UITGESTELD. Wij vernemen dat de Nutsvereeniging, welke, zooals wij een dezer dagen mede deelden, het voornemen had om op Zaterdag 29 November haar eerste winter- bijcenkomst te houden, deze tot nader order heeft uitgesteld zulks in verband met een elders te geven uitvoering. EEN NIEUWE STRAATNAAM. Toen destjjds de heer Tassen, van den Helder, nabij de Hofstraat een gfoot aan tal huizen liet zetten, ontstond aldaar een nieuwe straat. Hoewel deze straat officieel geen naam is gegeven, werd algemeen van de „Dijkstraat" gesproken. Sedert eenige dagen is hierin echter verandering gekomen, doordat de heer Tyssen een bord heeft laten aanbrengen waarop te lezen staat dat hij deze straat met „CornelisTyssenstraat" gedoopt heeft. BIBLIOTHEEK VAN „LAND IN ZICHT". Zij die boeken wenschen te lezen uit de bibliotheek van het gebouw „Land in Zicht", kunnen zich bij den conciërge Van Nol, vervoegen, bij voorkeur des avonds en Zaterdags des namiddags. HET CHR. TEHUIS TE 1>E HAUKES. Druk bezoek. Het Christelijk Tehuis aan de Haukes mag zich in een druk bezoek verheugen. Het gebouwtje is gezellig ingericht, en gezien het vergevorderd seizoen niet de lange winteravonden, hopen we dat alle Zuiderzeewerkers er een dankbaar ge bruik van zullen maken. 50-jarig huwelijksjubileum. De huldiging van den heer Zomerdijk. In 'het hotel De Haan te Hippolytushoef had Vrijdag ji. de huldiging plaats van den heer A. Zomerdijk in een daartoe bij zonderlijk beiegde bijeenkomst. De heer B. J. Gelder van Amsterdam, directeur der Nederlandsche Zeegrasin- dustrie, heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de familie en de heeren De Leeuw, ontvanger der registratie en do meinen te Den Helder en notaris Van der Speek Obreen. Spr schetste allereerst den onhoudbaren toestand van de zeegrasmaaiers in vroeger jaren en vervolgt dan: Wat is dit nu alles veranderd, wat zijn de maaiers thans in een begunstigde po sitie. Vragen wü ons af hoe dat komt, dan dringen zich twee namen naar voren van mannen, aan wie de zeegrasmaaiers en riet alleen de maaiers, maar. ook de han del en niet het-minst de gemeente Wie- rJngen heel veel te danken lieeft. Die na men z;jn die van den ouden heer, notaris Van der Speek öbreen» en van den jubi laris van lieden, den heer A. Zomerdijk. 13 Jaar lang* heeft de oude heer v. (L S. O. geheel belangeloos de administratie gevoerd, avond aan1 avond zat Z.Ed. met den heer A. Zomerdijk, de eenige van de 7 man, die moed en volharding had het werk voort te zetten, te overleggen hoe uit de zorgen te komen. Nu het de eerste maal is, dat officieel of 8emi-officieel de geschiedenis van de zeegras-exploitatie wordt opgehaald, mag een woord van warme hulde aan het werk van den heer v. <L S. O. niet ontbreken en om wat hij voor dat groote en l>e!angrijke gedeelte van de Wieringer bevolking heeft gedaan moeten allen zijn nagedachtenis met eere herdonken. Naast wijlen den heer O., ik heb het al gezegd, stond de heer A. Zomerdijk voor de belangen der zeegrasmaaiers op de bres. Hij is de man geweest, die gedaan heeft weten te krijgen, dat de Minister op een eens genomen besluit is terugge komen, en de richting insloeg, die de heer Zomerdijk aanwees en die de juiste bleek te zijn. 't la bij den heer Z. niet bij bet initiatief nemen gebleven. Hü heeft de grootste moeilijkheden het hoofd gebo den, hij heeft nooit versaagd. Den lof van iemand vergrooten door anderen minder meegaand voor te stellen is niet nobel, maar het mag op deze plaats wel gezegd, dat het geen gemakkelijk werk was alle belanghebbenden in de zee grasindustrie liet naar den zin te maken. En daarom zijn wij hier heden bijeen, 35 jaar lang 'heeft de heer Zomerdijk getracht iedereen zooveel doenlijk te bevredigen, iedereen recht te doen wedervaren, het product in eere te herstellen, loonend voor de 'bedrijvers te maken. Niet alleen gotraebt. Het is den heer Zomerdijk gelukt ook. 'Nooit is de moeite hem te veel geweest, de weg te ver, het weer te slecht, de tijd te lang. En als het werk buiten gedaan was, dan kwamen de mensohen bii hem thuis, de maaiers, maar ook de persera. die ruimte wilden- hebben, en ook de koo pera die afschepen wilden. De heer Zo merdijk stond iedereen te wdord, hü hielp ieder, hü maakte in orde wat een ander niet gedaan kon krijgen. Daarom zijn wij hier büeen. Want alle persmeesters van de Gem. Zeegras Expl., juist zü, die door den heer Zomerdijk wer den gecontroleerd en verantwoordelijk ge steld, hebben ondervonden, dat Z.Ed. nooit, zichzelf zocht altijd en rechtvaardig was. En dat wü deze gelegenheid, den dag van heden te baat nemen is, omdat de heer Zomerdijk trouw werd bijgestaan door zijn brave vrouw. Zij heeft veel zorgen gehad wanneer haar man bij weer en wind eruit ging, zij heeft in alles meegeleefd. Kwa men de mensdien bij haar man, dan kwa men ze ook in haar huis, dan was zij gast vrouw en vriendelijk, ook tegen de meest onv.llligen; ook zij stond altijd klaar om te helpen naar vermogen. In waarheid is zü de vrouw geweest, die haar mans zor gen deelde en zün geluk grooter maakte. VÜftig jaar getrouwd te zün, het kan züxl en hier kunnen we zeggen i s het een geluk. Maar vüftig jaar zóó teza men zü", zóó een voorbeeld te zün ge weest voor kinderen, vrienden en vreem den, dat is een verdienste. Vüftig jaar lang een gezin- gevormd te hebben dat vaak liet middelpunt was, dat een voorbeeld is voor ieder, dat slechts vriendschap kweekte, na 60 jaar te kun nen zeggen slechts vrienden te hebben, dat verdient belangstelling. Die belang stelling hebben wü willen toonen, daar voor zün wij 'hier en ook hebben wij daar van een stoffelijk WJj'k willen geven. Wü hebben gemeend dat te moeten doen in onzen beperkten kring. Het zü gezegd, dat alle persmeesters, ook de dames onder ons, met vreugde de gelegenheid aangre pen, dat geen onzer geaarzeld heeft. Ik ben overtuigd, dat wanneer wü anderen ven ons voornemen in kennis hadden ge steld, ieder gaarne deel had genomen aan deze huldebetuiging. Echter de heer en mevrouw Zomerdük zün vrienden van be scheidenheid. Eenvoud, -het kenmerk van de ware deugd, is ook hun kenmerk en daarom hebben w;j het intieme karakter aan deze samenkomst niet willen ontne men. Ik heb alleen maar te herinneren aan wat de heer Zomerdijk steeds voor 'het Visschersfonds is geweest en u zult met mij overtuigd zijn, dat de hulde, die wü hden den heer en mevr. Zomerdijk bren gen, een t-olk is van wat in het hart van ieder Wieringer leeft. In het verleden ligt het heden, In het nu wat worden zal. heeft de dichter gezongen. Het eervolle verleden van het gouden paar, bezorgt hen den dag van heden, die hen doet zien, dat hun werk is gewaar deerd, dat zü geëerd en bemind zü" door allen die hen kennen. En daarom kunpen zü hoopvol de toe komst tegemoet treden* Beiden zjjn zü vele jaren zoo blijven, mogen zü nog zeer nog gezond en krachtig, beiden nog vol levensmoed en levenslust. Moge dat nog langen tijd in gezondheid gespaard blpven voor Wieriügen, voor hunne vrienden, voor hunne kinderen, voor elkaar. Vervolgens bracht de heer De Leeuw, ontvanger van reg. en dom. te Den Hel der, den jubilaris in welgekozen woorden warme hulde. Spr. deelde mede, dat bü hun studie de heeren Ontvangers van het product zeegras uit den aard der zaak niet op de hoogte worden gesteld. Dat 't met dit lastige onderwerp in zijn district steeds zuo vlot verliep, was aan den heer Zomer dük te danken. De heer De Leeuw bracht teven6 de -hartelijke gelukwensoh van den heer Den Herder, hoofd van- deze afdee- ling van het Departement van Financiën uit Den Haag. De heer v. d. Speek Obreen, notaris, 'herinnerde aan den üver en de toewijding, steeds door den heer Zomerdük betoond, en wenschte hem nog vele jaren van ge luk naast zün© echtgenoote en kinderen. De heer P. Kaan, raadslid, sloot zich aan bü de woorden van den 'heer Gelder en herdacht bijzonderlük hoe mevrouw Zomerdijk steeds klaar stond bü lief en leed om elk te helpen. De heer Jb. Zomerdük, zoon van het gouden echtpaar, 'bedankte namens zün ouders en de kinderen voor de blyken van belangstelling heden betoond. Bloemen en cadeaus. Nader vernamen wü. dat door het hul digingscomité aan het gouden echtpaar een keurige divan met kleed was aange boden en door het Visschersfonds een prachtige marmeren pendule. Wat wü in deze on wat iedere Wierin ger opmerkte, zoo vreemd vonden, was, dat van het College van Burgemeester en Wethouders niemand aanwezig was, ter wijl hun toch een uitnoodiging was ge zonden. Ten huize van den jubilaris was het den gebeelen dag zeer druk met het betuigen van belangstelling, terwijl het daarbü aar. cadeaux en bloemen niet ontbrak en de post stapels kaartjes, brieven en telegram men aanvoerde. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gcan. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). '8 Avonds 7 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 en 's avonds 6 uur, de heer J. Bosma Gebouw „Land In zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 's Middags 2.30 u., de heer R. C. Franck Doopsgezinde Gemeente.(Hippolyfcushoef) 's Morgens 10 uur, Ds. A. Vis, van Den Burg, Texel. Na afloop diaken verkiezing Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef s'Morgens 10 en n.m. 2.30 uur, dienst SCHAGEN VERKIEZINGEN NOTABELEN N. H. KERK. Bij de periodieke verkiezingen van no tabelen van de N. H. kerk te Schagen werden gekoozen de heeren P. Stammes, T. Wonder, Jb. de Veea* en M. Kort, die allen hunne verkiezing hebben aange nomen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voor leden van den kerkeraad der ver- eenigde Doopsgezinde Gemeente Barsin- gerhorn c.a. zijn de volgende drietallen opgemaakt: A. Slikker, K. Roggeveen en Koning, allen te Schagen; P. Blaauboer, Waard polder, P. Kistemaker, Waardpol- der, O. Schenk, Barsingcrhora. Burgerlijke Stand van Schagen van 1820 November 1980. GETROUWD: A. M. van der Paauw en G. Huiberts; T. Breeuwecr en A. van Lint. POLITIE. Gevonden: twee portemonnaies mot geld. Verloren: een vulpenhouder. MAR KTO VERZICHT. De handel en aanvoer liet zich 's mor gens niet zoo mooi aanzien als de vorige week. De aanvoer van vette koeien was niet groot, 60 in 't getal zou men denken, dat kan wel wat worden, maar het was niet zoo, de handel was stil, aan den stug- gen kat. De hoogste prijzen welke besteed werden voor le kwaliteit was hoog, op 58 a 54 ets., maar het gros ging voor 60 ets. weg. Toch werd gezegd de markt was hier nog zoo slecht niet, bü andere markten gezien. Kalfkoeien niet aangevoerd. De handel in geldekoeien was matig. De mensohen willen ze wel koopen, maar willen minder geven, wat de koopman niet past, gervolg is trekkend. De aanvoer van vaarzen was ook merkbaar minder, deze handel liep ook niet vlot, ze zijn nog te duur. Uit elkander gezet golden de geldevaarzen 150225, kalfvaarzen 20b275. Een Zuidfenaar kocht er 13 tegelijk; zulke af nemers moesten er meer komen. De gras- kalveren weiden ook niet zoo duur ver kocht als vorige week; de handel was zeer matig. De handel in nuchtere kalveren was stug, wat wij ook niet gewend zün, de aanvoer, was gering. Op de paardenmarkt was niet veel drukte en handel. De schapenhandel was dien dag ook niet veel waard. Vette scha pen stug, overhouders slecht, een leeüjk woord, maar het was zoo, en oude slacht schapen heel stug, dat is niet veel beter; deze golden 8442. De handel in geiten en bokken had ook met veel te 'beteekenen. De vette varkens golden VA et minder dan de hoogste markt van de vorige week, daar was het ook een gedrukte stemming, toch was om 9 uur alles verkocht. De handel in biggen was trekkend, ook werd er minder voor betaald; dat was ook het geval met de schrammen, deze konden natuurlük ook minder opbrengen, 't een is het gevolg van 't andere. Op de kippenmarkt prijs houdend. Zoo ziet men, de algemeen© gang van den handel was lang niet rooskleurig, zelfs aan den zieken kant. Hopende, dat daar een verbetering in komt. AUTOBOTSING. Donderdagmiddag reed van de Schager- markt een eierenhandelaar uit Den Hel der met een Chevrolet en waarin nog 2 passagiers zich bevonden, langshetNoord. Aan het einde hiervan, in de bocht van de straat, kon de chauffeur, mede door de snelheid waarmede gereden werd, deze niet voldoende nemen en kwam in botsing met een woonhuis. De beide passagiers stoven door de voorruit, waar door zü ernstig aan het hoofd werden verwond. Dr. v. d. Sluis legde een eerste verband aan. De auto beliep aanzienlijke schade de stuurinrichting was o.a. ge heel vernield. De motor bleef rustig doorloopen. Texel. Ds. Oskamp heeft ook thans het beroep tot predikant te Hall niet aangenomen. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. Naar wü vernemen bestaan er plannen om bü den oüderavond van de O. L. School te Den Buig, door de leerlingen dier school de operette „Jantje in de Mod- derstad" laten opvoeren. Aangezien aan het instudeeren van een operette, vooral een voor jeugdige kinde ren, groote moeilükheden verbonden zün, zal er nog wel eenigen tüd mee heen gaan, voordat dezen avond gegeven kan worden. Burgerlijke Stand van Texel van 18—21 November 1980. GEBOREN: Marius, z. v. Hendrik Züm en Anna Witte; Jan, z. v. Jan de Beurs en Martha Klasina Suzanna Rab; Güs- bertus Cornelis, z. v. Martinus Keüzer en Veronica Theodora Kersemaker. ONDERTROUWD: Karei Stoepker en Maria Johanna Lap. OVERLEDEN: Trijntje Kikkert, 75 j„ geh. in. Jacob Bakker; Adriaan de Vis ser, 72 j., weduwn. van Maria Noteboom. POLITIE. Gevonden: een autoband en een rü- wielplaatje. Deze week werden van hier verzonden: 75 varkens, 24 schapen, 10 kalveren, 14 lamineren, 1 koé. Den Burg. ZUTVELFILM. Op Dinsdag 9 December zal door de Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht" te Texel in hotel Texel een filmavond ge- geveen worden. Vertoond zal worden de op het platteland alom zoo geroemde zui vel film. van den Alg. Ned. Zuivel bond. De aanvang zal zün 's avonds 8 uur. IJSCLUB DEN BURG. Voor het in orde brengen van de Ijs baan op de Ulemert te Den Burg, zijn thans alle maatregelen genomen; de dam men zün in de slooten geplaatst Er be vindt zich al vrij "wat water op het veld. Indien de waterstand nog iets hooger wordt kan de afsluiting geheel worden dichtgezet Als het nu echter maar niet v.eder zulk een buitengewoon zachte win ter wordt als vorig jaar. In het seizoen 1929—1980 is ai het werk van de club ver geefs geweest liet zachte weder van thans wyst ook nog niet veel op een lang durige vorstperiode. Dit kan echter spoe dig anders worden; dat heeft ons de strenge winter van 19281929 bewezen, toen ook eerst bü de jaarwisseling de eerste vorst invieL TEXEL8CH FANFARECORPS. Een uitstekend geslaagde alt- voering. Nog steeds mag on» Fanfarecorps zich in een stijgende belangstelling ver heugen, het aantal donateurs gaat ieder jaar vooruit, en het bezoek aan de uit voeringen wordt steeds grooter. De Voorzitter van het corps, de heer Schra- ma, wees gisteravond in zijn openings woord op dit feit. Vroeger gaf het corps, zei spr., éón uitvoering voor een flink bezette zaal; later moest twee maal wor den opgetreden, om al de bezoekers te kunnen bergen en nu is de aanvrage om entrée-bewüzen zoo groot geweest, dat zelfs driemaal achtereen de zaal rol zal loopen. De heer Schrama heette verder allen harteüjk welkom, in 't bqzonder burge meester Oort en zyne echtgenoote, die door hunne aanwezigheid beirijs van be langstelling in 't corps geven, en sloot zyn openingswoord met den wensch,dat het den werkenden leden ook thans we der zou mogen gelukken den donateurs een prettigen avond te bezorgen. Het corps had als eerste nummer op zün programma de marsch Groot Rot terdam» ran Willy Schootemeüer. Een pittige marsch, die in uitstekende stem ming werd gespeeld, en waarin de direc teur, de heer Lugtenburg «en aangename nuanceering wist te leggen. 't Corps had een belangrijke uitbreiding ondergaan, voor 't. eerst werkten, zooals wij opmerkten, ook de adspirantleden mede, waardoor het aantal werkende leden tot ruim 80 is gestegen. Gewoonüjk lijdt de stemming bü een fanfarecorps er wel eenigszins onder wanneer jonge leden medewerken; 't bleek ons eohter dat de instrumenten uitstekend waren ingestemd Na de openingsmarsch, volgde de zeer mooie ouverture »Néron« van Er. Popy, 't Is een prachtnummer, waaraan zeer zeker veel studie is besteed, voor enkele partüen is deze ouverture echter nog zwaar genoeg; met goede studie onder bekwame leiding komt men ereehterwel. Hierna volgde „Rachel" een mazurka van E. Marsal. De bariton-solo in dit nummer werd op zeer verdlenstelüke wüze gespeeld door den heer Jn. Dekker, die we kelyk hiermede het bewüs leverde dat hü althans reeds een groote vaardig heid op zijn instrument bezit. De heer Dekker had na afloop van dit nummer een uitbundige ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. 't Volgende nummer was een bekende n.1. de Fantasie uit de opera La Fille du Régiment, van Jos. Kessels. Dit nummer voldeed als altyd zeer goed, al was de eerste piston nog wat onzeker. Na de pauze werd door het corps nog een drietal nummers gegeven, no. 1 was de zware ouverture héroïque „Tervaete" van Louis Gasia, voor de uitvoering hiervan komt directeur en leden een extra complimentje toe. Daarna volgde nog de mooie wals „Les Roses du midi" van Strauss en tot slot demarsch „Hallo Hilversum". 't Bleek ons, dat het corps in den laatsten tüd weder goed is vooruit ge gaan, de uitgevoerde muziek wordt dan ook steeds zwaarder. Vooral de solo bugel is in uitstekende handen gekomen de korte solo's voor bugel, die wg tgdens de afwerking van het programma hoor den, werden voortreffelijk gespeeld, ge voelvol, zuiver en vol van toon. Minder goed is thans nog de pistonpartü bezet, naar men ons mededeelt is dit het gevolg van de omwisseling der instrumenten. Tot slot van het muzikaal programma gaf de directeur nog een drietal trom bone-solo's ten beste, nl. Am Meer en Stfindchen van F. Schubert en Noch sind die Tagen der Rosen van W. Baumgartner. De heer Lugtonburg leverde daarmede het bewüs, dat hij naast een uitstekend directeur een uitnemend trombonist is. De heerlÜk volle toon, die hü aan zijn instru ment wist te ontlokken, voldeed ons bizonder. Vooral het laatste nummer viel zeer in den smaak. Mevr. v. d. Meulen Flens begeleidde den solist correct. 't Publiek beloonde de uitvoerenden met een luid applaus Tot slot volgde het kluchtspelletje Hg is onschuldig*. Ook dit programma nummer voldeed zeer goedde heer N. de Jong was als de oude boemelaar weder uitnemend, vooral de brief van zgn echt genoote werd alleraardigst voorgedragen ook de heer W. Boon was als de dokter goed in zgn rol, terwül de drie dames- rollen in goede handen waren bg E. Langeveld, G. Zuidewind en T. Huisman. De korte rollen Erich Kempman en Radecke werden eveneens goed gespeeld. De heer Schrama sloot weder met een kort woord deze goed geslaagde uitvoe ring. Waarna een prettig bal volgde. De WoaL De heer W. Hoekstra, eerste kaas maker aan de zuivelfabriek „de Hoop" alhier is met ingang van 1 Januari a.s. als zoodanig benoemd aan de Zuivel fabriek „Nooit Gedacht" te Hippolytus hoef oip Wieringen. VERGADERING IJSCLUB. In hotel »Bollevue« werd deze week de aangekondigde ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer C- K<*üser. Na opening en voorlezing notulen gaf de heer Joh. Eelman rekening van zün flnantieel beheer. Hieruit bleek, dat, hoe wel vorig jaar geen vorst van beteekenla was voorgekomen, de stand der kas niet ongunstig was. 't Batig saldo bedroeg alzoo ruim f250.—. Gezien deze gunstige omstandigheid werd besloten de contri butie voor dezen winter te verlagen. Bü de bestuursverkiezingen werden de heeren L. O. Krijgen G. Looü tot leden van het bestuur gekozen. Verder zal bü Invallen van den winter alles op den ouden voet doorgaan, en werden dien aangaande geen büzondere besluiten genomen. RECTIFICATIE. M. cL R. Verzoeke eenige plaatsruimte In Uw geacht blad. Bij voorbaat dank. Hoogachtend, G BOON. In mijn vorige beschouwing „Ziekenhuis Texel", komen een paar zeer storende zetfouten voor. Gelieve te lezen voor „voorvallend" „voor allen". Verder wil ik even verduidelijken: 300 zieken naar elders gaan en verder alle zieken te Texel blijven en thans zonder ziekenhuis etc. 165.000.wordt uitgegeven. Bij het stichten van een ziekenhuis door Ziekenfonds te Texel, voor alle ingezetenen thuis en in .ziekenhuis verpleegd met inbegrip van dokter en alle medicijnen door het ziekenhuis, komt dat op een bedrag van 65.000.In de optelling komt die 100.000.zetfout voor. Juist het bedrag dat is uit te winnen. De wekelijksche contributie b.v. door te plakken te innen. Het tweede gedeelte van mijn voorstel aan den Raad, heb ik laten eens ureeren ter wille van de goede zaak en komt later; beter een half ei en maar wat toe te geven, 't Is nu bij den Raad in overleg en de wapenstilstand is ingetreden. Deze week heb ik B. en W. er nog eens op attent gemaakt, dat voor natuur-mon um enten, vogelbroedplaatsen in den polder Waal en Burg, de bijl aan den boom ligt. 't ls niet te begrijpen, dat de Raad zich niet te vuur en te zwaard op werpt. om 1/3 van dien polder voor de vogelen wereld te behouden en voor een iandingsvlieg- terreln, zooals destijds door mij in kaart is ge bracht. Dat zij dus ijskoud de kip laten slachten, die gouden eieren legt. Zeker ook weer uitge- censuurd? PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, de eerw; heer T. Visser, cand. t d. H. Dienst te Den Haag. O o 81 e r e n d, 's m. 10 uur, Ds. H. Groenenberg 's av. 7 uur, Ds. H. Groenenberg H. Avondmaal Donderdag 27 Nov. 'av. 7.80 uur, Bijbellezing De Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. A. Oskamp De Cocksdorp v.m. 10 uur, Ds. W. Plug. H. Doop 'sav. 7 uur, Bübellezing O u d e s o h i 1 d, 's av. 7 uur, Ds. van 't Hooft De Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. H. Avondmaal Donderdag 27 Nov. 'sav. 7.80 uur, Bübellezing Doopsgez. Gem. Den Burg, sav. 7 uur, Ds. P. J. Smldts van Den Helder Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, 10 u. en 2.30 u. Ds. J. Buskes J Laatste berichten. Ernstig spoorwegongeluk In Frankryk. Parijs, 22 Nov. Gisterenavond laat heeft tussohen- de stations Ancenes en Nantes, nabij de stad Oudon, een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. De snel trein SU Nazaire—Nantes is ontspoord. De locomotief, twee 'bagagewagens en 2 personenrijtuigen rijn in de Loire gestort, welke rivier tengevolge van de hevige regens van den laatsten tüd sterk gewas sen was. Van Nantes uit is onmiddellijk een hulp trein de plaats van de ramp vertrokken* Tot hedenmorgen vroeg zün nog slechts weinig 'bijzonderheden bekend, daar de telefoonverbinding met de plaats van de ramp verbroken is. Het staat echter vast, dat de trein in volle vaart uit de rails is gesprongen. De locomotief reed nog eenige meters verder, viel langs den dijk naar beneden en stortte toen in de Loire, twee bagage wagens en twee personenrijtuigen met zich meesleepend. De locomotief en drie wagens zün geheel in de rivier verdwenen. Men neemt aan, dat alle zich in de wagens bevindende personen zijn omgekomen. De oorzaak van de ramp is gelegen in een dijkverzakking door de aanhoudende regens. Een beambte van het station Oudon, die de verzakking had geconsta teerd, trachtte nog door een rood licht den trein tot stilstand te brengen. Dit werd evenwel niet opgemerkt. De man werd door den trein verpletterd. ZESTIG JAAR GETROUWD. Maandag a.s. hoopt de heer R. Bndjn te Vlieland den dag te herdenken, dat hü voor 60 jaar in het huwelük trad. De heer Bruin is een bekend redder. Hü is 84 jaar en heeft in dien tüd 264 menschenlevens gered. Het zal de jubilaris zeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 23