lEiiEUE mm TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS WAAROM STOOKT Fa. Gebr. KRUIJFF. VAN DONDERDAG 16 OCTOBER 1930. Lloht op voor alle voertuigen i Wintertijd. Donderdag 16 Oct. 17.86 uur Vrijdag 17 17.81 Onze stadgenoot, de heer J. E. Wei- tering, komt voor op No. 2 der voordracht voor hoofd eenar O. L. S. te Koog aan de Zaan. By het de vorige week in1 Den Haag gehouden examen slaagde voor le officier Groote Stoomvaart onze stadgenoot, de heer W. v. d. Vlies. VERPLAATSING BRIEVENBUS. De Directeur van het postkantoor alhier maakt bekend, dat de brievenbus, staande tegen het perceel van den heer Coltof, Koningstraat hoek Öpoorstraat, op 16 Oc- tober wordt verplaatst naar de Spoorstraat tegen het Algemeen Tehuis v. Militairen. AANBESTEDING. Door den architect J. J. Schoeffelenbesr- ger werd Woensdag aanbesteed het bou wen van een melkfabriek met aparte bo venwoning op de perceelen Callfornie- atraat 48, 60 en 62 alhier. Ingeschreven was als volgt: Joh. Steeman 12.168; Gebr. Van Pelt 12.800; G. J. Reders en L. Roggeveen 18.400; A. Dienaar 14.010; C. Bot 14.406; H. Rieraers 14.670; E. G. Smits 14.880; Gebr. Boot 14.898; Minneboo en Walboom 15.000; M. O. v. d. Plas 16.570; H. Hagen 16.750. Begrooting 12.776. EERSTE MARINE-CONCERT. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het eerste winterconcert, dut het Stafmu ziekcorps der kon. marine zal geven, is vastgesteld op Woensdag a, s., 22 Ootober. Het eerste gedeelte van het programma bevat werk van Mozart, namelijk diens ouverture Titus, alsmede de Symphonie in c dur. Na de pauze krijgt men gelegen heid tot het vergelijken van Noorsche muziek, namelijk van Niels W. „Gade en van Ed vard Grieg, van wie werken vertolkt worden. De muziek van Grieg heeft zooals men zal weten, een specifiek Noorsch karakter en het is in dit verband wel interessant daarmode eens den veel minder eigenaardigen Gade toch ook een belangrijke verschijningte verge lijken, Tenslotte wordt met motieven uit de Hërodiade-muziek van Massenet be sloten. VIJFDE HELDER SCHE MOTORCURSUS. Als ergens een gelegenheid tot verdere studie geopend wordt, daji is het begin meestial, dat een beroep wordt gedaan op de openbare kas om subsidie voor die nieuwe leergelegenheid, omdat deze zon der zulk een subsidie niet kan worden op gericht of in stand gehouden. Dat het ook nog anders kan bewees de heer Heeroma. Vijf jaar geleden begon hij hier met zijn eersten motorcursus en sedert dien tijd is er nog geen winter voorbijgegaan, waarin de motorcursus niet regelmatig gehouden werd. Subsidie behoefde nooit gevraagd te worden, de motorcursus redde zichzelf wel. Dit wijst er reeds op, dat de motorcursus van den heer Heeroma een goeden naam moet hebben en dat is dan ook zoo. Spreekt men een oud-cursist, en die treft men aan in alle kringen der maat schappij, want ieder is even welkom, de vakman en de leek, de zakenman, de dok ter, de chauffeur, de ambtenaar en de mi litair, dan hoort men nooit anders dan lof over de wijze, waarop de heer Heeroma zijn lessen leerzaam en aangenaam weet te maken. Met behulp van vernuftig be dachte modellen weet hjj, ook voor de min der ontwikkelden, zelfs de moeilijkste din gen duidelijk te maken. Veel hebben we dan ook niet ter aanbeveling te zeggen, deze 5e wlntercursus beveelt zichzelf vol doende aan. „DE WITTE RAAP'. Zondag a.s. in Casino. Wij hebben reeds medegedeeld, dat a.s. Zondag in Casino wederom het cabaret gezelschap onder den titel „de Witte Raaf' optreedt. Ten vorigen jare had het hier zeer veel succes en dit is dan ook de aan leiding geweest voor den leider, den heer Piet Holman, dat Den Helder opgenomen werd in de tweede tournée. Dat hierbij een geheel nieuw programma, mot nieuwe costuums en nieuwe decors, aan het pu bliek wordt voorgelegd, spreekt, we zouden haast zeggen vanzelf. Er komen 12 schit terend gemonteerde scenes en daar het ge zelschap met eigen auto reist, is het onaf hankelijk van spoor of boot, zoodat van een haastig afwerken van "het programma geen sprake is. Men zendt ons een boekje met een groot aantal recensies, welke zonder uitzonde ring alle gunstig zijn. Hier volgen er eend ge: „De Maasbode": Het beeft geen zin iedere scène apart te noemen; zij zijn alle vol harmonie van klanik, kleur en lijn. Al wie houdt van een beschaafd, geestig en charmant amusement, kunnen wij aanbe velen „De Witte Raaf" met een bezoek te vereeren. FOTOGRAFISCH ATELIER P MODERN- EN KUN8TP0RTRETATEUER 60 „De Voorpost" (Zaandam): Wij waren vol bewondering voor dit voortreffelijk ge zelschap. De meest verrassende scènes, met hun wonderlijke en prachtige kleur effecten en artistieke décors, gaven het geheel een aanblik, welken wy hier zelden aanschouwen. „Het Volk": Laat ons blij rijn, dat „De Witte Raaf" is uitgevlogen! Een cabaret, niet slechts met den wil en de pretentie, maar ook met het vermogen iets eigens en pittigs te brengen. Men verzulme niet zijn nest (in het Centraal-theater) te bekijken; het is er bar-gezellig. Omtrent toegangsprijzen enz. raadplege men de advertentie. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Bioscoopvoorstelling in Tivoll. Naar men ons mededeelt, wordt Don derdag, 23 October as. een zeer interes sante film over het werk van het Neder- landsche Roode Kruis in de Tivoli- Biosooop vertoond, terwijl tevens een bij passend programma zal worden gegeven. Door de welwillende medewerking van den heer Van Twiak, is een en ander mogelijk gemaakt. Voor verdere bijzonderheden fJe men de oourant van Zaterdag. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Zijn wij mannen eigenlijk niet een beetje ondankbaar wanneer wij avonds of des middags thuis komen en wij vinden alles gereed staan, dan nemen wij dat aan als iets dat vanzelf spreekt „Natuurlijk", zal men zeggen, „dat hoort ook zoo", maar gaat het soms niet te ver? Laat er eens een kleinigheid mankee- ren, b.v. geen zout in de aardappelen, dan zetten we een gezicht als een oorwurm, terwijl we dan vergeten, dat we in onzen eigen werkkring ook fouten maken. U weet wel „wie werkt maakt fouten", dus de huisvrouw ook. De meesten van het sterke geslacht scheiden er met hun werk om een uur of zes, zeven uit daarna Is het werk taboe; dodi wij zouden raar opkijken, wanneer de huisvrouwen ook eens den achturigen werkdag Invoerden» of overwerkgeld moes- ien hebben. Vóór zoover wij het kunnen beoordeelen (schrijver dezes is nog niet getrouwd, doch wanneer het gebeurt wordt zün vrouw Lid van de Vereendging), is het „vak" van huisvrouw een der moeilijkste die er be staan. Om honderden kleinigheden moet worden gedacht. Zijn de sokken van man lief gestopt? is er een sohoone boord voor hem? en nog veel en veel meer. Teneinde het huishouden zoo goed mo gelijk te doen, hebben de huisvrouwen een vereeniglng gesticht, waar zij onderling hun ervaringen en ondervindingen kun nen uitwisselen. Onze stad kent ook een bloeiende afdee- ling, waarvan vele dames lid zijn, wij ho pen tot voordeel van de respectievelijke echtgenooten» Deze vereeniging zit dan ook niet stiL Talrijk zijn reeds de lezingen en voor drachten door haar georganiseerd. En niet alleen op huishoudelijk gebied beweegt zij zich. Zij bekommert zich ook, als wij het zoo mogen noemen, om de geestelijke be langen van hare leden. Wy herinneren aan de lezing over Nederlandsöhe en Afrikaanr sche gedichten door Mevrouw Goemans. Gistermiddag en -avond demonstreerden enkele firma's hun artikelen voor de leden der vereeniging en andere belangstellen den in „MuBis Saorum". De Tanra Maatschappij maakte -reclame voor haar crème preparaten voor moderne schoentjes. Soms koopt men schoenen, die na eenigen tijd leeliik worden, waarom men dan den schoenwinkeliers de schuld geeft, dooh meestal ligt het aan het ge bruik van een verkeerde crème. Het is noodzakelük, dat men zich by het koopen van schoenen en crème deskundig laat voorlichten om teleurstelling te voorko men. De Tanra Maatschappij heeft crème voor de fijnste ledersoorten, speciaal voor slangelèer, de moed van tegenwoordig. Een geurige stand is die van de firma Mfiurer Wurtz uit Neurenberg. Verschik lende fijne zeepsoorten hoeft deze firma. Een specialiteit van haar zjjn de Dalli zeepvlokken, waarvan een kleine hoeveel heid reeds goede resultaten oplevert. Deze vlokken bevatten 88 vet. Een volgende stand is die van de Pfeil- ring crème, een artikel, dat reeds 40 jaar in den handel is. Het is zoowei een artikel voor dames als heetren (waar blijven die toch op zoo'n avond, het is heusch interes sant), voor de dames fijne huidcrèmes en voor de heeren scheerzeep. Tal van snufjes op huishoudelijk gebied zijn te bewonderen. Zooals wij Zaterdag reeds schreven, heeft de Vereeniging een Instituut voor Huishoudelijke Voorlich ting, dat op practische huishoudelijke ar tikelen haar etiket zet. Koopt men dus zoo'n artikel, voorzien van dat merk, dan weet men, dat men Iets goeds koopt. De fabrikanten zenden hun waren don ook graag aan het Instituut ter beoordeeling. Daar waren: een steelpannetje met 2 tui ten, een visohptaat om de visch heel uit de pan te halen, een Arta-pan, waar drie spij zen tegelijk in kunnen worden gekookt, een draaiende tafel, enz., enz., als je het goed bekijkt eigenlijk allemaal eieren van Columbus. De firma Ten Hope uit Rotterdam de monstreert haar poetsmiddel „Magnapol", een middel om het koper en zilver brand schoon te krijgen. Voor handwerkende dames heeft „Art- silk" uit Breda een aardige stand. Elke bezoekster kreeg ter kennismaking een strengetje frotté en een kluwen haakzij mee. Verschillende keurige handwerken waren te zien, o. a. zelf geweven doeken, loopers, enz. Het hiervoor te bezigen weef- toestel werd ons gedemonstreerd, heel een voudig, een kind kan dat toestel bedienen. Men moet echter smaak voor kleuren hebben. En niu nog het beste. In het midden stond een tafel en daarop.nou heer lijk hoor. Verschillende leden van de Ver eeniging hadden hun culinaire bekwaam heden tot het uiterste opgevoerd. Puddin gen, taarten, gebak, een broodschotel en nog veel en veel meer, waaraan je oog te gast ging. Het een nog heerlijker dan het andere. Gelukkige mannen, die een vrouw hebben, die zoo lekker kunnen koken en bakken. Het is met deze avonden toch heel iets anders dan die waar mannen bijeen zijn. Bij de laatsten wordt direct over politiek geuraat, hier heerscht echter een gezellige stemming. Wil hopen, dat het der Vereeniging steeds goed moge gaan en dat de mannen hun echtgenooten willen aansporen om lid te worden; zij kunnen er niet anders dan voordeel bij hebben. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer ge meente, op Dinsdag 21 October, n m 8 uur. Agenda: Vaststelling notulen 12 Aug. en 2 Sep tember. Ingekomen stukken, waaronder: Adres van L. W. de Leeuw, houdende het tweeledig verzoek maatregelen te ne men ter bescherming van de gemeente naren tegen den chemischen oorlog of wel, indien dat niet mogelijk is, de haar door den Minister van Defensie te dezer opgelegde verantwoordelijkheid terug te wijzen en den Minister te verzoeken zdj- nerzjjds de noodige maatregelen te tref fen. (Voorgesteld wordt dit stuk in handen te stellen van Burgemeester en Wethou ders om advies) Schrijven van de voet bal vereeniging J.V.C. te Julianadorp omtrent het in re kening gebrachte bedrag door de tijde lijke aansluiting van een kermisterrein aan het elektriciteitsnet. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders ter afdoening.) Voorts een verzoek om ontslag als on derwijzer aan school 10 van den heer G. Tuin beek, medodeelingen van Ged. Sta ten, enz. Voorste] tot vaststelling van de ge meente-rekening 1929. Voorstellen tot verkoop van grond aan E. Venema en J. P. van Os, tot toeken ning van vergoedingen resp. tegemoet komingen op grond van art. 13 der L.O.- wet 1920, tot uitvoeren van werken in werkverschaffing, tot het aanleggen van muntgasleidingen, bet veranderen van straatnamen, tot wijziging van de ver ordening op het bouwen en de bewoning, tot het in gebruik geven van gemeente grond aan de N.V. Bank van Wisselink, tot huur en onderverhuur van een ge-t deel te strand. De betreffende bijlagen' warden voor zoover niet reeds eerder ge publiceerd, heden en Zaterdag opgeno men. Cursus oude talen. Voorstel tot het benoemen van Ir. W. G. van der Meer tot Directeur en Drs. H. J. H. Steenmeijer tot leeraar aan den cursus Oude Talen voor het cursusjaar 1930/198L Avondvakteekenschool Voorstel tot benoeming in vasten dienst aan de Avondvakteekenschool van de leeraren M. H. v. (L Blom, A. A. Gaaster- land en E. H. Bos en tot tijdelijke herbe noeming van de leeraren B. P. Abbema (voer het cursusjaar 1930/1931) en A. K Rijkers (tot 1 Juanari 1981). Ter Inzage. Ter inzage zijn gelegd: 1. Een minuut-schrijven aan den heer Ir. S. F. Monhemius, houdende mededee- lng. dat het Spoorplantsoen reeds bij raadsbesluit van 9 November 1916 den naam Jullanapark heeft gekregen; 2. Antwoord op den vraag van den heer Monhemius omtrent de vestiging van een oogarts hier ter stede; 3. Antwoord op de vragen van den heer W. Biersteker omtrent straatverlichting; 4. Het adres aan ILM. de Koningin tegen de beslissing van Gedeputeerde Sta ten omtrent de Verordening Grondbe drijf met de pleitnota's van den Wethou der voor het Grondbedrijf en den Ge- meentesecretaria Mededeellngen. Naar aanleiding van het in de vergade ring van 15 April 1930 genomen besluit om de behandeling van het voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de N.V. Houthandel v/h J. Oortgijsen en Zoon in zake verkoop van een gedeelte Molenvaart aan te houden, deeüöti B. en W. mede, dat zij met genoemde N.V. nog nader hebben onderhandeld! over deze aangelegenheid. Zij hebben zich daarbij bereid verklaard oan den Gemeenteraad het voorstel te doen om het begeerde ge deelte van de Molenvaart te verkoopen voor 1.per Ma, mits de na demping ontstane grond een bestemming verkrijgt te hunnen genoegen. Van de N.V. is daar op bericht ontvangen, dat zij op den ge- vraagden prijs niet kan Ingaan. In verband met de opmerking door den heer W. de Boer gemaakt bij de behan deling van de voordracht tot het treffen voor voorzieningen aan de o.l. scholen 1 en 6 (zie no. 123 (1930) der Bijlage) wordt medegedeeld, dat by school 1 nog zullen worden gemaakt een kamertje voor het Hoofd der School en een bergplaats. De kosten van een en ander worden geraamd op 3000.—. 0 AANBRENGEN STOEP OP GEMEENTEGROND. B. en W. stellen voor aan de N.V. de Bank van Wisselink te Alkmaar vergun ning te verleenen tot het aanbrengen van een stoep op gemeentegrond, nameiyk vóór het aangebouwde gedeelte van het Bankgebouw Kanaalweg 81/88. VERKOOP GROND. B. en W. stellen voor aan J. P. van Os, aannemer alhier te verkoopen een gedeel te van een terrein aan de Vischmarkt, d atde gemeente niet noodig heeft, tegen den prijs van 6.per M2. Bedoeid ter rein was in huur by de N.V. Houthandel v. h. J. Oortgysen en Zoon. Straatnamen. B. en W. schrijven aan den Raad: By ons College is ingekomen een schrij ven, waarin de wenscheiykheid wordt te kennen gegeven om aan de Achtergracht- Westzijde een anderen naam te geven. Wy kunnen ons daarmede vereenigen, doch meenen te moeten veronderstellen, dat de motieven welke daartoe geleid hebben, ook zullen gelden voor de Achtergracht-Zuid zijde. Daar ook de Waagstraat daaraan aansluit, stellen wy U voor de Waagstraat, Achtergracht-Westzijde en Achtergracht- Zuidzyde onder één benaming samen te vatten en daaraan den naam Keizersgracht te geven, waarvan de nummering by den Kanaalweg aanvangt. Wy maken van deze gelegenheid ge bruik om U voor te stellen' het gedeelte van den Polderweg, dat gelegen is tus- schen den Watertoren en den Spoorweg overweg, te noemen Boerhavestraat. By ons is momenteel in behandeling een plar tot het benoemen van de nieuwe strater. in het uitbreidingsplan en te Huisduinen en in het Koegras. Volgens dat plan zouden de geprojec teerde straten tusschen de H. A. Lorentz- straat en den Middenweg namen ontvan gen van mensohen der wetenschap. Ir overeenstemming daarmede wordt voorge steld het hierbedoelde gedeelte van dei. Polderweg Boerhavestraat te noemen. Met het oog op de as. volkstelling en de daarmede gepaard gaande vernumme ring der perceelen, stellen wy reeds thans deze wyzigingen voor. Julianadorp. De bouw van een woonhuis met schil derswerkplaats, in de Friesche buurt te Koegras, voor den heer P. Kuit te Julianadorp, is opgedragen aan den tim merman S. van Scheyen aan de Kortevliet, Door het Bouwbureau en Aannemers bedrijf S. Th. Reeuwyk te Breezand— Sassenheim, zal voor den bloemist P. A. de Groot op de boerenplaats „De Melk boer" aan de Kortevliet, welke ook voor de bloembollencultuur in gebruik, is ge nomen, een woonhuis enz. gebouwd wor den. By de veehouders J. S. en P. v. d. V. alhier heerscht ook het mond- en klauw zeer, het aantal gevallen breidt zich gaandeweg uit. OPENING VAN DE FANCY-FAIR TEN BATE VAN DE CHR. SCHOOL. Woensdagmiddag om 8 uur is de fancv- fair, die gehouden wordt ten bate van de Chr. School aan de Kortevliet, in tegen woordigheid van vele belangstellenden, ook uit Den Helder, geopend- Zooals men reeds van vorige jaren zich zal herinneren, wordt deze fancy-'fair altyd en ook nu weer georganiseerd door de Ger. Melsjes- vereeniging „Wees een Zegen", die het ge- heele jaar zich beyvert om allerhande handwerken en dergelyke artikelen te fa- briceeren, om als de tyd van de fancy-fair is aangebroken, deze zoo voordeelig moge lijk te doen uitkomen. Wy kunnen er dan" thans aan toevoegen, dat zy daar nu uit stekend in geslaagd is. Er is thans een expositie aanwezig, die hdet alleen gezien mag worden, maar die zeer zeker velen tot koopen zal dwingen, en daar is het per slot van rekening dan toch ook om te doen. Hoe grooter de voordeelige saldi is, hoe beter voor de schooL Van bevriende zjjde vernamen wy, dat het vorige jaar een voordeelig saldo was verkregen van ruim 700, het ligt dus nu mahr aan de bezoekers, om dit voor dit en volgende jaren excelsior te doen gaan, al is het natuuriyk heelemaal geen evangelie, dat dit waar zal zijn, omdat er nu zoo'n groote verscheidenheid van alle mogeiyke artikelen aanwezig is. WTat er dan allemaal wel aanwezig is? zult u vragen. Wy zullen trachten dit eenigszins weer te geven. Dan is daar al lereerst een stand met alle mogeiyke par fumerieën, boekwerken, sigaren, sigaret ten en wat daarbü behoort, dan een stand met verpakte levens- en genotmiddelen, een groote stand met een keur van hand borduurwerken. Dat moeten de dames zelf maar eens gaan zien, dat kunnen wij hier wel schrijven dat het er is, maar het oor deel daarover zullen we aan de dames overlaten, en die kunnen dan meteen ook koopsters worden. Dan is er verder in een met planten en bloemen versierd lokaal de zoo onontbeerlijke theetent, waar men als men druk by de andere zaken zyn best heeft gedaan, onder het genot van thee en koek, kan uitrusten, en toch weer aan het stookt gij, Nederlander, kolen uit het buitenland? Uw eigen Staatsmijn kolen Dht pleit voor gezond verstand. Vischmarkt. TEL. 186 goede doel medewerken. Wy zagen verder een inzending van 2 heuache konijnen, die zich nu juist in zoo'n groote drukte niet erg thuis gevoelden, maar tenslotte went alles, zegt het spreekwoord. Voorts kon men het aloude koekhakken beproeven, raden naar den naam van een pop, even eens hoeveel hazelnoten er in een prach tige gevulde fruitmand verborgen zaten, en dan was er een kussen, waarop de naam „Wees een Zegen van spelden was aan gebracht. Raad maar eens hoeveel spelden daarvoor «rebruikt zyn. Dan was daar het touwt ietrekken, sjoelbak, grabbelton» schiettent, een dito visch- en hoeplatent. Zletdaar, lezers, in het kort een opsom ming van alles wat er te zien en te koop is. Vooral dat laatste is de bedoeling, en een staf van bevallige jonge dames weten zich van deze taak heel best te kwyten, en onder een grapje en een kwinkslag ver dwijnen de roebels uit uw portemonnaie. En nu iets over de opening. Precies op tyd verzoekt dfl. Tollenaar uit Den Helder, om geraeenschappeiyk te zingen Pa. 84 12. Z.Eerw. ging vervolgens voor in gebed, las toen een gedeelte uit de H. Schrift en wel uit Lukas 10, en naar aanleiding daar van hield Z.Eerw. een korte openings toespraak. Spr. heette de vele aanwezigen welkom, en sprak er zyn dank voor uit dat zoovelen en op zoo royale wyze, het hunne er toe hebben bijgedragen om deze fancy- fair ln eerste instantie te doen slagen. Verder hield spr. een beschouwing over het woord bazar of fancy-fair, en kwam tot de conclusie, dat voor deze omgeving een dergeiyk opgezet plan, altyd het meeste kans van slagen heeft. Spreker hoopte dan ook, dat dit ook nu weer het geval zal zyn, er aan toevoegende, dat alles naar regel en orde zal mogen geschieden, zoodat ook deze fancy-fair weer eenigen steun mag bren gen tot instandhouding van deze school. De heer Ir. 8. F. Monhemius ver klaarde daarna de fancy-fair voor geopend, en kon de verkoop 'enz. een aanvang nemen, waarvan reeds dadeiyk een druk gebruik werd ge maakt. De fancy-fair is ook heden (Don derdagmiddag) weer geopend en wordt des avonds gesloten. Anna Paulowna. V. O. J. B. De af deeling Anna Paulowna van den Vrijzinnig Ohr. Jongeren Bond houdt heden, Donderdag 16 October, een open bare propaganda-avond in de Ned. Herv. Kerk. Op deze bijeenkomst, die niet alleen voor jongelui, doch ook voor ouderen toe gankelijk is, zullen o. a. lichtbeelden ver toond worden van kampwerk en van een tocht door het Schwarzwald, zoodat men op aangename wyze kennis zal kunnen maken met het doel en werken van den V. C. J. B. Wieringen. Naar men ons meldt is alhier opgericht een Esperanto-club. Zy die nog lid willen worden en aan de cursussen wenschen deel te nemen, doen goed zich ten spoe digste op te geven by den heer H. Schouwvlieger, Béltstraat, Hippolytus- hoef. KEES PRUIS. Naar wy vernemen zal de alombekende (ook voor de radio), voordrachtkunste naar, Kees Pruis, van Amsterdam, op Vrijdagavond 24 October as. in „Conoor- dia" van den heer Bruul te Hippolytus- hoef optreden. AANBESTEDING. Dinsdag 21 October a.s. des vjn. elf uur zal door B. en W. dezer gemeente ten raadhuize publiek worden aanbesteed, het aanleggen van gedeelten rioleering langs de Kliefstraat en te Zandburen. CIRCUS ROBERTL Het circus Amanda Roberti komt 26, 26, 27 en 28 October a.8. naar hier om vier voorstellingen te geven. Als stand plaats is aangewezen de bekende sport terreinen van den heer Bruul te Hippo- lytushoef. NAPRET VAN DE LAND BOUWFEESTEN. Een 25-tal bewoners van de Elftstraat welke tydens de Landbouw- en Midden standsfeesten hunne buurt in feest- kleedy hadden gestoken en den len prijs 10.—, hiermee behaalden, besloten hier van een fuif te houden. Zoo gezegd, zoo gedaan. Kastelein Scheltus gaf zyn zaal en rappe handen zorgden voor versiering en gedekte tafels, zoodat j.1. Dinsdag avond het er in het Café Scheltus lustig toeging en aan voordracht, zang, muziek en dans ontbrak het dan ook niet. De voorzitter, de heer J. Bosker had aan de dames Cath. Bruul en Ali Scheltus een extra pluimpje toebedacht voor het vel§ dat zij in dezen hadden gedaan, en over handigde hen een souvernir, als aanden ken aan de afgeloopen feesten. Om 1 u. 's nachts werd de fuif geëindigd en gin gen allen voldaan huiatoe.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5