GEMENGD NIEUWS. icTiTe n Sport. Legerberichten. Visscherij berichten. Marktberichten Burgerlijke Stand van Den Helder Binnenland. EEN ZWENDEL-AFFAIRE. Te Amsterdam la een zwendelaffaire van grooten omvang ontdekt. Een tot dus ver te goeder naam en faam bekend staand man, lid van een eveneens zeer goed aangeschreven staande assurantie- firma (die trouwens met het geheele geval niets te maken blijkt te hebben) verlokte bekenden uit de beurs- en handelswereld tot 't deelnemen aan zoogenaamde grond- epeculaties. Hij stelde het zóó voor, dat er ergens in Noord-Brabant, door bemidde ling van een bevriend notaris, veel geld te verdienen zou zijn met den aankoop van gronden, die spoedig weer met groote winst van de hand zouden gedaan kup-.-ü worden. En hij zette aan zijn verhaal kracht bij, vergrootte het getal der deel nemers, door af en toe inderdaad een zoet winstje aan dezen en genen uit te betalen, van het geld, dat anderen hem hadden toevertrouwd. Want in werkelijkheid was er geen quaestie van aan- en verkoop van gronden. Het was alles pure fantasie en zuivere zwendel. De zaak kwam uit, door dat een brief van een der slachtoffers, waarin om quitantie werd gevraagd voor gestort geld, in handen kwam van andere leden der assurantiefirma. De dader is nu voortvluchtig, waarschijnlijk naar het buitenland. Omdat men hoopt, nog iets te redden, is de zaak nog niet in handen van de justitie. OVERSTROOMINGEN IN HET POLDERDISTRICT VELUWE. Men meldt uit Deventer d.d. gisteren: Tengevolge van den ongekend hevigen regenval der laatste dagen ondervindt thans ook het uitgestrekte polderdistrict Veluwe ernstigen wateroverlast. Nu in den afgeloopen nacht het water nog zeer aanzienlijk gestegen bleek te zijn, ziet de toestand er inderdaad zorgwekkend uit. Reeds in de buurt van Teuge ontwaart men, uit de richting Deventer komende, dat ten Zuiden van den rijksstraatweg naar Apeldoorn het wassende water de landerijen heeft overstroomd, en wanneer men iets dieper landwaarts in gaat, blijkt spoedig, dat verscheidene boerenbehuizin- gen door het water in ernstige moeilijk heden zijn geraakt. Gisteravond laat moesten nog in allerijl koeien, varkens en ander vee in veiligheid worden gebracht, en het is zoo goed als zeker, dat van de nog te velde staande ge wassen niets terecht zal komen. Over den anders druk gebruikten weg TeugeWilpsche Achterhoek golft het opgestuwde water met groote kracht en over een aanzienlijke uitgestrektheid staa* hier de weg dan ook geheel blank. De overstroomingen van het oogenblik leveren een nieuw bewijs voor de reeds herhaalde malen geuite beweringen, dat de waterstaatkundige toestand in de hier genoemde streek verbetering noodig heeft. Uit Eelde (Dr.) en Roderwolde (Dr.) komen eveneens berichten van doorgebro ken dijken en wateroverlast. Uit Roer mond wordt bericht, dat de Maas nog steeds wassend is. H.R.C.-nleuw». Z.V.V—H.R.C. Morgen gaat het eerste elftal op bezoek bij ZW, de bekende Zaandamsohe 2e klasser, die dit seizoen met haar danig verjongd elftal bij zonder goed voor den dag komt, getuige de resultaten der door haar gespeelde wedstrij den. Mocht HRC dn Zaandam dat spel geven wat zij j.1. Zondag het laatste kwartier tegen Alc. Victr. te zien gaf, dan vertrouwen we dat de roodjes wel dn staat zullen zijn om é'èn winstpuntje mee naar Den Helder te nemen. Doch dat kan alleen, Racers, als het oude vuur aanwezig is en er gespeeld wordt zonder eendge zelfzuchtigheid en gebruik makende van de geboden kansen, Het elftal vertrekt per tredn om 9 uu 54, terug om 20 nut 2. De wed strijd vangt aan om half drie. Scheidsrechter is den heer J, Hendriks. H.R.C. II—AJAX III. Het 2e elftal ontvangt morgen Ajax 3. Het resultaat van de Zondag j.1. 'cgen Spartaan 2 gespeelde wedstrijd, beantwoordde geheel en al aan de verwachtingen welke wij van dit elf tal koesterde en In wier kunnen wij het vol ste vertrouwen hebben. Uit tot op heden door haar gespoelde wed strijden blijkt wel, dat zij haar plaatst in de res. 2e kl. waard is. Laat dat zoo blijven en speel morgen een vlugge en sportieve wed strijd, en zorgt dat de puntjes in Den Helder blijven. De wedstrijd vangt aan om half drie. Scheidsrechter is den heer W. Prins. H.R.C. III. Om 10 uur vindt de derby HRC 3Helder 3 plaats op het Tuindorpterrein. We verwach ten morgen een spannende en faire wedstrijd welke een gang naar het Tuindorp zal blij ken waard te zijn. Spelers van het derde geef je geheel en be denk wel dat indien jullie op d'e ingeslagen weg blijven voortgaan, promotie aan het eind van het seizoen het resultaat kan zijn. Zie voor de andere wedstrijden het program ma in dit blad. Helder-nleuws. HELDER—OOSTERPARK. Het eerste elftal der witjakken zal morgen zijn competitieprogram voortzetten met een thuiswedstrijd tegen Oosterpaxk. Naar ons Zondag j.1. van Hortus-zijde werd medege deeld, beschikt O. over een uitstekend elftal en weten de witjakken dus wat hun te doen staat. In den wedstrijd tegen Hortus heeft de nieuwe opstelling van 'het elffal goed voldaan, waardoor de E.C. heeft 'besloten deze formatie voor Zondag a.s. te handhaven. Zorgt dat ook in deze match het onmisbare sportieve vuur niet ontbreekt, zet het zelfzuchtige spel uit uw hoofd en tracht door combinatie de over winning te bereiken, geef de tegenpartij geen gelegenheid u te overrompelen, terwijl de mid denlinie als stuwende kracht achter haar voor hoede moet zitten, daar aanvallen is te prefe- reeren boven verdedigen. Zeer zeker belooft het dan morgen een wedstrijd te worden, die een gang naar het BoLweg-terrein volkomen waardig is. Nu witjakken, tracht op den inge slagen weg voort te gaan, opdat wij weer spoedig -het verloren terrein hebben herwon nen. Werpt u met élan in den strijd, stelt uw aanhang ook morgen niet teleur en tracht beide punten te incasseeren, dit zou dan tevens de eerste nederlaag zijn van Ooster paxk, daar zij nog ongeslagen is. Spelers van het'eerste, aan u de taak om dit te bewerkstel ligen. Het elftal komt als volgt uit: P. Meijlink W. Mulder H. Bodenstaff S. Spigt H. de Boer B. de Boer W. Reijnders J. Burger L. de Jong W. Wieren D. Bak Schtidsrechter is de heer Schneidiers. Aan vang half drie. Helder a. Het tweede elftal gaat naar Oos'tzaan, om aldaar OSV 2 partij te geven, Dit wordt voor de witjakken een zware wedstrijd, daar OSV over een goede ploeg beschikt. Zondag j I tegen DEC 3 bewees Helder 2 wederom dat zij haar plaats in de reserve derde klas vol komen toekomt. Witjakken, morgen krijgt gij het hard te verantwoorden doch iaat dit voor u geen bezwaar zijn, pak van liet begin tot het einde goed aan, geef u geheel in den strijd, en laat je bij een achterstand niet ontmoedi gen, en tracht door eendrachtig samenwerken de overwinning te bereiken. Dus witjakken af gesproken, wij rekenen op minstens één winst punt. Helder 2 komt als volgt uit: J. Kossen G. Schokking, W. de Jong L. de Snaijer, A. C. Bak, J. Bak J. Meerbeek, C. Smit, J. v. d. Berg, A. Veen, J. Wierdnga. Vertrek trein om 9 uur 45. Adspiranten. Voor de adspiranten staat morgen alleen de wedstrijd1 Helder ASchagen A op hut programma en zijn de vier andere elftallen vrij. Zondag j.1. wist Helder A, in een zeer slecht gespeelden wedstrijd, tegen HRC A het niet verder te brengen dan een gelijk spel, 33, De witjes vertoonden den geheelen wed strijd een slappe en matige partij voetbal. Voor de rust wisten zij, gesteund door den krachtigen wind, een 30 voorsprong te ver overen; nadie rust maakten de roodjes gretig gebruik van het laksohe spel van onze jon gens, door hun achterstand oen te zetten in een gelijk spel. Hierdoor verspeelden de wit jes door eigen schuld een kostbaar punt, daar dit niet noodig was geweest, indien het elftal had gespeeld, zooais wij dit van hen gewoon zijn. Nu jongens, breek hiermede vanaf heden, en geef je in een wedstrijd geheel, van het be gin tot het einde, werp je op sportieve wijze met élan in den strijd en rust niet eerder voor het eindsignaal klinkt. Tegen Schagen A komt het A-elftal voor het eerst volledig uit en is de opstelling als volgt: J. Meeuwsen L. Trap B. Eenihoorn P. Trap H. Buis J. Heep F. de Graaf W. Roomeijer J. Godschalk N. Kdljan A. v. Urk Aanvang 12 uur. Helder-terrein. Den Burg. Voor 't eerst speelt Texel I alhier a.s. Zon dag een voetbalwedstrijd tegen het eerste elf tal van Wderingerwaard (de kampioenen i. d. D. klasse v. h. vorig jaar). Naar wordt mede gedeeld heeft Wieringerwaand een zeer goed elftal, Texel brengt 't zelfde elftal In 't veld dat vorige week van Succes I met 3t won. 't Kan dus een mooien wedstrijd woeden; be gonnen wordt om 2 uur. De samenstelling van het Texelsche elftal is als volgt Gras Jo. Ran, André Ran Ko Gielis, R. Ran, De Graaf Tuin'deT, J. Gielis, Winter, Kiljan, Liotard. Texel II speelt een uitwedstrijd tegen het sterke Julianadorp I. Wij geven het tweede niet veel kans; wanneer allen center opkomen kan de uitslag nog wel verrassing brengen. Militairen Pensioenraad, benevens de le den van dat ooilege T. D. C. Meyrueke en gep. Mt.-gciieraal M. A. Elout. Voorte wa ren tal van officieren en oud-officieren van zee- en landmacht tegenwoordig. Gep. vice-admiraal Zeeman herinnerde er aan, dat het bijna een jaar geleden is, dat scout-bü-naciht Wol'terbeek o»m -gezond heidsredenen ontslag vroeg als lid van den Militairen Pensioenraad. Hjj was een hoogstaand man met uitstekende gaven van hart en hoofd. In den pensioenraad weid hij' ten zeerste gewaardeerd. Zijn ad viezen waren die van een bekwaam en kundig man. Vervolgens voerde de oudt-kapltein ter zee Wolterbeek Muiier het woord, die den overledene als zeeman wilde herdenken. Begonnen met een klein commando, ein digde de nu overledene als commandant van de „Sumatra", de „De Ruyter" en „Gelderland". En steeds was zijn doel, ons land te dienen en de eer van de vlag hoog te houden. In liet bijzonder herinnerde spr. aan de werkzaamheden van den ont slapene in West-Inidië. De moeilijkheden met Venezuela werden door hem op een beleidvolle wijze ten einde gebracht. Ze.fs verklaarde de toenmalige president van dat lamd, de Castro, dat hii alleen hoog opzag tegen de Nederlandsche zeemacht. Toen de nu ontslapene pensfoen had ge nomen, was voor hem de rust nog niet aangebroken. De financieel e toestand van het weduwen- en weezenfonds was niet zeer rooskleurig, hoofdzakelijk wijl het niet op een wetenschappelijke basis was Ingericht. Met zijn wiskundigen aanleg heeft hij het fonds opgebouwd, zoodat de toestand thans bevredigend is. Een zoon dankte voor de belangstelling. KOLONEL O. J. VAN DER HEGGE Wleringen. Succes-nieuws. A.s. Zondag 12 Oct, 1930, krijgen Succes II en III, BKC II en III van Breezand op bezoek voor de competitie-wedstrijden. Succes III en BKC III spelen om 12 uur en Succes II en BKC II om 2 uur op het sportterrein te H.hoef. Succes I heeft rust. Wegens uitbreiding van het ledenaantal, dat thans 86 bedraagt, heeft het bestuur van Succes besloten met nog een elftal ln de competitiewed strijden uit te komen, zoodat thans Succes 1, 2, 3, 4, benevens een adsplrantenelftal ln de competitie spelen. 't Zand. Geel-Rood-nleuws. Voor de voetbalsport staat voor a.s. Zondag op het programma: half 3: terrein Geel-Rood alhier G.-R. IVorwarts I van Hoorn. Geel-Rood II speelt tegen Vios II te Warmenhuizen. Beide zijn competitiewedstrijden. Terwijl op Dinsdag 14 dezer tijdens de kermis een wedstrijd plaats vindt tus- schen G.-R. II en G. R. veteranen, waaraan ver bonden wordt een- wielerwedstrijd en' een mo- tonwedstrijdi te houden1 op het G.-R.-terredn). terein. BEGRAFENIS P. S. R. WOLTERBEEK. Gistermiddag ia op de Algem. Begraaf plaats te 's-Gravenhage ter aarde bestelld het stoffelijk overschot van dien gepens. schout-bii-nacht-titulair P. S. R. Wolter beek, oud-lid van dien.' Militairen Pensioen raad. Een groot aanital belangstellenden, hoofdzakelijk uit de kringen der Neder landsche zeemacht, was op de begraaf plaats bijeengekomen, 0. a. de gep. vice- adimiraal J. H. Zeeman, voorzitter van den SPIES, t Te Utrecht is, 64 jaar oud, overleden de gepensioneerd kapitein ter zee in buiten- gewonen dienst O. J. van der Hegge Spies, ridder in de Militaire Willemsorde. Kolonel Van der Hegge Spies, in lböü te '3 Gravenbaige geboren, Werd in 1886 adelborst eerste klasse, en na verschillen de rangen te hebben doorloopen, in 1Ö14 tot kapitein benoemd. Na zijn ontslag uit den dienst vervulde hij o.m. de functies van adviseur voor Scheepszaken bij het Rdjksdistr. kantoor voor ijzer en (Staal, Inspecteur der directe belastingen te Rot terdam en voorzitter van den raad van arbeid aldaar. Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus is weer van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken tot het hervatten van het toezicht op de visscherij. Hr. Ms. opnemingsvaartuig Eilerts de Haan en het stoomloodsvaartuig No. 6, dat als zoo danig dezen zomer heeft dienst gedaan, wor den 18 dezer resp. te Willemsoord en te Hel- levoetsluis uit dienst gesteld en op 's Rijks werf aldaar opgelegd. Kap. ter zee A. Vos en kap -lult. ter zee H. A. Gregory, wde vergund is uit Üost-Indie te repatrieeren, zijn 1 dezer met het m.s. Johan van Oldenibarnevelt van' Tand'jong-Prloic ver trokken. De off. van adm. ie kl. J. Nottrot wordt den 29en October a.s. geplaatst te Willems oord en toegevoegd aan den Intendant der Zeemacht te Willemsoord. De off. van adm. 2e kl. M. van dier Vliet wordt den 29en October a.s. geplaatst op Hr. Ms. Vliegkamp de Kooij. De off. van gez. der ie kl. H. C. van Hoek wordt den ijen October a.s. geplaatst te Am sterdam teneinde zich aan het Gem. Acade misch ziekenhuis aldaar te bekwamen in rönt genologie. De off. van gez. der ie kl. M. Kuperus wordt den uen Oct. a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vliasingen. Luit. ter zee 3e kl. P. G. J. snippe, van het Wachtschip te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zai 26 Nov. met de Slamat uit Rotterdam zijn nieuwe be stemming volgen. De luit. ter zee 3e kl. E. Banxmeyer, die nende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingcn, is 10 Oct. a.s. ter beschikking ge steld. De luit. ter zee 3e kl. E. Dankmeijer wordt den ioen October gesteld ter beschikking en vertrekt den 29en October a.s. per s.s. Baloe- ran naar O.-I. 11 Octt.: maj.-torpedist J. van d'er Dutsen van Z 7 naar Wachtschip Willemsoord. 13 Oct.: serg.-konstabel J. Tukke gedeta cheerd aan boord van Hr. Ms. Gelderland. 25 Oct.: serg. der mars. A. Onsitenk van de Koolj naar Afd. Mars. R'dam. Ondervolgcnde onderofflc., allen dienende in de Marine-kazerne te Willemsoord, worden den 24<m Octt. a.s. geplaatst als achter hunne namen is aangegeven: Serg.-maj. der mars. W. Voorn Wachtschip Willemsoord; serg. der mars. H. Zaalberg id,; id. P. C. Goebert id.; id. J. Hoeve id.; serg.- maj. der mars. H. Klaucke Mar.kaz. A'dam; serg. der mars. I. Beij id.; ld. J. A. van Lil Ad. Mars. R'dam; id. A. C. C. Kamhoot id. serg.-maj. der mars. A. C. de Wildt de Kooij; serg. der mars. G. Schut O.zeed.kaz. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Chr. Huijgens, 17 Sept. van Priok: Ma.troos 3e kl. J. H. Soer. Per s.s. Tjerimai, 24 Sept. van Priok: Of.-vlieger 2e kl. E. A. Brunmer, serg.-zie- keiwerpl. F. W. Netten. Per s.s. Johan van OLdenbarnevelt, 1 Oct. van Priok: Korp.-konstabel W. H. Rijster. Per s.s. P. C. Hooft, 29 Oct. van Priok: Majoor-telegrafist G. Ploeg, kwartiermr. W. van de Brand. Per s.s. Kon. der Ned., 12 Nov. van Priok: Bootsman H. J. Steijn. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den loen December a.s. per s.s. Patria der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te wor den uitgezonden: Majoor-torpedist J. de Bruijne, majoor-kon stabel P. Brouwer, majoor-machinist P. v. Rossen, bootsman H. A. Scheuller, sergeant telegrafist G. H. J. Bussing, sergeant-machi nist A. Dusseldorp, korporaal-telegrafist J. P. J. M. v. Reijn, idem H. F. H. Kaptein, idem J. H. v. Noppen, idem P. Markensteijn, idem C. H. A. Dreves, idem J. W. Sinke, idem W. Vreeswijk, kwartiermeester C. H. Beerentsen, id'em E. Schaap, korporaal-konstabel T. Dam, korporaal-torpedomaker G. C. v. Aken., idem J. C. W. Graat, idem J. A. Tiets, korporaal- machinist J. A. v. Walsum, idem C. PKoorn, idem P. T. L. Bo.-n, idem F. N. P. Keulemans, korporaal-schrijver P. J- v. d. Linden, korpo raal-monteur T. Kamp, idem A. van Berkum, korporaal-vliegtuigmaker M P. M. v. Breda, idem P. Loos, matroos 2e kl. J. C. Verhagen, idem H. v. d. Graaf, korporaal-vliegtuigmaker M L. A. Mens. Ondervolgende schepelingen zijn den /en October j.1. per s.s. Baloeran uit O.-I. in Ne derland teruggekeerd: Majoor-bottelier J. Schenk, matroos 3t kl. W. Pees. Ondervolgende schepelingen zijn den 4en October j.1. per s.s. Prins der Nederlanden uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Korp.-schrijver A. Schinkel, serg.-vliegtuig- maker F. C. Rodenstein, mar. 3e kl. A. H. Pepers. Van onderstaande personen is de aanwijzing om naar Nederland terug te keeren ingetrok ken: Off. van adm. ie kl. Mr. D. Tollenaar, Jo han de Witt, is Oct. van Priok. Bootsman H. J. Steijn, Patria, 22 Oct. van Priok. Maj.-telegrafist G. Ploeg, idem. Serg.-kok G. M. Menijn, idem. Kwartiermr. W. van de Brand, idem. Met ontslag ui) den zeedienst: 4 Oct.: Mar. 3e kl. A. H. Pepers. 7 Oct.: Matr. 3e kl. W. Pees. Bij Kon. besluit van 22 Sept. 1930 No. 16 is bepaald, dat het door eene Commissie uit de burgerij der gemeente Kampen aan de school voor reserve-officieren der infanterie aangebo den vaandel als het vaandel van de school voor reserve-officieren der infanterie zal wor den erkend' en dat aan dat vaandel dezelfde eerbewijzen zullen ten deel vallen alt van de overige vaandels en standaarden. De dienstplichtigen 1927 2e schoolcompagnle van het korps luchtdoel-artillerie komen op 20 September a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, de tot die ploeg behooren- de onderofficieren op 13 October. De dienstplichtigen 2e ploeg 1930, toegewe zen aan de bereden artillerie en bestemd voor de IVe artillerie-brigade onbereden gedeelte en de dienstplichtigen 3e ploeg 1930 toegewe zen aan het regiment genietroepen «n bestemd voor het korps pontonniers en torpedisten zullen op 16 Oct. a.s. worden Ingelijfd. Bij beschikking van het D. v. ,D. Vle Afd. A. No. 140 d.'d. 2 October 1930 js de prijs van on'gebuild tarwemeel, waterbrood en melk- brood, te verstrekken uit de marinebakkerij gedurende het 3e kwartaal 1930 vastgesteld op respectievelijk 14.60, 15.—, 15.70, 14.50 en 17.80 per 100 K.G. LEVERINGEN. De levering van het o.a. voor het garni zoen Den Helder benoodlgde rundvet is door den Minister van Defensie opgedra gen aan de N.V. ten Hope's Handel- Maatsohappij te Rotterdam. De levering van kruidenierswaren voor het gar nizoen den Helder over het tijdvak 3 October 31 December 1930 Is opgedragen aan J. A. London te Den Helder. De levering van groenten alsvoren aan C. van Os. Zeclandia, t., 9 Oct. v. Rjo Janeiro. Halcyon Lijn. Stad Haarlem, 8 Oct. te Hamburg. Kon. Paketvaartmaatschappy. N.-Holland, 9 Oct. te Melbourne. N.-Zeeland, 9 Oct. te Singapore. Sigli, 9 Oct. te Belawan. HollandAfrika Lijn. Aldabi, t., 8 Oct v. Beira. Breda, u., 9 Oct.' te Kaapstad. Jagersfontein, t., 8 Oct. te Dar-es-Salaam. Meliskerk, t., 9 Oct. v. Marseille. Rietfontein, u., 8 Oct. v. Suez. Rijperkerk, 9 Oct. v. Hamburg. Sumatra, u., 8 Oct. v. East London. Giekerk, t., pass. 9 Oct. Perim. Heemskerk, u., pass. 9 Oct. Ouessant Nias, u., 9 Oct. te Dar-es-Salaam. Nieuiwkerk, t., 9 Oct. v. ALgoabaai HollandAmerika Lijn. Rotterdam, pas». 10 Oct. 'Cape Race. Veendam, 8 Oct. v. New-York. Sp.aar.ndam, pass. 9 Oct. V'lissingen. Kinderdijk, 8 Oct. te Cristobai. Lochkatrdne, 7 Oct. te Vancower. Maasdam, 8 Oct, te Havana. Nictheroy, 8 Oct. v. Liverpool. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 7 Oct. v. Conakry. Reggestroom, t., 9 Oct. v. Kibri. HollandAustralië Lijn. Ameland, u., 10 Oct. te Brisbane. HollandO.-Azië Lijn. Ouderkerk, u., 8 Oct. v. Genua. HollandBritsch-Indië Lijn Alhena, u., 8 Oct. v. Colombo. Koudekerk, 9 Oct. te Hamburg. Kieldrecht, t„ 9 Oct. v. Oran. Schiekerk, 10 Oct. te Antwerpen. Java—New-York Lijn. Beemsterdijk, 9 Oct. te Norfolk. Blitar, 10 Oct. tc Sabang. Boschdijk, 9 Oct. te Belawan. Jason, 7 Oct. te Boston. Java Pacific Lijn. Blntang, 7 Oct. te Penang. Java—Bengalen LUn. Bali, 9 Oct. v. Padang. JavaChina—Japan Lijn. Tjikarang, 8 Oct. v. Batavia. Tjisondari, 9 Oct. v. Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, t., pass. 9 Oct. Pantellaria. Slamat, t., 10 Oct v. Singapore. Dell, t., 10 Oct. te Suez. Kota Tjandi, t., pass. 10 Oct. Gibraltar. Madioen, u., 10 Oct. te Belawan. Sibajak, u., 10 Oct. te Colombo. Soekaboemi, u., paae. 10 Kaap del Armi. Buitenzorg, u., 8 Oct te Singapore, Tjerimai,. t., pass. 8 Oct. Perim. Kedoe, t., 9 Oct. v. Belawan. Indrapoena, u., 9 Oct. te Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 9 Oct. v. Rio Janeiro. Alpherat, 9 Oct.' te Hanjburg. Stoomvaartmaatschappij Oceain. Atreus, 8 Oct. v. Padang. Marcm, 7 Oct. te Pt. Said. Sarpedon, 8 Oct. te Londen. Aavtolycus, 8 Oct. v. Yokohama. Patroclua, 9 Oct. v. Port Swettenham Polydorus, 9 Oct. v. Hamburg. Glaucus, 10 Oct. v. R'dam. Telemachus, 9 Oct v. Shanghai. Emutco Lun. Jonge EMsnbeth, 8 Oct. te Landen. Jonge Jncabus, 7 Oct. te Syracuse. Jonge Johanna, 9 Oct. v. Napels. 9 October. Aangebracht door garnalenvlsscheri: 2652 KG. gekookte garnalen p. KG. 0-320.22 10 October. Aangebracht door garnalenvlsscheri: 2931 KG. gekookte garnalen, p. KG. 0.240.16 Stoomvaart MU. Nederland Christiaan Huygena, t., 10 Oct. v. Algiers. Riouw, t., 8 Oct. v. Marseille. Roepat, 10 Oct v. Newcastle. Rotai, t., 9 Oct. te Morningas. i'-animbar, 10 Oct. te Antwerpen, i-aerce», 9 Oct. te Adam. Jo..an van Oldenbarnevelt, t., 9 Oct v. Co lombo. Miarnix van St. Aldegonde, u., 9 Oct. van Soulihampton. P. C. Hoofd, u., 9 Oct. v. Belawan. Talisse, t., 8 Oct. v. Padang. Kon. Ned. Stoorrhoot Maatschappij. Achille», 10 Oct. te R'dam. Amazone, 10 Oct. te Bonanza. Arindne, 9 Oct. v. Calamata. Areif 10 Oct. v. Adam. Alkmaar, u., 7 Oct. v. Guayayuü. Brlon, 9 Oct. v. IJmuiden. Crynssen, t., pass. 8 Oct. Azoren. Deucalion, 9 Oct. v. Genua. Doros, 9 Oct. v. Bari. Eos, 10 Oct. te Palermo. Erato, 10 Oct. te Bordeaux. Euterpe, 10 Oct. te Pasages. Ilos, pass. 10 Oct. Gibraltar. Fauna, 9 Oct v. IJmuiden. Hermes, 9 Oct. te Stamboul. Hebe, 10 Oct. v. R'dam. Irene, 10 Oct. te R'dam. Rhea, 8 Oct. v. S. Domingo City. Stella, 9 Oct. v. Malta. Mars, 9 Oct. v. Cavallo, Oxpheus, 10 Oct. te Aarhus. Odys'seus, 8 Oct. te Stettin. Orestus, 8 Octt. v. Hamburg. Telamon, 8 Oct. v. Algiers. Ulysses, 8 Oct. v. Curacao. Brielle, u., 8 Oct. te Valparaiso. Comroewijne, 4 Oct. v. Barbados. Merope, 9 Oct. te Napels. Pollux, 10 Oct. te A'dam. Proteus, 9 Oct. v. Danziigi Tiberiuss 10 Oct. te Bremen. Van Rensselaer, u,, pass. 9 Oct. Azoren. Venezuela, u., 8 Oct. te Curacao. Vulcanus, 10 Oct. v. A'dam. Nero, 9 Oct. v. A'dnm. Zeu», 9 Oct. te R'dam. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, u., pass. 8 Oct. Madera. Eemland, 8 Oct. te Bremen. Flandria, u., 8 Oct. v. Las Palmas. Maasland, u„ 9 Oct. te Antwerpen. Orania, u., 7 Oct. v. Santos. Delfland, u„ 9 Oct. te Pernambuco. ba 11 and, u., 9 Oct. v. Montevideo Zaanland, 9 Oct te Hamburg. Eterenveiling Den Helder. 9 Octtber. Aangevoerd 4953 kipeieren: bruin 8.008.40, wit 7.90—8.40, kleine eieren f 5.00; eendeieren 6.80, alles per 100 stuk». Aardappelmarkt. AMSTERDAM, 10 Oct. 1930. De volgende prijzen werden betaald voor Zeeuw» sche Eigenheimers 3.50—3.70; Flakkeesche Eigen helmers 3.703.80; Zeeuwsche poters 3.80— 4; overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladin gen, zijnde 750 H.L. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Oct. 1930. Aangevoerd: 18.600 K.G. aardappelen: Schot- sche muizen 3.303.60, gr. muizen 3—3.20, R- duken 2.302.60, bi. aardappelen 1.60, drie lingen 5.20-5.40; 54.000 K.G. uien: uien 1.70 2.50, drielingen 0.901.20, grove 2.202.50, gele nep 2.30-^.80; 18.800 K.G. peen I— 1.40; 300 K.G. sperdeboonen, 10.4012.20; 900 K.G. kroten, 2—2.30: 19.000 K.G. roode kool, 1 1.20—4.10: 27.400 K.G. witte kool, f 0.901.50; 34.800 K.G. gele kool, f 0.703.80, alles per 100 K.G.: 1300 stuk» witkrop, f 1.40—1.80: 1100 »tuk» b'oejnkool, 6—8.40, per 100 »tuk*. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Oct. 1930. Aanvoer; 20.600 K.G. aardappelen: Schotsche muizen 2.903.60, bi. aardappelen 2.60, drie lingen 4.30—4.40: 29.000 K.G. uien: uien 2— 2.70, drielingen 1.20—1.30. grove 2.10—2.60, gele nep 1.20—2.90; 8200 K.G. peen: le soort 12.20—2.20, klein peen 0.70 tot 0.80: 820 K.G. sperdeboonen, f 526.40; 12 K.G. snijboo- nen, 4.80: 8225 K.G. kroten, f 0.70—2.80: 50.000 K.G. roode kool, f 1.40—3.60; 38.000 K.G. witte kool, 1.10—1.60: 41.000 K.G. gele kool. 1-20 3.50; 34.000 K.G. Deensche witte kool, f 1-60 2.40; alles p. 100 K.G.; 850 st. witkrop ?-7° 1; 12.000 stuks bloemkool: 1ste soort 10.60— 16.60, 2de soort f 0.602.40, reuze bloemkool, f 7.1016.70, per 100 stuks. van 9 en 10 October. ONDERTROUWD: T. Lerios en E- Klacke. GETROUWD: J. Jungen A. A.Tatnis» J. Wijngaard en A. Backer; N. H. Striet en J. Jolen. BEVALLEN: E. MonshouwerRiede* man, d.; M. P. Tol—Dirks, d. OVERLEDEN: C. v. Deventer— Wijk, 45 j.; J. w. Bergmann, 69 j.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 20