DERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS eiselinJi Zwaanstr. 2-4. Tel. 124-462. VAN DONDERDAG 9 OCTOBER 1930. Verkoop van grond. FOTOGRAFISCH ATELIER P MODERN- EN KUNSTPORTRETATELIER 60 AANRIJDING. VISSCHERIJ. zijn het voordeeligst in het gebruik Texel. De WaaL Oosterend. GELD VERDWENEN. KWAJONGENSSTREKEN. SCHOUW. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 9 Oct17.49 uur Vrijdag 10 17.47 LIJK AANGESPOELD. Van korp.-selner Broers. Bij paal 6, onder de gemeente Callants- oog, is Dinsdagmiddag aangespoeld het stoffelijk overschot van den op 15 Sept. j.1. overboord geslagen korp.-seiner J. Broers, lid van de bemanning der „G 2". VERZWARING VAN STRAF. Tot 2 Jaar veroordeeld. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft Dinsdag de in eersten aanleg opgelegde gevangenisstraf van den 86-jarlgen lojs werkman S. alhier verzwaard. Zoo als men weet, was S., die reeds tien maal veroor deeld werd, in hooger beroep gekomen van een vonnis der Rechtbank te Alk maar, dat hem d.d. 24 Juni jd. één jaar gevangenisstraf oplegde ter zake van een diefsial imet braak te Den Helder ge pleegd. In overeenstemming met den eisdh van den advocaat-generaal ver hoogde het Hof de straf tot twee jaar. KIND TE WATER. Dinsdag omstreeks half twaalf is een zoontje van ongeveer 4 16 jaar van den heer Lastdrager uit de Spoorstraat, bij de Werfbrug, tegenover den nieuwen winkel vani den heer Spruit te water gevallen. Op het hulpgeroep van eenige kinderen snel de de timmerman J. Komen, die in deze omgeving aan het werk was, naar de plaats des onheils. Zonder zich een oogonbllk te bedenken, sprong hij te water en wist het kind op het droge te krijgen. Het kindje, dat gelukkig geen nadeelige gevolgen van dit bad heeft ondervonden, werd door eenige voorbijgangers naar de ouders gebracht GEMEENTERAAD. B. en W. stellen voor aan E. Venema alhier te verkoopen een stuk grond, ge legen aan de Van Speykstraat, groot 151 Ma., k 6 en 4 den M. Bedoeld stuk ie thans biji den aanvrager in erfpacht. 50 JAAR GETROUWD. Dinsdag JJ. herdacht het echtpaar P. Visserde Boer, Oostslootstraat 41, den dag, waarop zij voor 50 jaar in het huwe lijk werden verbonden Door familie, vrienden en buren was deze dag recht gezellig voor hen gemaakt. Hun woning werd van buiten versierd met vlaggen en groen, zoodat men al van verre kon zien waar het gelukkige echt» paar woonde. De deur werd' geflankeerd door twee groote jaartallen 18801930, terwijl op een schild stond „Hulde aan het Gouden Paar". De heer Visser is 80 jaar en zijn vrouw 82. Hij was van 1882 tot 1922 portier bij het Koninklijk Instituut voor de Marine, en werdi als zoodanig op 67-jarigen leeftijd gepensionneerd. In deze jaren heeft hij het grootste deel van de leiding van onze zeemacht zien komen en gaan. Als jong adelborst heeft b;j ze zien komen en ze zien opklimmen tot de hoogste rangen, o.a. admiraal Quant, onze tegenwoordige commandant. Van de zijde der officieren heeft hij zich dan ook in groote belangstelling mogen verheugen. De admiraal zond een bouquet bloemen, door den commandant, officieren en bemanning van het Instituut werd hem een mooie pendule gegeven, terwijl het bestuur van de Marineclub eveneens bloe men zond. Een officier van het Instituut kwam namens den commandant geluk- wenscben aanbieden, terwijl uit verschil lende deelen van het lanld felicitaties bin nen kwamen. Door de buren werd een prachtige lamp cadeau gedaan en eveneens bloemen en taarten. Het stond dan ook vol met bloe men in de kamers. Laat ons hopen, dat het echtpaar nog vele jaren bij elkander mag blijven. WAARSCHUWING. Draag het belastingplaatje niet ln den zak, doch bevestig het aan het rijwiel. De Inspecteur der belastingen alhier e&lt ons mede, dat hem gebleken is, dat ®en groot aantal wielrijders de gewoonte estaat om het belastingmerk niet aan het 5 e1 te bevestigen, doch het in den zak de beurs bij zich te dragen. h aar wielrijders, die handelen als hier- ^en aünsegeven, niet alleen de belas- nr»*ri overtreden, doch ook de controle len e naleyin« ^or wet bemoeilijken, zul- ue ambtenaren deswege voortaan be- rPiJln^ ms*eden en niet meer, zooals tot m»^ gebruikelijk was, beginnen u™»*. uln 0Vörtreding zijnde personen te waarschuwen. i O L D E R W E G Voor zooveel noodig wordt er aan her innerd, dat ieder rijwiel, dat op den open baren weg wordt bereden, voorzien moet zijn van een voor het loopend tijdvak van twaalf maanden geldig belastingmerk. Dit merk moet met de daarop voorkomende teekening naar buiten, naar alle zijden goed zichtbaar worden bevestigd, hetzij aan de balihoofdbuds of een der buizen van het, stuur, hetzij binnen 15 c.M. afstand van dit laatste, aan de bovenhuis van het rijwiel. Een rijwielmerk, dat bedekt is met een laag lak (veroorzaakt door het lakken van het rijwiel) waardoor de kleur van het merk niet zichtbaar is, is niet volgens de voorschriften aan het rijwiel bevestigd, zoodat de berijder zich ln overtreding be vindt. Eveneens is dit het geval, indien het merk op zoodanige wijze is bevestigd, dat het middengedeelte of een der helften door het bevestigingsvoorwerp is- bedekt. Wordt hetrijwielmerk tijdens het rijden met de hand op het stuur vastgeklemd, dan is liet daardoor nog niet aan het stuur bevestigd, zoodat men ook dan de wet over treedt. Blijkens resolutie van den Minister van Financiën is het wel geoorloofd om het merk door middel van een riempje, touwtje of dergelijk hulpmiddel aan het stuur van het rijwiel te hangen, zulk» met het oog merk het bil niet gebruik van het rijwiel gemakkelijk te kunnen verwijderen. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur had er op den hoek JanzenstraatWestgracht eeni aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijder. De auto kwam uit de Janzenstraat, rijdende ln de richting Westgracht, de wielrijder uit de Sluisdijk straat, met het gevolg, dat de auto tegen het voorwiel dier fiets reed, dat geheel ver pletterd weid. „PERMANENT-DUPLEX- HAARDEN". Wij verwijzen naar de advertentievan de Haardenfabriek „de Schelde", waarin de fabrikant bekend maakt, dat zijn fabri kaat „Permanent Duplex-Haard" door de Internationale jury op de Wereldtentoon- steliing te Antwerpen 1930 is bekroond geworden met de hoogste onderscheiding, een Grand Prix. „LAAT WAAIEN!" Revue van Renée de Vos !n 1 proloog en 18 tafereeien. Over de revue „Laat waaien1", welke de vorige week 4 avonden in Utrecht werd opgevoerd, schrijft het „Utrechtsch Dag blad": Een revue, die er wezen mag! Ieder tafereel is weer volkomen verschillend van het voorafgaande, ernst en lach, zang en dans wisselen elkaar voort durend af. Verscheidene verrassingen, waar de menschen in de zaal ook daadwerkelijk deel ln ne men, een komiek als Maupie de Vries en een or kest onder de enthousiaste leiding van den heer De Vos zelf, wat blijft er nog te wenschen over. Wanneer we het programma nog eens vluch tig nagaan, noemen we in de eerste plaats de pro loog, waarbij al dadelijk, bij de protestvergadering der dieren, de mooiste costuums te bewonderen vielen. „Holland zoo mooi", ln zeer onopgesmukte nationale dracht, was dank zij de voortreffelijke medewerking van de Sun Shine Girls een zeer fijn gekozen nummer, het zingen van Betty Rameau ln „Dein is mein ganzes Herzen „Geschlchten aus dem Wiener Wald", ln een Straussdroom viel zeer te prijzen. Maupie de Vries als kreupele huisvader en „Een dag op reis", was de schuld van heel wat lach- benauwdheden. terwijl hij als conferencier ln het cabaret „De Groene Olifant" zijn woordje naar behooren wist te doen. Wij kunnen onmogelijk alle artlsten vermelden. Het dansen van Ans Poppes, Ferry de Rooy ln zijn komische rolletjes, alle leden van het gezel schap droegen tot het succes bij. De aangename verrassing, waarop het publiek vergast werd, wil len we niet verklappen, en de costuumweelde van de finale(s) ls een waardig slot voor een aange- namen avond. VREDESKRING VOOR NEDERLAND. Film vertoont ng In Casino. Dinsdagavond werd in Casino door do Vereeniging „Vredeskring voer Neder land" een filmavond gegeven. "Van deze gelegenheid, eens iets over deze vredes beweging te vernemen, had een aantal personen (waaronder veel jongelui) gebruik gemaakt, en de zaal met balkon meege rekend, was nagenoeg halfvol. Het was onze stadgenoot, de heer da Leeuw, die in een korte, inleidend© rede voering doel en streven der vereeniging uiteenzette. In tegenstelling met een van de vereeniging „Kerk en Vrede" uitgaan- den propaganda-avond, welke voor mili tairen verboden was, waren, zooals de spr. opmerkte, hedenavond wel militairen in de zaal aanwezig, hetgeen spr. genoegen deed. De bedoeling is hier ter stede een afdeeling te stichten, hetgeen mogelijk is ais zich vijftien geestverwanten .aanmel den. De Vredeskring is ontstaan uit een in Juli 1917 te Rotterdam opgericht Co mité voor Gewetensvrijheid, dat ontstaan was naar aanleiding van dienstweigerings acties. Toen dit zijn werk veiTicht had, is het opgelost in den Vredeskring, welke kring zijn werk heeft uitgebreid, en zoo mogelijk ook internationaal wil werken. Indien noodig eni mogelijk zal de kring zich splitsen in speciale kringen (secties) voor propaganda in politieke-, kerkelijke», wetenschappelijke», industrieele-, pers-, humanitaire-, onderwijs-, vrouwen-, stu denten-, jongeren-, musici-, artisten-, win keliers-, hamdelareizigerskringen, enz., welke, ieder op eigen terrein en op eigen wijze, krachtige propaganda tot uitbanning van den oorlog en alles wat met zijn toe rusting en wezen verband houdt, kunnen voeren. Hieruit volgt, dat geen enkele rich ting wordt uitgesloten; daar onmiddellijk elk lid een aparte sectie kan vormen om in eigen kring te 'blijven propageeren. De locale kringen (zooais er hier een zou moe ten komen) zijn autonoom (zelfstandig), organiseeren zich naar plaatselijke om standigheden, zijn vrij in het 'bepalen hun ner contributie, in het voerpn der plaatse lijke actie, enz. Zü kiez ;n zich een secre taris-penningmeester of plaatselijk be stuur, dat de leiding heeft bij plaatselijke acties, het finantieele beheer voert, en voe ling houdt met het algemeen (landelijk) secretariaat. De Vredeskring tracht zijn doel mede te bereiken door een regelmatige, beschaafde en krachtige propaganda in. de pers voor rechtsverhoudingen en arbitrage in plaats van oorlogsbewapening, door intensieve verspreiding van propagandaleotuur, het houden van openbare vergaderingen, het zenden van adressen aan regeeringslicha- men, het steunen van ontwapeningscandi- daten voor de volksvertegenwoordiging, het aanknoopen van relaties met gelijkge zinde corporaties en personen in andere landen, enz. Hier ter plaatse is de afdeeling „Kerk en Vrede" aangesloten bij den Kring, ter wijl beide vereen! "ingen wederom deel uitmaken van de „Nooit-meer-oorlog-fede- ratie". Zooais gezegd, eerbiedigt de Vre deskring elke godsdienstige of politieke richting; zijn actie gaat niet tegen de Ko ningin. den staat of den godsdienst. Er is ook geen eigenlijke landelijke organisatie, er bestaat slechts een algemeen secreta riaat Opzettelijk ls dit aldus geschied, Jaar 'het bestaan van een landelijk beetuur de Vereeniging weder in een bepaalde richting zou dringen, hetgeen men wenscht te vermijden. •Wie na het bovenstaande meerdere in lichtingen verlangt, wende zich tot den heer De Leeuw voornoemd, Binnenha ven 30. Wat nu de filmvertoonlng betreft, welke na deze korte inleiding gegeven werd, dit betrof een film, die een aanschouwelijk beeld gaf van de ellende, die volgde op het uitbreken van' den oorlog. Dat het hier vertoonde in geen enkel opzicht overdre ven was, en dat inderdaad in de gezinnen de toestanden zich, na liet uitbreken van den oorlog, hebben ontwikkeld als hier aanschouwelijk was voorgesteld (het ver haal sipeelde in Weenen), weet ook ieder Hollander. En speciaal de jongeren, voor wie in de eerste plaats deze propaganda bestemd is,'kregen een Inzicht in het we zen van den oorlog. De thans 16-jarigen zijn zij, die in het oorlogsjaar 1914 zijn geboren en dus tet en met de 20-jarigen en nog wel ouder en kennen de oor- logs- en distributieteestanden nog slechts van hooren zeggen. Voor hen was deze film dius uiterst leerzaam, omdat zij inder daad een juist beeld gaf van de toestanden, zooals zich die over vrijwel geheel Europa hier te lande natuurlijk niet zoo schril als in de oorlogvoerende landen afspeel den. Daarom was het wel jammer, dat er juist van die jongeren niet wat meer te genwoordig waren. De bedoeling van de film was natuurlijk te doen zien tot welke ellende een oorlog leidt en als zoodanig had zij wel pakkende en suggestieve mo menten. Met een kort slotwoord werd de bijeen komst gesloten. Ieder vrage zich persoon lijk af, aldus de heer De Leeuw, wat kan ik doen; om een volgenden oorlog te voor komen? En alleen als we allen tezamen werken, kunnen we tot tastbare resultaten komen. POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST. Het hoofd- en het bij post-, telegraaf- en telefoonkantoor zijn respectievelijk ge opend op werkdagen van 7.30 u. tot 19 30 li. en van 8 u. tot 19.30 u. Des Zondags is het hoofdkantoor geopend van 8 u. tot 9 u. en van 13 u. tot 14 u.; het bijkantoor is op Zon- en Feestdagen gesloten. Het hoofdkantoor ls voor den tele graaf- en telefoondienst opengesteld van (.80 u. tot 21 u. Het locale Rijkstelefoon- net is, ook voor het verkeer met verschil lende grootere plaatsen, voor aangeslote nen dag en nacht onafgebroken geopend. De kantooruren zijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van postwaarden en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.80 u. 19.30 u. on Zaterdags van 7.30 u. —18 u. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringsbank van 8.30 u.15 u. c. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u.19.30 u. Zaterdags van 9 u.—18 u. d. Voor den dienst der pakketpost van 7.30 u.—19.30 u. Zaterdags van 7.30 u.— 18 u. Een afzonderlijk loket wordt op den tweeden Woensdag van elke maand van 16 u.17 u. opengesteld voor den ver koop van postwaarden ten behoeve van postzegelverzamelaars (loket no. 2). Gelegenheid tot afhalen van correspon dentie wordt gegeven des Zondags (niet op feestdagen) van 8.309.30 u. De lichting der stndsbrlevenbussen heeft op werkdagen plaats 5.15 u., 10.45 u., 13.50 u., 17.10 u. en 19.10 u. (Zaterdags 21.30 u.). Bovendien geschiedt op Maan dag en daags na een feestdag eene lich ting te 3.30 u. De op het station geplaat ste brievenbus wordt 10 minuten voor het vertrek van iederen posttrein gelicht De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Ruyghweg, Stakmanbossestraat, Bin nenhaven, Zuidstraat, Ankerpark, Buiten haven, Kruisweg, Molenstraat, Koning straat, Keizerstraat, Piet Heinstraat, Kerkgracht, Langestraat, Dijikstraat en Schagenstraat. Nu het weer te onstuimig blijft om de Noordizeeviascherij uit te oefenen hebben verschillende botters den garnalenkor aan boord genomen en zijn begonnen op Texel- stroom en in het Marsdiep de garnalent- visscherij ter hand te nemen. De Noordzeevisscherij was de beide vo rige weken anders nog niet zoo slecht ge weest Er was tamelijk visch en de pip vooral van tong, was hoog. Wel viel de tongprijs de vorige week geducht omlaag, maar door de flinke vangst kon toch nog een tamelijke besom ming worden gemaakt. De meesten markten weer te IJmuiden en wel omdat men meende daar hoogere prijzen te kunnen krijgen, doch het is ge bleken dat die verwachting niet altijd in vervulling gaat, want over het geheel ge nomen was hier vorige week de marktprijs hooger dan elders. Des te eerder is men nu met hot garna- lenkorren begonnen, omdat de prijzen de vangsten loonend maken. Er wordt van 30 tot 35 ot. per kilo besteed, hetgeen een behoorlijke prijs is. Men schrijft, die be trekkelijk hoogen prijs hieraan toe, dat door het slechte weer de garnalenvangs. vanuit Breskens en Arnemidden belomme ring ondervindt en dus de markt in het buitenland in hot teeken van „vraag" staak Op Texelstroom daarentegen kan dik wijls nog lang de vangst worden uitge oefend ondanks soms heel slecht weer. Nu de Waddenzee sinds 1 Oct vrij ls voor het uitoefenen van het oesterkorren (het klinkt vreemd), worden te Texel en vooral te Wlerlngen belangrijke hoeveel heden wulken aangebraoht, die hun weg hoofdzakelijk vinden naar België en Frankrijk on daar tamelijke prijzen schil- non te doen. Hier wordt van 13 tot 16 gulden per baal besteed. Oesters worden haast niet gevangen, de bedden hebben schijnbaar nog niet veel „broed" ontvangen, zoodat de eertijds flo- reerende oesterteelt nog altijd kwijnend is. Als de Zuiderzee eenmaal is afgedamd en er dus wat stabiliteit komt in den bodem van de Waddenzee, hoopt men, dat van overheidswege het planten van oesters zal worden ter hand genomen, opdat die oestercultuur ook hier weer tot ontwikke ling zal kunnen komen. Voor de visscliers en voor den visch- hondel kan dat van groote beteekends zijn. JACHT. Door verschillende personen werd Dins dag jaóht gemaakt op liazen en menig haasje werd nedergelegd. Er komen hier tegenwoordig veel hazen voor. Een onzer plaatsgenooten had het geluk in een perceel bieten nabij de Waal een Fazant neer te leggen. DE VOGELS. Dat het moeilijk is te oonstateeren van waar de vogels, die hier op de trek voor komen, afkomstig zijn, spreekt vanzelf. Weldra komen op Texel weer honderden Goudplevieren, waarop door enkele perso nen jacht gemaakt wordt met een z.g. slag net. Aan deize personen is dikwijls ge vraagd, of onder die vogels er voorkwa men, die van ringen waren voorzien, doch nimmer werd een ring ontdekt. Vogelkun- digen beweren, dat ze uit het hooge Noor den afkomstig zijn, doch te bewijzen valt dit niet. Iets anders zou dit zijn, als de vogels geringd waren, dan kon men direct de plaats weten, waar ze geboren werden. Met het ruwe weder komen hier ook bij honderden de Smienten^ Toppers, die zoo snel vliegen, dat het uiterst moeilijk is ze te schieten. Oostenrijkers worden ze wel genoemd, maar 't is niet zeker dat ze van Oostenrijk komen, want ook deze vogels zijn nimmer geringd. Onder de eenden komen soms allerlei soorten voor. Een jachtgezelschap had eens verschillende soorten geschoten, de vogelkenner en schilder Staring noemde de namen dezer vogels; ex waren zulke mooi© exemplaren bij, dat ze later zijn op gezonden om opgezet te worden, 't .Was jammer, dat deze vogels geschoten waren. Den Borg. FEESTAVOND PAARDEN SPORTCOMMISSÏE. Aan de prljsultdeellng van de Paardensport- feesten, die hier tijdens de Groote Landbouwten toonstelling zijn gehouden, heeft de Paardensport commissie gemeend een gezelligen avond te moe ten verbinden. Deze feestavond werd gisteren in Hótel „Texel" gehouden. Ongeveer 200 personen hadden een toegangsbewijs kunnen bekomen. Het bleek, dat onder de Texelsche jongelui zeer veel animo voor dit feestje bestond; er werd in de af- geloopen week een ware run uitgeoefend op de commissieleden en op de kaartenbezitters, om toe gangskaarten te bemachtigen. Het bal zou oncjer leiding staan van de heeren Polak van Den Helder. Toen de Voorzitter, de heer H. Keesom te onge veer half negen het openingswoord sprak, bood de groote zaal van hötel „Texel" een prettig aanzien; evenals altijd was het midden der zaal geheel vrij gelaten voor den dans, doch langs den kant was geen enkel plaatsje onbezet. De heer Keesom sprak bij de opening ongeveer het volgende: Dames en Heeren! Ik heet u allen hier hartelijk welkom, t Bestuur van de Paardensportcommissie heeft aan de prljsultdeellng een gezelligen avond willen verbinden, omdat de wedstrijden na de zoo geslaagde Landbouwtentoonstelling op 3 en 4 Sept. zoo uitnemend zijn verloopen. 't Weer heeft prach tig medegewerkt en vooral Donderdag 4 Sepl. had de Paardensport een belangstelling van t publiek als ooit te voren. Op zoo'n grootcn toeloop had geen der commissieleden durven hopen, het aantal entrée-bewljzen dat wij hadden laten vervaardigen was dan ook in 't geheel niet toereikend, gelukkig, dat wij reserve-kaarten van 't vorig Jaar voorhan den hadden, en daar een behoorlijk entrée was ge steld, was de recette van de wedstrijden heel goed. Een woord van hartelljken dank wil lk hier uit spreken tot de deelnemers aan de verschillende wedstrijden; aan hunne medewerking dankt het comité voor een groot deel 't succes van de Paar densportfeesten van 1930. Bizondere hulde wil ik hier brengen aan den heer Vethman uit Schoorl, die ons werkelijk uit een groote verlegenheid heeft gered. Slechts enkele dagen voor de tentoonstelling ont stond een kleine strubbeling tusschen het Bestuur en den Instructeur der Texelsche Rijvereeniging. En hoewel wij alle pogingen hebben aangewend om het geschil op te lossen, wenschte de instruc teur niet verder als leider op te treden. De heer Vethman redde ons keurig uit de verlegenheid; ln slechts weinig lessen wist hij de prestaties van de Texelsche rijvereeniging zoo hoog op te voeren, dat zelfs de bestuursleden nauwelijks konden ge- looven, dat dit door eigen vereeniging kon worden gepresteerd. Gelukkig zijn wij nu weder geslaagd tijdelijk een plaatselijk instructeur te vinden; de heer Brouwer heeft J.1. Zondag reeds zijn eerste lessen gegeven, die, naar men mij heeft mede gedeeld, uitstekend voldeden. Verder wil lk den heer Vethman (hier aan wezig) nog hartelijk dank brengen voor zijn be moeiingen inzake de overkomst der rijvereerügtn- 3en „Anna Paulowna" en „West-Friesland". De Paardensportcommissie ls u werkelijk zeer dank baar voor de medewerking, en mochten wij onver hoopt ln de toekomst nog eens een beroep op uw hulp v. d. Texelsche rij vereeniging mochten doen, dan rekenen wij op uw steun. Ten slotte wil lk nog een dankwoord spreken tot de jury-leden, die ons zoo bereidwillig hebben ter zijde gestaan; Inzonderheid ook tot de dames, die de costumeerlng bij de rlngrljderlj hebben be oordeeld. De keus viel op het groen en zwart, de Texelsche kleuren, en dat heeft ons als Texelaars allen goed gedaan. 't Groote succes, dat wij hebben gehad ls wel het bewijs, dat de Paardensport nog steeds zeer ln de belangstelling van het Texelsche publiek staat. Ik zag Donderdag zelfs personen van minstens 85 jaar op het feestterrein. Hiermede wil lk eindigen, lk wensch u allen een prettlgen avond toe. Vervolgens werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. Aan 't slot hiervan deelde de heer Keesom mede, dat de Paardensportcommissie be sloten had om ln de kassen der drie Rljvereenlgin- gen, die op 4 Sept. hadden medegewerkt, f 50.— te storten. De Texelsche Rijvereeniging ontving bovendien nog 50.die (zooals het Paarden sportprogramma reed had aangegeven) door den heer C. Dijt waren beschikbaar gesteld. De heer Polak kreeg voor het verdere gedeelte van den avond de leiding. Het bal slaagde uitste kend, er heerschte een zeer prettig» stemming, die zeer werd verhoogd door de vele populaire wijsjes, waarmede de balmuzikanten den dans begeleidden. Tot dekking van de kosten werden kleine bou» quetjes ten verkoop aangeboden en taarten verloot. Het bal bleef gezellig tot bet sluitingsuur. In de Ned. Herv. Kerk alhier wordt door den heer Bruin van Den Burg electrisch licht aangelegd. Stellig zal dit een groote verbetering geven. Wenschelijk zou hét zeker ook zijn, dat de Doopsgezinde Kerk alhier van elec trisch© verlichting werd voorzien. Nu hoogstwaarschijnlijk 'hierin ook avond diensten gehouden zullen worden, is goede verlichting noodzakelijk. Ds. J. Buskes, predikant bij de Ger. Kerk H.V. te Oasterend zal Vrijdag as., 's avonds 8 uur, In de Doopsgez. kerk aldaar een lezing houden over Kerkhof blommen van Guido Gezelle. De heer B. te Oosterend ontving dezer dagen een onaangeteekenden brief, waar in zich een bedrag van 880.— moest be vinden. Bij d© opening bleek er ln den brief slechts 300,te zijn. Van 't geval werd aangifte gedaan bjji de politie, die een uit gebreid onderzoek instelde. Wel een twin tigtal personen werd in deze zaak ge hoord. Tot heden heeft imien notg niet kunnen uitmaken, op welke wijze het geld ver dwenen ia Deze week werden van een onbewoond huis, nabij de molen in den polder het Noorden alle ruiten ingegooid'. De schade wordt op ongeveer 50.— geschat. De woning was eigendom van den boer L. Koning te Oosterend. Op denzelfden dag is bij' den hoer Makelaar te Oost een deiksel van een oude koffer tegen het raaim geworpen, waardoor een paar ruiten werdén ver nield. De politie hoeft de daders reeds op,ge- spoord, die hun 'baldadigheid stellig zul len betreuren. De herschouw van de sloten ln den polder Eierland alhier zai plaats hebben op Zaterdag 18 Oct. a-a

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9