©f©omvaar? benefit® n Luxe Postpapier HET HUWELIJK VAN AARTSHERTOG ALBRECHT. Men meldt uit Boedapest: Zaterdag werd het sensationeele gerucht verbreid, dat aartshertog Albrecht voor nemens is zijn pas op zoo romantische wijze gesloten huwelijk met de gewezen echtgenoote van den Hongaarsohen gezant in Den Haag en te Sofia mevrouw Irene LeTbach liudnay, weer te laten ontbinden. Zojals bekend is het huwelijk door de ouders van den aartshertog afgekeurd en ooi niet erkend. Aartshertog Albrecht, di« in verband met zijn huwelijk afstand deed van zijn pretenties op den Hongaar- schcn troon en Otto den eed van trouw had afgelegd, hoopte voor de goedkeuring op ex-keizerin Zita als plaatsvervangend hoofd van de familie Habsburg te mogen rekenen. Blijkens een dezer dagen ont vangen brief neemt Zita echter hettelfde standpunt als Albrecht's ouders in. An derzijds weigerde ook het Vaticaan het huwelijk van mevrouw Kudnay, die zich om met den aartshertog te kunnen trou wen van haar vroegeren echtgenoot liet scheiden, goed te keuren. Daarom zou aartshertog Albrecht hebben besloten den strijd met zijn familie op te goven en zich te laten scheiden. Voor de waarheid dezer geruchten pleit het feit, dat mevrouw Rudnay, die zioh tot kort te voren op haar landgoed in Zuid-Slavië ophield, dezer dagen te Boe Ingezonden. Den Helder, 17 November 1980. Geachte Redactie. Bang te moede worden we alleen bi] absolute beginselloosheid. Als we los rondloop en. Ais we maar raak zwammen. We hebben geen behoefte om op het geschrijf van een man als de heer Bchoef- felen berger in te gaan. Zoodra hij tegenover de gemeenschap verantwoording schuldig is, zullen we hem serieus nemen. Alleenstaanden leven zonder verband, hebben dus altijd gelijk en die moeten hun weg dan maar alleen bewandelen. Aan ons hebben ze toch niets en beter schap is uitgesloten. Ongeacht wat er volgt, hier laten we het bij. Met danik voor de opname. J. HEERWEIJUR. Lid! v. d. Ohr. Besturenbond. UIT DE SPEELTUINVEREENIGING. In aansluiting op onze korte mededee- ling naar aanleiding van het artikel van den heer Van der Vaart in de „Held. dapest is verschenen. De aartshertog zelf ,«^«1 TIJ wrihS w*kmrt jüIa InHnhtim™ Courant van 6 Nov. j.1. achten wij het weigert alle nadere inlichtingen. HUMOR UIT DE INDISCHE APOTHEEK. I gewenscht het resultaat van de besprekin- gen in onze vergadering van 6 Nov. j.1. (thans ook te publiceeren. Met algemeene stemmen werd de volgende beslissing ge- I nomen: Het Orgaan v. d. NecL-Ind. Apothekers-De vergadering btjeen Ingevolge den Assistenten Bond vermeldt de volgende <>P«*>P van het bestuur van de afd. Visch- - markt op 0 Nov. 1980 in het „Kegelhuis", spreekt als haar oordeel uit, dat voor het welslagen van het speeltuinwerk in gevallen van ongewilden humor uit de receptenpraktjjk: Er verscheen een bonnetje op tafel: „Gelieve aan brenger dezes 100 vitaminen B mede te geven". Daar niet vermeld werd of ze in een aquarium of kooitje moesten afgeleverd worden, tot nader order aange houden. Pienter InJandsah joggle komt binnen en wendt zich tot den assistent als volgt: „Toean minta karet sa toe kilometer" (meneer vraagt om één kilometer gom elastiek). Komt binnen een baboe en presenteert een briefie, hetwelk kennelijk eeni buiten- landsch recept is. U kout ze natuurlijk, vele malen opgevouwen opgevouwen en vele malen opgevouwen en beduimeld. Het adres wordt genoteerd en de bood schap medegegeven, dat het gestuurd zal worden. Collega's worden erbij ge roepen om het gevalletje te ontcijferen. De oudste beweert, dat het eerste „Extr. Noc. Vomieae" is, maar anderen lezen er „Sir. Colae comp." uit. Enfin na een half uur zijn wij het er over eens, dat het een moeilijk vraagstuk was, maar we kunnen het» dank zij aller hulp, klaar maken. Dan gaat de telefoon: „Ach mijnheer, wilt u onze gemeente het bestaan van een alge meene plaatselijke vereeniging, met na der te omschrijven bevoegdheden, ge wenscht is. Besluit: le. het bestuur der afd. „Vischmarkt" op te dragen, in overleg met het bestuur der Ver. „Den Helder" ten spoedigste een Commissie van Arbitrage in het leven te roepen, bestaande uit drie leden, waar van één lid wordt benoemd door de af- deeling „Vischmarkt" en één door de Ver. „Den Helder", terwijl deze beide leden, in gezamenlijk overleg, een onpar tijdig persoon als derde lid, tevens voor zitter, aanwijzen; 2e. deze commissie te verzoeken bij de besturen zoo spoedig mogelijk voorstel len in te dienen, waarbij maatregelen in overweging worden gegeven, die kunnen leiden tot het uit den weg ruimen der ontstane moeilijkheden en een goede sa menwerking in één speeltuinvereniging mogelijk maken, waarbij de betrokken be sturen zich verplichten, deze oommissie even een jongen sturen, om een recept te alle gevraagde inlichtingen ten spoedig- halen, want de baboe heeft zooeven in plaats van het reept een oud waschüjstje afgegeven". VAN BRUISENDE MELASSE EN EEN BEDROGEN CHINEES. Op het emplacement van het station der Ned.-Ind. Spoorweg-Mij. Balapan te Solo zijn de laatste maanden een 6-tal groote tanks verrezen van de P.C.M.C., de Pure Cane Molasses Company. Iii deze tanks, die ieder een inhoud hebben van 5 a 6 duizend M8. en per stuk een 60.000 gulden gekost hebben, wordt uit de ver schillends suikorfab:1eken uit den om trek de melasse verzameld, om vandaar regelmatig met tankwagens naar Sema- raag vervoerd te wonden ter verscheping. Onlangs was één dezer tanks tot op 11/« M. beneden den rand met verech aange komen meteaae gevuld. Of deze melasse nu nog te warm. is geweest, of op andere wijze in oen bijzonderen toestand verkeer de, vertelt de Ix-comotief, wij weten het niet, maar hoe bet ook zij, de inhoud van ile tank was aan 1 gisten geslagen. Hij rees hooger en hooger, kwam tot aan den bovenrand, en stroomde aan alle kanten door allerlei openingen langs de buiten wanden weer naar beneden. Deze schui mende, uitpuilende, kleverige massa trok natuurlijk al gauw de aandacht en onmid dellijk kwam de omwonende kampongbe- volkïng er op af. Dat kwam met gajoengs (bademmertjes), met emmers, met petro- Joumblikken, om zijn aandeel in het plot selinge buitenkansje te bemachtigen. Wel veertien dagen bleef het schuim neerda len, tot groote vreugde van Kromo. Maar een pientere Chinees pakte al da- dol ijk de zaak in 't groot oam Hij wierf een aantal koelies, betaald, ze behoorlijk en Met die voor hem melasse verzamelen. Op den avond van den eersten dag al had hij cön vijftig petroleumblikken bij el kaar. Helaas, den volgenden morgen kwam hij zicli beklagen dat zo hem bijna allee weer ontstolen hadden! Elk blik, eerst tot den rand gevuld, bevatte nu nog maar het vijfde d'eel van den oorspronkelijker! in houd. En daar had hij nou nogal 40 cent per blik voor betaaldl „Wah, banjak loegi, banjak Icegil" (o wee, wat 'n strop!) Wat was 't geval geweest? Het gistings proces had uitgewerkt en het volume was tot een vijfde teruggeslonkem Adverteerem doet verkoopen Wilt ge Uw omzet verwroeten, adver teer dan ia de HELDBRSCHE COURANT ste te verstrekken en haar eveneens alle verlangde bescheiden onverwijld ter ken nisneming te verschaffen; 3e. de besturen op te dragen, onver wijld de voorstellen der commissie schrif telijk ter kennis te brengen van alle leden en binnen 14 dagen daarna, in overleg met de commissie, een geoombineerde ledenvergadering bijeen te roepen, welke vergadering over een en ander beslist De leiding dier vergadering berust in han den der oommissie, bij voorkeur in den persoon van* haar voorzitter. Uit deze besluiten moge blijken, dat er ernstig gestreefd wordt om alle moeilijk heden, die ons werk bedreigden, uit den weg te ruimen. Wij hopen, dat de com missie vruchtdragend werk zal mogen verrichten, en dat de belangstelling voor het speeltuinwerk bij onze gemeentenaren onverkort levendig zal blijven. Namens het bestuur, H. KWAST, voorzitter. H. J. A LUOKER, secretaris. Marine-berichten. HR. MS. „H KKl^SMJSBUK''. Blijkens een bïj het departement van defensie ontvangen telegram is Vrijdag Hr. Ms. „Heeanskerck" van Gibraltar ver trokken naar Tunis. Jhr. J. C. F. West palm van Hoorn van Bnrgh. Te 's-Gravenha^e La, 84 jaar oud, overleden, jhr. J. C. F. Westpalm vae Hoorn van Burgh, oud-zeeofficier. Crematie Th. Boelen. Onder zeer gTOote belangstelling! heeft gis teren te Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van oud-luitenant ter zee 2e kl. Th. Boelen. Aanwezig waren vice-adtniraal L. J. Quant, commandant der marine te Willemsoord, met zijn adjudant, luit. ter zee ie kl. Hetterschij; oud-vice-admiraal A. J. Gaossen, luit. ter zee zee ie kl. Blom, luit ter zee 2e kl. Muller, oud-luit. ter zee Heilbron; van de Koninklijke Vereeniging Onze Vloot waren aanwezig van het hoofdbestuur: voorzitter H. M. van Bem- melen, secretaris Van der WHjk, en Wijman, redacteur van het orgaan. Gesproken is allereerst door den oud-schout- bij-nacht J. J. Oudemans, oom van den over ledene, die dezen herdachtals een brave kerel en een goed mensch, die voor zijn meening durfde uitkomen, maar door crtttschen geest zichzelf dikwijls moeilijkheden bezorgde. Hjj was echter een voorbeeld voor allen. Daarna sprak vice-admiraal Quant, om ge tuigenis af te leggen dat de overledenen bij de marine nog niet vergeten was. Spreker had hem leereni kennen als officier aan boord van Hr. Ms. Java als een iman, die met hart en ziel verknocht was aan de marine, waar voor zijn heengaan dan ook een groot verlies was.. Hij was iemand met bijzonderen aanleg voor de belangen van zijn minderen, waarbij hij dan ook zeer geëerd was. Namens velen der marine bracht spreker hem een laatsten groet. Prof. R. Casimir bracht namens velen die hier niet konden zijn, maar wel in hun gedach ten aanwezig waren, een laatsten groet Ten slotte sprak de heer Donkersloot als vader van een der vrienden van den overledene. Nadat de kist gedaald was onder de tonen van Handei's Largo, dankte de vader van den overledene voor de groote belangstelling. Off. van gez. 2e kl. der zeemacht E. A Hasselbach, van het Wachtschip te Willems oord, is aangewezen voor den dienst in Oost- Indië en zal 10 December met het s.s. Patnia uit Rotterdam die bestemming volgen. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. Lugtenburg en B. W, Vinke zijn overgeplaatst van het vliegkamp de Mok naar het vliegkamp de Kooij. Bij Kon. besluit van 13 Nov. is aan den 2e luit. der mariniers W. A. van Heuven, met ingang van 1 Januari 193L eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Luit. ter zee 2e kl. J. L. Quéré en B. J. T}. Schokkdng, zoomede off. van den M.S.D. 2e kl. H. L. J. de Jon», die van hun plaatsing in Oost-Indië zijn ontihevem, zijn 12 dezer met de Koningrin der Nederlanden van Tandjou®- Priok naar ons land teruggekeerd. Luit ter zee 3e kl. G. Kruijs en J. van Haga en off. van den M.S.D. 2e kl. G. Smits, die aangewezen zijn voor den dienst in Oost- Indië, zullen 18 dezer per particuliere gelegen heid hun bestemming volgen. Luit. ter zee 3e ld. der Kon. marine-reserve A. P. H. de Vroom wordt 1 Dec. geplaatst aan boord van Hr. Ma. Medusa. Bij beschikking van d.en minister van defen sie zijn de luit ter zee der 2e kL F. F. Burg hard, G. Y. S. Fraser en J. S. Bax, de luit. ter zee der 3e kl. C. W. Krabbe, de off. van den M.S.D. der ie kl. L. C. Kooien, der kL J. van Otteren en der 3e kl. A de Vaal en de off. van adm. der 2e kl. J. J. van Hou ten met ingang van 14 Nov. li. aan boord van Hr. Ms. torpedobootjager Banckert geplaatst. De sergeant-torpedomaker H. van der Lin den is geslaagd voor het examen voor hoo- geren rang. 15 Nov.: serg.-macht. H. M. Burgers van Wachtschip Willemsoord naar Nautilus; id. W. Bloot van Nautilus naar Wachtschip Wil lemsoord. 17 Nov.: maj.-torpedist J. K. Zuring van Wachtschip Willemsoord naar O-zeerd.kaz. 22 Nov.: serg.-monteur J. Klaassens van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed-kaz. 1 Dec.: 8erg. der mars. W. Bergman van Wachtschip Willemsoord naar Afd. Mars. Rotterdam; id. T. J. W. v. Sel van id. naar Mar.kaz. Amsterdam. 15 Dec.: serg.-monteur A W. Kramers van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgen de per sonen vergunning verleend naar Nederland terug te keeren': Per s.s. P. C. Hooft, 29 Oct. van Pciok: Luit ter zee 2e kl. B. C. Uit de Bos. Per S.S. Indrapoera, 19 Nov. van Priok: Luit ter zee 2e kl. W. van Haaften, id. xe kl. J. F. P. Opwijrda, id. 2e kl. G. Koudijs. Per s.s. Marnix van St. Aldegonde, 26 Nov. van Priok: Off. van dien M.S.D. 2e kl. W. van Leeuwen Hkzn., ludt. ter zee ie ld. F. J. Kist. Per s.s. J. P. Co en, 10 December van Priok: Majoor-schrijver H. J. Roels. Van onderstaande personen is de aanwijzing om naar Nederland terug te keeren Inge trokken: Matr. ie kl. J. Francke, P. C. Hooft, 29 Oct van Priok. Mar. ie kl. H. Colijn, Kon. der Nedt, 12 Nov. van Priok. Examen voor majoor-machinist Blijkens Mniisterieele beschikking van 8 Novem ber 1930 zullen examen-eischen worden vastge steld voor majoor-machinist Het ligt ln het voor nemen aan H. M. de Koningin voor te stellen de desbetreffende bepalingen vervat in 1 VJLM. XI B met 1 Januari 1931 te wijzigen, soos" gegeven in ondervolgende bijlage. Voorloopig en in elk geval gedurende bet Jaar 1931 kan bevordering tot majoor-machinist nog plaats hebebn zonder dat aan de nieuwe eischen is voldaan. In Nederland en Nederlandsch-Indiê kunnen de sergeanten-machinist die daarvoor in aanmerking komen, van 1 Januari 1931 af in de gelegenheid worden gesteld desgewenscht bet examex majoor-machinist af te leggen. Wijziging van de bepalingen verrat ln x VK M. XI B. Na artikel 30 wordt een nieuw artikel me» kantschrift opgenomen, luidende: Artikel 30a. De vereischteo van bekwaamheid voor majoor' machinist zijn: 1°. kennis van de voornaamste voorschriften en bepalingen betreffende bet behandelen van ketels en werktuigen; kennis van de voornaamste bepa lingen van den dienst van chef van de machlne- kamcr-wacht en van hoofd der machinekamer; 2°. kennnis van het voeren der scheepsadmlnis- tratie voor zoover het machinekamerdetail betreft kennis van de wijze waarop bet machinekamer- journaal, het machinekamer 11 vret en de machine kamer- en motorstaten behooren te worden inge vuld; 3°. kennis van de inrichting tot het stoken van vloeibare brandstof en van de behandeling van die inrichting; 4°. bekendheid met de indeeling ln waterdichte compartimenten, met brandblusch- en lensmiddelen en met de in gebruik zijnde veiligheidsinrichtingen en -middelen, voor zoover deze behooren tot het machlnekamerbedrijf. NJB. Bij het afnemen van het examen voor majoor-machinist wordt rekening gehouden met de plaatsingen, die door den geëxamineerde vervuld zijn in de kwaliteit van sergeant-machinist. Art. 31. In het 4e lid worden de woorden „Het examen, bedoel in art. 30, 2e lid, kan" vervangen door: (4) De examens, bedoeld in artikel 30 (2) en 30a, kunnen Bij K. B. zijn benoemd, bij het soneel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst tot reserve-officier van gezondheid der 2e kl. de heeren H. Heij- ster en J. A. van Krieken, beiden art*. Legerberichten. De sergeanten J. Getints, J. Kok en C. Boone zijn met ingang van.. 17 November 1930 ge detacheerd bij het 2e R.O-A. te Naarden tot het volgen van een cursus voor hoogeren j Alcyone, 16 Nov. te Rotterdam, rang. 1 Akinous, 16 Nov. te Suex. Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, u., pass. 14 Nov. Gibraltar J. P. Co en, u., 15 Nov. van Colombo. Koningin der Nederlanden, t, 15 Nov. te Belawan. P. C. Hooft, L, 16 Nov. van Port Sald. Poelau Bras, u., 16 Nov. te Londen. Poelau Roebiah, t., 15 Nov. van Port Sald. Rotti 16 Nov. te Amsterdam. Christiaam Huygens, u., 14 Nov. v. Genua. Joham de Witt, 15 Nov. te A'dam. Taüisse, 15 Nov. te A'dam. Kon. N*<L Stoomboot Maatschappij Achilles 15 Nov. naar Algiers. Agamemnon 15 Nov. naar Amsterdam. Ajax, pass. 15 Nov. Gibraltar. Ar es 15 Nov. te Bourgas. Ariadne, 15 Nov. v. A'dam. Aurora 16 Nov. te Tarragona. Berenice 16 Nov. van Huelva te Amsterdam. Baralt, 13 Nov. te Panama. Cryn&sen, u., 15 Nov. n. Barbados. Eos 17 Nov. te Amsterdam. Erato 15 Nov. n. Passages. Flora 14 Nov. naar P. au Prince. Hebe 16 Nov. n. Amsterdam. Hercules 15 Nov. n. Varna. Ilos 16 Nov. te Venetië. Iris 16 Nov. te Amsterdam. Merope 16 Nov. te Tarragona. Oberon 15 Nov. te Smyrna. Odysseus 16 Nov. te Amsterdam. Perseus 17 Nov. te Amsterdam. Proteus, pass. 16 Nov. Brunsb. Rhea, t., pass. 16 Nov. Axoren. Venus 15 Nov. naar Oran. Vulcanus 15 Nov. naar Malta. Zeus 15 Nov. naar Gibraltar. Alkmaar, t. 15 Nov. van Mollende. Adriadne 16 Nov. te Hamburg. Baarn, t.. 15 Nov. te Valparalio. Bodegraven, u„ 15 Nov. van Antofagasta. Hercules 16 Nov. te Varna. Calypso, u., pass. 16 Nov. Dungeness. Do ros pass. 16 Nov. Dungeness. Orpheus 16 Nov. te DanXig. Proteus 16 Nov. te Hamburg. Theuseus 27 Nov. te Kopenhagen. Titus pass. 15 Nov. Dungeness. Calypso, 15 Nov. v. A'dam. Colombo, 15 Nov. v. A'dam. Deucaldan, 15 Nov. te A'dam. Haarlem, t., 14 Nov. te Antwerpen. Cottioa, 15 Nov. te A'dam. Nero, 13 Nov. te Oparto. Oranje Nassau, 13 Nov. v. Barbados. Pluto, 12 Nov. te Swinemumde. Poseidon, 14 Nov. te Gandia. Stuyvesamt, u., pas». 13 Nov. Ouessant. Simon Bolivar, u„ 14 Nov. te Barbados. Tellus, 14 Nov. v. Alexandrië. Kon. Hoil. Lloyd. Flandria, t., 16 Nov. van Las Palrnas. Ivo 17 Nov. te Amsterdam. Zaanland, u., pass. 16 Nov. Fernando Noronha. Kon. Paketvaartmaatschappij. Nw. Holland, 12 Nov. v. Singapore. Halcvon Lijn. Stad Arnhem, 15 Nov. te Hambui®. HollandAfrika Lijn. Sumatra. U 14 Nov. van Mom basta. Rijperkerk. u.. 16 Nov. te Tanga. Billiton 16 Nov. te Rotterdam. Heemskerk, u., 15 Nov. te L. Marqués. Jagersfontein, L, 16 Nov. te Antwerpen. Klipfontein. L, 16 Nov. naar Marseille. Grijpakerk, t-, 13 Nov. v. Mozambique. Meliskerk, u., pass. 14 Nov. Dungeness. Rietfontein, t., 14 Nov. v. DelagoabaaL Holland—Amerika Lijn. Kinderdijk 16 Nov. te Antwerpen. Nieuwkerk 17 Nov. te Antwerpen. Damsterdijk. 15 Nov. te Los Angles. Statendam 16 Nov. te Rotterdam. Volendam 16 Nov. van Vlgo. Lochkatrine 15 Nov. van CristobaL Lochmonar 14 Nov. te Port Lwflow. Nieuw Amsterdam 17 Nov. n. N. York. Parana, 14 Nov. te Seattle. Noorderdijk, 15 Nov. te Boston. Rotterdam, 15 Nov. v. New-York. Spaarndam, 14 Nov. v. Tarn pica. Veendam, 12 Nov. v. New-York. Holland—O. Azië Lijn. Gemma 17 Nov. te Rotterdam. Ouderkerk, u-, 17 Nov. te ShanghaL Oostkerk. L, 14 Nov. van Dairen. Rondo, u-, pass. 15 Nov. Perim. HollandAustralië Lijn. Almkerk, 16 Nov. te R'dam. Abbekerk, 14 Nov. v. Brisbane. Aagtekerk, t., 17 Nov. te Londen. Ameland, pass. 16 Nov. Perim. Holland—Britsch-Indië Lijn Alhena, t., 14 Nov. v. Colombo. Ridderkerk 17 Nov. van Hamburg te Rotterdam. Bovenkerk, u„ 17 Nov. te Genua. Koudekerk, u., 16 Nov. te Bombey. Texel, u.. 15 Nov. van Kurrachee. Hoogkerk, t., pass. 15 Nov. Gibraltar. Holland—Wsst-Afrik» Lijn. Helder, u., 14 Nov. van Grand Bassam. Maaskerk, t.. 17 Nov. te HSvre verwacht Reggestroom 16 Nov. te Amsterdam. JavaNew-York Lijn. Djember pass. 16 Nov. Perim. Priam 15 Nov. te Jacksonville. Pyrrhus pass. 15 Nov. Perim. Kota Inten 16 Nov. van Port Sald. Gaasterland, u., 12 Nov. v. Freetown. Saturnus, t, 12. Nov. v. Monrovia. Blommersdijk, 13 Nov. v. Colombo. Boschdijk, 15 Nov. te Boston. Kota Inten, pass. 15 Nov. Suez. Kota Radja, 11 Nov. v. Philadephaa. Riadja, 12 Nov. v. Batavia. Schel destroom, u. 13 Nov. v. Bordeaux. JavaChinaJapan Lijn. Tjikampek, 15 Nov. te Manilla. Tjiliwang 13 Nov. te Hong-Kong. Tjibadlak, 14 Nov. v. Manilla. Jacatra, 13 Nov. te Belawan. Tjikandi, 13 Nov. te Soerabaja. Tjisalak, 13 Nov. te Shanghai. Tjisandari, 12 Nov. v. Hongkong. JavaBengalen Lijn. Kangean 16 Nov. n. Calcutta. Java Pacific Lijn. Slantar 15 Nov. van Belawan. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchlba 17 Nov. te Rotterdam. Rottttdnmschs Lloyd. Kota Gedc 17 Nov. ta Hamburg. Patrla, t, pass. 16 Nov. Sagres. Soekaboemi, u., 17 Nov. te Soerabaja. Tosari 16 Nov. te Hamburg. Baloeran. u., pass. 15 Nov. Permi. Buitenzorg 26 Nov. naar Soerabaya. Kota Baroe. u., pass. 15 Nov. Perim. Tapanoeli, t, 15 Nov. van Marseille. Tjllimal, u., pass. 16 Nov. Finisterre. Kota Gede, 15 Nov. v. R'dam. Madioen, t., 15 Nov. v. Belawan. Merauke, 15 Nov. v. Batavia. In sul inde, u., 13 Nov. v. Singapore. Kota Aagoeng, u., pass. is Nov. Pantedlaria. StoomvaartmaatsAQappij Qo—sn Meetor 16 Nov. te ShanghaL Perseus 16 Nov. te Singapore. Teiresias 15 Nov. van Hong-Kong. Phrontis, pas». 16 Nov. Perim. Autolycus, 15 Nov. te Suez. Antenor, 10 Nov. v. Colombo. Melampus, 15 Nov. v. A'dam. Polydoru», 15 Nov. v. Belawan. Stentor pass. 16 Nov. Gibraltar. Adrastus 16 Nov. te Londen. Patroclu» 15 Nov. te Glasgow. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus pass. 16 Nov. Ouessant. Jonge Antlhony, 14 Nov. te Londen. Texel. Bemaling Polder Waal en Burg. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland werd goedkeuring gehecht aan het besluit van de vergadering van hoofd ingelanden van den polder Waal en Burg tot het stichten van een ruw-olie bema- lingH-inrio.ht.irig voor bedoelden polder, en het door het bestuur ingezonden ont werp met toelichting van de installatie goedgekeurd. Ten opzichte van de te slui ten leening ad. 57.000, werd door Ged. Staten verzocht om aan het besluit nog toe te voegen de woorden „ten hoogste" en de rentevoet te bepalen op hoogstens 5 en de leening af te lossen ln 18 jaar. In de vergadering van hoofdingelanden op Maandag 17 dezer, werd besloten het leeningsbesluit te wijzigen, zooals door Ged. Staten is voorgesteld. Zooals Ged. Staten ln hun schrijven van 12 dezer mededeelden, zal de beslissing hierom trent nu ten spoedigste volgen. BELOONING VOOR AANWIJZING. Op advies van den reohter-comnüBsarls is een bedrag van 300 beschikbaar ge steld als belooning voor diegenen, die in lichtingen kunnen verschaffen, welke lei den tot opsporing en veroordeeling van den brandstichter of de brandstichters van de voor eenige weken verbrande hofstede Lelden, VERMOEDELIJK DOOR EEN DUIZELING BEVANGEN. Den heer H. Schrama, woonachtig in de Gasthuisstraat alhier, is Zaterdagmiddag een vreemdsoortig ongeval overkomen. Hjj trof ml. in een schuur van den. heer W. van Heerwaarden een troepje jongens aan, die zich vermaakten met touwklim mem Daar de jongens daarbij een ver keerde methode volgden, wilde de heer S. even voordoen hoe dit gemakkelijk ging. Hij klom tot boven in het touw en moet daar vermoedelijk door 'n duizeling zijn be vangen; plotseling althans gleed hij snel langs het touw naar omlaag en stortte nog ongeveer 2 a tVi meter van den grond zijnde op den betonnen vloer neder; hij kwam op zijn zitvlak neer, doch viel daar na zoo hevig achterover op zijn hoofd, dat hij in bewusteloozen toestand werd opge nomen. Vermoedelijk heeft hij een lichte schedelfractuur bekomen, daar t bloed hem uit de 00ren liep. Ook waarschijnlijk hersenschudding. Zijn toestand was Zon dag nog zeer ernstig, slechts enkele oogen- blikken keerde het bewustzijn terug- Ge lukkig was gisteren echter de petiönt iets vooruitgaande. Voorhanden een groote •orteerlng fijne doozen bedrukken met naam en adres tegen billijken prijs Beleefd aanbevelend, Boek- en Papierhandel Firma W.C. Reij Oen Burg - Texel Anna Paulowna. LOOP DEK BEVOLKING. Ingekomen: O. Th. Koenen uit Oudorp; J. A. W. Bos uit 's Gravenhage; mej. T. Boekei uit WIeringerwaard; G. Boer uit Emmen; G. A. Kok en echtge noote uit Zwaag; mej. A. Nap uit Eindho ven; P. P. Oetelmans uit Amsterdam: A. A. Bezuren uit Lange Ruige Weide. Vertrokken: O. Krap naar Den Helder; C. van Nieuwkoop naar WIerin gerwaard; J. H. Lips naar Barsinger- horn; P. Bakker en gezin naar Den Hel der; J. Beun naar Zijpe; G. Bouwhuis naar Meppel; J. Bijzitter naar Ooststel lingwerf; H. Jes naar Nieuwe Niedorp; H. van Putten en gezin naar Delfzijl. K. Heerschap en echtgenoote naar Barsln- gerhorn; J. Walles en mej. B. van der Wooning—Smit naar Wielingen. Aan den dienstplichtige der lichting 1981, A. O. van Wilsem, is uitstel van eerste oefening verleend tot 1 Februari 1982.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7