EET LOCK, BLIJF JONG! £ied van den dag. Radiografisch Weerbericht Onder het vee van den heer N, C. de Graal, Boermansweg, en van den heer P. van Wachendorff van Rijn, Middenweg, is mond- 6n klauwzeer waargenomen. Gevonden: (in de gemeente Den Helder) oen zwart lederen portemorinaie met eendg gedd. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. In de plaats van mej. A. Pranger is thans de heer L. H. E. de Ridder, te Wie-i ringen, benoemd tot 2em ambtenaar ter secretarie dezer gemeente en wel met in gang van 15 December a.s. FANCY-FAIR. In de zaal van den heer W. Kossen, die er met de verschillende stands en de tentoongestelde pryzen voor de ver loting, gezellig uitzag, opende Zaterdag avond de heer J. ter Burg, voorzitter van de afdeeling Anna Paulowna van den Bond voor Siaatspensionneering, een faiicy-fair. Spr. zette uiteen, dat de af deeling voor het gewone werk zich wel redden kan, doch de rijtoer voor d^ ouden van dagen vraagt belangrijke offers en daarom had men dezen bazar georgani seerd. Het vele werk, daaraan verbonden, was aanmerkelijk verlicht door den grooten steun, dien men van de inwoners heeft ontvangen. Dank werd gebracht aan de vele gevers en geefsters van gutcheuken voor de verloting. Behalve de hoofdprijs, waarvoor toch ook nog een groote reductie werd verkregen, zijn al de prijzen door de burgers beschikbuar gesteld. Met de opwekking, te blij ven ijveren voor premie- vrij staatspensioen, zoodat in de toekomst oud en arm niet meer samen behoeven te gaan, verklaarde de heer Ter Burg de fancy-fair voor geopend. De heer H. Slikker van Warmenhuizeii hield het verdere de 1 van ueu avond met zijn. bescuaafde liedjes en voor drachten liet publiek aang -naam bezig. Zondag was de bazar den geheelen dag open en 's avonds kon een dansje ge maakt worden. Maandagavond zou de verloting gehouden worden, dié, als we in aanmerking nemen dat voor de prijzen slechts een gering bedrag besteed be hoefde te worden, zeker een flink saldo op zal leveren. We gelooven, dat de afdeeling dus haar doel bereikt heeft en de kus weer i-eiis aardig aaugevulu is. Breezand. MUZIEKUITVOERING „CONCORDIA". Zoo'n eerste uitvoeringsavond van »Concordia«, de donuteursavond, waarop in hooldzaak menschen aanwezig zijn, die niet alb en om het bal komen, maar in de -eerste plaats om te luisteren, is altijd gezeilig, Ook Zaterdagavond was er weer een prettige stemming onder het, niet tegenstaande het minder gunstige weer, vrij talrijke publiek. De voorzitter der vereeniging, de lieer B. de Vries, herdacht bij de opening met eenige treffende woorden dan op zoo droevige wijze om het leven gekomen lid, Jan Wiggers. De plaats, die Jan in de vereeniging innam, is nog steeds onbezet en met giooien weemoed denkt men nog steeds aan hem, die altijd zoo'n grooten steun voor de vereeniging is geweest. Concordia* bleek, behalve Wiggers, nog enkele leden verloren te hebben of te missen. De bezetting is wel eens béter geweest. Toch werden de verschillende nummers, dank zij de voortreffelijke lei ding van den heer H. B. Schenkels, zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. We hopen, dat het corps weer spoedig aan gevuld moge worden met ijverig-sludee- rende leden. De vereeniging en haar sympathieke directeur verdienen dat zeker en een mooi nummer als b.v. »Le diamant noir«, het tweede van het pro gramma, zal dan zeker nog beter totz'n recht komen. Alleen een goede bezetting en flink studeeren maken mogelijk, dat de directeur zijn keus eens op wat anders kan laten vallen, dan een eenvoudig marschje, of een niet te moeilijke wals en we weten, trouwens het programma van Zaterdag bewees het weer, dat de heer Schenkels ons graag ook eens wat anders wil laten hooren. De heer Louis Contran, humorist van Amsterdam, verzorgde het deel van den avond na de pauze. Het publiek had veel pleizier in zijn, als uit de mouw geschudde, moppen, en blijkens het applaus werden ook zijn liedjes zeer gewaardeerd. Zooals we dus in het begin al zeiden, het was een gezellige avond, waarop «Concoi'dia* met pleizier kan terugzien. Voor rekening en ten behoeve van den heer G. Gouwenberg, te Schagen, zal aan den Zwarteweg een woonhuis worden ge bouwd op een perceel land, voorheen in eigendom van den beer P. J. Timmer. Van Ewijcksluis. AUTOBOTSING. Zondagmiddag vond hier op dien hoek van den Stoomweg en de. Lelystraat eene aanrijding tusschen twee auto's plaats, juist op het oogenbiik, dat door eene ste vige regenbui hét 'uitzicht ernstig belem merd was. De chauffeur van de aanrij dende auto, welke uit .de richting Wierin- gen kwam, zag daardoor te Uat dat ook vanuit de Stoomweg eene auto het kruis punt moest passeeren. Deze laatste had, als van rechts komende, den voorrang, 1 doch had verzuimd signaal te geven. Hetj gevolg was dus een aanrijding. Gelukkig reden beiden slechts met matige vaart en liep het dus met betrekkelijk geringe schade aan beide voertuigen af. Voor den aanrijdenden chauffeur, die reeds 16 jaar auto rijdt, was dit het eerste ongevaL 1 Callantsoog. VERGADERING VAN HET CENTR. GENOOTSCHAP VOOR KINDERUITZENDING. Afdeeling Callantsoog en Omstr. Vrijdagavond j.1. vond in het hotel „Duinzicht" alhier, de jaarlijksche algem. vergadering plaats van het Centr. Gen. voor Kinderuitzending, afd. Callantsoog e.O. De voorzitter, de heer Jb. v. Scheijen, opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, en sprak er zijn spijt over uit, dat van de ruim 100 leden zoo weini gen op de vergadering aanwezig waren. Hierna leest de waarn. secretaresse, mevr. BrouwerMeijer, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld en goedgekeurd. Ver volgens is aan de orde de verkiezing van een secretaris(esse), wegens vertrek van mevr. SmitDupied. De voorzitter spreekt nogmaals zijn dank uit, voor het vele werk, dat mevr. Smit voor de vereeniging heeit verricht. Na stemming blijkt de waam. secretaresse, mevr. Brouwer Meijer de meeste stemmen op zich te heb ben vereenigd en dus te zijn gekozen. Zij neemt de benoeming aan. Vervolgens de verkiezing van twee be stuursleden, wegens periodiek aftreden der heeren P. Vos en S. Kooger. Met groote meerderheid van stemmen worden de aftredenden herkozen. Zij nemen belde hun benoeming weder aan. Als punt 6 is aan de orde de aanvulling met een bestuurslid uit ICoegras. Met groote meerderheid van stemmen wordt de heer G. Kuiper als zoodanig gekozen. Rondvraag. Mevr. Breebaart—v. d. Horst stelt voor om te mogen vragen om bijbetaling van de ouders der uit te zenden kinderen. De heer ivooger is hier niet voor. Alle leden betalen evenveel contributie, dus hebben ook gelijke rechten. Hij vindt beter, dat, mocht er eens een tekort zijn, een ex tra subsidie aan de gemeente te vragen. De lieer Vos stelt aangaande deze kwestie voor, om het bestuur recht van handelen te geven, indien zich een boven genoemd geval voor mocht doen. Met al- gemeene stemmen goedgekeurd. De heer P. Mos vraagt het woord over iets, waarover in een vorige vergadering ook al is gesproken. Vrouwen van leden mogen wel op een vergadering komen, maar de heer Vos vindt, dat zij ook in het bestuur verkiesbaar moesten zijn. Na eenig over en weer gepraat zien de mees te leden het nut hier zeer goed van in. De voorzitter antwoordt, dat het bestuur op de volgende algem. vergadering met een concreet voorstel zal komen, tenzij het hoofdbestuur bezwaren mocht maken. Daar niemand meer het woord wenscht sluit de voorzitter met dank voor de aan wezigheid, deze vergadering. BILJARTSEANCE. De biljartprofessional J. v. d. Laan, uit Bussum heeft Zondagmiddag j.1. opnieuw de belangstellenden van zijn biljartkunst laten genieten, thans in het „Dorpskof- ïiehuis". Zijn eerste partij tegen den heer J. Langereis (600150) eindigde met den volgenden stand: v. d. Laan 600 car. in 14 beurten, gem. pl.m. *8; Langereis 61 car. in 13 beurten; gem. pl.m. 4. De tweede partij tegen den heer P. de Vries (30050) had tot resultaat: v. d. Laan 300 car. in 11 beurten; gem. pijn. 27; De Vries 27 car. in 10 beurten; gem. pl.m. 3. Vermelding verdienen eenige mooie series, o.a. 193, 196, 160, 88, enz. Z^oals gewoonlijk werden weer eenige biljartqeue's onder de aanwezigen verloot. Daarna nog eenige kunststooten. Hierna vertrok de heer v. d. Laan naar 't Zand, om daar een biljartseance te geven, anaemr.naling gLan-, ngiab cakweee Wieringen. OPVOERING VAN „HET VERRAAD'. Voor een stampvolle zaal, gaf j.1. Zater dagavond het gezelschap „De Fliereflui ters" van Amsterdam, onder leiding van Walter Smit en den auteur A. M. de Jong, het tooneelstuk „Het Verraad", uit Me- rijntje Gijzens' cyclus van De Jong. De opvoering was schitterend. Van begin tot eind werd dit aangrijpend stuk dan ook met spanning gevolgd. Onze afd. van. het Instituut tot Arbeidsontwikkeling, door wier toedoen deze tooneelavond was ge organiseerd, kan met genoegen- op dezen goed geslaagden avond terugzien. ONDERL. VEE- EN PAAR BEN VERZ. „HELPT ELKANDER". De- in de vergadering van Commissaris sen der Onderlinge Vee- en Paardenver- zekering maatschappij „Helpt Elkander" opgemaakte lijst van de afd. paarden, werd vastgesteld als volgt: Het verzekerd ingeschreven kapitaal bedroeg van 1 Mei tot 1 Nov. 1930 (le halfjaar 1930) 61.350. j Uitkeering moet geschieden van 4 over- leden paarden. De hiervoor te heffen pre mie werd bepaald op 1.25 per 100 ver zekerde waarde. De heer T. Olaij, fï. d. S. te Westerland, is als zoodanig benoemd te Scherpenzeel (Geld.). De heer Claij zal vermoedelijk deze benoeming aannemen en tegen 1 Jan. alhier zijn ontslag vragen. KAASMAKER. Het aantal sollicitanten voor kaasmaker aan de stoomzuivelfabriek „Nooit Ge dacht" te Hippolytushoef, vacature J. Mars, die tegen 1 Jan. a.s. heeft bedankt, bedraagt 25. KIESCOLLEGE NED.-HERV.KERK. J.1. Zondagavond werden tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk van Hippolytushoef en Westerland herkozen de aftredende heeren: M. Minnes, N. Kaan Pz., O. J. Bosker en L. C. Kolff en in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer D. M. Mulder, ge kozen de heer D. Jb. Koorn. Allen hebben hun benoeming aangenomen. WINKELNIEUWS. Naar wij vernemen zal mej. de wed. H. Dijkshoorn binnenkort haar nieuwe naai de eischen des tijds gebouwde sigarenwin kel enz. aan de hoofdstraat te Hippolytus hoef, openen. BIJBELLEZINGEN. Des Woensdags, 's avonds 8 uur, wor den de bijbellezingen gehouden in het ge bouw „Land in Zicht". Aan de beurt van behandeling is de Handelingen der Apos telen. Alle Zuiderzeewerkers zijn hartelijk welkom bit de besprekingen. VERGADERING CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERSBOND. Zaterdag a.s. zal er in de Geref. Kerk te Hippolytushoef een vergadering worden gehouden van den Christelijken Fabrieks- en Transportarbeidersbond, alwaar de bondsvoorzitter, de heer Strobos van Den Haag, zal optreden. De vergadering vangt aan om 5.80 uur namiddag. PERSON EELVER PLAATSIN G. Een gedeelte van het keet personeel aan den Ringdük is naar de „Oude Zeug" ver trokken. Ook zijn er naar den afsluitdijk gegaan, die aldaar te werk zijn gesteld. Een drietal keeten is afgebroken om el ders dienst te doen. MOND- EN KLAUWZEER L\ BELGIË Volgens een, officieele imededeeling telt men thans 32 haarden van besmetting met mond- en klauwzeer in West-Vlaand eren, 2 in de provincie Antwerpen, 1 in Oost- Vla anderen en 1 in Hengouwen. se klasse A. De MeteoorOranje-Zwart 2—3, Water graafsmeerHortus 3—o. 3e klasse B. QSCiMeervogels if— Aasemdelft—iOSV 35. DJKSDW Sport. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden gespeeld op Zondag x6 November. DIVERSE OEFENWEDSTRIJDEN. De dag van gisteren vormde als hoofdscho tel de wedstrijden door de Technische Com missie uitgeschreven, bedoeld tot het vinden •an nieuwe krachten in onze „keur"-ploeg. We gelooven niet dat de heeren Commissie leden, die vertegenwoordigd waren te Rotter dam, Amsterdam. Tilburg, Leeuwarden en Assen veel „ontdekkingen" gedaan zullen heb ben. Naar wat wij er van gelezen hebben in diverse bladen, is niet aangetoond kunnen worden, dat in bedoelde wedstrijden betere spelers waren, dan die thans deel uitmaken van het Ned. elftal. Het peil in de meeste dezer ontmoetingen gang nog wel, niettegen staande gladde en drassige terreanen, er vie len1 fraaie staaltjes voetbal te constateeren, maar spelers wan super klasse waarom het toch ging ze zijn niet gevonden. In Rotterdam werd voor een overvol Sparta- stadion de wedstrijd o<m den Gouiden Onaf- hankelijkhcids'beker gespeeld tusschen het Rottardamsch elftal en een Bands-elftal. Het eerste team won met 32. Er is in deze match heel diikwijls uitmuntend gespeeld; het was een aantrekkelijke, snelle en spannende kamp, waarin een imaxnmum van enthousiasme aan wezig was. Uitblinkers vielen er echter niet te ontdekken, of het zouden v. d. Meulen, La- gendaal en Barendregt moeten zijn, die ech ter moelijk „ontdekkingen1" genoemd kunnen worden. De Rotterdiam3che ploeg vormde een beter geheel en waren bovenal sneller. In het Bondselftal ontbraken van Reenen en van Kol. Lagend'aal (2) en Viergever scoorden voor R'dam en Kools voor de tegenpartij, rust 1o voor het B.-elftal. In Amsterdam speelde een ander Bonds elftal tegen de Bnistol Rovers. De aanwezige leden der T. C. zullen niet bijster voldaan huiswaarts zijn gekeerd, want het was een zeer matige vertooning aan beide zijden, met maar enkele goede momenten. De Engelschen wonnen met 32, rust 1o. Huisman (Haar lem) fabriceerde de tegengoals. Een doelpunt van Ruisch werd' döor scheidsrechter Breet- hoff ten onrechte geannuleerd. In Tilburg speelde een Westelijke 2e klasse- combinatde 5'5 tegen 'het Zuidelijk elftal. Er was zeer groote belangstelling, welke deze ongetwijfeld wel waard was, want van de eerste tot de laatste minuut is de spanning niet van de lucht geweest. Het verloop was o1, o<2, 12, rust, 13, 23, 24, 34. 44, 54, S5. Voor de Westelijken scoorden Venee (Neptunus, 2), Roest (Hollanddaan, 1), en Koper (Zandv., 1). 't Spel was van behoor lijke kwaliteit en met beter keepen van Dui- venbode (VVA) zouden de Westelijken niet verloren hebben. Te Leeuwarden zegevierde het Oostelijk eltfal met 63 op hte Noorden, dankte zij he tere techniek en grootere geestdrift. Jan Elf ring nam 2 doelpunten voor zijn rekening. Verder Kluin(2), Schipper (1) en Fröhlich(i). Ten slotte werd te Assen de Jeugdwedstrijd Oost'Noord gespeeld, welke Ivoor eerstge noemde iin een verdiende 21 overwinning eindigde. Voor de competitie werden toch nog enkele wedstrijden gespeeld. Hierbij de uitslagen. AFDEELING I. ae klasse A. TOG won voor de 2e achtereenvolgende maal; thans werd te Wormerveer WFC met 32 geslagen. Reserve 3e klasse A. Helder 2>—ZRC 2 2«1, QSC 2ZW 2 4—3- N.-H. V. B. xe klasse C. Sparta 1Texel 1 2o, N.Niedocp 1Hel der 3 9i, BKCSucces 36. ae klasse D. HRC 4—JVC 1 3—1 4e klasse D. BKC 3—Helder 6 1—2, Helder 5—HRC 5 5—5, Wierw. 2Succes 4 6—3. Adspiranten K. Sparta aHelder b 13, Succes aHRC b 1—6. Adspiranten L, HRC d—Helder e 7—0. Helder c—HRC c 3—1. Anna Paulowna. B.K.C.-nicuws. Weer moeten we twee nederlagen vermel den. BKC 3 speelde haar eersten thuiswed strijd' tegen Helder 6. Door een miaplaatsang in het Mg. Sportblad ontbraken 6 spelers op 't appèl. Vier dezer spelers werdeni door ad- Bpiranteni vervangen, terwijl de keeper en de linksback na een kwartder kwamen opdagen. Tot de rust was de stand blanco gebleven. Hierna miste B. een strafschop, doch nam evfen later door een blunder van den H.-kee- per de leddinig (i—o). Op fraaie wijze wast H. toen twee goals te maken (12). Met dezen stand kwam het einde. Het derde heeft zich, de omstandigheden in acht genomen, nogal goed gehouden. Vervolgens trad BKC 1 tegen Succes 1 im 't veld. S. had een invaller voor Geysen, ter wijl Koreman, 'die geschorst is, ook met van de partij was. De partijen wogen vrij goed tegen elkaar op. B. speelde als altijd. Stuk voor stuk zwoegen de spelers. Vleugelspel ontbreekt misschien komt het hierdoor dat de buitenspelers zoo naar binnen dwalen positiespel is hen eveneens vreemd, terwijl de voorhoede, ook waar Blauwboer nu mldvoor stond, weer «een schutter bezat. Dat desniet temin de goed spelende S.kecpcr nog drie maal vischte, lag hem dan ook meer in de zwakte van de S.^achterhoede. Deze spelers niimen wel flink op, maar missen tame lijk, een euvel waaraan vooral Smit mank ging. De linkervleugel van S. was de gevaarlijkste. B. nam al gauw de leiding door Post. Kooi maakte hierna door een strafschop gelijk. J. Wiggers scoorde toen met een ver schot voor B. (21). Weer maakte Succes gelijk en 'naim zelfs de leiding (23). Door een misverstand in de S.^achterhoede doelpuntte van Wees (33). Een blunder van keeper Post ®af S. de leiding (34), die een kwartier voor het einde tot 3—S werd vergroot. BKC kwam toen sterk in de meerderheid. De aanvallen waren- zoo doorzichtig in den regel en boven dien had men bepaald' pech met schieten, dat Succes gemakkelijk den voorsprong kon be houden. Rest nog te zeggen, d'at BKC Harder miste. A.s. Zondag gaat BKC 1 naar Texel. Pro beert wat er van te maken is, geel-zwarten- Texel 2 komt naar BKC 2. Mits volledig;, behoeft de nederlaag niet zoo groot te zijn. 't Derde krijt® Wieringerwaard 2 thuis. Texel-nieuw». EEN ONFORTUINLIJKE DAQ VOOR DE SPORTVEREEN. „TEXEL". De sportvereen. Texel had Zondag j.1. een zeer onfortuinlijke dag. Het eerste elftal ver trok n.1. vrij wel volledig naar Schagen, doch heeft daar op het slechte voetbalterrein van Sparta een gevoeligen nederlaag geleden. Texel werd n.1. met 2—0 geklopt. Naar men ons mededeelt was deze nederlaog voor een groot deel te wijten aan onfortuinlijk spel; de krachten wogen vrijwel tegen elkander op, doch het Texelsche elftal kon op het mod derige veld van. Schagen niet veel spel geven; verscheidene goede kansen gingen daarbij verloren. Bij een der aanvallen van Schagen kopte Jo. Ran ook nog een bal in eigen doel. Een volgenden wedstrijd beter, TexelI Naar wij vernemen zal vermoedelijk het elftal dan nog sterker uitkomen.; gespeeld moet dan word'en tegen BKC een thuiswedstrijd. Texel 2 speelde eveneens Zondag een slech ten wedstrijd tegen het veel zwakkere Scha gen 2. 't Kon zijn meerderheid niet in doel punten uitdrukken, de wedstrijd eindigde met gelijk spel (22). Callantsoog. Caliantsoog-nieuwa. Zondagmiddag j.1. speelden de C.-junioren tegen Geel Rood 3 ('t Zand). Over dezen wedstrijd kunnen we kort zijn. De C.-ers be gonnen met goeden moed en wil. Individueel speelden zij een aardig partijttje, maar samen spel was nergens te vinden» Het grootste deel van den wedstrijd werd gespeeld op de G.R - helft. Het betere samenspel van G.R. had dan toch evenwel tot resultaat, dat zij zoo wel voor als na de rust een doelpunt scoor den (02). C. plaatste hiertegenover ook nog een punt, zeer terecht kende de scheidsrech ter dit punt niet toe, daar de bal out was igeweest. Alzoo een verdiende 2o overwinning voor G. R. 3. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes I In de Kleine Sluis te gen BKC I, welke wedstrijd' werd verloren met 5—3. Succes II moest spelen tegen Oudesluis I op eigen terrein. Beide elftallen zijn op tijd aanwezig. Veel werk is des morgens besteed om het terrein zoo goed mogelijk bespeelbaar te maken, doch scheidsrechter Jonker uit Schagen stelde spelers en publiek teleur, door maar stiekum weg te blij ven. Alzoo maakte O.sluis maar weer een ver- geefsche reis, wat door een kleine vereeniging toch niet geleden kan worden. Kunnen de heeren scheidsrechters daar nu niet even rekening mee houden. Van den wedstrijd hing te veel af om ondier leiding van een anderen scheidsrechter te spelen. Om half een speelde de Succes-adsp. tegen de HRC-adsp. Hiervoor was ook geen scheidsrechter aanwezig, doch met beider goedvinden werd ge speeld onder leiding van den heer C. Metselaar, waardoor deze jongens gelukkig niet onverrichter zake huiswaarts behoefden te gaan. De HRC- adsp. waren de kleine Successers verre de baas en ging met een 61 overwinning naar huis. Succes 3 was op bezoek bij Schagen 3. Op een slecht bespeelbaar veld werd hier gespeeld. Toch was het voor Succes 3 geen beletsel om Schagen 3 met 50 te kloppen en dat wel In eigen huls. VERRA8SINQ. De weerkundige medewerker van „De Telegraaf" vermeldde in1 zijn blad de volgende weervoorspelling: Een meteorologische verrassing. Mooi weer, id'at niemand verwachtte. De Bilf's voorspellingen) biedien 80 procent „tref kans". Eindelijk de droge moesson. Vanmorgen stond ik op En ik koek eens naar buiten. De regen geeselde Mijn pa8- gezeemde ruiten. Het stormde in de straat, De bakker liep gebogen,' Zijn pet hing met de klep Beschermend voor zijn oogent Klaar stond de melkboer om Zijn voorraad te vergrootcn, De regen met een straal Kwam van zijn neus gegoten. De regen en de wind, Zij hadden zich verbonden, En joege^door de straat, Als dolle, wilde honden. Triest wendde ik mij af, Dat 't nou zulk weer moest wezen. En ik greep naar de krant Om 't weerbericht te lezen. En weet u wat ik las? Men zal ons gaan verrassen Met d'ageni lang mooi weer, En buiten bleef het plassen. De regen viel nog steeds, Ik hoorde 't op de ruiten, Ik keek eens naar mijn krant En dan weer eens naar buiten. Ik heb toen eerst gerild, En toen een zucht geslaakt, En met het ochtendblad De kachel aangemaakt. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK. 17 Nov. 1930. Langendljker Groentcnvelling. 5600 stuks bloem kool ie soort 8,309.50; Reuzen bloemkool 12.901630; Bloemkool 2e soort f 3.104.10 per 100 stuks; 26000 kg. roode kool 1.46—5.50; 13000 kg Gele kool 1.56-2.40: 6000 kg witte kool (Deensche) 1.16—2; .21800 kg uien: grove uien 2.202.50; uien 2.302.80; Dadingen 1.201.30; 425 K.G. Bicten 2—230; 2000 kg Peen 1.16—1.80; kleine peen 0301. alles per 100 kg. ALKMAAR 17 Nov. 1930. a Aanvoer en prijzen woren als volgt: 82 Vette koelen ƒ230—f 380, handel matig; 2 Vetté kal veren 50100; vette kalveren per kg 1— 1.50; 18 Nuchtere kalveren slacht 1230; 401 vette varkens (zware) per kg ƒ0300.55; Zouters per kg. 030—*0.51, handel goed. Amsterdamsehe Aardappelprijzen. AMSTERDAM, 17 Nov. 1930. Prijzen waren als volg'; Zeeuwache bonten 3.80f 4.30; Zeeuwsche blauwe ƒ3.70—4.50; Zeeuwsche Eigenheimers 3.103.40; Flakkee- sche Eigenheimers /3.203.60; Dultsche poters 2.202.50; Drentsche Eigenheimers 3.15—3.50. Aanvoer 1 lading, «ijnds 800. H.L. Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 17 Nov. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 520 vette koelen, le kw. 1.08—1.14; 2e kw. 0.941.05; 3e kw. 0.78-092; mindere soorten 0.68—0.86; 70 melk- en kalfkoeien/ 275— 390; 90 vette kalveren, le kw. 0.941; 2e kw. 0.86 0.94; 3e kw. 0.80—0.86; 30 nuchtere kalveren 12—18. 67 Schapen 36— 40; 771 Varkens, vleeschvarkens (90—110 kg) 0.620.63; zware varkens 0.61—0.62; vette varkens 0380.60; 78 Paarden 100-225. TEXEL. 17 Nov. 19*0. Aanvoer 2000 eieren. Prijzen: 58-62 kg p. 100 9—10; 62—62 9.4010; kleine eieren 6—8.20; Eendeieren 5.80—5.90. Tijdens de markt sterkte stijging der prijzen. TEXELSCHE MARKT, 17 Nov. 3 koelen, 2 pinken, 9 nuchtere kalveren 1922 1 lam, 1 geit, 25 biggen 1420; 20 korven oude kippen 0.70-1.25. NOORDSCHARWOUDE, 17 Nov. Aanvoer eni prijzen1: 4200 kg. uien: uien 2.502.70, drielingen 1.30, grove 2.60 2.80, gele nep 4; 7000 kg. roode kool 3.20 4.70; 8500 kg. witte kool 0.60—i.io;' 1800 kg. gele kool 0.80—2.20; 9000 kg. Deensche witte kool 1.50—«.30, alle» per 100 kg. PURMEEEND, 18 November. Koeien totaal 681 stuks. 474 vette koeien per kg. 0.951.05, handel stug; 76 geldekoeien per stuk 160—8.20, handel id.; 18 melkkoeien per stuk 280—890, handel ld.; 14 stieren per kg. 0.76—0.90, handel matig; 14 paarden per stuk 180200, handel stug; 8 vette kalveren per kg. 1.201.50, handel wlug; 190 nuchtere kalveren v. d. slacht per stuk 1840, handel stug; 88 nuchtere kalve ren v. d. fok per stuk 1226, handel id.; 300 vette varkens v. d. zouterjj per kg. 0.500.61, handel vlug; 62 vette var kens v. d. slacht per kg. 0.510.53, han del id.; 46 magere varkens per stuk 14 32, handel stug; 248 biggen per stuk 1320, handel id.; 692 schapen per stuk 3042, handel matig; 39 bokken per stuk 719, handel id. Kipeieren per 100 stuks 7.509.60; eendeieren per 100 stuks 5.50; piepkui kens per stuk 0.503; 271 ganzen per stuk 4.755.50. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Novepniber. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologische Instituut te de Bilt. Hoogste stand 772.6 te Munohen. Laagste stand 745.6 te Vardö. Verwachting: Matige, tijdelijk toenemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later waarschijnlijk regen, eadhter.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12