EEN LIJST VAN WILLIGEN GEEF NIEMEUER'S FRIESCHE HEERENBAAI J VOOR IEDER l SCHILDERSTUK PHOTO of PLAAT NAAR MAAT LIJSTENMAKERIJ WESTSTRAAT I— BINNENLAND. •T.NICOLU5 ÏT GESCHENK EEN LUXE DOOS Westerlicht" J. BREEBAART Dzn. f De correspondent van liet „Hbld." schrijft: Te Hoorn is overleden de heer J. Bree- baart Dzn., burgemeester der gemeente Hoogwoud. Met burgemeester Breebaart «aat stellig heen een man van groote be kwaamheden, die in het maatschappelijk leven van West-Friesland een der eerste plaatsen innam. De overledene was den 9 Jan. 1906 benoemd tot burgemeester en zou dus Januari volgend jaar 25 jaar burgemeester zijn geweest, terwijl zijn secretarisschap der gemeente reeds van langeren duur was. Voordien was hij ook ontvanger der gemeente, wrtke be trekking hij bij zijn benoeming in 1906 als burgemeester neerlegde. In zijn ge meente had hij zitting in verschillende corporaties en was ook voorzitter van het vakonderwijs in West-Friesland. Vooral ging zijn belangstelling uit naar het Wa terschapswezen; de heer Breebaart was secretaris van de Banne Hoogwoud en Aartswoud, secretaris-penningm. van den polder Waard en Groet, hoofdingeland van het Ambacht van West-Friesland ge naamd de Vier Noorder Koggen, voorzit ter van de Vereen, van waterschapsbe- langen en verkeerswezen. A.s. Zaterdag om 2 uur zal zijn begra fenis plaats hebben op de algemeene be graafplaats te Hoogwoud. SAMENWERKING TUSSCHEN ARBEIDERS EN BOEREN TER VERKRIJGING VAN REGEERINGS- STEUN VOOR DEN LANDBOUW. Groningen, 18 Nov. Na uitvoerige besprekingen zijn de werkgeversorganisaties in het landbouw bedrijf met de drie nationale iandarbei- dersbonden overeengekomen, samen te werken tot het verkrijgen van regee- ringshulp voor den landbouw. Als basis vau samenwerking zijn door beide partijen de volgende conclusies aanvaard: 1. De besturen der werkgeversorgani saties verplichten zich, geen actie tot loonsverlaging te voeren, als worden ver kregen: a. Maatregelen tot steun van de tarwe- en suikerbietenteelt b. Maatregelen tot verbetering van de uitkomsten van het veenkoloniale land bouwbedrijf. 2. De besturen van de werknemersor ganisaties verplichten zich geen actie te voeren tot loonsverhooging en verklaren zich bereid hun volle medewerking te verleenen tot het verkrijgen van: a. Maatregelen tot steun van de tar we- en suikerbietenteelt b. Maatregelen tot verbetering van de uitkomsten van het veenkoloniale land bouwbedrijf, en om c. Met de werkgevers ernstig te over leggen over wat nog verder gedaan kan worden tot steun van den landbouw, spe ciaal voor de veenkoloniën. 8. Indien de besturen van werkgevers^ en werknemersorganisaties er niet in slp- gen de leden ertoe te brengen geen loon- actie te voeren verplichten zij zich aan de leden voor te stellen de loonsbepaling te doen geschieden bij arbitrale uitspraak. De samenwerking zal tot gevolg heb ben, dat allereerst met kracht zal worden geijverd voor een maalgebod als bedoeld in het ontwerp tarwewet, voor steun voor de suikerbietenteelt, voor steun voor de aardappelmeelindustrie en voor verla ging van spoorvrachten. Tot dit doel zul len besprekingen worden aangevraagd met Kamerfracties van de verschillende politieke partijen en met de Staatscom- mi8sie-Lovink. Staande de vergadering werd besloten een adres tot de Tweede Kamer te richten, met verzoek tot aanneming van het inge diende wetsontwerp tot steun voor de tar- weteelt. DE PIER TE ZAND VOORT. Naar het Oomité voor den bouw van een pier te Zand voort (mededeelt, heeft een firma toegezegd, voor een bedrag van tweehonderd duizend gulden deel te zullen nemen. Voorts ondervindt het Oomité steun btf de Vereeniging ,,'t Kog- gesohiip* te Amsterdam, alsmede bij ae Algemeene Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Den Haag. Vereeniging van Dlaconlën ln de Ned Herv. Kerk, Classis Alk maar. Vanaf de oprichting der Vereeniging van Diaconiën „Westerlicht", dato 28 No vember 1929, goedgekeurd bij Kon. besluit d.d. 19 Maart 1930, ten doel stellende de verzorging van Ouden van Dagen, zoowel van validen als invaliden, door stichting van een Tehuis, is het voorloopig bestuur steeds meer en meer de noodzakelijkheid voor de classis Alkmaar van een dergelijk gebouw gebleken. Reeds hebben zich een 40-tal personen aangemeld, zonder dat daarvoor eene op roeping heeft plaats gehad, om zich in de stichting een aangenaam en rustig ver blijf te verzekeren. Het bestuur verwacht "nog vele aanvragen vóór en tijdens den bouw van het Tehuis, waartoe een lijst is aangelegd voor hen, die zich vanaf heden opgeven, buiten de 40 bovengenoemden, om in aanmerking voor plaatsing te ko men. De allereerste werkzaamheden van het bestuur waren, bet zoeken van een ge schikt terrein, waarvan de exploitatie hoofdzakelijk afhing. Zij is hierin buiten gewoon goed geslaagd door de hand te kunnen leggen op een terrein in de stad Alkmaar, gelegen in de onmiddellijke na bijheid van den Alkmaarschen Hout, gren zende aan open terrein van de Gemeente Alkmaar. Om het terrein van de Vereeni ging zullen plantsoen en wegen worden aangelegd in aanpassing met het gebouw, zoodat den inwoners steeds een mooi uit zicht verzekerd is. Het Gemeentebestuur heeft het belang van de oprichting van dit Tehuis voor de stad ten zeerste gewaardeerd door de ver eeniging zooveel mogelijk tegemoet te komen. Door ruiling van grond met de gemeen te, is de vereeniging* Westerlicht in het bezit gekomen van 7600 M2. bouwterrein, waarop eene moderne en grootsche inrich ting kan verrijzen. Volgens de opgemaak te plannen en begrooting kan dit Tehuis 150 personen herbergen. Eene speciale bouwcommissie uit het bestuur, heeft eenige dergelijke inrichtin gen bezocht, dJ. te Haarlem, Nijmegen en te Breda. Deze gebouwen ingericht naar de eischen des tjjds, zijn voor de commis sie objecten geweest, om de stichting „Westerlicht" nog beter en economischer te projecteeren. Na deze noodzakelijke voorbereidende werkzaamheden, is het bestuur gekomen tot het punt van de finantiën. De aangesloten diaconieën, leden der vereeniging, n.1. de diaconie van Aker sloot, de Rijp, Graft, Groot-Schermer, Noord Schermer, West-Graftdijk, Driehui zen, Schermerhorn, Oterleek, Ouddorp, Heer-Hugowaard, Veenhuizen, Nieuwe- Niedorp, Oude-Niedorp, Kolhorn, Noord- Zijpe, Zuid-Zijpe, Noord-Scharwoude, Zuid-Scharwoude, Winkel, Oud-Karspel, Warmenhuizen, Schoorl, Bergen, Egmond- Binnen e.a., Limmen, Heiloo en Koedijk, hebben volgens de statuten reeds een groot bedrag bijeengebracht. Het resteerende bedrag zal de vereeni ging trachten bijeen te brengen door obligatieleeningen, hetzij tegen rente of renteloos naar keuze van de deelnemers. In iedere aangesloten gemeente, is een vertegenwoordiger door den kerkëraad dier gemeente benoemd, die speciaal de belangen van Westerlicht in eigen ge meente zal voorstaan. Hiervoor diene men bü een der kerkeraadsleden te informep- ren. Door verspreiding dezer dagen van cir culaires en persoonlijk bezoek zal ge tracht worden obligaties te plaatsen in coupures van 100, 250, 500 en 1000 gulden en donateurs te werven. Aangezien het vraagstuk van Oude Lie- denzorg, steeds meer en meer in dezen tijd op den voorgrond is gekomen, ver trouwt het bestuur, dat zij voor Wester licht op de medewerking van allen mag rekenen, die daarvoor eenigszins in staat zijn. Al is het, dat gij zelf in de toekomst geen gebruik van dit Tehuis zult maken, wellicht is het dan een bloedverwant of vriend, doch zeker de gemeenschap die er van zal profiteeren. Het gebouw zal plaats bieden voor hen, die eene kleine beurs hebben, doch ook voor hen, die over meer middelen beschik ken, of door steun van Diaconie of Bur gerlijk Armbestuur geplaatst worden. De prijzen zullen varieeren tusschen 5502000 gulden per persoon. Het be stuur heeft nog geen speciaal reglement hiervoor ontworpen, daar zij eerst ver zekerd wil zijn of de benoodigde gelden voor bouw en terrein bijeenkomen. Wilt gil het werk van het bestuur be spoedigen, bericht haar dan dat u zich op geeft voor deelname in de obligatieleenin gen of als donateur voor een bedrag naar uwe keuze. Het bestuur doet een beroep op alle Protestanten, van welke richting ook, want het huis biedt plaats voor allen. Het adres is: Het bestuur van Westerlicht, Alkmaar. Tenslotte moet de stichting „Wester licht" boschouwd worden als eene eere zaak voor iederen Protestant in de clas sis Alkmaar. De leuze moet zijn: Westerlicht zal en moet er komen I TWEEDE KAMER Dinsdag worden de alg. beschouwingen over de rijksbcgrootlng voortgezet. De heer Ru tg ere v. Rozenburg (c.-h.) bespreekt het denkbeeld van de stichting van een industriebank met staatskapitaal. Spr. bestrijdt dit denkbeeld en betoogt, dat het pnjuist is, dat onze banken niet in staat zouden zijn deze taak te verrichten. De heer Al bar da (s.-d.) beantwoordt allereerst den minister van financiën, die betoogde, dat de overschotten aan het so ciale leven zijn ten goede gekomen. Spr. blijft dit betwisten. Op welke wijze denkt de, minister de uitwassen van het kapitalisme te bestrij den? Inzake de houding der soc. arbeiders beweging tegenover oorlog en oorlogsge vaar vraagt spr. zich af, hoe het te ver klaren is, dat daarover thans zoo harts tochtelijk wordt gesproken en geschre ven? Met een verwijzing naar spr.'s uitla ting, die niets nieuws bevatte, kan dit niet verklaard worden; evenmin uit hetgeen spr. op 11 Nov. hier heeft gezegd en het geen hij heeft geschreven in „Het "Volk". Het was alles oud nieuws, vervat in re soluties, uitgesproken in redevoeringen en geschriften. Twee oorzaken voor deze belangstelling noemt spr.: Ie. de toeneming van het oor logsgevaar, 2e. de schrik, dien onze groote petitionnements-actie heeft gewekt in de kringen onzer tegenstanders. Men ziet hoe die beweging om zich heengrijpt en heeft behoefte aan een tegenactie. Wij beklagen ons daarover niet; wij zullen die tegen actie doorstaan, weerstaan en overwinnen. Wij verwerpen de gewapende landsver dediging uit ons zedelijk gevoel, maar ook uit de verstandelijke overweging, dat ge wapende verdediging van ons land onmo gelijk is. In verschillende landen bestaan hierover, ook onder soc.-dem., verschil lende opvattingen. Spr. weet dat, maar voor Nederland geldt: nationale verdediging is nationale zelfmoord. En die overtuiging wordt door een groot deel van ons volk gedeeld, ook door officieren. Wfl verwerpen den oorlog als een onze delijke misdaad en de landsverdediging als een gevaarlijke waan. Deze overtuiging i wint veld ook in België, zooals zij reeds is doorgedrongen in Denemarken. Waar die overtuiging bestaat is verdediging onmo gelijk geworden. Op de eerste vraag van den minister president, of de S.D.A.P. een mobilisatie van de landsverdediging afkeuit, ant- OVERAL VERKRIJGBAAR naai gezelschap wordt de internationale ontwapening nauwelijks au sérieux ge nomen. Wat de heer Albarda over de ontwape ning in Zwitserland zeide, is de meest vol ledige fictie. Er dreigt thans meer oor logsgevaar dan ooit, erkennen de sociaal democraten zelf. De sociaal-democraten scheppen door hun houding grooter gevaar dat Neder land in den oorlog betrokken wordt En dit komt voor hun verantwoording. (In stemming). De heer L i n g b e e k (herv. ger.) repli ceert. Spr. dient de volgende motie in: De Kamer, van oordeel, dat het wen- schelijk is, ten einde gelden vrij te krij gen voor de gerechtvaardigde salarisver betering der leeken-onderv. ijzers, de sala rissen der onderwijzers-kloosterlingen in overeenstemming te brengen met het paci ficatierapport-Bos e.3., noodigt de regee ring uit in die richting stappen te doen en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie komt dus dadelijk in behan deling. De heer Van Vuur e n (r.-k.) repli ceert Na hem de heer Kersten (st. p.). De motie-v. d. Tempel heeft een onsym- pathieken kant; spr. zal ertegen stemmen. Verlaging van den levensstandaard is eisch. Ook de schadeloosstelling voor de Kamerleden dient verlaagd. Spr. komt op woordt spr., dat de S.D.A.P. de gewapende tegen het standpunt van den heer Albarda. landsverdediging afkeurt en dus een mo-1 De heer Schokking (c.-h.) repliceert, bilisatie daartoe niet zal goedkeuren. Meent de heer Kersten zijn aandrang op Op de tweede vraag, of de S.D.A.P. al I de vorming van een sterke protestantsche dan niet haar medewerking zal verleenen I partij inderdaad ernstig, dan moet hij be- bii een mobilisatie, antwoordt spr.: De ginnen een ander standpunt in te nemen. S.D.A.P. is met volle overtuiging bereid Spr. komt voorts op tegen uitdrukkingen werkzaam te zijn tot behoud van de natio- nale zelfstandigheid. Zij acht gewapende landsverdediging echter zelfmoord en zou haar medewerking daaraan dus niet ver leenen. I De overtuiging, door spr. verdedigd, is zedelijk eigendom geworden van een groote massa. I In het geheele land heeft 32.17 pet. der bevolking boven 18 jaar het petitionne ment geteekend, in Amsterdam 56.62, in Rotterdam 45.25, in Den Haag 39.52 pet. In tal van kleine plaatsen overeenkom stige cijfers. Kan de regeering hierbij van het volk gewapende landsverdediging eischen? De regeering "heeft blijk gegeven, de ge moedsgesteldheid van het volk niet te be grepen door met een wet tot uitbreiding van de vloot te komen. De heer Knottenbelt (lib.) acht het gelukkig, dat de regeering met zóóveel bezwaar is gekomen tegen een industrie- bank, dat wel niet te vreezen zal zijn, dat zij met een wetsontwerp zal komen. Tot spr.'s leedwezen heeft liet denkbeeld van een departement ren volkswelvaart het bij de regeering niet verder kunnen brengen dan tot aandacht De heer De Visser (comm. noemt de motie-v. d. Tempei inzake de ambtenaars salarissen politieke onderkruiperij, omdat zij een gevolg is om aan de verdergaande eischen door spr. gesteld, te ontkomen. Niettemin zal spr. er voor stemmen. •De heer De Visser, de houding van den heer Albarda besprekende, merkt op, dat thans de heer Albarda erkent, dat er oor logsgevaar dreigt hetgeen van dien Kant sieods ontkend is. De heer VTlegei; heeft als voorzitter van de S.DJL.P. indertijd zelfs verklaard, dat hij voor de ontwape- Adverteeren doet verkoopen Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de HELDERSCHE COURANT van den heer Kersten als: de regeering trapt de boeren op het hart en mergelt ze uit. Daarmede komt de heer Kersten op de grens van de eerbiediging van het ge zag en van het vrije woord, Het is merk waardig, dat de meest-rechtsche toon maar al te vaak revolutionair is. De heer Bierema (lib.) kan zijn stem aan de motie-v. d. Tempel niet geven. De Minister v. Binnenland- scheZakenenLandbouw, de heer Ruys de Beerenbrouck, verzocht Woens dag te mogen antwoorden. Avon dvergadering. Voortgezet wordt de behandeling ren hoofdstuk III der Rijksbegrooting 1931 (Buitenlandsche Zaken). Hieruit valt voor ons niets te vermelden. Vergadering van Woensdag. Uit het antwoord van minister Ruys de Reerenbrouck op de replieken vermelden wij het volgende: gedaald van 213.9 tot 155.2 sinds 1920. Deze daling, die zich met vallen en op staan heelt voltrokken, is gekomen tot een punt, als te voren nog niet werd be reikt. De vraag doet zich voor, of dit nu de juiste tijd is voor algemeene salaris- verhooging, waarop toch weer een verla ging zou moeten volgen. Moeten wij dan tot een partieele wij ziging komen? Sinds Januari 1920 is dat tweemaal gedaan, in December 1925. voor de eerste maal. In 1928 voor de tweede maal. In dit laatste geval werd aan het georganiseerd overleg de meest mogelij ke vrijheid gegeven. Men kan, wat de ver houding betreft, bijna zeggen dat ze het maar voor het uitzoeken had. Spr. deelt enkele cijfers mede omtrent de aangeslagenen en de opbrengst der belastingen. Het gemiddeld bedrag van den aan slag per hoofd was in 1921 6.25, ln 1927 5.22 een daling met 16 pet., hetgeen voor den heer v. d. Tempel nog ongunsti ger is. Sinds 1920 heeft het totaal belast baar inkomen bovendien nog een gunsti- gen invloed van de accountantscontrole ondergaan. Het betoog van den heer v. d. Tempel gaat ook daarom in het geheel niet op. Wat de onderwijzers betreft, zegt spr., dat hij een vergelijking heeft laten ma ken met 1914 in de drie grootste gemeen ten van ons land. Daaruit blijkt, dat over de geheele linie de verhooging belang rijk uitgaat boven de stijging van het indexcijfer. Hierna is aan de orde de stemming over de moties-v. d. Tempel en -Lingbeek. Eerstgenoemde wordt verworpen; over de tweede zal op nader te bepalen dag worden beslist. Daarna wordt begonnen aan de arti kelen. Bij hoofdstulc X, afdi- arbeid houdt de heer Kupers (s.-d.) een betoog over de werkeloosheid, die het gevolg is voor een belangrijk deel van de rationalisatie. Loonsverlaging kan geen uitkomst bren gen. Hij vraagt invoering voor alle ar beiders van den 8-urendag, ratificatie van de conventie van Washington en be spreekt nog andere punten. Mejuffrouw Groeneweg (s.-d.) bepleit een vacan- tieregeling voor jeugdige arbeiders en spoedige indiening van het wetsontwerp tot regeling van de huisindustrie, enz. .Mevr .Van 11 a 11 i ev a n E m d e n (v.-d.) dringt aan op meer inspectrices, de heer Smeenk (a.-r.) is tegen ver dere verkorting van den arbeidsduur, die de productie-kosten maar verlaagt; ook de r.-k, mej. M e ij e r bepleit verhooging van het aantal inspectrices bij de Ar- beids-inspectie en verhooging van den aanvangsleeftijd voor vrouwenarbeid tot De regeering ontwaart met voldoening 15 jaar, en nog andere dingen. De heer dat verschillende leden de groote moei- 'Bakker (c.-h.) bepleit o.a. verkorting ljjkheden erkennen waartegenover de- re- van den arbeidstijd voor kellners, maar geering staat is in het algemeen tegen verdere verkor- Welke lenigende middelen den lijdende ting. landbouwers zullen worden toegediend, De heer Drop (Swd.) dringt aan op een moet na rijp beraad worden vastgesteld, onderzoek naar de arbeidstoestanden in Samenvoeging van den landbouw met de kunstzijde-industrie. De voorgenomen andere belangrijke afdeelingen stuit op moeilijkheden. De landbouw is er met den voorlichtingendienst niet op achter uit gegaan. Ook de economische raad zai met zorg worden voorbereid. Inzake de spoorwegtarieven merkt spr. op, dat de ministers van waterstaat en financiën, daar de staal beschikt ovei* de meerderheid der aandeelen, hun wil zou- ningsresohitie zou stemmen, omdat er toch den kunnen doordrijven. Doch ook als geen oorlog meer dreigde. jmen dit gepast zou vinden, zou men niet De heer N o 1 e n s (r.k.) constateert nog eens, (Jat het extra-parlementaire kabinet is opgetreden zonder het minste overleg tusschen den formateur en althans de R.-K. Staatspartij. Vooral in de moeilijke omstandigheden van thans is overleg van het kabinet, niet met een groepeering, maar met de geheele Kamer gewenscht. Omtrent den ooonomischen voorlich tingsdienst meent spr., dat het de bedoe- mogen vergeten, dut een op deze wijze doorgedreven tariefsverlaging de schat kist zou belasten. Sprekende over de houding der S. D. A. P., zooals die nu nader is gedefinieerd door den heer Albarda, zegt de minister o. a.: De regeering verliest niet uit het oog wat gezegd is in en buiten de Kamer, en zal daaruit haar conclusies trekken. Zij ling van, de regeering Is, den landbouw zal 'slands wetten eerbiedigen en opvol buiten dien dienst te houden. ging daarvan verlangen, en zij is over- Tenslotte komt spr. tot de salariskwes- tuigd, dat zij daarbij den steun zal ont- tie. De bespreking daarvan had de bedoe- vangen van do groote meerderheid des ling, rust te brengen. Mocht het georgani-j volks. (Bravo's). sccrd overleg niet goed werken, dan moet De minister van financiën, de heer I) e daarin verbetering komen. Spr. vraagt G e e r, bespreekt de bestemming der sul- zidh af. of het mogelijk zou zijn, tol de di. Formeel is hij bereid tot wetswijziging, vaststelling van een basis voor periodieke waardoor de medezeggenschap der Kamer herzieningen te geraken. I wordt verzekerd. Materieel moet hU zich Ook de lieer Heemskerk (a.-r.) re- houden aan hetgeen hl) dienaangaande pliceert. Do motle-v. d. Tempel heeft de 'j.1. Vrijdag heeft gezegd, strekking, dat do regeering zich onmid-Inzake het vraagstuk, of men door de dellljk moot zotten aan een herziening van beslissing t.a.v. de materleel-resorve voor het Bezoldigingsbesluit. Maar liet is niet de vloot gebonden Is aan het geheele plan, waar, dat er een hoogst ernstige econo- merkt spr. op, dat men in geen geval aan mlsche crisis is. Maar op de eerste stelling j een materleel-reserve van 50 pet. is ge ls de motie gebouwd. j bonden. Met don kruiser was dat natuur- Wanneer wij zouden worden aangeval-1 lijk wol het geval, omdat men nu een- len, dan zou dat zjjn in het kader van een maal geen halven kruiser kun bouwen- algemeoneni oorlog env wanneer wU duur- Aangaande do solarlskwestie kan do tegenover ons niet teweer stelden, danregeering zich beter vereenigen met den zouden, wij daarin betrokken worden aan,heer Nolens dan met den heer v. d. Tem de zijde van don aanrander. In lntornatio- pel. Spr. wijst erop, dat hot indexcijfer 1® uitbreiding der arbeidsinspectie verheugt hem, maar gaat hem nog niet ver genoeg. Men is do controle op het werktijdenbe sluit voor winkels nog niet voldoende meester; er zijn ook veel meer „afdee- lingschefs" in winkels dan de arbeidslijst aangeeft. Mevr. Bakker—Nort (vjd.) bepleit de belangen van kellners en meisjes in lunchrooms e.d., d r. Vos (lib.) acht de vermeerdering van bet personeel der ar beidsinspectie in strijd met de passage in de Troonrede over de versobering. De toe passing van overwerkvergunnlngen is uiterst onpractlsch. Tenslotte de r.k. beer Van, derMeys, die zich in het algemeen verklaarde tegen het tweeploegenstelsel voor jeugdige per sonen. Hedenmiddag voortzetting. LUCHTVAART. De postvluchten naar van Indiö. Het tweede postvliegtuig. Op de thuisreis. Het tweede postvliegtuig op de terug reis, is gisterenochtend om 6 u. 85 uit' Karatsji vertrokken en om 10 u. 88 tó Jodhpoer gedaald. Hot vertrok vandaar om 11 u. 27 en arriveerde om 16 u. 48 te Allahabad. Alles was wel aan boord. Van daag wordt do reis voortgezet. Hot derde vliegtuig op de thuis reis. Het derde vliegtuig op do terugreis is gisteren 6 u. 80 uit Djask vertrokken, 11 u. 6 te BoesjLr aangekomen* 11 u. 60

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2