v. WILLIGEN FRISA HAARDEN E.M. JAARSMA HAARDEN SURDIAC HAARDEN SCHOTSCHE HAARDEN FABER HAARDEN PERMANENT HAARDEN CARLSHÜTTE HAARDEN GEMENGD NIEUWS kelijke wijze opende en den Bondsvoor zitter, den heer Strybis, welkom heette. Deze vergadering die eigenlijk ten doel had' de belangen te bespreken van' de arbeiders uit de Wieringermeer, kreeg door verschillende oorzaken, een ander karakter, daar het Hoofdbestuur van den Chr. Landarbeidersbond niet aanwezig was en ook betrokkenen zeer schaarsch waren. Vandaar dat enkel zaken rakende het Transportbedrijf konden worden be handeld. De heer Strybis gaf enkele prak tische wenken over ziekteverzekering in tflden van werkeloosheid en door de aan wezige Transportarbeiders, die goed waren vertegenwoordigd, werden enkele vragen gesteld, die de heer Strijbis be antwoordde. De Bondsvoorzitter sloot tegen 7 uur deze vergadering met dank gebed. NEDERLANDS CHE GUSTAAF ADOLF-VEREENIGING. Zondag LI. heeft in de avondgodsdienst oefening der Hervormde Kerk te Ooster- land Ds. Franck, van Jisp, en reizend oor respondent der Nederlandsche Gustaaf Adolf-vereeniging, mededeelingen gedaan over doel en streven dezer vereeniging. Nadat hij eerst eenige woorden had ge wijd aan Gustaaf Adolf, den Zweedschen koning, die in Duitschland geëerd wordt als „verdediger van het geloof", sprak hij vervolgens aan de hand van lichtbeelden over wat deze Nederlandsche organisatie zich tot taak stelt, t.w. kleine Protestant- sche gemeenten in overwegend Roomsch- Katholieke omgeving, die verloren drei gen te gaan, te steunen. En dit door bij te dragen in de kosten van den eeredienst. Eeredienst genomen in den ruimsten zin van het woord: eeredienst, onderwijs, ziekenverpleging en wat hiermede samen hangt. Als Nederlandsche vereeniging trekt zij zich het lot aan van gemeenten in Nederland' en die van Nederlandschen stam zijn: Rijnland en Westfalen, Vlaan deren, Noord-Frankrijk en enkele plaat sen elders als Merano, Montevideo en Ste Felicia. Met pakkende voorbeelden lichtte hij een en ander toe en leerde beseffen, hoe ook deze arbeid er een is ten behoeve van het Koninkrijk Gods. Met groote aandacht werd de spreker aangehoord. KERKCONCERT „ZANG- EN VRIENDSCHAP'. De zangver. „Zang- en Vriendschap", dir. de heer Hovenier, van N. Niedorp, zal op Zondag 9 November as. op nader te bepalen uur, in de Ned. Herv. Kerk te Hippdiytushoef een concert geven, waarbij mevr. FetterHendriks hare zeer ge waardeerde medewerking verleent. Aangezien mevr. FetterHendriks als zangsoliste een zeer goeden naam heeft en meermalen voor de A.VJR.O.-microfoon te Hilversum heeft gezongen, staat den bezoekers(sters) dus een prachtconcert te wachten. EEN AUTO-ONGEVAL DAT BUITENGEWOON GOED AFLIEP. De heer S. P. Bakker Nz., alhier, met zijn luxe-auto van 'n feestpartij te 't Zand huiswaarts keerende, reed Zondagnacht j.L in de Normer, door tot nog toe onbe kende oorzaak tegen een telefoonpaal aan. De paal brak dwars af en de auto werd van voren totaal in elkaar gedrukt, zoodat het vehikel geheel onbruikbaar is. De heer Bakker kwam er wonder boven wonder goed af en had zich niet bezeerd. De defec te auto werd door een vrachtauto van Gebrs. Kaan in de garage te Hippolytus- hoef gesleept. PROPAGANDA-FILMAVOND. J.L Zaterdagavond had vanwege de ver eeniging „Bouwat" een groote propagan- da-filmavond plaats in „Hotel de Haan" te Hippolytushoel Ais filmwerk was ge kozen de schitterende nieuwe film der Zuiderzeewerken van Joris Ivens. Voor een overvolle zaal hield de voor zitter van „Bouwat", de heer M. J. Bosker, zijn openingsrede. Spreker begon met te zeggen dat de vereeniging, welke nu pLm. 2 jaar bestaat, op verzoek van eeni ge werklieden, werkzaam bij de Zuider zeewerken, was opgericht. Deze jongelui wilden gaarne nadere bijzonderheden weten hoe en waardoor de werken tot stand kwamen. En zietl De Vereeniging werd opgericht en bleek levensvatbaar heid te hebben. Er zijn versoheiden arbei ders, aldus spreker, voor wie een hooger ideaal is weggelegd; zij die ook geschikt zijn om als aannemer, uitvoerder of in nog andere functies bezigheden te vervullen. Vooral tot de jonge visschers richt spr. een opwekkend woord, daar toch ook voor hen, nu de Zuiderzee drooggelegd wordt, het noodig wordt naar iets anders uit te kijken. Tevens zegt spr. dank voor de aan wezigheid van het gemeentebestuur dat aan de uitnoodiging gehoor heeft gegeven. Na een korte voorfilm werd het filmwerk afgedraaid en het was een schitterende film. Wij zagen allereerst een kaart van de Zuiderzee, waarop aangegeven was hoe later de Zuiderzee er uit zal zien wan neer de verschillende polders zijn droog gelegd. Voorts de groote sluiswerken aan Den Oever te Wieringen. Geweldig zijn de zware ijzerconstructies welke worden aangebracht en dan worden volgegoten met een mengeling van zand-, grind en cement. Voor hen die dit nog nooit zagen moet de indruk overweldigend geweest zijn. Verder gaande zagen wij' de in aan leg zijnde dijken. Groote kranen, zuigers en baggermolens passeerden ons oog en grootsch was de opname van het laatste sluitgat in den dijk WieringenMedem- blik. Ook aanschouwden wij het maken van de ontzaggelijke groote zinkstukken en het zinken daarvan. Alles bij elkander genomen was het een pracht-avond. Tus- schen de pauze hield de heer Meurs nog een rede, betrekking hebbende op den cursus van „Bouwat". De verschillende VOLLEDIGE GARANTIE WESTSTRAAT vakken die verhandeld worden, werden voorgelezen. Spreker bracht dank aan de verschillende instellingen die medegehol- pen hadden om deze film te kunnen huren en .af te draaien. De heer Bosker bracht tevens dank aan hotelhouder De Haan door wiens bemiddeling het moge lijk was deze film te krijgen. Hierna werd nog een komische film afgedraaid en was deze avond ten einde. Wy kunnen niet an ders zeggen dan dat de propaganda-avond uitstekend geslaagd is, en willen dan ook de jongelui toeroepen: bezoekt dé cursus sen van „Bouwat", daar het een nuttige instelling is. Texel. DE HOFSTEDE „LEIDEN" GEHEEL VERBRAND. In den nacht van Zondag op Maandag, om 'half één bemerkte de heer P. Moer beek die zich op den Hoorndemveg be vond, een hevigen brand in de richting Eierland. Hij waarschuwde te Den Burg direct den gemeente-veldwachter Goenga, die den nachtdienst had. Onmiddellijk werd de brandmeester, de heer W. H. Lap, gewaarschirwd, en met de motorspuit begaf men zich direct naar Eierland, waar de groote boerenplaats „Leiden" in brand stond. Bij aankomst der spuit was aan blusschen niet meer te denken, de brand brak reeds aan alle zij den uit. Aanvankelijk wilde men nog be proeven in het reeds brandende woonhuis de vlammen te blusschen, doch dit bleek ook niet meer mogelijk, zoodat in korten tijd de geheel© kapitale 'hofstede (voor een bedrijf van 40 HA. land) geheel plat is gebrand. De brandspuit heeft zich slechts bepaald tot het nathouden van een klein sohuurtie. Over, de oorzaak van den brand tast men in het duister. De bewoner, een knecht, die daar pas voor kort is geplaatst, bevond zich niet thuis; daar hij, naar men ons mededeelt, door afwezigheid van de be heerders, Gebr. Wabeke, werkzaamheden moet verrichten in den P. H. Polder, en daar ook des nachts bleef. De vrouw van den bewoner bevond' aioh met een vijfjarig kind alleen in het bran dende huis, en heeft zichzelf en het kind 9l echts kunnen redden door het inslaan van enkele ruiten, waarbij zij* zich hevig aan de handen verwondde. Eigenaar van de verbrande hofstede is de heer Vermeer te Amsterdam. De plaats was vermoedelijk verzekerd. De heer M. de Graaf te De Cocksdorp, brandmeester aldaar, bevond zich reeds spoedig bij. den brand, waarop de heer Lap hem de leiding van het blusschingiswerk overdroeg. De motorspuit bleef ter plaatse, om den brand geheel te blusschen. Deze maatregel was noodig, omdat de hofstede Gent zich in de onmiddellijke nabijheid bevindt van het verbrande huis. Niets kon uit de brandende hofstede worden gered, alleen heeft men eenig jong vee, dat zich in de schuur bevond naar buiten kunnen brengen. MOND- EN KLAUWZEER Thans ook op TexeL Zooals wij onlangs berichtten, heeft men het mond- en klauwzeer geruimen tijd buiten de gemeente weten te houden door een veeinvoervehbod. Een geheel afdoende maatregel blijkt dit ook nu weer niet te zijn; dezer dagen heeft men n.1. op de boerderijen van de heeren S. Kuiper en A. Kooiman te De Waal tomgblaar ge constateerd. Of het ook nu weder zal gelukken deze veeziekte tot deze boerderijen te beper ken?.... Voor ruim twee maanden beeft zich hier in den polder Waalenburg ook een dergelijk ziektegeval- voorgedaan zon der dat de veeziekte zich heeft uitgebreid. MARKTO VERZICHT Het gunstige weder bad hedenmorgen (Maandag) veel veehouders naar de markt gelokt, al vroeg heersohte dan ook op het marktplein een voor dezen tijd ongewone drukte. De veeaanvoer was ook belangrijk grooter dan vorige week, vooral was er vrij veel rundvee aanwezig. De invoer in onze gemeente staat nog steeds stop, zoo dat voor het rundvee zeer hooge prijzen werden gevraagd, waardoor de handel niet snel verliep. Op de markt verspreidde zich al vlug het bericht, dat op een paar boerderijen te De Waal het mond- en klauwzeer was uitgebroken; op den handel had echter dit bericht geen invloed. Het wolvee, waarvan de aanvoer iets grooter was dan vorige week, was iets minder in prijs, doch brachten de oude schapen nog ongeveer 40 per stuk op. Verder was de handel in pluimvee ter markt weder belangrijk, oude kippen en jong pluimvee werden weer ongeveer te gen denizelfden prijs verhandeld als vorige week. De eiereniaanrvoer ging nog weer een weinig achteruit; de jonge hennen zijn nog niet aan den leg. De prijzen waren zeer goed. Ter markt werden verder nog enkele biggen en schrammen tegen zeer goede prijzen verhandeld. In den wolhandel heersoht in onze ge meente nog steeds een groote levendig heid; met de verscheping is ook reeds een aanvang gemaakt. Qp de markt zelf werd beden niet veel wol verhandeld; het schijnt dat de wolhandelaren thans op andere wijze contact zoeken met -de veehouders. De wolprijs was heden nog gelijk aan die van vorige week. Den Burg. De bekende goochelaar Mullens zal hier Zaterdag met zün dochter in hotel „Texel" een vertooning geven met marionetten en van goocheltoeren. De toegang zal voor de schoolkinderen kosteloos zijn. Tot dekking der kosten zullen :bij de ingezetenen -lijsten cinculeeren. AUTO-ONGEVAL. Zaterdag, terwijl men voer Dros' Auto- centrale op het Schiidereind bezig was een vrachtauto om te draaien, naderden in flinike vaart twee zwaar beladen vracht auto's van- bedde zijden, een van den heer Kikkert uit Eierland en een van den beer J. Rab te Den Burg. Daarbij kwam één zoo hevig in botsing met de ledige auto bh Dros' Autocentrale, dat deze geheel vernield werd. De auto van den heer Rab, die door den chauffeur Stiggebout werd bestuurd, liep eveneens ernstige schade op, o. a. werden van deze auto de mdiateur en de lampen geheel vernield. De bestuurders bekwamen gelukkig geen letsel. Door den heer H. Witte Rz. werd op het Westerstrand tusschen paal 15 en 16 een flesch gevonden, waarin zich een Engelsch briefje bevond, dat vertaald luidt als volgt: Iemand, die deze flesch terugzendt aan The Imperia! Crown, St. Leonardstreet, Bromby by Bow, Londen E. 3, zal beloond worden door Sid en Fock S.T.B. Vinder, vergeet het niet. Daar de flesch stukgeslagen moest wor den, om het briefje te krijgen, kan aan dit venzoek niet worden voldaan. Het briefje zal echter aan het adres worden opge zonden. Oudeschild. Onze plaatsgenoot©, mej. Annie Kuiper, leerlinge van Mevr. Beukema te Den Hel der, behaalde haar diploma als coupeuse. CURSUSSEN. Naar men ons mededeelt, kunnen de cursussen in Boekhouden, Engelsch, Fransch en Duitsch, die vanwege Volks onderwijs hier gegeven zouden worden, door te weinig aangifte hiervoor nieft door gaan. De cursus in handenarbeid zal wel ge geven worden. Onze vroegere plaatsgenoot©, mej. J. Kalis, thans onderwijzeres te Eelum (Dr.), slaagde Zaterdag voor acte Wiskunde L.O. Burgerlijke Stand van Texel van-11 t/m 18 October 1980. GEBOREN: Geertrui<ja Johanna Mar- garetha, d. v. Mattheus Oonstantinus Bakker en Hendrica Cornelia Hin POLITIE. Gevonden: 1 handtaschje, 1 rijwiel- plaatje en 1 pr. gummipijpen. BAL-AVOND LLB. De R.-K. tooneelvereeniging IX.B. te Den Burg geeft Woensdagavond een voor dracht- en balavond in „de Zwaan". TEEKEN CURSU S. De heer J. Tiessen, directeur van ge meentewerken alhier, zal in den as. win ter weer een teekencuxsus geven. Vóór 15 October kan men zich hiervoor aan melden. De Koog. Zaterdag zou hier een proeftocht gehou den worden met de alhier gestationneerct: reddingsboot, terwijl tevens het vuurpij lentoestel beproefd zou worden. De leden der reddingcommissie en de bemanning dier reddingboot hadden zich naar de Koog begeven, terwijl ook de leer lingen der Zeevaartschool te Den Burg aanwezig waren. Het eeheel liep echter op een misluk king uit, het vuurpijltoestel brak en daar om heeft men den proeftocht maar uitge steld, De 'boot is niet in zee geweest. Binnenland. ROOFMOORD TE ROTTERDAM. Zaterdagmorgen is de schilderspatroon Villerius het slachtoffer geworden van een doortrapte poging tot roofmoord. De schilder had Zaterdagsmorgens éteeds veel geld by zich, omdat hij dan zyn knechts moet uitbetalen. Dit heeft de dader geweten en op dit gelid had hij het zonder twy'fel gemunt. Het slachtoffer kon, na door de politie te zijn verhoord, naar huis terugkeeren. ,Zyn toestand is vrij goed. Villerius ontving Donderdagochtend met de post een briefkaart, waaiby hy werd uitgenoodligd Zaterdagmorgen om tien uur in de Slagbekstraat 145 aanwezig te zyn, ten einde daar werk op te nemen. De briefkaart bevatte oa. nog deze woor den: „Kom vooral niet later" en was ge- teekend „Van Nooy". Vrijdagmiddag om halfvyf belde een onbekende Villerius op en vroeg diens vrouw, die aan de telefoon kwam, baar man te zeggen, dat hy Zater dagmorgen het kleurenboekje moest mee brengen. Des avonds om aoht uur belde de man opnieuw en zei tegen Villerius: „U hebt de briefkaart ontvangen, maar kunt u in plaats van om tien uur niet om negen uur komen?" Villerius antwoordde dat dit voor hem geen bezwaar zou opleveren en zoo was hy om negen uur op de afgespro ken plaats present. Voor pand 145 vond hy daar een man, die zich als opzichter Van Nooy voor stelde. Deze opzichter noodligd'e V. uit naar de Maretakstraat te gaan, om ook daar nog een karweitje op te knappen'. Toen zy op den hoek van de Odasbraat en de Maretak straat gekomen waren, ging de onbekende bet daar gevestigde café van Jongejan binnen, waar de sleutels berustten van pand 27 in de Maretakstraat. Tegen den schilder zedde hij: „Loopt u maar even door. Ik ga even de sleutels halen". Samen kwamen zij boen by het bewuste pand, een vrij bovenhuis, aan. Op de eerste verdie ping gaf de onbekende man op welk werk daar gedaan moest worden en Villerius noteerde dit. Het viel hem op dat de on bekende steeds achter hem bleef staanc Vervolgens gingen beiden naar den zolder. Hier stond' Villerius in een ka mertje om ook daar het werk op te nemen. De z.g. oplichter had zich by het gangetje geposteerd, waar hy achteT de deur ging staan. Zonder dat Villerius het bemerkte, sloop de man op zyn teenen naderby en gaf den schilder onverhoeds een slag op het hoofd met een staaf yzer. Villerius sloeg tegen den grond) en schreeuwde om huln. Toen hy een poging deed om op te staan.' diende zyn aanvaller hem nog een tweeden slag op het voor hoofd boe. Gedeeltelijk kon de getroffene dezen slag echter afwendien, maar zyn bril werd daarbij vernield. Daarna wilde de dader nog een derden slag geven, doch Villerius, die begreep dat het om zyn leven ging, greep met beide handen den Özaren staaf beet. De dader trok er aan, doch met zooveel kracht, dat zün slacht offer weer overeind kwam te staan. Toen holde hy de trap af. Hoewel Villerius versuft was liep hti den dader achterna. Detze sloeg de straat deur voor zijn neus dicht en toen de schil der buiten kwam was de onbekende ver dwenen. Van den dader nog geen spoor. TWEE GEVANGENEN ONTVLUCHT. Uit de byzonidler© strafgevangenis te Sobeveningen zijin Zondagavond tusschen half elf en elf uur twee gevangenen ont vlucht. Beide uitbrekers hebben met be hulp -van een vijl de tralies van hun eed doorgezaagd en met achterlating van hun gevangeniskleeding, behoudens onder broek en borstrok, de gevangenis verlaten. De gestdcbtskleeding werd in de gang bui ten de cel gevondlen. Het vermoeden is ge wettigd, dat zy buiten de gevangenis hulp hebben gehad en bovenJkleeding hebben ontvangen. Een meisje heeft in de buurt een auto zien stilstaan, die zich daarna in vliegende vaart in de richting van Den Haag begaf. De commissaris' van politie Kramer leidt het onderzoek met patroilles en politiehonden. DE ONTSNAPTE GEVANGENEN WEER GEVONDEN. 'Maandagmiddag ongeveer hall vier zag een ongeveer 17-jarige jongen uit Rijns- burg, die op een veld van zijn vader in de Haagsche Schouw arbeidde, twee verdacht uitziende mannen, die gevangeniskleeren droegen. Hij had reeds van de ontsnap ping van twee mannen, uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen gehoord, en dacht dadelijk, dat de mannen, die hy had gezien, de twee ontsnapten wel eens konden zijn. Hy begaf zich snel naar het café De Haagsche Schouw, waar hy het verhaal deed aan een kellner. Deze belde de Leidsche politie op, van wie eenige agenten zich' per politie-auto naar de Haagsche Schouw begaven. Een aantal rechercheurs en agenten van de Leidsche politie begaven zich daar per rijwiel heen. Inmiddels was ook de Wassenaarsche po litie gewaarschuwd, teneinde de mannen te kunnen omsingelen. Bewoners van den weg Haagsche SchouwValkenburg en de bovengenoemde jongen1 gaven inlich tingen, waaruit bleek, dat de mannen reeds in de richting Valkenburg waren ver trokken. Verder wezen de inlichtingen er op, dat. het niet onmogelijk zou zün, dat de mannen zich in de Zonneveldlaan ophiel den. De auto van de Leidsche politie reed deze laan in. De ontsnapten, die den auto blykbaar hadden zien aankomen, hadden zich in een kreupelboachje verscholen. Toen de auto hen voorby* was gereden, kwamen zy met hun hoofd boven het boschje uit, juist op het oogenblik, dat twee Leidsche politie-agenten, die de auto achterop waren gereden, aankwamen. Zy gingen naar de mannen toe, die desge vraagd dadelijk bekenden, dat zii de ont snapten Maslanka en Verweyen waren, afkomstig uit de strafgevangenis te Sche veningen. Het geheele gesprek, dat ge voerd werd, was: Zijn jullie de ontsnapten uit de gevangenis te Scheveningen?, waar- od het eenige pertinenif-e antwoord kwam: „Ja, dat zijn wij". Zy hadden hun gevan geniskleeding nog aan; één had zelfs het gevangenis-kalotje nog op het hoofd. Zij werden geboeid en uitgenoodigd in de politie-auto te stappen, waaraan zonder eenig tegenstreven werd voldaan. Op den Leidsohen straatweg aangekomen, vond men den auto van de Wassenaarsche po litie, en, daar deze auto grooter is dan de Leidsche, stapten de gevangenen hierin over. De mannen zijn naar het hoofdbureau van politie op het Alexanderveld in Den Haag gebracht, waar zy voorloopig zijn opgesloten. De mannen hebben den nacht in een hooiberg doorgebracht, en nog kans ge zien om te Wassenaar bij een winkelier ster in te breken, waar zij de lade hebben gelicht. EEN VERZONNEN INBRAAK? Rljnsaterwoudo ln opschudding. Men zal zich herinneren, Zoo schrijft het „Handelsblad", dat in den nacht van Don derdag 21 op Vrijdag 22 Augustus ji. is ingebroken in de R.-K. Pastorie van Led- muiden. Een als achterhjk bekend staande jongeman, zekere Willem van Beek, die nog dienzelfden nacht door de politie van zyn bed werd gedicht, was, zoo werd toen gemeld, de slaapkamer van den pastoor binnengedrongen en had getracht zyn slachtoffer een bedsprei over het hoofd te werpen. Op het huipgeroeü van den pas toor was de aanvaller echter op de vlucht geslagen, dooh later in' de woning van zyn vader gearresteerd. Eenige dagen daarna weid hy met machtiging van den kanton rechter te Alphen a. d. Ryn opgenomen in het krankzinnigengesticht te Heilo. Dit voorval, hoe simpel het ook move schijnen, heeft aanleiding gegeven tot een diepgaand conflict onder de bevolking van Rynsaterswoude, een conflict, welks om vang en beteekenis misschien het beste geïllustreerd worden door het feit, dat ook de uit 7 leden bestaande gemeenteraad zich ten aanzien van deze quaestie in twee partyen gesplitst 'heeft, waarby de meer derheid (4 leden, waaronder een wethou der) een feilen strijd voert tegen de min- derheid, aan welker zijde zich ook de bur gemeester geschaard heeft. Wat toch is bet geval? Een deel van de bevolking te Rynsater- woude met de vier hierboven genoemde raadsleden aan het hoofd, beschuldigt de Ln deze onverkwikkelijke zaak betrokke nen ervan, dat de by den pastoor te Lei- muiden plaats gehad hebbende inbraak gefingeerd is en geen ander doel had dan den van deze inbraak beschuldigden Wil lem van Beek op kosten van de gemeen/te Rynoaterwoude in een krankzinnigenge sticht opgenomen te krijgen. Deze verdenking is zelfs zoo sterk, dat een aantal ingezetenen; waaronder alweer de vier raadsleden^ zich met een request tot den officier van justitie te Haarlem hebben gewend, waarin dezen verzocht wordt een nieuw onderzoek te doen instel len, daar volgens het oordeel van adres santen het onderzoek door de plaatseiyke politie in tegenwoordigheid van den pas toor en in de pastorie des morgens tus schen 4 en 5 uur van den gearresteerden achteriyke, die pas van zün bed was ge licht, niet juist, althans niet volledig is geschied. De officier heeft dit van de hand gewe zen, doch de zaak is hiermede nog geens zins uit eni men verwacht, dat in de as. raadsvergadering hier wel over zal worden geïnterpelleerd. HOOG WATER, Er zyn nog een aantal berichten) van Zaterdag en Zondag omtrent hoog water ln onze rivieren. Zeer vele beddingen zijn dientengevolge overgeloopen, en veren en bruggen moesten uit de vaart worden ge nomen. Slechts zy, die in deze streken wonen, beseffen de overlast, die deze hoo ge waterstanden de bevolking aandoet-. Aangezien inmiddels het weer zich ver beterd heeft, en er geen nadere berichten

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6