GEMENGD NIEUWS. F PERSONEEL IN 'S RIJKS DIENST. Zaterdagmiddag is te 's-Graveiihage een salaris-congres gehouden van de Cen trale van vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst Het doel van deze vergadering wat: „Intrekking van premieheffing voor eigen pensioen. Afschaffing van den aftrek voor ongehuwden. Salarisherziening". Na een rede van den heer F. Perdok Hz., voorzitter der Centrale, werd de vol gende motie aangenomen: De vergadering van de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst, op 1 November 1930 te 's-Graven- hage bijeen; gehoord de besprekingen over de sala- rieering van het Rijkspersoneel; van oordeel; dat door de invoering van de premie heffing voor eigen en gezinspensioen tot een bedrag van 8Va pet. op 1 Januari 1923 en de kortingen op de salarissen en loo- nen in de jaren 1924 en 1925 van pl.m. 12 pet. en vele andere verslechteringen van de arbeidsvoorwaarden, die invloed uit oefenen op den levensstandaard van het Rijkspersoneel, het inkomen van dit per soneel zoodanig was gedaald, dat het be neden het algemeene vlak van het volks- inkomen was komen te liggen; dat de toenemende volkswelvaart sedert 1924 tot heden de achterstelling nog heeft vergroot; dat het luttele bedrag van pijn. 7 mil- lioen voor de salaris- en loonsverhooging van ruim 100.000 ambtenaren, werklieden, onderwijzers en militairen voor de her ziening in 1928 toegestaan, ten eenenmale onvoldoende is gebleken om het ver broken evenwicht te herstellen; dat gemeld luttel bedrag zelfs niet vol doende bleek, de gerechtvaardigde ver beteringen, welke door alle richtingen in de ambtenaren-vakbeweging werden voor gestaan inzake kindertoeslag, huwelijks bijslag, aftrek voor ongehuwden, stand plaatsaftrek in de salaris- en loonrege lingen voor het Rijkspersoneel, aan te brengen; dat de salarissen en loonen van het PROTESTVERGADERING NED. ZIONISTENBOND. Tegen Engelandte politiek. Uit alle deelen des lands waren de leden van den Nederlandschen Zionisten bond Zondagavond samengestroomd naar de groote zaal van de Beurs voor den Diamanthandel, te Amsterdam, om te de- monstreeren tegen de huidige Engelsche politiek ten opzichte van Palestina. Mr. K. J. Edersheim, voorzitter van den NederL Zionistenbond, opende de •meeting. De eerste spreker was prof. dr. D. Cohen, die verklaarde, dat het Witboek der Engelsche regeering, hoewel het zich formeel stelt op de basis der Balfour-ver- klaring, daarmede naar den geest in strijd is. Met ondank en schending eener belofte worden de Joden beloond. De heer F. Bernstein, uit Rotterdam, was de tweede spreker, die erop wees, dat Engeland een plechtige belofte, ten over staan van de heele wereld gegeven, ge broken heeft, hoewel het alle voordeelen heeft genoten, welke het van zijn belofte mocht verwachten. Reeds nu blijkt de Britsche regeering te zijn geschrokken van de uitwerking van haar stap. Tegen den sterken wil der Joden zal niets1 bestand zijn. Mr. A J. Herzberg deed hierna uit schijnen, dat een Joodsche minderheid in Palestina geen oplossing beteekent van het Joodsche vraagstuk, maar een verer gering, immers uitbreiding van den toe stand der ballingschap. De majoriteitswoning is essentieel be standdeel van Joodsche nationale politiek. Rabbijn S. Ph. de Vries, uit Haarlem, wekte op, om niet te versagen. Want het Joodsche land is een kracht geworden, waarvan de invloed uitstraalt over het geheele wereld-Jodendom. Onder daverend applaus eindigde spr. met een variant op het Zionistische lied: „Onze hoop is niet verloren". Tenslotte lichtte mr. Edersheim een aai ae salarissen en looiieu van net resolutie toe waarin de vergadering con- Rijkspersoneel aanmerkelijk achterstaan ttrt d Britscbe reSeerin„*ln de bij die van het personeel bij verschillen de overheidsdiensten en particuliere on dernemingen; dat eene onmiddellijke salaris- en loonsherziening over de geheele lijn van het Rijkspersoneel ernstig geboden is; dringt er bij de Volksvertegenwoordi ging met kracht op aan voor het Rijkg- stateert, dat de Britsche regeering in de geweldpleging der Arabieren aanleiding vindt de rechten van het Joodsche volk definitief te miskennen en ertoe overgaaf deze geweldpleging te beloonen; ver trouwt, dat de Volkenbond een dergelijke opvatting omtrent de uitvoering van het Mandaat zal wraken; roept het Joodsche volk op, om onder alle omstandigheden personeel eene duurzame verbetering in na&niïe ideaal' tai to bi^STm de salarieering aan te brengen door dit r dan u aU besoUM)are kraobten personeel met ingang van 1 Januan 19314 t ateUen h vnj te stellen van de bijdrage voor de Terwerkelisktog. prenne voor eigen pensioen. Met algemeene stemmen werd deze re- dringt er verder met kracht op aana5ngenom6n. gelden te voteeren op de Rqksbegrootmg dienstjaar 1931, waaruit de kosten van ONTSLAG VERLEEND eene salaris- en loonsherziening bestre- Buitenland. AARDSCHOK IN DENEMARKEN EN ZUID-ZWEDEN. Zaterdagnacht, te 17 of 18 minuten na middernacht, werd in velschillende dee len van Kopenhagen een krachtige aard schok gevoeld. Te Gammelholm en in de geheele havenwijk van Kopenhagen vie len lampen naar beneden en voelde men den bodem <golven. Ook in de voorsteden van Hellea*up, Soeborg en Amager voelde Binnenland. ALLERZIELEN. (Zaterdag en Zon<jpg.J Allerheiligen en ABerzielen zijn Katho lieke gedenkdagen in den ruimen zin van het woord. Want ook buiten de kerk, welke deze twee instellingen officieel onderhoudt, nemen zij een plaats in op den kalender. Het is een universeele ge dachte, welke zich aan deze beide data verbindt, die gemeenschappelijk tot uit gangspunt hebben: de dood. De feest dagen dor heiligen zijn immers hun sterf dagen; de geboorte van den heilige vangt aan met het overlijden van den lichame- lijken mensch. Doodenfeesten zijn dus men den aardschok. In enkele deelen van zoowel Allerheiligen als Allerzielen en otlbn (TVliOolrf O S1 rtb imvi An 1. .1 -ll.ïV I. Art do stad (maakte zich van de bevolking een groote angst meester en verliet uien de huizen. De meteorologische dienst deelt mede, dat de aardbeving 20 seconden geduurd heeft en van het Noorden naar het Zui den liep. Uit de berichten uit de provin cie 'blijkt, dat men ook buiten Kopen hagen de aardbeving gevoeld heeft. Uit Malmö wordt gemeld, dat men in Zuid- Zweden de aardbeving eveneens heeft waargenomen. Volgens het observatorium te Lund was het een locale aardschok van ©enige boeken betreffende de administra tie. In den regel is er veel minder aan geld in deze kast geborgen. Er was echter een aantal abonnementen betaald. Ingezonden. Geachte Redactie. Elk eenigszins terzake kundig lezer zal, na het lezen van. het ingezonden stuk van den heer J. Tiessen, voorkomende in de Held. Courant van 30 Oct. 1930, onwille keurig uitroepen: „Schoenmaker, houd je bij je leest". Doch als men dit echt Hol-, landsche spreekwoord woordelijk opvat, dan zou men geneigd' zijn te zeggen, dat de heer Tiessen, als ambtenaar bij. de be lastingen werkzaam geweest lijnde, toch wel iets van belastingwetten enz. zal af weten en zoo bij dus in uw blad over be lastingzaken schrijft, hfj toch geacht kan worden het uitstekend te weten. Het publiek, dat uw blad leest, meent dus den heer Tiessen als een terzake "des- zij betreffen niet de herinnering aan den incidenteelen dood van een bizondere per soon, maar aan den dood als inhaerent levensverschijnsel, het (massale sterven van de geslachten der menschheid. Niet toevallig is het, dat dit streven naar herstel van Allerheiligen en Aller zielen in den kerkelijken kalender zich de laatste jaren sterker dan ooit openbaart Als universeel en bovenkerkelijk ver- schijnsel is de doodenvereering met den1 kundige te mogen beschouwen en dat hij oorlog herleefd. De millloenen gesneu-alleszins de aangewezene ls om het pu- velden, de gezinnen en volken in rouw, groote sterkte, die te O.löVa uur werdgraven en ged enkteek enen in massa, her- waargenomen. Het centrum zou slechts riepen in het menschheidsbewustzijn de enkele kilometers van Lund verwijderd gedachte aan den immer dreigenden en zijn geweest. STORM OP ZEE. Japansch stoomschip in nood. Reuter seint (Ld. Maandag uit San Francisoo; Het Japansche stoomschip: Seiyo Maru, 6550 ton groot, seint dat het zich in zin kenden toestand bevindt. Het schip, dat een bemanning van 40 koppen heeft, drijft zonder roer hulpeloos rond. Het s.s. California is de Seiyo Maru, d!at zich ten Z.W. der Aleoeten bevindt, te hulp ge sneld. Boven het Kanaal en Engeland. den kunnen worden, ten einde de inko mens van het Rijkspersoneel zoodanig te En Vaz Dias bericht uit Londen van Zondag: Engeland is heden door een hevigen storm geteisterd. Te Shoebeurynes was de kracht van den wind zoo hevig, dat in de straten verscheiden auto's werden om gewaaid, terwijl tal van voetgangers meters ver weggeslingerd werden, waar bij velen min of meer ernstig gewond wer den. Schoorsteenen, muren en daken wer den vernield. Op het Kanaal werd1 een passagiers schip, de Maid of Orleans door stort- (mir A J M. Z0eën zwaar beschadigd, terwijl 4 passa- bliek op dit terrein van voorlichting te mogen dienen. Nu meen ik, dat omtrent de publieke zaak zeer zeker veelzijdige voorlichting gewenscht is. Daarbij kah en zal het meer malen voorkomen, dat over den inhoud dier voorlichting verschil van meening bestaat en dat, om van dit verschil van Een hevige autobotsing vond Zondag-gevoelen te doen Wijken, men naar de pen (middag omstreeks halfdrie plaats op den gril'Pt en de afwijkende meening in de Wijkerstraatweg te Velsen. I krant zet. In een bocht van den weg wilde een' Voorwaarde echter voor een gezonde luxe auto, bestuurd door den heer W., gedachfcenwisseling is, dlat zij, die e? aan overal drukkenden dood. HEVIGE AUTOBOTSING TE VELSEN. regelen, dat een levensexistentie overeen- vctrIeendf 3 komstig het algemeen welvaartsped va i plaatsvervanger in de anxmdissements- het Nederlandsche ^lk voor hetreohtbank teAlkmaar. personeel is verzekerd en eindelijk aan den langdurigen achterstand een einde komt. Bij Kon. besluit is aan mm. jx. «ju». - Leesberg, op zijn verzoek, eervol ontslag werden. Aan boordyan het s.s. Me of Thannet bekwamen twee ma trozen door stortzeeën zware verwondin- VHET BELGISCHE VEE-INVOER VERBOD. Het Handelsblad schrijft: t Naar wij vernemen, zijn óók de twee wagons vee, die op 16 October van Rot terdam uit naar België weiden gezonden, doch aldaar door den Belgischen veteri- nairen dienst als verdacht van mond1- en klauwzeer werden geweigerd, bij terug komst te Rotterdam volkomen gezond be vonden door den inspecteur-districts hoofd van den Veeartsenijkimdigen Dienst, dr. A A. Overbeek. De dieren zijn, evenals dat met het vee uit Leeuwar den het geval was, ook nadien gezond gebleven. Wij herinneren in dit verband aan de verklaring van het Belgische departement van Landbouw GrLaatste Nieuws van Ant werpen" d.<L 25 October): „In- het ministerie van Landbouw te Brussel verklaart men, dat het invoerver bod van Nederlandsch vee is ingegeven o. m. door de volgende omstandigheden: Op 16 October ji. werden te Esschen drie wagens vee teruggezonden; bij het vee in een der wagens waren ziektever schijnselen vastgesteld, terwijl het vee in de beide andere verdacht leek. In deze wagons bevond zich vee, afkomstig uit Leeuwarden, evenals vee, dat op de Rot- terdamsche markt was geweest. Ander zijds bevinden zich thans in de quaran- tainéstaUen van Arendonk, Akkel en Meerssel drie- tot vierhonderd dieren, waaronder verscheidene zijn, die met mond- en klauwzeer zijn besmet." Vast is dus thans reeds komen te staan, dat de Belgische veterinaire dienst, voor- zoover het de bewuste drie wagons Ned. vee betreft, absoluut mis is geweest en dat onzen Ned. Veeartsenijkimdigen Dienst dus geen enkele blaam treft 1 Wat betreft dat enkele zieke dieren voorkomen onder de 3 400 in de quaran tainestallen,. wiizen wij er op, dat dit niet te voorkomen is, omdat dieren die nog in het nicubatie-stadium verkeeren, niet on derkend kunnen worden. Daórtegen baat alleen het middel eener quarantaine van b.v. vier of'vijf dagen. De verklaring van het Belgische depar tement van Landbouw aan het „L. N. v. Antwerpen", n.L „Er werden dieren ziek bevonden, waarvoor een Ned. getuig- i"t "n gezondheid was afgeleverd", i- et das ris hoogst onjuist worden be schouwd', wanneer men kennis neemt van de thans vaststaande feiten. Trouwens, de reputatie van onzen Veeartsenükundigen Dienst stond daar reeds borg voor! WATERSTAATSPERSONEEL. Zaterdag werd in café Boscnlust j het Bezuidenhout te 's-Gravenhage een drukbezochte vergadering gehouden van het personeel van den Rijkswaterstaat, aangesloten bij de Vereenlging van per soneel in dienst bü dén Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht". De heer H. Groenevéld, voorzitter der organisatie, zette uiteen, hoe de positie van het personeel van den Rijkswater staat nog steedis zeer onbevredigend ge- regeld is, vooral wat betreft de kwaaie van dienst- en rusttijden en van de Zon dagsdiensten. Nog andere sprekers voerden bet woord. Vervolgens werd met algemeene stemmen een resolutie voorgelezen, waarin werd geconstateerd, dat een ge zonder regeling van de arbeids-, dienst en rusttjjdén nog steeds is uitgebleven, evenals de verstrekking van dienstkflee- ding heeft getraineerd. Ondanks alle pogingen zijn de dienst tijden van het waterstaatspersoneel lang en onregelmatig gebleven en wel in die mate, dat zij een storenden invloed op het gezinsleven uitoefenen en daardoor het levensgeluk van honderden neambten aantasten. Voorts wordt in deze resolutie vastge steld, dat de verstrekking van dienst- kleeding in-1929 en vooral in 1930 vol strekt onvoldoende geweest is, 'hetgeen tengevolge heeft dat het waterstaatsper soneel geen toonbare Meeding meer be zit, ofschoon aftrek daarvoor wordt toe gen. Een Grieksch schip bevindt zich ern stig in nood bij Ventnor. Overal worden d'e reddingsstations gemobiliseerd. In het Kanaal vonden reddingsbooten een motorboot hulpeloos ronddrijven. Het bleek, dat de inzittenden nog bijtijds door een stoomschip waren gehaald. EEN SPUITENDE OLIEBRON BIJ OKLAHOMA Sedert Donderdag bewaken 500 man politietroepen de stad Oklahoma waar een petroleumbron groote hoeveelheden olie opspuit. De bron is maar een mijl van de zakenwijk der stad verwijderd. Alle scholen zijn gesloten en de inwoners zijn gjewaarschuml geen vuur aan te steken. De naibajliggende huizen zijn ont ruimd. MISLUKTE UITBRAAKPOGING IN SING-SING. Een doode en twee gewonden. Zaterdagavond is door vijf gedetineer- wonendJe te Haarlem, een in dezelfde rich ting rijdenden auto passé eren, toen van de tegengestelde richting een1 auto kwam aanrijden, .bestuurd door den heer B., wonende te Beverwijk. Beide auto's bot sten met kracht tegen elkaar. De slag door de botsing veroorzaakt, was zoo herig, dat tientallen omwonenden ver schrikt naar buiten kwamen. Met moeite kon men de inzittenden uit de auto's, die niet veel meer waren dan ruïnes, bevrij den. Het bleek, dat allen min of meer ern stig door glasscherven gewond waren, zoodat men een dokter waarschuwde, die spoedig ter plaatse was. De gewonden, de heer en (mevrouw W., de heer B en een passagier, R. genaamd, werden bij eendge omwonenden binnengebracht. Na verbon den te zijn werden zij per auto naar hun woning vervoerd. AUTO BIJ WORMERVEER TE WATER GEREDEN. Waarschijnlijk door duisternis ten regen misleid1, geraakte Zaterdagavond een personenauto op den onverlichten weg tusschen Wormerveer en het buurt schap West-Knollendam in een sloot langs den weg te water. De inzittenden, waar onder een lid van den gemeenteraad, allen op weg naar een herdenkingsbijeenkomst in genoemde buurtschap, wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen en kwa men zoodoende met den schrik vrij- De auto, die in een scherpe bocht van den weg te water was geraakt, zakte steeds verder weg, zoodat toegesnelde hulp er niet in mocht slagen den vierwieler weer op den weg te krijgen. Later- op den avond is een kraanwagen ter assistentie geroepen. De chauffeur scheen met den weg, die zeer veel bochten heeft, niet vol doende bekend, terwijl bet zeer slechte weer ook van invloed op het ongeval moet zy'n geweest. SCHIPPER VAN URK GEHULDIGD. Zaterdag heeft het hoofdbestuur van de Noord- en Zuidhoüandsche Reddingmaat- sdbappij den schipper Van Urk van de reddingboot „Brandaris" gehuldigd. De heer Tegelberg, voorzitter der Maat schappij, overhandigde hetm oen gouden horloge met inscriptie en bracht Van Urk den in de Sing-Sing gevangenis eendank voor zijn 20-jarige trouwe plichts- Aan het slot der resolutie dringt het aterstaatfepersjon e el, bijna vragenismioe-/ de, aan op eindelijke invoering van een gezonde regeling van de arbeids-, dienst en rusttijden en regelmatige dienstMee- dingverstrékking. Besloten werd1 deze resolutie ter ken nis te brengen van den- (minister van wa terstaat, van den directeur-generaal van den Rijkswaterstaat en van de volksver tegenwoordiging. Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéffrisable Ondulation Marcel Stakman Bossestraat 59. Telefoon 514 De vraag is niet, wat ons dienstig is, maar waarvoor wij dienstig zijn. poging gedaan om te ontvluchten, waarbij een hunner gedood werd, terwijl twee an deren gewond .werden door de geweer- en revolverschoten van dé bewakers. Op nog niet ontdekte wijze waren de gevangenen er in geslaagd, zich revol vers en munitie te verschaffen. Om half acht in den avond vielen zij hun bewakers buiten hun cellen aan en dwongen hen de deuren van de gang te openen en hun dé sleutels te geven. De vijf gevangenen snelden daarna het 'binnenplein op, doch voordat zij de buitenmuur konden berei ken, werd alarm geslagen en een oogen- blik later baadde het gevangenisplein in een zee van licht, uitgestraald door de zoeklichten. De bewakers' stelden zich op met geweren en machinegeweren, terwijl een aantal andere bewakers de ontvluchte gevangenen over de binnenplaats op dreven. Een der bewakers werd licht ge wond door een revolverschot, doch dit werd door de bewakers onmiddellijk met een salvo beantwoord, waarbij een der ge vangenen werd gedood eri twee anderen zwaar gewond. Hierna wierpen de gevan genen hun wapenen weg en zochten dek king. Drie hunner moesten zich echter vervulling op de „Brandaris". WRAAK VAN STAKERS. Het gebeurde te Geldermalsen. Dezer dagen plaatsten wij' een bericht, V.D. toegezonden d"oor de directie van de N.V. Vereeniigde Nederlandische Cba- mottefabrieken, waarin werd medege deeld dat de stakers een huis van een werkwillige met den grond gelijk hadden gemaakt. „Het Volk" verklaart thans positief, dat die stakers het huis niet hebben ge sloopt, evenwel zonder een andere lezing te geven van hetgeen zou zijn voorgeval len. (HhL) INBRAAK BIJ DE GOOISCHE STOOMTRAM TE AMSTERDAM. De brandkast meegenomen. Zaterdagnacht is ingebroken in het kan toor van de Gooisdhe Stoomtram op de Mauritskade te Amsterdam. Van een glas- spoedig overgeven. Extra bewaking werd j in-loodraam is een gedeelte weggesneden, onmiddellijk rondom de gevangenismuur i waardoor een der inbrekers vermoedelijk geplaatst, terwijl alle schuilhoeken afge- ia het kantoor is gekomen, zocht werden De twee andere gevange- J Deze heeft d'e klink, waarmede de gtoe- nen werden niet gevonden, doch menderenloods is 'gesloten, verwijderd. Een neemt aan, dat zij zich binnen de muren kleine brandkast, die daar staat, hebben schuil houden en onmogelijk ontsnapt i de inbrekers meegenomen. In deze kast kunnen zijn. zaten een bedrag van ongeveer 500 en deelnemen, zich eerst op de hoogte stellen van het onderwerp, waarover wordt gediscussieerd. Die eisch moet niet alleen gesteld worden aan dengen©, die gaat po- lemiseeren, doch vooral aan hem of haar, dde het eerst het vraagstuk of het onder werp aansnijdt. Deze stelling dus op het ingezondene van den heer Tiessen toepassende, mag worden geëischt, dat, alvorens de heer Tiessen in de krant gaat schrijven over de in zijn stuk aangesneden belastingvraag stukken, bij eerst eens tracht het daar heen te leiden, dat hij een atoompje snapt van hetgeen, waarover hij schrijft. Uit het stuk echter blijkt, dat hij elke poging om zich eenige, zij het ook zeer geringe ken nis, van het vraagstuk eigen te maken, totaal-generaal heeft nagelaten. Het gevolg daarvan is, dat de lezer, on kundige op het gebied van belastingzaken, daardoor geheel van de wijs wordt ge bracht en- misleid. Dit geschiedt dan niet moedwillig, maar is louter het gevolg van het maar raak schrijven over onderwer pen, waarvan men totaal niets af weet en zich ook niet de moeite getroost om alvorens men er over schrijft de zaak te onderzoeken. Om dit ten aan zien van de schrijverij van den heer Ties sen te bewijzen, zij het mij geoorloofd het volgende gedeelte uit zijn stuk, ml. de kern waarop zijn betoog steunt, hier te laten volgen: „Nu is het wel eigenaardig, maar daar om gaat het juist, dat B. en W., die toch krachtens de voorschriften van voor noemde wet, tot regeling der financiën met hun voorstellen den Raad voorge legd om 55 opcenten te heffen op de Gem. fondsbelasting ad 163.600.om daarmede een bedrag van 89.980.te innen, daarbij geen rekening heeft ge houden met in diezelfde wet vastge stelde bepaling, dat de heffing op de Rijks Inkomstenbelasting met ingang van 1 Mei 1931 met 1/5 of wel 20 ver hoogd wordt, waardoor het Gem. Fonds (R.I.B.) met een bedrag van 32.720. hocger wordt als door B. en W. voorge steld waren en daarvan aan gemeenJte- fondsbelasting in 1931 de Som van 17.996.extra in de gemeentekas vloeit, enz." Elk, die nu nog eens goed dit citaat na leest, zal meenen, dat: le. de Rijksinkomstenbelasting straks van 1 Mei 1931 met 20 zal worden verhoogd' en in de Wet op de Finan cieel© verhouding tusschen Rijk en Gemeente »??n daartoe strekkend voor schrift voorkomt; 2e. dat het gemeentefonds zal worden ge vormd door de inkomsten van de Rijksinkomstenbelasting; 3e. dat, als de gemeente dus opcenten heft van de Rijksinkomstenbelasting, door d'e onder le. genoemde verhooging, zit ook automatisch 20 meer zal ontvangen; 4e. het college van B. en W. en in het bijzonder ondergeteekende, dit we tende, onnoodig (volgens den beer Tiessen) een bedrag van 17.996. door de belasting-betalende-burgerij laat opbrengen. A deze beweringen zijn onjuist en ge tuigen van onwetendheid. In de eerste plaats dan ad le: Het is ondergeteekende niet bekend, dat het voornemen bij de Rijksregeering bestaan om een wetsvoorstel ini te dienen, waarmede beoogd wordt het tarief der R.I.B. in 1931 met 20% teverhoogen. Voor zoover ik kan nagaan is het streven van de regeering om dde belasting te v e r- lagen en is dit onlangs nog geschied met de totstandkoming van de wet van 24 Januari 1980, Stsbl. 21. Het gevolg van de bü deze wet toegepaste verlaging van het tarief is, dat ook reeds dit belastingjaar (19301931) er een weinig minder belas-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2