Sport. Gemeenteraad van Texel „Hè, post, wat schrik ik van K ik daoht dat het de politie was". Da's geen toeken van een zuiver geweten, juffrouw. Ben ander vond* diat hi1 op een gevan genbewaarder leek. Wij, hebben niet veel kennissen onder die menschen en zijn dus niet tot oordeelen bevoegd. Degene, die dat zei, misschien, wel. Doch alles went en hoewel 't bij ons al ler vrienden, de postbeambten, wel wat langer zal duren dan bij gewone sterve lingen, zal het nieuwtje hier ook wel at raken en zullen de bestellers met evenveel lust hun brieven in hun nieuwe pakje bestellen, als zij het in hun oude deden DE BRIL. Het gebeurde in de Leeszaal. Dat ge bouw in de Breewaterstjaat, waar nier, zoo heerlijk rustig kan zitten, waar mei zijn geest kan. verfrisschen met goede lec tuur, waar men een aangename tijdpas- seering kan vinden in de vele boeken, die daar zijn, waar men een keur van tijd schriften en couranten heeft, alles ten dienste van den naar nieuws en kennis dorstenden mensch. Zooals sommige menschen hun stam café hebben, zoo heeft de Leeszaal haar vaste klanten. Zoo komt er sinds jaar en dag een oud mannetje, dat nog ijverig boeken leest. Deni laatsten tijd leest hij niet zooveel meer. Zijn meer dan tachtig jarige oogen worden zwak en soms moet lui de hulp van een leesglas hebben om de letters te ontcijferen. Het boek waarmede hij bezig is heeft een aparte plaats in do kamer van het personeel, zoodat 'hij het altijd weet te vinden, 's Winters zit hij vaak bij de kachel om zijn traag stroomend bloed te verwarmen en wij hebben ook wel eens gezien, dat hij vredig aan tafel een uiltje knapte. Hij behoort tot de trouwste bezoekers van de Leeszaal. Vaak neemt hij bloemen voor het damesperso- neel mee, wat zeer op prijs wordt gesteld. Voor de geregelde bezoekers is zijn stap reeds bij de deur kenbaar, evenals die van de vaak in zichzelf pratende juffrouw, die haar lijfblad JDe Telegraaf" komt bestu- deeren. Dan zitten er vaak. een aantal bak- visohjes van de M.UX.O. en Handels school zich te verdiepen in de moeilijk heden van hulpboeken en bijboeken van proefbalansen en verlies- en winstreke ningen, van Engelsche grammatica en meer dergelijke dingen, die in het heden- daagsohe leven nu eenmaal onmisbaar zijn. Het damesbezoek blijft evenwel ver be neden dat van de mannen, hoewel er spe ciale lectuur voor haar in overvloed is. De studeerende miliciens van land- en zeemacht vormen ook een flink deel van de bezoekers en dan heeft men nog de vaste lezers van vaste bladen. Wij kunnen ze aanwijzen, die het eerst naar „De Stan daard", de Nieuwe Rotterdammer", „Het Volk" enz. grijpen. „De Telegraaf" vindt grooten aftrek. Wanneer deze 's avonds komt, wordt er direct beslag op gelegd. Eenige jongelui besloten eens meerge noemde juffrouw te plagen en verwissel den onderling de verschillende bladen van „De Telegraaf". De juffroiïw werd nijidig, de grap was gelukt. Vooral Zaterdagmiddag wanneer de nieuwe afleveringen der tijdschriften zijn verschenen, is het druk. Lang moet men dan soms wachten eer men „Het Leven" of „Het Panorama" in handen krijgt. Uit den aard der zaak is het rustig in de Leeszaal. „Niet luid spreken" staat op een bordje, en wij weten bij ondervinding hoe hinderlijk het is wanneer dit gebod wordt overtreden. Het personeel weet echter tactisch op te treden. Haast zonder eenige emotie verloopt de töd daar en een klein voorval dat in het gewone leven geen aandacht zou krijgen, ia daar een evenement. Zoo'n gebeurtenisje willen wij hier even vertellen. Het oude mannetje en de juffrouw zaten naast elkaar. Zij las natuurlijk „De Telegraaf", terwijl hij af en toe zijn boek inkeek. Aan de leestafel heerschte rust. Doch deze rust werd verstoord. De mede-aanzdttenden bemerkten, dat de juf frouw onrustig werd. Zij begon in zichzelf te praten, ooder de couranten die op tafel lagen te koken en toonde alle teekenen van ongerustheid. Het oude mannetje raakte geïnteresseerd en vroeg wat er gaande was. Het bleek, dat de bril van de juffrouw verdwenen was. Achterdochtig beschouwde zh" den oude als verdacht zij hem er meer van te weten. „Je hebt hem op", zei hij. „Nee", zei de juffrouw, „ik heb er twee en den ander heb ik naast me neer gelegd". Daar ligt een bril op een courant. Neen, die is van den ouwen baas. De juffrouw zoekt nu met behulp van lucifers op den grond. De oinziltenden nebben pret. De directrice komt eens kijken wat er aan de hand is, doch kan den bril ook niet vinden. „Heeft u hem wel meegenomen?" waagt ze te veronderstellen. De geheele tafelbevolking is nu ijverig aan het zoeken. Onderwijl daagt er een lichtje in de oude hersenen van den ouden man. Beverig pakt hij zijn brillekoker en onder gespannen aandacht doet 'hij hem open. Een1 zucht van verlichting gaat langs de tafel. Daar is de verloren bril. De oude had hem bij vergissing in zijn doos gestopt. Een grap is het niet, daar is hij trouwens te oud voor en de juffrouw ook. „Nee, ouwe," zegt de juffrouw „jij bent niet te vertrouwen," en gaat dan opge lucht heen. De bezoekers aan de tafel stikten van de lach. ZWITSERLAND-NEDERLAND 03. Het Nedöriandsch elftal heeft Zondagmid dag -te Zurich zijn nederlaagreeka voortgezet, door aldaar met beslissende cijfers van de Zwitsers te verliezen, daar laatstgenoemden met 63 wonnen. Aldus is de traditie gehand haafd dat onze nationalen in Zwitserland niet winnen kunnen evenmin de Zwitsers ten onzent. De temperatuur wsb zoo ideaal mogelijk, geen regen en bijna geen wind; het nieuwe sportterrein van „Zurich" lag in een dal, om geven door gebergte, gelegen in een omge ving vol van natuurschoon. Het terrein zelf was hobbelig en door den regen van Zaterdag nogal glad, bovendien spaarzaam van gras voorzien. Voor de doelen had men wijselijk zaagsel gestrooid. Vanzelf dat deze nieuwe nederlaag alom in den lande grooe teleurstelling gewekt heeft en de toon, der bladen en sportperiodieken over vloeit van pessimisme. De heer Hollander zei het zoo juist in zijn radioverslag, dat de Zwit sers technisch niet zooveel beter waren dan de Hollanders, maar hun tempo was veel sneller, het verband tusschen de linies was beter en zij schoten meer. De Hollandsche voorhoede noemt hij de slechtste, die hij ooit in het veld heeft gezien, waarmede hij bedoeld het weinig doortastende spel voor doel, want er werd dooreengenocnen, veel te lang getalmd, waar door men bijna niet aan- schieten toekwam. Deze geheel nieuwe voorhoede is dan ook geen openbaring geweest, ze was al niet veel beter dan de vorige. Het samenspel, het op brengen, was wel in orde, ging dikwijls zeer handig in zijn werk, maar voor het vijande lijke doel werd' dat spel te ver doorgevoerd, en bleef .dan ook zonder resultaat Het Ned. elftal kwam, onveranderd uit, ter wijl de gastheeren een anderen spil hadden: Imhoff. Onze spelers waren gekleed in wit hemd en zwarte broek en werden bij hun aan. komst op het terrein door de Hollandsche ko lonie met het zingen van het „Wilhelmus" be groet, want een muziekcorps ontbrak. De toss werd door den Zwitserschen captain Pasche gewonnen, zoodat Groenenddijk den bal aan het rollen bracht. De Hollandsche middenvoor maakte het leder goed vrij voor Adam, een snelle ren, een voorzet en via het been van Groendijk kwam de bal door de onthuste Zw. verdediging bij den toegesnelden- Van Neddsen, die onmiddellijk hoog in het net krulde (o1) Er waren nog geen twee minuten gespeeld en luid toegejuicht door de ledien der Holland sche kolonie, togen de .whites opnieuw ten aanval. Maar niet lang duurde dat overwicht, spoedig kreeg de match een geheel ander aan zien. De Zwitsers waren van de eerste schrik bekomen-; langzaam speelden de gastheeren zich in, rustig, doch met een groote mate van geestdrift nochtans in hun spel. Weldra snor den de schoten op v. d. Meulen af en waar het reeds direct niet klopte tusschen onze backs en ook de spil er nog weinig van terecht bracht, overmeesterde het beweeglijke en technisch knappe spel der Zwitsers ons elftal geheel. Nu en dan bracht een ren van Adam wat afwisseling, maar het binnentrio was en bleef te langzaam. Het duurde dan ook slechts 13 min. of de Zwitsers hadden gelijk gemaakt door Abegglen, niet dan nadat onze doel man, even; daarvoor, tweemaal achtereen op waarlijk mirakeleuse wijze zijn doel voor een doorboring behoed had. Groenendijk miste daarop jammerlijk een opgelegde kans en daarna werd het Hollandsche doel weer onder vuur genomen; v. d. Meulen schitterde op nieuw, want de Zwitsers schoten vinnig en zeer zuiver. Hij kon echter niet voorkomen, dat hij na 24 min. spelen door Jagga gepasseerd werd, die een flater van> de Bruijn dankbaar accepteerde. Adam tracht door een paar snelle rennen v. Nellen had niets te doen het spel te verplaatsen, maar veel gaf het n-iet, want nog binnen het half uur bracht Poretta dén stand op 31, nadat Kools zich leelijk had laten bedotten. De gastheeren speelden toen wat -kalmer, wat de oorzaak was dat de Holl. aanval ook weer eens in actie kon ko men. Van Nellen werd nu ook in het spel be trokken, waardoor er wat meer gang in kwam, maar behalve Lagendaal die af en toe wel eens bijtijds ingreep was ons binnentrio te langzaam tegen de vurig spelende Zw. backs. Vooral „Groenendijk deed „akelig lummelig"! Eenmaal had de Zw. keeper veel moeite met een mooi vleugeischot van v. Nellen. Juist voor raat glipte plotseling von Ka e nel door onze verdediging heen, mooi was zijn voorzet en de vrijstaande Abegglen scoorde zonder moeite. Het begin der tweede helft was weer voor de Hollanders, die eenige overrompelende aan vallen wisten op te zetten, welke de Zwitsers voor een oogenblik van streek brachten. Mul ders 'had reed» binnen 5 min. succes met een kopbal uit een -voorzet van Adam. Dit had' het psychologisch moment van den wedstrijd kun nen zijn, indien de Holl. voorhoede slechts bij machte was geweest het te benutten.. Gedu rende een 10-tal minuten bleven de Hollanders druk uitoefenen op het Zw. doel, maar nu Week goed de machteloosheid van het mid dentrio. Kans op kans bood de nu zeer onze ker spelende Bovy en ook Duobuchet wist zijn vorm niet te handhaven doch geen be hoorlijk schot kwam uit onze voorhoede. Zoo verliep de gelegenheid. Na een kwarteir spelen vond het Zwit-sersche eltfal zichzelf terug en ondanks de buitenspelval, welke van Kol op zette en waarmede hij ook nogal eenig succes had, heeft Holland nadien geen1 kans. meer gehad. Vooral in deze periode ls het v. d. Meu len geweest, dlie zijn elftal voor een débaole behoed heeft, door t-alloooze lceeren1 op 6oms verbluffende wijze te redden. Toen AWegglen een moment niet verder kon spelen, was dat beletsel voor Grassi om voor zijn land het vijfde doelpunt te scoren en toen de Zw. links binnen weer teruggekomen- was, was hij het zelf, die met een formidabel schot den stand op 6<2 bracht Het laatste kwartier was een blamage voor het Hollandsere elftal. De Zwtisers maakten er thans een salon-spelletje van zonder effectieve bedoelingen meer en men schonk zelfs nauwelijks aandacht aan on's derde doelpunt, dat Lagendaal van dichtbij wast te scoren, na een mooie pass van Mul ders. De laatste 8 minuten van de match werd v. <f. Meuilen nog eeni paar keer duchtig aan dJen tand' gevoeld, noch v. Kaenel niooch Grassi hadideri succes met hun schuivers. Van Kol schoot nog eens den bal uit een vrijen schop over de Lat en als dan de bal uit een hoek schop voor het Zw. doel zweeft, komt het einde. „Het Volk" schrijft „dat het Zwitsersche elftal een verras ring was. De voorhoede met Abegglen en de vleugelspelers als uitblinkers, speelde ver boven verwachting en ook de half- lln'ie speelde een schitterende wedstrijd. De achterhoede speelde wel bijzonder fanatiek, maar was toch het zwakste doel van het elftal. Keeper Pasche deed af en toe uitstekend werk, maar zoo talentvol als v. d. Meulen is hij niet." Reg-amy (linkshalf) en Abegglen worden de beste spelers genoemd. „De geheele Hollandsen ploeg heeft -gefaald, hopeloos ge faald. Zelfs oude krachten als van Kol, van Heel en ook Kools deelden in de algemecne malaise, die als een fatum over -de gansche ploeg lag en die nog vergroot werd doordat de Bruijn in de achterhoede en het binnentrio Mulders-Groenendijk-Lagendaal een volmaakte mislukking bleek. Van der Meulen en de vleu gelspelers waren de eenige lichtpunten, terwijl Kools alleen voor rust de oude terrier was. Daarnaast was alles grauw I" „De Telegraaf" is al niet veel beter in haar oordeel „Gedane zaken nemen geen keer en een te lang staren op de smadelijke cijfers van Zürich zou ons te pessimistisch maken. Het is anders wel om pessimistisch te worden, want en dit is het ergste deze nederlaag js niet een op zichzelf staand geval. Moeten wij het de Technische Commissie verwijten? Waarom? Het kiezen van Groenendijk was een wel is waar onbegrijpelijke domheid, maar het zou mosterd na den, maaltijd zijn, als men nu ging beweren, dat de Bruin nimmer sterk in zjjn positiespel is geweest, Andriessc» nimmer een ster, maar alleen een bruikbaar voetballer, Lagendaal steeds een langzaam schutter is ge weest. De groote vraag is hier: Wat heeft men er voor in dé plaats? En d'e eenige oplossing is: Werken en zoeken! Zoeken naar een nieu wen rechtsback, zoeken naar een beteren s-pil, zoeken naar een ander binnentrio. En zoo komen wij tot de e-enige winst van dezen wedstrijd: Wij hebben een nieuwen, goeden rechtsbuiten gevonden in Adam en een betrekkelijk nieuwen, bruikbaren linksbuiten 'in Van Nellen, Verder gaan wij maar „uit zieken" en trainen, hardloopen vooral." Dank zij de welwillende medewerking van den Directeur-Generaal van, de P.T.T., had de A.V.R.O. de beschikking gekregen over de 1080 M. golf gekregen. De grootste lijnverbin ding (800 K.M. sporen) door deze omroep- vereeniging tot stand gebracht; ondanks dat kwam het verslag van- de match, uitgesproken door den heer Hollander, vrijwel ieer goed door. Tweemaal ontstond er een lijnstoring: kort vóór de rust en even in het begin van de 2e helft. Van het station Oslo (1070 M.) werd geen hinder ondervonden, waar men eerst nog bang voor was. Hierdoor zijn ongetwijfeld vele luisteraars in den lande in de gelegenheid ge weest de match te volgen-; zat men knus in zijn huiskamer de verrichtingen van onze ver tegenwoordigers aan te hooren, die 800 K.M. verder aan het spelen waren.. EEN MISLUKTE VOETBALDAG. Tegelijk met de maand November heeft de November-storm zij intrede gedaan en samenwerking met de striemende regenvlagen de voetbalvelden in het geheele land dn zulk een slechten toestand1 gebracht, dat spelen tot de onmogelijkheden heeft behoord. Slechts één ie klassewedstrijd ging door, n.1. in het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar Blauw Wit zich door HW liet overrompelen, want de Hagenaars wonnen met 43, na met draaien reeds een 41 voorsprong te hebben. Daarna hebben de Zebra's het grootste ge deel te van de 2e helft een sterk overwicht ge had, maar HW verdedigde stug en wel eens te forsch, zoodat B.W. niet meer dan twee maal kon scoren. Wel bezet de Stadion-club nog de ie plaats, doch van een voorsprong kaïn niet meer gesproken worden. In het Oosten vonden in de lagere afdeelin- gen 5 wedstrijden plaats en in het Noorden 2. Dat is de heele oogst 1 INTERNATIONALE WEDSRTIJDEN Praag: (Europa-beker) SpartaRapid (Weenen) o2. Breslau: DuitschlandNoor wegen 11 (45000 toeschouwers; schitterend herfstweer). ParijsLonden 63, rust Brussel: Roode Duivels—Londen 44, rust 1—3. HELDERSCHE DAMCLUB. Het bestuur bericht hiermede, dat de Inschrij ving voor den' wedstrijd om het damkampioen schap van Den Helder is opengesteld van 620 November aj.. Inlichtingen verstrekt het bestuur. P. Slort, Secretaris, Sluisdijkstraat 107. Wieringen. KERKHERVORMING. In liet gebouw „Land in Zicht" is jL Vrijdagavond een herdenkingsrede ge houden in verband met de kerkhervor ming, die uitgesproken werd d-oor den heer K. O. Finkemsüeper, ter afwisseling werd op het orgel gespeeld door den heer Frank met begeleiding van vioolmuziek van den heer Schoustra, terwijl imevr. Schoustra als opraasn eenige zangnum mers ten beste gaf. Vervolgens werden door een gemengd kwartet eenige liederen ten gehoore gebracht, w.o. het Lutherlied. Ten slotte werden nog gemeenschappelijk liederen gezongen, waarop deze welge slaagde bijeenkomst gesloten werd, AANRIJDING. Toen de echtgenoot© van den heer N. in de Belt zag dat haar kinderen op den weg gevaar liepen door een aankomenden auto van de wasscherij „-De Lelie" te worden overreden, sprong zij fluks toe en wist haar kinderen op zijde te trekken. De chauffeur, 't gevaar ziende, remde- uit alle onacht, doch kon niet voorkomen dat mejuffr. N. werd aangereden. Gelukkig was dit niet ernstig. Hij bracht haar Daar haar woning. De inmiddels ontboden dokter constateerde eenige kneuzingen aan een harer beenen. De chauffeur bad geen schuld. BLIKSEM INGESLAGEN. J.l. Zondagavond, tijdens een kort, doch hevig onweer, hetwelk vooral boven den Oever en oimgeving heerschte, sloeg de bliksem op de telepboonlijn aldaar. Ver moedelijk is hij in 't kantoor van den heer J. Bakker MJohz. in het telephoontoestel geslagen, want dit bleek vernield te zijn. De bewoners waren danig gesohrokken. Ook in het circus Robertl, dat stamp vol zat-, beleefde men angstige oogen>- blikken, vooral bij 't 'laten zakken der zeilen, doch hier liep alles goed af. Wat de lichtleidingen betreft is het goed gegaan, alleen wat defecxe stoppen en lampjes vallen te vermelden. „CIRCUS ROBERTI". Zooals wel te verwachten was heeft het circus Roberti ook te Den Oever niet over gebrek aan belangstelling te klagen ge had. De voorstellingen van Zaterdag- en Zondagavond werden druk bezocht. Het behoeft geen betoog, dat ook te Den Oever evenals te Hippolytushoef het suooos groot was. Wij zullen over de verrichtingen der artisten thans niet ver der uitweiden, aangezien deze onzen lezers uit vorige verslagen wel bekend zijn. Wij vernamen nog dat verschillende bezoekers moesten worden teruggewezen tengevolge van plaatsgebrek. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING. Zaterdag 1 November, des avonds 8 uur, had in het hotel van den heer D. D. Lont te Hippolytushoef, ten verzoeke van den heer Teunis Kuijt Jbz. te Noordhu- ren, ten overstaan van notaris Obreen de publieke vrijwillige verkooping plaats vatu de volgende onwerende goederen: 1. Hooiland „De Kleitel", groot 0.49.00 H.A.; kooper de heer C. Boersen Dz. voor 480.—. 2. Hooiland „Muuskeszand", groot 0.5Ö.70 H.A.; kooper de heer Jb. Keizer Nz. voor 480. 8. Bouwland „De Wurf', groot 0.59.10 H.A.; kooper do heer P. Kinne voor 1056.—. 4. Weiland „De Ven aan de Gameene- landisweg", groot 1.09.12 H.A.; kooper de heer P. Kimt Pz. voor 2755. 5. Weiland „De Batum" en „Geertjes- weid", groot 0.81.00 H.A.; kooper de heer P. Kuut Pz. voor 1601. 6. Weiland „Kleine Batum", groot 0.19.40 H.A.; kooper de heer S. Rotgans tJr. voor 318. 7. Weiland „De krocht bij huis over den 1 weg", groot 0.51.50 H.A.; kooper de heer L. Mulder voor 1376. 8. Hooiland „Arrekamp", groot 0.49.70 H.A.; kooper de heer Tj. Bunio voor 480.—. 9. Hooiland „Boske", groot 0.35.20 H.A.; kooper de heer Tj. Birma voor ƒ156. 10. Huis met aanbebooren en erf, groot' 0.14.83 H.A.; kooper de heer B. H. Kraan voor 1610. Combinatie perceelen 7 en 10 tezamen 2986—, er boven afgemijnd met 4. totaal 2990; kooper de heer Anne Kooij. Tezamen groot 6.22.55 H.A., opgebracht in totaal JL0.214. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE- WERKEN. Maandag j.l. bracht de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. Mr. Dr. Roëll, een bezoek aan de in uitvoering zijnde werken. De burgemeester van Wieringen vergezelde Zijn Hoogedelge strenge. De christelijke gemengde zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria", dirigent de heer Kraak, hoopt op een nader vast te stel len datum een uitvoering te geven in het Tehuis voor Zuiderzeewerkers. EEN NIEUWE SLUIS IN DEN WTERINGERMEER POLDER. Vrijdag jj. is door den aannemer, den heer J. de Vries uit Heemstede, welke heit werk uitvoert in den Wieringermeerpol- der aan Sluis I, het eerste beton in de fundeeringswerken gestort. MISLUKT STAKING. Naar men ons meldt zijn de arbeiders, welke bij de staking van de werken der cultiveering in den Wieringenneerpolder bjj Sluis I betrokken waren, gedeeltelijk vertrokken, terwijl een andier deel het werk heeft hervat. Diegenen, die het werk hebben hervat, zijn op de oude voorwaar den begonnen. HET WEGBAGGEREN VAN DEN OMRINGDLJK. De verbinding van schutbolk en bin- nenkade met de zee is gisteren, Maan dag, tot stand gebracht. Deze week wor den de schutsluisdeuren' geopend, waar door de voorhaven volloopt en eind dezer week zal de laatste stremming, de noor delijke dijk, worden doorgebaggerd, waarmede dan de verbinding IWadden- zee en Usselmeer voltooid' is. Texel. MAKKTO VERZICHT. De wolveehandel heeft dit Jaar een buitenge woon slecht verloop: op de markt van heden zagen wij nog enkele pogingen door een hande laar aanwenden om te koopen, doch de prijs is thans zeo gering (slechts 65 ct. p. K.G.). dat verkoopen bijna onmogelijk is. In den loop der vorige week zijn, naar men ons mededeelt, wel enkele kleine partijen opgekocht bij kleine vee houders, die genoodzaakt waren om te verkoopen. De wolvee-aanvoer op de markt was deze week onbeteekenend, ze bestond slechts uit enkele oude schapen, de handel hierin was zeer stug. Van meer belang was de rundvee aanvoer. Nog was er geen vee van elders aan de markt en de Texelsche veehouders, die koeien te ver koopen hadden, trachtten hiervan te profiteeren. De handel wilde daarom ook niet best vlotten; wel waren de veehandelaren bereid om te koopen, doch de boeren vroegen zeer hooge prijzen. Daar, naar wij vernemen, in 't laatst der vorige week op de markten elders bleek, dat de koeler hier 50 A 60 per stuk duurder werden ver1 andeld dan In N.-Holland, moest de prijs hle, le s terugj 't bleek dan ook na afloop der markt, dat de rundveeprijzen belangrijk waren achteruit gegaan. Verwacht wordt echter, dat het sluiten der Bel gische grens tot December, op de handel hier weinig Invloed zal hebben, omdat de vee-Invoer op Texel nog onder zeer belemmerende omstan digheden kan geschieden en de vraag naar rund vee tegen den winter altijd stijgt. De aanvoer bestond verder uit een drietal paarden, waarvan een tweetal uit Gelderland wa ren ingevoerd. Er bleek hiervoor op Texel echter niet veel kooplust te bestaan. Dc handel in big gen, waarvan de aanvoer thans stijgende is, ver liep niet vlug: de prijzen waren, in verge lijk achteruit: de prijs was ongeveer 50 cent lager dan die van de vorige week, de handel was zeer stug. Aan de eierenvelling gaat de aanvoer geleide lijk achteruit; de prijzen waren echter niet hooger dan vorige week; de kooplust was bij de hande laren echter wat beter, zoodat alles vlug van de hand ging. DE LAATSTE DER TEXELSCHE ZOUAVEN. Zaterdag ls hier plotseling op de hofstede Plassendaal In Waalenburg overleden de heer C. Bakker Tz. De overledène heeft indertijd de strijd om Rome als pauselijk zouaaf medegemaakt. De heer B. was de laatste overlevende van de zouaven die van Texel in 18651870 uittrokken om den Pauselijken Staat tegen de Garribaldlsten te beschermen: hij bereikte een leeftijd van ruim 83 jaar. VERKOOP PRIJZEN TENTOON STELLINGSVERLOTING. Tijdens de markt werden hier de prijzen ver kocht, die in de onverkochte loten van de Groote Landbouwverlotiny waren gevallen. De vette koe werd gekocht door den heer L. Eelman voor 295. 't Vette schaap door den heer Jb. Roeper Sz. vóór f 40. De resteerende geleden zullen worden gereser veerd voor de eerstvolgende landbouwtentoonstel ling die hier over vier of vijf Jaar zal worden ge houden. Burgerlijke Stand van Texel van 1 tot en met 8 Nov. 1930. OVERLEDEN: Oornel ia Bakker, 88 jaar, weduwnaar van Imunetje Zijm. Den Burg. MISSIETENTOONSTELLING. Bovenstaande tentoonstelling, Zaterdag en Zondag in 't St. Janshuis te Den Burg gehou den, is een druk bezoek ten deel gevallen. 't Was enorm, de voorraad Japonnetjes enz., die de Missienaalkring in P/a Jaar had vervaar digd, en daar de goederen zeer smaakvol waren geëtaleerd, cn overal bloemen waren aangebracht, zag het er in 't zaaltje zeer gezellig uit. Ook het als theetent ingericht gedeelte was aardig inge richt. Een grammofoon zorgde voor de vroolijke stemming. Onder leiding van het hoofd der school, den heer Jouwersma, bezichtigden: de leerlingen v.an de U.L.O. school te den Burg Maandag de nieuwe zuivelfabriek „De Eendracht", aan den weg naar Oude- sehild. Do directeur, de heer Boer, leidde het gezelschap rond en gaf overal die noodige uitlegging. 't Was een leerzaam en interessant uit stapje voor de kinderen. EEN GEMIS VOOR DE RIJ VEREENIGING. De heer W. Brouwer, politiedienaar te den Burg heeft aan de leden van de „Rij- vereenigjng Texel" medegedeeld, dat hem niet langer toegestaan wordt als instruc teur dezer vereeniging te fungeeren. Zeker is dit een groot verlies voor <ïe rijver een., daar 't hier zeer moeilijk is een instructeur te bekomen. We hoorden reeds geruchten, als zou bij gebrek aan goede leiding de vereeniging ontbonden worden. Den Hoorn. BOEKHOUDCUR8US. De heer P. B. Riteco, hoofd der O. L. school alhier is voornemens een boek- houdcursiLB te geven in den komenden winter. - Waar in dezen tijd boekhouding voor alle bedrijven een vereisebte i9, zal van dezen cursus stellig een flink gebruik gemaakt worden. Ds. A. Oskar' predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor de beide beroepen, die hij dezer dagen ontving, namelijk voor Den Burg, Texel en Hall (Geld.), bedankt. Omdat Ds. Oskamp hier zeer gezien is, zal 't de inwoners van ons dorp goed doen, dat de pre dikant niet gaa»» vertrekken. 1 Nov. 1930. Voorzitter de beer W. B. Oort, burgemeester. Secretaris de heer C Jonker. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren R. P. Keijser Cz. (wethouder), Boon en Henkes, eerstgenoemde wegens ziekte. Na de opening der vergadering worden de no- vervolgens onveranderd vastgesteld, tulen van de vorige vergadering voorgelezen en Dc heer E p e deelt mede, dat de door den heer Lap in de vorige vergadering berekende verschil len in belastingdruk bij handhaving van de 50 opcenten op de vermogensbelasting in werkelijk heid belangrijk minder zijn. Ingekomen Stukken. a. Een' dankbetuiging van den oud-nachtwacht A. Th. Lumkeman voor het hem toegekende pen sioen. b. Een schrijven van bet comité der ln 1930

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6