„Vredesavond DONDERDAG 21 NOV. 1930 MARTIEN BEVERSLUIS ANTON HOYTINK EEN AANRANDER. Elsch vtJf jaren gevangenisstraf. Het O. M. bij de rechtbank te Assen eischte Vrijdag tegen 'n man uit Schoon oord, thans gedetineerd, wegens aanran ding van een juffrouw aldaqr, vijf jaar gevangenisstraf. JULIANADORP. Door den heer A. Kossen, uit Wierin- gerwaard, is ae exploitatie van het cafó „Prins Hendrik" alhier, van den heer H. J. Beuneman overgenomen. Voor den heer P. Roos Sr. alhier, wordt op het bouwterrein achter de Ned. Herv. Kerk, door den aannemer de heer G. Hoomsman. een nieuw woonhuis gebouwd. WONINGBOUW. Door den aannemer de heer J. de Groot alhier, wordt voor rekening van den heer Jac. Breen Ez., thans nog wonende onder de gemeente Oallantsoog, op een perceel grond aan de School vaart, een nieuw woonhuis gebouwd. BRAND IN EEN HOOIKLAMP. Maandagmorgen te ongeveer half elf ontstond brand in een groote hooi- klamp, staande bij de boerderij bewoond door den heer J. H. Bezig zijnde van deze klamp, waaraan de opbrengst van 8 H.A. opgeslagen was, hooi binnen te halen, vatte deze eensklaps vlam, daar een niet ontdekte haard van hooibroei in verbinding kwam met de buitenlucht. Spoedig brandde de geheeleklamp rondom en eveneens ook een daarbij staande strooklamp. Ook eenig hooi dat reeds binnen was, ging in brand, doch dit werd spoedig gobluscht. Daar de wind Z.O. was, was er voor de gebouwen geen ge vaar. Met twee stralen op de waterleiding werd een en ander bestreden, en begonnen met het hooi qit elkander te halen, wat aan zoo'n groote hoop nogal wat zeggen wil. Het brandweermaterieel was spoedig ter plaatse. CALLANTSOOG. BIOSCOOPVOORSTELLING. Zondagavond j.1. werd alhier in „Het Dorpskoffiehuis" een bioscoopvoorstel ling gegeven door „Cinema Kolhorn". Het in Callantsoog niet erg verwende pu bliek heeft in alle opzichten genoten van dezen mooien avond. Het projectie-ap paraat was evenals de vertoonde films, prima. We kunnen dan ook allen, die eens in de gelegenheid zjjn een voorstel ling van „Cinema Kolhorn" bij te wonen, aanraden van die gelegenheid gebruik te maken. DE VAN NELLE'S KOFFIEFILM. Hedenavond draait in de groote zaal van hotel „Duinzicht" de koffiefilm van Van Nelle. Velen zullen ongetwijfeld van deze gratis voorstelling gebruik maken. Hedenavond 4 uur wordt de film voor de schooljeugd vertoond. DUIN-AFSLAG. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.L heeft het duin weer erg van het hooge water geleden. Ongeveer 2 M. hoog staat het duin steil naar beneden. 't Zand. We vernamen dat de heer P. v. d. Wey te Ursum als mach.-bankw. is be noemd aan de Coöp. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier. Op Zondag 80 Nov. a.s. komt de „Noorder Bioscoop" van Noord-Schar- woude in de zaal van den heer Schrieken met de film „Het Bloedschip", welke film door een klank apparaat zal worden begeleid. ANNA PAULOWNA. POLDERVERGADERING. Op Zaterdag 22 November vergaderde het Bestuur van den Anna Paulowna- polder; Voorzitter de heer C. Wljdenes Spaans, dijkgraaf; secrtearis do heer C. Kedjzer. Afwezig waren de hoofdingelan den N. Onderwater, J. C. Geerligs en J. Nanneg, de eerste met kennisgeving, de heer Geerligs wegens ziekte. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en ongewijzigd) onder dank vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat: door Ged. Staten op 7 September is goedgekeurd die opgave over 1930 van de herstellingen van de zeeweringen. Voorz. meendie, waar de polder tengevolge van de Indijking niet meer aan zee grenst, dat toezending van de opzending niet meer noodig was, Ged. St. verklaarden even wel op verdere toezending prijs te stéllen; bij besluit van 17 Sept. is door hetzelfde college goedgekeurd die uitgifte van grond in erfpacht aan J. Veldman en op 6 Nov. die voor den heer N. Raap en do Provincie. Bij het besluit ten behoeve van den heer Raap werd verzocht een ol.ausujie op te nomen, waarbij de erfpacht met een jaar opzegging kan worden be ëindigd, indien dit in het belang van het verkeer noodig is. Omtrent dit punt is toelichting gevraagd, daar dit alleen voor gen. heer geldt en niet voor de Provin cie, welke aan de overzijde van den weg een perceel krijgt. Het komt het Dag. Bestuur ongewensoht voor, dat de erf pacht ten behoeve van het verkeer in het algemeen wordt belemmerd. Hierop is nog geen1 bericht ingekomen; door een Petroleum Camp. iB vergun ning gevraagd tot het plaatsen van een benzinetank aan den verbindingsweg tussdhen Spoorbuurt en Molen vaart (Naastepad). Hiervoor is een jaarlijksohe recognitie van 62 noodig; van de Zuiderzeewerken js ontvangen 396,85 voor het malen vnn water uit den boezem van de Wieringerwaard'; die schoeding voor de losplaats is bij het opvullen met baggerspecie ontzet, er zullen zeven nieuwe steunpunten moeten worden aangebracht aan de binnenzijde der kade; van de storingen bij het gemaal is tme- dedeeling gedaan aan het P.E.N., deze werden veroorzaakt door stooten in het bovengrondsche net, doch deze zullen nu wel niet meer voorkomen. Deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen en voor zoover noodig zal er uitvoering aan worden .ge geven. Nu volgt het belangrijkste punt van de vergadering: voorstel betreffende wegen- verbetering. Het doet voorz. genoegen, dat er nu overeenstémlming bereikt is tusschen de Dag. Best. der gemeente en van den polder. Spr. hoopt, dat ook de Raad zijn instemming zal betuigen. Het besluit behoeft de goedkeuring van Ged. Staten, aangezien er sprake Is van over neming van grond van verschillende particulieren en het onderhoud der trot toirs en goten een overeenkomst van blij- venden aard ia Het ontwerp-besluit Wordt voorgelezen1: geteerde voetpaden zullen worden aangebracht vanaf de Nijs tot Dekker aan de Molenvaart, aan den Nieuwen Weg van Molenvaart tot de R. K. Kerk en aan de Spoorbuurt. De heer K. A, Kaan begrijpt niejr, waarom het noodig is den' aanleg zoo duur te miaken, de weg wordt 7 M. breed, het looppad! is zU. overbodig. Voorz. verzoekt, dit buiten bespreking te laten, daar dit door den raad noodzakelijk wordt geacht, hier kan het besluit slechts worden aangenomen of verworpen. De ■heer van Balen Blanken zegt, dat de oor spronkelijke raming minder Is, volgens zijn berekening betaalt de polder het meest, spr. is niet voor dit plan. Voorz. zegt, dat het noodig is, de wegen te ver beteren, vergeleken bij andere wegen is de uitvoering niet duur. De heer Nannes vraagt, of de gemeente in het vervolg steeds 50 zal bijdragen. Voorzitter ant woordt ontkennend, wel heeft de heer Stammes zich in dien geest uitgelaten, doch dit was een persoonlijke meendng. De heer Stammes zegt, dat de andere Raad er misschien niet zoo over denkt «De voorzitter acht de verbetering nood zakelijk, nag 1 V? jaar is de overeenstem ming bereikt, dit voorstel kan niet ge wijzigd worden. De heer Kaan is voor uitstel, doch ook dit is niet mogelijk. De heer Stammes wenscht de aandacht te vestigen op het Ceit dat de lasten voor dé wegen op de schouders van een be perkt aantal ingezetenen, ingelanden, worden gelegd. Voorz. antwoordt, dat uit de Prov. Staten een1 commissie is benoemd om dit vraagstuk te onderzoeken, spr. hoopt, dat gelden zullen worden ge- geven aan de bestuurslichamen, welke de zorg voor de wegen hebben. De heer van Balen zegt, dat er 3 mogelijkheden zijn: niet verder gaan, alleen het werk vervolgen of dit voorstel aannemen. Spr. zal, tegen zijn zin, zijn steen geven. De heer Kaan is het eens, wat het loon be treft, dat voor regenverzulm geen uit- keering wordt gegeven, de voorz. zegt, dat dit gedaan wordt, omdat het nooit bij den polder gebeurt. Zonder stemming wordt het besluit ge nomen cm d!e overeenkomst met de ge meente aan te gaan. Het voorstel tot aangaan van een tijde lijke geldleening bij de Boerenleenbank wordt aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer Kaan, of het niet mogelijk is de andere wegen te verbeteren door de kuilen in te gieten imet grint en Bristar; de voor zitter zegt, dat dit niet kan, wel zou bil wijze van proef een Weg alleen geteerd kunnen worden. De heer van Balen wijst op de Kruistocht, die zeer slecht is, de heer Stammes zou een proef willen ne men met den Nieuwen weg. Op een vraag naar heit gebruik van baMitsIag wijst de voorzitter op het verschil in prijs, grint heeft men voor 2.40 per M3, terwijl bazaltslag 8.36 kost. Aan den weg langs de van Ewijeksvaart zal hét geld verloren zijn besteed, daar deze weg door het Rijk wordt overgenomen, dat een andere wijze van beharding toepast Hierna volgt sluiting van de vergade ring. Voor rekening van den heer G. A. van Hese wordt aan den Stoomweg een woon huis gebouwd. De bouw is aan den heer A. P. Kossen, timmerman te Van Ewijcksluis, opge dragen. Politie. Verloren: een damestaschje met inhoud. Gevonden: een zilveren potlood en een knipmes. Inlichtingen ter secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Petrus Jacobus, z. v. O. P. Weijers en van P. SpreeuwSara Wilhelmina Theresia, d. v. J. Bruinsma en van A. J, Alberts. OVERLEDEN: Maria Ferket, oud 27 jaar, echtgenoote van Dirk Haverkorn. Jacobje Klasens, oud 24 jaar, ongehuwd. VREDESAVOND. V.C.J.B. en J.V.O. hebben een vredes- avond georganiseerd, te houden Donder dag 27 Nov. a.s., in de Ned. "Herv. Kerk te Kleine Sluis. Anton Hoytink zal een lezing houden over het onderwerp «Vredesbeginselen in dezen tijd«,'terwijl Martlen Beversluis gedichten voor zal dragen uit«Aan klacht* of uit eigen werk. Een en ander wordt afgewisseld door muziek. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. op In de Ned. Herv. Kerk te Kleine Sluis Declamatie door: uit „Aanklacht" Afgewisseld door muziek Spreker over: „Vredesbeginselen in dezen tijd" Toegangsprijs I 0.25 Aanvang 8 uur, precies Hat Bestuur v. d. V.C.J.B. en J.V.O. Er biedt zich aan een nette Dienstbode, voor dag en nacht. Brieven aan het Postkantoor te Breezand. Breezand. TWEEDE UITVOERING „OONCORDIA". Voor een tamelijk goed bezette zaal gaf de muziekvereeniging «Concordia*, Zondagavond haar tweede, thans open bare, uitvoering. De vereeniging bracht dezelfde num mers ten gehoore als den vorigen keer; voor de afwisseling zorgde nu niet Louis Contran, doch de heer J. Buisman uit Schagen. Hoewel het dus nu geen donateurs- avond was, maar gewoon «Zondagavond- publiek* de zaal vulde, werd de uit voering der verschillende nummers en de voordrachten rustig aangehoord. We kunnen echter niet zeggen, dat we zelf met evenveel genoegen hebben geluisterd als bij de eerste uitvoering. Het heele programma hebben we niet gehoord, maar toch wel genoeg om een algemeen oor deel te kunnen vullen en wij vonden «Concordia* beslist minder goed spelen dan zij kan. Het leek soms of het corps er zoo maar wat »overheengleed«, zich niet geheel gaf. Doch het groote verschil met den vorigen avond was toch wel hetgeen thans voor afwisseling werd ge geven. De heer Buisman had wel enkele aardige liedjes, doch z'n voordracht was veel te mat, soms zelfs was hij onver staanbaar, in één woord: hij is nog geen Louis Contran. Zooals- we dus al opmerkten, deze avond kon ons niet zoo heel erg bekoren en we gelooven dat allen, die beide uitvoeringen meemaakten, het met ons eens zullen zjjn, als we zeggen dat «Concordia* met haar eerste uitvoering de meeste eer heeft ingelegd. VAN EWIJCKSLUIJS. PROPAGANDA-AVOND SOC. DEMO CRATISCHE VROUWEN CLUB. Zaterdagavond hield de Sociaal-Democratische Vrouwenculb, afd. Anna Paulowna. in de zaal van den heer W. Waiboer .alhier, eene propa- ganda-vergadering, waarbij mej. H. Lodder, van Baarn als spreekster optrad en de Arbeiders Zang vereniging „De Stem des Volks" hare medewer king verleende. De vergadering was redelijk goed bezocht waarbij tal van vrouwen. De voorzitster, mevrouw KooyVogelenzang, sprak hierover dan ook, In haar openingswoord, haar vreugde uit. Het slechte weer en de vuile wegen in aanmerking genomen, valt de opkomst niet tegen. Zij heet verder allen welkom, in het bijzonder de spreekster en de zangvereeniglng. Het programma wordt daarna Ingezet met een drietal zangnummers, welke door „De Stem des /olks" uitstekend werden weergegeven. Dan betreedt mej. Lodder het podium, die be gint met erop te wijzen, dat ln 1911 door de Soc.- Dem. vrouwen werd besloten. Jaarlijks een Vrouwendag te organiseeren, waarop in zooveel plaatsen als mogelijk was, door Soo-Dem. vrou wen vergaderingen zouden worden gehouden, ter propageering der leuzen, waarop de Bond van Soc.-Dem. Vrouwenclubs zich had vereenigd. Op 12 Mei 1912 werd daarop de eerste Vrou wendag gehouden, waarbij toen op 12 plaatsen in dos land vergaderingen werden belegd. In den beginne had de Bond voor Soc.-Dem. Vrouwenclubs het echter niet gemakkelijk. Velen der vooraanstaanden ln de Partij keerden zich tegen haar, niet omdat zij geen sympathie gevoel den voor het werk, door den Bond verricht, maar omdat zij meenden, dat het politiek besef onder de mannen hoewel deze hierin toch verder ontwikkeld waren dan de vrouwen, ln het algemeen nog te onvoldoende was, om zich toen reeds te wijden aan de dubbele taake om naast de mannen ook de vrouwen reeds ln massa ln de politiek te be trekken. Daarnaast bestond er de vrees, dat eene afzonderlijke organisatie van vrouwen tot feminis me kon lelden, evenals dat ln de burgerlijke vrou wenbeweging reeds voorkwam. Het is vooral de verdienste van mevr. Wlbaut geweest, dat zij den Bond van S.-D. Vrouwenclubs toch door de vele moeilijkheden heen heeft weten te leiden naar de plaats, welke hem ln de arbeidersbeweging toe komt Spreekster brengt haar daarom hulde, even als aan mevr. PothuisSmit, die zoo vele jaren lang hare bijzondere zorgen heeft gewijd aan de oprichting en instandhouding van het weekblad „De Proletarische Vrouw". Spr. toont met ver schillende voorbeelden aan, welke moeilijkheden daarbij te boven waren te komen, vooral toen in ie oorlogsjaren alle internationale banden werden erbroken. Uit de reeds genoemde Vrouwen-propaganda- dagen is, bij verderen groei eene JaarllJksche pro- paganda-maand gegroeid. De drie hoofd-leuzen. welke vanaf het begin van het optreden der S.-D. Vrouwen zijn gesteld, waren: Algemeen Kiesrecht voor mannen en vrouwen, Moederschapszorg en voortdurende actie ln het belang van den Vrede. De eerste leus. die voor het Algemeen Kiesrecht, lijkt onder de jongeren van thans reeds oude cost, doch voor hen, die hiervoor den strijd mede •bben gestreden, blijft deze nog altijd eene aan gename herinnering. Vervolgens behandelt spr. den elsch: Moeder schapszorg, waarover ook reeds veel is geschre ven en gesproken. Men weet, de sociaal-democra ten wenschen een voldoende rusttijd voor de vrouw vóór en na de geboorte van het kind, benevens doorbetaling van loon tijdens die rustperiode. Deze rusttijd is niet alleen In 't belang der gezond heid van de vrouw, maar mede in die van het kind en beoogt dus het opgroeien van een krach tig geslacht. Daarna wordt gepauzeerd, ln welke pauze de Arbeiders-zangvereeniglng weer een drietal liede ren laat hooren. Na de pauze gaat spr. over tot behandeling van den elsch: „Ontwapening", Behalve de verarming, als gevolg van vernietiging, is de strijd der soc.- democraten hierbij voornamelijk gericht tegen de slachting, door den oorlog aangericht en de ellende, welke hiervan het gevolg is (ondervoeding enz.). Dat de elsch voor ontwapening ln breede lagen der bevolking is verbreid, heeft het onlangs gehouden petitionnement tegen het Vlootplan wel aangetoond en al heeft deze actie geen direct resultaat gehad, de preventieve werking, er van uitgegaan, maakt dat zij niet vergeefsch is geweest De sociaal-democraten zullen dezen elsch blijven voordragen. Spr. somt daarna nog verschillende andere socialistische eischen op. Met de mannen dienen de vrouwen de arbeiders uit de ellende te halen en samen zullen zij er voor moeten werken. Spr. hoopt dan ook, dat het door haar gesprokene voor velen der aanwezigen aan leiding moge zijn, om zich bij de afdeellng Anna Paulowna der Soc. Dem. Vrouwenclub aan te sluiten en het schoone gebouw van het socialisme mee te helpen opbouwen. (Applaus). Vervolgens werd, ditmaal mede door de aanwezigen, de „In ternationale" staande gezongen. De Voorzitster dankt daarop spreekster en zang vereeniglng voor de verleende medewerking. Ook harerzijds meent zij, dat de aanwezigen (waar onder talrijke nieuwe gezichten zijn te zien) tot aansluiting te moeten aansporen. Verder wekt de voorzitster de Jongeren op, zich bij de Arbeiders- zangvereeniging aan te sluiten, wijl ook deze de goede krachten, welke blijkens de zooeven gehou den samenzang, onder de aanwezigen schuilen, zeer goed kan gebruiken. Hierna volgt sluiting. WIERINGEN. NIEUWE ZANGVEREENIGING. J.L Zaterdagavond is alhier opgericht een gemengde arbeiderszangvereeniging met 27 leden. De vereeniging is genaamd „De Stem des Volks". Tot directeur werd benoemd de heer J. Aij van Anna Pau lowna. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren J. Besseling, voorzitter; P. S. d'e Vries, secretaris; J. Schutte, pen ningmeester; A. Wanmaker en mevr. S. Dubbel, leden. De repetitiën zullen worden gehouden in de voormalige O. L. School te Hippo- lytushoef. SUCCES-NIEUW& Het slechte weer was oorzaak dat 8 van de 4 wedstrijden wegens terreinafkeurin gen niet doorgingen. Succes I welke naar Den Helder 3 was, verloor aldaar met 54. DE STORM. De noordwester storm van Zaterdag op Zondég, welke over ons Schiereiland ging, heeft weinig schade berokkend. En kele dakpannen en rietendaken moesten een veer laten, terwijl een boom op het kerkhof te Hippolytushoef omwaaide. DIAKEN DOOPSGEZ. GEMEENTE. Wegens bedanken .van den heer J. de Wit Szn. te Noord-Stroe als diaken der Doopsgezinde Gemeente is j.L Zondag als zoodanig gekozen, de heer Jb. Lont te Hippolytushoef. AANRIJDING. J.1. Vrijdagavond kwam een vleesch- auto uit Schagen op de viersprong het z.g. Hoekje te Hippolytushoef, in aanrij ding met een wielryder uit Hoorn. De automobilist wist door direct te rem men een ongeluk te voorkomen en de voor de auto liggende wielrijder voor overrijden te bewaren. De overreden fiets was zwaar gehavend. Verzekering 'dekt de schade. NIEUWE SIGARENZAAK. J.1. Zaterdag is de niewe tabak-, siga ren- en sigarettenwinkel en aanverwante artikelen van mej. de wed. H. Dijkshoorn te Hippolytushoef, geopend. De winkel, ontworpen door den architect, den heer J. v. d. Leek te Den Helder, gebouwd door den aannemer, den heer P. J. Doves, geschilderd door den heer Van der Wal, terwijl de electr. verlichtingsinstallatie is aangebracht door den heer P. D. Spaander allen alhier, ziet er keurig uit. Etaleert men voor het eene raam met di verse sigaren- en rookartikelen, voor het andere raam worden diverse fotobenoo- digdheden (filiaal van den heer Jonkers, van Anna Paulowna) uitgestald: Het ge heel ziet er keurig uit en de Hoofdstraat is er zeer door verfraaid. Wij wenschen de eigenaresse goede zaken. UITVOERING „HARMONIE". In de Concertzaal „Concordla" van den heer Bruul te Hippolytushoef gaf j.1. Zaterdag- en Zondagavond de muziekver eeniging „Harmonie", directeur de heer P. Bruul, voor hare kunstlievende leden haar eerste winteruitvoering. Beide avonden was de zaal, trots het slechte weer, flink bezet. Het programma bestaande uit een 4-tal muzieknummers, benevens een klucht spel in 8 bedrijven, werd zonder uitzon dering, keurig afgewerkt en vol aan dacht gevolgd. Dat een en ander in den smaak der aanwezigen viel, bewees het daverend applaus dat na elk nummer door de zaal weerklonk. „Harmonie" kan dan ook met voldoening op deze goedge slaagde avonden terugzien welke met een gezellig bal werden besloten. EEN BOM GEVONDEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Bij het baggerwerk, werk van den heer Van der Valk, werd door een Dragline graafmachine in het te maken kanaal na bij de Haukes, een groote bom tevoor schijn gehaald. Het gevaarlijke projectiel zat op een diepte van 1.84 M. en ontplofte gelukkig nie. Vermoed wordt dat deze uit een vliegmachine is gevallen. Nader vernamen wij dat het gevaar lijke voorwerp naar Den Helder is ge transporteerd. AANRIJDINGEN TE DEN OEVER., Door een autobus van den heer Geel werd een wielrijder, de heer J. H. Tim merman, onverwachts aangereden. De heer T. bezeerde zich gelukkig niet en kwam met den schrik vrij; alhoewel zijn rijwiel nogal gehavend werd. Over de oorzaak loopen de meeningen nogal uit een en kunnen wij die niet opgeven. Een vrachtauto van Gebr. Kaan kwam bij het uitwijken voor een andere auto, te dicht bij de woning van den heer V. Koorn Jz. zoodat enkele vensters en een paar ruiten het moesten ontgelden. Ook hier dekt verzekering de schade. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Jl. Maandagmiddag bracht een gezel schap bestaande uit militairen en rijks veldwachters een bezoek aan de Zuider zeewerken. DE STORM. Als gevolg van den hevlgen storm bereikte het zeewbter een zeer hoogen stand. Wij vernamen dat tot dusver geen schade aan de in uitvoering zijnde werken is aangebracht. Eenig baggermateriaal moest in de haven van Den Oever worden gebracht, terwijl een paar bakken op drift geraakten. Ook de noodbrug bij den sluisput moest met geladen kipkarren verzwaard worden daar er veel kans was dat de brug anders, doordat het remmingwerk drijvend is, door den hoogen stand van het water, gelicht zou worden. Ongelukken deden zich echter, zoover wij te weten kwamen, niet voor. CHRISTELIJK TEHUIS VOOR ZUIDERZEEWERKERS. In het tehuis aan den Gasthuisweg zal op Donderdagavond a.s. een lezing wor den gehouden over het onderwerp „Wat moet de tegenwoordige mensch met dien ouden Godsdienst", door den heer K. P. van Wespen. Er bestaat gelegenheid tot debatteeren. De toegang is vrij. UITVOERING CHR. ZANGVEREENIGING. De Christelijke Gemengde Zangveree niglng „Soli Deo Gloria", dirigent de heer Kraak, hoopt op 11 December des avonds om 8 uur een openbare uitvoering te geven in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeearbeidera. IN DE SLOOT GEREDEN. Doordat het stuur defect geraakte reed de heer P. Bakker alhier, met zijn auto op den Molgerdijk ln een droge sloot. Met behulp van twee paarden wist men het voertuig er wederom uit te trek ken. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. EEN WILDEMAN. Zeer velen waren jJ. Zaterdagavond beschonken op het dorp, hetwelk dan na tuurlijk met veel luidruchtigheid gepaard gaat Een der slachtoffers van Bacchus, afkomstig uit een der keten, wilde zich ver na het sluitingsuur naar het ontspan ningslokaal begeven, om met geweld zioh toegang te verschaffen. Een groote ven sterruit werd met de vuisten bewerkt en viel dientengevolge in scherven. De man had een dure dag, daar hij de schade moest betalen en bovendien een proces verbaal opliep. WTNTERDIENST STOOMBOOT MEDEMBLIK—FRIESLAND. De Stoomboot-ondern. „IJselmeer", zal vanaf Woensdag den winterdienst her vatten, aldus verdeeld; dat er 3 diensten onderhouden zullen worden van Medem- blik naar Friesland. ONTSLAG VAN WERKLIEDEN. Op het werk van de Amsterdamsche Ballast Mij. zijn wederom machinisten ontslagen deze week, wegens beëindiging van hun werkzaamheden.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6