HELQERSGHE COURANT Bloemenmagazijn „Oe Lelie" VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS Slobkousen g DJ, BANSEMA VAN ZATEROAQ 25 OCTOBER 1930 Op* en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Oct. op: ond.: op: oud: sra. nam. Z 26 12.87 18.69 6.41 16.43 11.11 11.82 M 27 13.29 20.00 6.43 16.42 11.53 D 28 14.05 21.10 6.45 16.40 0.16 0.39 W 29 14.31 22.24 6.47 16.38 1.06 1.87 D 30 14.49 23.38 6.48 16.36 £.14 2.57 V 31 15.03 6.50 16.34 3.43 4.26 Nov. Z 1 15.13 0.51 6.52 16.32 5.08 '6.42 Lloht op voor alle voertuigen i Wintertijd Zaterdag 25 Oot17.15 uur. Zondag 26 17.13 Maandag 27 17.12 De bij de Geref. Kerk alhier beroe pen tweeden predikant, Ds. 8. Wetbonk, te Hoorn, heeit voor dit beroep bedankt Dezer dagen herdacht de heer Jan Kikkert den dag waarop hij 12l/, jaar bij de lirma Hoogenbosch, Weatstraat in dienst trad. Hij ontving van de firm'a een prachtig zilveren horloge met zilveren ketting, voor eerleken trouwen dienst HET MOTORONGELUK AAN DE BINNENHAVEN. Vermoedelijk te hard gereden. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van het vreesHijk motorongeluk aua d«- Binnenhaven, in den nacnt vun Woens dag op Donderdag, waarbij de beide per- •onen het leven verloren, kunnen wij vermelden, dat er aanwijzingen zijn, dal deze twee jongelieden waarschljnlftk veel te bard hebben gereden, ui daardoor niet tijdig de bocht zagen, die ter plaatse in do straat is. Uit het feit, dat zij met verbrijzelden schedel op eenige meters afstand van hun motorrijwiel werden ge vonden, t. rwijl dit rijwiel zelf ook op etnigen afstand lag au de plaats waar de botsing geschiedde, mag worden af geleid, dat zij met on z -ttende kracht tenen den boom zijn gereden, en hoogst waarschijnlijk wel onmiddellijk dood zul len zijn geweest. Behalve een verbrijzel den schedel, had de bestuurder bovendien nog een gebroken arm en been. Moge het gebeurde een les zijn voor andere motorrijders, die men eveneens soms met een zeer grooie snelheid ziet voorbijstuiven. RECTIFICATIE. VERDWIJNT DE INSPECTIE DER BELASTINGEN? Naar aanleiding van het door ons in het nummer van 23 October opgenomen verslag van de rede, welke de heer D. H. Grunwald alhier heeft gehouden in de vergadering van de Romer van Koop handel te Alkmaar inzake de voorgeno men reorganisatie van den belasting dienst, deelt men on9 van welingelichte zijde het volgende mede: De voorgenomen reorganisatie bedoelt wijziging te brengen in de thans bestaan de combinaties van Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen en van Regi stratie, zegel en successie. Men beoogt den dienst der registratie, zegel en suc cessie toe te voegen aan dien der Directe belastingen en de dienst der Invoerrech ten en aoaijnzen te maken door een af zonderlijk, geheel op zichzelf staand, dienstvak. De omvang der rayons volgens deze nieuwe indeeling zal (naar men zegt) beduidend grooter worden dan thans het geval ia; inzonderheid 9chijnt dit het geval te zijn met het nieuwe dienstvak der Invoerrechten en nocdjnzen. Naar verluidt 'zal de (provincie Noord- Holland, voorzooveel deze boven het IJ is gelegen, straks ressorteeren onder één inspectie der invoerrechten en accijn zen, wélke te Alkmaar gevestigd zal zijn. De inspectie te Den Helder zaï daardoor dus de behandeling der Invoerrechten en acdijnzen kwijt raken; men zal zich hier omtrent dan te Alkmaar dienen te ver voegen. Aan de na de afscheiding der In voerrechten en aocijnzen overgebleven directe belastingen worden de registratie en domeinen toegevoegd. Hoewel het 'gerucht gaat, dat ook deze nieuwe inspecties der „Directe belastin gen, registratie en domeinen" een grooter rayon zullen omvatten dan thans volgens de oude indeeling het geval ls, zal, in ver band met de geographische ligging van Den Helder, de inspectie hier ter stede wel niet worden opgeheven. De opheffing der inspectie, waarvan wij in het blad van 28 October gewaag den, betreft dus vermoedelijk alleen de afscheiding daarvan van de benandeling der invoerrechten en accijnzen. Althans, wanneer de regeering haar voornemen, ondanks het krachtig verzet van handel en nijverheid, toch doorvoert AFSCHEID VAN DEN HEER GRAADT VAN ROGGEN. Zooals wij reeds in ons nummer van Donueruag neb oen meuegedeelu, heeft ue Bcheiueiiue m»pecteur-*o.imiiiatraieur over ue comptabiliteit van net materieel' bij ue Rijkswerven, ue heer Graaut van Roggen, dien uag aiscneid genomen van de amb tenaren en het personeel van de Rijkswerf alhier. legen half twaalf bevonden zich in het Bureau Bvekhouuing de ambtenaren van oe Rijkswerf en het personeel van den magazijndienst. Tevens waren er de oud- euminiairateur, de heer Poortman, en de heer Van Knaape. De heer Graadt van Roggen werd door den directeur, hoofdingenieur Bijl, en zijn opvolger oen heer NoÖ binnengeleid. De directeur nam het eerst het woord. Als hoofd van dit bedrijf, wil ik een kort woord tot u spreken, bij uw laatste bezoek aan de werf, in uw functie als inspecteur over oe Comptabiliteit bij de Rijkswerven. Het is niet het eerste afscheid dat u in uw loopbaan beleeft, en het is een eigen aardig geval, dat het gisteren aan den dag 29 jaar geleden was, dat u afscheid naamt van uw militaire loopbaan ais luitenant ter zee eerste klasse. U was in lsb4 adel borst eerste klasse geworden. Nu staat u voor uw tweede aischeid in uw ainbtsioop- baan. ik weet, dat u ei* niet van zult hou den, uat ik uw groote verdiensten zou reieveeren, dat alles is terug te brengen tot uwe trouwe plichtsbetrachting. Ik wil toch even releveer en het groote aandeel uat u gehad heeft in het tot stand komen van onze administratie, die sedert 1915 vrijwel onveranderd wordt toegepast. Bh net ontslag u door H. M. de Koningin ver leend, is de dankbetuiging gevoegd voor de ve.e en gewichtige diensten den lande bewezen, en ik weet dat dit verdiend is. Mljitueer Graadt van Koggen, ik hoop, dat ourger welverdiende rust zult genieten, in u tot in de lengte van dagen als ambteloos net oec.it van een goede gezondheid. Rede van den administrateur, den heer Kottm&n. Zeer geachte heer Graadt van Roggen. Er is een spreekwoord dat zegt „ue laatste loodjes yegen het zwaarst", en ook een, uat zegt: „Bh het scheiden van ue markt leert men zijn kooplui kennen". Beide spreekwoorden zijn op dit moment van toepassing, het eerste op u en het tweede figuurlijk gesproken op ons. Wij kunnen het begrijpen, dat het voor u, waar wij ambtenaren zoo om u heen geschaard staan, een moeilijk ©ogenblik is, maar u zuit moeten kunnen billijken, dat we u met onopgemerkt wiluen laten heengaan. Langen tijd is u onze inspecteur geweest en heeit u bovendien op de bres gestaan om onze belangen te behartigen. e ver trouwden ze gaarne aan u toe, omdat we bij ondervinding wisten, dat ze in go ode handen waren. Dankbaar zhn we voor net ve.e, uat u voor ons korps hebt willen doen. Niet alleen te Willemsoord in dienst zijnde ambtenaren zhn hier aanwezig, maar ook de heeren Poortman, v. Knaape en Bruggink, om u nogmaals de hand tot afscheid te drukken. Mijn collega's te Willemsoord, Helle- voetsluis en Amsterdam en Kamp van uw bureau hebben mij opgedragen u een aan denk en-te ofl'reeren, terwijl de heeren Bijl, Poortman, Van Knaape en Bruggink van onze booze plannen hoorende, verzochten een steentje te mogen bijdragen. We waren er achter gekomen, dat een van uw wrenschen was, een Andree's hand atlas te bezitten. Vergun me ditmaal te mo^en verzwij gen, hoe wij aan die wetenschap zhn ge komen en zij het niet opvolgen van een order van hooger hand gegeven thans niet strafbaar. Aanvaard heer Graadt van Roggen dit cadeau van ons allen en moge bh het Inzien van den atlas uwe gedachten terug gaan naar den tijd, dat ge met de gevers in aanraking kwaamt. Aan u, mijnheer NoS, als opvolger van den beer Graadt van Roggen, wil Ik gaarne, namens ons allen, in uwe nieuwe functie een hartelijk welkom toeroepen, daarbij den wensch uitsprekend, dat het u daarin steeds moge b«rallen en wij op delende medewerking mogen rekenen, welke wjj van den heer Graadt van Rog gen mochten ontvangen. Toespraak van den heer Poortman. Gaarne w-il ik van de gelegenheid ge bruik maken, om mede namens den heer Van Knaape een woord van afscheid tot u te spreken. De ambtenaren hebben ons in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan het huldebetoon. Hoewel ik mh geheel kan aansluiten by de reeds gesproken woor den, gevoel ik toch behoefte een persoon lijk woord tot u te spreken. Met de amb- zicht leeren waardeeren, toen u de lelden- tenaren heb ik uw groote kennis en In de taak bü de reorganisatie van de admi nistratie van de Rijkswerven werd opge dragen. Dat deze reorganisatie een zoo goed resultaat heeft bereikt, is wel zeer te danken aan uw steun en medewerking. Het was ons aangenaam met u samen te werken en dit heeft den goeden gang van zaken zeer bevorderd. Hartelijk dank ik u voor uw steun en ik geve el de behoefte hieraan uiting te geven; Mijnheer Graadt van Roggen, ik hoop, dat u met genoegen aan de werf zult terug denken en ik hoop, dat u nog lang in goede gezondheid zult mogen leven. Rede van den heer Roodschild, den chef van den magazijndienst Deze richt een afscheidswoord namens het magazijnepersoneel van beide Rijks werven tot den scheidenden functionaris Het geheel e personeel heeft van u steeds een humane en welwillende bejegening ondervonden; hebben u leeren hoogachten en waardeeren, hebben in u een toonbeeld van hooge plichtsbetrachting gezien. Wat gjj u' voornaam* te doe'n volbracht ge zon der uzelf in het minst te ontzien en gaf daardoor een voorbeeld, dat allen, van Wanneer u na een dag van voortdurend hoog tot laag, respect afdwong, veiifieeren het niet noodig achtte, ondanks het vermoeiende staan, en ondanks uw hoogen leeftijd, in een eenigszins gemak kelijke stoel op mijn bureau plaats te ne men, dan heb ik meermalen het totale ge mis aan gemakzucht bij u bewonderd. Wij hebben gemeend u, die van een wel verdiende rust gaat genieten, thans wel in een gemakkelijke stoel te mogen zetten in de uren, die u in uw ambteloos leven aan studie wenscht te wijden. Een keurige leeren stoel werd hierby overhandigd met een album bevattende de namen van de gevers. Tot slot heette de heer Roodschild den nieuwen functionaris, den heer NoÖ, har- teiyk welkom en hoopte op een vruchtbare en aangename samenwerking. Namens de magazijnbewaarders sprak De heer Gras. Toen in 1901 de benoeming van den heer Graadt van Roggen afkwam, was dit niet de eerste kennismaking van spreker met zyn naam. Reeds in 'S6, toen spreker scheepsjongen was, heeft hy den heer Graadt van Roggen leeren waardeeren. By het marinevolk gold ae heer Graadt van Roggen ook als een goed officier. Spr. geeft uiting aan de hoogachting en het respect, die hij en z^n collega's voor den heer Graadt van Roggen voelen. Nu het oogenbllk van scheiden gekomen is, wenscht hy hem namens het personeel van den magazijndienst een aangenamen ouden dag toe. Namens den Bond van technisch en ad ministratief toezicht houdend personeel sprak de heer Relslg. Deze spr. bracht harteiyk dank voor al hetgeen wat de heer Graadt van Roggen heeft gedaan. Deze heeft steeds een open oog gehad voor de belangen van het per soneel. Zyn collega's hebben gemeend het niet bii woorden te moeten laten. Spr. biedt hem een foto van een fraaien tafel aan, die hier niet is, doch wanneer de heer Graadt van Roggen thuis komt, staat hij in zfjn kamer. Verder hoopt spr., dat de lieer Graadt van Roggen de moeilijkheden van zijn rust zal weten te overwinnen en wenscht hem nog vele jaren in goede ge zondheid toe. Dank van den heer Graadt van Roggen. Hierna dankte de heer Graadt van Rog gen den sprekers voor hunne woorden en hunne geschenken en gaf de verzekering, dat wanneer hy de atlas zal gebruiken in den leeren stoel, gezeten aan de mooie tafel, zijn gedachten steeds naar de Ryks- werf zullen teruggaan. Spr.- gaf een kort overzicht van de werkzaamheden en de veranderingen die in z;jn 29-jarig inspec- teurschap zijn gebeurd. Dat alles goed tot stand is gekomen, ik ook mede het werk van de heeren Poortman en Van Knaape. Spr. releveert ook den grooten steun, dien hy van de werklieden der magazijnen steeds mocht ontvangen. Spr. zal steeds een dankbare herinnering aan de afgeloo- pen 29 jaar behouden. Spr. nam hierna persooniyk afscheid van alle ambtenaren en werklieden en on derhield zich met versoheidenen van hen. Hiermede was de plechtigheid afgeloo- pen. De handatlas met het biibehoorend namenregister draagt de volgende op dracht: „Den heer Graadt van Roggen, aange boden door directeur en ambtenaren der Rijkswerven bil het neerleggen van zijn ambt van Inspecteur over de Comptabili teit van het materieel by de Rykswerven. Willemsoord, 28 October 1980". Collecte van het Nederlandsche Roode Kruis. Men deelt ons mede dat de oollecte ten bate van bet werk van het Nederlandsche Roode Kruis, welke heden zou worden gehouden, tengevolge van het slechte weder van de laatste dagen en mede door andere omstandigheden niet door zal gaan, maar uitgesteld is tot volgende week Zaterdag. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Het bestuur vestigt de aandacht der leden op de advertentie in dit blad, waar in leden van bovengenoemde Vereeni- ging opgeroepen worden ora den tijd, waarop de verschillende clubs gehouden zullen worden, te bespreken. Groote keuze in Pal men, Varens, Cyclames, Primula's en diverse soorten Planten BREEWATERSTRAAT 16 Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel Stakman Bosseetraat 50. Telefoon 614 FILMVOORSTELLING NED. ROODE KRUIS. Donderdagavond had de aangekondigde filmvoorstelling van het werk van het Ne derlandsche Koode Kruis, in „Tivoii" plaats. Wij dachten aanvankelijk, dat de belangstelling niet zoo groot zou zijn, doch hoever wjj mis waren, zagen wij Donderdagavond. Om tien minuten voor acht stond nog een groote menschenme- nigte voor het gebouw, terwijl binnen haast geen plaats meer te krijgen was. Een bewys hoe zeer het publiek belang stelt in het werk van het Roode Kruis, het werk waar zij trouwens zoo vaak getuige van kunnen zijn. Talrijke personen moes ten teleurgesteld worden. De burgemeester, met den secretaris, den heer Kamman, voorzitter van de af- deeling Den Helder, woonden de voorstel ling by. De heer Kamman sprak een kort ope ningswoord, waarin hij allen hartelijk wel kom heette, speciaal den burgemeester, de eere-voorzitter van de afdeeling, en de wethouders, die namens het gemeentebe stuur van hun belangstelling blijk gaven. Spr. hoopt, dat de film er toe moge by- dragen, dat men Zaterdag by de oollecte voor het werk van het Roode Kruis diep in den zak zal tasten. De afdeeling Den Helder heeft nu op het strand een houten gebouwtje, doch zij zou graag een vast gebouw hebben. Groote schatten zal dat niet vragen en met de hulp van de borgery kan veel tot stand komen. Dan brengt de heer Kamman dank aan den heer Van Twisk. Ook nu weer neemt 14J welwillend alle kosten van dezen avond op zich, zooals hy steeds gereed staat zyn hulp te verleenen, waar Let neutrale ver- eenigingen geldt. Spr. gelooft wel namens het bestuur van de afdeeling en ook na mens de burgerij te spreken, als hy den heer Van Twisk hiervoor harteiyk dank zegt. Spr. heet ook nog welkom d€n heer De Canter, lid van het hoofdbestuur, die even eens aanwezig is. Behalve de Roode Kruis-film had de heer Van Twisk een drietal films afge staan. De eerste was een Movietone op name van een Spaansch orkest, een zeer aardig nummer. Wy hebben reeds een korte beschrijving gegeven van de Roode Kruis-film. De film geeft een duideiyk beeld van de machtige organisatie van liet Roode Kruis en het vele werk dat verricht wordt. Men krijgt ontzag voor dat werk wan neer men de groote gebouwencomplexen ziet van de ziekenhuizen te Den Haag en te Beverwijk. Interessant zijn de kykjes up de bekende sanatoria „Parkherstel lingsoorden" en „Zonnestraal". Eveneens interessant was, en dit speciaal voor de transportcolonne, die aanwezig was, de verschillende manieren van vervoer van gewonden. Wanneer men deze film gezien heeft, kan men maar één ding doen: een briefje schryven aan den secretaris der afdeeling den heer Bandsma, Singel 28, alhier, waar bij men zich als lid van het Roode Kruis opgeeft. De minimum contributie bedraagt maar één gulden per jaar en kan dus voor niemand een bezwaar zijn. „Het lidmaatschap der vereeniging siert iederen Nederlander", stond er in de film en zoo is het. Door betaling van één gul den of meer per jaar helpt men indirect mede den nood te lenigen daar waar dat noodig is. By watersnood, by stormram pen, enz., overal is het Roode Kruis vlug by, om hulp, ook materieel te verleenen. Verder werd door den heer Van Twisk nog een geestig teekenfilmpje cadeau ge- gegeven en de mooie film „De Heilige Berg". Het eerste is een muzikaal truc- filmpje en behoort tot het beste wat wy op dit gebied zagen. De film „De Heilige Berg" is schitte rend van regie en fotografie. De opnamen van de bergen en de wolkengevaarten zyn prachtig. De ski-race met haar groote snel heden is zeer spannend. Mooi is de scène met de twee vrienden op het rotsplateau ln den storm. „De Heilige Berg", een ge dicht in beelden, werd indertijd als een der beste films beschouwd. Het feit, dat er een nieuwe copie van gemaakt ls, bewyst wel, dat dit nog het geval is. Zyn de eerste acten meer aan natuur en bergsport gewyd, in de laatste acten be reikt het verhaal zün hoogtepunt, wanneer een der belde mannen naar beneden ge stort ls en door den andere aan een touw wordt vastgehouden. De eenige wet die in de bergen wordt gekend, de vriendschap, belet hem zyn vriend, ten behoeve van zichzelf te laten vallen. Eenvoudig en toch treffend 19 hier het spel. Het orkest van het Tivoli Theater zorgde voor muziek, speciaal by „De Heilige Berg" was de begeleiding soms zeer goed. KEES PRUia In Caatno. Kees Pruis, de bekende radio- en gramofoonzanger, Stella Seemer, HolL eerste voordrachtkunstenares, Piet Hesse, van het duo Soleer en Hesse, en Willem Ciere, de populaire pianist-componist, maken een tournée door het land en komen Zondag ook in Den Helder. Een byzonder leuk programma van liedjes, praatjes, één-acters enz., zal den bezoe kers worden voorgezet en het belooft een Zondagavond van humor en gezelligheid te worden. Kees Pruis, ook hier algemeen bekend, mag gerust één der beste Nederl. humo risten worden genoemd. Overal waar hy optreedt is het publiek enthousiast. Algemeen Handelsblad: Ket ls een figuur van beteekenls. die behoort tot de beste chansonniers, die w« in jaren hebben gebad PREDIKBEURTEN ZONDAG 26 OCTOBER1930 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetetraat). 's Avonds 6.30 uur, Ds. H.A. Enklaar Liturgische dienst. Onderwerp: «Bemoediging* Vrydag 81 October, 's avonds 8.16 u. Herdenking Kerkhervorming. 4 Ds. R. C. W. J. Hoek en Da. F. W. J. v.d. Poel. Koorzang Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, West plein) 's Morgens 10.80 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Bevestiging van 2 lidmaten Onderwerp: >De tucht dea geloofs« Geref. Kerk (8poor»traat). 's Morgens 10 uur, Cand. O. Boon van Amsterdam (W) 's Avonds 6.80 uur, Ds. F. Tollenaar Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Dh. F. Tollenaar 's Avonds 6.30 uur, Cand. O. Boon Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.30 u„ de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (8teengracht). 's Morgens 10 u. en 'a avonds 5 uur, Leesdienst Herst Evang. Luth. Gem. (Weerenstr.) 'b Morgens 10 u., Da. P. H. Borgers Maandag 27 October nam. 8 uur, Ds. P. H. Borgers. Bybellezing Onderwerp: Psalm 1 en 2 Vrijdag 81 October nam. 8 uur, Da. P. H. Borgers. Herdenking der Kerk hervorming. Solozang. Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R.C.W.J. Hoek .'sAvonds 5.80 uur, Da. J. Hoek, van Den Haag Leger des Hella. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u.Heiligingsmeetlug Middags 8.80 u., Openluchtmeeting (in 't Plantsoen) 's Avonds 7.30 uur Verlossingsmeeting, tevens inzege ning van drie makkers tot Heilsoldaat. Leider van al deze meetings Ensign S. Leih. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.80 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Apostolische Gemeente. 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur in de bovenzaal van het Algemeen Militair Tehuis, Spoorstraat. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. '8 Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté JULIAN ADORP Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damstó Zendingsgebotiw „Ster der Hope*. 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 u., Leesdienst WIERINGEN Ned. Herv. Gem. (Ooeterland). '8 Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 'sAvonds 7 uur, Ds. van Beek Vrydag 81 Oct. 7.80 uur, Ds. van Beek Lichtbeelden over de Kerkhervorming Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma 'sAvonds 5 uur, de heer Franck Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 'a Morgens 10 u., Cand. Vinkensiepar Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytu»hoef) 's Morgens 10 uur, Da. Kijlkema, van Haarlem Geref. Kerk. (Den Oever). 'b Morgens 10 u. en 'b middag* 8 u., dienst. Ger. Kerk (Beltetraat). Hlppolytushoef s' Morgens 10 en n.m. 2.80 uur, dienst TEXEL Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. A. Oskamp. Doopsbediening OostereDd, v.m. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, 'a av. 7.80 uur, 1 Da. H. Groenenberg Den Hoorn, 'eav. 7.80 uur, Ds. A. Oskamp De Cocksdorp v.m. 10 uur, Ds W. Plug. H. Avondmaal 's av. 7 uur, Maandcollecte Oudeschlld, n.m. 8 uur, Ds. H. Groenenberg De Koog, geen dienst Doopsgez. Gem. Den Burg, De Waal, Ooaterend, Geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 uur, P. J. Smidts van Den Helder Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 8 uur, Ds. A. v. d. Leer, Maandcollecte Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, 9.80 u. en 230 u. Ds. J. Buakea

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13