUWE UITTOCHT VAN RUSSISCHE BOEREN. In den laatsten tijd neemt de emigratie van Russische boeren uit Rusland weder om sterk toe. In de laatste drie weken zijn meer dan 10 boeren met hun levende have bij nacht over de Russisch-Poolsche grens getrok ken. Deze Russische boeren worden door de Poolsche autoriteiten in speciaal tot dit doel ingerichte kampen ondergebracht, vaar zich thans reeds verscheiden© dui zenden emigranten ophouden. De dreigende kabinetscrisis In Oostenryk. De christen-socialisten «haren zich achter Vaugoin. Het bestuu r van <ie christeu-soeialistisohf partij heeft eenparig de houding van mi nister Vaugoin goedgekeurd, met name ten aanzien van de kwestie der bonils- spoor wegen,en zich met Vaugoin, wien het met algemeens stemmen zijn vertrouwen uitsprak, solidair verklaar. Alle ochtend bladen van gisteren zijn het er over eens, dat de toestand ernstig is en dat een beslissing niet lang meer op eleh kan laten waohten. Het Journal, dat tot de rechterzijde behoort, kondigt zelf reeds aa», dat Schober zal aftrede» ««dwongen? De Ghileeusehe gekant te Parijs heeft van zijn regeering te Santiago een tele gram gekregen volgens hetwelk na de aanhouding van de leiders der opstandige beweging op Zondag, nu in het geheele larüi weer volkomen rust heerseht. De ehaos in China. Onrast te Nanking. Br zij» »u 80.000 man Mandsjoerijsohe troepen op weg naar Peking en er komen nog 40.000 te Tientsin aan. De toestand is zeer rustig. De Mandsjoerijsche en de soldaten uit Sjansi gaan overal broederlijk met elkaar om. Mandsjoerijsohe proclamaties kondi gen aan, dat zoo noodig in geheel China vrede gebracht zal worden. Het wordt steeds duidelijker, dat de invasie van Mandsjoerijsohe troepen in de provincie Tsjili geheel onverwacht was. Zij verontrust de nationalistische autoriteiten. De Mandsjoerijsohe militaire autoritei ten hebben een proclamatie uitgevaardigd waarin gezegd wordt dat de troepen ge komen zijn om de rust en orde in het land te herstellen en aan China eindelijk vrede te geven. De troepen zullen uit eigen middelen worden geproviandeerd en er zal niets in beslag genomen wor den. De zware belasting die op het land drukt, zal worden verlaagd. Nanking, 84 Sept. (N.T.A.). In de torln gen der Centrale regeering vreest men dat de gouverneur van Mandsjoerije, Tsjang Sjoe-liang, streng zal optreden tegen alle generaals die aan den burger oorlog hebben deelgenomen. Tsjang heeft de door Jen en Feng gevormde tegenre geering opgeheven. TARWEHANDEL TE CHICAGO. De oorzaken der prijsdaling. Een bericht uit Winnlpeg, waarvan de bron niet kon worden vastgesteld, mei dend, dat de Oanadeesche Tarwepool zich in moeilijkhede zou bevinden, had, ondanks onmiddelijken tegenspraak, een zeer onguastigen invloed op de tarwe- markt. De tarweprijs daalde tot 777/g$cts., het laagste punt sinds 1906. Ook de mede dinging van Russisch graan drukte de markt. Het bijzondere eomitó van het Huis van Afgevaardigden, belast met het onderzoek naar de Russische propaganda In de Vereenigde Staten, het Ministerie van Landbouw en de Board of Trade te Chicago, bereiden zich voor op een diep gaand onderzoek naar de beweerde baisse-manipulaties der Russische regee ring op de Amerikaansche graanmarkt, Wallstreet en ook internationale bankiers aehten het onderzoek, een poging tot sehrik-aanjaging. DB POLITIE. Willemstad. De Gouverneur vaa Onre- gao, de heer van Slobbe, heeft zich schrif telijk tot den. Kolonialen Raad gewend met de medadeeling, dat de werving voor de politie in Holl'and moeilijkheden op levert. Daee moeilijkheden bestaan reed* geruimen tijd. Reeds «edert maanden 1* buiger-politi© aangevraagd ten 'behoeve van den vreemdeliiigen-recherchedienflft. Deize aanvrage is tot nu toe geheel aon- der resultaat gebleven. Op Dinsdag 23 dezer 1* een openbare vergadering van den Kolonialen Raad •gehouden, waarin scherpe kritiek 5* ge oefend op die houding van Holland ten aanzien van de kwestie der mtzeniding van politiepersoneel voor Ouragao, BtaMfenSL Groote Fabrieksbrand te Tilburg. Dinsdagavond om kwart over negen werd de brandweer te Tilburg gealar meerd voor een brand in de timmerfabriek J. A. Stevens, gelegen aan het Juliana- park. De fabriek heeft een bebouwde oppervlakte van 1400 M2. en is geheel aaneengebouwd en gevuld met houtbe- werkingsmaehines en houtvoorraden. Bij aankomst van de brandweer was het middengedeelte een vuurzee en drong het vuur, aangewakkerd door den wind, snel naar voren. De eerste aanval gesehiedde om de voorgelegen gebouwen, waaronder een kantoor en woning, te besehermen. Er werden vijf slangen uitgelegd. Achter eenvolgens werden daarna nog meer slangen uitgelegd, aoodat tenslotte elf stralen in werking waren gesteld om den brand te omsingelen. I)e brandweer Is er in geslaagd de voor- en naastgelegen fT1.".8®? en boerderij te behouden. De fabriek brandde geheel uit. Om half elf rTr^ fen„ ^6t vu,ur mee»ter en om half «til nablussohing stop gezet. van do9« k ,n,/mcht werd het terrein van den brand door een waeht bewaakt. 9 ?°"aak is onbekend. De schade is »og met geschat. YERMBSf. Sinds 14 September v/ordea vearënifiü te Bcven'rarsrci de M-jerlge P. Deen1 en de 42-jarige G. Deen. Zondagavond *0® ee naar de kermis te Venhuizen 'gegaan,' doch niet teruggekeerd. Men vreest, dat! hen een ongeluk is overkomen. VALSOHE BANKBILJETTEN VAN TWINTIG GULDEN. Hoe zM te herkennen zijn. Sedert medio Juli zijn er valsche bank biljetten van twitnig gulden in omloop. De falsificaties zijn aan de volgende kenmer ken te herkennen. Zij zijn gedrukt op steendrukpers, voelen gladder aan en zijn dikker dan de echte biljetten. Verdere op vallende kenmerken zijn: Voorzijde. Bij de echte biljetten is de beeltenis van den zeeman aan het stuur rad prachtig graveerwerk. Bij de valsche biljetten is deze grof afgewerkt, wazig en oppervlakkig weergegeven, vooral het ge laat. Naast de beeltenis een sierfiguur, waarin de letters N. B. in monogramvorm. Tusschen deze letters zijn bij de echte de tusschenruimten zeer opvallend donker van tint, daarentegen ontbreekt bil de na gemaakte biljetten deze donkere tint en is deze even licht als de kleur rond de letters. Achterzijde. Serieletter en nummer zijn op de valsche biljetten reeds B 4930. Bij een der in beslaggenomen biljetten is daaraan toegevoegd het cijfer negen; de mogelijkheid bestaat, dat bij verdere fal sificaties nog andere letters en cijfers wor den toegevoegd. Op de blanco strook staat bij de valsche biljetten „Amsterdam 1927" op één regel. Bij de goede biljetten treft men twee regels1 aan, op den eersten regel het woord Amsterdam en daaronder op den tweeden regel datum, naam en jaartal, zoodat datum en maand bij de valsche biljetten ontbreken. Het watermerk, dat zich bij de echte bil jetten in den blanoostrook bevindt, „twee over elkaar geplaatste bijen" en duidelijk zichtbaar is, indien men het biljet tegen het licht houdt, ontbreekt geheel bi) de valsche biljetten. Valsche stempels om steun te trekken. Twee schuldigen te Amsterdam door de politie aangehouden. Meer arrestaties van havenarbei ders ta wachten. Nu ongeveer een jaar geleden 1B de po litie van het bureau-Kattenburg te Am sterdam een onderzoek begonnen in de kringen van havenarbeiders, in verband met vermoeden® welke gerezen waren, om trent onrechtmatigheden gepleegd bij het trekken van steun uit de overheidskas, aldus „Het Volk". De politie heeft het in deze zaak inge stelde onderzoek op zeer omzichtige wijzs gevoerd, aangezien men voorzag, dat het moeilijkheden zou opleveren de bewijzen voor de strafbare handelingen te verza melen. Dinsdag echter la da recherche van ge noemd bureau tot de eerste arrestatie, weldra door een tweede gevolgd, over gegaan, Tene'nde de arbeiders in verschillende bedrijven, die voor werkloozen-ordersteu- ning in aanmerking komen ter wille te zijn, is indertijd, naar men weet, besloten, dat voor georganiseerde arbeiders de uit betaling der ondersteuning alsook de con trole op hun werkloosheid, door de vak- vereeniging zou geschieden. Een zelfde regeling nu geldt voor de havenarbeiders, die tot de ingeschrevenen bij de Haven Arbeiders Reserve behooren. Deze arbeiders moeten op de daarvoor aangewezen plaats komen om te „stem pelen" en de uren. waarop die controle wordt uitgeoefend zyn telkenmale ver schillend, ook ed om fraude en onrecht matig steuntrekken tegen te gaan. Het ontbreken van stempels op de boekjes beteekent ni. geheele of gedeeltelijke in houding der ondersteuning, omdat de be trokkene dan geacht wordt elders inkomen te hebben genoten. Het was nu bekend geworden, dat ver schillende boekjes van HA.R.-arbeiders valsche stempels bevatten en de politie ging nu na, waar de oorsprong van deze vervalschingen zat Dat was heel moeilijk, want de stempels waren zoo goed nage maakt, dat de echte van de valsche slechts bij zeer nauwkeurige beschouwing te on derscheiden waren- Dinsdag is de politie, gelijk gezegd, tot een arrestatie overgegaan. Het vermoeden werd steeds sterker, dat een sedert eeni- gen tijd aan de overzijde van het IJ wo nende havenarbeider, afkomstig van Kat- tenburg, zich aan strafbare feiten had schuldig gemaakt eni Dinsdag hield de po litie dezen man aan. De greep bleek juist te zijn geweest. Een onmiddellijk in zijn woning verrichte huiszoeking bracht eeriige stempels voor den dag, die vrijwel precies gelijk zijn aan die welke op het stempeikantoor van de H.A.R, werden gebruikt. Ook stempelkus- sens en inkt van de gebruikte kleuren wei'd in beslag genomen. Uit het verdere onderzoek bleek, dat de man reeds maanden lang stempels op zijn, eigen boekje plaatste en daardoor in de ge legenheid was de werkloozen-oontrole te ontduiken en elders te werken, terwijl hij toch de volle ondersteuning uitgekeerd kreeg. Op deze wijze is de overheidskas voor een vrij aanzienlijk bedrag hoe groot dit precies is kon nog niet worden vastgesteld benadeeld. Maar bovendien kwam nu ook vast te staan, wat de politie trouwen® reeds vermoedde, dat de man, met zijn valsche stempels ook handel dreef, n.1. in dien zin, dat hif andere ha venarbeiders, die op een of andere wijze van zijn bedrijf op de hoogte waren ge komen, ia de gelegenheid stelde eveneens Heldersche Courant SPAANSOH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Woensdag Is bij Barcelona een vlieg tuig van de marine neergestort De piloot, een kapitein-vlieger, werd gedood, terwijl de waarnemer zwaar ge wond werd. MATTHEWS OP WEG NAAR AU8TRAIJEB. Kapitein Matthews 1» glsterenoehtend met het vliegtuig, waarmee hij naar Australië op weg Is, te Oalcutta geland. Ernstig vliegtuigongeluk. Drie doodeo. Bfl het vliegkamp Ohfllons is Dinsdag een militair vliegtuig gevallen en ln brand geraakt Drie inzittenden zijn om het leven gekomen. De vierde kon zich met een valscherm redden. van het stempeikantoor weg te blijven, door hun H.A.R.-boekje af te stempelen. Daarvoor werd hü dan met een klein be drag, in den regel een kwartje, betaald. Dinsdag in den namiddag is in deze zaak de tweede arrestatie gevolgd. Een andere bootwerker had n.1. het slechte voorbeeld gevolgd en zich eveneens van valsche stempels voorzien. Ook hij dreef met deze stempels een detailhandel. Beide arrestanten, de tweede aangehoudene is een bewoner van Kattenburg en eveneens gehuwd, hebben een volledige bekentenis afgelegd en zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Zfl zullen worden vervolgd niet alleen wegens oplichting en valschheid in geschrifte, maar bo vendien wegens uitlokking tot dit misdrijf. In verband met dit laatste zal deze zaak, naar verwaoht kan worden, zich als een olievlek uitbreiden, aangezien, naar nu? wel is komen vast te staan, tal van haven arbeiders aan deze uitlokking geen weer stand hebben geboden en van de valoche stempels gebruik hebben gemaakt Er zün dan ook, volgens „Het Volk", nog verschillende arrestaties te ver wachten. EEN VLIEGONGELUK DAT GOED AFLIEP. Een vliegongeluk met merkwaardig goede» afloop heeft zich Dinsdag te Neuilly-Plaisance voorgedaan. Het vlieg tuig 925 van het 84e regiment luchtvaart keerde van de manoeuvres terug, toen boven Neuilly-Plaisance de motor wei gerde. Toen de vlieger zag, dat hjj den motor niet meer op gang kon krijgen en dat er nergens in de buurt gelegenheid was voor een noodlanding, greep hij zijn valscherm en sprong uit het toestel, na zijn begeleider beduid te hebben hetzelfde te doen. De vlieger kwam neer op het dak van een huls en had alleen een flinke blauwe plek op een van zijn dijende waarnemer belandde in de Rue de la Marne voor de deur van no. 23. Hij had zijn linkerarm ontwricht, doch behoefde slechts aan te bellen op no. 23 om ge holpen te worden, daar dit huis door een geneesheer wordt bewoond. Het toestel ten slotte belandde op een dak. Het richtte wel heel wat materieele sshade aan, doch daar bleef het 1 !j. Waarom moet worden? Het Is niet voldoende, dat het linnen door het wasschen van alle onzuiverheden worde bevrijd; onze zorgvuldige hulsvrou wen eiaöhen ook, dat het klaar en sneeuw wit zij. Om deze reden volgt op het eigen lijke wasschen het bleeken, hetzij door uit- leggen op de bleek, hetzij door behan delen met chemische stoffen. Nu weet iedereen dat het linnen/ door onze moderne waschhleekerijen ontegenzggeljjk verf te lijden heeft Daarom zullen wij eens nader onder zoeken hoe men b$ het wasschen te werk gaat. Voor hetgeen de doelmatige behan deling van het linnen betreft, is de vol gende, klassieke waschmethode, welke vroeger ln ieder huishouden werd toege past en op den buiten nog steeds wordt aangewend, eeer zeker de beste. (Wij ver onderstellen hierbij echter dat men zacht water gebruike): vuile waech in koud of lauw water over nacht laten weeken met bijvoeging van soda. Met warme, bruine zeeploog in de waschmaohine behandelen, vuile plaatsen uitwrijven, koken met witte ze p, «poelen, op de bleek leggen om te bleeken, dan in witte, warme zeeploog eenige uren laten rekken, norgvuldig spoe len en drogen. Bloemen verzorging. Hoewel de echte bloeanentijd achter I den rug is, houden toch vele menschen er- jvan steeds bloemen in de huiskamer te I hebben. In de komende maanden zullen dit meest chrysanten zijn. „De Volkstuin" geeft eenige wenken waarmede men vooral rekening diene te houden, wil men zoo ilang mogelijk van afgesneden bloemen genieten. Zet geen bloemen in die i volle zon. Snij de bloemen 's morgens vroeg of 's avonds na zonsondergang, nooit in de volle zon. Zet ze na bet afsnijden eerst een poos flink diep in 't water en plaats ze op een koele donkere plek, nooit op een tochtige plaats. Schik ze daarna in dó respectievelijke vazen. Een roos voor het knoopsgat brandt men met een lucifer aan 't uiteinde dicht, dan blijft ze langer goed. De uiteinden dicht lakken is ook een methode of ongeveer 30 minuten in kokend water houden. Wanneer enkele der onderste bladen onder water staan blijveh de bloemen ook langer mooi. Bloemen die verzonden moeten worden zet men eerst eenige uren ln water en pakt ae da» 1» een kist met vochtig mos of sphagnum om het onderste gedeelte der stengel». Bloeme» die een lange reis hebben gemaakt zet men eerst in kokend water; wanneer het water weer koel ls snijdt of knipt men eea stuk van de stelen en plaatst se 1» frlseh water. Wat donkere vrouwen moeten dragen. De vraag rijst dikwijls: wat voor kleuren moeten donkere personen dragen? En dan hoort men vaak beweren, dat zij lichte kleuren moeten kiezen. Maar dat is in het geheel niet met zulke zekerheid te zeggen, daar men rekening moet houden met de kleur van de huid. Donkere personen zijn veelal geel of vaal van gelaatskleur en het 1» dan vanzelfsprekend nifce raadzaam, zoo iemand dezelfde kleuren te laten dragen als vrouwen met een blanke huid. Iemand met een goede huidskleur en donker haar kan alle kleuren dragen, die blonde men schen kunnen dragen, vooral blauw vaa het lichtste tot het donkerste dessin, voort» geel of rood; deze laatste kleur ook in alla variatie», maar in bijzonder donker-rood of hei-rood met zwart of zonder zwart. Iemand, die echter bleek 1» en vaal, moet met de keuze der kleuren zeer voorzichtig zijn. Zij moeten zeker geen lichtgroen of beige dragen; ook met geel moeten zü zeer voorzichtig zijn en alle vale kleuren even eens vermijden. Zwart als avonddracht 1» voor donkere personen met vale tint zeer geschikt, maar overdag loopen zij groot risico hiermee doodech uit te zien. Wai men doen moet als me» te dik Ia. Het gebruik van eea menigte middel tjes, wier fabrikanten de krantenkolom men vullen met ontzettende advertenties, zou men vooral onze dames gemakkelijk kunnen aanraden, maar er niet voor kun nen instaan, dat dit inderdaad ook nog zou helpen. Evenwel kan men een dieet aanbevelen, dat heel zeker helpt. Zorg, dat u alle suikerhoudend voedsel vermijdt en ook alle stijfsel; dus moet men geen aard appelen, pap en suikerbeestjes eten. leesoh op zichzelf maakt een mensch niet dik, maar het is toch ln alle gevallen af te raden veel vleesoh te gebruiken. Heel goed zijn voor de vermageringskuur groenten en vruchten, hard werken in de buiten lucht, lange einden loopen, dagelijks ba den en op de nuchtere maag zure citroenen drinken. Burgerlijke Stand van Den Helder van 23 en 24 September 1930. ONDERTROUWD: J. Wijngaard en A. Bakker; J. Joug en A. A. Tamis- BEVALLEN: J. M. Veldman-Sehilder, a; T. J. Rieuwers—Mebbeling, z-5 1 rqdekker—Joest, z.; J. A. A. Gouwen- berg— v. Beusekom, d. OVERLEDEN: G. P. Goverts, 93 jaar v. DierendonskDroog, 60 jaar; F. Dilg—Hoogerheide, 80 jaar; B. F. de Jong, 59 jaar. maak dan reclame en doe het zoo, dat U het meeste effect bereikt I De wordt gelezen in alle krin- L" gen der bevolking van Den Helder en omstreken. Onze advertentieprijs is zeer bil lijk. Vraagt onze condities. ba het wasschen gebleekt ANSJOVIS onder Rijkscentrale per '/2 flac. 0.50 - flao. 0.75 ANSJOVIS FILETS per '/2 flac. O 45 - flac. 0.60 PALING IN GELEI per '/2 flac. 0.95 - flac 1.75 EGHTE ZEEUHVSCHE MOSSELEN per '/i flae. 0.40 Comestibles, Fijne Vleeschwaren Boter en Kaas Telef. 420

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6