ORANJE-NASSAU Fa.H.BOOY&ZOON ANTHRACIET ZOMERPRIJZEN BINNENLAND. pepermunt GEMENGD NIEUWS Voorstel tot «.195.090. het opnemen van TWEEDE KAMER. litie P. H. van Kempen, den opperwacht meester van de marechaussee L, Gurfs en den rechercheur Oopier, allen uit Oss. Binnenland, WIJ NOTEEREN NOG STEEDS MAATREGELEN VOOB TUINDERS? Vragen aan GetL Staten nm N.-Hc41ajnL Het Vrijiz. Dem. Statenlid ybjq K-Hol land, de heer P. Kostelijk, te Heetr Hugo- waard, heeft de volgende vlagen gesteld aan Ged. Staten: Zijn Gedep, Staten voornemen* te overwegen, welke maatregelen naar aan leiding van de kt den land- en tuinbouw lieerschende crisis door die provincie zou den kunnen worden genomen? Zijn Ged. Staten bereid, het resultaat naar die eventueel© overwegingen aan de Staten mee te doelen? DE BEGROOTING VOOR 1931. Gedep. Staten hebben aan de Staten het ontwerp-begrooting van de provinciale inkomsten en uitgaven voor den dienst 1931 aangeboden. In hun toelichting schrijven Gedep. Staten o.a.: Het batig saldo der rekening over 1928 bedraagt, voor zoover daarvoor niet reed» beschikt is, 2.405.269, welk bedrag het batig saldo der rekening over 1927 met rond 760.000 overtreft. Hoofdzakelijk in deze 760.000 wordt het tegenwicht ge vonden van de verhooging met 250.000 van de storting in het wegenfonds, van de vermeerdering met 155.000 van de on derhoudskosten van het Amstelkanaal en van het bedrag dat voor rente en aflossing van sinds de vaststelling der vorige be- grooxing gesloten leening moet worden be taald, voor zoover dit in 1931 niet van do bedrijven wordt terugontvangen. Verder is, dank zij de -hooger© op brengst, die van een opcent op de inkom sten en vermogensbelasting mag worden verwacht, de begrooting zonder verzwa ring van den belastingdruk sluitend ge maakt. Weliswaar moeten d© opcenten op de zooeven genoemde belasting van 5 tot 11 worden verhoogd, doch dit is uitsluitend het gevolg van de wetswijziging waardoor aan de provincie de bevoegdheid tot het heffen van opcenten op de personeele be lasting is ontvallen. Hadden reeds het vorig jaar geen opcenten op de personeele belasting mogen worden gelegd, dan zou den Gedep. Staten toen ook hebben moe ten voorstellen de opcenten op de inkom sten en vermogensbelasting tot 11 op t« voeren. Tot het heffen van 20 opcenten op de grondbelasting voor de gebouwde en on gebouwde eigendommen werd door de vergadering der provinciale staten reeds dezen zomer besloten. De begrooting sluit voor den gewonen dienst voor inkomsten en uitgaven met 'n bedrag van 59.163.350 De staat van de schulden der provincie op 1 Januari 1931 bedraagt 76.977.000. Ge deputeerde Staten stellen voor, hen te machtigen de volgende geldleeningen aan te gaan: 145.400 wegens bijdrage voor den bouw van een nieuwe sluis te IJmuiden met bijkoinende werken en verbetering van het Noordzeekanaal; 3.609.000 voor kosten van uitbreidings- werkzaamheden ten behoeve van het pro vinciaal electriciteitsbedrjjf; 2.400.000 wegens kosten van uitbrei dingswerkzaamheden ten behoeve van het provinciale waterleidingsbedrijf; 26.000 wegens kosten ten behoeve van de ontginning van landgoederen onder de gemeente Castricum; 500 wegens bijdrage aan het provinai- aan ziekenhuis Santpoort; 15.000 wegens bijdrage aan het pro vinciaal ziekenhuis voor onvoorziene werkzaamheden van buitengewonen aard. Voorts stellen Gedep. Staten voor, ter bestrijding van de uitgaven der provincie in de dienstjaren 1931 voor dat jaar te heffen 11 opcenten op den aanslag der be lastingplichtigen en 11 opcenten op de hoofdsom van de vermogensbelasting. GELDLEENING NOORD-HOLLAND. Naar wij vernemen stellen Gedeputeer de Staten van Noord-Holland voor een geldleening aan te gaan groot 6.195.000 tegen een reëele rente van ten hoogste 5 pet. Van dit bedrag wordt voorgesteld 3.609.000 te bestemmen voor uitbreiding van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf en 2.400.000 ten behoeve van uitbreiding van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. DE BURGEMEESTER VAN DEN HAAG. Aftreden van mr. Patljn. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr, J. A. N. Patijn, is met ingang van 1 October ambteloos burger. He publieke oordeel over hom, voorzoo- ver dat in d!e dagbladen1 tot uiting kwaimi, was niet onverdeeld welwillend, schrijft het Handelsblad. Burgemeester Patijn heeft dat ongetwijfeld aan zichzelf, aan zekere eigenschappen van hem, te wijten. Hij had het „gebrek", om in de raadszaal op een gegeven oogenblik precies te zeg gen, wat hijl imleendie. Hiji zei dat dan bo vendien op een toon, die dengeen, die hem niet degelijk kende (en dus niet wist, dat hlij het zoo kwaad niet bedoelde als bij het zeidie), aanstoot geven moest. Hij had dat gebrek tegenover iedereen, waar lijk niet alleen tegenover dragers van overtuigingen, welke hem geheel vreemd Hevea-product Vraagt t><4 Uw •choenmafcar waren. Men noemde dat een gebrek aian tact, dat spreekwoordelijk is geworden, wanneer men' het over burgemeester Pa tijn had. De heer Patijn is eeni buitengewoon Ijverig, eerlek en oprecht burgemeeser geweest. De toewijding aan zijn ambt zal door iedereen worden erkend. Zijn be langstelling strekte zich uit tot het g©- heele plaatselijke leven. DE RIJKSWEG ROTTERDAM- HOEK VAN HOLLAND. Bij de betrokken gemeentebesturen ls thans ter visie gelegd het onteigenings plan voor den aanleg van den rijksweg RotterdamHoek van Holland. Volgens deze stukken zal de weg een aanvang nemen aan de Westelijke zijde van de Delfshavensche Schie te Rotterdam, pas seert met een zeer hooge overbrugging de Schie bij Schiedam en den spoorweg naar Delft, kruist met een vaste brug de Poldervaart en de Vlaardingsche Vaart. Vergadering van Dinsdag 30 September. Verklaring van den heer Win koop. De heer Wüikoop (Comxo,) legt de volgende korte verklaring af: „Ik heb het woord gevraagd om een korte verklaring af te leggen. Daar de partij, die mij als vertegenwoordiger aan wees, zich heeft ontbonden, nadat zij be sloten had, dat de leden zich bij de Com munistische Partij Holland, sectie van de Derde Internationale, zouden aansluiten, meen ik die verklaring in de Kamer aan de Nederlandsche arbeidersklasse schul dig te zijn. „Ook ik heb mij bij de O. P. H., sectie van de Derde Internationale aangemeld; en ik heb dit gedaan, omdat ik de politiek en de discipline van deze partij en van de Communistische Internationale volledig onderscheid en erken. „Het is duidelijk, dat ik hiermee uit spreek en erken, dat de strijd tegen de O. P.H. gevoerd, het gevolg is van een ver keerde politiek mijnerzijds. Ook spreekt het vanzelf, dat deze verkeerde politiek in mijn parlementair optreden naar voren moest komen en is gekomen, reeds door dat deze politiek tot de voor de arbeiders zoo funeste afscheuring van de Internati onale heeft geleid. Zoodoende werd het ook in het parlement tot een tactiek, die in concreto zoowel ten aanzien van „Indo nesiërs" als ten opzichte van de massale vakbeweging, den strijd der werkloozen en de stakingsconflicten, het revolutionai re arbeidersfront, den strijd tegen het imperialisme, den oorlog en het fascisme van het internationale oommunisme af en objectief naar het reformisme te leiden. „De communistische internationale heeft tegen een verkeerde politiek terecht den sterksten strijd aangebonden en zij heeft in dezen zoowel door de objectieve ontwikkeling der historie als volgens mijn persoonlijke zienswijze zonder eenig voor behoud op alle punten gelijk gekregen. „Het is op deze gronden, dat mijn partij is ontbonden en dat ik heb gecapituleerd; en ik verzoek u er nota van te willen nemen, dat ik van u af aan in de Kamer optreed als lid van de fractie van de C.P. H., sectie van de Derde Internationale". De verklaring werd met hoongelach ontvangen. De aanhouding. De politiemannen zijn naar Den Bosch gereisd, omdat reizigers van Oss te 's-Her- togenbosch moeten overstappen. De eerste trein de beste, welke zij aanhielden, ver voerde den gezochte. HÜ was in het bezit van een rieten koffertje en een nieuwen fiber koffer toen hij' op het perron werd aangehouden. In de eerste plaats werd naar zijn naam gevraagd, welken hij onmiddellijk -opgaf, wat ten gievioge had dat de man geboeid naar den politiepost bii het station werd gebracht. Hem werd gevraagd of hij ook kon hegrijpen, waarom hij aangehouden werd en daarop antwoordde hij: „dat zul len jullie wel weten". Toen op een nadere verklaring werd aangedrongen, zeide hij zijn broer te Rotterdam te hebben besto len. Nadat bij fouilleering in een van de koffers een nieuwe bebloede bijl gevon den was, werd hem gevraagd wat hij daar mede had gedaan. Hij' antwoordde, dat hij daarmee de vrouw van zijn broer had ge slagen. Hij wist evenwel niet of zij dood was. Hij gaf op, uit wraak tegenover zijn broer te hebben gehandeld, omdat zijn broer hem niet voldoende geld verstrek te. Hij zeide lang genoeg in armoê te heb ben geleefd en ook wel eens in weelde te willen leven. Hoe dë verdachte tot zijn daad kwam. Dinsdagmorgen is de verdachte per eerste gelegenheid naar Rotterdam op transport gesteld, waar hij onmiddellijk na aankomst op het bureau Bergsingel door den commissaris van politie C. G. kvan Gulden werd verhoord. Uit dit ver hoor bleek, dat de aangehoudene Zater dag naar Rotterdam is gekomen met het doel om zijn broer te bestelen Hij heeft Zaterdag en Zondag hierover nagedacht en Maandag besloot hij uitvoering te geven aan zijn plan. Vóór hij zich naar de woning begaf, waar hij zeker was slechts zijn schoonzuster te zullen aantreffen, heeft hij in de stad een bijl gekocht, wel ke hij onder zijn jas heeft verborgen. Voor zijn schoonzuster had hij eenige gra- mofoonplaten meegebracht, ten einde een motief voor zijn bezoek te hebben. Zoo dra hij in de woning aan de Willebror- dusstraat kwam, trof hij zijn schoonzuster gekleed om uit te gaan. Hij begreep toen wel, dat zijn schoonzuster hem niet alleen in de woning zóu achterlaten en toen zij dan ook uit een kast in de achterkamer haar huissleutels ging halen, heeft hij de bijl voor den dag gehaald en haar daar mee den schedel ingeslagen. De vrouw had toen het kind op den arm. Het kind is gevallen. De verdere verwondingen heeft hij eveneens met de bijl toegebracht, uitge zonderd een wonde in den mond, welke hij met het broodmes, dat hij uit de keuken heeft gehaald, heeft toegebracht uit wraak tegenover zijn schoonzuster, die hem volgens zijn flieening altijd zwart maakte bij zijn broer. Nadat hij de vrouw had vermoord, heeft hij met de bijl het schrijfbureautje geforceerd en het geld er uit genomen. Daarna heeft hij het kindje van negen maanden opgenomen en in de tusschen- kamer in het bedje gezet. DE HEMBRUG WEDEROM AANGEVAREN. Een treiler onder dë brug be klemd. 'Geen stagnatie van het spoorwegverkeer. Dinsdagavond om ongeveer half negen de stoomtreiler Zuilpool, IJmuiden 46, belde buren werd hierdoor nog ver scherpt. K. werd door de politierechter De Rotterdam tot .15 boete veroordeeld. Dit proces lokte wederom nieuwe ruzieuit. K. schold zijn buurman Soh. en diens vrouw voor imeineedlgen uit. Op 10 Augustus, te omstreeks half zes, wachtte K. zijn buurman Schotman op> voor de woning op die brug. Toen Sch. naar huis kwami viel K. hem, met een scheermes, dat hij geopend in den droeg, aian en bracht Sch. eenige ernstige wonden aan den hals toe, waardoor deze kort na den overval overleed. Op 14 Februari j... stond K. terecht voor de Rotterdamsche Rechtbank en werd1 wegens moord veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 jaren. In hooger beroep heeft het Hof In den Haag verd. op 3 April tot 12 jaren gevangenisstraf "Veroordeed. In cassatie had de Hooge Raad de zaak naar het Aimsterdainsche Hof verwezen. Dinsdag had K. zich voor het Amster- damsche Gerechtshof te verantwoorden wegens imioord, subs. doodslag, subs. zware mishandeling of mishandeling den dood tengevolge hebbende. De advocaat-géneraal, mr. Harixma thioe Slooten', achtte het primair ten laste gelegde, de moord, wettig en overtuigend bewezen, eischte vernietiging van het vonnis van de Rotterdaimsche rechtbank en opnieuw rechtdoende verdachte's ver oordeeling wegens moord tot een gevan genisstraf van 15 jaren. Verdachte bleef volkomen kalan, op de publieke tribun* ontstond eenige beroe ring. EEN KIND VERBRAND. Ten gevolge van het spelen met lucifers. Maandagavond om zeven uur werd een brandje ontdekt in een huis aan de West- molenstraat te Schiedam, dat bewoond wordt door de familie Tettelaar. De vader van het gezin werkte in een werkverschaf fing in Drente, de moeder was den heelen dag afwezig. Toen de buren een onder zoek instelden, bleek er op zolder een bed in brand te staan. Op dit bed werd een zevenjarig dochtertje van het gezin ge vonden, dat met zware brandwonden was overdekt. Een kind van vijf jaar stond bij het bed, en ook liep- op zolder nog een driejarig kind rond. Geen van deze twee kinderen had evenwel letsel bekomen. Het brandje, dat was ontstaan doordat de kinderen met lucifers speelden, was spoe dig 'gebluscht, maar het met brandwonden overdekte kind is s nachts in het ge meente-ziekenhuis, waarheen het ver voerd was, aan de gevolgen der bekomen verwondingen bezweken. Het aouelijksche iTdclel ten KI HU opwekking en Bnp ysNsa verfrissen!nq. gen ook niet meer eten!' trok hij een blin- zak kend voorwerp te voorschijn en schoot. Hij bleek met traangas gevuurd te heb ben en de uitwerking beantwoordde vol komen aan zijn verwachtingen. Snikkend sprongen alle aanwezigen van hun stoelen op en kozen het hazenpad, hun heerlijk soupertje in den steek latend. De hongerige luchtheld, die grinnikend het tooneel stond aan te zien, werd even later gearresteerd. N KWEEKSCHOOL VOOR DE ZEEVAART. Een afscheid. Dinsdag heeft de kleermaker H. v. d. Molen na 36-jarigen trouwen dienst de Kweekschool voor de Zeevaart verlaten. Nadat de Kweekschoolvlag was geheschen aan den gaffel van het bekende Instruc tieschip op de binnenplaats, werd de heer v. d. Molen met zijne echtgenoote de re creatiezaal binnengeleid, waar hem een bloemstuk werd aangeboden. De commandant, de heer J. Oderwald, wees op den mooien staat van dienst en memoreerde de saamhoorigheid van kwee die gesleept wordende uit Amsterdam met den voorsteven beklemd geraakt onder de Hembrug, zoodat de Hembrug niet kon worden opengedraaid. De ijzeren voormast van den treiler is gedeeltelijk bij de botsing met verwrongen. Personeel van de damsche Droogdokmaatschappij heeft met behulp van een steekvlam de mast van het vaartuig trachten los te maken. Het spoor wegverkeer ondervindt geen vertraging. Des avonds was ook het scheepvaart verkeer weder hersteld. BuTtenland. PARIJS BIJ NACHT. Vier overvallen in één nacht V Gedurende de laatste nachten zijn te Parijs verscheiden© razzia's gehouden in verband met het steeds toenemend aantal overvallen op voetgangers. Alleen in den nacht van Zaterdag op Zondag werden 41 personen gearresteerd, onder wie 22 bui tenlanders. Dit heeft echter niet kunnen verhinde ren dat er gedurende den nacht van Zon dag op Maandag toch vier aanrandingen hebben plaats gehad. Op de ALlée de Longchamp werd een student overvallen door een met een revolver gewapende bandiet, die in het struikgewas verdween na hem van een portefeuille met 600 francs te hebben beroofd. Op den hoek van de Avenue de la R6- puhlique en Avenue Gallieni werd een koopman door drie mannen overvallen. Hij wist zich los te rukken en aan zijn aanranders te ontkomen. Toen de directrice van een bioscoop de brug 1 zich om één uur 's nachts huiswaarts be- Amster- gaf en voor de deur van haar woning in de Rue de Grenelle was aangekomen, werd zij door een zwerver vastgegrepen, die haar tasch met 1500 francs ontstal. Ten slotte werd in de Rue Louis- Fran cais een reeds bejaarde juffrouw door een onbekend gebleven individu van haar taochje met geld beroofd. DE MOORD TB WADDINXVEEN. Tegen verd. K. Is 15 jaar ge vangenisstraf geëischt. Op 10 Augustus van het vorige jaar werd het dorp Waddinxveen in opschud ding gebracht door een moord. De 36- jarige houtbewerker A. K. vermoordde HONDERD-DUIZEND DOODEN TENGEVOLGE VAN ONGEVALLEN. In de Ver. Staten. President Hoover heft een boodschap gericht aan het Nationaal Veiligheids- congres, dat Maandag te Pitsburg werd kelingen onderling en van kweekelingen en personeel, die bij bezoeken van oud- kweekelingen zoo bijzonder tot uiting kwam, als zij d|® heer v. d. Molen op de kleermakerij aantroffen en ook nu weer, nu zij hem bij zijn vertrek wilden huldi- ruzie met zajn buurman Schotman over Hoover, dat er in het afgeloppen jaar in een heg, die voor een gedeelte over het de Vereenigde Staten ongeveer hondeaicll- terrein van K. hing. De houtbewerker had de heg voor een gedeelte afgeknipt. Schotman was hier zeer verontwaardigd gen. Met eenige hartelijke afscheidswoor- over eni diende een aanklacht tegen K. in den bood hij den heer v. d. Molen een sou- we8ena vernieling. De veete tusschen de venir aan. Voorts werd gesproken namens officie- ren en leeraren, het personeel, de boots lieden, namens de kweekelingen en oud- kweekelingen. Den heer Van der Molen die met enkele woorden dank zegde, wer den daarbij verschillende geschenken aan geboden. DE MOORD TE ROTTERDAM. Nadere bijzonderheden. Omtrent de aanhouding van den jonge man, die in de Willebrordusstraat te Rot terdam, zijn schoonzuster heeft vermoord, kan nog worden gemeld: De verdachte is te 's-Hertogenbosch aangehouden door den inspecteur van po- Geen gruis Geen slakken Geen steenen Als goud zoo goed Molenstraat 152-153-154. Weststraat 107 Telefoon 235 en 479. Op aanvrage zenden wij gaarne onze eoneurreerende prijscourant. duizend personen tengevolge van onge vallen om het leven waren gekomen. Hij. verklaarde, dat maatregelen moeten wor den genomen om aan dezen toestand een einde te maken. ORIGINEELE WRAAKOEFENING. Te Chicago heeft een aviateur zich op origineele wijze gewroken, wegens het feit dat men hem in het restaurant op het vliegterrein na middernacht geen I warm eten meer kon verschaffen. Het restaurant zat kort na twaalf uur nog vol soupeerende menschen, toen de bedoelde vliegenier er kwam binnenstap pen en eveneens een souper bestelde. He laas moest de kellner hem mededeelen, dat aan zijn verzoek niet meer kon wordne voldaan, daar de keuken om twaalf uur gesloten werd en het personeel reeds naar huis was. Op de woedende vraag van den piloot: „Zitten al die menschen soms op een houtje te bijten?" lichtte de ober hem beleefd in, dat allen hun souper vóór mid dernacht geserveerd hadden gekregen. Maar de luchtheld, wien het verblijf in de wolken blijkbaar geen goed had ge daan, wenschte hiermee geen genoegen te nemen en onder het slaken van Óen kreet: „Als ik niets krijg, zullen die éllendelin- MUSSOLINT ALS WETSOVERTREDER. Intrekking van zijn rijbewijs? Op grond van het feit, dat Mussolini, de dictator, zich steeds schuldig maakt aan de overschrijding van de snelheidslimie ten voor automobielen, dringt het dag blad „H Regime Fasciste" er op aan, dat de prefect van Rome de rijvergunning van den Duce zal intrekken. Het blad ver- klaart, dat de dictator vaak zijn eigen auto chauffeert tusschen Rome en Ostia met een verschrikkelijke snelheid en voegt er aan toe, dat zulk een stoutmoedigheid niet toelaatbaar is voor een man op wien» schouders de verantwoordelijkheid voor een geheel volk berust. Door de geringste oorzaak, zoo besluit het blad, zou bij zijn gewone snelheid van 110 K.M. per uur een ernstige ramp voor Mussolini kunnen volgen. HET PROCES TEGEN BURGH- - MEESTER BOESS IN TWEEDE INSTANTIE Voor het administratief gerechtshof te Berlijn is Maandag in tweede instantie het proces begonnen tegen Boess, dem opperburgemeester van Berlijn, die tegen het door het dscipliraire gerechtshof ge velde vonnis in hooger beroep was ge- gaian. Boess wordt beschuldigd niet vol. doende gebruik te hebben gemaakt van het recht van toezicht op le werkzaam» heden van de Berliner L adtbank, die aldus in staat werd gestald t relicten ten bedrage van eenige mitlioenen1 te veri oe nen aan de gebroeders Sklarek. Voort» verwijt men den opperburgemeester niet steeds te hebben gehandeld op een wijze, die beantwoordt aan de waardigheid van zijn ambt Hierbij wordt natu/urijjk in da eerste plaats gezinspeeld op den beken den koop van een bontmantel door ma- vrouw Boes». Men kent het standpunt van den opper burgemeester. Boess is van meening, dat zijn funotie zoozeer is uitgebreid, dat hij onmogelijk het noodige toezicht op alle takken van bedrijf kon uitoefenen. De beraadslagingen' vonden Maandag met gesloten deuren plaats. Boess wordt terzijde gestaan door dezefde advocaten als in eerste instantie, dr. Fisoher, lid van den Rijksdag en dr. Preuss, een zoon van den schepper van de grondwet van Wei- mar. Men vermoedt, dat de zaak twee dagen in beslag zal nemen'. Talrijke ge» tuigen décharge zijn gedagvaard, zoo dat de kansen van Boess in het algemeen niet ongunstig worden beoordeeld. Den journalisten, die de beraadslagin gen niet mochten bijwonen werden zei fa het oponthoud in het gebouw van het gerechtshof verboden. .Daar beboogingen van den kant van het publiek werden verwacht, had een groot aantal agenten post gevat voor het gebouw. Boess kon echter onopgemerkt een half uur voor het begin van de zitting het gebouw bin nentreden. Hij bevond zioh bij zijn aan komst in gezelschap van zijn beide ver dedigers en enkelen tijd later verschenen ook nog de echtgenoote en de zoon van den opperburgemeester in het gebouw. NOODWEER IN TOS KA NE. Hevige onweders, gepaard gaande imet regen, hebben in Toskane groot© schade aangericht De spoorweg Livorno—Rome is bij Oocina over een afstand van onge veer 600 M. door het water verwoest. Het spoorwegverkeer moest langs een andere lijn worden geleid. Bij Cortona zijn tengevolge van dijk doorbraken groot© overstroomingen ont staan. DE JUWEELEN VAN AMAN OFLLAHL HJJ moot ze teruggeven- Uit Kaboel' wordt gemeld, dat de Afghaansche Nationale Raad in zijn jong ste zitting besloten heeft, alle staatsjuwee- len en andere staatseigendommen, die ex- koning Aman Oellah 'bij zijn vertrek uit het land heeft meegenomen, terug tel eisohen. Verder werd besloten een Natio nale Vergadering In te stellen en plannen tot het instellen van gemeente- en provin ciale raden goed te keuren. BOTSING TUSSCHEN ARBEIDSTERS EN POLITIE Gewonden aan belde zijden. Tokio, 60 Sept. Naar aanleiding van een demonstratie van arbeidsters voor een vermindering van den arbeidstijd hebben botsingen tussaben arbeidsters en politie plaats gehad. Toen ongeveer 8000 arbeidsters in de straten 'betoogden, sloot zich een -groot© imenigde bij' haar aan, die revolutionaire liedleren zong en opschrif ten met zich meedroeg. De poiltie greep toen, gezamenlijk met eenige honderden leden van een anti» revolutionnaire organisatie, met kracht in. Aan beid* zdjden vielen vel* gewonden

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2