HELDEU COURANT van Willigen, Tweede Blad. STADSNIEUWS Metaal Constructiedoozen. Meccano. Marklin. Weststraat.. De aanstaande volkstelling. fRhevmatiek Kloosterbalsem VAN DONDERDAG 20 NOVEMBER 1930 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 20 Nov16.32 uur. Vrijdag 21 16.30 De heer A. K. Kokelaar, die ge durende een reeks van jaren in het ge bouw „Casino" is werkzaam geweest, is met ingang van 8 Dec. a.s. benoemd tot fortwachter op het fort „Vossegat" te Utrecht. PASTOOR P. J. JANS. Na een verblijf van vijf en veertig jaren in Den Heldor, hoopt de Zeer Eer waarden Heer P. J. Jans, Oud-Katholiek pastoor, Zondag 23 November ajs. voor zijn gemeente een afscheidsrede te hou den. Pastoor Jans heeft het voorrecht genoten, gedurende zijn vijf-en-veertig jarige herderlijke bediening niet één Zondag voor zijn gemeente, hetzij om gezondheidsredenen of anderszins af wezig te zijn. Dinsdag 25 November zal Pastoor Jans onze geaneente verlaten en zal zich als emeritus-pastoor te Utrecht vestigen: Wij hopen dat het Pastoor Jans ge geven moge zijn, dat hij nog vele jaren van rijn welverdiende rust, na een pllchta- getrouwen arbeid mag genieten. Tot opvolger van Pastoor P. J. Jans is benoemd de Zeer Eerwaarde Heer Th. Moiemans, kapelaan te Egimond aan Zee, welke Zondag 80 November zfjn eersten Heiligen Dienst hoopt te verrichten. DECLAMATIE P. VAN DALEN. Op 'uitnoodiging van het Geref. Gem. Koor „Door Zang Vriendschap", te Haar lem, zal onze stadgenoot, de heer P. van Dalen, als declamator zijn medewerking verleenen bij de uitvoering van het Ora torium „Athalia" te geven in de gemeen telijke Concertzaal te Haarlem, op Don derdag 27 November a.s. i VERLOTING DOOPSGEZINDE GEMEENTE. De prijzen der verloting ten bate der Doopsgezinde Gemeente zijn gevallen op de volgende nummers: 20, 54, 94, 117, 163, 175, 176, 185, 190, 218, 280, 303, 811, 317, 322, 836, 348, 438, 475, 479, 491, 518, 680, 601, 612, 618, 638, 668, 654, 670, 710, 732, 778, 795, 812, 858, 949, 954, 991, 1006, 1037, 1090, 1158, 1229, 1271, 1291, 1876, 1400, 1428, 1439, 1463, 1464, 1501, 1619, 1624, 1626, 1649, 1679, 1711, 1735, 1737, 1789, 1796, 1801, 1841, 1863, 1978, 1994. En kunnen worden -afgehaald Vrijdag middag van twee tot vijf uur in de con sistorie der Doopsgez. Kerk, Kerk- gracht 69. OVER JEUGDHERBERGEN. Vrijdagavond te acht uur zal de heer L. de Wolf, jeugdherbergieider te Ara sterdam, in het Alg. Militair Tehuis, Spoorstraat alhier, een lezing hóuden over het onderwerp „Jeugdherbergen". Deze lezing gaat uit van den N.B.A.S., hetgeen beteekent „Nederlandsche Bond van Abstinent Studeerenden" en er zul len tevens lichtbeelden vertoond worden. De entreeprijs is 20 cent; kaarten hier voor zijn in den boekhandel Daan Schreu- der verkrijgbaar. U komt toch allen, die belangstellen in dit jeugdwerk? „IS MILITAIRE DIENSTDWANG ZEDELIJK GEOORLOOFD?" Debat-avond door het anti-mil. prop. comité. Dinsdagavond was door het Anti-mili taristisch Propaganda-comité een open bare vergadering uitgeschreven, waar de bekende propagandist voor ontwapening, ds. B. de Ligt uit Genève, over boven staand onderwerp zou spreken. Dit was dan ook wel de oorzaak, dat, ondanks het feit, dat de vergadering niet door mili tairen mocht worden bezocht, en dienten gevolge door militaire politie voor de handhaving wan dit verbod werd gezorgd, nochtans verscheidenen uit de burgerij aanwezig waren, zoodat tenslotte de kleine zaal van Casino geheel gevuld was. De. aanwezigen werden evenwel teleurgesteld doordat ds. de Ligt niet was gekomen. Naar de voorzatter mededeelde hield een griep-aanval hem aan zijn bed gekluis terd. In zijn plaats trad evenwel op de heer Walrave, en in den loop van den avond bleek dit een boeiend spreker te zijn, die helder en klaar de dingen uiteen wist te zetten. Ter beantwoording van de vraag of persoonlijke dienslplicht zedelijk geoor loofd is, is het noodig vooraf een defini tie te geven van wat wij onder „zedelijk" verstaan, aldus spr. Nu zijn definities uiterst moeilijk te geven en wij moeten j eigenlijk zelf naar een norm voor het be grip „zedelijk" zoeken. In onze samen leving beteekent „zedelijk" wat door de machthebbende meerderheid als zoodanig wordt aangenomen. Ook voor den staat geldt dit begrip, maar wat den staat zede lijk geoorloofd is, is dat niet altijd het individu. Nu spreken wii opzettelijk van „dienstdwang", omdat wij onder „plicht" iets anders verstaan. Plicht is namelijk iets dat in zich sluit zedelijk geoorloofd zijn; wannéér men zijn plicht doet, han delt men uit moreels motieven. Men voelt dus, dat tusschen „plicht" en „dwang" een groot verschil bestaat. De staat nu kan niet zonder dien „dwang", als hij niet be schikt over „dienstdwang", zouden vele duizenden jonge mannen zich niet voor het leger beschikbaar stellen. Op het standpunt staande van den mo dernen staat, erkennen wij dus, dat deze zich zonder dien dwang niet kan hand haven. Wij evenwel erkennen geen macht boven ons, die in staat zou zijn te be schikken over ons leven, en die ons op zedelijke gronden zou kunnen dwingen te dooden. En hier botsten dus twee stand punten tegen elkaar, en de vraag is slechts: welke van de twee zal zegevieren? Niemand minder dan dr. Kuijper zelf heeft de vrije consciëntie gesteld boven den dwang. „Indien iemand een beroep doet op zijn consciëntie", aldus dr. Kuij per, „dan trede de overheid uit eerbied terug". De stem van het geweten is de eenige stem, waarnaar wü hebben te luis teren. En de zedelük-normaie mensch vraagt zich allereerst af: wat zegt mijn geweten? Ook de nieuwe maatschappij zal op deze gedachte gegrondvest zijn. Deze stelling werd door den spr. in zijn verder betoog nader uitgewerkt. Hij wees er op, hoe onze moraal hopeloos in de war is geraakt; oude redders van menschen blijven arm en vergeten, zij, die zich ver dienstelijk maakten bij het dooden van hun medemensch, worden gevierd als hel den. Daar hapert toch iets. Wil maken elkander het leven, in onze tegenwoordige maatschappij, zuur, terwijl toch de taak van den mensch mo«6t zijn het elkander in dit leven zoo goed en aangenaam mo gelijk te maken. Sprekende over het leger, zegt spr.: als gij erkent, dat wü in den 80-jarigen oorlog de Spanjaarden hebben verdreven, dan moet gü óók erkennen, dat de Inlander het recht heeft zich vrij t© maken van den hem overweldigenden Europeaan. En.... het daghet in het Oosten: de oorlog is .hier begonnen en geen macht ter wereld kan dien meer on derdrukken. Over de vloot sprekend, zegt qpr<: "et feit, dat slechts 67 heeren in de Tweede Kamer de vlootplannen konden doorvoe ren, ondanks de anderhalf miliioen hand- teekenlngen van het petitionnement, be wijst, dat deze anderhalf miliioen geeu overtuigde anti-militairisten waren. Het komt er niet op aan uw handteekening te plaatsen, het komt er op aan daarvan de consequenties te durven aanvaarden. Wii moeten evenals Luther Ln den rijksdag te Worms voor onze overtuiging staan als een rots: Hier sta ik, ik kan niet anders, God helpe mijl Doen wil dat, dan weige ren wij zonder meer aan de uitvoering van die vlootplannen mede te werken, wan neer ze tegen onzen wil worden doorge voerd. Wie deze maatschappij wil, aanvaardt ook haar werkloosheid, haar militairis me, en wie het militairisme wil, aanvaardt ook de consequenties daarvan. Omdat wii niet geloovcn, dat de staat eigener be weging tot afschaffing vafi het leger zal komen, aanvaarden wij elk middel, ook dat van het geweld, dat dit kan bevorde ren. Praatjes aan conferentietafels hebben geen waarde, want tegelijk zün de labora toria bezig de gifgassen te fabriceeren. Na een korte pauze kwam spr. nog op een paar punten terug. Hem was gevraagd zich nader te verklaren omtreht de uitla ting betreffende het gewelddadig verbre ken van de bestaande orde. WJi bedoelen dat, aldus, zei spr.: de tegensielling evo lutie-revolutie erkennen wij, niet; integen deel, beidé begrippen zijn onverbreekbaar aart -elkaar gekoppeld. Als een bepaalde gedachte langs wettigen weg wordt ge propageerd (evolutie), ontstaat op een be paald oogenblik een expansie, die tot ge weld voert (revolutie). Het geweld als systeem evenwel keuren ook wü af; wij erkennen (dat zijn de revolutionaire anar chisten) slechts de uit evolutie ontstane revolutie. Ook behandelde spr. nog de houding van de s.d.a.p., die ook ontwapening wil. Albarda is .thans met zijn uitlating in het gedrang gekomen en heeft nu tenslotte dezen middag in de Kamer een nieuwe verklaring afgelegd, n.1., dat de s.d.a.p. aan een nieuwe mobilisatie niet zal mede werken. Maar het komt er niet op aan niet mede te willen werken aan een mobilisatie, zegt spr., het komt er op aan, die mobili satie met alle kracht te verhinderen. Im mers, de regeering vraagt niet of gü al of niet medewerkt; zü vraagt alleen of gü u onderwerpt. "Het gaat hierbij dus alleen over de vraag of gü u wilt onderwerpen dan wel de zaak tegenwerken. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer Groenen dijk, wiens betoog door den spr. zelf in zijn repliek aldus werd samengevat: dat de huidige toestanden het gevolg zijn van God's bestel en dat alles naar een vast omlijnd, door God zelf bepaald, plan ge schiedt. En de heer Hoegsma stelde de vraag hoe te handelen, wanneer men in het geval verkeert, in een maatschappij te komen, waarin de ideëele toestanden ver wezenlijkt zijn en men wordt door een andere, minder idealistische samenleving, aangevallen. Beide vragers gaven den spr. aanleiding een en ander nader te verduidelijken. Den heer Groenendijk antwoordt spr., dat, wanneer men gelooft, dat God ons leven bestuurt, er niets tegen is. dat morgen aan den dag alle bewapeningen worden afgeschaft,, aangezien het dan God zal zijn, die de staten zal beschermen. En den heer Hoegsma antwoordt spr., dat er na tuurlijk een overgangsperiode zal zijn, waarmede rekening moet worden gehou den. Overigens verdedigen: wü geenszins Sovjet-Rusland, omdat onze orde niet ge legen is in regeeren. Bii religieuse men schen, zooals de heer Groenendijk, ont moeten wij elkander in het eene.univer- seele gebod, dat God gegeven heeft zonder een enkele restrictie, namelijk het „Gü zult niet dooden". Daarin alleen al ligt Alle nummers voorradig. Ook losse onderdeelen alles besloten, en dat wü religieuse men schen ontmoeten op dit woord, is voor ons een bewüs, dat wü op den goeden weg zün. KERK-CONCERT. Vrijdagavond in de Westerkerk. Wü herinneren er aan, dat Vrijdag avond te 8 uur in de Westerkerk een concert wordt gegeven, waarbij mede werking wordt verleend door mevrouw A. v, d. Phe!—De Haas, sopraan, en de heeren Th. Donkers, fluit, M. Luca, viool en Feike Asma, orgel. Het programma hiervoor vermeldt werken van onze eer ste componisten, zooals H&ndel, Mozart. Saint-Saens, Beethoven, Chopin. Het ver plicht programma, dat voor dit concert verkrijgbaar is, kost inclusief de belas ting 36 cent. In dezen tüd van radio-dis-* tributie is het organiseeren van een der gelijk concert een min of meer gewaagde poging, maar het Heldersche publiek heeft meermalen bewüs gegeven derge- lüke concerten van stadgenooten op prijs te stellen, zoodat de hoop mag worden uit gesproken, dat ook Vrijdagavond velen ervan zullen willen genieten. VISSCHEBIJ. De eerste dag der week liet de visscherij slechts toe op Texelstroom. De vangsten waren niet overdadig, maar de prijs der garnalen, was goed, ja zelfs aan den zeer hoogen kant en bewoog zich tusschen 50 en 60 cent, zoodat die dag niet al te onfor- tuinlük was. Toen Dinsdag het weer handzamer was en de zee eenigszins tot rust, kon ook bui ten worden gevischt en hoewel de vang- niet onbeduidend waren, bewogen de prij zen zich weer zóó naar omlaag, dat de totaal-opbrengst van den vorigen dag niet kon worden gehaald. Het was weer het bekende verschijn sel: gelegenheid tot visschen elders, dui keling van de marktprijs hier. Nu Woensdag het weer geen gelegen heid bood tot visschen, is de kans voor den vischhandel tot betere prijsmaking op de buitenlandsche markt gerezen, het geen, bij hervatting der visscherij hier, wel van invloed zal blijken op de prijs stelling aan den afslag. Een weinig meer haring werd aangebracht, maar veel ge legenheid tot visschen was er niet, want aan Onrust en aan het Huisduinerstrand stond toch te veel branding. Met de klei ne zegen werd nog een weinig gevischt. 1 De zuidwester kan misschien de sardien van om den zuid naar hier gejaagd heb ben, hetgeen gehoopt en gewenscht worde. Het wordt er langzamerhand volop iüd voor. P. EN T. KANTOOR DEN HELDER. Ie helft November: Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend rijn. Brieven binnenlandHaffner, Den Haag; Sorbé, P„ Tilburg; Swarts, Den Helder; Zonneveld, C., Wük-aan-Zee. Briefkaarten binnenland: Gerrits, L., Uithoorn; Fischer, Amsterdam; Schrie- ken, Amsterdam; Simons, J„ Rotterdam. N.B. Ten overvloede wordt men' er nog maals aan herinnerd -naam en adres van den afzender op de te verzenden stukken duidelijk te vermelden. Een overzicht van den gang van zaken. Veel extra-werk voor de bevolkingsambtenaren. Op Oudejaarsdag wü hebben het al eerder vermeld zullen wü wederom worden geteld. Juister is het te zeggen: in den nacht van Oud- op Nieuwjaar, want de kaarten, die wij straks zullen invullen, geven den toestand weer zooals die in dezen nacht was. Men kan de vraag stel len of zoo'n volkstelling, waarmede rnt den aard der zaak een groot bedrag aan administratiekosten, materiaal van kaar ten, e.cL, gemoeid is, noodig is. Wü heb ben een uitstekenden burgerlijken stand en een goed bijgehouden bevolkingsregis ter, waarvoor is dan nog eens een speciale volkstelling noodig? Zoo kan men zich af vragen. Daar tegenover staat, dat zoo'n volkstelling allerlei voor de regeering waardevolle gegevens oplevert, die uit de bevolkingsregisters niet zoo te voorschijn komen. Althans, ze zouden daar met mis schien nog grooter kosten en moeiten uit moeten worden opgediept. Om maar iets te noemen: men krijgt nu gegevens om trent de godsdienstige gezindten, omtrent sarnenwonende en alleen wonende per sonen, omtrent het aantal bewoners van woonwagens, van schepen, kortom, om trent <honderderlei dingen, die voor den leek niet zeer belangrijk zijn, maar voor het rijk waardevolle gegevens opleveren. In ieder geval, men mag veronderstellen, dat ook ditmaal het vóór en tegen bü de regeering ernstig overwogen is en dat de overweging, dat men veel waardevol ma teriaal krijgt den doorslag gaf en men de kosten, die niet gering zün, welbesteed acht. Wü worden dus dit jjaar wederom ge teld. Juister is te zeggen, dat wü onszel- ven tellen, want ieder gezin krijgt in de week vóór Nieuwjaar zijn omslag met tel- kaarten, die hü zei* nioet invullen, en die dan in de week nA Nieuwjaar worden teruggehaald. Wij worden dus dit Jaar wederom ge- ander over die telling mededeelen; het is een kwestie, waarbü we allemaal betrok ken zijn, onverschillig of we er voor voe len of niet. Want niemand ontkomt aan de invulling van zün biljet. Dat de gemeentebesturen er een massa extra-arbeid door hebben gekregen, zal men begrijpen. Evenwel, men heeft hier tijdig maatregelen voor kunnen nemen, waardoor het vele werk niemand heeft overvallen. Dat het niet gering is, wat bier moest worden gedaan, en thans voor een groot deel al geschied is moge blüken uit het feit, dat voor ieder gezin een omslag moet worden geschreven met voHedigen naam en adres, en waarop in gevuld het aantal kaarten, dat noodig is voor de telling. Deze formulieren met de noodige kaarten zün het, die straks wor den uitgereikt. Op de afdeeling Bevolking op onze secretarie is men thans zoover, dat al deze omslagen zün ingevuld en, alphabetisch gerangschikt, in groote hou ten bakken staan verzameld. Nu komt de indeeling in wijken, maar in afwachting daarvan moet geregeld dagelijks elke ver andering, die in het bevolkingsregister moet worden aangeteekend, ook op deze omslagen worden vermeld. Dat beteekent dus dubbel werk en, vooral voor de groo- tere gemeenten, is dat zeer omvangrijk en tijdroovend. Men heeft er dan ook dezen maatregel op gevonden, dat bü verhuizing naar elders, thans tezamen met de kennis geving van verhuizing, ook de telkaart voor den betrokken persoon wordt opge zonden. Büvoorbeeld: A verhulst heden van Amsterdam naar hier. Het Amster damse he bevolkingabureau zendt nu het gebruikelijke duplicaat verhuisbiljet naar Den Helder, maar het hecht daar tevens aan vast het tellingsformulier, dat dus dan tusschen de Heldersche formulieren komt te staan. In totaal zullen hier ter stede 33 of 34 tellers hun werk verrichten. Deze krijgen allen een bepaalde stads wii k. De indeel ing hiervan is zooveel mogelijk berekend op 1000 inwoners of daaromtrent (wat meer of wat minder, al naar gelang de wük). Deze tellers hebben een volgnummer en een register, waarin z" hun namen schrü- ven. Zij zullen, zooals gezegd, de formu lieren uitreiken en de ingevulde kaarten weder ophalen. Welke kaarten bevat nu dit omslag? Voor ieder gezinslid is er één kaart, een gele voor een mannelijk, een witte voor een vrouwelijk lid van het gezin. Daarenboven krijgt ieder gezin zooveel kaarten voor eventueele logées als nooodig ziin. Hier- ziin oranjekaarten (voor mannelijke) en rosé (voor vrouwelijke logées). Van deze personen, namelijk die welke tijdelijk er gens anders verblijf houden, komen dus twee stellen kaarten. Want het gezin waar ze hun .vaste woonplaats hebben, krijgt voor hen de gewone gele en vitte kaar ten, en vult die ook in (met de aanteeke- r.ing, dat ze elders verblijfhouden). Op die wijze komen dus straks deze kaarten weder tezamen en heeft men toch een juiste opgave. Behalve deze is er nog een aparte kaart voor bedrijven. De bedoeling van de volks telling is namelijk, niet alleen een over zicht te krijgen van de bevolking, maar ook van de bedrijven, dat zijn dus de win kels, kantoren e. d. Hiervoor worden groene kaarten ingevuld. Aparte modellen zijn gemaakt voor groote inrichtingen, gestichten, schepen, kazernes e. d., .die het juiste aantal bewoners moeten vermelden. Daar op de kaart wordt ingevuld of de betrokken bewoners een woning dan wel een schip, een woonwagen, etc. bewonen, krijgt men door een en ander een volledig overzicht omtrent woningtoestanden. Binnenkort zullen pakkende reclame- billetten worden aangeplakt, die de aan dacht zullen vestigen op deze tienjaarüjk- sche gebeurtenis. In een volgend artikel zullen wü een en ander mededeelen betreffende de ver nummering enz. van onze straten, welke naar aanleiding van deze periodieke volkstelling tevens voor onze stad ter hand genomen wordt. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer ge meente,' op Dinsdag 26 November a.s. des namiddags 8 unr, ten raadhuize. Agenda: I. Vaststelling der notulen 21 October 1930. II. Ingekomen stukken: goedkeuringen van Ged. Staten op raadsbesluiten betref fende verkoop en erfpacht van gronden, t.w. mevr. C. de Best—Olü (aankoop van grond), F. Bakker, Gebr. Boot, G. Groot. J. P. van Os, M. van Tiil, (erfpacht), P. H. Spruit, E. Venema, K. Been, (verkoop), H. Klein, Huisduinen (aankoop), J. de Zeeuw (verkoop erfpachtsrecht), J. H. Kamp (id.), J. P. van Os (verkoop). Verder zijn ingekomen: berichten van aanneming der benoeming tot directeur, resp. leeraar van den gemeentelüken cur sus in oude talen van de heeren ir. W. G. van der Meer, H. J. H. Steenmeüer, id. van zijn benoeming in vasten dienst, aan de Avond-Vakteekenschool van E. H. Bos. Goedkeuring van H. M. de Koningin op de verordeningen tot heffing van opcen ten op de personeele- en de vermogensbe lasting en de verordening betreffende de classificatie van deze gemeente voor de heffing van de pers. belasting. Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Onder de Ingekomen stukken is mede: Adres van een aantal bewoners van de Bassingracht omtrent minder goede ver- keerstoestanden ter plaatse. (Voorgesteld wordt dit adres ter afdoe ning in handen van Burgemeester en Wethouders te stellen, onder mededeeling De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeichlkt maken voor eiken arbeid, I U nog weinig bekend. Maar de ervaring beeft geleerd, dat masseer en met Akker'e Kloo«terbalsem in «taat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gi) behoeft niet i oud te worden, voordat ge oud üjtl „Geen goud zoo goed" dat het in de bedoeling ligt om na ver nieuwing van de Willemsbrug maatrege len tot verbetering te treffen). Tenslotte behoort onder de stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, nog te worden vermeld: Koninklük Besluit van 29 October 1930, no. 34, waarbij i£ vernietigd het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland d.d. 14 Mei 1930, no. 30, tot onthouding der goedkeuring aan de door den Raad vast gestelde verordening op het Grondbedrijf dezer gemeente. Hieromtrent verwijzen wü naar de Bij lagen, in dit nummer opgenomen. De agenda bevat verder de navolgende voorstellen: Voorstel aanschaffing van een garnalen- zeef ten behoeve van den vischafslag en in verband daarmede tot wüziging van de verordening. Voorstel met betrekking tot het aanleg gen van muntgasleidingen. Voorstel tot het verleenen van een ren te-garantie aan de N. V. Meebad Huis duinen". Voorstel met betrekking tot het verhu ren van het sportterrein aan den Bolweg aan de H.F.C. „Helder". Voorstel inzake onderhandsche ver pachting van tolgelden der pontonbrug bü de Kooü; om met W. Kaan een arbeidsovereen komst te sluiten ten aanzien van het houden van toezicht op het terrein voor lichamelüke oefening; tot stichting van een gebouwtje op het terrein van de speeltuinvereen. „Tuin dorp"; tot vaststelling van verordeningen in zake de heffing van opcenten op de ge- meentefondsbblasting; tot het niet-verleenen van medewerking tot het aanbrengen van verbeteringen aan de fundeering van de Comeniusschool; tot het verleenen van medewerking tot aanschaffing van vloermatten voor de Comeniusschool; tot behandeling van verschillende re clames tegen den aanslag in de wegen belasting; tot verkoop van grond aan H. van Dam, W. Vreeswük en P. van der Eijk. Algemeen Weeshuls, Voorstel tot het benoemen van twee leden van het Algemeen Weeshuis. Aanbevolen worden: Ih de vacature mevr. A. W. Dekker- Klik: 1. Mevr. A. W. Dekker—Klik. 2. Mevr. M. W. van WilligenMel- chior. In de vacature P. J. Michels: 1. P. J. Michels. 2. G. Reus. Kerstgave. Voorstel tot het toekomen eener Kerst- gave aan daarvoor in aanmerking komen de gezinnen. (No. 168 der Bülage). Gemeentelijk Pensioenfonds, Voorstel tot het benoemen van vier leden van de Commissie van Bü stand in het beheer van het Gemeentelijk Pen sioenfonds. Voorgedragen worden: A. J. J. H. van Gessel; A. Kwant; P. van Dalen; J. Spoelstra, Begrooting. 1 Voorstel tot het trekken van de secties voor de behandeling van de gemeentebe- grooting 1981. W erkrerschaf f Ing. Voorstel om afwüzend te beschikken op het verzoek van de N.V. Houthandel v.h. J. Oortgüzen en Zoon tot het dempen van haar balkenhaven met afvalstoffen. (No. 162 der Bülage). Ter visie. Ter visie is gelegd het antwoord van Burgemeester en Wethouders op een vraag van den heer Monhemius inzake den slechten toestand, waarin het pla veisel van het gedeelte Koningdwars straat, tusschen Koningstraat en Prins Hendriklaan, zou verkeeren. Rente-garantie „Zeebad-Huisduinen". Van de N.V. „Zeebad-Huisduinen" is de mededeeling ontvangen, dat zij haar verzoek tot koop van grond intrekt, doch haar verzoek om uitbreiding der renite- garantie handhaaft Ter toelichting van dit laatste gedeelte brengt de N.V. onder 's Raads aandacht, dat het nog te plaat sen 'kapitaal, ad 48.600.noodig zal zöjn voor het veranderen en uitbreiden van ihet bestaande hotel-pension en- het verplaatsen en vernieuwen» van het bad paviljoen. De N.V. zond een schets van de voor genomen vergrooting van 'het hotel-pen sion, terwijl zij tevens mededeelde, dat het in de bedoeling ligt indien dit noodzakelijk blijkt het bestaande bad paviljoen af te brekenf en in gewijzigden vorm op te bouwen. De vergrooting van het hotel-pension.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5