Radiografisch Weerbericht Sport. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden gespeeld op Zondag 9 November. ie klasse. AFDEELIN® I. ZFCAjax 3—<2, HBSStormvogels 2o, 't GooiExeleior 32, VUCHDVS o3. HFCDFC (agek.) Twee kostbare fouten van keeper Booine- veld, plus een doelpunt van v. Kol waren oor zaak <lat Ajax te Zaandam met 32 verloor. Vol, overvol was het ZFC-terrein, niettegen staande de accomodatde een belangrijke uit breiding had ondergaan. Slecht6 met de groot ste moeite konden allen geborgen worden. Ajax speelde met invallers voor Hamel, An- driessen' Jr. en v. Reenen, die waren vervan gen door Vogel, Vimderink en Volkers; ZFC had er twee in de gelederen. Het is een match geweest die aan de hooggespannen verwach tingen ten volle heeft beantwoord. Van een duidelijk en langdurig overwicht van een der beide ploegen is geen sprake geweest; de aan vallen wisselden elkaar in groote regelmaat ;.f. Na rust ontstonden de doelpuntten. De be slissing kwam eerst 2 min. voor het eind, toen v. Kol in eigen doel werkte. De Ajax-keeper was zwak. ZFC bezet thans de ie plaats en is thans nog de eenige ongeslagen club in deze afdeeling (7 wedstrijden ia punten). ae klasse A. - HRC sneuvelde op eigen veld tegen TOG (12). Het liep de Racers in alles tegen en het gemis van Beneker werd sterk gevoeld. Zeeburgia sloeg de leiders (AFC) ntet 4I» wat een goede prestatie is. ZW sloeg DEC met 21. West-Frisia nam bezit van de ie plaats door een sprekende overwinning op Alcmaria te Alkmaar (?y3). WFC keerde met 1 winstpunt (22) uit Hoorn terug, wat nog niet zoo slecht is. ae klasse B. HaarlemDWS 35, HerculesBFC 21, ZandvoortWA 14, BaarnVelox o2, SpartaanBloemendaal 2i. 3e klasse A. Voor de vijfde maal in succesie zegevierden de Helder-kleuren; de Meteoor werk te Mo- kum met 43 geklopt. Blijkens deze cijfers schijnt het nogal gespannen te hebben; vlak voor het einde scoorde Burger na stevig Inloopen het winnende punt. Het terrein .was bar slecht. Verder werd gespeeld: KWOranje-Zwart 21, AmsteiWater graafsmeer 24, KinheimOosterpark 55. 3e klasse B. DWVAssendelft 61. (Dit resultaat valt ons van de bezeokers hard tegen.) Meervogels SDW 4—2. QSC^APGS 3—4- Reserve ae klasse A Blauw Wit 3HRC 2 23 (Goed zoo, rood- jesDEC 2Spartaan 2 o2, WA 2— Ajax 3 15. Reserve 3e klasse A. Helder 2ZVV 2 4—0, Ajax 4QSC 2 41, Qosterpark 2ZRC 2 2—6, DEC 3Spartaan AFDEELING II. ie klasse. VSViHW 12, FeijenoordADO 52, Sparta.'Hilversum 1o, Blauw WitRCIi 12. Feijenoord en Sparta gaan door hun jongste verrichtingen onbedreigd aan den kop; hiierLn nog. geholp.n door BI. Wit, aat verdiend in eigen huis geslagen, werd. De match VSV HW had r.a afloop een reetje tot gevolg, toen eenige heethoofdige V.-supporters scheidsrechter Laarmans te ijf wilden, met wiens beslissingen men het niet eens was. TWEE BONDS-ELFTALLEN S.AMEN- GESTELD. Voor de wedstrijden tegen het Rotterdaxnsch elftul en Bristol Rovers. Het bondselftql, dat Zondag 16 November a.s. te Rotterdam op het Sparta-terrein tegen het Rotterdamsch elftal uitkomt voor den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, is als volgt samengesteld: v. d. Meulen (HFC) Van Rus Van Kol (PSV) (Ajax) Sterk J. B. Pauwc P. v. Eerd ('t Gooi) (Feyenoord) (PSV) Schipper Sr. v. Osch v. Reneen Kools Mulders (Heracles) (ADO) (Ajax) (NAC) (Ajax) Het elftal, dat Zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Bristol Rovers uitkomt ziet er als volgt uit: Odijk (Hollandlaan) Diepenbeek Wanders (Ajax) (Wageningen) Entjes Tap Breitner (Heracles) (ADO) (ADO) Gerritse Ruisch Huismna Maas v. Nellen (BI. W.) (DFC) (Haarlem) (WilL II) (DHC) N.-H. V. B. Texel 1HRC 3 2o, Zeemacht (N. Nïe- dorp 34, Succes 1Schagen 1 14, Wie- ringerwaard 1BKC 1 3I. 2e klasse D. Oudesluis 1Texel 2 33, HRC 4'Helder 4 41. Schagen 2—BKC 2 43. 4e klasse C. JVC 2—HRC 5 4—3, BKC 3Succes 4 1—4. Adspiranten K. Schagen A'Helder B afgelast; HRC A HRC B s—i. Adspiranten L. Helder E-HRC D 0—7, Helder D—HRC C 3—1. H.R.C.T.O.G. 1—a. Een matige wedstrijd. De Racers zonder Beneker. De Racers hebben hun aanhang dezen mid dag danig teleurgesteld door van nummer laatst te verliezen. Deze nederlaag is voorna melijk toe te schrijven aan het onbeholpen spel van het binnentrio van de voorhoede. De mid- voor Beneker die te elfder ure afbericht had gestuurd wegens ongesteldheid, werd maar matig vervangen door Schuring, die een rem in de voorhoede was; 5 min. voor het einde kwam deze speler er pas int, maar toen was het te laat. Prins speelde een goede partij; en met één schutter in de voorhoede hadden cr toch zeker wel een paar doelpunten van zijn mooie voorzetten benut kunnen worden. Daarbij kwam nog, dat tegen de rust de vu rige Kapteini wegens splervcrrekklng moest uitvallen en hiervoor na rust keeper Huut uit het vijfde als rechtsbinnen moest fun- geeren, daar men niet voor een paar reserves gezorgd had. De verdediging heeft haar best gedaan. Het was jammer van den blunder van keeper Goudswaard, wat de Racers terslottc een nederlaag kostte. TOG heeft geen slech ten indruk gemaakt en waren over het alge meen beweeglijke spelers. Het elftal vormde een goed' geheel. De midvoor was wel de ge vaarlijke man, maar kreeg niet veel kans vin den spdl van HRC. Hun vleugels waren snel en zetten goed voor. Een goed achterstael en een halflinie die voor haar taak berekend was. Om half drie laat scheidsrechter Wester beek opstellen. H. verschijnt met één inval ler voor hun midvoor Beneker. die door Schu ring vervangen was. De Racers hebben eersj het voordeel van den sterken wind. TOG trapt if en snelt bijna direct na den aftrap, daar de H.-spöl mist, op het H.-doel af, maar de keeper stopt het schot en zendt retour. Na deze overrompeling komt H. los en onder neemt, gesteund door den wind, ettelijke aan vallen op het vijandelijke doel, maar hoe goed Prins ook voorzet, men wist er geen gebruik van te maken: hetzij door slecht richten: of door goed do el verdedigen van den T- iteeper. De doorbraken van de Amster dammers zijn gevaarlijk daar W. Gouds waard zijn keeperstalenten nogal eens moet toonen. Als het spel 12 minuten voor de Racer». Het spel ls vani minder oud is wordt een, fraaie voorzet van Bouke door Bakker in een even mood <5oerpunt om gezet (1—o). Dan noteeren. we een serie aan vallen van de Racers, in welke periode de T.-verdediging alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dan komt het mo ment dat Kaptein moet uitvallen wegens een spierverrekking, zoodat met 10 man verder ge speeld moet worden. Nu komt T. even los en oefent eenigen druk op het Racers-doel uit. Uit een aanval van de Racers stormt Prins op het doel van den vijand af, maar zijn schot wordt tot cormer verwerkt. TOG onderneemt een aanval en keeper Goudswaard moet weer even handelend' optreden. Dan denken we dat de Racers hun voorsprong zullen vergrooten, maar deze kans gaat verloren door naast schieten. De Amsterdammers breken nu nog eens door ent door een missen van de geheele H.-verdediging krijgt W. Goudswaard geen schijn van kans (11). Bijna heeft T. weer succes, maar nu laat de H.-keeper niets door. Udt een aanval van de Racers zet Prins voor de zooveelste maal goed voor, maar men weet er geen gebruik van te maken. Nog eenige aan vallen aan beide kanten en dan is het rusten. Als weer begonnen wordt staat Huut op de rechtsbinnenplaats. De eerste aanvallen zijn voorde" Racers. Het spel 19 van minder ge halte als voor de rust. T.', gesteund door den wind, komt nu meer in den aanval, maar de d'oelpunten blijven voorloopig uit. Na 15 min. 9pelen begaat Willem een blunder om een tam schot te laten glippen (12). Nu wordt het een felle strijd van beide kanten: de een om den voorsprong te vergrooten, de ander om er nog een gelijk spel uit te halen. We willen dit er nog van zeggen, dat het spelpeil danig zakt en geen van beide partijen er in kon slagen om nog een doelpunt te maken, zoodat TOG 'laar eerste overwinning noteerde. De Racers dienen hun speelwijze wel te herzien, v/e-bedoelen dit: ze moeten met veel meer geestdrift spelen, anders.... Competitiestand ae klasse A (K. N. V. B.) (Bijgewerkt tot en met 9 November.) West-Frisia 6 4 1 0 28—7 9 Z.V.V. 0 4 11 14—9 9 A.F.C. 6 4 0 2 14—13 8 Zeeburgia 6 8 0 2 208 6 Hollandia 6 2 2 2 12—i2 6 W.F.O. 6 13 2 11—16 6 Alcmaria Victrix 6 1 2 3 14—20 4 H.R.C. 6 1 2 8 8 -15 4 D.E.C. 7 12 4 10—14 4 T.O.G. 6 1 1 3 7-20 3 HELDER II—Z.V.V. II 4—0. Z.V.V.'s eerste nederlaag. Het was in dit seizoen voor het eerst dat we de reserves van Helder aan het werk za gen. Een kennismaking, die ons hard is mee gevallen; want we hebben een team aan het werk gezien, dat in vele onderdeelen van het spel op ons een zeer goeden indruk heeft ge maakt. Bovenal onderscheidden de spelers zich wel hierdoor dat allen zich met groote geest drift van hun taak kweten, bijzonder veel elan demonstreerden en een groote dosi9 uithou dingsvermogen bezaten; met veel hardnekkig heid speelden, spelers die van geen opgeven wisten, voihlelden en toch ondanks dat alles zich niet lieten verleiden tot onbekookte dingen.- Er lag lijn in hetgene wat gedaan werd; natuurlijk werden er ook fouten begaan, maar het geheel kenmerkte zich ver boven datgene wat ander9 in deze klasse wordt te zien ge geven. Helder 2 dn dezen vorm heeft zeer zeker allen voldoening gegeven; het geheele elftal heeft door haar zeer pittig en' goed spel de zege eerlijk verdiend. Al was het alleen maar door het vertoonde in de 2e helft die met een 1o voorsprong inging, waarna men dus wind tegen kreeg. Een woord van hulde voor dergelijk spel is hier zeker wel op zijn plaats. Om even over half drie nam het spel een aanvang en had' H. den stevigen wind in den rug. Reeds de eerste aamval had succes toen Smit met een magnifiek schot de score opende. Een tegenaanval levert een corner op het H- doel op; de Zaandammers die het spel goed open houden, weten een kort overwicht te bewerkstelligen, wat de witte verdediging even aan het wankelen brengt; v. d. Wal laat den bal leelijk glippen, maar de Z-apeler weet de kans niet te benutten. Daarna verdwijnt de bal over de lat. Spoedig is het spel weer ver plaatst; Veen is razend-snel en weet herhaal delijk zijn bewakers met gemak te passeeren, maar zijn voor het meerendeel zuivere voor zetten leverden niet het gewenschte resultaat op; Smit kopt een keer net over de lat en de zelfde speler schiet uit een voorzet van den rechtsbuiten 'den bal ineens in, maar weer niets. H.'s rechtervleugel i9 in voortdurende actie, maar ondanks uitstekend spel weten de gasten, die heusch niet over geluk te klagen hadden, hun doel verder schoon te houden. Ten slotte zien we een meer verdeeld spel, want ZW laat zien er toch ook wel wat van te kennen. Hun aanvallen zijn. lang niet zon der gevaar, maar het witte backstel hoewel soms met de uiterste krachtsinspanning weet deze snel uitgevoerde attaques nogal eens te breken en bovendien blijkt de keeper zijn plaats tem volle waard te zijn. Z. past thans dc buitensr>clval met groot succes toe, want heel veel werden hierdoor aanvallen van H. genekt, wal voor èen oogenblik wat ont moedigend werkte. Na 27 min. spelen werd Smit in het beruchte gebied gehaakt, maar de penalty werd door den middenvoor recht op den keeper gericht, die den bal corner sloeg. Weer heeft Helder een sterk overwicht ge kregen, maar het „zit" nnet mee en trouwens, de Z.-keeper doet voor zijn collega niets on der. Ook de Zaandammers hebben geen geluk als kort voor de rust de bal rakelings langs de paal geschoten werd. Als het pauzeeren is, leidt Helder nog steeds met 1o. De vooruitzichten zijn weinig hoopvol, want thans moet tegen den wind in gespeeld worden. De eerste aanvallen zijn voor de blauwzwar ten, drie door te slordige afwerking geen suc ces brengen. Maar aangevoerd door Helder's hope herkrijgen de witten spoedig weer het initiatief en ontstaan onmiddellijk een paar mooie kansen cm de score te vergrooten. Maar zoowel Wieringa als Veen falen een paar keer hopeloos met hun schot; opbrengen en voorzetten gaat hun echter veel beter af. De ploeg "begint steeds vuriger te spelen, de ver dediging zit er geweldig op; wat de gasten ook probeeren en hoe zij ook werken, steeds ko men H.s vleugelspelers gevaarlijk opzetten en punten moeten er komen! 22 min. was de 2e helft oud, toen Smit na een goede pas9 van Wieringa den stand op 2o bracht. Veen ko gelt na een snelle rush over de lat. Z. ver knoeit een kans na een snelle doorbraak. Een kwartier na het 2e doelpunt komt het 3e. Z. brengt een wijziging an de opstelling, maar niets mag baten; Agema c.'s. zijn bijna niet te passeeren en achter hen werken de backs voor vier, terwijl de keeper geen moment zijn kalmte verliest. Het meest blijft het dan ook spannen voor de Z.-veste, tallooze kansen ontstaan nog. Men doet wat men kan van den kant der Z.-ers om aan den druk te ontkomen, maar zelden gelukt dat. Eén minuut voor het einde scoort Helder den mooisten goal van de match, toen Smit den bal uit een hoogen voor zet van Wieringa ineens hard en onhoudbaar inkogelde. Met een ongedachte 4o overwin ning kwam het erinde van dezen zeer vurigeo en spannenden kamp. ZVV viel voor rust meer op dan daarna; wellicht dat zij zich door het zeer robuste spel der tegenpartij hebben laten overrompelen. Want in deze periode waren hun aanvallen voor het meerendeel lang zoo gevaarlijk niet meer. Wellicht sprak ontmoediging ook een woordje mee. Helder 2 heeft nu 8 punten uit 7 wedstrijden. Zondag a.s. komt ZRC 2 op bezoek. 'Dan re vanche withemden? TEXEL 1—H.R.C. 3. Den Burg. Dat de belangstelling groot was voor den competitiewedstrijd Texel 1HRC 3 bleek Zondag wel uit het feit, dat zich ondanks het zeer ongunstige uur, waarop tengevolge van de winterdienstregeling bij T.E.S.O. deze match moest plaats hebben een vrij talrijk publiek langs de lijnen had opgesteld toen scheidsrechter Dol de captains der beide elf tallen bij zich riep voor den toss, die door Texel werd gewonnen. Dc thuisclub koos hat eerste gedeelte van den wedstrijd voor den sterken wind te spelen. De elftallen stelden zich als volgt op: Texel 1. Wijnveld Jo. Ran Aandré Ran Ka Gielis R. Ran De Graaf Nellestein Jn. Gielris Winter N. Ran. Liotard De Boer v. Dam v. Dam De Graaf Moy Oort Kok Dicdenhoven Augustein v. Til H.R.C. 3 Van Ausaum. Direct na 't sein van aanvang gelukt het de Texelsche voorhoede, de H.R.C.'ers den bal te ontnemen en door den feilen wind geholpen deed Texel den eersten aanval; de verdediging van HRC bleek echter niet ge makkelijk te passeeren, vooral Augustein en dc keeper verrichtten in de verdediging uitste kend werk. Uitstekend gesteund echter door d'e middenlinie en niet minder door den wind, kwam de Texelsche voorhoede voortdurend weder opzetten en nog slechts enkele minu- nen was de wedstrijd oud toen R. Ran op vrij grooten afstand een keihard schot op het HRC-docl inzond; door van Aussum werd echter deze buitengewoon moeilijke bal uitne mend verwerkt. Eenigen tijd bood nu de wed strijd een vrij eentonig beeld; de HRC-spelers hadden zich voor 't grootste gedeelte in de nabijheid van hun doel teruggetrokken en de Texelsche voorhoede deed aanval op aanval, die echter alle op een hechte verdediging strandden of door slecht schieten naast en over gingen. Bij een dezer aanvallen bewerkte een der HRC-spelers op den rand van het strafschopgebied den bal met de hand. Dol kende hiervoor een strafschop toe. Winter plaatste zich achter den bal; de HRC-spelers meenden dat hij aan Nic. Ran zou overgeven, doch hij schoot zeer zuiver op 't doel en over de hoofden van een zestal HRC'ers verdween de bal in den linkerbovenhoek. Dit onver wachte doelpunt verwekte een luid applaus van het publiek (1o). HRC trapte daarna weder af, doch R. Ran wa9 er direct weder bij om zijn voorhoede aan 't werk te zetten. Winter en N. Ran genoten nu een uitstekende bewaking, doch gaven uit nemend spel te zien; minder goed werd op de bedde vleugels gespeeld. Liotard verknoeide zeer veel door onzuiver schieten en slecht voorzetten, terwijl Neliestein verschillende ballen in plaats van voor te zetten, hoog over 't doel schoot. Door Nic. Ran zagen wij nog (voor den HRC-keeper zeer gevaarlijk) ge heel verkeerd om staande, een hard schot op 't doel lossen. Van Ousum wist echter ook de zen onmogeJijken bal te stoppen. Het aantal corners, dat op het doel der gasten moest worden genomen was buitengewoon groot in het eer9te gedeelte van de match; vele lever den niets op, doch nriet lang voor de pauze nam Liotard een corner, die gevaarlijk voor het doel bleef zweven en ten slotte door Jji. Gielis in 't doel werd geloopen (2o). HRC protesteerde heftig over het toekennen van dit doelpunt; Dol had echter geen spelovertreding kunnen constateeren. De doorbraken van HRC bleven gedurende de eerste helft van 't spel tot de zeldzaamhe den behooren; doordat dc backs van Texel veelal gevaarlijk opdrongen, waren echter deze HRC-doorbraken vrij gevaarlijk. Ze leverden echter geen enkel doelpunt op, zoo dat, toen de scheidsrechter half-time aankon digde Texel mog met 2o voorstond. In de ru9t waren de meeningen over den uitslag dezer match zeer verdeeld; wij gaven HRC, nu de gasten het voordeel van den ster ken wind kregen, een goede kans. Dit kwam echter anders uit; 't bleek althans dat de HRC'ers 't beste spel in de eerste helft bij de verdediging hadden te zien gegeven. De mid- denlinie en de verdediging hielden, hoewel met eenige inspanning, de HRC-voorhoede geheel in bedwang; terwijl de Texelsche voor hoede tientallen malen doorbrak en zelfs tegen dén wind maakte het HRC-doel meer moei lijke oogenblikken door 'dan de Texelsche goal. Aanvankelijk was Wijmveld, de nteuwc keeper, lang niet vast dn het doel (gelukkig voor h .m dat André Ran bijna niet te passeeren was) toen hij echter wat meer werk kreeg, werd zijn spel steeds beter. Voortdurend kwam nu meer op den voorgrond dat HRC J (dat zulk een goede kans op het kampioenschap had) aan dit Texelsche elftal zijn meerdere had gevon den en dat onze bewering in dit blad van j.1. Zaterdag, dat ons elftal tegen een sterk team met succes kan spelen, zeer juist was gezien. In de laatste minuten-kon men bij Texelsche spelers eenige vermoeienis waarnemen, waar door HRC enkele corners wist te forceeren, die echter niets opleverden. Bij een aanval op het doel der gasten zagen wij Winter nog een bal rakelings over den bovenlat jagen. Minuut op minuut verstreek, doch ook met het voordeel van den stormwind mee konden de gasten geen tegenpunt maken. Toen de scheidsrechter het •einde van den wedstrijd aankondigde had Texel, zeer verdiend, deze match met o ge wonnen. Hoewel het geheele Texelsche elftal in dezen wedstrijd uitstekend spel heeft gegeven, is deze overwinning voor het grootste ge deelte aan de middenlinie te danken; niet alleen kregen wij goed spel te zien van A. Ran, doch ook De Graaf en Ko. Gielis steunden voortreffelijk de voorlinie en vooral in de tweede helft de verdediging. In de C-klasse hebben deze beide elftallen nu een gelijk aantal punten behaald, doordat Texel nog geen enkelen wedstrijd heeft ver loren, komt dit elftal boven HRC 3 te staan. Sparta-nieuws. Schagen. Sparta speelde Zondag een 3-tal wedstrijden met meer en minder succes. Sparta 1 kwam uit tegen Succes 1 en won met 41: Sparta 2 speelde tegen BKC-combinatie en won met 43. Het 3e elftal leed een 150 nederlaag tegen Petten. Wij willen hier nog wel mededeelen, dat Petten een uitstekend spel speelde. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag J.1. kwam Schagen 1 op bezoek om Succes I partij te geven. Om ruim 2 uur blaast scheidsrechter Kooistra de elftallen in het veld. Het terrein is vrij goed bespeelbaar. Schagen wint den toss en de Succes-midvoor brengt den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor Succes, welke geleid worden door links; enkele gevaarlijke momenten ontstaan hierdoor. Schagen zit intus- schen ook niet stil en ook het Succes-doel komt in gevaar. Dan gaat de S.-linkervleugel cr van door en het is de Succes-linksbuiten, welke met een mooi schot zijn club de leiding bezorgt. Even later schiet de zelfde speler weer keihard ln, doch de Sch.-keeper weet den bal weg tc stompen, doch wordt weer Ingeschoten en verdwijnt dan achter het doel. Dan gaat de Sch.-midvoor. welke is door gebroken, aleen op het S.-doel af, doch vlak voor het doel stuit de bal in een plasje water en blijft daar liggen. Even later schiet de Sch.-rechtsblnnen bij een schermutseling den bal ln het doel. doch de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op en neer. Uit een aanval op het S.-doel weet de Sch echtsblnnen. welke echter buitenspel stond, gelijk te maken. 11. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee, welke Schagen blijkbaar heeft goed gedaan, .komen zij dadelijk opzetten en al spoedig weet de middenvoor uit een voorzet van rechts Ineens in te schieten, hetwelk den S.-keeper blijkbaar ver rast, want hij valt nog wel uit, doch ls te laat. Schagen leidt met 21. Uit een aanval van S. schiet de S.-rechtsbuiten den bal hoog in het doel. De bal ls de doellijn gepasseerd doch springt op onbegrijpelijke wijze weer uit het doel terug. De scheidsrechter staat te ver af, om dit te kunnen constateeren en laat'natuurlijk gewoon doorspelen, Het Sch.-doel ontkomt enkele malen dan ook aan een doorboring. Als de S.-keeper eenmaal ls uit- geloopen is een Sch.-speler eerder bij den bal en wipt dezen over den keeper heen in het doel. De stand is dan 31 voor Scbagen. Weer heeft S. geen geluk als de linksbuiten heeft ingeschoten: de keeper mist, de S.-midvoor .1 H»n bal inschieten, doch een been van de Sch.-bacx brengt redding. Het is Sch. weer. welke bij 'n aanval den S.keeper voor de 4e maal het nakijken geeft. 41. S. doet nog enkele wanhopige pogingen om nog een doel punt te maken, doch het wil niet lukken en spoe dig komt het einde en heeft Sch. verdiend ge wonnen, hoewel zij met dezen uitslag best tevre den kan zijn: een 43 uitslag was hier zeker be ter op zijn plaats geweest. Succes 4 ging op bezoek naar BKC In Anna Paulowna. Aldaar aangekomen, was alles present, behalve scheidsrechter Ausum, welke maar op zich Het wachten zoodat Succes 4 een vergeefsche reis maakte. Er werd maar besloten om een vriend schappelijk partijtje te spelen, hetgeen S. wist te winnen met 41. Visscherljberichten. November: Aangebracht door korders: 1843 tongen. p.st. 0.65—0.38 2340 kleine tongen 0.130.07 2 tarbotten 7.507.00 33 kisten schol I, p. k. 9.0O—7.00 48 kisten schol II 3.701.70 19 kisten schar M 2.251.60 10 November: Aangebracht door garnalenvisschers: 3484 kg gekookte garnalen p. kg f 0.410.27 CompetitieBtand 3e klasse (Bijgewerkt tot en met A (K. N. V. B. 9 November.) Kinheim 8 6 1 1 42—21 13 K.V.V. 6 6 0 0 20—6 12 Helder 6 5 0 1 20—32 10 Oosterpark 6 3 2 1 21-16 8 Watergr. m. 7 2 2 3 17—17 6 Oranje-Zwart 6 1 1 4 17-19 3 Hortus 6 1 1 4 15-17 8 De Meteoor 6 1 1 4 11—19 3 D.S.V. 3 1 0 2 6-14 2 Amstei 6 0 0 6 11—40 0 KORFBALWEDSTRIJD. Zondag speelden de Korfbalclubs van Den Burg en De Koog op een terrein nabij de Koog een wedstrijd, welke door de club van Den Burg ge wonnen werd met 40. Voor en na de rust wer den 2 punten behaald. Per autobus is de club van Den Burg van en naar d<* Koog gereden. Zondag 23 November zullen de belde clubs weer tegen elkaar spelen, dan komt de club van De Koog naar Den Burg. Anna Paulowna. DUI VENTENTOONSTELLING. De postduivenvereniging .Altijd Verder" hield Zaterdag en Zondag j.1. een tentoonstelling in dc Bij een paar wedstrijden, die in het af geloopen zaal van den heer P. Swaerts. seizoen onoder buitengewoon slechte weersomstan digheden gehouden werden, zijn heel wat duiven van de leden der vereeniging gesneuveld. Daar door was het aantal inzendingen niet zoo heel groot. Aan de tentoonstelling, die veel publiek trok. was een keuring verbonden, waarvan we den uit slag hieronder laten volgen. Klasse Oude doffer. Blauwe kras: le prijs. Ge- brs. van Steyn. I Klasse Jonge doffer: el en 2e prijs. R. Geerings, (tevens schoonste over het geheel). Klasse Donkere doffer, oude: le prijs L. Hooger- wlng. Klasse: Blauwe band, oude doffer: le pr. Jb. Cor- nelissen, 2e pr. N. Spigt, 3e N. Vrone. Klasse Rood. le pr. W. Blauboer.^ De prijzen bestonden uit medaille s, welke door verschillende personen beschikbaar waren gesteld. Haven van Nieuwediep. 8 Nov. 1930. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". A-angckomen Eng. kabellegger „Monarch" uit de Noordree, als bijlegger. 10 Nov. 1930. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Leeuwarden". Dc Eng. kabellcgger „Monarch" is weer naar ree vertrokken. Burgerlijke Stand van Den Helder van 8 tot en met 10 October 1930. ONDERTROUWD H. J. Souer en J. H. Metyer. BEVALLEN Ch. Tichelman-Gobius, z. G. Bnkker-Geurs, d. J. W. Krijgsman- Jonker, d. OVERLEDEN: D. Bakker, 4 dagen. E. Stiekema-Zym, 87 jaar. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologisohe Instituut te de Bilt. Hoogste 6tand 779.7 te Valentia. Laagste stand 736.1 the Vardö. Verwachting: Krachtige, later afnemende N.W. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvanke lijk nog enkele regen- of hagelbuien en iets kouder. Marktberichten ALKMAAR, 10 Nov. 1930. Aanvoer cn prijzen waren als volgt: 62 vette koelen f 270390, handel matig: 5 vette kalveren f 50100: vette kalveren per kg f 11.50; 27 nuchtere kalv. (slacht) f 1238; 539 'vette, var kens per kg 4854 cent ea zouters 52 cent per kg. Handel matig. AMSTERDAM, Veemarkt, 10 Nov. 1930. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 550 vette koeien, lc kw. f 1.101.16; 2e kw. 0.961.04 en 3e kw. f 0.800.92: mindere soorten f 0.700.78 per kg slachtgewlcht: 70 melk- en kalfkocien f 280 380: 4 vette kalveren, 2c kw. 8894 cent en 3e kw. 76—86 cent per kg levend gewicht: 42 nuchtere kalveren f 1420; 122 schapen f 36 40: 830 varkens (vlceschvarkens) 6465 cent: zware varkens 61—63 cent: vette varkens 5860 cent per kg slachtgewlcht; 77 paarden f 120230. Aangevoerd 21617 eieren: 5862 kg f 99-90, 62—66 kg f 9.40—10.00: kleine eieren f 5.80— 8.60: eendcleren f 5.806.10. BROEK OP LANGENDIJK 10 Nov. 2700 bloemkool le s. (Le Cerf) f 6—9.60 per 100; bloemkool (reuze) f 13.8012.40 per 100: bloemkool 2e s. f 2.103.10 per 100: 5000 kg peen f 1.502.50: 32200 kg roede kool le soort f 1.404.90: 21500 kg gele kool le soort f 1.30 3.60: 1000 kg witte kool (Decnschc) f 0.60—2.50: 9500 kg uien f 2.803.40: grove uien f 33.20; drielingen f 0.901.20, 900 kg bleten f 2.30, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Nov. Schotsche muizen 3.103.70, duken 2.20, drielingen 4.60—4.70, uien 2.302.60, drie lingen 1, grove 2.80—<3.10, peen 1.80 2.10, roodc kool 3.50—4.30, witte kool 0.90, gele kool 1.402.10, D. witte kool 1.90 2.10, alles per 100 kg. TEXEL, 10 Nov. 1930. 1 paard: 5 koelen f 250350, 5 pinken. 7 kal veren f 75110. 5 nuchtere kalveren f 1220. 4 schapen, 17 lammeren. 40 biggen f 1420; 15 korven kippen f 0.701.10. PURMEREXD, 11 November. Kaas totaal 23 stapels. 9 stapels boerenkaas per 100 kg. 41, 14 stapels fabriekskaas per 100 kg. 40. 1124 kg. boter per kg. 1.301.80. Koeien totaal 661 stuks. 450 vette koeien per kg. 11.14, han del matig; 81 geldekoeien per stuk 190 —280, handel matig; 20 melkkoeien per stuk 250—390, handel matig; 10 stieren per kg. 0.75—0.90, handel matig; 37 paarden per stuk 100200, handel stug; 11 vette kalveren per kg. 1.101.46, handel matig; 151 nuchtere kalveren v. I d. slacht per stuk 1340, handel matig; 31 nuchtere kalveren v. d. fok per stuk 12—26, handel matig: 160 vette varkens v. d. zouterij per kg. 0.600.51, handel matig; 282 vette varkens v. d. slacht per kg. 0.50—0.64, handel matig; 89 magere varkens per stuk 1738, handel matig; 238 biggen per stuk 14—21, handel stug; 745 schapen per stuk 3445, handel matig; 84 bokken per stuk 819, han del matig. Kipeieren per 100 stuks f 8.5010; eendeieren per 100 stuks 8.25; piepkui kens per stuk 0.50—3; 249 ganzen per stuk 56.75.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8