Sport. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden peapeold op Zondag 33 November. Het zeer ongunstige weder is nogmaals oorzaak geweest, dat maar een zeer klein gedeelte van het competitieprogramma door gang heeft kuninen vinden. Van die 49 vast gestelde wedstrijden voor de ie klasse werden er 11 gespeeld, waarvan slechts 4 In het' Wes ten. In de lagere klassen was de •oogst nog veel geringer. Het gevolg is, dat sommige clubs nu reeds een grooten achterstand heb ben en de perspectieven zijn niet van dien aard, dat deze achterstand spoedig inge haald is. ie klasse. AFDEELING I. HBS zag zich op eigen grond door Hennes met 21 geslagen, een resultaat dat de kraaien te danken hebben aan het schotlooze binnentrio, dat de legio kansen, die werden aangeboden niet wist te benutten. De Schie dammers bezetten nu de 2e plaats. 3e klasse A. TOG sloeg op eigen grond Hollandia met 72; zeer zeker een verrassende uitslag, wat cms van de bezoekers niet meevalt. TOG heeft nu 6 winstpunten uit haar laatste 3 wed strijden gehaald en zal, zoo doorgaande, voor de laatste plaats geen vrees meer behoeven te koesteren. se klasse B. VeloxHercules 3—5. De SpartaanBaarn 30, BloemenidaalZandvoort 15. 3e klasse A. Amstel mocht eindelijk ook eens het zoet der overwinning smaken, want de backs sloe gen Hortus met 32. Maar hiermede is de laatste plaats nog niet verlaten. Voor Hel der—DSV zie men het verslag. 3e klasse B. APGS—DJK 3-<z. Reserve ae klasse A HRC 2DEC 2 »-i. Reserve 3e klasse A. ZW 2 verloor voor de derde maal in suc cessie: op eigen grond werd van het zeer pit tig spelende Ajax 4 met 3o verloren. Alc- maria 3Helder 2 vond geen doorgang we- gens terrein-afkeuring. ie klasse. AFDEELING II Op. het VSV-veld bonden 2 volledige ploe gen den strijd aan. Voor rust was het een bijna voortdurende belegering van bet VSV- doel dat weliswaar door v. d. Wint kranig verdedigd werd, maar de meeste schoten gin gen toch naast, en over, terwijl de corners spotgoedkoop Waren. Slechts eens wist Sparta te scoren. Na rust had SSV dien wind tot bondgenoot en was direct in deni aanval. Het was Hillenkamp (die weer in het ie elftal opgenomen is) die na 12 min. spelen de par ijen op gelijken voe gebrach. Kort daarop was het V.-overwicht afgeloopen en liet Sparta haar beste spel zien. Uit een corner scoorde Formenoy het winnende punt en kort voor het einde bracht Wendt dten stand op 3X. HW werd op eigen veld op gevoelige wijze door Feijenoord geklopt. De ad spirant-kam- pioenen wonnen met 5o. Zoowel mèt als tégen wind liet Feijenoord superieur spel zien; het is een mooie evenwichtige ploeg. De derde en laatste wedstrijd in deze af dee ling werd1 te Hilversum gespeeld, waar de op papier zwakke thuisclub en nog wel spe lende met 3 invallers! de vurige Kogers met 2—1 sloeg. KFC loon' ditmaal niet op dreef komen; hun spel kenmerkte zich door de noodige geestdrift, maar het overleg was veelal zoek. De match werd eerst in de laat ste seconde beslecht, toen de H.-midvoor on houdbaar scoorde. Prof. Snapper leidde uit stekend. N.-H. V. B. xe klasse C. Helder 3Succes 1 5—4. ae klasse D. HRC 4Schagen 2 3-0. Adsplranten K. HRC a—Helder b 1—0. De overige wedstrijden gingen wegens slecht weer en terrein-afkeuring niet door. HELDER—D.S.V. xo—x. De Helder-voorhoede op dreef. Ondanks een vet en drassig veld en een wind, die nu en dan een orkaan-kracht had, is het Helder gelukt DSV met record-cijfers te slaan, die hoogste score ooit door de club in een competitiewedstrijd geboekt. Dit mooie succes dankt het elftal wel aan haar voor hoede, die dezen middag prachtige momen ten had, die èn in samenspel èn individueel keurig werk heeft geleverd, door haar snel en handig spel dit laatste vooral de links binnen, die velen heeft doen genieten van zijn bal-meesterschap de Amsterdiamsche ver dediging en de achterhoede herhaaldelijk in de luren legde, die zich bovendien op het zware veld niet wist aan te passen. Dat de voor hoede zoo uitstekend', voor den dag kwam, heeft ze voor een deel wel te danken aan de halfbacklinie, die haar steunende taak in alle deelen naar behooren verrichtte: goed meeliep en zuiver aangaf. De captain gaf hierin het voorbeeld', die zich op de spilplaats al meer en meer gaat thuisvoelen. De rechtshalf moet vlugger afgeven. De achterhoede had weer zwakke oogenblikken; de een was wat beter dan de ander, maar hun stijl is te weinig soe pel en het posdtiekiezen is voor veel verbete ring vatbaar. De keeper had het niet al te druk; wat hij te doen kreeg geschiedde naar het oude, beproefde recept. DSV bestond uit een stel hardwerkende spelers, die tot aan het einde kranig weerstand hebben geboden, zonder echter veel combina tie en verband. Ér scholen enkele goedeeraTn- ten onder (spil, rechtsbinnen en linksbuiten), maar het geheel was technisch niet opgewas sen tegen Helder, En de enkele scoorkansen die ontstonden, werden voor het meerendeel nog bedorven döor slecht schieten. Met het terrein konden zij absoluut niet overweg. Om even over 2 uur nam het spel een aanvang en had de thuisclub de wind in het voordeel. De eerste aanvallen van H. leverden niets op; toen kwam DSV aan het woord, wier rechter vleugel een paar raad gevaarlijk doorbrak. Er werd raar geschutterd en het was maar goed dat de keeper voet bij stuk hield, anders hadden de gasten al heel gauw de leiding ge had. Nu gebeurde dat niet; het initiatief was weer spoedig voor H. en wanneer Burger wat al te stevig op den keeper inloopt, moet voor den laatste even gestopt worden. Na een kwartier is Helder in haar spel en komt de D.-verd. beenen te kort om de herhaalde attaques te stuiten. Door het modderige veld het doelgebied aan stadszijde werd be speeld gaat menige kans verloren en wordt er herhaaldelijk gegleden en gevalllen. Ten slotte schiet de middenvoor voor het eerst zuiver in, maar de keeper stopt goed, maar 2 min. later heeft H. de leiding als Burger goed voorzet en Reinders schitterend inkopt. Er was 17 min. gespeeld. De D.-ers houden vol, breken plotseling door, de witte backs „zwem men" letterlijk, maar de kans op den gelijk maker gaat verloren door een hopeloos slecht schot. Weer komen -de gasten terug en hebben thans meer succes. Na 20 min. was de stand weer gelijk (1-i). De H.-aanhang roert zich geweldig, wat de witten schijnt te begeeste ren; zij dringen D. geheel terug, en dOor fijne trucs van het binnentrio, waaraan D. maar geen houvast kan krijgen, wordt de zege al meer en meer waarschijnlijk. In een kwartier tijds werd de stand van 11 door H. opge voerd tot 4—1; eerst Burger, die op waar'ijik komische wijze zijn club de leiding hergaf (nadat de keeper den bal na een schot van Bak niet kon wegwerken), daarna Reinders met een o.i. houdbaar schot en vervolgen» de kleinste van het kwintet met een listig schot, nadat De Boer uit een vrijen schop bijna suc ces had gehad. DSV kwam bijna niet meer over de helft, ze bracth het tweemaal tot een hoekschop, die met tactischer spel niet noo dde ware geweest Helder daarentegen belef pressie uitoefenen en wist voor rust nog twee maal het net te vinden. Toen de Jong den bal keurig had vrijgemaakt, had Reinders maar voor het inschieten. Daarna, na een uitval, weer veel gepruts in het H.-doelgebied, waar na Wieren den bal snel meenam en Burger ia de gelegenheid stelde den stand op 6—1 te brengen. In de 2e helft heeft Helder eveneens het beste van het spel gehad,, hoewel haar over wicht niet zoo groot was als daarvoor. Ze wist zich evenwel door haar betere spel de beste en meeste kansen te scheppen, waaruit nog viermaal gedoelpunt werd. Nadat Burger na goed solospel een zekere kans omhals gebracht had en Meijllnk met veel bravour een doelpunt voorkomen had, wa9 het Bak, die na 11 min. spelen met een verrassend' schot de score heropende, waarna H. een poos in de meerderheid' was en het steunen der middenlinie nu goed opviel. De aanvallen van D. waren slecnt opgezet en veel te doorzichtig, maar doordat het bij H. achter niet boterde, dreigde er toch een paar maal gevaar. Doch het schieten van de Am sterdammers viel niet mee. Dat kon H. beter: de middenvoor n.1. snelt alleen op den keeper af, de laatste is zoo onvoorzichtig veel te vroeg uitt e loopen, Burger ontwijkt hem en loopt den bal in het doel. Er was 25 man. ge speeld met den stand 81. H. maakt er thans een exhibition van; linksbinnen en middenvoor manoeuvreeren verrukkelijk, wat D. tot wan hoop brengt 11 min- voor het einde vangt Reinders den bal uit een voorzet van Bak op scoort in zuivere buitenspelpositie, wat den referee ontgaat en 6 min. later wa9 het de middenvoor weer, die geheel alleen de 10e goal fabriceerde. Meijlink moet er nog even aan te pa9 komen en dan is het einde daar, brengende Heideris 6e achtereenvolgende over winning met de score 3013. De club blijft echter de 3e plaats bezetten onder Kinhelm en KW. H.R.C. IID.E.C. II x Een verdiende overwinning. Matige leiding. De noordwester was wel de oorzaak dat er veel op rechts gespeeld werd. Na rust werd wel het beste spel geleverd, toen werd er weer rekening met den wiind 'gehouden, zoodoende kreeg men toen imeer spel te zien. De Racers hebben met deze overwinning revanche ge nomen van de 5x nederlaag in Amsterdam geleden. Et werd bijna een half uur te laat begonnen. De reden hiervan was, dat DEC naar het Hel der terrein was gegaan en zoodoende zoo laat wa9. Toen dan begonnen werd, had DEC eerst het stadsdoel te verdedigen. Van windvoor- deel was geen sprake, daar -deze dwars over het veld stond. Als begonnen wordt krijgt HRC, welke in bet 'groen speelt, direct al een kans om te scoren, daar uit een aanval' een DEC'er bands maakt in het strafschopgebied, wat den scheidsrechter niet ontgaat. Een HRC'er plaatst zich achiter het leer en maakt geen fout. De arbiter oordeelt echter dat hij overgenomen moet worden, daar de keeper zich te vroeg in beweging zette. Nu wordt hij wel ingeschoten', maar de keeper werkt het leer tot corner. H is nu eenigen tijd sterker, en een ver schot laat de DEC keeper door, zoo dat de Racers al spoedig de leiding nemen. 1—o DEC brengt nu eens goed op, maar door treu zelen, laten zij een zekere kans om te scoren voorbijgaan. De Racers ondernemen nu weer eenige aanvallen echter zonder resultaat Aan den anderen kamt krijgt DEC weer een scoorkans, wel stopt de kteper het schot, maar laat 't leer vallen, maar wist net nog bij tijds weg te werken. Nogmaals krijgt DEC een scoorkans. Als de Racers nog een corner ge nomen hebben, krijgt Beneker in buitenspel- positie het leer toegespeeld, maar het schot wordt niet benut. Uit een aanval van de Am sterdammers worden geschoten, maar de kee per laat niets door. Tegen de rust krijgt Bene ker de bal toegespeeld, laat de verdediging zijn hielen zien en schiet op fraaie wijze het leer in de touwen, zonder d'en keeper een schijn van (kans te geven. 2o. Met dezen stand' is het rusten. Er werd na rust meer spel geleverd. De bal werd laag gehouden, wat goed gezien was. De verdedigingen bleven echter de aanvallen de baas, daar uit de vele aanvallen niet eenmaal gedoelpunt werd. Tegen het einde krijgt DEC een mooie kans om tegen te scoren, daar zij een penalty te nemen krijgt. De eerste maal werd zij benut, maar de scheidsrechter laat weer overnemen, daar hij weder een overtre ding van den keeper geconstateerd had, nu wordit hij naast geschoten. Nogmaals krijgt DEC een penalty, welke steeds niet naar den zin van den scheidsrechter wondt genomen. Goed geteld is hij 5 maal genomen; maar het slot was toch een doelpunt voor de Amster dammers 21. Intusscheni werd H.'s rechts buiten van het veld gestuurd, daar hij zich met de leiding bemoeide. Het einde bracht de Racers een verdiende 21 overwinning. De Racers verschenen met 2 invallers, waaronder Alrtz. De leiding was matig, vooral in buiten spel en was zij zwak. fcooker, (/wkeefl t Pm op f Neem Wybert. Ter be scherming der slijmvliezen en ter zuivering van den adem. Zoo rookt U veilig en aangenaam. Anna Paulowna. B.K.C.-nieuw». De wedstrijden Texel 1BKC 1 en BKC 2 Texel 2 konden wegens aflastang tengevolge van het slechte weer niet doorgaan. Het terrein van BKC was echter uitstekend droog gebleven, alhoewel het voor de doelen vrij glad was. Er waren dan ook geen geldige redenen om de match BKC 3Waeringer- waard 2 af te lasten. Het weer was evenwel onaangenaam guur, terwijl de wind elk samen spel belette. De rust ging met een 21 voor sprong voor W. in, maar toen BKC tegen wind iets beter begon samen te spelen volg den de doelpunten elkaar regelmatig op, zoo dat het einde kwam met een 62 overwinning voor BKC. A.s. Zondag BKC i—>Schagen i, Texel 2 BKC 2, Wierinigerwaard 2BKC 3 en BKC a Schagen b. De elftallen voor December zijn als volgt samengesteld: BKC 1: P. Post; P. Rozenbroek (aanv.), R. Blaauboer; H. Tauber, B. Wiggers, T. Post; A. Harder, Jb. Hendriks, Jb. Wiggers, W. Hoep en Jb. v. Wees. BKC 2: J. Mulder; W. Pijnacker, M. v. Teulingen Hz.; M. v. Teulingen Jz., P. v. d. Burg, J. Maatjes; J. Klerk, H. Blom, R. Pijn akker, C. Angevare en van Loon. BKC 3: M. Koster; C. Biesboer, H. Sas burg; C. Hollander, H. Jonker, Schiffelmeer; P. Blaauboer, J. Cornelissen, P. Harder, J. Visser en O. v. d. Weide. BKC a wordt nog niet definitief samen gesteld. CallantBoog. Callantaoog-nieuws. Het slechte weer van Zondag j.1. is oorzaak geweest dat DES 2 uit Barsingerhorn afwe zig is gebleven. De wedstrijd zal op een na der te bepalen datum doorgang vinden. Legerberichten. Opkomst voor le oefening. De dienstplichtigen, toegewezen aan de Infan terie II Divisie, met uitstel van eerste oefening niet voorgeoefenden bestemd voor onderofficiers opleiding zullen op 8 December a.s. in werke- lijken dienst komen. Actie. Door het hoofdbestuur van de Katholieke Onder- offlciersvereeniging „St. Martinus" is een buiten gewone Algemeene Vergadering uitgeschreven op 8 December a.s. te Utrecht, ten einde met klem te getuigen dat het bevorderingsprobleem, het salaris- en pensioenvraagstuk voor de Onderoffi cieren dringend oplossing vragen. Deze vergadering zal worden gehouden in het Hotel „Noord-Brabant". Inlijving. De dienstplichtigen Ile ploeg bereden artillerie onderofficiersopleiding, toegewezen aan het 2e Regiment Veld-Artillerie, zullen op 16 December a.s. worden ingelijfd. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de le luitenant W. M. J. A. L. de Visser, van het le regiment veld-artillerie, met Ingang van 5 Januari 1931 overgeplaatst bij het R.K.A. en in gedeeld bij den Staf van het regiment te Den Helder. Marineberichten. OP SINT NICOLAAS DIENST ALS ZATERDAGS. De Vice-Admiraal heeft bepaald: le. dat op Vrijdag 5 December a.s. de dienst aan boord der schepen en bij de inrichtingen der Zeemacht zal zijn als op Zaterdag; 2e. dat aan officieren, alsmede aan sche pelingen die op Zaterdag 6 December le gelegenheid: met permissie buiten de ge meente zouden vertrekken, voor zoover de belangen van den dienst zidh daartegen niet verzetten, kan worden vergund op Vrdag 5 Dec. te vertrekken en wel: voor Willemsoord, met den trein van 15.66 uur; voor Amsterdam, te bepalen door den Onder-Commandant der Marine te Am sterdam; voor Ylissingen, te bepalen door den Onder-Commandant der Marine te Vlis- singen; voor Rotterdam, te bepalen door den Commandant van de Afdeeling Mariniers te Rotterdam; voor Hellevoetsluis, te bepalen door den Directeur der Rijkswerf te Hellevoetsluis. DE TORPEDOBOOTJAGER VAN NES. Een geslaagde proeftocht Reuter meldt uit Londen: De torpedobootjager van Nes heeft Zaterdag op de Clyde een geslaagde proeftocht gehouden. Deze torpedojager is de laatste van de serie van acht, die gebouwd zijn op Ne- derlandsche werven volgens plannen en adviezen van de Yan-ow Oompany. Luitenant ter zee ie kl. F. J. Kist, wien ver gund! is uit Oost-Indië te repatrieeren, zal 26 dëzer aan boord van het m;s. Marnix van St. Aldegond'a van Tandijong-Priok vertrekken. Luitenant ter zee 3e kl. P. G. J. Snippa, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 26 dezer met de Slamat uit Rotterdam, daar heen vertrekken. De korporaal-torpedomaker G. C. van Aken is met 1 Dec. a.s. bevorderd tot sergt.-torpedomaker. 25 Nov. sergt der mar. J. P. Goeman van W.s. W.o. naar van Speijk. De off.-vlieger W. Gandia ls den 22en Nov. gesteld ter beschikking en vertrekt den lOen Dec. per s.s. Patria naar O.-I. Onderstaande onderofficieren worden den 26en November per s.s. Slamat naar O.-I. uit gezonden: Serg.-schrijver P. Smits, serg.-telegraf. N. Géldihof, serg.-konstabel H. F. J. Smits, serg.- kok W. van Beek. De korp.-kok F. J. Pieterse vertrekt 28 Nov. per s.s. Colombo naar W.l. met bestemming van Galen aldaar. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan onderstaande per sonen vergunning verleend naar Nederland terug te keeren: Per s.s. J. P. Coeiï, 10 Dec. van Priok: Kap. ter zee C. J. E. Brutel de la Rivière. Per s.s. Baloeran, 17 Dec. van Priok: Off. van gez. ie k. S. van Dam, luit. ter zee ie kl. P. J. M. Cikot, off. van den M.S.D. ie kl. G. van Noortwijk, id. 2e kf. G. A. W. Grintbergi, luit. ter zee 2e kl. J. A. Vink, id. C. A. Lagaaij, id. M. J. M. de Gorter. Per s.s. Kon. der Nederlanden, 12 Nov. van Priok: Matroos ie kl. L. Verhage. Per s.s. Indrapoera, 19 Nov. van Priiok:^ Mar. ie kl. C. J. de Graaff. Per s.s. Marn. van St. Aldegonde, 26 Nov. van Priok: Matrozen K. de Vries, W. W. H. Peeters. R. Maagdenberg, G. Hania, J. A. Mulder, L. de Vries, L. J. den Haan, J. de Wit, P. T. Rietdijk. Per s.s. Insullnde, 3 Dec. van Priok: Matrozen M. van Reems, H. J. van Thienen, G. Geerevllet, G. van Leeuwen, H. Cattuia, H. Wiedenhoff, E. Brommersma, W. Marion. G. H. Bot. Per s.s. J. P. Cocn, 10 Dec. van Priok: Matro zen D. Dekker, A. J. M. v. d. Vorst, N. v. Steyn A. Minderhoud, K. Rog, J. V. van der Lans, A. van der Linden, J. Burgmeyer. Per s.s. Baloeran, 17 Dec. van Priok: Matrozen J. Kartman, T. J. Mulder, J. Relff, J. Douma, J. Buys, J. P. W. Eillebregt, T. Leether, P. J. van der Sloot en L. J. van der Heyden. OOST-INDIE. Vergund om naar Nederland terug te kee ren aan die luit. ter zee 2e kl. J. A. Vink en C. A. Lagaaij; deni off. van den M.S.D. der ie kl. G. van Noortwijk; den kap. ter zee C. J. E. Brutel de La Rivière; den luit. ter zee der 2e kl. M. J. M. de Gorter; den luit. ter zee der ie kl. P. J. M. Cikot; den orf. van gez. le kl. S. van Dam; den off. van den M.S.D. 2e kl. G. A. W. Grimberg. Overgeplaatst: van Hr. Ms. K IX naar het departement der marine, dc luit. ter zee le kl. Jhr. E. J. v. Holthe; van Hr. Ms. K XI naar Hr. Ms. K IX, de luit. ter zee ie kl. H. C. W. Moorman; van Hr. Ms. K III naar Hr. Ms. K XI, de luit. ter zee 2e kl. C. W. Slot. Stoomvaartberichten. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen 22 Nov. te Batavia. Chr. Huygens, u., pass. 22 Nov. Perira. Poèlau Bras, u., pass. 23 Nov. Dungeness. Poelau Teilo, u., 22 Nov. van Batavia. P. C. Hooft, t., 23 Nov. van Algiers. Poelau Laut 24 Nov. te Batavia. Salabangka, t., 24 Nov. te Suez. Prins der Nederlanden, u., pass. 24 Nov. Gibralt. Soemba, t., 21 Nov. van Djeddah. Kon. Nftd. Stoomboot Maatschappij Achilles 21 Nov. naar Amsterdam. Atlas 21 Nov. van Curagao. Boskoop 23 Nov. te Amsterdam. Clio pass. 22 Nov. Gibraltar. Commewijne, t., 21 Nov. naar Madeira. Costa Rica 20 Nov. naar P. Cabello. Eos 22 Nov. naar Oran. Irene 22 Nov. naar Barcelona. Meliskerk, u., 22 Nov. te Malta. Nereüs 21 Nov. naar Amsterdam. Odysseus 22 Nov. naar Kopenhagen. Pollux 22 Nov. naar Patras. Perseus pass. 21 Nov. Holtenau. Stella 22 Nov. naar Hamburg. Simon Bolivar 20 Nov. naar Puerto Colombia. Ulysses 21 Nov. te Bremen. Agamemnon 23 Nov. te Amsterdam. Ajax 23 Nov. te Genea. Alkmaar, t., 21 Nov. naar La Libertad. Amsterdam, u., 21 Nov. te Curagao. Aurora 22 Nov. naar Lissabon. Bennekom 24 Nov. te Antwerpen. Brion 22 Nov. naar Amsterdam. Ceres 23 Nov. naar Tanger. Colombia 24 Nov. te Amsterdam. Doros 23 Nov. te Lissabon. Erato 23 Nov. n. Musel. Euterpe 22 Nov. n. Amsterdam. Hebe 24 Nov. te Rotterdam. Hercules 22 Nov. naar Calamat. Medea 21 Nov. n. Curagao. Midas 21 Nov. naar San Domingo. Nero 24 Nov. te Amsterdam. Oberon 22 Nov. te Piraeus. Orestes 22 Nov. te Piraeus. Orlon, u., pass. 22 Nov. Azoren. Poseidon 22 Nov. naar Amsterdam. Prins Frederik Hendrik 21 Nov. naar Port au Prince. Rhea 23 Nov. te Amsterdam. Telamon, u., 21 Nov. te P. Cabello. Tellus 22 Nov. te Castellon. Titus 22 Nov. naar Carthagena. Triton, t., 22 Nov. op 350 m. van Ouessant. Venus 21 Nov. te Palermo. Almelo, u.. 23 Nov. te Callao. Amazone, pass. 24 Nov. Finisterre. Ares 24 Nov. te Samos. Adriadne 2 2Nov. te Bremen. Brielle, t., pass. 23 Nov. Azoren. Ilos 24 Nov. te Catania. Iris 22 Nov. te Danzig. Mars, pass. 23 Nov. Dungeness. Orpheus pass. 24 Nov. Brunsb. Perseus 24 Nov. naar Stettin. Theseus, 24 Nov. te Cuxhaven. Von Rensselear, t.. 25 Nov. te Amsterdam verw. Vesta 24 Nov. te Napels. Vulcanus 24 Nov. te Alexandrië. Kon. Poll. Lloyd. Amstelland, t., 22 Nov. te Montevideo. Drechterland 24 Nov. te Hamburg. Flandria 24 Nov. te Amsterdam. Montferland 24 Nov. te Amsterdam. Orania. u., 24 Nov. van Leixoes. Zeelandia, u., 21 Nov. van Bahla. Kon. Paketvaartmaatschap.pij. Sigli 22 Nov. te Belawan. Holland—Afrika Lijn. Albadi, t., 24 Nov. naar Rotterdam. Grijpskerk, t., 21 Nov. te Tanga. Heemskerk, u., 20 Nov. te Beira. Jagersfontein 22 Nov. naar Hamburg. Bandoeng, u., pass. 22 Noy. Kaap de Goede Hoop Nijkerk, u., 22 Nov. naar Port Natal. Klipfontein, t., pass. 22 Nov. Gibraltar. Sumatra, t., 23 Nov. van P. Soedan. Randfontein 22 Nov. naar Hamburg. Rijperkerk, u., 22 Nov. van Dar-es Salaam naar P. Araelia. Springfontein, u„ 21 Nov. te Kaapstad. Holland—West-Afrik» Lijn. Gaasterland, u., 22 Nov. te Saltpond. Maaskcrk 21 Nov. te Hamburg. Scheldestroom, u., 23 Nov. van Teneriffe. IJstroom, t, 21 Nov. van Lagos. HollandAmerika Lijn, Bilderdijk 22 Nov. te Rotterdam. Binnendijk pass. 22 Nov. Llzard. Edam pass. 23 Nov. Ouessant. Eemdijk 22 Nov. te San Franclsco. Dintcldijk 23 Nov. te Londen. Drechterdljk 24 Nov. te Swansea. Narenta 22 Nov. te Panama. Maasdam pass. 24 Nov. Oeussant. Kinderdijk 24 Nov. te Londen. Nebraska, 20 Nov. te Los Angeles. Noorderdijk 24 Nov. te Baltlmore. Rotterdam 24 Nov. te Rotterdam. Gaasterdijk 22 Nov. te Vera Cruz. Lochmonar 20 Nov. van Portland (Ore). Moerdijk 22 Nov. te Hamburg. Parana 21 Nov. van Seattle. HollandBritsch-Indië Lijn Schiekcrk, u., 21 Nov. van Madras. Texel, t.. pass. 21 Nov. Perim. Tosari 23 Nov. te Rotterdam. Althena, t.. pass. 23 Nov. Perim. Bovenkerk, u.. 23 Nov. te Port Said. HollandAustralië Lijn. Ameland, t., 22 Nov. van Port Said. Almkerk, u., pass. 23 Nov. Dover. Holland—O. Azië Lijn, Gemma 22 Nov. naar Hamburg. Oldekerk, u., pass. 23 Nov. Dungeness. JavaNew-Vork Lijn. Boschdljk 20 Nov. te New York. Breedijk 21 Nov. naar Tava. Priara 21 Nov. naar Norfolk. Kota Inten pass. 22 Nov. Gibraltar. Djember pass. 23 Nov. Polnt de Galle. Kota Radja 22 Nov. nam. 6 uur 300 m. Zuid /an Cape Race. JavaBengalen Lijn. Bali 19 Nov. naar Java. Jacatra 18 Nov. te Batavia. Java Pacific Lijn. Siantar 22 Nov. naar Batavia. Burgerlijke Stand van Den Helder van 22 tot en met 24 November. ONDERTROUWDW. K. Kuiler en J. vuil Voorist. GETROUWD: W. K. Kuiler en J.vat» Voorst. GEBOREN H. BotLukassen, d. C. M. v. <1. BlomKuJjl, d. OVERLEDEN: A. J. de Groot 17 j. Haven van Nieuwediep. 22 Nov. 1930. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". 23 Nov. 1930. Aangekomen van Huil en vertrokken naa' Harlingen 'Ned. s.s. „Prof. Buys". 24 Nov. 1930. Vertrokken naar Londen het s.s. „SeldraW. Aangekomen van Londen cn vertrokkm naar Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwardei". Vertrokken voor toezicht op de visscherij Hr. Ms. politievaartuig „Vulcanus". Marktberichten Veemarkt. ALKMAAR, 24 Nov. 1930. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 74 vette koeien 24038), han del matig; 2 vette kalveren f 50—110; vete kal veren per kg 11.50; 17 nuchtere kalv. (ilacht.) 1230; 600 vette varkens (zware) per kg 0.46 0.52, zouters 0.48 per kg. Handel matij. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 24 Nov. 1930. Prijzen onver anderd, aanvoer 3 ladingen, zijnde 2340 HL. AMSTERDAM. 24 Nov. 1930. Amsterdamsche veemarkt. Prijzen en aanvoer waren als volgt: 54/ vette koelen, le kw. 1.04—1.14, 2e kw. 0.90-1.02. 3e kw. 0.76—0.88: 73 melk- en kalfkoeien f 280 380: 39 vette kalveren, 2e kw. f 0.86—0.94; 3e kw. 0.740.84, 12 nuchtere kalveren 12 20, 36 schapen 3240, 740 varkens, veesch- varkens 90—110 K.G.) 0.590.60, zwart var kens f 0.570.59, vette varkens f 0.550.57, 108 paarden 120—200. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Nov. 1)30. Langendijker Groentenvelllng 2500 stuks Hoem- kool le s. (Lecerf) 8.408.80, Reuze 11.90 16.50: bloemkool 2e s. 1.60—4.20, 670 stuks witkrop 0.500.90 per 100 stuks; 1200 kg peen f 2.40: 27000 kg roode kool 1.40—5.60: 10000 kg gele kool f 1.202.60, 15000 kg Deinsche witte kool 1.20—1.90, 15500 kg uien 1.40 2.80, grove uien 2.50—2.80, drielingen 1.30— 1.40. nep f 3.50-4.30. alles per 100 kg. TEXEL, 24 November 1930. 4 koeien 275—375, 1 pink. 5 kalveren 7S- 110, 17 nucht. kalveren 1520. 2 schapen. 3 lammeren, 1 varken, 47 biggen 1217, 14 kor ven kippen 0.801.20. TEXEL. 24 November 1930. Aanvoer 20692 stuks. Prijzen per 100 stuks. 58—62 kg 9—9.80, 62—66 9.40—10, klelm eieren 5.50—8.30, eendeieren 6. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 24 Nov. Gr', duleeni 1.60, uien/ 1.602.80, drielin gen 1.201.40, grove 2.903, gele no "3-703.80, roode kool 1.805, gele kod 1.202.90, D. witte kool 1.002, alles per 100 kg., bloemkool 16.80 per 100 stuks. PURMEREND, 25 Nov. 1450 kg. boter per kg. I.I51.70. Koeien totaal 5X5 stuks: 398 vette koeien p. kg. 0.90—1.05, stug; 63 gelde 160290, stug: 30 melk 290—380, stug 124 stieren; 25 paarden 80—200, stug; 12 vette kalveren p. kg. 1.401.60, stug; 141 nuchtere kalve ren, v. 'd, slacht 1340, vlu®; 70 idean v. d. fok 12'26, vlug; 100 vette varkens, voor de zouterij p. leg. 0.46—0.48, vlug; 291 idem voor de slacht p. kg. 0.470.50, vlug; 28 magere varkens 12—39, stug; 291_ biggen 1320, vlug; 39 bokken 718, mati®; piep kuikens 0.753.25; 211 ganzen 5.50—6.00. Eierveiling. Kipeieren per 100 7-5o—9.50, eendeieren per 100 5.40.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8