Fa. W. C. Reij vóór 15 October EISELINji TEXELSCHEAUTO- De Amerikaansche automobiel-industrie DERDE EN LAATSTE BLAD ABONNEMENTSGELDEN. STADSNIEUWS SPUIT-en LAKINRICHTING J. C. ROEPER Px. „Hclderschc Courant" VAN DONDERDAG 2 OCTOBER 1930 Aan onze postabonneé's doen wij het verzoek de abonnementsgelden voor het vierde kwartaal ten bedrage van 2. per postwissel over te maken ot op pnz« postgirorekening 16066 over te schrUven. Nu genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden ln de stad wordt dezer dagen per looper beschikt WIJ verzoeken beleefd de kwitantie bi eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Licht op voor alle voertuigen i Donderdag 2 Oct19.05 uur Vrijdug 8 19.03 EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Er wordt aan herinnerd dat de zomer tijd dit jaar e.ndigt op den vijfden October ten drie uur m den voormiddag, zoodat in oen nacht van Zaterdag op Zondag Oc tober e.k. de klokken éón uur* moeten wor den achteruitgezet. DE WINTERD1ENST. In de winterdienstregeling is, voor wat de verbinding met Den Helder betrelt zoo goed als geen verandering gekomen De sneltrein, die des morgens te 7*.26 uur veitrekt, is eon minuut verlaat en ver trekt thans te 7.27. Verder is in het tijd stip van vertrek van den trein, die hier in de week te 28.13, en des Zondags'te 23.35 aankomt, voor Amsterdam drie minuten verlating gekomen, n.1. 21.23 van het Cen traal Stat on. kleine veranderingen m de verbmd.ngen met Utrecht en Rotter dam zijn van geen beteekenis. 1880—1930. Zoo staat liet boven de deur van het feestelijk versierde 'huis Oustsloötstraat 41. Het is namelijk den 7en October a.s 60 jaar geleden dat het echtpaar P. Visser G. de Boer in het huwelijk traden. Dezen winter worden de neg zeer krasje oudjes 80 en 82 jaar. De heer Visser is gepen- sionir.eerd korporaal-portier van het Ko ninikllik Instituut voor oe Marine. Veertig jaar is hij op het Instituut werkzaam ge weest, van 1882—1922. Bij de in September van het vorig jaar gehouden Réunie-fees- ten werd de heer Visser dan ook niet ver geten en werd) hem een keurig gedenkboek aangeboden. Nu is het weer feest en daar voor is het huis, zooals wit reeds zeiden, versierd zoowel van binnen als van buiten. Tal van hu'deblijkien in den vorm van bloemen in vazen en manden waren reeds binnengekomen, terwijl een der eerste ge schenken, een fraaie gaslamp, ook reeds ontvangen was. Het zal zeker een onvergetelijken dag voor het echtpaar worden en wij zullen hopen, dat zij nog vele jaren samen mo gen ziln. HELDERSCHE DAMCLUB. Wij herinneren nogmaals aan de mor gen-, Vrijdagavond te geven Dam-Simul- taan-Séance door den heer P. Beers uit Amsterdam in het Algemeen Militair Te huis in de Spoorstraat, des avonds 8 uur, Zie advertentie in de Held. Courant van Dinsdag 80 Sept. j.1. TWAALFDE ZOMERCONCERT. Stedelijk Muziekcorps. Onder gunstig weder had Dinsdagavond het 12e zomerconcert plaats, wat gegeven werd door het Stedelijk Muziekkorps. Over het algemeen was het een zeer goed con cert, maar het vorige concert was beslist mooier, dat ligt ini hoofdzaak aan de keuze der nummers. Begonnen werd als n'o. 1 met een zeer flinlken marscli: Burgemeester Driessen- mairsch van Joh. F. Pala. in het trio waren de clarinetten in het gevarieerde gedeelte even mis en de bassen wat ruw (altijd be schaafd blijven!). Overigens een goede uitvoering. La fée aux Yeux Bleus. Ouverture van X. Govaert was no. 2. Een lief nummer en niet te zwaar. In de 4/4 maat waren het pp en de cresc. decresc. zeer goed, in het 3/4 solo voor piston en trombone was de trom bone wat te zwaar tegenover de piston; men mag niet domineeren. De pauken stemden zeer goed, wat hoofdzaak is. De triolenloopjes waren beschaafd; allegro 'het staccato was hier beschaafd, vooral de picclo. De bassen waren ook zeer mooi. In liet 4/4 andante klonken de zestiende nootjes der trombone te scherp: altijd zin gen blijven, m'n waarde! 2/4 de alt saxo foon in de sect ligging zeer goed, in de finale was de bas niet wat je noemt, de gri °te trom even te vroeg. Dat mag niet, nei Overigens mooi gewerkt! De eenige mooie wals van Ivanovici, "f^rianwelien", was no. 3. In het 2/4 wa- n de bassen even mis, daarentegen was de cadenz^ uit het solo-olarinet uiterst mooi van toon, 't leek mij de oude van vroeger wel. In het 4/4 moderato zeer* mooi, maar wat zwak, dit kan meer toon geven. Solo pistern: crescendo en decrescendo zeer gced, over 't geheel een mooie uitvoering, l No. 4, Fantaisie sur des motifs F. Scihu- bei't, een lastig nummer! 4/4 maestoso. Hier was het unisono zeer beschaafd' en zuiver, in liet ff was even een schomme ling en dit klonk ook wat scherp. In het 2/4 was de piston wel goed, maar wat zwak, de tusschenstemmen klinken moei lijk. Het 8/4 van de onvoltooide sympho- nie: hier waren de bassen zeer goed, al leen de syncopen waren wat onregelmatig. In de 4/4 maat was de trombone wat s herp. Van het békende „Ave Muria" was de begeleiding mooi, de zang wat te zwak, de bariton beschaafd. 8/4 maat-onvoltooide symptoonie, de 2e maal was dit niet in orde. 8/4 maat Sttndohen: de piston was hier wat angstig in 't majeur, overigens goed bp d'reef. 2/4 maat Marcia: zeer be- stiiaafdi, 4/4: unisono niet gelijk. Voor harmoniemiuziek is dit wel een kritiek nummer, maar liet werd zeer goed weerge geven. Mooi zoo l Met een helsch lawaai der lieve jeugd, getrappel en geschreeuw aan 't station (wat een schande is!) werd no. 6 „Coquet- terie", gavotte van Em. Deneufborg inge zet. De tusschenizang klonk modi en be schaafd, in 't trio waren eenige ongerech tigheden. De bariton en trombones klon- k emweder beschaafd. Mooi en lief num mer, goed zoo! No. 6, Fantaisie Pastorale „Aux bords de l'Escaut" van J. B. Minne. Andante 4/4 maat: flinke, trotsche inzet. In het allegro 4/4 was het pp eveni mis, in het ff liet bas- loopje zeer goed. De cadenza voor 2 pis tons was zeer mooi, het 4/4-andante voor 2 pistons daarentegen wat ongelijk. Naar elkander luisteren, heeren! De onderstem was soms wat, onzuiver. Het 2/4-allegro was in liet unisono zeer goed. Het hout dient wat meer op te letten, het klonk nu wat ruw en ongelijk. Even voor het waüs- tempo haperde nogal wat, het hout was te soherp van klank. Cadenza voor de trom bone was zeer goed, ock het 2/4-andante solo voor trombone, mooi van timbre, soms even mis. De tweede cadenza was prachtig, liet accompagnement daarentegen wat s'ordig. 2/4 vlvo: tweede reprise variatie van het hout, flink! Bassen en baritons wat ongelijk, later beter. 4/4 Marcia: mooie roffel kleine trom. Een gced nummer en eer flink uitgevoerd, buiten de onge lukjes. iso. 7, Helden der Zee-marsch van Hart man, 'n sympathieke marsch, 2e reprise gied, bas werk met beschaafd slagwerk, trio, mocie en beschaafde zanggroep. Tus- si henzang ook goed. Een flink applaus en eon toegift in '6/8-marseh was het slot. Dit was het laatste concert van het Ste delijk Muziekkorps voor den zomer, en dit corps heeft beslist kranig werk ge'everdl Het eene concert is wel eens beter dan het andere, dat is logisch, maar over het alge meen genomen mag het Stedelijk er we zen! Bravo!! G. H. J. v. d. B. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris J. W. Schreuder alhier werd op 1 October j.1. in „Musis Sacrum" publick verkocht de volgende perceelen te Den Helder: Het café, genaamd „De Kroon", en erf aan den Kanaalweg Nos. 49—50, groot 2 aren 44 centiaren. (Inmiddels uit de hand verkocht). Drie huizen met grond aan de Breestraat Nos. 53, 65 en 57, groot samen 8 aren 29 centiaren. Kooper J. Smit voor ƒ2100. Het huis en erf aan de Sluisdijkstraat 70, groot 1 are 3 centiaren. Kooper G. J. Stuik voor 2275. Het huis en erf aan de Sluisdijkstraat No. 72, groot 93 centiaren. Kooper R. Kwast voor 2326. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. FOTOGRAFISCH ATELIER P O L O E R W E G Oosterend. Ds. J. Buskes, predikant bij de Ger. Kerk H.V. alhier, heeft het beroep als predikant te Zaandam niet aangenomen. De Coeksdorp. Maandagmiddag werd onder groote be langstelling liet stoffelijk overschot van wijlen dien heer Zeylemaker ter aarde be steld. De kist, die onder een schat van bloemen was bedolven werd1 door de leden van den kerkeraad, waartoe ook de heer Zeylemafcer behoorde, grafwaarts gedragen. Aan de groeve werd' het woord gevoerd door den .heer C. Keyser, hoofd der school te De Waal. Deze sprak als vriend cn collega warme woorden van erkentelijk heid en vriendschap. Ds. Plug sprak daarna woorden van troost tot de familie, waarna de zoon van den overledene beide sprekers dankte. Ter gelegenheid van het gouden feest der stichting voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede, worden overal ln ons land inzamelingen gehou den voor het jubileum fonds, waarvan de opbrengst gebruikt zal worden voor een te bouwen kinder-jongenshuis. Te De Coeksdorp en omstreken heeft deze inzameling, welke gehouden werd door de jongedames G. Dalenberg, M, Blom en C. Kikkert, 41.15 opgebracht Den Burg. CURSUSSEN. Naar wil vernemen, gaven zich reeds verscheidene personen op voor de cursus sen ln boekhouden, die de Vereeniging „Volksonderwijs" voornemens is dezen winter alhier te geven. Ook voor handen arbeid is de aanmelding flink, doch voor de talencursussen schijnt niet veel animo te ziln. TREKKING LANDBOUW VERLOTING. De trekking van de groote landbouw- verlc/tlng alhier zal zonder uitstel plaats hebben op Woensdag 29 Oct. a.s„ 's avonds 8 .uur, in Hotel „Texel". Tot dien datum zijn nog loten verkrijgbaar. Texel. GEMEENTERAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der ge meente Texel op Zaterdag 4 Ooober 1930, des namiddags te 3 uur ten gemeente- Huize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 2. Aanbieding begrooting van het Alge meen Armbestuur voor 1931, 2 uu"bi93inS gemeente,begrooting 4. V, ijziging der gemeentebegrooting vuor 1930. 6. Subsidie aan de geitenfokvereeniging. 6. Belastingheffing. Oudeschil dL Het nabij die haven op den dijk ge bouwde huis, thans bewoond door Burger, dat voor 't verkeer aldaar een groote be lemmering was, is naar wij. vernemen van Rijkswege aangekocht en zal worden gesloopt. Den Burg. VERLAGING BROODPRIJS. De prijs van het wittebrood is hier ge- 1 t van 24 cp 22 ct. per heel wittebrood, brood. HET ADRES voor het Spuiten of Lakken van Uw Auto. Door eigen werkkrachten Ingp prijzen. VERVOERKOSTEN van de wagen VOOR ONZE REKENING. Vraagt aan: aannemer van schilderwerken Den Burg, Texel. Aarzelt niet langer en geeft U zoo spoedig mogelijkop als abonné van de Prijs per kwartaal fl.65. Abonne menten bij den Hoofdagent en bij de agenten en bezorgers. 't Zand. We vernamen, dat bij genoegzame deel name door den heer Veldman van Oude- sluis bij den heer Schrieken wekelijks dansles zal worden gegeven. Door onderhandschen verkoop is een perceel weiland, eigendom van mevr. de Wed. A. Bult, overgegaan aan den heer Jb. Kooij. Het perceel is gelegen aan den Bosch- weg-West; we vernamen, dat het de be doeling van den heer K. is om er eerlang een woonhuis op te laten bouwen. Anna Paulowna. Vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulowna-polder, op Zaterdag 2. Mededeelingen. 3. Voorstel .tot uitgifte in erfpacht vpji een terreintje voor het bouwen van een woning aan den N. Molenvaartsweg aan N. Raap en van twee terreintjes aan de provincie Noord-Hollandi voor don bouw van t ransf onna torst® tdons, reep. aan den N. Molenvaartsweg en den Stoomweg. 4. Voorstel tot verhooging van de ver goeding voor het gemis van tuingrond aan den sluiswachter P. Kuiper van 10 op 40 per jaar. 5. Benoeming van een penningmeester ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan door periodieke aftreding van D. J. Kaan op 1 Januari a.s. De voordracht luidt: 1. D. J. Kuan. 2. KeUzer. 8. J. Baken. Vaststelling der rekening over 1929. 7. Rondvraag. De afd. Anna Paulowna van het Centraal Genootschap voor Kinderherstelllngs- en Vucflntlekolonies zal 9 October a.s. een drietal kinderen naar een der kolonieliui- zen te Egmomd aan Zee uitzenden. We ho pen, dat de afd. dezer zeer sympathieke vereeniging weer evenveel succes mag hebben, als bij vorige uitzendingen en de kinderen versterkt en zoo mogelijk her steld terug mogen keeren. VEREENIGING „ZANGLUST". Door een misverstand werd Zaterdag de advertentie van deze zangvereeniging niet opgenomen, zoodat wij betwijfelen of het stukje, dat toen onder Anna Paulowna was opgenomen, wel het gewensohte resultaat heeft afgeworpen. Het is diaarom, dat wij nu hiermede nogmaals opwekken lid te worden van „Zangiust", vooral de heeren, daar deze sexe het zwakst vertegenwoor digd is. Wie dus zingen kan, die zingt mee en geeft zioh als lid. op aan den heer H. Stellingwerf. Doe het nul De advertentie ia heden weer opge nomen. „WITTE KRUIS". Daar de voorzitter, burgemeester G. J Lovimk, afwezig was, werd de Woensdag j.1. gehouden vergadering van de afdeellng Anna Paulowna van „Het Witte Kruis" geleid door den heer C. D. Rezelman. Zoo- als -woonlijk, was het aantal belangstel lenden zeer gering, terwijl de vereeniging toch, bi''ken/s het groote ledental, aller sympathie heeft. Naar aanleiding' van de door den secre taris, den heer C. Liefhebber, gelezen no tulen, werden aan den heer Komen inlich tingen verstrekt over de uitgelote aandee- len, en deelde de voorzitter mede, dat op verzoek van den heer Tromp is geïnfor meerd naar de mogelijkheid van vertoo ning van een typthusiilm. Het hoofdbe stuur schreef, dat het van het bestaan van deze film niets afwist. Verschillende ingekomen stukken, voor het grootste deel afkomstig van het hoofd bestuur, werden voor kennisgeving aange nomen en op verzoek van den Ned. Zwem- bond werd aan deze vereeniging 10 ge schonken als bijdrage in de kosten van vervaardiging van een propagandafilm voor het zwemmen. De heer J. Langeujjk had een dankbetuiging gezonden voor het plaatsen van een verband trommel, die reeas goede diénsten had bewezen en ten slotte was er cian nog een rapport van den badmeester der zweminrichting ever het afgeloopen seizoen. Na voorlezing van dit rapport deelt de secretaris mee, dat de bad meester thans ook in de ongevallenverze kering is en besluit men ook de ziektever zekering van dezen functionaris eens on der de oogen te zien. De secretaris deed hierop nog eenige mededeelingen de afdeeling betreffende. Het ledental blijft stationraair; ruim 1000 ingezetenen zijn lid van de afdeeling. Het verplegingsmateriaal is aangevuld, o. a. met een leesplank voor zieken. Ondanks het minder gunstige weer is er druk ge bruik gemaakt van die zweminrichting. Be halve de ongeveer 150 schoolkinderen, die elke week kwamen, waren er dit jaar 96 abonné's, terwijl nog 1276 badkaarten 3 ct. en 502 ik 15 ct. werden verkocht. Er is dit jaar dan ook 45.88 meer ontvangen dan het vorig jaar en daar de onkosten heel wat minder zijn, zal de rekening veel gunstiger zijn, zoodat men verwachten mag, dat op den duur de badinrichting zichzelf bedruipen kan. Als afgevaardigde ter algemeene verga dering werd de heer C. Liefhebber be noemd, die voor de verkiezing van eon hoofdbestuurslid en alle andere te behan delen punten vrij mandaat kreeg. Nadat de heeren D. Kaan, Tromp en de Wilde benoemd waren in de commissie tot nazien der rekening over 1980 en de heer H. Jonker als plaatsvervanger was aangewezen, ging men over tot uitloting van 20 rentelooze aandeelen van de bad inrichting. Uitgeloot werden de mos. 31, 39, 61, 91, 97, 103, 111, 114, 117, 130, 132, 135, 138, 152, 165, 184, 185, 190, 192 «n 197. Bij de rondvraag zegt dokter L. C. J. Olree dat hij nog al eens klachten krijgt, dat men aan een gesloten deur komt, wan neer door hem voorgeschreven middelen aan het magazijn moeten worden afge haald. De heer Speets kan niet altyd aan wezig zijn. Het bestuur zal trachten er iets op te vinden, dat de menschen. voorts aan geen vergeefsche reis maken. De menschen houden over het algemeen de ter leen verstrekte voorwerpen te lang onder hun berusting. Het voorstel van den dokter, met langer dan voor één maand uit te leenen, wordt dan ook aangenomen. Mocht langer gebruik noodzakelijk zijn dan moet opnieuw aangevraagd worden. Ten slotte deelde de heer Olree noe mede, dat hij indertijd met burgemeester Lovink de wensohelijkheid besproken had 4 October 1930, des voormiddags "te" Tlf over l'eUnenten ®en l6Zln? uur, in het Polderhuis. fi„„ n en te?en dlbhterie en rood- Punten: 1. Notulen. thans nog strijd over gevoerd wordt, heeft dokter de uitnoodiging nog maar achter wege gelutea Ook de mallariagevaJlen (er rijn thans twee haarden in de gemeente en dokter vreest voor uitbreiding) kwamen nog even ter sprake en nadat besloten was, dat de malaria-commissie eens spoedig bil elkaar geroepen zal worden om maatregelen tegen uitbreiding te beramen, sloot voor zitter met een enkel woord de vergadering. Callantsoog. OPRICHTING SOCIËTEIT. Een Toorloopige oonunissie, bestaands uit de heeren D. Breebaart en J. v. Hon- schooten, heeft de plannen uitgewerkt, om tot do oprichting van een sociëteit te geraken. Vrijdagavond a.s. 8 uur (nieuwe tijd) vindt reeds de oprichtingsvergade ring plaats in Hotel „Duinzicht". Uitnoodigingen tot bijwoning dier ver gadering zijn bereids rondgestuurd. Wieringen. Naar wij vernemen geeft de Mandoline club O.K.K., directeur die heer. P. Jong kind, Zondagavond, 5 October a.s., een openbare uitvoering in de concertzaal „Oonoordia", van den heer Bruul te Hip- poiytushoef. Het programma zal zeer varieerend zijn en bestaan uit muziek, zang, voordrachten, enz., enz., met na af loop bah BEDANKT. Men deelt ons mede, dat de heer Jb. Tilson te Den Oever, die in de algemeene vergadering van liet Vlssohersfonds, j.1. Zondag gehouden, was benoemd tot boek houder-betaalmeester aan den visohafelag te Den Oever en deze benoeming had aan genomen, thans na inzage der boeken ea schrifturen heeft bedankt. Opnieuw worden thans sollicitanten ge vraagd en zal in een algemeene vergade ring, a.a. Zondag te houden, een opvolger worden benoemd. ARBEIDSVOORWAARDEN WIERINGERMEERPOLDER. In de arbeidsvoorwaarden van de te- werkgestelden in den Wieringermeerpol- der was bepaald, dat om de 8 weken eenige iagen verlof worden genoten met vrij .lezen naar en van de woonplaatsen en met toekenning van een vergoeding. De ewerkgestelden hebben via de landiarbei- lei sbcuden aan de directie verzocht, ge noemd tijdvak terug te brengen op 4 we ken. De directie heeft dat verzoek inge willigd, echter met dien verstande, dat de usschentiidische verloven geschieden op eigen kosten. Schagen. UITSLAG HARDDRAVERIJ. Uitslag der Harddraverij vanwege de Vereeniging „Westfriesland" op 80 Sep tember te Schagen. Voormiddag-draverij, prijzen 100, 60 en 25. Handicap: ingeschreven 15. Ie prijs „Van Conner", 290, Gebr. Ko nijnenburg te Den Haag; 2e pr. „Viola Belle", 290, J. van Doorn te Bussum; 8e pr. „Gerania", 285, E. van der Horst te Anna Paulowna. Namiddag: ingeschreven 15 paarden. Prijzen: le pr. 850 met 25 voor den pikeur, gewonnen door den heer J. v. Leeuwen; 2e pr. 200, 3e pr. 100 en 4e pr. 50. le pr. „Minnetonka", 270 m., A. Rot te Wierinfeerwaard; 2e pr. ,3enator Ax- bond", 280 m„ Z. Davidson te Hoorn; 8e pr. „Silent Nancy", 275 m„ H. Tlilee te Hoorn; 4e pr. „Kaptein de Briane", 278 im, G. Vergouw te Castricum. AANBESTEDINGEN. Bij de alhier gehouden aanbesteding van den bouw van een kantoor, woningen en werkplaatsen voor het Prov. Waterlei dingbedrijf in Noord-Holland, alhier te stichten, was laagste inschrijver de heer J. Klerk te Haarlem met 76.800. Het bestuur van d'e Arbeiderswonlng- bouwvereongllng Roohdale te Alkmaar heeft aanbesteed hot 'bouwen van 42 arbei derswoningen. Laagste Inschrijver was die heer H. Fokkens, te Groningen, met 97.635. De gunning 1» aaneehouden. vonk Daar men echter in wetenschappe- e krinwn het lang niet eens is over de resultaten van deze inentingen en er juist Breidt ook Uw zaak uit door reclame! wftmremm Zomertijd. Hedenmorgen te ongeveer halftien had een vrij ernstig auto-ongeluk pTaats op den Polderweg, hoek Herzngstraat. Een luxe auto van de fa. Moorman, reed op den Polderweg, toen uit de Herzogstr. de telegrarabeote]ler Geervliet met snelle vuurt kwam aanrijden. De chauffeur trachtte de botsing nog te vermijden, maar tevergeefs. Geervliet werd ernstig aan het hoofd gewond; terwijl de auto in liet rasterwerk vun het sttitlonempla- oement reed. De gewonde ie inmiddels naar uo St. Lidwlnastlohting vervoerd. MODERN. F.N KUNSTPORTRETATELIER 60 is ook voor Den Helder en .Omstreken is de voornaamste der wereld geworden door adverteeren. Op een auto-congres te New- York is dit door den president der Hupp Motorcar Corpo ration, Charles D. Hartingi, te verstaan gegeven. Het meeste effect bereikt U door te adverteeren in de die in alle kringen der be volking van Den Helder en Omstreken gelezen wordt. Onze regelprijs is billijk. In lichtingen worden gaarne door de Administratie ver strekt.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9