GEMENGD NIEUWS De verkeerstelling te Amsterdam. Uit de Land- en Tulnbouwwereld. Binnenland. EEN MLLLIOENEN ER FENIS ONDER NEDERLANDSOH BEHEER? Duitsche weduwe zou haar rech ten kunnen bewijzen. „Het Volk" meldt uit Berlijn: Een gebeurtenis als een sprookje: op 20 October 1764 stierf te Paramaribo zekere Heinrich Schaap. Hij had een testament gemaakt, waarin, behalve eenlge legaten, zijn vermogen was vermaakt aan zijn bloedverwanten te Nordhausen inDuitsch land. De man, die voor het beheer van het vermogen moest zorgen, pleegde dief stal en schoot zich dood. De Nederland- sche regeering nam het beheer van de nalatenschap op zich. Véél was het niet: slechts 2600 guldens. Maar de beheerder Nederland is een nauwgezette instelling. Rente stapelde zich op rente, het bedrag groeide en de winst van boerderijen kwam daar nog bij. Thans is het bedrag tot tien millioen mark aangegroeid. Hoe het gekomen is, weet men niet, maar de familie in Duitschland is eens aan het Hollandsche consulaat te Berlijn gaan vragen of het waar was, dat er nog een oud erfenisje voor haar lag. De tijden zijn slecht en het informeeren kostt6 niet veel. De weduwe Pfeffer, zoo heet de eenig overgeblevene van de familie, en haar twee dochters zorgden er voor, dat zij de noodlge papieren kregen en zij zullen nu de millioenen in ontvangst kunnen nemen. Eén voorwaard© is er bij: de erf genaam moet drie jaren in Surinamegaan wonen. Tegen die voorwaarde zal zij stel lig geen bezwaar hebben. Tien millioen mark zijn een verhuizing waard I Het „Handelsblad" weet intusschen mede te deelen, dat van het geheele be richt niets waar is. Er is een 260021/, pet. inschrijving Grootboek N.W.S. over, sedert 'n honderdtal jaren. In 1863 waren er 131 erfgenamen voor, thans stellig 'n 400. Het is mogelijk, dat deze weduwe Pfeifer een der erfgenamen is. Dinsdagnamiddag tusschen vier uur en half vijf is het vliegtuig met de drie oranjewimpels niet boven de stad ver schenen en gisteren ging de verkeers telling dan ook door. Het was frisch herfstweer, met een weliswaar bedekte lucht, maar droog. Pas had men zijn huis verlaten of men stuitte al op tellers. De geheele stad was overstroomd met jongelui »die op hun tellen pasten*, 't Was een aardig beeld van de mede werking der burgerij aan het grootp werk, dat in de eerste plaats haar zelve zal ten goede komen. En het publiek had boven dien de waarschuwing in de couranten begrepenhet «beschaduwde* de tellers niet. Alleen hoorde men hier en daar een oude juffrouw in mans-1 of vrouwen- kleeren schamperen. Maar dat behoorde tot de uitzonderingen. Over het algemeen keek het publiek met ingenomenheid naar de nieuwste nieuwigheidde groote ver keerstelling 1 Deze telling blijkt, wat de organisatie betreft, goed voorbereid te zijn, zoodat men ook de beste verwachtingen mag hebben omtrent den uitslag de juistheid van het resultaat. Ook de verzorging van de 2500 hulp krachten is uitstekend. Het is geweldig, welke voorraden eten zijn ingeslagen en klaargemaakt. Ziehier een kleie statis- tiekje17.000 broodjes, 400 pond ham, 400 pond leverworst, 220 pond boter, 20.000 koppen koffie en thee, 60 K.G. biscuit om bij de thee te gebruiken. Vijf- en-negentig meisjeS, leerlingen van mid delbare scholen, onder 21 leidsters, snijden, smeren en deelen de broodjes Gisterenmiddag wedden op drie plaatsen in de stad (Militiezaal, Oude Stadsdruk kerij in de Nes en de school op bet Hekelveld) 1400 diners opgediend, be staande uit soep, vleesch, groenten, aard appelen en gebak. Wethouder Abrahams zal' hier een woord van dank spreken. Mede dank zij de zorgvuldige en royale verzorging is de stemming onder de tellers uitmuntend. In den loop van den morgen nam het getal zittenden toe. Vele omwonenden, winkeliers, enz., kwamen met stoelen aansleepen. Er was een ware verkeers tellingsgeestdrift in Amsterdam. Buitenland. ONLUSTEN IN EEN DORP. In een dorp bij Granada is het tot ernstige onlusten gekomen, in verband met verbodsbepalingen, welke uitgevaar digd waren door het staatsboschbelieer. De inwoners van het dorp hielden een groote demonstratie, waaraan door niet minder dan 400 personen werd deelge nomen. Enkele huizen werden verwoest en een aantal vrouwen probeerde de boschwachters te lynchen, hetgeen echter verhinderd werd, doordat de politie op het laatste oogenblik ingreep. EEN HEEL RARE CHINEES! Hij veroordeelt een landgenoot, die manifesten verspreidde, tot ge vangenisstraf. Een dag per manifest of ruim 41 jaar. Te Sjanghai werd vandaag veroordeeld Li Che Mob wegens het verspreiden van strooibiljetten tegen de nationalistische regeering. De rechter maakte, zooals men zaJ zien, het zich niet moeilijk. Rechter: Hoeveel strooibiljetten heeft men bij1 Li Che Mob gevonden? Agent: 15.000. Rechter: Een dag gevangenisstraf voor ieder strooibiljet. Li Che Mob keek ongeloovig en wilde weten, hoe lang hij precies moest zitten. Met de agenten begon men te rekenen en eindelijk had men het gevonden: 41 jaar en 35 dagen. Gelukkig voor Li Che Mob heeft men geen rekening gehouden met de schrikkeljaren. („Het Volk"). EEN EIGENAARDIG EEUWFEEST MONUMENT. Zeven arbeiderswoningen verloot Te Roeselare, in West-Vlaanderen, is een eigenaardig eeuwfeestmonument in gewijd. Het bestond uit niet minder dan zeven huizen, die onder de groote. arbei dersgezinnen van deze industriestad wer den verloot. De minister van arbeid en nijverheid, Heyman, woonde de plechtig heid bij en de hulpbisschop van Brugge, mgr. Lamiroy, had besloten de nieuwe woningen te zegenen. Aan de gelukkige winnaars werd vervolgens ook nog een premie van 6000 franos overhandigd. EEN CHINEESCH STAD DOOR ROOVERS UITGEMOORD. De stad Lihsjen in het Zuiden van de provincie Kansoe, is een maand geleden door een groote rooverbende overvallen. De bewoners der st ad boden vertwijfelden tegenstand, maar waren na een beleg van 4 weken zóó uitgeput, dat de roovers de stad konden binnen dringen. Zij richtten onder de bevolking een afsohu- welijk bloedbad aan. Volgen te Peking ontvangen berichten zijn er 8000 inwoners vermoord. De jonge meisjes werden door de roovers weggevoerd. EX-PRESIDENT IRIGOYEN. De Argentljnsche ex-president Irigoyen heeft, naar La Prenza meldt, aan boord van den kruiser „Buenos Aires" een beroerte gehad; hij moest in het marine hospitaal te Rio Santiago opgenomen worden. Zijn toestand is iets verbeterd, doch bleef ernstig. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN HET DOMBROWER KOLENBEKKEN. Vier menschen omgekomen. Nabij Sosnowitz in hot Dombrower kolenbekken (Polen) is Maandagavond een ernstig ongeluk gebeurd dat vier slachtoffers heeft geëisaht. De auto van den Katholieken Priester Bamojski die vier passagiers bij zich had, botste bij hot station Maozek, toen hij' den spoorweg wilde oversteken in volle vaart tegen een voorbijkomenden trein en werd ongeveer 20 M. meegesleurd; toen de trein tot stil stand kwaim was de auto geheel vernield. Vier inzittenden, nap.L twee priesters, een dame en de chauffeur waren onher kenbaar verminkt. Alleen het zoontje van de daime kreeg wonder boven wonder geen letsel INCIDENTEN TE HAVANNA. Bij een betooging van studenten is het te Havanna tot een botsing gekomen. Er werden 6 menschen gewond, waarvan 2 zeer ernstig. De botsing ontstond, toen de studenten, die gewaipend waren, onder het geroep: „Weg met Machado" in de lucht vuurden' en in de richting van het paleis van den president marcheerden. De politie poe-gd© de studenten te ont wapenen, waarbij' een handgemeen ont stond. Toen plotsëlng iemand riep: Er wordt geschoten, opende de politie het vuur. Een vrouw, die stond toe te kijken, werd gewond. Ook in .andere deelen van de stad kwam het tot kleine botsingen. Talrijk© studenten werden gearresteerd. JOHAN VON KEPPLER. 1630—1930. Te Regensburg is met groote plechtig heid de 300ste sterfdag herdacht van den grooten astronoom Johan von Keppler. Den 15en November a.s. zal het n.1. 300 jaar geleden zijn, dat een der grondleg gers van de moderne astronomie Johan von Keppltr te Regensburg is overleden. Hij werd in 1571 te Weilderstadt in Wtirt- temberg geboren en was de zoon van zeer behoeftige ouders. Von Keppler is vooral bekend gebleven door zijn volgen de drie wetten: 1. De planeten bewegen zich rond de zon in elipsvormige banen; de zon staat in een der brandpunten. 2. De voerstraal der planeet beschrijft in gelijke tijden gelijke sectoren (wet der perken). 3. De vierkanten der omloops tijden staan tot elkaar in dezelfde ver houding als de derde machten der halve groot assen (harmonische wet). NIEUWS UIT RUSLAND. 50 nieuwe Russische sprekende films te verwachten. In het komende jaar zullen vermoede lijk een 50-tal nieuwe Russische spreken de films worden vervaardigd. Ook wat betreft de apparatuur zal een groei wor den bewerkt door het in den handel bren gen van een 600-tal talkie-installaties. Tekort aan brandstoffen ln Rusland. Tengevolge van een crisis in het brand- stoffenbedrjjf, is er in Rusland een tekort aan brandstof ten bedrage van ongeveer 8 millioen ton in het algemeen en van 2 millioen ton steenkool in het bijzonder. Russische plannen Inzake aero- nautiek. Naar de „Pravda" mededeelt in een ar tikel: „Hedendaagsche Aero-nautiek en „O, kijk eens gauw, jufl Je zocnn Wiliie heeft een vMiegmeajien gevangen 1" Passing Show, Londen. onze vooruitzichten", zal ook Rusland zich op een sterke uitbreiding op het lucht vaartgebied toeleggen. De plannen zijn gereed voor den aanbouw van enkele dui zenden vliegtuigen en een honderdtal luchtschepen. De uitvoering van de ver schillende werken is opgedragen aan de Dirigable Astroy en de Aviastroy, twee groote oonstructiefabrieken Ln Rusland. DE EERSTE JEUGDHERBERG IN FRANKRIJK. Nu Duitschland reeds een 4000 jeugd herbergen telt en deze Instelling ook in Holland opgang schijnt te maken, zal men ook in Frankrijk met dit instituut begin nen. Te Bierville (Seine-et-Oise) heeft men den eersten steen gelegd van de eerste jeugdherberg. ALKMAAR VOOR DEN POLITIERECHTER Middagzitting van 29 September. Geen eerbied betoond voor Rijks- eigendom. De twee eerste introducées, heden per soonlijk ter zitting verschenen, waren de jeugdige hoeren Hendrik I., oud 18 jaar, en de 17-jarige Wililebrordus L., beiden los werklieden te Den Helder, die zich in den schemeravond van 16 Mei verstout hadden een lat af te trekken van een bij de artilleriekazerne staand hek. De bedde delinquenten erkenden openhartig het feit, evenzeer, dat zij geen vergunning hadden ontvangen deze Rijksiat geweld dadig te verwijderen. Het was hun te doen om op het terrein der verlaten kazerne gymnastiekoefeningen te maken. Eisch tegen Hendrik I. 10 boete of 10 dagen hechtenis, tegen W. L. 7 boete of 7 da gen tuchtschool. De verdeldiger vim den minderjarigen Wfilebrordusi, mr. Jozephus Jitta, die ook de juridische zorg voor Hendrik I. op zich had genomen, zag zooveel bezwaren in de dagvaarding, dat daarop zijn inziens geen veroordeeling kon volgen. Overigens pleitte verdediger 'het opleggen van een geringer boete. De officier was het niet eens met de opvatting van verdediger met betrekking tot de dagvaarding en repli ceerde plichtmatig, waarop natuurlijk du pliek niet uitbleef. De politierechter hakte den gordiaan- scben knoop door en veroordeelde eersten verdachte tot 6 boete of 6 dagen en no. 2 tot 6 boete of 1 week tuchtschool. De eer en goeden naam van een hulsmoeder bezwalkt. Op den 28 Juti dezes jaars had de ge huwde mej. Rietje K., echtgenoot© De V.' te Eeniigenburg, gem. St. Maarten, onder een gewichtig gesprek met een paar bur gerjuffrouwen, de dames Stoop en De Ruiter, over een derde buurvrouw, mej. H. Koesen, huisvrouw J. Groot, deze dame zonder eenige restrictie beticht van eenige voor een eerzame huismoeder minder eer volle feiten, die we welvoegelijkshalve hier verder onbesproken zullen laten. De be lasterde dame, weinig gesticht over deze aanranding van haar eer en goeden naam, deed klacht bij den burgemeester van St. Maarten. De loslippige dame moest thans terecht staan, doch was jammer genoeg niet aanwezig. Het schijnt een' lastig mensch te zijn en de officier requireerde 30 boete of 30 dagen. Zij werd daarop wegens smaad veroordeeld' tot 20 boete of 20 dagen. Beschadiging van een Wieringer dijkje. Een met name Jan B. uitgeroepen^ doch niet verschenen verdachte uit Wieringen werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Juli den 16-jarigen arbeider A. Mors opdracht had gegeven een gedeelte van den in on bruik geraakten Stontelerdijfc af te gra ven. BUikbaar kon door hiet polderbe stuur*, dat den dij k beschouwd© als water- keering, deze dijkbesohadiging niet wor den getolereerd, vooral niet omdat aan Jan B. daarvoor geen vergunning was ver leend, die hij trouwens ook niet zou heb ben gekregen. Ter zake d'it feit werd ge vorderd 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis niet minder gepeperd werd' be paald op 50 'boert© of 60 dagen, conform requisitoir. Een flesch gebruikt als krachtmiddel. Een lieer uit Wieringen, met name Harm H., niet verschenen, had1 op 10 Juli den heer Jacob Zijlstra te Den Oever eerst een glas bier in 't gelaat geworpen en hem later onthaald' op een slag met een bier- flesch op het hoofd, dat de glassplinters rond vlogen en het hoofd van Jacob ook niet onbeschadigd bleek. Het bleek, dat beide partijen stevig aangeschoten waren en het hier een heftige dronkemamsruzie betrof. Eisch aanhouding tot over 5 we ken, Conform besloten. Ruiten ingemept. Een Heddersch ingezetene, genaamd AdSr. Joh. B., die verzuimde zijn opwach ting ter zitting t© maken, had te Den Hel der op 10 Juli eien'ige ruiten vernield in de woning bewoond dloor den heer C. Mooij aldaar. Hij bezigde daartoe een klomp en timmerde 5 ruiten in- Mej. Mooij was niet thuis, doch zag in de nabijheid de euvel daad geschieden. De schade bedroeg 18.50, die niet betaald weid. Jammer ge noeg had mej. Mooij geen machtiging van haar echtgenoot, die vordering tegen den vernieler in te stellen. Gevorderd werd 25 boete of 25 diagen. Vonnis overeen komstig eisch. Een wederspaimeling tot besluit. Een bewoner van Den Helder, Albert de R., nergens in of buiten het Rechtsge- bouw waarneembaar, had zich 9 Juli al daar schuldig gehxaakt aan wederspannlg- heid' contra den agent van politie Nijhof, die zich genoodzaakt zag hem wegens openbare dronkenschap in t© rekenen. Volgens verklaring van den agent is ver dachte een geschikte man, indien de jeneverduivel hem niet t© pakken heeft. Hij had nog geen veroordeeling onder gaan. Op voorstel van den officier werd de zaak geschorst tot 3 Nov., in afwach ting van een reclasseeringsonderzoeik door den heer Wiggers. Waarna volgde: slui ting der zitting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 80 September. Gelegenheid geven tot automatisch Hazardspel. De heer Petrus D., vroeger t© Liramen, daarna te Schagen, Hoorn, Amsterdam, Alkmaar, Wieringen en thans logement houder te Den Helder woonachtig, was niet aanwezig om rekenschap van het fedt te geven, dat hij. in den loop dezes jaars in zijn looaliteit, door middel van een ver nuftig uitgedacht automatisch werkend kastje, de op winst en spel beluste aanwe zigen gelegenheid had verschaft tot het door d© wet zoo streng verboden hazard spel. Het was heel jammer, dia tde politie juist ingreep op het moment, dat de heer D. voornemens was het min of meer ge vaarlijke gezelschapsspelletje t© verkoo- pen, wamt dlam was ©r niets te doen ge weest. Gehoord worden d© twee heeren politie agenten-rechercheurs, die het feit hadden geconstateerd en geverbaliseerd- De heer officier, het bewijs in alle op zichten geleverd achtende, was de meening toegedaan, dat het hier niet betrof een be hendigheids-, wat niet strafbaar is, doch een geluk»- of kansspel en vorderde 25 boete of 26 dagen, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen toesteL Overtreding Arbeidswet werken weg- verbetering te Anna Paulowna. De heer Hendrik Willem KI., bedrijfs leider der firma Delis en van Heeskeren te Halsteren, had terechtgestaan in eerste instantie voor den Kantonrechter te Scha gen ter zake overtreding der Arbeidswet met betrekking tot de zoogenaamde beurt- regeling. Het 'betrof hier het warkverlof van twee werklieden uit Halsteren. Verdachte werd; veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen, welk vonniB de officier billijk vond en derhalve bevestiging vor derde. In deze zaak werd de heer Rus, ambtenaar der inspectie te Haarlem, als getuige gehoord Openbare schennis der eerbaarheid. De niet*ter zitting verschenen C. J. van Br., een ingezetene vam Oud-Karspel, had zich aldaar op 28 Juni ver van behoorlijk en eervol gedragen, door zich ten over staan van eenige onschuldige kinderen in artikel 237 Wetboek van Strafrecht, schuldig te maken aan misdrijf, bedoeld Van belanghebbende vernamen wij dat 7 dagen gevangenisstraf werd gevorderd en meenen we begrepen te hebben, dat ook ter beschikking stelling der regeering tegen het gevaarlijk persoontje werd ge- requireerd. Hierna sluiting der zitting. AVONTUUR „Klommen zij dan niet als katten in het wantdaaraan dacht ik, toen ik eenige jongens zag klimmen in den hoogen Mastpaal op het terrein van de firma Stoel aan het zwarte pad van de Binnen haven. Het verdere gedeelte van dat versje, waaraan bovenstaande regel is ontleend, vergat ik maar liever om toch vooral te doen uitkomen, dat er generaties zijn voorbijgesneld sedert de gebeurtenis plaats had, die tot inspiratie voor het vorsje diende, maar dat hetzelfde soort bloed de jongens van thans ook nog doorstroomt als het op klauteren en klim, men aankomt. Vroeger waren het de zeilschepen in de Binnenhaven hier, die menig jongen ver leidde tot het ondernemen van eene klim partij naar de hoogste top aan boord, doch nu dergelijke objecten niet meer te vinden zijn om zijn klimlust te bevredi gen, grijpt hij elke andere gelegenheid met graagte aan, die hem kan voeren ver boven het gewriemel der aardbewoners. En zoo vindt hij nu weer een prachtige gelegenheid om zich te verheffen ver boven den grond in den goed vertuiden mast. Het klimmen wordt hem gemakkelijk gemaakt doordien er aan den mastpaal verschillende voetsteunpunten zijn aan- gebracht, dienende voor de werkers om het hijschtaliewerk te ordenen. Het is nu en dan een va-et-vient in den mast van op- en neergaande jongens. Het schijnt of het voorbeeld de andere jon gens aantrekt en hen toeroept: dat moet je ook probeeren. Ook in dat opzicht is er niets veran derd ln de jeugd, want in onze jeugd was het precies gelijk; wat de een aandurfde meende ook de ander wel te kunnen. Het spelletje van op en neer in den mast schijnt echter ten slotte de bekoring van het nieuwe te verliezen, of misschien zit er niet voldoende risico-kans in om hert blijvend interessant te houden. En daarom hebben de ondernemend- sten uitgedacht zich, vanuit het masttop, je langs het vertuiende staaldraad zich te laten afzakken naar omlaag. Inderdaad zit daarin een stukje bra- nour, want niet allen wagen die afgljj. manoeuvre. Daarin zit nu juist voor de wól-durvers het bekorende: te doen het geen anderen niet doen. En ziedaar het probleem van alle tij. den: uitblinken. Het woord „sportief", kenden wij vroe ger niet. Niettemin was er bij ons ook de drang om datgene te doen, hetgeen ande- ren niet konden of niet durfden. Dus een „record" slaan. Gelukkig ontaardde dat niet in exces sen, zooals dat thans nogal eens voor komt Het was meer een spelletje van de jeugd, hetgeen verdween als men in het stadium was gekomen op eigen wieken te moeten leeren drijven. Nu bemoeien zich allerlei gewichtig- heidjes met hetgeen wij als behoorende tot de jeugd beschouwden. Alles is gereglementeerd en beclubt en alles gaat volgens vaste baantjes en lijn tjes en het eigendommelijke van de uit- blinkerij is wel wat in het gedrang ge komen en alles is meer gemaszregelt Waaruit is te ooncludeeren, dat de mensch een gewillig kuddedier is. Het zal wel beter zijn misschien dan vroeger. Maar het zien van de klim- en afglijpartïj in en uit den mastpaal bewees me, dat er daarnaast toch nog individuën zijn met afwijkende neigingen en die het bestaan op eigen houtje sportieve toeren te on dernemen. Dat zijn misschien de naturen behept met zin voor onafhankelijkheid. Luidjes, die moeilijk in het gareel kunnen loopen en het liefst hun eigen weggetje gaan, al bestaat er dan de kans van het groote risioo: d'r op of d'r onder. Zou de maatschappij dat soort men schen eigenlijk niet altijd noodig heb ben? Menschen, die wat aandurven; die zich voelen aangetrokken door het risico- element en het zekerheids-element als iets minderwaardigs verwerpen. Velen hunner zullen ten onder gaan; weinigen zullen slagen, doch met dat slagen hebben ze soms banen gevonden, die diepe pei* pectieven openen. De zucht naar avontuur blijft en de klimpartij van de jongens in den mast paal is daarvan zoo'n uiting. ROBINSON. DE NOOD IN DEN NOORD- HOLLANDSCHEN TULNBOUW. De soc.-dem. fractie der Staten heeft het volgende voorstel ingediend: De Staten, van oordeel, dat de toestand van den tuinbouw in ons gewest opnieuw het treffen van bijzondere maatregelen noodzakelijk maakt; wijders van oordeel dat deze maatregelen het resultaat behoo- ren te zijn van samenwerking tusschen Rijk, provincie en gemeenten; overwegen de echter, dat de noodtoestand vordert, dat zonder verwijl een zekere hulp worde verleend; machtigen Ged. Staten om, op het voetspoor van de in 1923 getroffen regelingen, thans wederom garantie te verleenen van rente en aflossing van voorschotten, aan noodlijdende tuinders te verstrekken, met dien verstande even wel, dat de rente, aan voorschotnemers te berekenen, niet hooger zal zijn dan 3 pel 's jaars. FAILLISSEMENTEN VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN. „Geen bona fld© zaken." De Tel schrijft: j Naar aanleiding van het feit, dat in de laatste weken veel bloombollenhandelaren in staat van faillissement zijn verklaard, hebben wij ons tot het bureau van de Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur gewend met het verzoek om in- lichtingen. Men deelde ons mede, dat in de kringen van bloembollenhandelaren deze faillisse menten, in stede van ongerustheid te wekken, tot tevredenheid stemmen. Want de gefailleerde „bloembollenhandelaren kunnen ternauwernood op dezen naam aanspraak maken. Den laatsten tijd toch verschenen er in diverse dagbladen aa vertenties, waarin zaden en bollen te kooP werden aangeboden, meestal door firma s, die zeer weidsche namen droegen, doe waarvan men te voren nimmer gehoor had. Ging men op deze aanbiedingen 11 dan ontving men óf in het geheel niev»« óf vrijwel onbruikbaar materiaal. Verscn lende lieden, die zich bloembollenland laren noemden en als zoodanig in het m delsregister waren ingeschreven, w®® ten zich aani dleze praiafctijken ^o| welke in die hand wekten gewerkt door* de toosten dier advertenties niet bil v uitbetaling behoefden te worden T°', Thans tracht men aan deze handeimE paal en perk te stellen, door terstond plaatsing der advertentie geld te ets® en bij niet-betaling een faillissemer^fi vrage in rt© diienen. De bona fide biow4

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10