Luxe Postpapier Texel. Bemaling Polder Waal en Burg. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland werd goedkeuring gehecht aan het besluit van de vergadering van hoofd ingelanden van den polder Waal en Burg tot het stichten van een ruw-olie beraa- lings-lnrichting voor bedoelden polder, en het door het bestuur ingezonden ont werp met toelichting van de installatie goedgekeurd. Ten opzichte van de te slui ten leening ad, 57.000, werd door Ged. Staten verzocht om aan het besluit nog toe te voegen de woorden „ten hoogste" en de rentevoet te bepalen op hoogstens 5 en de leening al te lossen in 18 jaar. In de vergadering van hoofdingelanden op Maandag 17 dézer, werd besloten het leeningsbesluit te wijzigen, zooals door Ged. Staten is voorgesteld. Zooals Ged. Staten in hun schrijven van 12 dezer mededeelden, zal de beslissing hierom trent nu ten spoedigste volgen. EEN ZEER GEWICHTIGE VERKIEZEN" G. Op 1 December a.s. zal stemming plaats hebben voor het waterschap Waalenburg alhier. Aan de beurt van altreden is ml. de heer C. S. Keijser Cz. De uitslag dezer bestuursverkiezing is voor geheel Texel van groot belang. De heer Keijser is ml. een der Hoofdingelanden die de oliebema ling van het Waterschap voorstaat. En daar, zooals men weet, in het bestuur van dit Waterschap daarover veel strijd is ge weest, zal deze verkiezing wel weder staan in het teekeü van den strijd tusschen olie- of electrische bemaling van Waalenburg. MAJRKTO VERZICHT. Daar nog geen vergunning was ver leend om het ingevoerde rundvee heden (Maandag) ter markt aan te voeren, was de markt hier van weinig omvang, slechts een viertal runderen waren ter markt aan gebracht, waarop zeer weinig werd ge boden; men wil blijkbaar met Inkoopen wachten tot a.s. week. Verder bestond do aanvoer uit verschei dene korven oude kippen, hi vijftal nuch tere kalveren en een 8-tal korven biggen. Wolvee was in 't geheel niet aangevoerd. En toch wae het aantal nnirktbezoekers deze week weder zeer groot, wel een be wijs, dat de werkzaamheden op het land geheel stil liggen. Als een bizonderheid kon op deze markt worden opgemerkt, dat een buitengewoon groot aantal tamme konijnen was aange voerd, pl. m, een 80-tal, waarbij pracht exemplaren, wij hoorden 'hiervoor prijzen bloden tot 2 per stuk. Ook aan de eler- veiling der Fluimvee-Tuinbouwvereen. werden een partijtje konijnen aangevoerd en verscheidene korven oude kippen. De aanvoer van eieren aan de veiling is nog steeds achteruitgaande en toch was de prijs niet hooger dan vorige week, zelfs nog iets minder. De wolhandei was op de markt ook we der onbeteekenend. BELOONING VOOR AANWIJZING. Op advies van den rechter-commiesaris is een bedrag van 800 beschikbaar ge steld als belooning voor diegenen, die in lichtingen kunnen verschaffen, welke lei den tot opsporing en veroordeoling van den hrarnfetichter of de brandstichters van de voor eenige weken verbrande hofstede Leiden. „DE WANDELAAR". Da J. van Schalk te Soest, die aiB oud ste zoon van Da. van Schalk in de oude pastorie te Den Burg geboren werd, schrijft in „De Wandelaar" van November een buitengewoon interessant artikel over ons eiland, daarbij echter den eenigszins zonderling klinkenden wensch uitspre kend, dat zfir: artikel rdot moge bijdragen tot drukker bezoek aan dit eiland. De schrüver licht dezen wensch toe, op de volgende wijze: „De duinen zijn hier aan het afgetrapt worden en dus afgeslo ten worden bijna toe, on de onbescheiden heid van sommige badgasten is bijna zoo groot, dat de natuurlijke vriendelijkheid der eilandbewoners hier noodzakelijk on der lijden moet". Va» harte hopen we» met Ds. Van Schalk, dat de afsluiting onzer Texelsche duinen nimmer noodzakelijk zal worden. Burgerlijke Stand van Texel van 18—17 Nov. 1930. OVERLEDEN: Johannes Slot, 78 Jaar, weduwn. van Cornellsje Dijker. oudesehlliL VERGADERING IJSCLUB» Zaterdagavond vergaderde de IJsclub in de .Deven Provinciën". Slechts een 10- tal leden was tor vergadering opgekomen. De rekening en verantwoording werden in orde bevonden. Het geheele bestuur moest aftreden. Herkozen werden de h.h. C. Dijker, P. Dros en J. Burger, terwijl gekozen werden de heeren S. Hin Jz. en P. Dogger Mz. Onder de leden werd gra tis een taart verloot, welke gewonnen werd d<K>r mej. Josina Bas. Den Burg. EEN VIJF-EN-VIJFTIG-JARIGE EOHTVKREENIG1NG. Onder zeer groote belangstelling vier den: da boer en. mej. P- ZijmZijm Maan dag hun echtvereniging. Door een exc^tlge zieke in de Gast huisstraat, moest het Texelsche Fanfare corps afzien van hun plan om de familie Zijm een serenade te brengen. HET U. L. a-AVONDJE. Groote belangstelling. Zeer prettig moet het Zaterdagavond ongetwijfeld het hoofd der school, den heer Jouwersma, en het overig personeel der U. L. O., hebben aangedaan, dat de groote zaal van hotel „Texel" geheel ge vuld was met belangstellenden. Het aan tal aanwezigen was zoo groot, dat zelfs in de oonversatiezaal achter het biljart nog stoelen moesten worden geplaatst. Lang werd het geduid van dit overgroot publiek dezen keer niet op de proef ge steld, want vrijwel klokke acht, betrad de heer Jouwersma het podium en sprak on geveer het volgende: „Het verheugt mij zeer, dat zoovele in gezetenen dezer gemeente, door hunne tegenwoordigheid alhier, belangstelling aan den dag leggen in onze U.L.O.-school. ik heet u allen, ook namens de andere leerkrachten der school, van harte wel kom, inzonderheid mevr. Keijser—Bolier en ds. Vis, als leden van de schoolcom missie. De inspecteur van het onderwijs in dit district en burgemeester Oort zon den bericht van verhindering. Tot onzen spijt kan de heer Kriek, onderwijzer aan de school, ook niet aanwezig zijn, daar hij hedenmiddag plotseling ongesteld is ge worden. Wij hébben gemeend dit avondje te moeten organiseeren. Ten eerste, om op prettige wijze voor onze leerlingen de lessen eens te onderbreken. Voor de kin deren aan de U.L.O. school is zulk een onbreking zeer nuttig; het volgen van het onderwijs vergt veel van hunne krachten. Zjj hebben zich voor te bereiden voor een vrij moeilijk examen, dat al hun „inspan ning" vereischt, zoodat eenige „ontspan ning" niet misplaatst is. Het is mij altijd bijgebleven, hoe prettig de ontspannings avonden voor leerlingen aan een school kunnen zijn. Wij, aan de kweekschool, hadden ook zulke avondjes en niettegen staande wij over een gebrekkig lokaal konden beschikken en het zonder veel hulpmiddelen moesten doen, waren het voor ons de prettigste dagen. In de tweede plaats is het o.L zeer nut tig dat de leerlingen elkander eens ont moeten in een geheel andere sfeer. Leer lingen, die op school in het geheel niet op den voorgrond kunnen treden, zijn op an der gebied hun mede-leerlingen soms ver vooruit en het brengt een aangename stemming op de school, dat dit op zulke avondjes bizonder op den voorgrond treedt. Ten derde kan van dit avondje voor onze school eenige propagandistische kracht uitgaan. Reclame is iets van den tegenwoordigen tijd en al maken wij geen reclame voor de school in den juisten zin van het woord het is wel goed dat de aandacht eens bizonder op onze sohool wordt gevestigd. Veel kosten is voor deze uitvoering niet gemaakt; wij hopen die te kunhen bestrijden door verkoop der pro- gramma's, de gemeente betaalt de zaal uur en na afloop zullen wij een collecte houden. Wij rekenen op uw milde bijdra gen. De baten van dezen avond zullen worden gebezigd voor een in den komen den zomer te houden schoolreisje". Nadat de heer Jouwersma allen nog een genoegelijken avond had toegewenscht, ging het scherm op en kwamen de tal rijke leerlingen der school voor het voet licht. Het tooneel was hiermede vrijwel geheel gevuld. Op alleraardigste wijze werden eerst onder leiding van het hoofd der school een tweetal meerstemmige liedjes ten ge- hoore gebracht, n.L „Zullen" en „Het voorjaar is gekomen". Ze werden goed zuiver gezongen, vooral onder de sopraan waren keurige volle meisjesstemmen aan wezig. Het bleek dat een van de oudere jongens reeds de stemwisseling had mee gemaakt; zijn stem kwam gedurende den zang daarbij voortdurend op den voor grond. Als no. 8 werd door een viertal leerlin gen, n.1. Iet Ruys, Ina Rub, Wim de Waard en Paul Geense, op zeer verdien stelijke wijze ten gehoore gebracht het be kende zangnummer „Hoort gij de wilde golven". De alt-partij werd voortreffelijk door de beide jongens gezongen. Voor de jongejuffr. Ina Rub was de zware taak weggelegd, de vrij lastige begeleiding te spelen en aan den zang mede te werken. Iet Ruys belooft in den toekomst voor de zangveren, van den heer Jouwersma een sterke, vaste sopraan te worden. Hierna werd een „Schimmenspel" ver toond. De heer Oele, onderwijzer aan de school, gaf alvorens met de vertooning een aanvang werd gemaakt, een korte toe lichting. Het schimmenspel waaraan ver schillende leerlingen der school deelna men, slaagde uitnemend. Het publiek ge noot buitengewoon van deze voorstelling, hetgeen bleek uit het luide applaus dat na afloop volgde. Later werd ons medege deeld dat de heer Oele ook vrijwel geheel de auteur van dit aardig programmanum mer is geweest Het kinderkoor bracht hierna weder een paar alleraardigste Duitsche liedjes ten gehoore, die op voortreffelijke wijze door een der leerlingen der school, de jongejuffr. Nelie Tiessen werden bege leid. In het eerste „Frühlingszeit" zakte het koor een weinig, doch het tweede „Maienkfifer snmmen" werd keurig ge zongen. Mevr. Jouwersma bood tijdens de pauze den heer Oele, aan wien het succes van het schimmenspel was te danken, een fraaie bloemenmand aan. Na de pauze gaven een vijftal meisjes een tooneelschetsje van den heer M. J. Oele ten beste n.1. „Theetjestied", geheel in Texelsch dialect. De jongedames had den zich geheel gekleed in oud-Texelsch costuum, de kap en de oude Texelsche hut ontbraken niet De heer Oele had in zijn schetsje op zeer komische wijze, een zangvereen. van den heer Jouwersma een werkt. Het werd weder een succesnum mer, dat met een welverdiend applaus werd beloond. Weder volgen hierop en kele nummertjes voor het koor nJ. het be kende Duitsche „Wanderlled" en .Levens lust". De heer Jouwersma geeft aan de leerlingen van zijn school, zooals ons uit de verschillende zangnummertjes bleek, uitstekend zangles. Een feit dat wij in den heer Jouwersma zeer waardeeren, daar het zangonderwijs op de scholen hier al tijd min of meer is verwaarloosd en de kinderen hiervan in hun later leven zoo veel genot kunnen hebben. No. 8 van het programma kwam te ver vallen; tot slot zong nog een viertal jon gedames n.L Ina Rub, Iet Ruys, Janny Hemelrijk en Janny Oele op verdienste lijke wijze „De Mulderi' en „O, die Lent". De heer Jouwersma wees aan het einde van de zangnummers er de aanwezigen op dat de jongejuffr. Nelie Tiessen in al deze zangnummertjes een werkzaam aan deel heelt gehad. Ze is wel niet op den voorgrond getreden, doch heeft op uitne mende wijze de begeleiding verzorgd. Tot slot werd gegeven een alleraardigst speelliedje „Sneeuwprinsje". De costu- meering die door mevr. Jouwersma was verzorgd viel bizonder op. Het helder wit gedecoreerd met zilver, voldeed zeer on der de kleurige verlichting. Aan het slot barstte een luid applaus los, waardoor het allerduidelijkst werd ge leverd, dat het avondje bij de aanwezigen bizonder in den smaak was gevallen. De heer Jouwersma sprak nog een kort sluitingswoord, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. De opbrengst van de collecte. De collecte, welke gehouden is op den U. L. O.-avond heeft opgebracht rond 61. Na aftrek van de kosten bleef 45 over voor schoolreisjes. De Weleerw. heer ds. A. Oskamp, pred. te Den Hoorn, is voor de tweede maal be roepen te Hall. DE PHILIPS-AVOND. Het Texelsch publiek er In ge- loopenl Laten wij echter voorop stellen, dat het bestuur van de Texelsche Algemeene Middenst.-Ver., dat het initiatief tot dezen avond had genomen, in 't geheel geen schuld heeft, 't Publiek had van den Philips-avond, die gister in hotel »Texel« werd gegeven een geheel verkeerde op vatting men meende n.1. algemeen een fllmvertooning te zullen bijwonen, waarin een overzicht zou worden gegeven van den geweldigen omvang van het Philips bedrijf. Hoe men aan deze meening is gekomen Immers in de annonco, die de Midden- standsvereen. heeft doen plaatsen was alleen gesproken over een lezing met lichtbeelden over: »Verlichting in 't al gemeen en haar toepassing*. De zaal van hotel »Texel« liep echter geheel vol met belangstellenden om »de film te zien die niet zou worden vertoond. Wij zagen aanwezigen die van verre waren gekomen, ook waren hier personen bij die zoo eenzaam wonen,- dat er in vele jaren nog geen sprake van kan zijn, dat electriseh licht in hun woningen zal komenGeen geringe teleurstelling dus1 De bijeenkomst werd geopend door den Voorzitter van de Middenstands-Ver. de heer I. Vlessing, die de aanwezigen het welkom toeriepde Voorz. sprak den wensch uit, dat de aanwezigen, die althans waren gekomen om iets te hooren over „Verlichting in 't algemeen en haar toe passing" een leerzamen avond zouden hebbenhierna verkreeg de heer De Noy, vertegenwoordiger van de Philipsfabrie- ken het woord. De heer De Noy deelde mede, dat hij aan boord van de Texelsche boot een aanmoediging tot het bijwonen dezer ver gadering had gelezen, waaruit men de gevolgtrekking kon maken dat heden een overzicht van het Philipsbedrijf zou wor den gegeven. De personen, die daarvoor hier zijn gekomen moet ik, vervolgde spr. helaas teleurstellenik zal heden slechts het onderwerp behandelen dat in de op roeping tot dezen avond is aangekondigd Nu 't echter blijkt dat hier zulk een over groote belangstelling bestaat voor de fabrieksfllm, zou dit een aanleiding kun nen zijn om deze film hier eens op Texel te geven. Gij hebt op dit eiland reeds eenigen tijd een electrische verlichting en nu ge de gemakken hiervan hebt leeren kennen zult ge wel niet meer naar den ouden toestand terugverlangen. Er ontbreekt echter overal nog veel aan de juiste toe passing van de verlichting. Spr. behan delde verder uitvoerig op welke wijze men in de huiskamer, in de keuken, in de slaapkamer, in de gangen etc. de electr. lampen moet plaatsen. Hij wees daarbij op 't feit, dat men algemeen spreekt van duur licht; men zit b.v. een geheelen avond bij een lampje van 60 watt om besparing van 3 cent per avond te ver krijgen, terwijl men met 100 watt een veel gezelliger sfeer in een vertrek weet te brengen. Spr. behandelde verder uitvoerig welke de doelmatigste besparing van electr. licht in winkel en étalage is. Hij wees er o.a. op, dat in den handel worden gebracht twee soorten van lampen, n.1. d9 Arga- lamp, die dezelfde eigenschap heeft als de stralende zon, z.g. gericht licht; dit moet men toepassen in étalages waarin spiegelende artikelen worden geëtaleerd. In étalages waarin donkere stoffen op den voorgrond moeten worden gebracht, make men gebruik van de Argenta-lamp, die een verstrooid liaht geeft, 't zelfde dat men aantreft bij betrokken lucht, waarbij geen liohtspiegeling plaats heeft. Verder gaf spr. een behandeling van de juiste plaats der lampen in de étalage, zijn betoog kwam in 't kort hierop neer; dat de lampen geplaatst moesten worden, zoodat het licht binnen in de étalage- kast valt; de lamp met de reflestor moet zich dan tegen de ruit bevinden, lm den boven- of onderkant, naar gelang men 't licht op de artikelen wil laten vallen. Na de pauze werd het door spr. be handelde verduidelijkt door een groote serie projectieplaatjes. We kregen daar door een keurig overzicht van doelmatige plaatsing van lampen, in kamers, op schrijfbureau's,slaapkamers, keukene enz. Ook werden verschillende foto's vertoond van verkeerde en beter verlichte étalage's. 't Geheel was vooral voor de Midden standers een zeer leerzame avond. De heer Vlessing sloot weder de bij eenkomst, daDkte den heer De Noy voor zijn duidelijke uiteenzetting en wees er op. dat uit Iets verkeerds dikwijls Jets goeds voorkomt, 't Publiek beeft namelijk door zijn groote opkomst bewezen, dat bier voor de Philipsflm groote belang stelling bestaat; nu deze film binnenkort ook in Noord-Holland zal loopen, zal het bestuur der Middenstandsvereenigingzich tot de directie der Philipsfabrleken wenden, om deze film hier zoo spoedig mogelijk te geven. VERMOEDELIJK DOOR EEN DUIZELING BEVANGEN. Den heer H. Schrama, woonachtig in de Gasthuisstraat alhier, is Zaterdagmiddag een vreemdsoortig ongeval overkomen. Hij trof ni. in een schuur van den heer W. van Heerwaarden een troepje jongens aan, die zich vermaakten met touwklim men. Daar de jongens daarbij een ver keerde methode volgden, wilde de heer S. even voordoen hoe dit gemakkelijk ging. Hij klom tot boven in het touw en moet daar vermoedelijk door 'n .duizeling zijn be vangen; plotseling althans gleed hij snel langs het touw naar omlaag en stortte nog ongeveer 2 k 2Vi meter van den grond zijnde op den betonnen vloer neder; hij kwam op zijn zitvlak neer, doch viel daar na zoo hevig achterover op zijn hoofd, dat hfi in bewusteloozen toestand werd opge nomen. Vermoedelijk heeft hij een lichte schedelfractuur bekomen, daar 't bloed hem uit de ooren liep. Ook waarschijnlijk hersenschudding. Zijn toestand was Zon dag nog zeer ernstig, slechts enkele oogen- blikken keerde het bewustzijn terug. Ge lukkig was gisteren echter de patiënt iets vooruitgaande. hui» ter vergrootan® van het Witte Krudege- bouw, waar ifc ook de ontwerper en stuw kracht tot stichting van ben. Verzoek U niet» te laten inblazen en mij in werkelijkheid een» te zden, alle» voorvallen, bevechtende onrecht, uitzuigers, verdachtmaker», enz., dat uat te roeien. Op mijn voor»tel van io November ji. ver- wacht ik nu, wanneer U er niet geheel toe kunt medewerken, een tegenvoor»fel. 't Beat zal zijn, na overleg, in dat voorstel door mij met rooi» inkt eenige regels door te halen en die door mij zelf te parafeeren. Ofschoon ons accoord over het voorstel er nog niet is is dc tijd te kostbaar om niet te doen als of dit er wel is en zal met de werken vr»ortgang maken. Wat het beoogde doel met. bet Witte Kruis in 1910 mijnerzijds betreft, door tegenwerking en niet te zijn begrepen, heeft dit stil gestaan. Nu neem ik dit werk weer op, want het is niet mijn doel geweest tevreden te zijn, met eenige verplegingsartikelen en wijkverpleging. De grond voor Ziekenhui» i» door de Duodora" nu beschikbaar gesteld, benevens het park 7500 M'. voor herstellend- en zieken achter het W. K. en voor allen. Vorige jaar werden 297 ernstige zieken naar elders per T.E.S.O. vervoerd (rond 300). El- der» kost de verpleging 4, 6, 10 per dag etc. en dat kan hier voor 1.00 per dag. Zie ken eten zeer weinig en en dat stel ik op 1.00 p. d. p. p. en geen dokter» of apothe- kersrekemng meer op TexeL Onderstaande raming, vluchtig opgemaakt, zal nader worden uitgewerkt en zoo komen we tot een zuiver overzicht. 300 zieken naar elders- Vervoerkosten heen en terug. f 6000 Het voor dokteren alhier15000 Operatie ziekenhuis elders30000 Verpleging 300 X 17 d. 5100 d. 20000 Familie bezoek, reiskosten4000 Groot gevaar dat de zieke door vervoer in gevaar is. Ziekenfonds gelden te Texel door minder kapitaal krachtige personen, thans30000 Progressief ziekenfondsgelden van andere ingezetenen te innen, allen lid worden50000 Verpleging extra van meer kapitaal krachtigen10000 De Cockadorp» VOORDRACHT-AVOND. Zaterdagavond had in het hotel van den heer W. Hovenier alhier, de aangekon digde voordracht-avond plaats. De zaal was geheel gevuld met belang stellenden. De voordrachten, die werden gegeven door de heeren P. en R. Boom, Burger, Visman en Smit van Oudeschild vielen zeer ln den smaak, terwijl de mu zieknummers uitstekend waren. Een zeer gezellig bal volgde. STEMMING NED.-HERV. GEM. Zondag heeft hier de stemming plaats gehad voor leden van het kiesoollege en van notabelen van bovengenoemde ge meente te De Oockadorp en Eierland. De aftredende leden van het kiescollege de heeren G. Bakker, F. Bufls, Jn. Boon Az. en P. v. Bxel werden met bijna alge meene stemmen herkozen, ook de aftre dende notabelen de heeren T. Kikkert, R. Dalenberg en H. Dob werden met groote meerderheid herkozen. Eierland. AUTOONGEVAL. Maandagavond reed de auto van de graamnaalderii „De Hoop" te De Oocka dorp nabij de kaasfabriek te Eierland tegen een stilstaande auto van den vracht rijder, Dfiksen van De Oocksdorp. De auto van de graanmaalderfi was zeer be schadigd, de andere auto slechts gering. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De oorzaak moet gezocht worden in het naderen van een auto uit de tegen overgestelde richting, hoewel deze auto met gedoofd licht reed. Oosterend. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond reed de heer O. Timmer met zijn auto op den dijk, nabij de „Goede verwachting". Waarschijnlijk tengevolge van de vele regens in de laatste dagen en door onvoldoende verlichting, tuimelde de auto plotseling van den dijk naar be neden. Hoewel natuurlijk hevig geschrokken, bekwam de bestuurder in het minst geen letsel, doch de auto was zeer beschadigd. DEN GEHEELEN DAG VERLICHTING. In de vorige week is de klok van de electrische centrale alhier, blijven stil staan. Het gevolg hiervan was dat de straatverlichting dag en nacht bleef branden. Thans is dit euvel weer hersteld en brandt het licht weer op normale tijden. NAAR HET EINDE VAN DEN ao-JARIGEN OORLOG TE TEXEL. De heer Boon te Den Burg (T.) verzoekt ons opname van onderstaand schrijven dat hij d.d. 15 November aan het college van B. W-. van Texel richtte: Weledelachtbare heeren. Uit het aan mij verzocht voorstel van- 10 November jJ. aan U gedaan, blijkt U teven», dat de steen en niet mijn eigendom waren. Vanmorgen ben- ik eigenaar geworden en heb deze ter verbetering van den Notweg aldaar aangewend, vormende met de 400 M'. die vroeger aanbracht, een geheel. De 'heele steen heb ik gereserveerd voor een1 nieuw Zleken- Zlekenhuls Texel. Ziekenfonds geeft salaris etc. Salaris voor Chirurg 3 dokters 3 X f 7000 b.v 2 chauffeurs en 2 auto's 4 zusters Intern 1400 d Diverse werksters Hoogstens 10 patiënten, meer zijn er nu ook niet, 5000 dagen consumptie tegen inkoopprijs berekend, patiënten Autotje voor de zusters per jaar Artikelen inkoopprijs eigen apotheek en medicijnen, beste pomp en een assistent apotheker, v. allen Rente gebouw etc. 1650» f 1.5000 21000 7000 3500 1500 1000 5000 1000 8000 2000 f 165000 Er wordt door allen alzoo 100.000.te veel betaald en dit bedrag i» du» uit te win nen door en voor allen voor Texel, voor pa- tiënten. Voor dat doel zijn nu reeds 6500 steenen dóór mij bij W.K. opgestapeld en gere serveerd vergrootte!» W. Knus-gebouw «net b.v. zes 2 persoons-kamers en vier i-persoons etc-, daarvoor zijn noodag 65.000 steenen. Wie volgt nu, b.v. elk Raadslid en Bestuurslid W. K. 4000 steenenv dan zijn we er al. Doch 25 steenen zijn ook welkom, draag steentjes bij. Het gebouw wit bepleisteren, dan kunnen alle steensoorten worden gebruikt De Zeevaartschool, voor kinderen van ouders niet te Texel woonachtig, kost de gemeente per jaaT pl.m. 16.000.Welnu, 16000. slechts 1 maal door de Gemeente, dan zijn we er al. Conwnassieleden, geen heeren doktoren. Neen uit het volk en ziekenfondsen en streng neu- traa.1 alzoo. De dokters dienen ook uit het bestuur van het Witte Kruis te verdwijnen. Is het een wonder, dat hij die met zulke plan nen rondloopt, moet woeden tegengewerkt. Zij wiRen hem wel verasschen en hij is reeds in rook opgegaan en toch is hij er weer. Teun de Klepperman komt er nog -bij te pas, die oen suren ze zoo nu en dan ook uit. Hij komt hier. Met dank, hoogachtend, C, BOON Px. q.q. Voorhanden een groote •orteerlng fijne doozen bedrukken met naam en adres tegen billijken prijs Beleefd aanbevelend, Boek- en Papierhandel Firma W.C.Reij Den Burg - Texel Anna Paulowna. GEBOREN: Jan Martinus, z. v. J. Lin- deqbergh en M. van der Poel; Pieternella, d. v. J. van der Vaart en G. de Jong. GETROUWD: Aiie Smit en Dieuwertje Mooij. OV EKLEDENPieter Wiggers, 76 j„ echtgenoot van A. Dekker. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. Th. Koenen uit Oudorp; J. A. W. Bos uit 's Gravenhage; mej. T. Boekei uit Wieringerwaard; G. Boer uit Emmen; G. A. Kok en echtge- noote uit Zwaag; mej. A. Nap uit Eindho ven; P. P. Oetelmans uit Amsterdam; A. A. Bezuijen uit Lange Ruige Weide. Vertrokken: C. Krap naar Den Helder; C. van Nieuwkoop naar Wierin gerwaard; J. H. Lips naar Barsinger- horn; P. Bakker en gezin naar Den Hel der; J. Beun naar Zijpe; G. Bouwhuis naar Meppel; J. Bijzitter naar Ooststel lingwerf; H. Jes naar Nieuwe Niedorp; H. van Putten en gezin naar Delfzijl K. Heerschap en echtgenoote naar Barsin- gerhorn; J. Walles en mej. B. van der Wooning—Smit naar Wieringen, Aan den dienstplichtige der lichting 1981, A. O. van Wilsem, is uitstel van eerste oefening verleend tot 1 Februari 1982.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11