HELDEU COURANT Fa. W. C. Rei j Aarzelt niet langer en geeft U zoo spoedig mogelijkop als abonné van de Prijs per kwartaal fl.65. Abonne menten bij den Hoofdagent en bij de agenten en bezorgers. Van Ewijcksluis. Wieringen. Julianadorp. Donderdagavond a.s. zal de Landbouw- Breezand. Anna Paulowna. Callantsoog. Burgerlijke Stand van Den Helder BEVALLENH. Vijlbrief—Peerboete, z.O. R. Touwslager—Gillissen, d. BEVOLKING GEMEENTE TEXEL. gedurende de maamdi September 1930. IngekomenM. M. de Waard, dienstbode, Oosterend, van Zeist. G Schob tens, arbeider, Oudesdhild, van Wonsera- deel (met gezin). Joh. Bos, arbeider, Oude/- schild, van Wierongen. N. P. Graal, schit ter Steege, arbeiders, Eieriand, van Cas- der, Den Burg, van Heemstede. P. en H. tricum. J. van de Velde, landarbeider, Eieriand], van St. Jansteen. W. Werll, stuurm.-leerl., Den Burg, van Apeldoorn. M. Wouda, geh, m. J. de Vries, Den Burg, van Schoterland. Jac. Bos, landarbeider, Gerritaland, van Loenen. M. O. Oflringa, seng.-vMegtuigm., De Mok, van Den Hel der. Jhr. F. E. de Oraen van Haedten, zon> der beroep, Den Burg, van Hilversum. R. D. Houtman, z. b., Den Burg, van Zaan dam. W. Pol, stoker le tol., De Mok, van Den Helder. P. F. SLoove, toorp.-kok, De Mok, van Den Helder. F. Bakker, z. b., Den Burg, van Deventer. W. N. Pereboom, slagerskn., Den Burg, van Harenkarspel. W. P. Hamers, z.b., Den Burg, van Bus- sum. A. Terpstra, dienstbode, De Hemmer, van HennaarderadeeL W. van Ooijen en gezin, kellner, Eieriand, van Den Helder. J. J. van der Poll, serg.-geweerm., Den Burg, van Bandoeng. Th. van Duin, sla gersknecht, Den Burg, van Zuid-Sohar- woude. L. M. Vijverberg, opz. Zuiderzee werken, Oudeschild, van Almkerk. L. S. H. van Dijck, z. b., Den Burg, van Apeldoorn. G. de Vries, landarbeider, Eieriand, van Canada. L. Stroband!, luit. ter zee, De Mok, van Den Helder. A. Diesveld, matr. 2e kl., De Mok, van Den Helder. O. Commers, ld. id. M. Schoo, luit. ter zee, id., id. J. Boon, monteur, Den Burg, van Amster dam. Jn. Witvliet, scheepsmonteur, Den Burg, van Amsterdam. K. J. Grool, stuur man, Den Burg, van Beemster. Jhr. L. Stern en gezin, Den Burg, van Ooevorden. E. Panzer, monteur, Den Burg, van Am sterdam. P. A. Peeters, stoker le kl., De Mok, van Den Helder. J. J. de Jonge, korp.-vliegtuigm., Den Burg, van Den Hel der. R. H. J. H. Fortujjn, z. b., Den Burg, van DellzilL Vertrokken: T. Vlaming, z.b., naar Haarlem, Bleekenbergpledn 10. A. Ritsma, schilder, naar Dantumadeel, Mur- merwoude 99. J. M. Faber, kellner, naar Usquert, hotel Gemeentehuis. A. Rente naar, bakkersknecht, naar Harenkarspel, Dirkshorn. G. Kuiper, slagersknecht, naar Noord-Soharwoude, p.a. J. Kuiper. H. Rijk, letterzetter, naar Den Helder, Schagen- straat 98. B. Puister, arbeider, naar Sloch- teren, Siddehuren. A. O. Monté, dienst bode, naar Amsterdam O, Vrolikstr. 453'. Ph. Jorritsma, timmerman, naar Franeker, Froonacker 5. M. G. H. Fehse, dienstbode, naar Amsterdam, Raamgracht 161. Joh. Demison, banketbakker, naar Sassenheim, Hoofdstraat 255. F. D. Wierenga, electri- clen, naar Hoorn, Groote Noord 21. S. A. Knol, smid, naar Kolhorni, Benedendjjk 20 (met gezin). Th. J. Witte, rijksklerk, naar Groesbeek, HerversdaaL. De brandstoffenauto van de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel, filiaal Van Ewijcksluis, kwam Woensdagmorgen op den Balgweg, hoek Zwarte weg te B ree- zand, in ernstige botsing met de luxe auto van den heer P. V. te Den Oever. De be stuurder der brandstoffenauto, die nog poogde de aanrijding te voorkomen, reed daarbij tegen een telefoonpaal., die hiea> door bij den grond afknapte. Beide wagens werden ernstig bescha digd, de luxe wagen wel het meest. Deze kon niet meer op eigen kracht zijn weg vervolgen, hetgeen met de brandsitoffenr auto nog wel het geval was. Wonder boven wonder werd geen der inzittenden gedeerd. BURGER BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ, J.1. Dinsdag 7 October, voorm. 10 uur, hield de Burger Brandwaarborg Maat schappij een algemeene vergadering in hotel De Haan. Aanwezig waren 10 leden, waaronder het bestuur inbegrepen. De heer, B. Kat, voorzitter, opende de vergadering met een hartelijk welkom, tevens erop wijzende, dat het jaar 1929/30 niet zoo'n voordeeliig jaar geweest is als andere jaren, daar thans toch in den afge- loopen tijd van herverzekering gebruik gemaakt moest worden, hetgeen in de af- geloopen 20 jaar niet het geval geweest is. Voorzitter hoopt dan ook, dat het komende boekjaar voord eeliger mocht zijn. Vervolgens leest de secretaris, de heer W. de Vries, de notulen der vorige verga dering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer J. N. Bruul, wordt rekening en verantwoor ding gedaan. Het blijkt, dat de ontvangsten waren 11.879j25, de uitgaven 11.740.22, zoodat er een voordeelig saldo was van 139.03. Tevens blijkt, dat de Mij. aan zuiver kapitaal bezit een bedrag van 46.894.87, hetgeen belegd is bij de Boe renleenbank en stukken Nationale Schuld De rekening en verantwoording wordt goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor zijn keurig beheer. Tevens dient nog vermeld te worden, dat in het afgeloopen jaar aan brandschade is uitbe taald 7978.70. De heer Th. v. d. Vegte vraagt naar aan leiding van deze rekening of er geen com missie benoemd is geworden om verslag uit te brengen, daar dit toch algemeen de gewoonte is. Voorzitter zegt, dat dit steeds wordt ge daan door het bestuur zelf. Er wordt dan een avond bepaald en alle bescheiden grondig nagezien. Voorzitter is er zelf echter ook wel voor, dat dit door een com missie gedaan wordt. Een voorstel van den voorzitter om voortaan een commissie van 3 leden te benoemen wordt aangenomen. De heer Th. v. d. Vegte zou gaarne zien dat de vergaderingen inplaats van 's mor gens des avonds werden gehouden, daar het toch voor diegenen, welke bij een pa troon werkzaam zijn, het niet doenlijk is te verzuimen. Het zijn geen renteniers ten slotte. Voorzitter zegt hier wel voor te zijn, maar zouden de vergaderingen dan beter bezocht worden, daar het al eens gepro beerd is. Verschillende aanwezigen uiten zich in dezen geest. Het voorstel-v. d. Vegte wordt in stemming gebracht en wordt aangenomen met 8 voor en 2 tegen, zoodat de eerstvolgende vergadering des avonds zal zijn. Voorts zou de Voorzitter nog een voor stel willen doen en wel het volgende: Het is toch meermalen voorgevallen, dat ingeval van brand de resp. brandmeesters niet te bereiken waren. Hij zou dan de vergadering willen voorstellen een adres aan den Gemeenteraad te richten met het verzoek om op verschillende plaatsen brandschellen te plaatsen, die in verbin ding staan met den opper-brandmeester, den heer J. O. Klein. Dit is zijn inziens zeer wenschelljk, vooral met de uitge strektheid van Wieringen, Tevens zou een tweede autobrandspuit geen kwaad kun nen, daar Den Oever toch een- dichtbe bouwd dorp is en steeds meer uitbreidt. Het voorstel van den voorz., den heer Kat, vond algemeene instemming, zoodat een adres aan den Raad gericht zal worden voor het plaatsen van brandschellen. Niemand meer het woord verlangende, sluit Voorzitter met een woord van dank aan allen de vergadering, hopende dat het wederom een) voorspoedig jaar moge worden. Men deelt ons mede, dat Zondag 12 Oc tober as. door Da Franoe in de Hervorm de Kerk te Oosterlandi des avonds 7.30 uur een lichtbeeldenavonri zal worden gegeven over de Gustaaf Adolf-vereeniging. Wij kunnen dezen avond een ieder aanbevelen. Naar wij vernemen is de heer J. Winter te Den Oever benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan één der Ohristeljjke scholen te Den Helder. De heer Guperus, onderwijzer aan de Christelijke school te Den Oever, heeft twee benoemingen n.1. te Leiden en te Nieuwkoop. Hiervan heeft hij Leiden aan genomen en voor Nieuwkoop bedankt. Aan den aannemer, d enheer J. O. de Vries, is de bouw opgedragen van een lansdbouwachuur in de Belt en wel voor rekening van den heer O. J. Tijsen te Den Helder. Door den heer O. J. Bosker te Hippo- lytuahoef is in verband met zijn werk zaamheden bij het verkavelen van de Wie- ringermeer aangekocht een oude autobus, welke moet dienen de arbeiders van en naar hun werk te 'brengen. Voorwaar een schitterend voorbeeld, hetgeen navolging verdient voor andere aannemers. Wegens het vol water loopen van een sluisput in den Wieringermeerpolder, het werk van den aannemer den heer J. de Vries van Heemstede, zijn de daaraan werkzaam, zijnde ijzervlechtexs en tim merlieden allen ontslagen. De afd. Wieringen van den Ned. Bond van Christ. fabrieks- en transportarbei ders zial a.s. Zaterdag, n.m. 51/, uur, in Reoboth te Hippolytushoef een alge meene vergadering houden. Wegens de daling der graanprijzen hebben de bakkers in deze gemeente ver schillende broodprijzen aanmerkelijk ver laagd. Naar wij vernemen zal de vereeniging „Bouwat" van Oosterland a.s. Zaterdag avond 11 Oct. 1930 in het hotel van den heer De Haan te Hippolytushoef een openbare vergadering houden, waarin de heer Van Meurs, opzichter bij de Zuider zeewerken, het doel en werken der ver eeniging zal uiteenzetten. Tevens zal dien avond worden vertoond de schitterende film der Zuiderzeewerken van Jorens Ivens. Een bezoek aan dezen avond kun nen wij dan ook zeer aanbevelen. Men deelt ons mede dat de kroosschouw over de slooten in Polder Waard Nieuw- land zal plaats hebben op Zaterdag 18 October 1930. Eigenaren van slooten zullen dus goed doen deze zoo spoedig mogelijk van kroos te zuiveren. LANDBOUWWINTERCURSUS. wintercursus, die alhier gehouden zal wor den, in een der lokalen van de O. L. School no. 1 een aanvang nemen. Tot heden heb ben zich hiervoor 17 cursisten opgegeven, terwijl er wellicht nog eenigen bij zullen komen. Naar wij vernemen, heeft Mevrouw DamstéSiegera te Huisduinen pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een dameskrans, die ten doel zal heb ben verschillende artikelen te vervaardi gen voor eeni eventueel te houden kleine verloting of bazar. Naar ons ter oore kwam, was hier nogal belangstelling voor, en dat nog te meer-, daar de netto saldi alsdan bestemd zal zijn voor noodzakelijke voorzieningen aan de kerk, eniz. KIEZERSLIJST EN TIENJAARLIJKSCHE STEMMING. Wegens de bepalingen van het Syno daal Reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predikanten in de Ned. Herv. Kerk, zullen in het tijdperk tusschen Januari en 1 Maart 1931 de stemgerechtigde leden der verschillende gemeenten opnieuw een besluit moeten nemen over de vraag, of zij het recht tot benoeming en beroeping zichzelven wilen voorbehouden dan wel aan den kerkeraad willen afstaan. Waarom er nog altijd bijna vijfhonderd gemeenten in de Ned. Herv. Kerk zijn, welke bij de tienjaarlijksche stemming de machtiging aan den kerkeraad bestendi gen? Sleur, behoud- en gemakzucht zijn niet de eenige oorzaken. Ook in deze aan gelegenheid doet zich de alomtegenwoor dige factor van de richtingskwestie weer gelden. Een gemeente, welke eenmaal het stem recht zichzelf voorbehouden heeft, staat dit moeilijk weer af aan den kerkeraad, zij het dan zelfs een geestverwanten ker keraad. Maar een kerkeraad, die jaren lang, zonder eenige inmenging van buiten de lakens heeft uitgedeeld, doet even noode afstand van dit plezierige recht. Het heerschen over anderen, zij het clan in den geest der broederlijke liefde heeft vooral in de kleine gemeenten zulk een groote bekoring, dat men van een maal gemachtigde kerkeraden moeilijk propaganda voor de tienjaarlijksche stem ming verwachten kan. Het opmerkzaam maken op deze gelegenheid en het nemen van de reglementair vastgestelde voorbe reidende maatregelen is een der zuurste ambtspliohten voor met regentengeest be zielde ambtsdragers. In de N-edl Herv. Kerk kiezen momen teel 361 gemeenten zelf en hebben 486 be noeming en beroeping aan den kerkeraad overgelaten. De meeste groote stadsge meenten hebben het kiescollege inge voerd. Ofschoon de eigenlijke stemming over deze aangelegenheid, gelijk gezegd, eerst in Januari en Februari a.s. zal plaats vinden, wordt in deze maand reeds een aanvang gemaakt met de voorbereiding. Voor 1 October moeten de kerkeraden n.L de kiezerslijsten opmaken, op grond waar van straks de tienjaarlijksche uitspraak zal worden gehouden. BLOEMBOLLENVEILING TE BREEZAND. Uitslag van die gehouden bloembollen- veiling op Dinsdag 7 October, 's morgens half elf. Handel kalm. Darwin tulpen: Ceniteniaire z 11 op 1.20 1 11—12 0.95 Clara Butt z 10 0.50 Pride of Haarlem/ z 9 0.400.60 Farnc. Sanders z 10 L0Ó Enkele late tulpen: Ingjesc Pink z 10 0.65 Moonlight z 11 1.60 H. L Hart. Nibbrig Iris Fil Imperator 8 op 0.14 7—8 0.12 8 op 0.38 Plantgoed. Enkele vroege tulpen. Scarlet Duo f 20 p. ELL. Diana 2630 Dubbele vroegs tulpen. Murilio 22—40 p. FLL. Theeroos 45 Enkele late tulpen: Bouton d'Or 20 p. H.L. Piootee 18 Pluto 16 Breeder Tulpen. Feu Ardent f 12 p. H.L. Darwin tulpen: Prinses Elisabeth f 20p. H.L. Rev. Ewbank 12 Pride of Haarlem 16 Centen aire 20 Wiill Copland 25 The Sultan 22 Bartigon 8040 Mad. Kreüage 22 Lacandeiur 14 Proff Rauwenhoff 20 Painted Lady 18 Dinsdag 21 October weer veiling V. O. J. B. Donderdagavond, half acht, bijleen komst. VERLOTING. Aam de afdeeling Anima Paulowna van den Bbnd voor Staatspensionneering is vergunning verleend tot het houden van eem verloting. De trekking zal in Novem ber plaats hebben. HUISVESTING VAN WERKLIEDEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Men deelt ons mede, dat zü, die in de omgeving van de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder wonen en genegen zijn personen, die daar bij arbeidzaam zijn, als commensaal in huis te nemen, zich kunnen opgeven bij den oorrespondent der arbeidsbemiddeling, den heer H. Crum, Molenvaart alhier, die 's morgens van 9 tot 12 uur zitting houdit. HARDDRAVERIJ ST. MAARTENSBRUG. Uitslag der Harddraverij1 te SI Maar tensbrug op 7 October. Handicapprijzen 200, 100, 50, f 25 en 10. le prijs „Jannet Harvester" van den heer Vergay, Purmerend, 810 M. 2e prijs „Fretchen" van den heer Beets, Beemster, 290 M. 3e prijs „Mimnetonka" van den heer Rot, Wieringerwaard, 295 M. 4e prijs „Hardstein" van den heer Ver gay, Amsterdam, 285 M. 5e prijs „Nortermam B" van den heer N. Spaans, Schagen, 275 M. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE CALLANTSOOG. gehouden op Dinsdag 7 October 1930, des voor middag* 10 uur. Voorzitter, tevens secretaris: Mr. D. Breebaart. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden, be houdens een kleine wijziging, goedgekeurd. De heer V e u 1 wil uitvoeriger weergave, met welk verzoek rekening zal worden gehouden. Ingekomen stukken en verslagen. Goedkeuring van diverse Raadsbesluiten. Toezending van de door Ged. St. gesloten ge meente-rekening 1928. Verslagen Vleeschkeuringsdlenst kring Barsln- gerhorn; schoolarts; Comm. Malariabestrijding; W aterleldingbedrijf Reclame-boekje toepassing electrldtelt vee teelt- en plulmveebedrijf. Voor zoover niet voor kennisgeving aangenomen, zullen deze verslagen bij de Raadsleden circuleeren. Ingekomen adressen. Schager Handeldrijvende- en Industrieele Mid- denstandsvereenlging, om subsidie van 10 per leerling, welke aan den cursus deelneemt. Ver leend tot een maximaal bedrag van 30. Afdeeling Callantsoog Centraal Genootschap f 50. Verleend. Algemeen Armbestuur f 1500. Verleend. Commissie legwedstrljd Beemster. Ver leend 10.N.-H. ver. „Het Witte Kruis", ontsmettingsinrichting (P/a cent per inwoner). Verleend. Commissie Malariabestrijding (1 cent per inwoner). Verleend. Salarisverhooging school- schoonmaakster N. Hollander 30). Toegestaan. A.N.W.B. Toeristenbond, toetreding tot buiten gewoon lid (kosten minstens 25). B. en W. Zijn van oordeel, dat dit bedrag voor een gemeente van ruim 1000 zielen te veel is en stellen voor het stuk dit jaar voor kennisgeving aan te nemen en het volgende jaar, wanneer de contributie mis schien lager kan worden gesteld, het in over weging te nemen. Aldus besloten. Mededeeling proces-verbaal opname kas en boe ken gemeente-ontvanger. In kas was f 2060. Vaststelling gemeente-begrooting 1931. De commissie belast met bet onderzoek, maakte de volgende opmerkingen: Presentiegelden leden stem- trareaux. Het kwam de commissie voor, dat deze in de toekomst voor verhooging in aanmerking konden komen, doch waar vóór 1928 in het geheel geen presentiegeld werd toegekend, zal thans geen voor stel tot verhooging worden gedaan. Bezoldiging Ambtenaar Bur gerlijken stand. De commissie zou er voor gevoelen, dat binnen afzienbaren tijd aan Ged; St. een voorstel tot her ziening dezer bezoldiging zou worden gedaan. Voorzitter zegt, dat dit als een afzonderlijk punt op de raadsagenda volgt. Onderhoud wegen en voetpaden. Enkele leden vestigen er de aandacht op, dat de Nieuwe weg in verhouding tot den berm wat laag is gelegen, terwijl het verharde wegdek nog te dun Is. Verbetering zal noodzakelijk blijken. De heer Kruis veld zegt, niet geheel te weten, wat de bedoeling van de commissie in de zen is. Indien de weg op de hoogte van den berm gebracht moet worden, zal er zeker 10 c.M. ver harding aangebracht moeten worden, hetgeen te duur is. De heer V e u 1 zegt, dat er enkel de aandacht op is gevestigd, zoodat er dan bij het opmaken van de begrootingen voor volgende dienstjaren rekening mee gehouden kan worden. Hij wil, even als met de wegen in het Buitenveld ls geschied, de Nieuwe weg binnen 3 4 jaar geheel afdoende vernieuwen. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit In den loop van het jaar onder oogen zullen zien. Moge lijk zal, evenals dit jaar, de opbrengst der inkom stenbelasting, welke door den Inspecteur nogal laag is geraamd, meevallen, zoodat, gelijk dit met den Duinweg is geschied, hieruit de kosten van vernieuwing betaald zouden kunnen worden. Mocht dit niet het geval zijn, dan zou op de volgende begrooting hiervoor een post kunnen worden uitgetrokken. Evenwel zullen B. en W. onderzoeken op welke wijze de Nieuwe weg verbeterd kan worden. De overige posten gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen, zoodat de begrooting voor den dienst 1931 wordt vastgesteld op een bedrag van 47749.26 gewone dienst, kapitaaldlenst 15020.25. Begrooting Alg. Armbestuur, welke geen aan leiding tot op- of aanmerkingen gaf, wordt vast gesteld op 3439 ln ontvangst en uitgaaf. Besloten wordt de begrooting voor 1930 te wij zigen tot een bedrag van 354.45 aan Inkomsten en uitgaven. Voorzitter deelt naar aanleiding van het Indertijd genomen raadsbesluit tot aansluiting van een niet-rendabel gebied (Zuldschinkeldijk en Uit- landerweg) aan het buizennet van het Prov. Wa terleidingbedrijf, mede, dat de bewoners van de aan te sluiten perceelen, niet accoord gaan met de voorwaarden, zooals deze door den Raad zijn ge steld. Met het P.W.N. hebben zij thans een andere regeling kunnen treffen, welke zoowel voor hen, als voor de gemeente voordeellger ls. Volgens het genomen besluit was Je gemeente verplicht eeuwigdurend 93.10 per jaar te betalen. Van belanghebbenden of rechtverkrijgenden zou gedu rende even langen tijd terugontvangen worden 47 per Jaar. Volgens de nieuwe regeling betaalt de gemeente ln plaats van 46.10, 49.70 per jaar aan het P.W.N., eveneens eeuwigdurend, doch dan draagt de gemeente niet de risico, die kan bestaan, wan neer zij elk jaar 47 moet incasseeren van de be woners, hetgeen vervalt. Deze betalen aan het P.W.N. een verhoogd abonnement van 62 per jaar, waarvoor zij water ad f 0.25 per M3 ont vangen en na 10 Jaar vrij zijn van betaling der meerdere kosten. Voorzitter zegt, dat uit een gehouden con ferentie is gebleken, dat de bewoners met deze nieuwe regeling ongetwijfeld accoord zullen gaan, hetgeen nader wordt bevestigd. De heer Vries vindt dat „eeuwigdurend" be talen van 49.70 een groot verbond. De Voorzitter zegt, dat dit ook ln het reeds genomen besluit zoo was. De heer V e u 1 ls van oordeel, dat een ver meerdering van 3.80 per jaar. in welk geval de gemeente geen incaseerder behoeft te zijn, geen bezwaren mag opleveren. De heer Koog er zegt, dat de gemeente eeuwigdurend f 49.70 per Jaar zal moeten betalen, als het gebied niet-rendabel blijft, doch het zou even goed rendabel kunnen worden. Met algemeene stemmen wordt besloten de nieuwe regeling van het P.W.N. te aanvaarden en het reeds genomen besluit in te trekken. Voorstel om aan Ged. St. te verzoeken over te gaan tot herziening van de Jaarwedde len ambt. Burg. Stand. Voorzitter zegt, dat, waar de commissie, belast met het onderzoek der begrooting voor 1931 er voor zou gevoelen, dat door den Raad binnen afzienbaren tijd aan Ged. St. een voorstel tot herziening der bezoldiging zou worden gedaan, B. en W. in hunne laatst gehouden vergadering besloten hebben, dit thans reeds aan den Raad te verzoeken, aangezien ln verband met de verhoo ging der jaarwedden van de wethouders, toch reeds een suppl. begrooting ingediend zal moeten worden. B. en W„ welke hebben onderzocht, hoe hoog de bezoldigingen in andere gemeenten, welke ongeveer even groot zijn als deze, bedroegen, stellen voor de jaarwedde te brengen van 25 op f 75. De heer V e u 1 vindt een verhooging van 200 pet. te veel. Hij zou zich wel met verhooging kunnen vereenigen, als het salaris van den len ambtenaar met 100 pet. werd verlaagd, dus op 50 werd gebracht en dat van den 2en eveneens werd verhoogd. De heer K o o g e r, tweede ambtenaar van deu burgerlijken stand, zegt, dat zijn salaris van f 10 voldoende ls. Doordat het salaris hier, bi) andere gemeenten vergeleken, zeer laag ls, kern hij er zich mee vereenigen, wanneer dit op f 75 wordt ge bracht. Bovendien draagt de eerste ambtenaar practisch de verantwoordelijkheid. De heer K r u 1 s v e 1 d kan zich ook met een verhooging van 50 vereenigen. De heer V e u 1 zegt nog eens, den sprong te hoog te vinden. Hij houdt zich bij een bedrag van 50, dat hij ruim voldoeonde vindt De Voorzitter zegt, dat de salarisregeling dateert van 1914. In andere gemeenten is zij sinds dien meermalen herzien, wat tengevolge heeft, dat wil het salaris hier op peil gebracht worden, een groote sprong gemaakt moet worden. Het voorstel van B. en W. wordt met op 1 na algemeene stemmen (die van den heer Veul) aan genomen. Rondvraag. De heer Veul bespreekt een circulaire betref fende ontwapening. Juist nu dezer dagen hem een lijst ter teekening werd aangeboden, die eveneens doelde op ontwapening, zou hij er prijs op stellen, indien meerdere exemplaren van deze circulaire waren besteld, teneinde deze onder de Inwoners te verspreiden, om zoodoende hen beter in de ge legenheid te stellen, zich van voor- en nadeelen op de hoogte te stellen. De Voorzitter antwoordt er spijt van te hebben gehad, deze circulaire bi] de stukken te hebben gedaan, doch daar het een officieel stuk was, kon het niet Einders. Voorzitter zou er voor gevoelen, waar het in deze raadszaal altijd zoo vredig gaat, de landspolitiek er bulten te houden en stelt voor deze circulaire niet in behandeling te nemen. Alle raadsleden, uitgezonderd de heer Veul, zijn het met den voorzitter eens. De heer Krult vraagt, of er reeds maat regelen zijn getroffen Inzake de werkloosheid In den komenden winter. Voorzitter zegt, dat dit het geval ls. Volgens een verklaring van den heer Van Honschoten, handelende namens de N.V. „Het Zwanenwater", kunnen dezen winter weder om werklieden geplaatst worden ln het Zwanen- water. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Stand van Callantsoog. over de maand September 1930. GEBOREN: Johannes, z. v. Johannee Baken en Maria Oormelia Duin. Johanna Gerritdina, d.v. Hendrik Jacob Schut en Leentje Hof. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: O. Bakker van Nieuwe Niedorp. P. Spijker en gezin van Den Helder. Vertrokken: T. Borst en gezin naar Den Helder. van 7 en 8 October 1930. ONDERTROUWDP. v. d. Zee en M. Schenk; O. v. d. Hnagen en O. O. Clee; J. T. Lievers en J. M. Oheret.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10