lOO L. MELK vraagt hoeveel kinderen er van de Chris telijke school te Den Oever er geplaatst kunnen worden op de openbare lagere schooL Voorzitter zegt dit niet te weten maar vindt dat ook niet dienstig. Wordt besloten een adres aan den Raad te rieh- ten voor spoedige behandeling dezer kwestie. Bij de rondvraag merkt de heer Kooij op, dat er hier kinderen loopen, die ach terlijk zijn. Er was een voorstel in den Raad geweest om deze kinderen vanwege de gemeente naar Den Helder te sturen alwaar een school is voor achterlijke kin deren. Dit zou de gemeente wel is waar geld kosten, maar voor het kind is het nuttig en er wordt nog iets van die kin deren gemaakt opdat ze later in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Het voorstel had echter geen succes ge had, daar het te duur was. Kooij vindt dit motief treurig, aangezien er toch in den Raad menschen zitten die lid van Volks onderwijs zijn. Voorzitter beaamt dit ten volle en ook de aanwezigen. Wordt beslo ten nogmaals een adres te richten aan den Raad, om te trachten voor het kind te bereiken wat goed is. Niemand meer het wóórd verlangende sluit voorzitter de vergadering. Schagen. - Den laatsten tijd wordt de omgeving van Schagen weer onveilig gemaakt door kippendieven, die het vooral op jonge kippen aanhouden; de hanen laten zij tenminste netjes in het hok. Men zij gewaarschuwd en sluite zijn hokken goed af. De heer M. Kriek, laatst onderwijzer te S. Maartensbrug, thans hoofd der school te Eenigenburg, is benoemd tot hoofd der school te Ursem. Texel. Den Burg. FEESTELIJKE DAMWEDSTRIJD. Een groot gezelschap arriveerde Zon dagmorgen omstreeks half elf uit Den Helder in hötel »Texel«, aldaar stond n.m. voor dien dag een damwedstrjjd tusschen de cldbs Texel—Den Heider, teï gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van de Texelsche Damclub >O.K.K.«. Voor deze feestelijke »match« waren ook enkele dames uit Den Helder medege- komen. 't Bestuur van >O.K.K.« had door vlaggen versiering de zaal een eenigszins feestelijk aanzien gegeven, toen wij binnen kwamen had het gezelschap zich reeds in een hoefijzervorm voor de borden ge plaatst, gereed om dezen wedstrijd te beginnen. Naar men zegt brengt het hoefijzer geluk 'aan't was evenwel in dit geval moeilijk te zeggen aan welke zijde in dezen strijd 't geluk zou komen. Half twaalf, precies op tijd 't geen wij op Texel niet gewoon zijn nam de voorz., de heer Standaard, 't woord en sprak ongeveer 't volgende Geachte Heldersche vrienden 1 Ik heet u namens de leden onzer vereeniging hartelijk welkom; 't doet mij genoegen dat ge zoo sportief onze uitnoodiging hebt aanvaard om hier op de eerste lus trum een wedstrijd te komen spelen. Tevens dank ik u a'len nogmaals voor den bizonder gezelligen feestavond, dien ge aan mij en de mede afgevaardigden onzer club, hebt bezorgd bij de herden king van het 20-jarig bestaan uwer ver- eeniging. Wij hebben met uw club reeds zeer vele aangename ontmoetingen gehad en al is ons jubileum' niet van een beteekenis als 't uwe vorige week toch meenden wjj het 6-jarig bestaan niet onopgemerkt te moeten voorbijgaan, 't Doet mij dan ook groot genoegen dat enkele dames, trots vele huiselijke be slommeringen, de reis naar hier hebben willen medemakenook u heet ik harte lijk welkom in ons midden. Ik hoop dat de broederlijke verstandhouding, die tus- sehen de clubleden is ontstaan in lengte van dagen zal blijven bestaan. Even wil ik echter nog terugkomen op een voorstelling die door den voorzitter uwer vereeniging op uw feestavond te Den Helder heeft gegevenhij stelde het namelijk voor, alsof Texel bij de dam wedstrijd en steeds sterker is, dit is o. i. niet geheel juist, wel is waar hebben wjj dikwijls gewonnen, doch 't verschil was meestal zoo gering, dat wij wel mogen zeggen dat de krachten vrijwel tegen elkander opwegen. Voor den wedstrijd, die thans zal be ginnen, zjjn twee medailles uitgeloofd n.lo een zilveren door onze club en een verguld zilveren door de Heinekens-Brou- werij. 'tls mijn oprechten wenscb, dat dezen keer Texel niet zal winnen, 2lthans niet in beide klassen, deze verzekering wil ik echter uw leden wel geven dat wij niet van plan zijn de medailles cadeau te geven, en wel fel om worden gestreden. Hierna verkreeg de heer J. Stoll, voorz. der Held. Damclub het woord. Spreker sprak er zijn genoegen over uit dat de feestavond te Den Helder bij de afge vaardigden van Texel, zulk een aange name indruk had achtergelaten, 't is dan ook werkelijk een uitstekend geslaagd feestje geweest, betoogde spr. verder en wij danken u voor uwe tegenwoordigheid en voor de hartelijke woorden van uwe voorzitter daar gesproken. 't Geen uw voorzitter echter nu zoo even zeide, vertrouw ik niet te best en meen de Heldersche dammers daarvoor ernstig te moeten waarschuwen, de dam* club Texel beeft daar aan den wand zulk een mooi kastje met medailles en daar zouden ze gaarne deze twee ook in willen houden. Luistert daarom niet naar het zoet gefluit van den vogelaar en doet aanstonds uw best. De heer StandaardVan de me dailles in 't kastje, blijft U af, dat zijn triomfteekenen in den loop van vijf jaren door ons veroverd, 't Gaat nu om nieuwe medailles die de secretaris, de heer Kik kert, in zjjn bezit heeften die wij zooals ik reeds zeide niet cadeau zullen geven Applaus van alle zijden. Toen de orde in de verg. een weinig hersteld was dankte de heer Stoll de Texelsche club nog eens voor den aan geboden lauwertak bij 't jubileum te Den Helder en deelde mede dat de penningm. de heer Dissel iets had te zeggen. De heer Dissel bood nu namens de Heldersche dammers den voorz. een voor zittershamer van zijn club aan. 't Bleek dat de Texelsche club er nog geen be zat. De heer Dissel sprak den wensch uit dat de voorzitter dezen nog vele jaren zal moge zwaaien. In dit geschenk, dat dankbaar werd aanvaard, was als symbool der vereeni ging een damschijf gesneden. De heer Standaard sprak bij aanvaarding den wensch uit, dat de verstandhouding in zijn club zoo goed zou zijn dat hij den hamer niet stuk behoefde te slaan om de orde te handhaven. Hierna werd met den wedstrijd een aanvang gemaakt. De wedstrijd in de B-klasse was spoe dig beslist, deze werd door Den Helder gewonnen met 137. De strijd in de A-klasse was feller en duurde tot ruim half drie, ze werd ge wonnen door Texel met 146. Nog eenigen tijd bleef het gezelschap aangenaam bijeen, de spelers met hunne dames vertrokken weder met de laatste boot naar Den Helder. Naar men ons mededeelt heeft men nadat de offlcieele Damwedstrijd was geëindigd den heer J. IJ. Witte, die den eersten stoot tot oprichting der Texelsche- damclub heeft gegeven en vanaf den be ginne penningmeester is geweest, ge huldigd. Door de Heldersche dammers werd hem een groote zilveren medaille aangeboden. Deze huldiging bracht er weer de stemming in, de heer Witte werd in triomf de zaal rondgedragen; het bleef gezellig in de zaal tot aan het vertrek der Heldersche gasten. AMERIKAANSCHE REISINDRUKKEN Voor het departement „Texel" van de Mij.-tot Nut van 't Algemeen trad Zondag avond als eerste spreker in dit seizoen op de heer A. G. D. Bruins, electr. ingen. te Apeldoorn, commissaris van de Texelsche Electr. Mij. De heer Bruins had een stu diereis gemaakt naar Amerika en had zich bereid verklaard in samenwerking met de T.E.M. aan de band van zelf vervaardigde serie projectieplaatjes, het een en ander over Amerika en het Electriciteitswezen aldaar mede te deelen. De bijeenkomst, die flink bezocht was, werd geopend door den voorzitter van het „Nut", burgemeester Oort. Spr. heette al len hartelijk welkom op deze bijeenkomst, inzonderheid den spreker voor dezen avond. Daar de heer Bruins niet alleen over electriciteit zou spreken, doch ook over het schoon op reis gezien, zal het een echte „Nutsavond" worden vervolgde de voorz. waarin nut en ontspanning moet worden vereenigd. Zooals.u allen weet, bezitten wij hier een bloeiend Elec- tóciteitsbedrijf, waarvan het aantal aan geslotenen reeds van 1000 bij de opening tot 1180 nu is gestegen; 70 personen heb ben thans een krachtinstallatie, waardoor het aantal PjK„ dat electrisch wordt afge nomen, van 25 tot 270 is gestegen. Wii zijn al trotsch op ons bedrijf, dat ook finantieel zulke mooie resultaten afwerpt. Doch bij de geweldige Amerikaansche electriciteits- onderneming verzinkt onze inrichting ge heel en al in 't niet. Spr. gaf hierna het woord aan den heer Bruins, onder het uit spreken van den wensch, dat het hem zal mogen gelukken het publiek te boeien. De heer Bruins begon met het een en ander mede te deelen over zijn reis naar Amerika. Reeds bij den aanvang zijner lezing werd de zaal in duister gezet en kregen wij een serie foto's te zien, geno men op de „Statendam", waarmede de spreker zijn reis naar de Vereenigd© Sta ten had gemaakt. Deze foto's gaven eenigszins een overzicht van dit grootste luxueus ingerichte schip van de Holland Amerika-lijn. Ook werden enkele plaatjes gegeven van de reis naar Amerika, b.v. over het bezoek aan de Londensche haven, waarop, na een paar mistige dagen, bij de aankomst der „Statendam" een geweldig drukke scheepvaart bestond. Vervolgens werd een'serie lichtbeelden gegeven van de aankomst te New-York, eerst het Vrijheidsbeeld en daarna het op doemen van de reusachtige wolkenkrab- bersstad. De heer Bruins had een bezoek gebracht aan de grootste en hoogste wolkenkrabber het vorige jaar (thans is er al weder een nog grootere gereed), 't Was de „Chrysel", genoemd naar den autofabrikant van dien naam. Spr. deelde over den geweldigen omvang van dit gebouw, dat evenals bijna al deze gebouwen voor het grootsite ge deelte voor kantoren in gebruik is, het een en ander mede. Het gebouw is 77 verdie pingen hoog, in' totaal ruim 800 meter. Dagelijks zijn er 11000 personen in werk zaam; voor 't geweldig verkeer in 't ge bouw waarin slechts één trap is wordt van een zeer vernuftig liftenstelsel gebruik gemaakt. Er loopen b.v. liften, die voor de eerste verdiepingen boemeltreinen zijn, doch ook, die als sneltreinen met groote snelheid tot aan de 80ste of 40ste verdieping ineens doorgaan en dan tot aan de 77ste boemelen gaan. Ook besprak spr. de watervoorziening in zulk een gebouw; het water wordt tot in een boven het ge bouw geplaatste tank opgepompt; om ech ter geen al te zwaren druk op de leiding te krijgen is op iedere honderd meter een tusschentank genlaatst. 't Is eigenaardig, dat in een wolkenkrabber juist de hoogst gelegen kantoren de hoogste huren op brengen; de hoog© kantoren zijn veel rus tiger en frisscher gelegen, vandaar dit verschijnsel. De bouw van zulk een kolos kost onge veer 40 millioen dollar; de grond waarop hij is gebouwd, is voor 40 jaar gepacht; de huurprijzen zijn er dan ook op be rekend dat hij in dien tijd geheel is afge schreven. De totale huur bedraagt onge veer 3 millioen dollar per jaar. De huur wordt berekend per vierkanten voet en bedraagt gemiddeld 7 dollar per voet. Verder gaf spr. een uitvoerig overzicht van het snelvervoer per ondergrondsche treinen in New-York, de stad waarin zich thans bijna 13 millioen inwoners bevin den. Ook over de geweldige drukte in de straten hield spr. een korte beschouwing, daarbij wijzende op het steeds vastloopend autoverkeer waardoor men veel sneller te voet dan per auto door het drukste ge deelte der stad kan gaan. Wij kregen ook een serie lichtbeelden te zien van de reusachtige havenwerken en bruggen in deze geweldige wereldstad. Vervolgens deelde spr. het een en ander mede over een autotocht die hij in de oostelijke staten van Amerika, heeft ge maakt en over den geweldigen 'indruk die de Niagara-watervallen bij hem hadden achtergelaten. Na de pauze deed spr. eenige mededee- lingen over de geweldige electriciteitsbe- drijven in de Vereenigde Staten; wij kregen projectieplaatjes te zien van de geweldige stuwdam en electrische cen trale bij Philadelphia. Ook van de elec- triciteitswerken bij de Niagara, waarbij de grootste turbines ter wereld zün ge plaatst. Spr. liet zich echter afkeurend uit over de buitengewoon slordige wijze waarop de Amerikanen den stroom langs wegen en straten leiden; enkele door hem genomen foto's levérden hiervan bet aller duidelijkste bewijs. Hoewel de stroom- prijs in Amerika over bet algemeen hoo- ger is dan bij ons, is er geen land ter wereld waar zooveel stroom (vooral ook voor huiselijke doeleinden) wordt afge nomen dan daar. Spr. meende dit te moeten toeschrijven aan de meer doel matige reclame die de Amerikaansche Electriciteits-Maatschappijen voeren, waar door ieder tot veel stroomgebruik wordt bewogen. Het schijnt dat de Amerikanen beter heseffen dat het massa-stroomge- bruik een streek ten voordeel komt en tot bloei brengt, dan de Europeanen. Spr. meende echter dat het Amerikaansche voorbeeld ook hierbij weder aanstekelijk zal werken in Europa. Burgemeester Oort dankt na afloop der lezing den heer Bruins voor zijn aange naam reisverhaal. Spr. was van meening dat de aanwezigen een prettigen en leer- zamen avond hadden gehad en riep de Nutsleden een tot weerziens toe op den eerstvolgenden Nutsavond. MAR KTOVERZICHT. De wolhandel, die vorige week op ons eiland nogal van beteekenis was, is ge leidelijk weder geheel tot stilstand ge komen; op de markt werd dan ook heden geen wol verhandeld. Deze stilstand wordt veroorzaakt door het feit dat de reeds zoo geringe prijs, 80 cent per kilo, door de handelaars thans niet eens meer kan worden geboden. De markt vertoonde thans vrijwel het gewone najaarsaanzien. Gewoonlijk wordt hier in October en begin November door handelaars veel rundvee aangevoerd; ook thans was de aanvoer van koeien en gras kalveren zeer belangrijk; met dit ver schil echter dat het nog uitsluitend Texel sche runderen waren, het invoerverbod is nog steeds niet opgeheven. De Texelsche rundveehouders trachten hiermede, zoo als begrijpelijk is:., „Ieder vischt op zijn getij", hun voordeel te doen. Het rund vee was hier dan ook thans weder aan merkelijk hooger in prijs dan op de mark ten buiten onze gemeente. Daar tot heden toe het mond- en klauwzeer zich alleen nog heeft beperkt tot het drietal gevallen te De Waal, blijft de moeilijkheid voor 't gemeentebestuur bestaan of invoer, on der controle, thans gerechtigd is of niet. De veehouder zelf zyn het over dit punt lang niet eens. Verschillenden zijn van meening dat Texel niet zonder invoer den winter op kan gaan, terwijl anderen uit vrees voor algemeene verspreiding van tongblaar de grenzen gaarne gesloten wenschen te houden. De wolveehandel hestond deze week voornamelijk in aanvoer van overhou- ders. Het wolvee deed een beter prijs; ook de weinige rammen die waren aan gevoerd, werden duur verkocht. Voor het eerst sinds langen tijd waren er nu ook paarden aan de markt n.L een paard met een veulen, waarvoor goede prijzen werden geboden. Graanhandel werd er op den markt niet gedreven. Naar men ons echter mede deelt bestaat er wel eenige levendigheid in den aardappelenhandel in onze ge meente. De oogst daarvan valt over het algemeen niet tegen, aanvankelijk meen de men dat er veel zieke aardappelen zouden zijn, waardoor de prijs eerst onge veer 4.per H.L. bedroeg. Nu dit ech ter meevalt is deze prijs die voor goede aardappelen werd geboden, reeds gedaald tot een rijksdaalder per H.L. Burgerlijke Stand van Texel GEBOREIN: Pietje, d. v. Jacob Druif en Antje Stoepker; Johanna, d. v. Willem Tijs Bakker en Cornelia Johanna Witte; Elisabeth, d. v. Klaas Sieben en Anna Eijs. POLITIE. Gevonden: 1 pakje fietsengereed- schap; 1 fietspomp en 1 portemonnaie. SOIREE DANSCLUB „TEXEL". Zaterdagavond gaf de dansclub „Texel" een druk bezocht Soirée in hotel Texel te Den Burg. Als humorist trad op Max Nabarro. De TE KOOP per dag, bijA. EELMAN Dzn., Oosterend Texel. aanwezigen maakten een bijzonder gezel ligen avond mee, er heerschte oen pret tige stemming. Van verschillende zijden vernemen we echter dat de voordrachten van den humo rist wat al te zouteloos waren, waardoor ze niet buitengewoon in den smaak vie len. Gelukkig werd het voornaamste ge deelte van den avond aan dansen be steed. Anna Paulowna. Burgerlijke Stand van Ann% Paulowna. GEBOREN: Tcuriia, z. v. A. van der Stelt en W. Jeenanga; Theo, z. v. D. Bloothoofd en M. C. Mosch. ONDERTROUWD: Marinus Johannes Geense, en Adriana van de Panne; Albert Tiel en Cetha- rina Geertruida Smit. OVERLEDEN: Cornelia Hoogmoed, 80 echt genoot van Jantje Dekker; Pleter Appel, oud 66 J., echtgenoot van Jannetje Slijboom. Burgemeester en Wethouders dragen ter benoe ming van een onderwijzer aan de o.l. school II, te Breezand, het volgend drietal voor: 1. A. den Broeder, te Den Helder; 2. J. Brou wer, te Hem; 3. D. Bonne, te Midsland. In deze gemeente is een geval van betmettèlijke ziekte, roodvonk, geconstateerd in het gezin van M. Weijera te Breezand. Voor rekening van mevr. wed. K. Davids alhier, wordt aan den Kleiweg een woonhuis gebouwd. De bouw is opgedragen aan C. Wisse, aan nemer in deze gemeente. Onder het vee van de wed. P. Maars, Kleiweg, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Gevonden: een slinger en sleutels van een auto. Inlichtingen ter secretarie. Gemeenteraad van AnnaPaulowna Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Woensdag 22 October 1930, des namiddags te twee uur ten raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. brief van Ged. Staten, djd. 17 Sept. jJ., no. 86, betreffende ondersteuning werk- loozen. b. de wijziging der begrooting, zooals deze is vastgesteld op 27 Augustus jJ., is door'Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 24 Sept. j.L, no. 66. c. proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den gem.-ontvanger. d. de levering van -brandstoffen in den aanstaanden winter, benoodigd voor het raadhuis en de o.L scholen, is opgedragen aan J. Muntjewerf. e. de beslissing van Ged. Staten op het besluit tot aan- en verkoop van grond voor stichting van transformatorgebouwtjes is verdaagd. f. de huur voor in de transformatorge bouwtjes nabij' station Anna Paulowna en halte Breezand geplaatste meters is ver hoogd. g. van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, is een verzoek ingekomen om toe te treden als lid van die veree niging. fa. aan H. N. Cornelissen is toestemming verleend gebruik te maken van één der lokalen van school I voor repetities van een door hem opgerichte kinderzangklasse. 3. Adres van de gynmastiekvereeniging „D.O.R.E.V." om een sul>sidie van 100. Voorgesteld wordt dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders om prae-advies. 4. Verzoek van de vereeniging „Zang- lust" om uitkeering van de tijdens het zangconcours betaalde vermakelijkheidsbe lasting, bedragende 89.31. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school H ter voorziening in de, va cature-Kooiman. De voordracht luidt: L A. den Broeder, Den Helder; 2. J. Brouwer, Hem; 3. D. Bonne, Midsland. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op het vervolgonderwijs. 7. Voorstel tot het geven van opdracht tot samenstelling van een» uitbreidingsplan voor deze gemeente. (Zie prae-advies). 8. Voorstel tot wijziging der verordening tot verdeeling der gemeente in stemdis- dit ontwerp zullen, naar de kiezerslijst tricten. (Zie ontwerp-verordening. Naar 1930/1931 de stemdistricteni de volgende aantallen kiezers omvatten: L 826, II. 783, III. 564, IV. 419). 9. Aanvragen, om voorschotten' ingevolge de bepalingen van de landarbeiderswet van J. G. Logeman en, O. de Rooy. 10. Rondvraagt Naar aanleiding van punt 7 schrijven B. en W. aan den Raad: Meerdere malen is in uw vergadering ter sprake gekomen, zij het niet in open bare zitting, de wenischelijkheid om over te gaan tot vaststelling' van een uitbrei dingsplan voor deze rpem©emte. Tot beden bestaat daartoe geen verplich ting. Immers in artikel 31 der Woningwet worden alleen die gemeenten verplicht, welke meer dan 10.000 zielen tellen, en de gemeenten, «vier zielental in de laatste viff jaren met meer dan een vijfde is toegeno men. Ongetwijfeld zal evenwel deze ver plichting vanaf 1 Januari a.s. wel bestaan, hetwelk u zal blijken uit de toeneming der bevolking vanaf 1 Januari 1926. Op dien dag bedroeg het aantal inwoners 4372, op 1 Jan. 1927 4394, op 1 Januari 1928 4520. op 1 Januari 1929 4817, op 1 Januari 1930 5071, terwijl dit op dit oogenblik 5430 be draagt. Er is reden om te vermoeden, dat dit aantal op 1 Jan. as. wederom zal zijn gestegen. Ook als dit getal terugliep zou de verplichting er reeds zijn, omdat deze reeds geschapen wordt bij een bevolkings cijfer van 4372 -f- 1/6 X 4372 (874) is 6246. Nu de wet ons spoedig de verplichting zal opleggen tot het nemen der hierbedoel- de maatregelen- over te gaan, komt het ons gewenscht voor daarmede niet te talmen, omdat wij van het nut van een uitbrei dingsplan voor deze gemeente zijn over tuigd. Bij het tempo, waarin gedurende de laatste jaren woningen worden gebouwd, is te verwachten, dat de meest gezochte plaatsen spoedig zullen zijn volgebouwd. Wanneer dan geen rekening gehouden is met de mogelijkheid om door aanleg van wegen of straten op daarvoor geschikte plaatsen, uitbreiding van geschikt bouw terrein te komen om tot een gewenschten toestand te geraken, reeds bestaande pan den moeten sloopen, hetwelk groote uit gaven zal vragen. Indien thans opdraoht voor de samen stelling van een uitbreidingsplan wordt gegeven, zal rekening kunnen worden ge houden met de behoeften, welke zullen ontstaan door de zich nog steeds uitbrei dende bloembollencultuur, de wijziging van de cultuur in den Oostpolder en de van de Wieringermeer, terwijl gelet kan worden op den aan te leggen spoorweg vanaf station Anna Paulowna naar Fries land, de aan te leggen rijkswegen vanaf De Kooij tot Van Ewijcksluis en vanaf Van Ewijcksluis tot Noord-Hollandsch Kanaal. Uiteraard zijn wit met den omvang der werkzaamheden aan het ontwerpen van een uitbreidingsplan van nabij niet be kend. Wij hebben in deze ons doen voor lichten door den Hoofd-Irigenieur-Direo teur van den Rijkswaterstaat en den Secre taris der vaste Commissie voor uitbrei- deze tot oordeelen bevoegde autoriteiten dingsplannen in Noord-Holland. Volgens vereischt de voorbereiding der plannen een nauwgezette en uitvoerige studie, ter- wijl de uitwerking der plannen slechts kan worden toevertrouwd aan terzake kundige architecten. Wij hebben ons, zooals u bekend is, in verbinding gesteld met den heer Wieger- Bruin, leider van het Adviesbureau der Noord-Hollandsche gemeenten voor bouw ontwerpen en uitbreidingsplannen. Deze heeft zich bereid verklaard in vereeniging met den heer Dekker, architect te Schagen, de genoemde taak op zich fe-willen nemen tegen een honorarium van 2700. Aan bijkomende kosten voor het vervaardigen van kaarten, reiskosten en diversen moet nog op 600 gerekend worden. Wh ontveinzen ons niet, dat dit een be langrijk bedrag vormt, hetwelk' in hoofd zaak ten goede komt aan het toekomstig geslacht, docUrvde overtuiging, dat wii het onze hebben bijgedragen om moeilijkheden voor de toekomstige bestuurders dezer ge meente te voorkomen, is zeker een offer waard. Met vrijmoedigheid stellen wii u mits dien voor het maken van een uitbreidings plan aan de heeren Wieger Bruin en Dek ker óp te dragen. Verdeeling in stemdlstricten. De wiiziging in de bestaande indeeling der stern districten, noodig tengevolge van de toeneming der bevolking is aldus ontworpen: Stemdistirict I: Molenvaart van Van Ewftcksvaart tot Spoorbaan, Nieuwe weg, Spoorbuurt, Sta tionsweg, Benedenbuurt, Lagedijk, Gras weg van Lagedijk tot Spoorbaan, Boer- mansweg van Lagedijk tot Middenweg, Zijperdük van Lagedijk tot Middenweg, Van Ewiicksvaart van Lagedijk tot Klei weg,, Kleiweg van Van Ewiicksvaart tot Middenweg, Kerk weg, Kneesweg, Kn^es- kade, Veerweg van Kerkweg tot de beton* nen brug in dien weg, Van Ewjjckskade van Kerkweg tot Meerweg. Stemdistrict II: Zandvaart, Meerweg van Middenweg tot Schorweg, Kleiweg van Middenweg tot Zand voort, Middenweg van spoorbaan tot Stoomsloot, Tulpenstraat. Narcissenstraat, Hyacinthenstraat, Zwarteweg, Konings weg, Schorweg, Stoomweg van Zandvaart tot Schorweg, Balgweg van Zandvaart tot De Kooü. Stemdistrict Hl: Van Ewiicksvaart van Kleiweg tot Balg- dijk, Meerweg van Van Ewijcksvaart tot Middenweg, Stoomweg van Van Ewiicks vaart tot Zandvaart, Balgweg van Van Ewijcksvaart tot Zandvaart, Lelystraat, Middenweg van Stoomsloot tot Balgweg. Amsteldijk, AmStelpad, Van Ewijckskade van Meerweg tot Amsteldijk, Lotweg, Oost- hoekweg. Zwin weg. Kruisweg, Veerweg van de betonnen brug in dien weg tot Zwinweg. Stemdistrict IV: Molenvaart van de spoorbaan tot Koe- graszeedijk, Grasweg van de spoorbaan tot Koegraszeedijk, Boermansweg van Mid denweg tot Kegraszeedjjk, Boermansweg van Middenweg tot Koegraszeedijk, Zui- üerweg en Middenweg van Zijperdijk tot de spoorbaan. Uit het huis met de blauwe stoep. Zitting van 17 October. Geen medewerking verleend tot een goede arbeidsraadadministratte. De 29-jarige monteur-chauffeur Corn. Pieter K. to Texel had in loondienst ge werkt bij den heer Boekei en later die be trekking weer verlaten, zonder op eenige wijze de administratie van den Arbeids raad te Alkmaar met al die mutaties in kennis te stellen. Daar een dergelijke nonr chalance van lieden, ter wier behoeve deze instelling in het leven is geroepen, zeer hirderlijk werkt, bestaat daaromtrent dan ook een strafbepaling en werd de heer K. alzoo ter verantwoording geroepen. Hot bleek, dat hij reeds vanaf 1 Sept. 1929 bh Boekei had gewerkt en reeds een tweede rentekaart had ontvangen, alvorens de eerste nog was ingeleverd. Volgens ver dachte was de kaart voortdurend in het bezit geweest van den werknemer, doch uit het feit, dat de monteur werd veroordeeld tot 8 boete of 3 dagen kon gevoegelijk worden afgeleid, dat deze opheldering door mr. De Groot niet voldoende werd geacht en geen straffeloosheid waarborgde.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10