TucW DERDE EN LAATSTE BLAD. BUITENLAND. Pijn lijden ?.hc"K^~ BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 4 NOVEMBER 1930. DE KEIZER VAN ABESSYNIE GEKROOND. Onder uitbundige geestdrift van de be volking der hoofdstad en in tegenwoor digheid van tallooze stamhoofden, die uit alle deelen des lands met duizendtallen krijgslieden naar Addis Abeba waren ge komen, is Ras Tafari Makonnen heden volgens overoud Ethiopisch ritueel tot „negus neguesti" koning der koningen van Abessynië gekroond. De plechtigheden, die ongeveer 400.000 menschen naar de hoofdstad hadden ge- j lokt, begonnen reeds Zaterdag met de onthulling van een monument voor keizer Menelik II. DE NIEUWE POLITIEK IN PALESTINA. Ongerustheid ln den boezem van het kabinet? De liberale News Chronicle zegt ver nomen te hebben, dat de regeering ernstig ongerust is over de vUandigheld dio de Joden in de geheele wereld, naar aanlei ding van de Jongste verklaring over Pa lestina van Lord Passfleld, den minister van koloniën, aan den dag leggen. Het blad verzekert dat Passfield's ver klaring niet ter goedkeuring aan het kabi net was voorgelegd en dat de regeering van zins is, een document met nadere op helderingen uit te vaardigen, waarvan men verwacht dat het'de verbittering der Joden tot bedaren zal brengen. DE UITSLAG DER GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN LN ENGELAND. Volgens de laatste resultaten van de graafschaps- en gemeenteverkiezingen be draagt de netto winst voor de conservatie ven 76 zetels, terwijl de arbeiderspartij er 68 en de liberalen 12 verloren. Te Leeds en Huil moeten nieuwe tellingen plaats hebben. vatten. Influenza, Jicht, Griep, i Zenuwaandoeningen, zooal. Spier*, isonnoodig! Dokt W D van Renesse. Art» te s-Gravenhage, verklaart dat Togal blijken» de praktijk een teer waardevol middel 1» om patltnten van pijn te bevrij den. Dokter van Renesse noemt Togal een heerlijk middel tegen tand- en kiespijn, hetwelk bij spier- j pijn (splerrheumatisine) spit, aangerichcspljn en migraine een weldadige uitwerking heeft. Lijders aan dergelijke aandoeningen raadt hij aan Togal te gebruiken. Naar rijn meening verdient Togal vertrouwen, omdat de samenstelling bekend is en i beweren Is. dat het zulke gunstige resultaten op levert. Gebruik volgen» de gebruiksaanwijzing is onschadelijk. Ook nadat alle andere middelen faalden, hielp Togal dat met succes wordt Ingenomen ook door personen met een gevoelige maag. die andere medicamenten niet kunnen verdragen. Togal. het onschadelijke geneesmiddel tegen alle rheumatlsche aandoeningen en gevolgen van ge vatte koude, mag ln ons klimaat in geen gezin ontbreken. Meer dan 6000 professoren en doktoren gaven attesten. Honderden dankbetuigingen van door Togal ge nezen Nederlanders liggen bij den Importeur ter inzage Als geneesmiddel voor Uw lichaam li alleen het beste goed genoeg, dus Togail Lijdt geen pijn meer I Koopt heden Togal I Verkrijgbaar bij alle Apoth en drog. k f0.80en f2.— DE UITGIFTE DER ZUIDERZEE- GRONDEN. Een proef met overheldsexplol- tatle. Voor het Zwolsch Juridisch Genoot- sohap heeft prof. mr. F. G. Scheltema uit Amsterdam een lezing gehouden over de uitgifte der Zuiderzcegronden. Aan het verslag van het „Hbld." ontleenen wij Hoe zal de exploitatie van de 220.000 H.A., aan het Rijk toebehoorende, gronden geschieden? door het rijk zelf, door partipuiiere koopers, door pachters of door erfpachters? Men kan die vraag ook aldus stellen: hoe moet de Neder- landsche staat, eigenaar van een zeer groot complex bouwgronden, de oxploltatie dier gronden regelen, opdat zooveel mogelijk de algemeene belangen van de Nederlandsche volksgemeenschap worden gediend? By de beantwoording dier vraag heeft de commissie twee beginselen voorop gesteld, n.i.: 1. de toekomstige waarde stijging der gronden behoort aan den staat ten goede te komen, die het risico van de drooglegging aanvaardde, en 2. de band tusschen den bewerker van den grond en den grond behoort een zoo sterk mogelijke te zijn, omdat proefonder vindelijk is bewezen, dat een vast ge bruiksrecht de beste opbrengBt waarborgt. Deze twee overwegingen deden de com missie verwerpen zoowel den verkoop der gronden aan particulieren, als de uitgifte door den staat ln gewone pacht; zy had daarnu dus te kiezen tusschen uitgifte ln erfpacht en directe overheids- exploitatle. Zij koos in beginsel het eerste uitgifte in eeuwigdurende erfpaoht, maar met een om de twintig jaren wisselende ounon, zoodat bij stijging van de waarde van gronden, de canon dienovereenkom stig kan worden verhoogd. Dit stel^L beantwoordde stellig aan de twee vooropgestelde desiderata maar de overheidsexploitatie doet dat ook, en in de commissie heeft dit laatste stelsel dan ook krachtige verdediging gevonden bij de heeren Mansholt en Van der Waerden hun betoog, waarin ook belangrijke argu menten worden ontleend aan wat de tegenwoordige 'landbouwcrisis leert, zoo mede aan de ondervinding, door de stad Groningen met de eigen exploitatie harer boerderijen opgedaan, maakt zeker sterken indruk, en is onlangs nog gesteund door het gezag van den Groningschen hoog leeraar, prof. Oohen. Het heeft der com missie aanleiding gegeven, te adviseeren, dat in de Wieringermeer met een deel van de gronden, namelijk 25 procent, een proef met overheidsexploitatie zal worden genomen. Dit schijnt een ge lukkige oplossing; the proof of the pudding is in the eating (hoe de pudding smaakt, weten wij pas als wij van haar gegeten hebben). Ietwat vreemd doet het dan ook aan, in een afzonderlijke nota van de heeren Van den Heuvel, Okma er. prof. Diepenhorst te lezen, dat zelfs bij slagen van de proef niet ln de rich ting van overheidsexploitatie mag worden doorgegaan. Hier schijnt de realiteit aan principes te worden opgeofferd. EEN NIEUWE REIS VEREENIG ING. De heeren Bakker en mr. Van der Flier hebben thans tezamen met een aantal andere personen in Den Haag definitief opgericht een nieuwe reisvereeniging onder den naamDe Algemeene Reis- vereenlglng voor Nederland. Het bestuur bestaat uit vijf personen, t. w. de heeren mr. M. J. v. d. Flior, voorzitterjbr. mr. J. Sohuurbeque Boeye. secretaris; A. E. N. Bakker, penning meester, en mr. J. J. ten Slethoffin d- vijfde plaats wordt nog nader voorzien. De taak der bestuursleden en leider* zal geheel belangeloos worden vervuld, do vereeniging geeft eon voortlendatgsch blad uit en aan haar is verbonden eer» eigen reisbureau, Hoiiandia, gevestigd Lang»' Poten 16, Den Haag. Gearbeid zal worden in nauwe samen werking mot de Volksuniversiteiten, ten einde het werk der vereeniging te ver diepen, en met kracht zul de internatio nale geduchte worden bevorderd. De contributie is gesteld op f 1.26. Het secretariaat is voorlooplg gevestigd: Nussau Dillenburgstruut 8, Dun Haag. PENSIOEN VOOR DE BLOEMBOLLEN- ARBEIDERS. De drie werkgeversbonden voor het bloemboilenbodrijf in de bollenstreek en de drie lnndarbeidorsbonden kwamen dit Jaar bij de afsluiting van het oollectlfef contract overeen met ingang van 1 Maart 1.1. een fonds te slichten, waaruit aan oude cf invalide arbeiders eon uitkeering kon worden verstrekt. Het reglement van dit fonda, dat door een commissie van werkgevers- en werknemers leden was ontworpen, is nu door de leden goedge keurd In hot' fonds zullen de patroons, bij dc drie bonden aangesloten, alsmede de patroons, die vrijwillig tot het contract en het fonds toetraden, voorlooplg 2 pet. van alle door hen per Jaar uitbetaalde loonbedragen storten. De koston der uit- keeringen zullen dan ten volle door de werkgevers gedragen worden. De ult- keeringen zijn tweeërlei: by ouderdom en bij invaliditeit. Het ouderdomspensioen znl uitgekeerd worden aan de arbeiders, die werkzaam zijn of waren bij de tot hot fonds toege treden werkgevers, en wel bij het berei ken van den 65-jarigen leoftijd. Het pen sioen zal slechts gedurende 26 weken por jaar worden genoten en wel in het tijdvak 1 Deoember tot 1 Juni d.a.r. en zal varleeren van f 6.per week met minstens 10 dienstjaren en tot f 12. per week met 40 dienstjaren. De '.osse arbeiders, die minstens drie maanden per Jaar in het bloembolleube- drijf werkzaam zijn, vallen ook onder de bepalingen van het fonds. Voor elke acht maanden dienstbetrekking wordt den los sen arbeiders één dienstjaar toegewezen. Het invaliditeitspensioen wordt reeds uitgekeerd bij het bereiken van den leeftijd van 00 Jaar en by minstens 20 dienstjaren. In dat geval zal de uitkeering f7.—per week bedragen en verder zyn 26 dienst jaren f 8.80 dienstjaren f 9.86 dienstjaren f 10.en minstens 40 dienst jaren f 12.per week. Het beheer van ket fonda is opgedra gen aan oon bestuur, bestaande voor de helft uit vertegenwoordigers van de pa troonsorganisaties en voorde andere helft uit werknemersvertegenwoordigers. De verzekering geldt uitsluitend voor de bloembollenarbeiders, en kan ook uitge breid tot de arbeiders, werkzaam in de nevenbedryven. Huis- en kantoorper soneel van de aangesloten werkgevers valt buiten de getroffen regeling. (Het Volk). sticht. Het initiatief voor die vergadering ging uit van de heeren Van Looi en Zwert- broek. De stichters van de V.A.R.A. bracht spreker een hartelijk woord van geluk- wensch. Van een kleine organisatie is de VAJR.A. gegroeid tot een machtige orga nisatie, dank zij het doorzettingsvermogen van leiding en leden. Op dezen dag zyn honderdduizend leden bereikt. De stichter van de V.A.R.A. en tevens haar eerste voorzitter de heer L. J. van Looi zal den eersten steen voor de uitbrei ding leggen en de oorkonde in den muur metselen. Thans verrichtte de heer Van Looi de symbolische handeling der steenlegging. De heer Van Looi achtte het plaatsen van een gedenksteen een daad van trots en tevredenheid, een daad van zelfbewustzyn. Trotsch mag de V.A.R.A. zyn op de velen, die in de honderden afdeelingen de leiding geven, op de duizenden, die, voor ons onbemerkt werken aan den bouw van het V.A.R.A.-kasteel. Spr. noemde den naam van een die is heengegaan, die weliswaar nimmer aan dè onmiddellijke leiding van de V.A.R.A. deelnam, doch die vooral aan de voorbe reiding een niet onbelangrijk deel had: den heer O. Werkhoven, die als secreta ris der S.D.A.P. in de Staatecommissie- Ruys de Beerenbrouck zat. Wy hebben allen reden, om op dit feest Kees Werk hoven met dankbaarheid te gedenken. Tevreden en zelfbewust mag de V.A. R.A. zyn met wat zij tot stand heeft ge bracht. Het afgeloopen tijdvak was er een van orgnnisatorlschen opbouw, van strijd en worsteling. Thans staat de V.A.R.A. werkeiyk voor een geheel nieuwe periode. Een nieuw tydperk met als resultaat van het gedane werk: een radio-regeling, die den arbeiders radio-omroep gelegenheid zal geven, zyn vleugels wijd uit te slaan, een nieuw gebouw, omdat het oude pakje te nauw geworden was en wat niet het minst belangrijk Is: een machtige organi satie van 100.000 leden. Hierna was het woord aan den heer Beekman, secretaris van de V.A.R.A.-fede- rutie Amsterdam, en voorzitter van de commissie, die zich ten doel had gesteld by dit jubileum de V.A.R.A. een zoo groot mogelijk aantal nieuwe ledon aan te bie den. Hpreker wil namens de 100.000 V.A.RA.-leden bU dit vyfJarig bestaan het geschenk der leden aanbieden. Het bestast uit 6178 nieuwe leden en is door vele propagandisten in vryen tyd en be langloos bijeengebracht. Het is een uiting van de groots liefde, die de VJLR.A.-leden voor hun omroep koesteren. RADIO-OMROEP. Controle. Uit Hilversum wordt aan Het Volk ge meld, dat de Radio-Omroep-Controle-Com missie aan de VJLRJL heeft bericht, dat zy in het vervolg vooraf ter inzagd wenscht te ontvangen den tekst van de literaire lialfuurtjes, die A. M. de Jong voor de V.AJLA. pleegt te verzorgen. Radio-nieuws. EERSTE LUSTRUM VAN DE V.A.R.A. Eerst O-steenlegging voor de studio. (Zie ook Eerste Blad). De V.A.R.A. bestond Zaterdag vyf jaren. Uit het studio-gebouw aan de Heu vellaan te Hilversum woel de roode vlag. In den grooten tuin waren feestelijke voorbereidingen getroffen voor de eerste steenlegging voor de V.A.R.A.-studio. De voorzitter van de V.AJLA., de heer A. de Vries, herinnerde, naar wy in „Het Volk" lezen, aan de vergadering, vyf jaar geleden, waarin de VA-RA- werd ge DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN IN DIE. Het tweede retourvllegtuig, de PHAEO is Maandagochtend om 5 u. 18 uit Calcutta vertrokken en om 9 u. 86 te Allahabad aangekomen. Het vertrok om 10.80 uit Al lahabad en kwam om 16 u. 86 te Jodpoer aan. Aan boord was alles weL Vandaag wordt de vlucht voortgezet. Het vierde postvliegtuig is gisteren om 5 u. 68 uit Caïro vertrokken en 7 u. 65 te Gaza aangekomen. Gisteren vertrok het 8 u. 46; aankomst te Bagdad 15 u. 17. Alles was weL Vandaag wordt de reis voortge zet, DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TIJEN. De heer Van Tyen, met zyn Pander- vliegtuig De Adelaar op een zakenvlucht naar NederL-Indië, heeft, na een verbiyf van ongeveer een week te Stamboel zyn reis voortgezet. Hü vertrok 9.4 uur uit Stamboel en is juist 5 uur later te Konia, in Turksdh Klein-Azië, geland. DE TOCHT VAN DE DO X. Zondagmorgen werd uit Friedrichshafen gemeld: De start van de DO X is in verband met de weerberichten uit Nederland en Enge land uitgesteld. Bovendien heeft dr. Eckener ten sterk ste afgeraden, met dit weer over de ber gen te vliegen. Hij zelf heeft om deze rede nen zijn reis met de Graf Zeppelin naai' Chemnitz uitgesteld. Het Wolff-bureau meldt uit Altenrheim. dat in verband met het stormweer boven Nederland en het Kanaal de vliegboot DO X onmogeiyk eerder dan Dinsdagmorgen kan opstygen. Volgens een officieele me- dedeellng van de directie van de werf is het vertrek van de DO X dan ook uitge steld. AMATEUR-VLIEGER DOOD GEVALLEN. Do te Londen bekende advocaat Douglos Henry Corsellls steeg Zaterdag van het vliegveld op om met zyn sportvliegtuig naar zyn familie te vliegen, die vertoefde in een buitenhuis in Suffolk, waar hy het week-end wilde gaan doorbrengen. Mij was echter nauwelyks opgestegen, of hy zag in, dat het weer te slecht was om te vliegen. Bij zijn poging om weer op het vliegveld te landen, raakte hij met zyn toestel een loods, het lichte vliegtuig sloeg oni en raakte bovendien in brand. Zijn lijk werd uit de overbiyfselen van het toestel gehaald. Corsellis was reeds twee jaar sportvlieger en vloog hoofdzakeiyk gedurende week-ends. HET ONDERZOEK VAN DE RAMP R 101. Voortzetting van het getuigen verhoor. By de voortzetting van het onderzoek naar de oorzaken van de ramp van het luchtschip R101 heeft de geredde machi nist Binks gisteren verklaard, dat het luchtschip reeds niet in volmaakt horizon talen stand den mast te Cardington had verlaten, maar dit verschijnsel was niet nieuw en daarom niet verontrustend. Den dag voor de luchtmanoeuvres te Hendron, toen het luchtschip een algemeene repe titie hield van de nummers, waaraan het moest meewerken, had men ook onder vonden dat het luchtschip onderhevig was aan vrij plotselinge duikbewegingen, zoo wel van voren als van achter. Kolonel Richmond, de ontwerper, had hierover een speciaal rapport uitgebracht, dat ge tuige eohter niet persooniyk kende, Getuige Cooper zeide, dat de na de raap in het ziekenhuis te Beauvais over leden hulp-machinist Church hem nog verteld had, dat hy na de eerste duik beweging van den neus, nog het bevel had ontvangen om onmiddellijk een ton wnterballast te loozen. Voordat Church het bevel had kunnen uitvoeren, volgde do tweede duik met de aanraking van den grond cu de ontploffing, De Fransche getuigen uit Beauvais hadden voornameiyk opgemerkt, dat het licht uit en aan scheen te gaan, even voor dt' ramp, maar de strooper die aan het konynen strikken was geweest en die het luchtschip al van verre had zien. aankomen, was van meening dat het boven Beauvais al een zwaren stryd met de elementen scheen te voeren en slechts rakelings den toren van de kathedraal ontweken ia. Het luchtschip slingerde hevig en de bestuurder scheen het niet naar boven te kunnen k»ygen. Ten slotte was deze getuige zeer positief in zijn verklaring, dat het luchtschip op de plaats des onhells slechts één lange duikbeweging heeft gemaakt, die 80 tot 40 seconden heeft aangehouden voor het met de voorzyde den heuvel by Allonne raakte. TWEEDE KAMER. RIJKSBEGROOTING VOOR 1981. Waterstaat Voorlooplg Verslag. Sommige leden drongen er op aan, de zoo hoog noodige reorganisatie van den Kykswaterstaatsdienst met kracht ter hand te nemen. Van verschillende zyden werd met het oog op de dreigende werkloosheid vooral op werkverruiming aandrongen. Sommige leden drongen aan op een al gemeen snelheidsmaximum van 70 K.M. voor het verkeer op de wegen. Andere leden achtten een dergeiyke bepaling on praktisch en ongewenscht. Gevraagd werd, of niet het gebruik van alcohol door chauffeurs tijdens den dienst kan worden verboden, aaugezien tal van ongelukken moeten worden toegeschreven aan zoodanig gebruik. Sommige leden waren van meening dat de meeste onge lukken door particuliere chauffeurs wor den veroorzaakt. Voorts wenschten sommige leden alge meen te zien bepaald, datw ielryders by de aanwezigheid van rywielpaden niet op de wegen mogen ryden. Verscheidene leden achtten een rege ling van de dienst- en rusttijden voor het personeel van den Rijkswaterstaat drin gend noodig. Ernstig werd geklaagd over den toe stand van de pont by Veisen en over de bruggen over het Noordzeekanaal in het algemeen. Gevraagd werd of door het maken van tunnels geen bevredigende oplossing zou worden verkregen. Eenige leden vroegen of de minister zyn aandacht wil wijden aan vliegterreinen in ver afgelegen streken in Nederland zooals Zuid-Limburg dat op deze wyze ook aan het vliegnet zou kunnen worden aangeslo ten. Sommige leden meenden ernstig in twijfel te moeten trekken, of het vliegwe- zen hier te lande by de KlL.M. wel in vei lige handen is. Spoor- en tramwegen. Verscheidene leden achtten de tarieven der spoorwegen te hoog. Aangedrongen werd o.a. op ver laging van de tarieven voor land- en tuin bouwproducten. Voorts is vooral voor lange afstanden het reizigerstarief te hoog. Verscheidene leden drongen er op aan, dat de uitgifte en samenstelling van de spoorboekjes weer te doen plaats hebben op de wyze, zooals voorheen het geval was. Rijkspostspaarbank. Verscheidene leden betuigden hun instemming met het voor nemen van de regeering om de rentever goeding van 2.64 tot 8 pet. te verhoogen. Enkele leden zouden het percentage tot 4 willen zien opgevoerd. Wil men veel van bet leven ontvangen, dan moet (men beginnen met veol van zichzelf te eischen. Weldoen is een schoone plant, doch haar zeldzaamste bloem is de dankbaarheid. Binnenland. BRUTALE DIEFSTAL IN EEN JUWELIERSWINKEL, Maandagmiddag omstreeks half een is in een groote juwelierswinkel in Den Haag een brutale diefstal gepleegd. Op dat uur kwamen twee dames en twee heeren den winkel binnen en vroegen aan den bediende, die hen te woord stond, eenigo colliers te mogen zien. Deze vol deed aan hun verlangen en toonde hun een tableau met een groot aantal colliers. Zy zochten langen tyd;zy konden echter geen keus maken en de bediende legde het tableau eenlgszins achteruit. Op dat moment vroeg een der heeren iets aan den bediende en leidde zyn aan dacht enkele oogenblikken af. Dadeiyk daarop vertrok het viertal. Eenige tijd later bemerkte de bediende eerst, dat hy met een stel sluwe dieven te doen had gehad. Want yan het tableau waren vier paarlen colliers, twee losse briljanten en een paar paarlen oorknop jes en een paar paarlen oorknopjes in wit goed gevat, tezamen een waarde van f 20.000 gestolen. Dc bediende kon niet verklaren hoe de diefstal is gepleegd. De eenige mo gelijkheid is, dat zy de sieraden van het tableau hebben genomen, terwyi hy even met den vierden, persoon stond te praten. Hy kon slechts een vaag signalement van de dieven verstrekken; zy waren allen van een donker type, de mannen ongeveer 40 Jaar oud, de vrouwen iets jonger. Zy spraken met een Duitsoh accent De man nen waren gekleed in lange, donkere ulster», droegen donkere gleufhoeden en hadden glad geschoren gezichten. De vrouwen waren opvallend gepoederd en hadden rood geverfde lippe*. De onmlddeliyke nasporingen van de politie hadden tot tegen den naoht nog gesn resultaat opgeleverd. Onmlddeiyk zyn alle hotels In bewaking genomen en ook op de stations zyn posten uitgezet. De Juweliers zijn gewaarschuwd en aan de grensposten is het signalement door gegeven. In den loop van don avond is een verzoek om aanhouding en voorge leiding van het viertal door de radio om geroepen. Vermoed wordt dat men met vier leden van het internatinale te doen heeft. DE ONTPLOFFING OP DE STAD ZAANDAM. De ervaringen van den tremxner Groen. Men schrijft uit Vlaardingen aan de „N. R. Crt." Wy hebben een onderhoud gehad met den 21-jarigen Albert Groen, treramer op de Stad Zaandam, die by de op 20 September j.1. plaats gehad hebbende ontploffing in de bunkers ernstige brand wonden opliep, naar Grimsby is gebracht en van 27 September tot 1 November in de Scartbo Road Infirmary is verpleegd. Zondag is Groen in de ouderiyke woning teruggekeerd, waar hy door zyn moeder, die weduwe is, zyn broers en zusters vol vreugde is ontvangen. Groen was vol lof over de genoten verpleging en de ondervotiden harteiykheid. Het heeft hem dien tyd waariyk niet ontbroken aan versnaperingen, die anders door familie of kennissen worden gebracht. Over uet ongeluk vertelde Groen ons, dat hy Vrydagochtead, 26 September, de bunkers was ingegaan en een snot- lamp had aangestoken om van bakboord naar stuurboord te loopen. Toen hy de lamp aanstak, gebeurde er niets, doch na ongeveer 3 meter te hebben geloopen, vloog hy plotseling in brand. Hy liep naar het dichtst byzynde luik, toen een ontploffing volgde, welke hem tegen den grond wierp. Door de val doofden de vlammen, wat zijn geluk Is geweest. Hy higld zich aan de trap vast en kon na enkele oogen blikken naar boven klauteren. Boven ge komen is hy nog naar het achterschip geloopen. Men heeft hem aan boord zoo goed mogeiyk hulp verleend. Den vol genden dag, Zaterdagsmiddags 12 uur, was hy in het ziekenhuis te Grimsby opgenomen. Groen 1h er vrij goed afgekomen. Door tegenverbranding heeft men in het zieken huis te Grimsby de litteekens in zyn gezicht doen verdwynen. De brandwonden aan armen, beeneu en rijg zyn mooi ge nezen. INBREKER AANGEWEZEN. Door een helderziende. De helderziende Fred Marion, die Dins dag en Woensdag in den Haagschen Die rentuin experimenten op occult gebied, in het byzonder helderzien met en zonder trance zal doen, heeft te Amsterdam een grooten diefstal, op een woonschip ge pleegd, gereconstrueerd, waardoor de lang tevergeefs gezochte inbreker kon worden opgespoord en gevangen genomen. Op zyn laatsten voordrachtavond, onge veer een week geleden, verscheen een heer, die aan de Mauritskade by de Wees- perpoort een woonschip heeft liggen, waarep «enigen tyd geleden werd ingebro ken. De familie kwam do hulp van Marion inroepen, daar de politie zonder resultaat naar den inbreker had gezocht Marion be schreef, zonder 1d trance toestand te zyn, dadeiyk den persoon van den misdadiger en ook het geheele verloop der inbraak. Tevens gaf Marion aanwijzing, waar de dief te zoeken was en in welke uren hij te vinden zou zyn. De Amsterdamsche recherche heeft naar de aanwyzing van Fred Marion gehandeld, met het resultaat dat de inbreker in een minimum van tijd gevangen kon worden.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9