GEMENGD NIEUWS Ondergoed VnUIIU'0 BERLINER MJHIJn 0 LEVERWORST Haarlemseh Dagblad: Kees Pruis handhaafde zijn naam als een der beste Hollandsche liedjeszangers. Zijn voordracht is beschaafd, zijn liedjes zijn in den goeden zin van het woord populair, hij is in zijn conference slagvaardig en zijn grappen zijn van goede huize WINKELNIEUW& Hedenmiddag opent de heer van Giton- ningen een nieuwe zaak naast zijn van ouds bekende fietsenzaak in de Keizer straat Deze zaak is gieen uitbreiding van de fietsenziaak, doch een geheel nieuwe branche. De heer van Grunningen ver koopt hier: kinderwagens, naaimachines, w ascbmachinee, rolsfcoffers onz., tevens huishoudelijke artikelen, zooals aarde werk, gilaswerk, bij dit laatste ook kunst- glaswerk. Speelgoederen vorkoopt de heer van Grunningen ook, zooala de „Matador" bouwdoozen, welke Yooral met St Nicolaas gewild zijn. De zaak biedt een zeer (modernen aan blik, de beschildering en de verlichting geven aan den gevel een mooi aspect. De nieuwe winkel is ontworpen door den architect den heer van der Leek, en is gebouwd door de fa. Sterrenburg Boerddjk. Het schilderwerk is uitgevoerd door den heer Bunje, terwijl de heer Punibroek de electriscihe Installatie ver zorgde. Hedenmiddag opent onze bekende stad genoot, de heer Kees Koorn, in het per ceel Sluisdijkstraat 78, een winkel in Ko loniale Waren, Comestibles, Wijnen, enz. Het pand dat reeds een winkelhuis was, is in- en uitwendig geheel gerestaureerd. Een specialiteit van den heer Koorn zijn de verpakte artikelen van de firma Keg, te Zaandam, terwijl bovendien nog andere levensmiddelen van de beste kwa liteit zijn te verkrijgen. De winkel ziet er door de restauratie keurig uit, en wij hopen voor den heer Koorn dat het hem wel moge gaan. VREDESKKEVG VAN NEDERLAND. Als gevolg van de suocesvolle filmver- tooning eenige weken geleden in „Casino" gegeven door de Vredeskring van Neder land, werd Maandag 20 Oetober j.L alhier opgericht een afdeeling van bovenge noemde vereeniging. Voor inlichtingen omtrent doel en werkwijze van de Vredes kring en voor opgave van nieuwe leden kan men zich vervoegen bij den voorzit ter L. W. de Leeuw, Binnenhaven 80 of den secretaris G. J. Grobben, Prins Hen driklaan 8. AANRIJDING. Gisterenochtend vond aan het einde van de Binnenhaven, daar waar het motoron geluk heeft plaats gehad, weder een aan rijding plaats. Van den kant van de brug kwam de autobus van den M.L.D., terwijl van de Binnenhaven een vrachtauto kwam aan gereden. Nu schijnt de chauffeur van de laatste auto de autobus niet te hebben ge zien, waardoor de twee wagens tegen elkaar opreden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is niet groot, Schagen. Volgens de rede van den heer S. Cohen zijn er in de eerste helft van 1980,1.456.000 küo vleesch uit Denemarken ingevoerd tegen eene gemeenschappelijke waarde van 5.121.000. Ons nationaal vermogen is dus in dit halfjaar met dat bedrag ver minderd. Dit bedrag zou aan onze vee houders ten goede zijn gekomen, indien de hooi- en grasoogst het vorig jaar niet mislukt ware geweest. Nu is er dit jaar veel hooi gewonnen en het overige veevoeder is laag in prijs. Dit drijft vele veehouders tot aankoop van dezelfde vee&oort welke zij het vorig jaar hebben opgeruimd. Alleen is de prijs dit jaar veel hooger, een gevolg van de omstandigheden, want in 1929 was hfi verkooper, en dit jaar zal hij kooper zijn, dat zal dus eene belangrijke verminde ring van bedrijfkapitaal geven. Dit had ook voor een belangrijk deel voorkomen kunnen worden als men evenals in Jeret's tijd tijdig de noodige inkoopen had ge daan, wij zouden dan export hebben ge had inplaats van import. Dat is mosterd na den maaltijd, zal misschien menigeen zeggen, maar het is toch goed erop te wij zen, want de tijden van schaarste kunnen nog terugkomen, mogelijk is het dat er dan wel een persoon met een verziende blik is, die de noodige maatregelen weet te treffen. z De brugwachter van den Kagerpolder vlotbrug,-1 wordt overgeplaatst naar de Burgervlotbrug. De heer «Tb. Holst te Schagen ving in het water van den polder Sint Maarten een snoek van 94 centimeter lengte, met een gewicht van 101/» pond. Het Rfipje, gem. Sint Maarten, zal eene belangrijke wegverbetering ondergaan. De toestand van den smallen weg, met zijn vele bochten liet veel te wenschen over. Deze weg wordt thans van eene electrische verlichting voorzien. Ook de straat, een verbindingsweg, tusschén St. Maarten en Dorkshorn wordt verbeterd, vooral in den herfst liet de berijdbaarheid veel te wen schen over. Men zal thans trachten den weg met een teerproduct te verharden. De Hengelsportvereeniging „de Baars" te Schagen, hield dezer dagen onder hare leden een vischwedstrijd, waarbij ruim 160 stuks baars werden gevangen. Deze vereeniging bezit in Geestmer Ambacht een eigen vischwater. SCHAGER MARKTOVERZICHT van Donderdag 23 Oetober. De handel in vette koeien was Dinsdag j.1. te Purmerend slecht, wat voor onze markt geen goed toeken was. Het kwam wel uit, de aanvoer was zeer gering, handel stug; hoogste prijs 55 ets. Den aanvoer van kalf- en geldekoeien hadden wij grooter verwacht voor deze markt.. Handel zeer matig, naar vorige markten elders was het hier niet slecht. De aanvoer van vaarzen was goed, han del kalm. De Zuidenaars wilden er nog niet aan; ze zijn nog te duur, werd er ge sproken. In graskalveren was het zeer matig; er z|jn nog geen boeren, die koopen. Het is meer een handel van kooplieden onder elkander. Nuchtere kalveren iets kalmer, wij schreven 1628 gld., maar er zijn er nog 2 verkocht van 40 gld. per stuk, dat wil wat zeggen. De aanvoer van paarden was belangrijk, de handel niet veel. De hardel In vette schapen was goed, tot 50, een l ooge prijs. Mtl de overhou- ders was 't vrij goed, tot f 40 *erd b?steed. Oude slachtschapen golden van 8645 gld., stug, duur. De hand'ji In fokschapen was zeer matig, weinig aangevoerd. D'e handel is gauw weer voorbij. Vette varkens waren heel goed, prijzen 2729 ets. Dit is niet onbevredigend, ge zien andere markten. Voor deze prijzen kan Amsterdam niet meekomen, dat wordt daar te duur. Veel biggen waren aangevoerd. De han del in biggen en schrammen was matig. Een gezegde van een koopman: Ze vliegen je niet aan. Dus wel te begrijpen. Op de kippenmarkt komt weer aardig drukte. De handel was goed. Bokken en geiten en stieren waren hoe genaamd niet aangevoerd. Burgerlijke Stand van Schagen van 16 tot en met 28 Oetober 1980. ONDERTROUWDJohannes Gerardus Jansen, Slager, 44 jaar en Barbara Wag- ner, 28 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te Schagen. GETROUWD: Martlnus Govers en Geertruida Bakker. GEBOREN: Josephlna Petronella Mar- garetha Maria, dochter van Johan Fre- derik Hendrik Settels en van Maria Anna Hubertina Bollen. OVERLEDEN: Maartje Slikker, 81 j., weduwe van Jacob Nieuwboer. Cornelis Koning, 90 jaar, weduwnaar van Grietje Dalenberg. POLITIE. VERLORENeen bril in étui, 2 bank biljetten, een aanteekenboekje. GEVONDEN: een portemonnaie met eenig geld, een radiotordop, een vulpen houder. INCIDENTEN IN DEN AM8TERDAMSCHEN BAAD. In den Amsterdamschen Gemeenteraad kwam Donderdagavond aan de orde een voorstel van de communiste, mevr. Van Zelm, om aan de ondersteunden uit te keeren een brandstoffentoeslag van f 2.50. Zij verdedigde het op dezelfde gronden van vorige jaren. Als voor de armsten der armen, zegt zij, niet beter gezorgd wordt, is in Amsterdam de onrust a.s. Wethouder Douwes antwoordende, zei, dat mevr. Van Zelm zich blijkbaar heeft voorgenomen ieder jaar eenzelfde voorstel te doen. Op de publieke tribune, stampvol met werkloozen, staat iemand op en schreeuwt: „Omdat zjj gevoel voor de werkloozen heeft." Onmiddellijk schreeuwen andere werkloozen: „Neem dat voorstel aan,wij eischen het." Een ander roept; „Allemaal, kame raden." Het geheele gezelschap schreeuwt: „Neem dat voorstel aan of w# zullen jullie onthouden." De voorzitter schorst de vergadering en gelast de publieke tribune te ontrui men. Dat gaat niet gemakkelijk. Alle werkloozen stonden op en bulkten de zaal in: „Wfi hebben honger. Onze kinderen willen brood. Van f 9.per week kunnen we niet leven." Weer een bezoeker schreeuwt: „Vijf en zeventig millioen voor de vloot en wij geen brood" en weer een ander: „De S. D. A. P is de beste zorg voor werkloo- zenzorg, nou, een stelletje." Tenslotte worden de werkloozen met een zoet lijntje van de publieke tribune verwijderd. Onder 't heengaan schreeuwen zij: „Neem het voorstel van de commu nistische partij aan, anders komen we terug." Een paar oude mannetjes riepen sussend: „Stilte, kameraden." Een vrouw werd doodsbleek vanwege de opwinding door een bode en een rechercheur weg geleid. Als de tribune is ontruimd, her- opént de voorzitter de vergadering. 't Voorstel, dat f565.000zal kosten,wordt verworpen met 22 tegen 4 stemmen, niet zonder een ander incident met den heer Wijnkoop, die er tegen protesteert, dat de s.d. Boekman spreekt van „lasteringen van een duistere figuur als de heer Wijn koop". Men kan veel van hem zeggen, maar zijn karakter is niet aangetast, dat hebben liberale en rechtsche bladen verklaart. Hij is meer dan 30 jaar strijder in de arbeiders-beweging en spreekt hier voor de fractie der communistische Internatio nale. Alhoewel de sociaal-democraten bet moeilijk kunnen hebben, zal hfi voortgaan met hunne verraderlijke houding aan de kaak te stellen. Aldus de heer Wijnkoop. BESCHERMING TEGEN RADIO- OVERLAST. De Amsterdamsche Raad heeft een be paling aangenomen om de radio- en grammofoonoverlast tegen te gaan. Hier bij wordt het maken van hinderlijk geluid voor de omgeving strafbaar gesteld. PROTESTVERGADERING TEGEN RADIO-CEN SUUR. Vanwege de Vereeniging van Arbei ders Radio-Amateurs (V.A.R.A.) werd Donderdagavond in de groote zaal van den Dierentuin een protestvergadering gehouden tegen de radio-censuur. Deze vergadering was belegd in samenwerking met de Federatie Den Haag der S.D.A.P. en de Nieuwe Haagsche Beetuurdersbond en had gelijktijdig plaats met de door den heer Albarda in de Tweede Kamer te hou den interpellatie. De orkestvereeniging „Kunst na strijd" luisterde de bijeenkomst op. Als sprekers traden op mr. J. E. W. Duys, lid van de Tweede Kamer en A. de Vries, voorzitter van de V.A.R.A. DE 1071 M. GOLF. Regeling met Noorwegen. Naar V. D. verneemt, overweegt het hoofdbestuur van P.T.T. de golflengte van 1071 M., die op het oogenblik alleen ge bruikt wordt voor den zakelljken omroep, station Scheveningen-Haven, iets te ver- hoogen. Deze verhooging geschied in over leg met Oslo, welk station tegelijkertijd zijn golflengte iets zal verlagen, waardoor bet verschil tussohen beide stations groo ter wordt. In verband hiermede zal Vrijdagmiddag om 16 u. 15 een proefultzending plaats hebben van het station Scheveningen- Haven op een golflengte van 1088 M. Deze uitvoering zal worden verzorgd door het persbureau Vaz Dias. De direc tie van het persbureau verzoekt rappor ten omtrent de ontvangst van deze uitzen ding te willen zenden aan haar bureau, afdeeling draadlooze persdienst. EEN NIEUWE REIS VEREENIGING. Naar wij vernemen, hebben de heeren mr. v. d. Flier en Bakker, op verzoek van vele oud-leden der NKV., besloten tot de oprichting van een nieuwe Reisvereeni- ging. De openbaarmaking van Statuten, Regle ment, Bestuur, Raad van Toezicht enz. is zeer spoedig te verwachten, alslmede een algemeene oprichtingsvergadering. Plan is aan de vereeniging te verbin den een coöperatief Reisbureau. DE NACHTTREINEN. Gemeld; wordt, zullen te beginnen in den nacht van Maandag 2 op Dinsdag 3 Nov. de nachtposttreinen reizigers voor de 3 klassen vervoeren naar en van alle sta tions waar de treinen stoppen, zonder dat men in het bezit van een bijzondere ver gunning behoeft te zijn. Met name voor de verbinding naar en van Twente via Deventer beteekent dit een groote ver betering. In de treinen zullen groote, vierassige rijtuigen loopen. TERSCHELLINGER CLUB. Te Amsterdam is opgericht een „Ter- schellinger Club", die o.m. ten doel heeft het brengen of versterken van contact tusschén de hier wonende oud-Terschel- lingers en het maken van propaganda voor Terschelling als badplaats. Secr. is mej. M. Schaap, Magalhaen- straat 18, Amsterdam West HET ACOOORD IN DE TYPOGRAFIE. Een congres. „Het Volk" heeft over het getroffen accoord de meening gevraagd van den heer F. van der Wal, voorzitter van den Alg. Ned. Typografenbond, die o. m. het vol gende zeide: G|j zult begrijpen, vertelde Van der Wal ons op onze vragen, dat wij over het com promis, hetwelk nu getroffen is, niet enthousiast zijn. Wij hebben veel van onze eischen, die wij redelijk vonden en nog vinden, moeten laten vallen en dat is aooit prettig. Ongetwijfeld zou de strijd, indien hij zou zijn uitgebroken, ze$r fel zijn geworden, en dan stond het te bezien, of na de staking de bedrijfsgeraeensohap weer zou kunnen worden opgebouwd. Daarmede zijn zeer groote belangen ge moeid en w|j aohtten die van zooveel betee- kenis, dat w|j na de toezegging der pa troons op het punt van de loonen deze be langen niet in de waagschaal meenden te mogen stellen. Wij vinden in het compro mis dus geen reden tot juichen. Naar „Het Volk" verneemt, houdt de Algemeene Nederlandsche Typografen bond op 11 November in het N.V.-Huis te Utrecht een buitengewone bondsvergade ring, waarop het compromis wordt bespro ken. Wanneer dit op het congres wordt aanvaard, wordt het resultaat der onder handelingen onderworpen aan een refe rendum onder de leden. Ook de patroons zullen op dien datum en eveneens te Utrecht vergaderen. Het „Handelsblad" schrijft daarentegen: Het gezond verstand heeft b|j de gezel len gezegevierd en een dwaas pogen om door een staking nog enkele centen meer loon per uur af te dwingen in deze crisis tijden is vermeden. Vermeden is daarmede ook een ongerief voor het publiek, dat na tuurlijk toch een courant zou gekregen hebben, maar zelfs bij een vrij spoedig totaal mislukken der staking eemigen tfid had moeten volstaan met kleinere couran ten en weinig handelsdrukwerk. Nu is wij' mogen het zelf zeggen de kleinere courant enkele dagen geen euvel, maar het publiek is zpo gewend, zoowel zijn zaken als zijn ontspanning in te richten op het dagelijks tweemaal ont vangen van uitgebreid nieuws en lectuur, dat het manco op kantoor en in huis wel dra danig gevoeld zou worden. Ja, het zou zelfs een goede les geweest zfin voor die lezers, die nu gaarne minachtend spreken over de courant, die „onleesbaar is gewor den door baar aantal kolommen". "Zulke lezers vergeten, dat iedere categorie, ja ieder der tienduizenden lezers een eigen rubriek heeft, waarin hij altijd veel wensoht te vinden, mogen de andere hem dan al gestolen worden. Nog moeten de leden van patroons en gezellenorganisaties de bereikte overeen stemming goedkeuren in hunne vergade ringen. Men mag vertrouwen, dat dit ge schieden zal, al is het een niet zoo gering offer voor vele patroons, wien het thans heusch niet voor den wind gaat. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Autobus door een trein aange reden. Vrijdagavond om half acht heeft op den onbewaakten overweg bij Medemblik een botsing plaats gehad tusschén den locaal- trein voor Medemblik en een autobus van den heer Boon. De bestuurder zag den trein komen, doch kon niet meer remmen. Door vol gas te geven dacht hij nog te kunnen passeeren, doch zulks bleek niet meer mogelijk. De bus werd gegrepen achter de cabine en geheel versplinterd. Het chassis bleef echter intact, evenals de motor. De chauffeur bleef ongedeerd, zoo dat de wagen op eigen kracht kon weg rijden. Van de locomotief van den trein is de koplamp en de cylinderkraan verbrij zeld. Het verkeer ondervond geen ver traging. De bus was op weg om een ver ongelukten auto op te halen. CARBID INGESLIKT. Aan Inwendige verbranding gestorven. Het Dagblad van Noord-Brabant meldt uit Standaardbuiten, dat aldaar het zoon tje van den heer S. spelenderwijze het busje van een potlood, dat hij met carbid had gevuld, heeft ingeslikt. Voor de dok ter ter plaatse verscheen was het ventje, dat vier jaar oud was, reeds aan inwen dige verbranding en verstikking door gassen overleden. MAN MISHANDELT ZIJN VROUW. Dader gearresteerd. Bij een huiselijk drama, dat zich Don derdagavond in het perceel Rembrandt- straat 28 te Rotterdam afspeelde, heeft een man zijn echtgenoote zoodanige ver wondingen toegebracht, dat zij in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg moest worden overge bracht. Men vreest voor haar leven. In de Rembrandtstraat 28 woont, naar de Tel. mededeelt, het gezin v. d. V., waar in voortdurend ruzie heerscht. Man en vrouw kunnen het zeer slecht met elkan der vinden en doorloopend geeft dat aan leiding tot oneenigheid, waarbij de man, de 42-jarige colporteur en kellner G. v. d. V., zie hniet ontziet geweldadig tegen zijn echtgenoote op te treden. Herhaaldelijk slaat h|j haar en zij staat voortdurend aan talrijke mishandelingen bloot. Donderdagavond toen de man, gedeel telijk gekleed nog, zich op z|jn bed had uitgestrekt, ontstond weer een ruzie over een onbeteekenende kwestie. De man wond zich meer en meer op, dreigde zijn vrouw, sprong ten slotte uit zfin bed en pakte haar beet. Na haar tegen den grond geworpen te hebben, schopte h|j zfin weer loos geworden vrouw met zfin geschoeide voeten zoodanig op en tegen het hoofd, dat verschillende gapende en hevig bloe dende verwondingen ontstonden. De vrouw heeft bfi de buren bescher ming gezocht en is naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is gearresteerd in een naburig café. EEN DRIETAL ONGELUKKEN. Bij een poging, In een ln be weging zfinden trein te springen. Donderdagmorgen is op 't Hollandsche Spoorstation in Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. De 20-jarige student C. P., wonende in de Van Blankehbuigstraat in Den Haag en aan de Leidsehe universiteit studee- rende, wilde naar Leiden gaan. Hij was laat en de trein was reeds in beweging, toen hij op het terrein kwam. Hfi rukte een portier open en wilde m den trein springen. Hij' struikelde echter era ge raakte met den rechtervoet tusschén het perron en. den trein. Met zware inwendige kneuzingen werd tojfii opgenomen; het btleek, dat zdjra rechtervoet geheel verbrij zeld was. De geneeskundige dienst bracht hem naar het rJn ziekenhuis aan het West einde. Ongeluk met een buks. De 20-jarige J. Kuite te Aalsmeer-Oost wilde een buks laden. Hfi beging daarbfi de onvoorzichtigheid een klap met een hamer op de patroon te geven, die niet In 't magazfin paste. Het gevolg was, dat de patroon ontplofte en K. den kogel, vlak ond'er een zfiner oogen, in het hoofd kreeg. K. is naar een ziekenhuis te Am sterdam. vervoerd. Waarschijnlijk zal hfi het eene oog moeten missen. In kokend water gevallen. Donderdag is op het terrein van het Haagsche gasbedrijf aan den TrekvLiet, de 67-jarige stoker J. J. B., uit de Ko ningstraat, bfi het ontladen van een kip- kar cmet afgewerkte ookee, die in het water wordt afgekoeld," misgestapt en in een put met kokend water gevallen. Hfi werd naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Zfin toestand; is zorgelijk. SCHIP VERGAAN AAN DE NOORSCHE KUST. Waarschijnlijk acht man erm het leven gekomen. Bfi Christiansund is Vrijdagmorgen een boot in zee drfivend gevonden, waarin zich een geheel uitgeputte man bevond. Het bleek te zfin de tweede stuurman van het 8.s. „Kong Ragnar" uit Oslo, dat des nachts op de kust gestrand was en in tweeën gebroken. De stuurman sprong over boord en wist na eenigen tfid de ronddrijvende boot te bereiken. Volgens zfin mededeeling zouden acht man om het leven zfin gekomen. LUCHTVAART. EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. Twee dooden. De beide Fransohe vliegers Lane en Nicolas zfin gistermiddag op het vliegveld Le Bourget opgestegen voor een vlucht naar Caïro en Addis-Abbeba, nadat de start zevenmaal mislukt was. Kort na de opstijging viel het vliegtuig boven een blok huizen en raakte in brand. Alle po gingen om het vuur te blusschen, misluk ten. Eenige huizen raakten in brand. Na dat eindelijk de brand gebluscht was, vond men de verkoolde lijken van de twee vlie gers, die naar het ziekenhuis van Le Bourget zfin overgebracht. Een der be- bewoners is gewond. DE VLIEGERS OOSTES EN BELLOXTE IN FRANKRIJK TERUGGEKEERD. Het stoomschip France, met Costes en Bellonte aan boord is Vrijdagmorgen aan gekomen. Offlcieele menschen uit lucht vaartkringen en journalisten waren ter begroeting aanwezig. EEN ZEPPELIN-WERF IN ROTTERDAM? Het Volk schrijft: Bfi onderzoek naar de waarheid van bet »Handelsblad«-bericht, dat er bespre kingen worden gevoerd over den bouw van een Zeppelin-werf te Rotterdam, bleek men ons dit van de zfide van het Rotterdamsche gemeentebestuur niet te kunnen bevestigen. Bfi een telefonisch onderhoud, dat wij voorts over deze zaak met de directie van de Aviolanda hadden, bleek ons, dat men in dien kring de stichting van een Zeppelin-werf in Neder land uitgesloten achtte. Friedrichshafen is ook met het oog op den bouw van de >Zeppelin 128« zelf reeds aan het uitbreiden en het is moeilijk denkbaar, dat men nu in Nederland ook zoo'n millioenenwerk zou gaan onder nemen. Wij herinneren er in dit verband aan, dat volgens luohtvaart-autoriteiten de afzetmogelijkheid van luchtschepen be trekkelijk gering geacht wordt. Vooreen geregelden transatlantische»' dienst zou b.y. naar het oordeel van den directeur der Lufthansa een tweetal Zeppelins vol doende zfin. Niettegenstaande deze en dergelijke tegenspraken hebben wij bfi nader onder zoek naar hun waarschijnlijkheid kunnen vaststellen, dat deze geruchten toch geeaszins van waarschijnlijkheid ontbloot zfin. De te stichten N.V. zal voor een over wegend deel Nederlandsch zfin van opzet en kapitaal. Een belangrijk deel der tech nische leiding zal evenwel in Duitsche handen berusten. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Het eerste postvliegtuig op de retour vlucht, de PHAGR, met de bemanning Van Dijk, Wiersma en Buitenhuis, is heden te Weenen aangekomen. Het toestel wordt, zooals gemeld, mor gen te Schiphol verwacht. Derde postvliegtuig te Akyab. Het derde postvliegtuig, de PH—AEN, te 5.57 uit Allahabad is vertrokken en te 1437 te Akyab aangekomen. Alles weL Morgen verder. HET EERSTE POSTVLIEGTUIG HEDENMIDDAG OP SCHIPHOL. Anéta Vas-Diaz meldt: Het eerste postvliegtuig, de P.H.A.G.A., is om 8 u. 20 te Weenen opgestegen en wordt hedenmiddag tusschén 12 uur en 1 uur op Schiphol verwacht Burgerlijke Stand van Den Helder van 23 en 24 Oetober 1980» GETROUWD: L. J. M. Fiévez en en J. Kroon; T. Lenos en E. Kloeke; P. v. d. Zee en N. Schenk; F. W. v. d. Spoel en M. v. Urk; O. v. d. Haagenen O. C. Clee. BEVALLEN: B. Brufin-Nieboer, d. OVERLEDEN: P. Swarts, 20jaar; M. Meijer, 24 jaar; W. v. Weelden, 82 jaar. SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14