Broodtrommels Van Willigen, Weststraat terstraat (ffedieeltelilk), Brouwerstraat (on even gedeelte verandert), Buitenhaven, Californiestraat, Cornells Ditostraat (liier komt een ingrijpende verandering in de nummering), Cronjéstraat (idem, het te genwoordige nummer 28 wordt No. 1, No. 1 wordt No. 40), Dahliastraat (een deei hiervan is thans nog Leliestraat), Dijk- straat (kleine verspringing), Dijkweg (id.), Emmastraat (deze nummert andersom, No. 108 wordt; No. 1, enz.), Fabrieksqracht (kleine vernnmmeringen), Van Galenstraat (idem), Gasstraat (id.), Gravenstraat (id.), Havenplein (tegenwoordige Hoofdgracht No. 1 tot en met 21a; No. 21a wordt Ha venplein No. 1; Herzo.qstraat (ook hier komt de nummering andersom; No. 1 wordt No. 80, No. 42 wordt No. 1); Hoofd gracht (wordt geheel omgenummerd; No. 87 (bakkerij) wordt No. 2, No. 22, waar het Havenpledn nu beginnen zal, wordt 80); Hoogstraat (wordt- ook geheel omgenum merd, No. 1 wordt No. 140); Jan in 't Velt- straat (gedeeltelijke wijziging), Javastraat (No. 1 vam thans wordt No. 92, No. 8 90, enz.), Julianapark (tegenwoordige num mering Spoorstraat-, Prins Hendriklaari' en Station; Prins Hendriklaan 14 wordt Ju lianapark 1, Spoorstraat No. 24 No. 6, Sta tion 8 No. 18, enz.); Kcnaalweq (de volg orde blijft hier gehandhaafd en loopt ge lijk met Hoofdgracht, evenwel is er voor bijna alle perceelen een verspringing. De perceelen Westetraat 4, 8, 2 en 1 dat zijn de woningen Selbaoh enz. op den hoek worden nu bij- den Kanaalweg genummerd). Keizerstraat (hier en daar vernummering), Kerkqracht (id.), Koning- dwarstraat (idem), Koningsplein (krijgt de tegenwoordige nummers Koningstraat 116, 118, 120, 122, 124 en Loodsgracht 1; dit laatste perceel wordt dan No. 1), Ko ningstraat (wordt geheel omgenummerd; het tegenwoordig nummer 1 wordt No. 110, No. 114 wordt No. 1), Kroonstraat (ge hoede wijzig: n-g), Krugerstraat (wordt eveneens andersom genummerd; No. 1 wordt No. 186, No. 137 wordt No. 2, No. 2 wordt No. 131, No. 128 wordt No. 1), Laan (kleine opschuivingen), Langestraat (id.). Leliestraat (wordt andersom genummerd), Loodsgracht (opschuivingen), Lupine straat (tegenwoordig Leliestraat 50, 52, enz. tot en met 64), Meeuwenstraat (thans Ruijghweg 24a), Middenstraat (slechts ge ringe veranderingen, de meeste perceelen blijven onveranderd), Middenweg, Molen gracht, Nieidvstraat, Oostslootstraat, Oran jestraat, Oude Kerkstraat, Paardenstraat, Parallelweg (behalve .op den Middenweg zijn <le veranderingen hier slechts gering en het gevolg van opschuiving van per ceelen, enz.), Piet Heinstraat (deze wordt weder geheel andersom genummerd; No. 1 wordt No. 64, No. 60 wordt No. 1), Pol derweg (kleine veranderingen), Prins Hen driklaan (id.), Rozenstraat (wordt anders om genummerd, No. 1 wordt No. 26), Ruijghweg (de volgorde der nummering blijft dezelfde, er is evenwel nogal eendge verandering in, vooral in de lage nummers tot 81), De Ruijterstraat wordt geheel om genummerd', No. 1 wordt No. 62, No. 66 wordt No. 1), Schagenstraat (kleine veran deringen), Sluisdijkstract (vrijwel alle per ceelen worden vernummerd), Smidstraat (kleine veranderingen), Spoor gracht (id.),' Spoorstraat (id.), Spuistraat (wordt ander-s om genummerd). Stakman Bossestraat (kleine veranderingen), Tuinstraat (id.), Tulpstraat (wordt andersom genummerd), Vlamingstraat (id., No. 2 wordt 69, No. 64 wordt No. 1), le Vroonstraat (id., No. 1 wordt No. 90, No. 104 wordt No. 1), 2e Vroon^traat (id., No. 1 wordt No. 328, No. 98 wordt No. 1), Vijzelstraat (enkele kleine wijzigingen), Wacht straat (id.), Walvisch- straat (id.), Walvischstraat (id.), West- gracht (id.), Weezenstraat (id.). Weststraat (hier zijn de veranderingen van wat meer belang; de perceelen om den hoek bij de Kedzersbrug komen- tibans 'bit de Zuid- straat, zooals die aan den anderen kant bij den Kanaalweg komen). De Wetstraat (de nummering komt andersom), Wilhelmina- straat (id., No. 1 wordt No. 106, No. 110 wordt No. IX Zuidstraat (de perceelen Weststraat 118,119 en 120, bij de Keizers- brug worden nu No. 14, Zmostraat No. 1 wordt 5, enz. Het tegenwoordige, num mer 86, het laatste, wordt 92, het Politie bureau No. 93). Geen wijziging ondergaan: Anemonen- straat 1 t/m 54; Anjelierstraat 1 t/m 39, 2 t/m 14; Asterplein 1 t/m 17, 2 t/m 16; As terstraat 1 t/m 35, 2 t/m 44; Balistraat ge heel; Bosstraat oneven; Beukenkamp straat geheel1; Bonselaarsiveg 1 -t/m 14, verder even t/m 38; Brouwerstraat even; 2e en 3e Emmadwarsstraat, Florastraat, Goversstraat even; Van Hogendorpstraat, Koningstveg, Klaas Duitstraat, Nieuw st raat even; Pijlsteeg, Van Speljkstraat geheel; Singel oven-. Smiddwarsstraat en eeniige kleinere straatjes. in de hier niet genoemde kleinere stra ten hebben ook in bijna alle veranderin gen) plaaits. Zooals men) ziet, dus een ingrijpende wijziging, die ook werkelijk wel noodig was. In vele straten Is de nummering ge heel onderstboven geworpen; hierdoor is gebroken met 'liet systeem van willekeur, dat hier bestond en wordt thans alles in één bepaalde richting genummerd. Enkele lastige problemen lastig uit topogra fisch oogpunt zijn nu opgelost. Zoo heeft men b.v. de woning, staande bone den aan de helling hij- de Weststraat 'op den hoek van den ouden winkel der firma Buihse, welk huls bij de Achter straat was genummerd; -thans bij de West straat ondergebracht, en de perceelen hoek Weststraat 'tot en mot den winkel van den hoer Selbach, zooals wil reeds zelden, en die blifkena hun nummering behoorden bij de West-straat, thans hit den Kanaal weg aangetrokken. Aan den anderen kant van de Weststraat deed- men hetzelfde, en aldus geschiedde ook bil hotel Den Burg, enz. De nieuwe naambordjes zijn van een fraaier inodel dan de tegenwoordige; het is evenwol niet de bedoeling de bestaande bordjes te vervangen, de nieuwe zullen dus alleen dienen voor utibreiding van het aantal. Wij meenten goed- te doen onze lezers, en in de eerste plaat» de zakeiïimenschen, in overweging te geven nu reeds rekening te houden met de vernummering, en voor zoover ze bedrukte brievenhoofden, reke ningen e. d. met hun volledig adres ge bruiken, ach ten stadhuize van hun nieu we 'huisnummer op de hoogte te stellen en deze veranderingen op hun drukwerk over te nemen. vtsscherij. Donderdag was het weer zoodanig, dat door de groote vaartuigen buiten kon worden gevischt, terwijl de zeilviootzich tot het visschen op Texelstroom be paalde. De vangsten waren zeer bevredigend, terwijl de prijzen der garnalen ook gun stig waren en zich bewogen van 35 tot 45 cent per kilo ongeveer. Vrijdag was het weer te ongunstig en de weersverwachting niet al te bemoe digend, zoodat de geheele vloot zich tot het visschen op Texelstroom bepaalde, waardoor sprake kan zijn, dat er zeer intensief werd gevischt. Ondanks dat waren toch de vangsten zeer bevredigend, en handhaafde de prijs van den vorige n dag zich aan den afslag, waardoor dus in deze beide dagen een tamelijk: goed resultaat werd verkregen. De zeefmolen aan den afslag bewees reeds goede diensten en zal dat nog meer doen als inplaats van handkracht, electro- motorische kracht wordt gebruikt. In het algemeen is men over het een en ander tevreden en wordt er niet veel klein goed garnalen uitgedraaid, zoodat aan boord der schuiten wel heel goed moet zijn gezeefd. Men vischte ook z.g. veel »zaad«, dat zijn kleine garnalen, die dienst doen voor pufverwerking. De visscherij op wulken, waarvan men hier echter weinig gewaar wordt en die meer op Wieringen worden gemarkt, levert bevredigend resultaat, omdat de prijzen, per baal besteed, Hink hoog zijn en zich bewegen rond de 20 gulden. Alikruikenvangst is niet zoo groot, althans in dezen omtrek, omdat door de veranderde stroomingen in zee, nè af sluiting van het Amsteldiep er veel wier- wa'ardengrond is veranderd in zandbodem, waarop de alikruik niet tiert. De prijzen van alikruiken zijn ook behoorlijk en, al naar de grootte der slakjes, wordt van vijf tot tien gulden besteed. Door de nog steeds flinke vangsten op de Zuiderzee van bet, blijft de prijs van de hier gevangen bot, evenals op de Zuiderzee, zeer gedrukt en kan zich hier misschien herstellen als, tengevolge van de komende koude, op de Zuiderzee de vangsten minder worden. eksteroogen en eeltknobbels. Het opschrift, ik stem het toe, waarde lezer en geachte lezeres, is niet zeer aan lokkelijk. Maar wie in het bezit is van die lastige dingen en dat zijn er niet zco heel weinigen zullen zich misschien aangetrokken voelen om dit te lezen, den kende: misschien heeft de krant een mid deltje ontdekt, om ons van die lamme dingen af te helpen. Je kan nooit weten; ze adverteeren toch ook geregeld met purol, laxeerpillen en meer andere zaken. En om het maar dadelijk te zeggen: het is zoo, wij kunnen er u af helpen. Dat wil zeggen: niet wij, maar de firma Hoogen- bosch, Zuidstraat 68, dat wil zeggen niet de firma Hoogenbosch, maar zijn appa raat, dat thans ingericht is, en waarmede het bestaan van eksteroogen, eeltknob- bels, en alles wat voeteuvel heet-, voor goed wordt vernietigd. U gaat maar zit ten; de heer Bock stelt zükT radertjes in. zet het .motortje aan, en rrrrtl zonder pijn gaat de heele zaak er af en er uit en u loopt als een herboren mensch weg. Het toestel is ons heden gedemonstreerd, en tot nog toe hadden wij nooit spijt niet in het bezit te zijn van eksteroogen, maar dezen middag heeft het ons betreurd. Om dat wij nu niet aan den lijve konden on dervinden wat het is plotseling van je eksteroogen te worden bevrijd. Maar wat doet men eraan? Ook met den besten wil ter wereld haalt men niet zoo maar een eksteroog tevoorschijn, nietwaar? Dus dames, want het zfln vooral de dames, die de toekomstige clientèle zullen vormen van de firma: die hooge hakjes weet u, en die kleine schoenmimmers, ja wie mooi wil zijn moet pijn lijden dus dames, u weet, waar u terecht kunt De behandeling is geheel antiseptisch en ab soluut pijnloos, en alles wordt weggeno men, eelt, eksteroogen, Ingegroeide nagels, kalknagels, en wat dies moer zij. Overi gens verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. „georgie wil wel!" Men schrijft ons: Reeds 12 maal werd deze dolle militaire klucht hier door het Amsterdamsch Too- neelgezelschap, directie Hub. Kievits, op gevoerd. Telkens weer heeft dit lachstuk volle Oasino-zalen getrokken. Hubertus Kievits is er dan ook onbetaalbaar in. Deze rol van »Gijs« de oppasser is geknipt voor hem en hij doet het 'publiek van de eene lachbui in de andere vallen. De lachsalvo's zijn niet van de lucht. Het is een lachstuk van je welste. Voor de 13e maal zal a.s. Zondag »Casino« weer vol loopen van lachliefhebbers die »Georgie« ook eens willen zien. Zie voor prijzen de advertentie. lantaarnpaal gesneuveld. Hedenmorgen is wederom' een lan taarnpaal gesneuveld, als slachtoffer van een modern monster, dat in de omgangs taal „auto" heet. Dezen keer moest een lichtdrager in de Janzendwarsstraafc het ontgelden. Een auto van de firma Lagerveld reed achter uit; er werd een slag gehoord en glas- geriukel, en TV onheil was geschied, Verslag der gemeentelijke arbeidsbeurs. Over de maand October 1930. Mannen. Aanvragen kwamen in om: 12 betonwerkers, 2 colporteurs, 2 TSleo- trioiens, 4 grondwerkers, 1 handelsagent, 1 huisknecht, 1 kruideniersbediende 2 landarbeiders, 9 losse-werklledeni, 1 loop-, kn echt-winkel bedien de, 4 loopjongens ben. 18 jaar, 2 loodgieters! oerlin gen ben. 18 jaar, 1 pakhuisknecht, .1 rijwielherstel ler, 1 steenzetter, 146 transportarbeiders, 7 timemrlieden, 1 timmermansleerling ben. 18 jaar. Totaal 198 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 3 bankwerkers; 2 betonvlechters, 14 betonwerkers, 1 conciërge, 1 chauffeur, 2 colporteurs, 1 electrioiensleerllng ben. 18 jaar, 35 grondwerkers, 1 huisknecht, 1 kantoorbediende, 1 kappersbediende, 1 koksleerling, 2 kellners, 1 landarbeider, 1 letterzet-ter, 59 losse-werklieden, 2 lood gietersleerlingen ben. 18 jaar, 1 loop knecht, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 1 (mach.- bankwerker, 2 metselaars, 2 mon teurs, 5 opperlieden, 1 pakhuisknecht, 1 rijwielhersteller, 1 rijwielhersteller ben. 18 jaar, 8 schilders, 7 stokers; 1 steen zetter 10 timmerlieden, 1 timraernhans- leerling ben. 18 jaar, 324 transportarbei ders, 1 tuinman, 2 volkstellers, 1 vlieg tuigmaker. Totaal 294 personen. Geplaatst werden: 12 betonwerkers, 2 colporteurs, 8 grond werkers, 1 huisknecht, 1 landarbeider, 9 losse werklieden, 2 loodgietersleerlingen ben. 18 jaar, 2 metselaars, i pakhuis knecht, 1 rijwielhersteller, 1 steenzetter, 1 stoker,, 146 transportarbeiders, 7 tim merlieden, 1 timmermansleerling ben. 18 jaar. Totaal 195 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 8 dagdienstboden, 9 dagmeisjes ben. 18 jaar, 6 dienstboden intern, 1 keuken meisje; 1 kinderjuffrouw, 1 naaister,- 1 hulp in de huishouding, 2 huishoudsters, 3 mangetoedsjes, 1 noodhulp dienstbode, 1 tweede meisjes. 1 hulp-verpleegster, 1 leerling winkeljuffrouw, 13 werksters. Totaal 49 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 aardapeplschil ster, 1 baker, 4 dag dienstboden, 5 dagmeisjes ben. 18 jaar, 4 dienstboden intern, 1 huishoudster, 1 huisnaaister, 1 kinderjuffrouw, 1 linge- verpleegster, 20 werksters, 2 winkeljuf- rienaaister, 2 noodhulp-dienstboden, 1 trouwen. Totaal 44 personen. Geplaatst werden: 2 dagdienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar, 1 dienstbode intern, 1 verstel-naai- ster, 1 verpleegster, 12 werksters. Totaal 19 personen. GEMEENTERAAD. Verschenen is een vervol gagenda voor de vergadering van den Raad op Dinsdag s. El ectriciteits tarieven. Voorstel tot wijziging van de tarieven voor de levering van electriciteit. Drankbestrijding. Voorstel met betrekking tot de adres sen van het Centraal Comité voor Drank bestrijding „Den Helder" en van de af- deeling Den Helder van den Nederland- schen Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en Slijters nopens verlaging van het imarimiim aantal vergunningen en drooglegging van wijken. Aanleg Duinweg. Voorstel met betrekking tot den aanleg van een gedeelte Duinweg te Huisduinen. geheel emaille prima kwaliteit 8roodtrommel, zonder naden, moderne kleuren, geëmailleerd, 41 cm I 4.90 dezelfde, extra groot 48 cm f 5.90 Broodtrommel, Rood emaille m. goud Groen emaille m. goud f 7.60 IJlauw emaille m. goud Beschuitbus, emaille m. nikkel deksel f 2.25 Provisiebus, Koffie, Suiker en Thee met nikkel deköel f 1.20 Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Breestraat, aan de fa. Gebr. Smit. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond, gelegen ana de Violenstraat, aan G. J. Geervliet en P. Botter. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond, gelegen ana de Violenstraat, aan H. Hagen. Onderwas. Voorstel otrn op hot verzoek, om mede werking ingevolge die Wet voor de in richting van een speelplaats ten behoeve van de Comeniusschoolafwijzend tte be schikken. Burgerlijk Armbestuur. Voorstel tot het benoemen van drie leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden: In de vactji.ro P. van Dalen: 1. P. van Dalen; 2. S. Boendermaker; In de vacature D. W. Spangenberg: 1. D. W. Spangenberg; 2. G. Geus; In de vacature P. Hubbeling: 1. P. Hubbeling.; 2. H. Boon. Voorstel tot het verstrekken van een kerstgave aan daarvoor ln aanmerking komende gezinnen. Bij adres van 8 November 1980, ver zoekt de Plaatselijke Raad, alhier, samen gesteld uit de besturen van den Helder- schen Bestuurdersbond, en de afdeeling der S. D. A. P., benevens een vertegen woordiging van de Sociaal-Democratische Raadsfractie, om, evenals zulks vorige jaren is geschied, aan hen, die daarvoor in aanmerking komen, een zoogenaamde kerstgave te verstrekken. B. en W. zijn van oordeel, dat de mo tieven voor het verleenen van de hier bedoelde gave nog in dezelfde mate aan wezig zijn als het vorig jaar. waarom zij, de Commissie voor. steunverleening ge hoord, in overweging geven hen te mach tigen met de kerstdagen aan de betrok ken gezinnen een uitkeering te doen op denzelfden voet als in voorgaande jaren is geschied, waarbij als norm een bedrag van 1' 3.— per gezin en f 0,60 por kind werd aangenomen. Indien door den raad met het boven staande wordt ingestemd, zullen B. en W. het Burgerlijk Armbestuur verzoeken, bij de beoordeeling omtrent de toekenning der kerstgave, rekening te houden met de verdiensten, welke de betrokkenen eventueel in den laatsten tijd hebben genoten. Classificatie der gemeente voor de heffing döor hot Rijk van de gemeente fondsbei» sting. En heffing van opcenten op die belasting ten behoeve der ge- gemeente. B. en W. schrijven aan den Raad Bij ons schrijven van Juli j.1. bevat tende beschouwingen omtrent de te nemen maatregelen in verband met da Wet, houdende herziening der flnancieele ver houding tusschen het Rijk en de ge meenten, hebben wij als ons voorloopig oordeel uitgesproken, dat de gemeente in de eerste klasse voor de door het Rijk te heffen gemeente-fondsbelasting zou worden geplaatst. De motiveering daar van onderschrijven wij nog ten volle, terwijl zich sedert geen enkele reden aan ons heeft voorgedaan, gewichtig genoeg om thans van genoemd oordeel af te wijken. Wij stellen U daarom thans voor te bepalên, dat de gemeente in de eerste klasse wordt gerangschikt. Voorts kwamen wij bij hetzelfde schrij ven tot de voorloopige eonclusie, dat het noodig zou zijn om, ter dekking van het toen becijferde tekort van pl.m. f 90.000—, 56 opcenten op de gemeente-fondsbelas ting te heffen. Volgens nader van den Inspectenr der directe belastingen enz. verkregen gegevens, zal de gemeente fondsbelasting in deze gemeente onzuiver opbrengen f248.700.— en zuiver f226.317.— terwijl volgens de door ons op 16 October j.1. opgemaakte gemeente-begrooting voor 1931 een bedrag van rond f 84.492. noodig zal zijn om die begrooting slui tende te maken, zoodat, waar de opbrengst der opcenten in het hefflngsjaar 1981/82 voor 2/3 ten goede komt aan den dienst 1981, 56 opcenten moeten worden ge heven, weshalve wij U voorstellen tot de heffing van het aantal opcenten te be sluiten. Breezand. i ONDERLING VEEFONDS. Donderdagavond hield het Onderlinge- Veefonds te Anna Paulowna een alge- meene vergadering bl den hzer Jb. Borst te Breezand. Na de openieg en lezing der notulen gaf de secr.-penningm. de heer P. List een financieel overzicht over het tijdvak 1 Dec. 1929 tot 20 Nov. 1930. Het saldo 1929 was f 263,795 Aan contrubutie is ontvangen f 1378.645 Aan gestorven vee f 288.07 Ontvangen f 1920.51 Voor gestorven vee is uitbetaal f 1290.18 Aan brandassprantie, kamer van koophandel, zegels en admi nistratie is betaald 1 373.75 Uitgaven f 1663 93 Alzoo zou er een saldo zijn van f256.58. Doch na het afsluiten van de rekening, op den dag der vergadering, kreeg het fonds nog twee koeien voor zijn rekening, zoodat hetsaldo nog met f 178.10 ver minderd moet worden en dus f 73.48 bedraagt. De, in het volgende halfjaar te heffen, premie werd weer vastgesteld op 1 °/0, terwijl het bestuur als gowoonlijk vrij mandaat kreeg, zoonoodig met een half of heel procent daarboven te gaan. Het volgende punt van de agenda ver meldde verkiezing van twee bestuurs leden. De voorzitter, de heer Ant. Schil derman moest periodiek aftreden, de heer M. Oornelissen bedankte, omdat hij geen koeien meer heeft. Er was eohter nog een schrijvnn van den heer H. Busé inge komen, dat hij voor dezelfde reden be dankte, zoodat er dus drie bestuursleden- gekozen moesten worden. De heer Ant. Schilderraan werd met algemeene stemmen herkozen en nam de benoeming aan, dankzeggend voor het in hem gestelde vertrouwen. In de beide andere vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren Job. Bas en G. Meuleveld. Ook de aftredende schattor, de heer J. H. 't Hart, werd herbenoemd en voor de commissie tot nazien der rekening 1929-1930 werden de herren C. v. d. Linden, J. de Wit en W. Cornelissen aangewezen. Bij de rondvraag deelde de heer A. Schilderman mede, dat hij geïnformeerd heeft bij den burgemeester, hoe met af gekeurd en gestorven vee gehandeld moet worden. Het moet ten spoedigste naar de verwerkingsinrichting in Schagen getransporteerd worden. Men kan daarvoor deze inrichting op bellen (telefoon 114), die f5 voor het vervoer rekent. De heer Jb. Borst be rekent denzelfden vrachtprijs en men mag het vervoer ook aan hem of een ander ingezetene opdragen. Het fonds vergoedt de helft van de vervoerkosten, echter ten hoogste f 2.50. Met nadruk werd er op gewezen, dat de eigenaar direct aangifte moet doen ter secretarie en zoo spoedig mogelijk bij het bestuur. De rondvraag leverde verder weinig belangrijks op, zoodat de voorzitter tot sluiting over kon gaan. FILMDEMONSTRATIE. De firma Van Ne'le vertoonde Woens dagavond in de zaal van den heer Jb. Borst haar film over thee- en koffiecultuur en enkele andere films. Daar dergelijke demonstraties ook reeds in andere plaat sen zijn gegeven, zullen we, om niet in herhaling te vervallen, hierover maar niet. uitweiden. De aanwezigen konden niet alleen Yan d6 interessante films g»nieten, doch wer den ook nog onthaald op een geurig kopje thee en koffie. Donderdagavond zou de vertooning herhaald worden in de zaal van den heer W. Kossen. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon Anna Paulowna. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags-2.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. JULIANADORP. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Darastó Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. WIERINGEN. Men meldt ons dat die heer J. de Wit Sz. te Noord-Stroe wegens drukke be zigheden heeft bedankt als diaken bij de Doopsgezinde Gemeente alhier. DE POST IN DE WIERING ERMEER. Op 1 Dec. aj. wordt het eerste Post station geopend in de Wleringermeer nabij Wieringen in het drooggelegde Zui derzeegebied. EEN LICHTBEELDENAVOND. Donderdagavond had er ln het nieuwe Evangelisatiegieboaiw aian den Haukes een vergadering plaats. De heer L. Brasser van Den Helder sprak bij lichtbeelden over het ondier- werp: Achter de schermen. De zaal was geheel bezet, er waren ook wel een 50-tal Zuiderzeewerkers. Er werd onder groote stilte en aandacht geluis terd. De heer Bosma van Wieringen sprak het openingswoord]. De groote opkomst toont wel, dat het gebouw aan den Haukes in een noodige behoefte voorriet. CONCERT „OONOORDIA". Men deelt ons mede dat door de tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" alhier op Zondag 7 December a.&, des avonds 71/. uur, in de concertzaal „Ooncordia" van den heer Bruul te Hippolytushoef, onder leiding, van den- heer B. Loevens van Alkmaar, zal worden opgevoerd het be roemde tooneelstuk „Het licht in den Nacht", tooneelspel in 5 'bedrijven door Inte Onsman. UITVOERING „APOLLO". Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de muziekvereeniging Apollo om op Zaterdag 29 November a.s. een uitvoering te geven.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 22