KANAALWEG. KANAALWEG 132 Hebt U hart voor Lliv zaak Lezing door den heer Groenendijk. Heldersche Courant Burgerlijke Stand van Den Helder Ingezonden. Texel. Gisterenavond had in de kleine zaal van „Casino" de aangekondigde lezing plaats, waarop de heer J. Groenendijk diverse onderwerpen zou. behandelen. Zooals hij bij den aanvang mededeelde, berustte de mededeelinig betreffende debat, zooals die in de advertentie heeft gestaan op een misverstand!; iemand had die copy voor hem overgetypt en boen was er 't woordje „zijn" ingekomen, hoewei bedoeld was, dat de advertentie juist zou moeten dienen als invitatie voor bedoelde heeren voor debat. Niettegenstaande dit abuis was de belang stelling groot en de voorzaal van „Casino" was geheel gevuld met belangstellenden. In zijn openingswoord zette spr. dit recht, en wees er op, dat het wel merk waardig is, dat hier één enkeling een der gelijke vergadering belegt, .ja, den zede- lijken moed heeft een dergelijk belangrijk onderwerp te behandelen. Overigens heeft spr. per ingezonden stuk de zaak rechtgezet., en wij verwijzen gaarne naar bedoeld stukje, waarvan spr. tij'dens de vergadering voorlezing doet. Spr. beschouwt zich volstrekt niet als een bijzonder meftsch omdat hij dit onder werp „Kan een christen militair zijn" be handelt. Als overtuigd christen kan spr. niet verdragen, dat men de persoon van Christus, die spr. heilig is, aldus gaat ver politieken. Tot heden is er nog niemand die aldus de zaak beziet. Men verwacht van den christen, dat hij in vrede leeft, maar wij hebben op maatschappelijk ter rein meer te dioen dan louter vredes- woorden. „Gij zult niet dooden". Daarmede komt men in deze dagen op den voorgrond, en men betoogt, diat het oorlogen in lijnrech ten strijd is met God9 woord. We moeten hier begrijpen, dat het slechts betreft een gebod', een individueele, burgerlijke wet geving van Mozes, die ook nog voor ons geldt. Ook wü mogen niet dooden, ons bur gerlijk wetboek verbiedt het. Maar er is ook nog een andere taak, die van de overheid, en dat is een heel andere taak. Wij kennen het systeem van zelfverde diging, dat zeer zeker geoorloofd is. En zoowel in het persoonlijke als In het natio nale geldt dit gebod. Spr. staat op het standpunt van deri verdedigingsoorlog en eischt van de regeering een behoorlijk ge organiseerde verdediging. 'De orthodoxe opvatting van den bijbel is lijnrecht tegenovergesteld aan de vrij zinnige. Spr. gaat daar nader op in. De roeping dar overheid staat omschreven in Rom. 13. De bijbel geeft den maatstaf aan voor het maatschappelijk leven, ook van onzen tijd. Spr. kan begrijpen, dat er van avond mensehen zijn, die zeggen: Ik heb met dien bijbel niets te maken. Dan komen wij evenwel niet in één schuitje. Over mr. Troelstra sprekend, voor wien spr. veel eerbied heeft, vraagt hij of de soc.-dem. van 1914 wel dezelfde zijn als die van 1930. In 1914 heeft Troelstra gezegd, dat alle partijschappen moesten zwijgen en alle partijen moesten meewerken den oor log buiten de grenzen te houden. Dit was een eerlijke uitlating, waarvoor wü respect moeten hebben. Maar men begrijpt wel, dat een land als Nederland met zoo'n groot koloniaal bezit, er den boel maar niet bij neersmeet. Kunrnem we ons niet van die zware taak, die de overheid op onze schouders legt. bevryden? Zeker, kunt gü dat, maar wie nog iets voelt voor het nationale plekje grond, zal alles doen dat te behouden. Spr. verhaalt hoe men aan den dienst plicht is gekomen. In I Kon. 8 kan men het lezen: eeuwen en eeuwen na Israël heeft Napoleon dienstplicht ingevoerd, en wij leven er thans nog onder. De omwandel in« van Christus op aarde wijst er op, dat hij een strikte neutraliteit bewaarde jegens de overheid. Hij blijft buiten alle gezagsverhoudingen in de maatschappij- Maar om hem uit te spelen vóór ontwapening, daarvoor staat zü'n per soon te hoog. In de advertentie heb ik gesproken over diverse onderwerpen: wat hebben die alles er mee te maken: struisvogelpolitiek, met radio-redevoeringen, enz., zal men vragen. Spr. heeft een radio-rede van den heer Vliegen gehoord, -waarin deze sprak over ontwapening en wees op België, dat heele- maal geen vloot heeft Dat is nogal logisch, omdat België geen koloniën heeft Hadden wü in den oorlog den kruiser „Einden" maar zü'n gang moeten laten gaan? Neen, als wij zoo goed wü kunnen ons land en onze koloniën verdedigen, doen wij oneen plicht tegenover God. Nu wordt geijverd voor de onderteekening van het petition nement tegen de vlootplannen, maar men vergeet, dat men hier ter stede alles aan de marine te danken heeft, als zuigeling reeds heeft men de erwtensoep gegeten en nu men onder de roode vlag is, wordt het geloof ondermijnd. Spr. hoopt dat deze lijsten geen gevolgen zullen hebben en dat straks dan die teekenaars zoo conse quent zijn en bedanken voor hun1 pen sioenen. Spr. noemt d'at pure demagogie. Naar aanleiding van interrupties merkt spr. op. dat zijn bedoeling is tot elkaar te komen instede van verdeeldheid te kwee ken. Ook in de soc.-dem. der verschillende landen is nog groote verdeeldheid, al zal men 't over de groote lijnen wel eens zijn. Spr. komt nu op de jong-anttrevolutio- naire beweging, waarvoor bü ijvert. Maar dat is moeilijke politiek voor hem. Spr. wil wel Internationaal ontwapenen. Men zou verwachten, dat een lamd als En geland zich wel niet meer met schepen zou bezighouden. Maar de werkelijkheid is anders. Minister Lambooy 'heeft onze vloot in desolaten toestand achtergelaten en zijn opvolger heeft de zware taak die vloot weer op pedl te brengen. Spr. leest de cijfers voor, die Engeland uitgeeft aan de vloot. Spr. behandelt ook de kwestie van de Avro en de Vara. Hü vindt het jammer, dat de kostelijke tijd gebruikt wordt voor dingen, die niet in het belang zijn van de goede zaak, maar die het volk verbitteren. Spr. heeft nog andere dingen over de radio beluisterd; het vrijz. christendom ge bruikt Cristus voor zijn persoonlijke idea len én spr. geeft daarvan voorbeelden. Hü citeert een uitspraak van Bebel dat alleen een groote mogendheid zou mogen ontwa penen, in geen geval een kleine. De mogelijkheid van ontwapening ont kent spr. in het kader van deze maat schappij, We zullen, als we eerlijk zijn, moeten erkennen, dat we absoluut niet rüp zün voor dergelijke klanken en dat we moeten beginnen met eerst ons zelf te ont wapenen. Zoolang we dat niet hebben ge daan, moeten we niet aan dat groote be ginnen. Spr. hoopt, dat het bedrag, d'at thans noodig is voor do vloot, liet laatste is, en dat over 10 jaar de Volkenbond tot inter nationale ontwapening heeft geleid. Van de gelegenheid tot debatteeren werd door een vijftal aanwezigen gebruik gemaakt. De heer Oost vraagt of de spreker wel precies weet wat hij zegt. Immers, zü'n heele betoog is op oorlog gebaseerd en hü moét toch ook weten, dat een oorlog allereerst de kleinen en zwakken treft. De heer Van der Chijn heeft geen bezwaar tegen het christelijk beginsel, waarmede de spr. zün betoog inleidde. Maar de spr. verwart den boel, hij komt ineens op radio, vindt de V.A.R.A. het Zwarte schaap en de A.V.R.O. het goede. Het is toch duidelijk, dat, als we geen kapitalistische maatschappij hadden, we ok geen militairen zouden hebben. Deze hooren onverbrekelük bij elkaar. Men is iverigens geen militair omdat men graag militair wil zün, het Is eenvoudig een oeroep zoo goed als een ander. De regee- ing past alle mogelüke Versoberingen toe, er is nergens geld voor over, het zün groote woorden, die men hoort, maar de Jaden blüven achterwege. In de Troon- -ede is het bezuiniging wat de klok slaat, maar daarnaast wordt tegelijkertijd 120 millioen aan de vloot weggeworpen, ter- wyl er honderdduizenden m ons land zyn, die niet weten waar ze hun hoofd moeten ueerleggen. Debater zal verder gaarne .-au den spr. vernemen hoe hy het ver dedigt als straks onschuldige vrouwen en kinderen door den gasoorlog worden gedood. De heer W a 1 b o o m wijst er o.a. op, lat God zeker niet gewild heeft, dat een .and gehuurde moordenaars bezit, en dt neer V ergaay' houdt een betoog ovei het begrip „christen". De heer Groenen- dük zou spreken over de vraag of een christen militair kon zün, maar hü had moeten beginnen met ons eerst eens pre cies uiteen te zetten wat een christen is. Er zyn eenige honderden soorten van volgelingen in ons land en over de wereld, die zich allen christenen noemen en velen hiervan zyn tegen het militairisme en toch goede christenen. De heer Groenendïfit had moeten vragen: kan een antirevolu tionair militair zün. Daarop is het ant woord: dat kan wel. Uit het betoog van hedenavond blykt overigens wel, dat de oübel geen duidelijk antwoord geeft op de vraag of een christen militair mag zijn. De spr. had moeten vragen: Kon Christus militair zün? En dan zal de heer Gr. ner gens een woord van Christus vinden, waaruit dat kan worden bewezen. Maai om de leer van Christus te kunnen volgen, .s het noodig te doen wat Christus deed: de wichelaars uit den maatschappelyken tempel drijven en liefde prediken. Tenslotte de heer Hingst. De heer Hingst had verwacht hier iets bruisends, levends te zullen hooren: jong antirevo lutionairen, daar zit wel wat in, dacht spr. zoo. Maar ik heb niets anders ge hoord dan de zure politiek van de anti revolutionairen. Spr. komt er tegen op, dat de ontwapenaars hier worden voorge steld als slechte vaderlanders. De spr. gaat op al deze beweringen nog meer of min uitvoerig in. Den heer Oost antwoordt hü slechts dan voor ont wapening te zyn als die internationaal is. Maar wü moeten daarmede niet bovenaan staan. Wat de V.A.R.A. en de A.VTt.O. betreft, de gelüke verdeeling van zendtüd vindt spr. schitterend, maai- hy meent, dat de beschikbare tüd, die aan de A.VJR.O. is ontnomen, voor een groot deel misbruikt wordt aan de politiek en andere misleidende dingen. En wat de „kapitalis tische" zienswijze is, het is gemakkelyk genoeg voor de belangen van het volk op te komen, als men zelf dikke salarissen heeft en binnen is. Gasoorlog. Spr. heeft er op aangedrongen, dat het zoo niet mag blijven doorgaan, maar dit zijn de gewone, gevolgen ervan. Dure vlootplan. Verge leken met dat van de Engelsche regeering is het zoo duur niet. En er worden heel wat mensehen door onderhouden. Den maak dan reclame en doe het zoo, dat U het meeste effect bereikt I De wordt gelezen in alle krin gen der bevolking van Den Helder en omstreken. Onze advertentieprijs is zeer bil lijk. Vraagt onze condities. Ter Jaarbeurs legden wü beslag op een bü'zonder mooie eiken slaapkamer ir. corramandel versiering, deze kan met vaschkast, met toilet of met sanitaire verkocht worden, ook voor Litz-jumeaux. Wü hebben deze eenige dagen uitge stald in onze' Meubel etalage n. Horlogewinkel v/d heer Nauta. S. COLTOF Aid. Beddenmakerij en Stoffeerderij. heer Walboom raadt spr. aan eens goed den bijbel te lezen; reeds op de eerste bladzijde wordt gesproken van den broe dermoord van Kaïn en Abel. De heer Walboom komt er tegen op, dat de spr., die het heeft afgekeurd, dat wü den bijbel gebruiken om weerloos heid te propageeren, zelf wel dien bijbel gebruikt om het mi-litairisme te verdedi gen. De vergadering begint nu rumoerig te worden; men schreeuwt onderling en ver diept zich in de vraug'betreffende de ver dediging der koloniën. De spr., de heer Groenendyk, betogt, dat wij als klein land niet het voorbeeld voor ontwapening mogen geven; daarentegen beweert de heer Van der Ohijn, dat juist een klein and, dat op geen enkele manier zich ver weren kan, daartoe aangewezen is. Tenslotte antwoordt .spr. den heer Ver- gaay, dat men in den Christus moet ge- ooven, wil Zyri woord w&arde hebben. Met het voorlezen' van Markus 13 eindigt de büeenkomst. HET LEGER DES HEILS. (Stichter: William Booth). Toen voor het eerst, nu ruim' 40 jaar geleden, 'de eerste Heilssoldaten in Ne derland zich in het publiek vertoonden, getooid met een roode band om pet of hoed en met koperen S S's op den kraag van jas of japon, trok die bijzondere uni- form de aandacht van velen. Deze kleeding was gedurende enkele jaren aanleiding, dat vaak spottende op- uerkingen daarover werden gemaakt. Men kende van het Leger des Heils over het algemeen slechts het vreemde in de kleeding. Hoe is met de tüden de verhouding ten opzichte van het Leger des Heils gewij zigd 1 De reden daarvan?? Het Leger des Heils is in dit land voor duizenden tot zegen en hulp geweest. Geestelüke en (of) stoffelüke hulp heeft het Leger aan duizenden gebracht. Dit wordt' erkend zoowel door de hoogste au toriteiten als door het groote publiek. Stoffelüke hulp is echter noodzakelük, zal dit werk worden voortgezet en uitge breid. Vandaar de jaarlijksche Nationale Aanvrage, die in October e.k. gehouden wordt en waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan den arbeid van het Leger des Heils hier te lande. Het is vaak gebleken, dat personen, niet gemachtigd door het Leger des Heils (Stichter: William Booth), trachten den indruk te wekken, alsof zij voor het Leger kwamen, zoodat bijdragen, die voor het Leger des Heils gegeven werden, een an dere bestemming kregen en, helaas, maar al te dikwüls eene, die zéér verschilde van de bedoeling der gevers. Ten einde misverstand en teleurstelling te voorkomen, gelieve men zich er van te vergewissen, dat de collectant door het Leger des Heils (Stichter: William Booth) s gemachtigd, en men doe dat ook, al heeft de kleeding van den collectant soms eenige overeenkomst met de bekende uni form van het Leger dés Heils. Al de col lectanten van het Leger des Heils hebben volmachten-op-naam geteekend door Kom- mandant B. Vlas. REVUEGEZELSCHAP RENEE DE VOS „Laat waaien". De revue van het Amsterdamsohe Revuegezedsohap, onder directie van Renée de Vos, welke 11 en 12 October in Casino wordt opgevoerd, heeft in alle theaters een groot succes. Niet alleen,de prachtvolle aankleedimg, de populaire zang en muziek, de keurige dansen, maar vooral de zeer geestige en amusante inhoud en die uitstekende vertolking door dit gezelschap maken deze revue tot een der beste amusementen. Het Handelsblad schrijft: De nieuwe revue var Reniée de Vbs „Laat waaien" voorspellen wij een langdurig en succes vol leven. De costumes zdjn schitterend en het geheel is oneindig veel heter dian wij: de laatste jaren van binnen- en bui- tenlandsche gezelschappen zagen. BAL-MASQUE IN „CASINO". Men bericht ons, dat de Liedertafel „Helder's Mannenkoor" voornemens is op Zaterdag 16 Nov. a.s. een groot 'bal- masqué in „Casino" te organiseeren. Bijzonderheden betreffende deelname enz. zullen spoedig per biljet worden bekend gemaakt en in advertenties in dit-blad. Het eerste winterconoert van b.g. koor zal plaats hebben op Dinsdag 4 Nov. e.k., waarover op: deze plaats-binnenkort na dere mededeelingen zullen volgen. BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Tweede helft September: Brieven Binnenland: Broere, Den Helder; Hazeleger, H., Ede; Kooreman, Rotterdam; Nieuws v. d. Dag, Amsterdam; Out, J., Eindhoven; Scheer, A., Den Helder; Vermeulen, J., IJmuiden. Briefkaarten Binnenland: Egmond, van J., Anna Paulownaj Smit, N. A., Valkenburg. Briefkaarten Buitenland: Groote, de J., Schaerbeek; Richter, C. R., Mtlller. van 2 en 3 October. GETROUWDH. Koster en G. Roost; H. Kerseboom en O. M. Petrus; A. Leen en P. Diederiks. OVERLEDENH. Kroon—Post, 71 j. Den Helder, 4 October 1930. Geachte Redactie. Vergun my' voor het onderstaande een plaatsje in uw blad. GEEN RARE MANIEREN. In uw blad van 2 October ji. schrijft de heer De Zwart, voorzitter der S.D.A.P., afd. Den Helder, dat deze partij niet zou deelnemen aan een vergadering met ge- daclitenwisseling omreden dat liet bestuur geen uitnoodiging 'ontving. Aangezien ik slechts als persoon optrad, kon ik namens een bepaald lichaam of corporatie niemand uitmoodigen. Ik wil daarom het publiek er op wüzen, dat in geen enkel geval getracht is door de plaatsing! dier annonce ook maar den ndnsten schijn te geven om te misleiden. Het is slechts een eerlijk pogen geweest om hen, die agitatie voeren tegen het vlootplan (geen wet) der Regeering, om die personen en corporaties uit te noo- digen hunne meening te kunnen doen uiten. Ook is het niet.de bedoeling ge weest om een vergadering te houden, zoo als de heer De Zwart zich indenkt. Als men met ernst de zaak wil behandelen, moet het voor diverse personen of corpo raties hetzelfde blijven of ze tegen een persoon hun betoog verdedigen of een ver tegenwoordiger van een vereeniging. Ik heb als Nederlandsch staatsburger het recht om zooveel vergaderingen te houden als ik wil en die niet wenscht te komen, die blijft weg. Waar bij iny de meening voorop staat, dat door deze zeer ongemoti veerde agitatie tegen het vlootplan in het algemeen en tegen onze defensie in het bitzonder paal eb perk gesteld dient te worden, heeft mij genoopt een dergelijke bijeenkomst te beleggen, opdat ons volk niet de dupe wordt, om speelbal te zün van een minderheid van ons Neder- lanidisch volk. Jk geef gaarne toe, dat de redactie van mün advertentie anders had moeten wor den gesteld en het woordje „zün" uitge- noodigd tot debat had) vervangen moeten wezen door „wordien". In dat geval echter hadden de hoeren wel weer iets anders uitgevonden, aangezien ik als persoon de zaken behartigde. Ik meen met die handeling niets meer en niets minder gedaan te hebben als een fout te herstellen, die tenslotte geen over wegenden invloed had moeten hebben op de geste van nationale ontwapenaars. vriendelijk dankend voor de plaats ruimte, verblijf ik, Uw dw. dn., J. GROENENDIJK. WINTERTIJD! Wij krijgen weer den wintertijd Van snert en boerenkool. De tijd, dat sneeuw en water dringt Zelfs door de nieuwste zool. Dat je weer bibbert van de kou Je dikken jas ten spijt. Dan zeg ik op mijn beurt toch maar. Geef mij den zomertijd. Hoewel, de zomer, die verdween, Niets gaf dan regenvlagen. Toch hadt je ook daartusschen nog Wel eens wat warme dagen Dat heb je in den winter niet. Geloof dat nu maar vrij. Want bij een echten winter hoort Geen hittegolf er bij. Van Epscheuten. KANTONGERECHT ALKMAAR. Beter hard geblazen dan den mond gebrand. Een automobilist uit Anna Paulowna, zekere «heer Antih. H„ kwam op Maandag 12 Mei te Alkmaar met een door hem be stuurde automobiel den zeer zeker niet on- gevaarlyken hoek Breestraat—Schouten- straat omrijden, teneinde zich in do rich ting Langestraat te begeven. Hij verzuim de echter de daar vooral zeer noodige sig nalen te geven, zoodat de heer D. Hartog, onzichter der gemeentewerken, die per rüwiel zich rechts van de Schoutenstraat voortbewoog in de riohting Laat, onbe wust van de nadering van het vernietigend monster, door dit motorrijtuig werd aan gereden en kwam te vallen zonder geluk kig eenife lichamelijke of materieele schade te bekomen. Niet alleen echter de aangeredene, doch ook een ander aanwe zige, die heer Huisman, had er op gelet, dat geen geluidsignaql was gegeven en de chauffeur was er blijkbaar zelf ook niet rotsvast van overtuigd, althans toen de hter Huisman hem op dit verzuim attent maakte, vroeg hü verwonderd: Hè, heb ik niet geblazen? Het zal echter den niet ter zitting verschenen verdachte nu wel dui delijk zün, dat hij in -gebreke is gebleven, aangezien hü tot 10 boete subs. 10 dagen werd veroqjdeeld, overeenkomstig art. 16 der Motor- en Ry wieiwet. De Burgemeester van Texel zal van 7 tot 13 October buiten deze gemeente ver toeven. GROND KOOPEN OP TEXEL. I>aiat U inlicihtenj Wanneer er zün, die op Texel land willen koopen of pachten, dan zün koste loos de meest betrouwbare inliohtingen te bekomen bü een oommissie, samengesteld door de velschillende organisaties op landbouwgebied. De noodzakelijkheid van deze commis sie werd gevoeld, omdat er veel land op Texel wordt verkocht of herhaaldelük ver pacht, omdat het zoo dikwüls gebeurt, dat te veel wordt betaald als koop- of pacht som wegens onvoldoende bekendheid met den grond en plaatselijke omstandig heden, omdat onbetrouwbare gegevens worden verstrekt. Het is te hopen, dat ieder, die om land naar Texel komt, bij de oommissie aan klopt. Het zal ons aangenaam zyn ieder met goeden raad terzyde te staan. Voorloopig adres: H, Klimp, Hoofd Lagere Landbouwschool te Den Burg op Texel. (Alg. Ned. Landbouwblad). LOSLOOPEN VAN RAMMEN, j Ter waarschuwing willen wij even mede- deelen, dat thans aan de bepaling in de veeverordening der gemeente Texel, waar bij het verboden is rammen in de welden te laten losloopen, ernstig de hand wordt gehouden; de politie is opgedragen daar bizonder aandacht aan te schenken. Wil men een bekeuring ontgaan dan neme men intijds maatregelen. Gewoonlük wordt hier door de veehouders zeer veel tegen deze verbodsbepaling gezondigde Den Burg. Beroepen tot predikant bü de Ned. Herv. Gemeente alhier met algemeene stemmen de heer J. van Noort, candidaat tot den H. Dienst te Utrecht. DE GEITENFOKVEREENIGING IN NOOD. Naar wü vernemen is de finantieele toestand van de Geitenfokvereeniging al hier verre van rooskleurig. Over het af- geloopen boekjaar heeft deze vereeniging een groot tekort, men noemde zelfs een bedrag van 100. Het bestuur dezer vereeniging heeft zich thans tot het gemeentebestuur ge wend om een subsidie. Indien gemeente geen steun verleent, zal deze ongetwijfeld hoogst nuttige vereeniging moeten ver- dwynen, daar er geen vooruitzicht bestaat om in de komende jaren dit tekort in te halen. Naar men ons mededeelde be draagt het aantal geiten hu deze gemeente slechts 50 stuks. AUTO-ONGEVAL. Donderdagavond moest op den Wester- weg een luxe auto uitwüken voor een vrachtauto, waarbij de luxe auto in een greppel reed en overzü tegen een tuin- wal botste. De inzittenden de heer en mevr. J. en hun dochter bekwamen geen letsel, de auto was niet ernstig beschadigd. VERVOLGONDERWIJS. Door de Texelsche Onderwüzersveree- niging zulen pogingen in het werk ge steld worden by het gemeentebestuur om in het vervolg bij een aanmelding van 8 leerlingen hiervoor het vervolgonderwijs aan de lagere scholen tnogelyk te maken. Thans kan dit onderwys slechts gegeven worden als 12 leerlingen zich hiervoor opgeven. LOOS ALARM. Donderdag tegen den avond ging hier 't gerucht, dat er brand was in Eierland j en werkelijk zagen wij in de richting vanl dien polder reusachtige rookwolken op- stijgen, die de zon soms geheel verduis terden. Van alle zyden van ons eiland zag men al spoedig fietsrijders zich dien kant op begeven, ieder wilde zien waar de brand) was. Wat bleek echterOp de hofstede Piadang in Eierland had men eeri reusachtige hoop erwttenstroo in brand gestoken en tengevolge van de neerslaande lucht verspreidde dit zooveel rook, dat men overal in de meening ver keerde, dat een groote boerenplaats in brand stond. ZIEKENVERVOER. Vrijdag zijn van hier twee zieken per auto maar den Hektor vervoerd om daar in 't ziekenhuis te worden opgemamerf. Onze vroegere plaatsgenoot, de hoer C. M. Lap, thans te Alkmaar, werd dezer dagen' te Amsterdam bevorderd tot arts. Burgerlijk© Stand van Texel. van 30 September t/m 8 October 1980. GEBOREN: Jannn, d. v. N. Eelman en G. Lap. ONDERTROUWD: J. de Bruün en H. J. Gieles; J. P. Stom en S. van der Slikke. POLITIE. Gevonden: 1 hoed, 1 ring miet sleu tels, 1 haarlint, 1 pr. kousen en 1 overjas. VERGADERING VAN DE RIJVEREENIGING „TEXEL". In hotel ,jDe Zwaan" had Donderdag avond een ledenvergadering van de Texel sche Ryvereemiging plaats; op 2 na waren alle leden present. De voorzitter, de heer H. Keesom, open de te omstreeks hall negen de bijeenkom#1

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18