FOTO'S HET ADRES DEN GEHEELEN DAG GEOPEND OOK ZONDAGS DE PETROLEUMBRAND TE MORENL De sedert twee jaar woedende brand in de petroleumsonde van Moreni is de laat ste dagen weer in hevigheid toegenomen. Men neemt aan, dat de vlammen in nieu we bronnen opnieuw voedsel gevonden hebben. HET PROCES TEGEN DE MACEDO NISCHE MOORDENAARS TE SOFIA VOOR >s B. M. BECKER WESTSTRAAT 13-14 De doodstraf geëiseht In het proces tegen de moordenaars van den journalist Poendef heeft de offi cier tegen alle drie beklaagden, dus ook teglen Michailof, de doodstraf geëischi' AANVARING VAN TWEE DUITSCHE TREILER& De twee Duitsche stoomtreilers Elli Schroeder en Groenland zijn nabij Trom- soe met elkaar in botsing gekomen. De Eli Schroeder is ernstig aan den boeg beschadigd, maar kon de haven nog juist in zinkenden toestand bereiken. De Groenland is minder ernstig be- schadidgd. Naar verluidt is een lid van de bemanning van de Elli Schroeder, welke op de thuisreis uit de Witte Zee kwam, bij de botsing gedood. EEN BANDIETENLEIDER GEPAKT. Frederik Burke die bekend stond als Al Oapone's voornaamste meedewerker en die verleden jaar de acht bandieten van de Moran-groep te Chicago tegen den muur plaatste en met een machinegeweer doodde is te Norwalk in Oonnecticut door de politie herkend en gearresteerd. Voor de pistolen met welke hij zich verdedigde echter leeg geschoten waren had hij ser geant Anderson nog doodelijk gewond. Vijf steden hadden belooningen van in totaal 110.000 dollar op zijn aanhouding geplaatst. Burke wordt beschuldigd van tenminste elf moorden, vijf heroovingen van banken en tientallen minder ernstige vergrijpen. Ook Al Oapone gepakt? Naar verluidt, zou Scarface A. Capone Amerika's beruchtste bandietenleider, ge arresteerd zijn. KOLENDAMP VER GIF1TGING IN EEN OUDELIEDEN GESTICHT. Vier menschen gestikt. Een ernstig geval van kolendampver giftiging vond Woensdagnacht plaats in een oudeliedengesticht te Mamers bij Le Mans. De kolendamp ontwikkelde zich in een kachel, die geplaatst was naast de ge meenschappelijke slaapzaal van een aan tal oudelieden. Waarschijnlijk door de deurspleten is de kolendamp van den gang de slaapzaal binnengedrongen. Toen het personeel Donderdagochtend ontwaakte, vond men van de verpleegden er vier dood in bed, terwijl de overigen met ernstige vergiftigingsverschijnselen naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. TWINTIG SCHUREN AFGEBRAND. Opzet In het spel? In een voorstad van Kolberg (Pomme- ren) is Donderdag in een schuur brand ontstaan, die door den hevigen wind dermate werd aangewakkerd, dat binnen zeer korten tijd 20 schuren in lichte laaie stonden. De brandweer stond machteloos tegen- ovt deze vuurzee en moest zich beperken tot het beschermen der omgeving. Het vee kon voor het grootste gedeelte gered worden. Zestien personen zijn door de brand ernstig benadeeld. Men vermoedt, dat hier brandstichting in het spel is. DE ZAAK-LEVINE. Naar de Weensche correspondent aan de Nw. Rott Ort. meldt, verklaart Levine, dat de .munten", waarvoor hij stempels besteld heeft, dienen moesten voor het gebruik in speelclubs, die hij te Parijs en Biarritz stichten wou. Mabel Boll, de „di amantenkoningin", zou het denkbeeld van de speelclubs op touw hebben gezet. Zij ls de weduwe van een rijken Braziliaanseken planter en heeft zich naam verschaft door deel te nemen aan een vlucht ter bereiking van een tijdsduurreoord. Zij woonde den laatsten tijd beurtelings te New-York en Parijs. De Fransche autoriteiten te Weenen schijnen niet aan de schuld van Levine te gelooven. Men verwacht Fransche des kundigen op munt- en crimineel gebied te Weenen om de zaak op te helderen. DE SCHIPBREUK VAN DE „HIGHLAND HOPE". Uit Lissabon wordt nog gemeld dat het nieuwe motorpassagiersschip „Hignland Hope" tijdens dikke mist op een klip bij Farilhoes-eilanden, 18 mijl van Peniche, aan de Portugeesche kust, was geloopen. Toen de passagiers in de reddingbooten plaats namen, waren velen slechts half gekleed, anderen zelfs in nachtgewaad. Het was een geluk dat er Portugeesche vlsscherschuiten in de buurt waren, die de booten op sleeptouw konden nemen. Het verlaten van het schip geschiedde ln volmaakte orde en alleen een Spaan- sche landverhuizer kreeg ernstig letsel. Twee groote zeesleepbooten zullen trachten het schip los te sleepen. DRANKVERBOD IN DE VER STATEN Geen Mer van 4 geen referendum. Hoewel de conclusies van de door pre sident Hjoover ingestelde commissie tot naleving der wetten nog in groote go- heimzinnigiheid gehuld zijn, wordt toch reeds van bevoegde zijde meegedeeld, dat de commissie zich beslist heeft uitgeap re gen tegen intrekking van het 18e amen dement op die grondwet, dat het drank verbod betreft. Vernomen wordt dat het rapport in Januari bij Hoover zal worden ingediend. Ontkend wordt dat de commissie zal adviseeren tot het Invoeren van bier met een percentage aioohol van 4 of zal aandringen op een referendum ln het heele land over die drankverbodswet. OVERLADING DER HOOGESCHOLEN 182.090 studenten. Blijkens de hoogeschoolstatistiek zijn er in 1930 ruim 182.000 studenten aan de Duitsche hoogescholen in geschreven. In 1914 waren er: 77.000; in 1926 59.000; in 1929: 123.000. Het aantal vrouwelijke stu denten is van ongeveer 4200 gestegen tot 19.000. Er bestaat op het oogenbliik een over lading van de hoogescholen, welke bijna alle academische beroepen voor de eerst volgende jaren bedreigt met een veel te groot aanbod van arbeidskrachten. Het procentsgewijze aandeel van de verschillende sociale klassen aan de leve ring van studenen wordt als volgt opge geven: de z.g. betere klasse 32.6 mid- Een benzine-resevoir in de lucht gevlogen. D© schade op 30 mlllloen Lel geraamd. Te Plocstl in Roemeniö is Woensdag een reusachtig benzine-reservoir in d,e lucht gevolgen. In het reservoir, dat een inhoud had van 600 wagons, bevonden zich nog 300 wagons benzine. De slag was zoo hevig, dat alle ruiten in de stad wer den verbrijzeld. Het reusachtige deksel van het reservoir kwam midden in de stad terecht en heeft veel schade veroor zaakt. De brand op het emplacement duurde Woensdagavond te zeven uur nog voort. Br bestaat voor de plaats zelf geen gevaar. De schade wordt geraamd op 80 millioen Lei. Een dorp bedreigd. Door aardverschuivingen. De gemeente Linthal in het district Glarus wordt opnieuw door aardverschui vingen op den Kilchenstock bedreigt. Reeds verleden jaar beeft men voorval lend gesteente veiligheidsmaatregelen genomen. Volgens nieuwe opmetingen is in bet bovenste deel van den berg het neerstorten van de masas's tweemaal zoo erg geworden. Ongeveer 100.000 kub. M. komt eiken dag één c.M. lager. Het ver schuiven wordt voortdurend door wach ters waargenomen, die met het dorp en de betrokken autoriteiten in telefonische verbinding staan. Voor de bedreigde dea len van het dorp hebben de autoriteiten voorbereidingen voor de ontruiming ge last. Het vergaan van de Continental Freighter. De correspondent van de JSfw. Rott.. Ort" te Brussel meldt: Omtrent de scheepsramp, welke zich Woensdagavond op de Schelde te Antwer pen ter hoogte van de Rijnkade, heeft voor gedaan, wordt nader nog medegedeeld, dat do aanvaring in de duisternis gebeurde. Het was 17 u. 45 toen het kleine stoom schip „Continental Freighter", metende bruto 530 iton en geladen met baksteenen, bestemd voor Shoréhaxn, vlak voor de Rijn kade stopte, teneinde dén loods voor de Zeesaheide aan boord te nemen. Op het zelfde oogenhlik kwam het 1040 ton me tende stoomschip „Hebble", van de Goole Steamship Company, in volle vaart aan zetten. Was de sterke stroom oorzaak, dat de Cantinenital Freighter eenlgszins af dreef, of zwenkte de Hebble te kort? In ieder geval, het laatste schip voer de Con tinental Freighter aan, die in minder dan een minuut zonk. Een matroos en een stoker van het aangevaren schip waren op het oogenlblik, dat de ramp zich voor deed, op de Hebble gesprongen. De be manning van dit schip zette onmiddellijk alle reddlngöbooten uit, terwijl de motor boot. Kwiek, met een Belgischen en een Nederlandschen loods aan boord, die zich in de nabijheid bevond, eveneens zonder dralen assistentie verleende. De kapitein, de eerste stuurman en de Belgische loods Van AckeHyem, konden aldus gered wor den. De eerste twee werden naar het Ne- derlJandsdhe loodswezen geg,bracht en al daar liefderijk opgenomen. De Belgische loods werd overgebracht naar het Bel gische loodswezen. Volgens verklaring van kapitein1 Soott zouden vijf leden der 'bemanning omge komen zijn. Bij laag water steken de schoorsteen en een der masten van de ge zonken boot boven water uit De loods- dienst heeft onmiddellijk de moodlge licht signalen rondom het wrak, dan in. de vaargeul ligt, doen plaatsen. Een der booten van de Hansa-lihie, die Woensdagavond tmoeet vertrekken, kon ten gevolge de gedeeltelijke versperring van' het diepe vaarwater, de haven van Antwerpen niet verlaten, terwijl de Fran sche pakethoot, Kerguelen, die ligplaats beeft aan de Zuiderkade, deze niet kon beneiken en op de roede voor de stad het anker moeet uitwerpen. Uitgestootenen. In het pas verschenen derde nummer van Medische Nood, het orgaan der ver- eeniging Simavi, schrijft D. O. A. Bout over het lot der melaatschen onder de Papoea's. Hij vertelt van twee leprozen, die te Kwawi, een zendingspost aan de Dorehbaai, door hun kamponggenooten waren uitgestooten. Eiken morgen luidt op den Zendings post de klok en roept met lieflijken klank de omwonende Papoea's op tot gebed. Velen komen, maar daar onder den waringinboom staat een hut waarin tot voor korten tijd twee melaatschen woonden. Uitgestooten door hun volk, zelf bewust van 't gevaar dat ze voor anderen zijn, hebben zij zioh afgezon derd in de hut onder den waringinboom Het eten wordt op een afstand voor hen klaar gezet. Daar haalde degene, die 't minst door de ziekte verminkt was, het eten voor hen beiden op. Nimmer kwamen ze meer naar het dorp, waar niemand hen met blijdschap ontving. En 's Zondags zagen ze hen gaan, die door de kerkklok geroepen werden. Ook zij gingen vroeger met hen mede. Totdat zij het kenmerk van de melaatschheid gingen vertoonen. Uitgestooten I 'k Heb met groote deernis kennis ge nomen van het lijden van deze menschen, waarvan het aantal op Nieuw-Guinea steeds grooter wordt en waarvoor nog niets gedaan wordt. Denk u in, te weten dat uw levens avond met snellen tred nadert en dat alles u verlaat. Tan allen verlaten. Dat waren Manda- waken cr Djowkoeroe. Ook toen het voor hen de laatste nacht werd. Djowkoeroe overleed en Mandawaken gaf het te weten aan hen, die op het pad het eten voor hen neer kwamen zetten. Toen durfde niemand hem begraven. Ieder vreesde de ziekte. Zooals 't op Nieuw Guinea meer gaat, doen de bergbewoners vaak de karweitjes, die de strandbewoners niet wenscben te doen. De Kwawiërs Heten het bergvolk een graf delven. Maar om Djowkoeroe te begraven waren ze niet te bewegeD. De Indische maannachten kunnen zoo sprookjesmool zijn. Krekels en nacht vogels vervullen haar met geheimzinnige klanken. In zoo'n nacht droeg de over levende melaatsche zijn overleden lotge noot naar 't gemaakte graf. Het heeft mij geweldig aangegrepen. Op mijn thuisreis bracht ik een bezoek in Lao Si Momo op Sumatra's Oostkust. Ik heb daar ellende, veel ellende aan schouwd, maar ik heb daar ook iets gezien van wat wQ deor het Evangelie kunnen bereikendaar was het een Vreugdedorp. Betere medische hulp, meer dienende liefde, heeft Indiö, ook Nieuw- Guinea, zoo noodlg en dan zal dat mooie tropenland nog mooier worden. Beter, meenden wij, dan eenlg betoog, kan een gevoelig schetsje als dit laten zien welk werk er te doen valt voor een vereeniging, waarvan de initialen betee- kenen, dat zij >steun in medische aange legenheden voor inheemsehen" brengen wil. (N. Rott. Crt.). Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indófrlsable Ondulation Marcel Stakman Bosaestraat 50. Telefoon 614 AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. De Begrooting. Saneringsplan. Branden. „Zeg het met Üchtl" Wagnemitvoering. in behandeling, nog wel uit en torna be sproken worden. Er aal, naar aanleiding van die besprekingen ook genoeg aanlei ding zijn uitvoerig op de zaak zelf terug te komen. Bepalen we ons dit keer slechts tot een bijkomende omstandigheid, deze nJL: dal ook hier weer de hoofdzaak van deze voor dracht reeds i«ry bekend was voordat zij het gemeente/blad officiéél bereikte. Er zijn, om het eens populair uit te drukken, op de gemeentelijke bureaux steeds een aantal lekken waardoorheen het njeuys, voordat het eigenlijk „officieel" nieuws is, naar pers en publiek door-sijpelt! Mag dat? Mogen hoofdi-ambtenaren, die meestal voor zulke lekken aansprakelijk zijn, zoo maar, op eigen houtje inlichtinr gen verstrekken? heeft het gemeente bestuur zich tihfltia afgevraagd. En het antwoord luidde: „peen, dat mag niet", in den vervolge zullen dergelijke inlich tingen' niet dan met voorkennis van den betrokken wethouder gegeven worden. „De hoofdambtenaar" die blijft heeft te genover den wethouder, die nogal eens wisselt, in bet huidig gemeentelijk bestel toch al veel te zeggen; maar laat hij tegen over pers en publiek althans den schijn ophouden en ons, arme wethouders, ten minste niet geheel en al negeeren, dit valt eigenlijk, uit deze nieuwe order van B. en W. te letzen. Tegelijk met de donkere dagen vóór Kerstmis zijn thans voor den Raad de jaarlijksche dagen der begrooting aange broken. Dagen die de laatste jaren trou wens wel eens tot ver ha Kerstmis voort duurden en die meerendeels ook donker en triest en eindeloos lang waren van po litieke verveling. De Raad heeft nu echter dit jaar de hand in eigen boezem gestoken, gaat aan zelfherziening doen en ten dezen, einde lijk eendge efficiency, waarover we de vorige week zooveel vernomen hebben, betrachten. Onderling kwamen de fractie leiders, daartoe door den burgemeester bijeengeroepen, overeen, dat er dit keer aan „de begrootii^' op z'n hoogst 30 zit tingen gewijd zouden worden (we hadden er den laatsten tijd wel eens 501) en dat men uiterlijk 17 December ak. het jaar- lijksch terugkeerende millioenenschaap geschoren zou hebben. De geheele te be handelen stof is in dertig dagtaken ver deeld en komt men met zulk een taak niet klaar, dan zal er onverbiddelijk ook na elf uur tot in den nacht worden vergaderd. Het is een regeling die alom wordt toege- juichd en die, naar men hoopt, ook buiten de begnooting om ais voorbeeld voor soort gelijke regelingen in de toekomst dienen zal. De in dit nieuwe moderne tempo aan gevangen begrootingsdebatten hebben overigens tot nu toe nog niet veel opge leverd wat het boekstaven waard is. Voor namelijk kregen we nog slechts eenig communistisch vuurwerk te zien afge schoten in de richting van de B.D.A.P. En alleen een breede fnonteanval van den R.-K. fractieleider mr. Romme op de „za kelijke bedrijfsbetasting", die B. en W. (zij het dan met ©enige „verzachting") wenschen te handhaven, had het oor van den> Raad irn al zijn geledingen. Dat Utrecht deze belasting juist dezer dagen afschafte, ls natuurlijk koren op den mo len van de hoofdstedelijke tegenstanders dezer belasting, die dan ook reeds bij monde van den heer Gerzon in de Kamer van Koophandel verklaard hebben, dat, bleef zij hl eer gehandhaafd, het wel eens zou kunen gebeuren, dat zakenleiders, die over uitbreiding dachten, die uitbouw in de Stichtsche hoofdstad lieten plaats grij pen, alvorens ten dezenAmsterdam te ge denken. Intuisschem is thans het volledige sanee- ringsplani op het gebied der huisvesting (inhoudende krotopruiming, onteigening van d'e Joden Houttuinen en omgeving en bouw van een 8000 gemeerutewoningen) in het gemeentelblad gepubliceerd, een plan dat, na verloop van een tiental jaren, ruim dertig millioen aan kosten zou ver gen, de helft waarvan, naar B. en W. ho pen, door het Rijk zal worden gedragen. Het zijn, naar in de voordracht gril wordt toegegeven, „belangrijk© kosten", maar, heet het verder, „daarmede zal dan ook bereikt ziin, dat de gemeente heel gezui verd is van slechte woningen. „Voorstel len om, rijm we eenmaal zoo ver, nieuwe „krotvormlng" tegen te gaan, zullen nog worden ingediend. Het mag de vraag boe ten of het thans, in deze malaisetijden, en dat in een stad waar de woningtoestan- trouwens deze week in een daartoe spa den, over het geheel genomen, reeds beter ciaal belegde bijeenkomst onze hoogere Wethouders zijn inderdaad in veel op zichten geplaagde wezens. Maar enkele privileges, enkele buitenkansjes vallen hun toch ook wel, zoo nu en dan, ten deeh Daar is dan b.v. het buitenkansje, dat ril zich bjj groote branden, die nu eenmaal altijd een groote attractie voor het publiek zijn en blijven, rechtens een stalles-plaats kunnen veroveren. Zoo werden ril dan ook door veion deze week benijd toen onze brandweer ter gelegenheid van twee tame lijk groote brand en in het centrum der stad al haar bewonderenswaardige kun sten kon vertoonen. Al haar kunsten in derdaad tot de meest moderne, die met haar nieuwe gasmaskers, haar rook-af- zuig-installatie, toe. Het liep beide koeren goed en snel af; menscheni-evens vielen er niet te 'betreuren, ongelukken kwamen niet voor en de aangerichte schade was tenslotte niet zoo heel gfoot en werd daar enboven nog door verzekering gedekt Een en ander ware dan ook, hier ter plaatse, de vermelding nauwelijks waard geweest, zoo niet juist dat gebruik van die nieuwe ga s-afweer-middel en ons een aan schouwelijke les geboden 'hadden van wat een volgenden oorlog ons burgers, via politie en brandweer kan brengen. Prettig voorland deze „snoetjes" (brandweer-vak term voor de gasmaskers!), deze „gasbe- schermde kleeding", deze zuurstoftoestel len en andere uitvindingen waarmede we, als we niet spoedig anders te werk gaan, dan het praten over vrede en ontwape ning, allen binnenkort zullen rondloopen. Naast deze aanschouwelijke les kregen volMmg tegen de gevaren- van luchtaan vallen te beschermenEen taak die, al worden er. nog zooveel aanschouwelijke en andere lessen gegeven, toch noodt naar behooren vervuild kan worden. Simpele waarheid, die men niet zien en hoeren wil, wat evenwel niet ontheft van den plicht haar nog maar weer eens te zeggen. Dat de auto's hier in den laten avond en den nacht een- heldensch kabaal maken, is eveneens een simpele waarheid, die men, in dit geval, wei hooren móét. Maar al hoewel ook iMer de oplossing niet door allen eensgezind gezien wordt, ligt zij toch gemakkelijker voor de hanid dan in het oorlogsgeval. „Zeg het met lichtl", ziet- hier de uitkomst, die velen, onder hen meerdere deskundig© automobilisten en ook de chef van onze verkeers-politie, wij- zem In Partje zéggen de auto's het, des nachts, reeds eenlgen tijd uitsluitend met licht; de claxon-toeten zijn er „1t* den voor de nachtrust bestemden tijd", zooals dit officieel heet, verbannen. En dit systeem werkt daar blijkbaar voortreffelijk. Een even knipperen met de „kop-lampen" ver vangt er, in de donkere helft van het et maal, temvoll© de hoorbare waarschuwings- signalen en voldoet er chauffeurs en pu bliek belden. Als 't daar zoo goed werkt, dan1 maar direct overnemen] is men geneigd te zeggen. Er zijn echter helaas enkele „maar"-6B.v.: „maar" Parijs is Am sterdam niet; „maar" de Parijsoh© aard is andere dan da Amsterdamsdhe. Zoo is onze stad langzamer, voorzich tiger, misschien kan men zeggen angsti ger, waardoor de kans groot wordt, dat hier dat even aanflitsen van de kop lampen wordt tot een herhaéldelijk lange- ren-tijkl-laten-branden met het gevolg, dat het karakter van waarschuwingsteeken ar aan1 ontnomen wondt en de zaak niet meer, in den gewenschten zin, werkt Misschien, dat een verplichte cursus in knipperen en aanflitsen iets zou kunnen uitrichten! In alle geval wordt er ook door B. en W. reeds ernstig aan het verplicht stellen van het nachtelijk licht-geeprek der auto's ge dacht De zaak is in overweging. Het hin derlijk houden van dieren" en het op hinderlijke wijze gebruiken van toestel len, die muziek of de menschelijke stem weergeven, ls reeds verboden en daarmede is dan tenminste iets gedaan tegen het euvel van het hanen- en.raddo-gekraail Het claxongébler volgt thans. De „zeg het met lichf'-maatregel, die niettegen staande de maar's veel voor heeft, schijnt op komst „Zeg het met Wagnerl" dat schijnt wel, deze week, voor verschillende restau rants het motto geweest te zijn waaronder ril' hun diverse advertenties Meten ver tellen*, dat zij „speciaal verzorgde soupers" en extra verfijnde avondschotels voor mondaine gasten gereed hielden. Het is waar: wtf hebben bier niet, als in Den Haag, voortdurend weer „liefdadigheids" en andere.mode-bijeenkomsten, waar van hoteliers en restaurateurs vla soiréea en „ifceaa" naar hartelust profiteeren kun nen.... De mondaine „gebeurtenissen van het seizoen" zijn, onder ons schaarach. Neem het dan deze hoofdstedelijke ver zorgers van den inwendigen, mondainen? mensdb kwalijk, dat zij een van de weinige gelegenheden, die zü in het Amster- damsch seizoen krijgen, op alle mogelijke manier emtnachten udt te buiten, zelfs al begaan zij dande onsmakelijkheid de Wagner-kop overal boven hun smakelijke menu's als attractie te doen afdrukken. De uitvoeringen vao de Wagner-veree- nigïng op Donderdag en Zaterdag van deze week, zelfs al geeft men er, zooals dit keer, geen Wagner maar een werk van GUicfc, zijn nu eenmaal, behalve kunst zinnige tractatie voor de enkelingen onder de bevoorrechten, die den- prijs kunnen betalen, mondain ©^uitgangen voor de meerderheid: der enkelingen, die de kunst plegen aan te grijpen om hun toiletten te laten zien en buitenshuis te soupeerem Voor hen is niet Wagnier of Gluck het hoogtepunt vao zoo een avond, maar.... het souper, de daim en de jazz-band ln het Garlton of Trlanon.... Dat weten de be trokken restaurateurs maar al te goed. Het is alleen niet aardig van ze, dat ze het tegenwoordig zoo openlijk, per adverten tie en aankondiging gaan zeggenl Ingezonden. ziin dan ln eendge andere groote stad ter wereld ook wel het juiste tijdstip is meit zulk een grootsch en veelomvattend plan, dat in alle geval nlefc op directe wijze de productieve welvaart bevordert, te ko men, Die vraag sa] dah ook, komt de ank politie en brandweer-ambtenaren ook al theoretisch onderricht van een dokter, die hen trachtte voor te bereiden op de taak, dde hen, nog eens: gaat de vredesbewe ging, niet andere optreden! onherroe pelijk ini de toekomst wacht: de burgerbe- Geachte Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing van onder staand stukje. Bij voorbaat hartelijk dank. MENSOHLIEVEND HULPBETOON. Door de Hélderache Padvindere wordt elk jaar op St Nioolaas een uitdeefling •uejooft uaieppjmsuoAOt ufa uopnoqoü eniz. aan de armen*. Voor dit doel gaan enkele Padvindere bij de winkeliers rond voor de benoo- digde goederen. De volgende week gaan ze anet een kar deze goederen halen. Nu gebeurde het één dezer dagen, dat deze Padvindere ook bij een winkelier kwamen, daar toezegging gedaan was iets te mogen' halen. Toen wias deze winkelier zioo vriendelijk de jongens, die toch heusoh niet voor zichzélf loopen, een ledige door mede te geven. Het is reeds dé tweede keer, dat deze winkelier zoo iets doet (bij een volgende gelegenheid hopen wij hem met naaan en adres te mogen noemen). Als hij niets be schikbaar wil stellen, moet hij deze jon gens niet twee keer laten loopen. W. v. d. BRAAK, Verkenner Troep L

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6