Vulpenhouders v. WILLIGEN, WESTSTRAAT tegenop, ziet u, enne ik heb zoo'n laat van de zenewe, van die stoel en van de tan gen. O, ik vind het toch zoo griezelig, 'k Wou maar dat het alvast gebeurd was". „Kom, kom", moedigt de meneer aan, ,,'t is niks erg, u voelt er niks van". „Is 't heusch waar meneer, zou je der niks van voelen". „Wel nee", zegt een andere juffrouw, die tot nog toe stil had zitten luisteren. „Een vriendinnetje van een dochtertje van m'n buurvrouw, heb de vorige week d'r heele bovengebit laten trekken. Wat ik u zeg, twee tanden zijn er blijven zit ten. 't Is zonde, 't is nog maar een meissie van acht jaar. Maar pijn heb ze beslist niet gehad. Dat zei mijn buurvrouw". „En wa9 dat ook bij dezen dokter?" „Nee, dat was bij De deur van dedoktersspreekkamer gaat open. „Ja, wie?" Een slachtoffer verdwijnt, de deur wordt gesloten. „Hoeveel zijn der nou nog voor me?" „U nog en u nog en dan ik. Hè, ik wor toch zoo akelig. Ik denk maar dat ik weg ga. Nou en ik laat er beslist niet meer trekke dan twee, hoor. Die derde die moet maar blijve zitten. Is het een aardi ge man, de dokter?" „O ja, hoor, en zoo kalm, net of-ie niet weet wat zenewe benne", voegt zich een nieuw binnengekomen patiënte in het ge sprek. Weer gaat de deur open en de meneer, de trooster van de juffrouw, verdwijnt in de geheimzinnige spreekkamer. „Hè, hoe dichter het bij komt, hoe ake liger ik word. Heb u hier wel eens tan- de of kieze laten trekken, juffrouw?" „Ja, hoor en heelegaar geen pijn". „Is 't waar, hè, gelukkig". „Ja, wie?" De dokter verschijnt in de deuropening en de juffrouw met de gele jumper gaat bleek en beverig naar bin nen. ,,'t Is gek", zegt een juffrouw die haar begeleidde, „ze ziet er toch zoo verschrik kelijk tegenop en ze heb toch al heel wat gehad, hoor. Vorig jaar nog een erge operatie in d'r keel. Ze had van die puissies, ach, hoe heeten ze nou toch ook weer. Ik kan der altijd wel opkomme en nou weet ik het toch niet." „Kroep soms?" vraagt een juffrouw, met medische ervaringen. „Neeë,.nou ik weet het niet meer, maar 't was gevaarlijk en de nieuwste in strumenten werden ervoor gebruikt en ze werd ervoor weggemaakt omdat het zoo akelig was. En nou ziet ze hier zoo tegenop." Weer gaat de deur open en met nog wat verschrikte oogen komt de juffrouw terug. „Nou, en?...." „Hij wil ze alle drie trekke, maar 'tis een erg aardige man, hoor. Zoo kalm, hè." „Ja, wie?" 't is onze beurt, de deur valt dicht.... Langs de straat. DE HOED, DE DUCDALF EN DE PUTHAAK Alsmede de Krlmper. Dat laatste woord, ik beken het eer lijk, is niet van mezelf: ik heb het eerlijk gegapt van Robinson uit de Heidersche Courant. Het schijnt, als ik het goed heb begrepen, een soort van wind. te zijn. Ik bedoel er althans de wind mee. En wal den hoed betreft, sinds ik zelf in de noodzakelijkheid verkeer voor een soliede en kou-werende hoofdbedekking te moe ten zorgen, en dientengevolge étalages van hoeden bestudeer, weet ik, dat met de aanschaffing van zoo'n kleedingstuk een klein vermogen, althans een burger mansinkomen, gemoeid is. Tenminste, als je behoorlijk voor den dag wilt komen, en ik veronderstel, dat mijn lezer dat van mij veronderstelt. Blijven over de ducdalf en de puthaak. Het begrip ducdalf valt te omschrijven als een piramidevormig paalwerk om schepen te meren. Maar de ducdalf in kwestie diende om den hoed voor ver drinken te vrijwaren. De situatie was namelijk de volgende: De hoed, eigen dom van een meneer, was door den krimper (zie boven) te pakken genomen. De eigenaar des hoeds was blijven staan, maar het kleedingstuk zelf was gaan vliegen, of waaien, of hoe men het om schrijven wil. Het was, zooals een be hoorlijken hoed past, in het water te rechtgekomen een modderplas had in ca su niet kunnen dienen en ver keerde thans in zinkenden toestand. Ge zellig lag het voorwerp te deinen op de zacht-kabbelende golven van het water. Ik wil hier tusschen haakjes opmerken, dat het begrip „gezellig" dient te wor den opgevat van het standpunt uit van den buitenstaander, omdat voor den eige naar de hoed een waarde vertegenwoor digde van, laten we zeggen, twaalf gul den. Maar dat is tenslotte met alles zoo: het hangt af van welk standpunt men een zaak beschouwt. Zacht-kabbelend lag het voorwerp, voor zoover het nog boven water uitstak en dat werd met de minuut minder te deinen op de woest-bewogen baren, en slechts de aanwezigheid van een ducdalf kon het voor den verdrinkingsdood be schermen. Die ducdalf beschermde en behoedde het; die zorgde voor een „op- pertje" (ik kan óók wel in zeemanster men schrijven als ik wil), en die schraag de en steunde den zinkenden hoed. En velen stonden met leedvermaak, helaas! naar het proces van ondergang te zien èn wachtten in spanning het langzaam nader komende oogenblik af. Maar daar was, ha! de puthaak. De put haak, ergens in de buurt bij een brug wachter opgeschommeld en gereedgehou- den om, zoodra wind en water gunstig waren cn den hoed binnen bereik ge bracht zouden hebben, hem omhoog te halen. Daar was de puthaak, in de tril-, lende hand gehouden, en met enthousi asme door de omstanders begroet Hoe voelt men zich, als daar, aan een puthaak, een druipnatte hoed uit het water wordt opgehaald, en men die fat soenshalve nette menschen loopen nu eenmaal niet blootshoofds op moet zet ten? Zal de griezeligheid van het klets natte en kleffe vilt, het afdruipen van groezelig-vies grachtenwater langs pas geschoren wangen, opwegen tegen de blijdschap gevrijwaard te zijn van het koopen van een nieuwen en mogelijk duurderen hoed?... Philosofische vraag voorwaar, waarvan de beantwoording aan heeren philosofen zij overgelaten. Is op deze vraag van toepassing de Kritik der reinen Vernunft? Intusschen, de pogingen om den hoed te bemeesteren, hadden voorloopig geen succes. Steeds dreef de wind hem ver der, steeds zoog het water zich vaster in het vilt, steeds verdween meer van rand en bol onder water. Hoe lang nog. hoe lang?Maar, zooals Robinson beschreef in zijn bespiegeling over den Krimper, zoo geschiedde hier: de krimper maakte plaats voor ruimenden wind, de hoed kreeg een duwtje in de goede richting, de puthaak werd over de leuning van de brug gelegd, de halzen van de omstan ders strekten en rekten zich... Welk een oogenblik! Dan: de haak gaat te water, scharmnait en slaat en zoekt en wurmt aldaar, krijgt den hoed te pakken, komt er ondér voorzichtig, voorzichtig! Met beleid en kalmte, zoonis je met een vrouw moet om gaan, zoo moet je ook een half verdron ken hoed behandelen. Het lukt één keer, het mislukt, het lukt weer, dan schiet de hoed er weder af, je houdt vol, tweemaal, driemaal, vijfmaaldan eindelijk, zit-ie d'r op. halen nu, halen, voorzichtig en behoedzaam'. En onder een hoeratje van de wachtende menigte wordt het klee- dipgstuk uit het water gehaald en met den puthaak netjes op den wal gedepo neerd. Keurig netjes, aan één kant slechts een beetje uitgescheurd, en vrijwel precies in het midden, zat het gat, dat de puthaak bij de herhaalde pogingen om beet te krijgen, in den hoed had aangebracht. Callantsoog. VOOR HET REDDINGSMONUMENT. Door het comité dat hier gevormd was voor het inzamelen van gelden voor het op te richten monument voor het Red dingswezen te Den Helder, is ingezameld een bedrag van 111.20. Dit bedrag bij eengebracht door een gemeente van pl.m. 1000 zielen, mag zeker niet klein genoemd worden. Wordt over het geheele land met zooveel animo geteekend, dan kan het be- noodigd bedrag wel eenige keeren over schreden worden. Breezand. BLOEMBOLLEN VEIL IN G TE BREEZAND. Uitslag van gehouden gladiolen en plantgoed veiling op Dinsdag 11 Nov., 's morgens half elf. Leverbaar. Dvt. Murillo z9 0.85 Dwt. Rev. Ewbank z 9 0.30 Dwt. Prinses Elisabeth z9 0.60 Gladiolen: Procerpine 12 op 0.50 M 10—12 0.18 Bleriot 14 op 0.90 12 op 0.70 White Giant 14 op 1.70 14 op 0.80 Plantgoed. Enkele vroege tulpen. Prins van Oostenrijk z 68 25 p. H.L. Koningin der Nederlanden 11 Verboom 12 Gouden Kroon 14 Dubbele vroege tulpen. Murillo 19 p. HX. Theeroos z 58 11 Emperator Rubr. 20 Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow f lOp.HX. Triton 18 Darwin tulpen: Bartigon f 89 p. HX. Will. Copland *7^9 20 Sieraad van Flora 12 Breerder tulpen: Panorama 22 p. HX. Dinsdag 25 November weer veiling. Wieringen. Bij Kon. Besl. is onze vroegere Doops gezinde predikant, ds. M. Onnes Mz., thans te Zutphen, benoemd tot reserve- veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. EEN MANNENZANGVEREENIGING. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om zoo mogelijk een mannenkoor op te richten. Gegadigden kunnen zich opgeven bij den heer Hoogvorst, te Hip- polytushoef. UITVOERINGEN „HARMONIE". Naar wij vernemen zijn de uitvoeringen van de muziekvereeniging „Harmonie" voor hare kunstlievende leden bepaald op Zaterdag 22 en Zondag 23 Nov. a.s. in „Conoordia" te Hippolytushoef. NIEUWBOUW. Door den aannemer, den heer W. Her mans, zal aan de Beltstraat, voor reke ning van den heer N. de Haan een burger woonhuis worden gebouwd. hefboom-systeem met gegarandeerd 14 karaats gouden pen Prince - zelfvuller, gouden pen! 1.25 Safety - met gouden pen 11.90 Normaal - zwart, gouden pen f 2.60 Kort dik model, gouden pen f 3.00 Bruin, heeren, gouden pen f 3.60 Biuin, mottled, gouden pen f 5.50 GOEOKOOPE VULPEN zelfvuller met roest vrije, stalen pen 65 ct IEDERE PEN MET GARANTIE 8INTE MAARTEN. J.l. Dinsdag werd allcrwege op ons schiereiland door de jeugd het St. Maar tensfeest gevierd. Het stormachtige weer deed hier echter veel afbreuk aan en menige lampion ging in brand. Zingen de trok de jeugd met allerlei lampions van huis tot huis, totdat van tijd tot tijd een regenbui ze van straat deed vluchten. DIPHTHERIE. In de afgeloopen week zijn weer 8 ge vallen van diphtberie geconstateerd, waar van 2 te Westerland en 1 te Hippolytus hoef. ZUïDERZEE-STEUNWET. De Generale Commissie Zuiderzeesteun- wet heeft- aan M. Baajs, te Westerklief, een tegemoetkoming toegekend in de kos ten van verdere opleiding van zijn zoon tot smid-bankwerker. ONDERWIJS. De onderwijzeres mej. C. Roskam en de onderwijzers J. Boon en C. H. W. van Ros- sum du Chattel hebben hun benoemingen bij het openbaar -onderwijs alhier aange nomen. De onderwijzeres mej. S. van der Meer te Midsland (Terschelling) heeft haar benoeming niet aangenomen wegens het verkrijgen van een betrekking elders. UITBREIDING VAN BEDRIJF. Naar wij vernemen, heeft de firma KI. HaLfweeg en Zoon, te De Haukes, den verbouw van zijn broodbakkerij aldaar op gedragen aan den aannemer, den heer P. Doves Jbz. te Westerland. De bakkerij zal worden voorzien van een nieuw systeem heete luohtóven, waarvan de bouw is op gedragen aan de firma P. Smidt te Am sterdam. DRUK BEZOEK De cultiveering van den Wieringer- meerpolder trekt te De Haukes veel be langstelling. Maandag j.L waren er 12 autobussen met belangstellenden, die van af den wal het werk gadeslaan en welke soms ook den meerpolder intrekken, om de te veld staande rogge, die reeds prach tig uitkomt, te bezichtigen. ST. NICOLAASFEEST. In het M.U.Z.-gebouw hebben jX Maandagavond de resp. onderwijzers van de scholen te Den Oever en Oosterland een vergadering gehouden; o.m. werd ge sproken over het organiseeren van een St. Nicolaasfeestavond in het Ontspan- ningslocaal, alhier. EEN ONGELUK Op het werk aan den afsluitdijk .ge raakte een steenzetter, wonende in een 'der keten, met zijn pols bekneld tusschen zware steenen, met gevolg dat zijn pols brak en hij de hand bezeerde. Direct werd een noodverband gelegd, waarop de man naar den vosten wal vervoerd wer om zich onder geneeskundige behandeling te stellen. BURGERLIJKE STAND OVER OCTOBER 1930; GEBOREN: Annie, d. v. P. Rotgans en A. Smid; Dieuwertje, d. v. Jb. Bais en C. D. de Wit; Jan, z. v. W. Verhoef en G. Drinkwaard; Jacob, z. v. A. Tieks en A. Kuiper; Sietze, z. v. A. W. Berkhout en M. van der Zee; Arina Klasina, d. v. M. Glim en M. Loojj; Jacob Jan, z. v. Jb. Lont en N. Dekker; Cornelia Pieternella, d. v. J. W. Brouwer en J. J. Theunisse; Wolter, z. v. W. Fokkema en G. van Ewijk; Johannes, z. A. F. van de Griend en N. Broers; Jan tien, d. v. A. Kuik en H. A. Bölts; Dirk, z. v. M. Lont en M. de Haan. OVERLEDEN: W. de Neu, 4 weken, d. v. D. P. de Neu en A. Brouwer; A. de Vries, 55 j., d. v. P. de Vries en P. Heij- blok. ONDERTROUWD: A. Kuik en H. A. Bölts; L. van den Berg en K. van Kals- beek; S. Smit en M. Baijs; K. Swaneveld en L. Adam. GETROUWD: C. van der SI ikke en M. N. Blom; C. Veling en A. van Oudenaar de; A. Kuik en H. A. Bölts; L. van den Berg en K. van Kalsbeek. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER OCTOBER. Ingekomen: H. J. Oosterbeek en ge zin, van Groningen; Mw. R. Steinjnatz de Jong, van Westdongeradeel; Mw. H. J. Voerman, van Ermelo; Mw. A. Speck- mann, van Weststellingwerf; N. Tuinman en gezin, van Anna Paulowna; Mw. R. LontBogaard, van Harlingen; F. A. de Greef, van Ossendrecht; J. Verfaille en gezin, van Amsterdam; J. J. Koopman, van Baerle-Hcrtog; C. Tuinman, van Haarlem; W. Schuiling en gezin, van Ben- nebroek; L. Theunisse en gezin, van Won- seradeel; Mw. T. J. Kieft, van Alkmaar; F. de Boer, van Den Helder; A. Jongman, van Den Helder; Mw. M. Hanssens Pollet en gezin, van Muiden; G. Jager en gezin, van Wonseradeel; W. van Roeden en gezin, van Wonseradeel; A. W. Wes terhof en gezin, van Emmen; G. de Boer, van Terschelling; R. A. S. Hermus, van Klundert; J. Buntjer en gezin, van Bel- lingwolde; H. W. Sltzer en gezin, van Schiedam; P. van den Bosch en gezin, van Schiedam; H. Braams en gezin, van Vel- sen; Mw. E Holtz, van Brohl (D.I.); K. Swaneveld, van Dordrecht; J. Schoorl, van Bregen; A. M. de Haan en gezin, van Wonseradeel; Mw. H. Krause, van Duitschland; Mw. M. Hamelink—Melse, van Middelburg; J. M. Zegers, van Axel; J. Wolfert, van Axel; W. Boogaard, van Schoondijke; G. Eskinga, van Wonsera deel. Vertrokken: Mw. M. A. de Rooij naar Haskerland; Mw. M. G. Dekker naar Nieuwer-Amatel; J. A. Winter naar Den Helder; V. Bruinsma en gezin naar Me- demblik; P. Timmer naar Purmerend; P. van Houten en gezin naar Kollumerland; P. A. de Jong naar Den Helder; D. Smit naar Midwoud; J. J. de Vries en gezin naar Amsterdam; Mw. J. T. A. Kolff— Hageman naar 's-Gravenhage; Mw. F. SchepersWierenga naar Eramen; G. En gel naar Obdam; W. van der Wal en ge zin naar Medemblik; J. de Jonge naar Rottèrdam; K. Pluis naar Amsterdam; D. Lont en gezin naar Alkmaar; E. Kui per naar Winschoten; Mw. K. J..Duijvet- ter naar Hengelo; H. A. Perotti en gezin naar Harlingen; A. Klip naar Dordrecht; J. Langes naar Anna Paulowna; Th. Rij kers naar Den Helder; J. Brok naar Hei- nenoord; L. Bakker en gezin naar Slie- drecht. Texel. Judeschlld. SINTE MAARTEN. Dinsdagavond hoeft de dorpsjeugd op de gebruikelijke wijze Sint Maarten ge vierd. Met laanpions en uitgeholde bieten, verlicht met kaarsjes, trokken zij door het dorp onder het zingen van: Sinte, Sinte Maarten, De kalfjes hebben "staarten, enz. Door de geweldige regenouien, die af en toe neerplasten, trok de jeugd echter spoedig huiswaarts. Den Burg. EEN BESTELHUIS. Door vele ingezetenen van Den Burg, vooral door winkeliers is heel dikwijls geklaagd, over' de verzending van goe deren naar de andere dorpen op ons eiland. Niet dat er geen vrachtdiensten op deze dorpen bestonden, integendeel, er rijden naar alle plaatsen vrachtauto's, doch 't is zoo uiterst moeilijk de ondernemers van deze vrachtdiensten te treffen. Dikwijls moet men om een pakje te verzenden het geheele dorp rondloopen, om dan nog tot de ontdekking te komen dat de auto een andere kant langs gereden en reeds vertrokken was. Thans is aan dit ongerief een eind ge komen. Bij den heer F.Zegelinde Park straat alhier is het bestelhuis gevestigd, waar men de vrachtgoederen kan afgeven voor de vrachtrijders J. v. d. Kooij van Cockxdorp, T. Kikkert Oosterend en J. Bonne en zn. De Koog. VLAMMENDE JEUGD. Bovenstaand tooneelspel in 4 bedrij ven wordt a.s. Vrijdag gegeven in hotel „Texel" te Den Burg, 's avonds om 8 u. door de Vereenigde Schouwspelers Am sterdam, onder directie van Pierre Mols. Niettegenstaande den vrij hoogen en- treé, prijs 2.per persoon, verwachten we dat de opkomst groot zal zijn. VEE-AANVOER AAN DE MARKT. Volgens de verordening op den aan voer van vee naar de Markt te Den Burg, mag vanaf 16 November tot de eerste groote lammerenmarkt In Mei, de aan voer van vee uitsluitend geschieden op de markt 's Maandags van v.m. 9 tot 11 uur. PHILIPS-AV OND. Dank zij de bemoeiingen van de Alg. Texelsche Middenstandsvereeniging, zal op Maandag 17 Nov. a.s. in hotel „Texel" een lezing gegeven worden over het Phi lips' bedrijf. Ter verduidelijking zal een serie lichtbeelden vertoond worden. De toegangsprijs is gesteld op 15 cent. WEER EEN VIJF-EN-VIJFTIG JARIGE ECHTVEREENIGING. De heer en mej. P. H. ZijmZijm, wonende in de Gasthuisstraat alhier, hopen a.s. Maandag hun 55-jar'ge brui loft te vieren. De heer en mej. Zijm zijn beide buitengewoon flink en hebben nog geen enkel gebrek van den ouden dag. Het is een zeer kras echtpaar. SINTE-MAARTEN. Bovenstaande woorden op een lang zame lijzerige wijze gezongen, zijn hier als 't ware een schrik voorde huisvrou wen op den Hen November. De jeugd gelieft op dezen dag met lampions door de straten van ons dorp te gaan en zingt daarbij dit lied, in ver wachting van 't krijgen van een cent. Niettegenstaande 't zeer ongunstige weer, liepen Dinsdagavond weer honder den kinderen met lampions langs de huizen het Sinte Maarten liedje te zingen, 't Groot aantal is oorzaak dat vele be woners van z.g. „stille huizen" op dien avond hun deuren sluiten, doch op de winkels, die niet kunnen sluiten, wordt als 't ware een stormloop g. daan. 'tis jammer,dat een aardig oud gebruik op deze wijze sntaardt. Hoe aardig .8 't de dansende lampions te zier, doch op deze wijze krijgt men van't goede te veel. UITVOERING VAN DE R. KTOONEEL VEREEN. *1 L. B.". Voor 't eerst sedert een lange reeks van jaren voerde gisteravond üe R.-K. Tooneelvereendging in hotel „De Zwaan" weder eens een gemengd tooneelspel op, gevolgd door een korte één-acter. En al nad het bestuur (zooals ons dezer dagea bleek) over deze eerste gemengde opvoe ring niet zoo heel veel verwachting, toca is deze uitvoering zoo uitnemend ge slaagd, dat op den tweeden avond, die heden voor niet-donateurs wordt gegevet, ongetwijfeld de zaal tengevolge vai den roep, die van het spel uitgaat ge heel bezet zal zijn. De bijeenkomt werd geopend door dei voorzitter, den heer Kievits, die na allei het welkom te hebben toegeroepen, mede deelde, dat het bestuur zeer was ingeno men met het gewijzigd besluit van h$ doorluchtig episcopaat, waardoor de gele genheid thans openstond gemengde stuk ken op te voeren, 't Was n.1. met de dames afdeeling van dit seizoen zoo treurig ge steld, dat het voornemen bestond om <b dames-uitvoering geheel te laten ve> vallen. Het -bestuur heeft het niet aangedurfd om bij deze eerste gemengde uitvoerin," een zwaar stuk te nemen- De keus is daa> om gevallen op het blijspel „Truusj Meijer" van Frits van Duinen. Na dit kort openingswoord ging h< scherm op en werd met de opvoering ea aanvang gemaakt. „Truusje Meiier" is een pittig bliJspe, dat om goed uit te voeren, meer van e opvoerenden vraagt, dan de voorzitter zün oüeningswoord aankondigde. De I:- houd laat zich vlug vertellen. Een ex-lapjesman, die zich geheel va onderaf tot een rijk man heeft opgeweri, wordt, voornamelijk tengevolge van Jit doordrijven, van zijn echtgenoote, overge plaatst uit zijn drukke volkszaak, naar >ea deftige stille buurt, den Oostsingel, flj moet zich daar, volgens de bevelen zaa zijn vrouw, als heer gedragen.. Dit geft aanleiding tot alleraardigste tooneejes. Aan deze overplaatsing wordt een lieies- historie verbonden betreffende hun och- ter „Truusje". Vader en moeder hftben onder invloed van twee amateurrhuwe- lijksmakelaars, ieder voor zich, ee* huwe- lijkscandidaat voor Truus.ie op 't otr. Het blijkt, dat ze echter beiden aan en Van Donk hun dochter willen gever Ook de dochter heeft echter zelf reedsln 't ge heim een verloofde. Tenslotte ->U1kt, dat de drie candldaten broeder? zün en „Truusje" krijgt den jongste, l luitenant. Het stuk werd vlot opgevoeji, vooral in het tweede bedrijf werd voortpffelijk spel gegeven. De heer Cor Baktar was als de ex-lapjesman bizonder goedin zijn rol en met Bet, zijn vrouw, Mej. f. Graaf, werd zulk alleraardigst samenap gegeven, dat het su ces van de opvoerii? voor 't groot ste gedeelte aan het spel an dit tweetal is te danken. De rol van Truusje" weid vervuld door Mej. Hisl Ran, een der jongste krachten der vereiiging; hoewel de routine nog wat ontbrkt, kan ook dit een goede kracht voor .L.B." worden. De dienstboderol werd d>r Mej. C. Go- mes zeer goed vervuld. A een der beste heerenkrachten deed deaeer Jac. Rfjk zich kennen in de rol vi Petersen. De heer Rijk heeft zijn sterop tooneel zeer mee, terwijl de plankenbrts hem blijk baar geheel vreemd is In het nastu-kje zage: wij nog weder eens een der veteranenan de club op treden, nl. den heer Aaksr (die wij inder tijd zoo uitstekend de roan Shylock heb ben zien spelen). Ook i weder wist de heer Aakster uit zijn vrgroote rol meer te -halen dan er in zat; korte één-acter „Candidaat" van A. J. ostdam, slaagde daardoor zeer goed. In stukje werd de voornaamste damesrol ,jvr. BurgmetJer" vervuld door Mej. Jair Glell9, die in deze rol zulk beschaafcpel te zien gaf, dat het bestuur bil volgde uitvoeringen „Truusje" krijgt de jorne, een luitenant. Het luide applaus na'loop der uitvoe- bil de rolverdeeling hieee wel rekening ring bewees allerduidecst, dat „I.L.B." met haar eerste uitvoeg in dit seizoen succes heeft gehad. De heer Kievits slotweder de bijeen komst en riep den donurs een hartelijk tot weerziens toe op dweede uitvoering In het a.s. voorjaar. De Koogj DE VERDWEN KAAP. Nog steeds is op duinen nabij Do Koog nog geen niee kaap gebouwd, alleen staat op de pts waar voorheen de kaap stond nog epaal, die aanduidt, dat zich daar terreiievindt in gebruik voor de kustwacht. Ir dergelijke kapen geheel verouderd 2 als bakens voor zeelieden zal hier rmoedelijk op de duinen geen nieuw fmmerte verrijzen. Oost IJSCLIOOST. Maandagavond vl in de O L. school* te Oost een druk ochte vergadering gehouden van bovtaande IJsclub, on der voorzitterschapi den heer Steigstra. Uit de overlegd«kening bleek, dat er een voordeelig was van f 114.45. Bij de bestuurssiezing werd door

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6