V&ikadek ShAjyÖ&i 3pecu£ouxJl,JZ5 ct pek Actfflpond WEEK-END PIJP Voor allen die Sukkelen WILT U HEM VERRASSEN? OP EN OM HET BINNENHOF. Weefckronlek. Den Haag, 27 Nov. Werk aan den parlementairen winkel. Teefcenen van goed- en afkeuring. De tand-technici. Van die strenge wet Kon. Holl. Lloyd. Winkelsluiting. Dinsdagavond ji-, 25 November, teen na de eindeloos-lijkende debatten, in de Tweede Kamer gevoerd over de afd. Volksgezondheid van minister Ver- schuur's begrooting er zich drang tot re pliederen openbaarde, idep president Van' Schalk uit: Ji waarschuw de Kamer!.. Óp deze manier komen we niet bijtijds door de Begnootingen - heen!" Er was reden voor deze „noodkreet". De avond- zitting was nog slochts 2M uur verwij derd. Behalve het Budget-werk zijn er nog tal van wets-ontwerpen enz. vóór Kerst af te doen. De ongebreidelde breedsprakigheid en praatlusb blijven die Kamer beheersohen. Indien de verschillende fracties dien ar beid verdeelden; op. verstandige, oordeel- kimddgHsystematische wijze de „stof" al dus indeelden, dat men niet telkens over dezelfde onderwerpen dezelfde opmerkin gen) kreeg te hoeren, en bijna altijd even gerekt, weinig samengevat, men zou met heel wat vlugger tred door het Rijks-budget en hetgeen daarraeê samen hangt, kunnen komen. Thans worden de nationale tijd' en de krachten der Volksvertegenwoordigers misbruikt. De Kamer 'heeft in den loop des tijds a) heel wait verbetering gebracht in haar werk methode bij de openbare vergaderingen'. Edoch: er valt in de door mij aangeduide richting ook nog heel wat te veranderen ten goede. Wij hébben nu een week, waarin aan beide kanton van het Binnenhof de ma chine op thoogen druk is gesteld. De Eer ste Kamer vatte Woensdag j.1., 28 dezer, een stelletje on twerpen aan, waaronder de Winkelsluiting. Neg altijd, zeer waar schijnlijk of liever zeker, herhaal ik, koesterden sommigen nog de hoop, dat onze Senaat -toch nog de wettelijke Win kelsluiting zou verhoeden. In elk geval wordt- in deze dagen van allen, die met het parlementaire gedoe iets te maken hébben, ambtenaren, stenografen, journalisten, beambten en nog anderen, het uiterste van krachtsinspanning ge vergd. Van do op Vrijdag 21 November ge houden Lagerhuis-zitting toeken ik nog aan, dat dr. v. d. Tempel in een vurig be toog opkwam tegen het uitstel, door mi nister Veradhuur .bepleit voor de werk loosheids-verzekering, en dat wel met 't oog op de crisis. De heer v. d. Tempel maakt er verschillende kabinetten een grief van, dat deze niet van den tijd van hoogconjunctuur hebben gébruik gemaakt om de invoering ',,ar de wettelijke rege ling, zooeven genoemd, te bespoe digen. De soc.-democratische afgevaar digde belichaamde zijn inzicht in een motie, de Regeerimg verzoekend, het spoedige tot stand komen van een wette lijke regeling der werMoosheids-verzeke- ring te bevorderen De anti-revoluitionnair Schouten sprak woorden, minister Verschuur als uit 't harte gegrepen. De Regeering, riep hij uit, beginne thans met de voorberei ding, zoodat de regeling, hier bedoeld, kant-enhklaar ligt zoo dra de tijdsomstan digheden verbeterd zijn. En voorts kwam de heer Schouten met bet denkbeeld: tijde lijke verruiming van den uitkeerings- duur. Zooals reeds gezegd, dit sloeg bij Z.Exc. van Arbeid, HandéL en Nijverheid in. Voor hem bleek er geen verschil te bestaan, of de motie-Van den Tempel er al of niet is. Van de dringende noodzake lijkheid der zaak, waarover 't hiér gaat, bleek do mMster geheel doordrongen te zijn. Dr. v. d. Tempel nam na déze verkla ring zijn motie terug,. De minister gaf nég te kennen, dat eeo aanvullende Regee- ringssteun voor de ziekenkassen in over weging is. De afd. Handel en Nijverheid kwam er, voor het daarbij behandelde verwijs ik naar de bladen, op 21 dezer nog door. In de afd. Volksgezondheid bleef de Ka mer steken. De 25ste November was in ons La gerhuis „de dag der tand-technici". Van de teleurgestelden, wel te verstaan. De gereserveerde tribune kraakte onder het gewicht van belanghebbenden, die kwamen hooren, of er voor hen) nog eenige hoop bestaat?.... En hun stem ming was dermate warm, dat toen de vTijheidsbondér dr. Vos 'n hartig woordje te hummen gunste sprak, er vam de gereserveerde tribune.... een geweldig applaus kwam klétteren. Alle „teekenen vam goed- en afkeuring" zijn dém gasten der Kamer, zooals de gelukkigen* die door bemiddeling van een der leden een kaart voor dé genoemde tribune hebben gekregen, oök wel worden met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmotigen Stoelgang rijn Mijnhard t's Laxeertabietten onmisbaar. Werken vlug ronder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doob 6o ct. genoemd, tem strengste verboden. Dit voorschrift is te lezen op borden, aan de deuren, welke toegang tot de tribune ver- leenen, bevestigd. De menschen, die op Dinsdag 25 dezer ^manifesteerden", zijn initusseben geen revolutiomnairen of recalcitranten, lastige liefhebbers van herrie-schoppen. Een stuk of wat fiksche hamertikken, door den President geklopt, alsmede een strenge waarschuwing van mr. Vam Schaifc waren voldoende om de rust te dOem terugkeeren. De kwestie der t&ndLtechmici is weet men een oud koetje in de parlementaire sloot. Vijf jaar geleden word aan een groot getal tand-technici een visum verschaft, dat hun do verdere uitoefening vam hum beroep mogelijk maakte. Maar, deze visa werden in 1926 aan revisie onderwor pen. Een aamtal tamd-techhici verloren h-un bevoegdheid. Voor deze personen was dat natuurlijk allerminst aangenaam. Men trachtte hen te helpen. De wet van 1929 schonk hun de gelegenheid, een examen in de praktijk van hun vak af te leggen. Dat examen wordt algemeen toegegeven werd op zeer clemente, „zachtmoedige" wijze afgenomen. Zestig percent van de candidaten „dropen", wei-den afgewezen. De bevoegdheid van deze lieden eindigt over dlio dagen, met 1 December &j9. Voor deze 'groep, waarbij dus nog enkele anderen komen, werd- nu in de Kamer Dinsdag ji. „kassian gepleit". Een motie vam de YT^-democrate mevr. mr. BakkerNort, mede-onderteekend door de katholieken' Van de Bilt en Suring, door mr. Duijs, dr. Vos en den heer Floris Vos, wenschte: verlenging van den op 1 December afloopenden termijn, zon der verdere aanduiding. Mevr. De Vries- Bruins, de soc--democratische arts, kwam met een motie, den minister gelde lijke tegemoetkoming, aan de teleurge- stelden te verschaffen, in overweging ge vend. De oud-minister mr. Aalberse kwam met den raad, de hier-bedoelde personen op te nemen onder de categorieën, welke zullen worden toegelaten tot het theore tisch en praetisch tandarts-examen, te Utrecht af te leggen. (MMster Verschuur heeft in de avond- zitting van Dinsdag dé Kamer verduide lijkt, dat de zaak der tand-technici „de zooveelste illusie", welke hij gedurende zijn ministerschap had moeten prijsge ven, beteefcende. Z. Exc. had namelijk gehoopt, dat deze zaak niet de wet van 1929 uit de wereld zou zijn gemaakt 'Dat- bleek dus een dwaling te zijn. De regoering voert de wet uit, an ders niet. Het toelaten tot de praktijk van bij examen afgewezen oersonen is, zei de exnminister, een gevaar voor de volksgezondheid. Door een herexamen zou de kwestie niet worden opgelost. Aanne ming van de motie-BakkerNort zou tot oonsequentië.n, gevolgen* leddén-, waar van de beteekenlis niet is te overzien. Al dus, namelijk: door het toekennen van schadevergoeding voor de gevolgen van Regeeringsdaden zou het regeeren, be wind-voeren, onmogelijk worden. Wèl gevoelde dte minister voor het denk beeld van mr. Aalberse, dat de voor het examen geslaagde technici zullen worden vrijgesteld van het practische tandarts examen. Wat een ander denkbeeld-Aalberse be treft, te weten: de niet geslaagden in de gelegenheid te stellen* het theoretisch en praetisch tandarts-examen te Utrecht af te leggen, waarbij het in 1925 verschafte visum in de plaats der voorgeschreven voor-opleiding zou- treden, hierover wil minister Verschuur ernstig nadenken en met zijn ambtgenoot van Justitie over leggen. Aan „hart" voor de teleurgestelden ont breekt 't Exc. Verschuur volstrekt niet. Hij is echter gehouden, de wet toe te pas sen. Het oude wooidt luidt nog altijd: „lex dura, sed lex!...." De wet kan hard zijn, maar't is nu eenmaal de wet. Gelukkig blijkt hier van bereidvaardig heid om tegemoet te komen waar dat eendgszins kan. Nog heeft de minister er op gewezen, dat tand-technici, wier be voegdheid 1 December eindigt, allicht bij bestaande instellingen voor tandheel kunde werkzaam kunnen worden gesteld, onder leiding van volgens de wet be voegden. Aldus kunnen zij vermoedelijk niet winst maken als toen ze geheel' zelf standig werkten, 't is toch iets anders dan broodelloosheid. Hoofdstuk X 'is Dinsdagavond zonder stemming goedgekeurd. Ouder gewoonte werd de beslissing over de hierboven aan geduide moties tot 26 November ver schoven. De Kamer is toen nog tot. bijna in den ochtend van Woensdag, tot halfdrie na middernacht!, bijeengebleven voor be spreking van het ontwerp, strekkend tot het verleen©» van kas-vooraehotten ad twee inillioen gulden aan den Kon. Holl. Lloyd. 't Betreft ook hier, weet men een oudé, droeve tijdenshistorle. Uit het Voorloopig Verslag Is reedis duidelijk gebleken, hoeveel tegenstand dit ontwerp in d'e Kamer vond. De soc.-demo- cratische afgevaardigde Brautigam maakte eich tot eerste toik van deze bezwaren. HU bleek principieel wel bereid tot hulp, in dezen zware» tijd, aan een Neder- landsche scheepvaartmaatschappij, maar: onze scheepvaart op ZuM-Amerika zal z. i. door de hier voorgedragen regeling niet worden bereikt. De heer Brautigaun wenscht: grondig onderzoek naar de be staansmogelijkheid voor den Kon. Holl. Lloyd of deze na twee jaren kapitaal zal hebben voor hernieuwing van zijn vloot, en voorafgaande overeenstem ming met de RotterdamZuid-Amerika lijn. De afgevaardigde diende een motie in, welke zijn wenschen belichaamt. De 26e November was anderhalf uur oud, toen minister Verschuur zijn verde diging van het Lloyd-ontwerp begon. De motie-Brautigam kwam Z.Exc. „niet ge heel verwerpelijk" voor. Hij moest er zich intusschen nog over beraden. Van de nieuwe directie verwacht men verze kerde de minister, zeer goede resul taten. Toen de Kamer te halfdrie ure eindelijk uiteenging, was de behandeling van he,t Lloyd-ontwerp nog niet achter den rug. Dat geschiedde eerst in den ochtend van Woensdag 26 dezer. Minister Verschuur kwam tijdens het pauze-halfuurtje (ook de Excelientiën onzer dagen worden soms, zelfs vaak afgebeuld in de parlementaire sfeer!) even van Senaat naar Lagerhuis overwippen, teneinde in de Tweede Ka mer nadat- de motie-Brautigam bij het Lloyd-ontwerp met- 6426 was aangeno men, aan te kondigen, dat hij zich over den wensch, door de Kamer uitgesproken via deze motie, nader zou beraden. De minister verzocht schorsing der beraad slaging. Waaraan de Kamer voldeed. Toen spoedde Z. Exc. van Arbeid, H. en N. zich weer ijlings naar de overzijde van het Binnenhof. OBii het begin der Tweede Kamer-zitting van Woensdag, j.L waren dé moties-Bak kerNort, alsmede-De VriesBruins, met l>etrekking tot de nooden der niet- geslaagde tand-teclinici verworpen res pectievelijk met 6127 en met 5335. De tand-technici, wier bevoegdheid den Ie» December a.s. venalt, weten dus, waaraan zich thans te houden. Het Lagerhuis vatte Woensdagmiddag de Begrooting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan. Op den eersten dag der Algemeene Beschouwingen werd de dag-vergadering tot bij zeven gerekt, na eene nachtzitting, weet men, die tot halfdrie duurde!, en toen was minister Terpstra nog niet aan het woord gekomen. Hoofdschotel van het zeer uitgebreid „meniu" bij Onderwijs, K. en W. vormde de motie van ds. Lingbeek, waarvan de beteekenis was: de sa fa rissen der onder wijzers-kloosterlingen dn overeenstemming te brengen met het Pacificatie-rap port- Bos CJB. ■De soc.-democratische afgevaardigde mej. Groeneweg diende vam haar kant een motie in, waarbij de wensch weid te kennen gegeven, in het Bezoldigings stelsel een bijzondere regeling te maken voor de salarieering van onderwijzers- kloosterlingen. Overigens sloot zich deze motie geheel aan bij die van den heer Lingbeek. Heel lang is de 'lijst van verdere wen schen, alsook vragen, bij deze begrooting te-berde gebracht. Voor het oogenblik verwijs ik daarvoor naar uw verslagen. Eerste Kamer. Dinsdag-avond hield de Senaat een van de gebruikelijke miniatuur-zittingen, ditmaal ook voor eenig afdeelings-onder- zoek. Maar op 26 November j.L kwam „serieus werk" ter openbare vergadering. Allereerst het ontwerp tot wettelijke re geling van de aiheids-bemiddeling. Ik stip slechts aan, dat minister Verschuur verzekerde, ertoe te willen medewerken om het instituut der arbeids-bemiddeling, dat van groot nut kan zijn, tot verdere ontplooiing te brengen^ Het ontwerp kwam er zonder stemming. Waarna de Senaat de regeling der Win kelsluiting aanvatte. Men weet, vrij hevig is in den laatste» tijd notie legen deze wettelijke regeling opgebloeid. En ofschoon de overtuiging bleef bovendrij ven, dat de Eerste Kamer liet wetsontwerp rijp voor de koninklijke bekrachtiging zou maken, zoo bleek toch wel aanstonds, dat minister Verschuur een zware taak in den Senaat zou moeten vervullen om het in veilige haven te brengen. Ook van katholieke zijde bij monde van den heer Dobbelman, werden se- j rieuse bezwaren tegen de voorgenomen regeling ingebracht. Deze handhaafde die Donderdagochtend nadat minister Verschuur het ontwerp- Winkelsluitinig had verdedigd. Ik stip aan, dat de minister verduide lijkte, hoe de invoering der wet eendgen tijd zal vorderen precies hoeveel kon Z. Exc. niet zeggen, daar de gemeente besturen in de gelegenheid moeten wor den gesteld, hunne verordeningen te doen aanpassen bij de Rijksregeling der Win kelsluiting. De vrees, dat het ontwerp ln de Eerste Kamer zóu tuimelen, was 1b u bekend overdreven. Het weid aangenomen met de stemmen der chr.-historiséhe fractie (behalve mr. v. <L Hoeven), van de Vrijheidsbonders en den katholiek Dobbelman tegen. De Senaat is tot nadere bijeenroeping uiteen gegaan. Mr. ANTONIO. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Afschaffing zakelijke bedrijfsbelasting; verlaging havengeld. De „Rotterdamsche" glas-in-lood- ramen. Water- en landverkeer ln botsing. Geef HEM dan een Een PRIMA Qezondheidspijp, prettig In 't gebruik, nimmer knellend mondstuk en GEMAKKELIJK te reinigen. ALLE MODELLEN ff 1.50. De Raad heeft zich dan, mede met be hulp van enkele nachtzittingen, inderdaad met een, vergeleken 'bij de voorafgaande jaren, versneld tempo door de Algemeene Beschouwingen heengewerkt. Het langst heeft hij zich bezig gehouden met het bij die beschouwingen behandelde voorstel- Ronrine to tafsohaffing van de zakelijke bedrijfsbelasting. Tegenover het argument van B. en W., die deze belasting wilden handhaven, dat deze belasting niet al te zwaar op de bedrijven drukte en slechts een zeer klein percentage vertegenwoor digde van de algemeene bedrüfsonkosten, stond dat van de tegenstanders, met den heer Romme aan het hoofd, waarbij er op gewezen werd, dat het dikwijls slechts van een betrekkelijke kleinigheid afhing of een nieuw bedrijf Amsterdam tot stand plaats koos; d'e zakelijke bedrijfsbelasting nu was z. i. dikwijls die kleinigheid, die de balans naar de voor de hoofdstad ver keerde zijde deed' doorslaan.... Tenslotte hebben de tegenstanders het dan gewon nen en werd deze belasting met 2220 stemmen afgeschaft. Het was een dubbel tje op zijn kant. Dat het dubbeltje naar den afschafferskant omviel werd mede veroorzaakt door het feit, dat de stemming over het voorstel op een vrij onverwacht oogenblik plaats had endrie tegen standers van afschaffing, die het, hadden zij meegestemd, naar de andere zijde had den doen kantelen, afwezig waren. Moge nu in alle geval de hoop der „af schaffers", deze n.L, dat de vestiging van nieuwe industrieën! in onze gemeente thans in versneld tempo zal plaats heb ben, in vervulling gaan. En moge tevens de veihooging der opcenten op de Fonds- belasting, waarmede B. en W. bij even tueel© afschaffing gedreigdhebben,. een dreiging blijvenl De r.-k. fractie-leider mr. Romme, die langzamerhand een machtige geworden is voor de groene tafel, heeft hiermede weer een succes behaald op zijn tegenstander, die andere machtige, dr. Wibaut, achter de groene tafel. Minder succes had de heer Romme, toen hij' bh het hoofdstuk Onderwijs trachtte aan te toonen, dat de aanklacht, die men de laatste jaren nogal eens verneemt, als zou er met betrekking tot het bijzonder onderwhs een schande lijke geldverspilling plaats hebben, berust op een „legende" en men dezelfde aan klacht eerder tot het openbaar onderwijs diende te richten. Al bracht hij hierbij ook vele cijfers ter tafel, d'e meerderheid gaf hem niet toe, dat B. en W. inzake onder wijs piet voldoende de „wettelijke geboden neutraliteit" in acht nemen en zij in de eerste plaats maar eens op het openbaar onderwijs moesten gaan bezuinigen. Werd Amsterdam, met de afschaffing der zakelijke bedrijfsbelasting, naar men hoopt, voor de industrie aantrekkelijker, anderzijds gaat men nu ook een poging doen onze haven voor de scheepvaart aan trekkelijker te maken. Het advies volgend van de zg. Havencommissie deed het Ge meentebestuur thans nL het voorstel de 'havengelden voor schepen-, dde meer dan eenmaal per kalenderjaar onze haven bin- nenloopen, te verlagen. Onder meer hoopt men door dezen maat regel de vestiging van nieuwe vaste stoom vaartlijnen in de hand te werken; en wat er aan- inkomsten door deze verlaging minder in de gemeentekas binnen vloeit zal, aldus vertrouwt men, ruimschoots worden vergoed door hetgeen die nieuwe lijnen aan baten direct en indirect voor de gemeente zullen opleveren. Feit is, dat we ten dezen tegenover Rotterdam, dat voor haar vaste lijnen nooit tot een havengeld concessie komen kon, een heel stuk in het voordeel komen Men mag zich hierin verheugen, het als winst-punt noteeren in den vriend- sobaippelljken' handelswedsitriid. dion we met onzen concurrent aan de Maas voe ren; men mag er geen leedvermaak bij voelen, - al was 't alleen maar, omdat we nog kort geleden met zulk een dank bare erkentelijkheid 'het vorstelijk ge schenk van d'e Maasstad, ons, bij ons 650- jarig bestaan aangeboden, hebben aan vaard. Dit- geschenk bestond in oon aan pref. R. N. Roland Holst areratrekte op dracht om niet minder dan 21 -vaam-ope ningen ln het trappenhuis van het nieuwe gedeelte van ons Raadhuis met gebrand schilderd glas-in-lood te vullen, .luist de zer dagen kwam het werk, dat door ver schillende omstandigheden vertraagd werd, gereed en kregon we gelegenheid ons van de waarde en schoonheid van dit geschenk te overtuigen. De verschillende trapbor* dessen verdeeleiv deze 21 „kleurvoniHters" in groepen van zes romen (2 maal 8 heven elkaar), terwijl er zich drie op den bega-j nen grond bevinden. Het geheel geeft een verbeelding van 'het ontstaan van onze koopstad door middel va» een reeks figu ren. Eerst krijgt men. op den beganen grond: De verdedigers van de stad; dan, op het eerste bordes: de dijkenbouwers; op het 2de: de visschers; op het 8de: de rechter en de koop-handel met het Kogge- schip en tenslotte, op het bovenste: de arbeid der vrouwen en priesters. Het is zeker, dit nieuwe „openbare kunst werk", dat de gemeente hiermede rijk werd, is 'n- nieuwe bezienswaardigheid van Amsterdam, die men bij een bezoek niet mag overslaan; men zal dan, naast eerbied voor het talent van den ontwerper, de overtuiging mee naar huis dragen, dat de glas-in-loodkunst, eertijds ook reeds ©en punt van onzen nationalen roem, in dezen modernen tijd op gelukkige wijze aan het herleven is (waarvan de laatste jaren ook andere teekenen kond deden), dat ook op dit gebied de juiste beginselen van het goede vak, het nobele ambacht weer in eere hersteld zijn. Maar niet alleen passief, door middel van geschenken als deze „Rotterdamsche ramen", werkt de gemeente de laatste jaren de herleving van dit goede kunst ambacht in de 'hand, ook positief gaat zij ten deze tewerk door middel van het verstrekken van. opdrachten aan schilders, beeldhouwers en kunstnijveren, waarmede dan baar gebouwen en lokalen kunnen worden versierd. Het was in 1923, dat de Regeering een bedrag van 25.000 beschikbaar stelde voor steun aan „nood lijdende beeldende kunstenaars" en hier van 10 mille voor de hoofdstad afzonder de op voorwaarde, dat men ook hier een zelfde bedrag voor dit doel zou uittrekken. Aldus geschiedde. Amsterdam volgde het goede voorbeeld van het Rijk en.bleef dit goede voorbeeld volgen ook toen, het volgend jaar reeds, 'in 1924, 'het Rijk de steunregeling weer introk. Zelfs heeft de hoofdstad de beschikbaar gestelde som geleidelijk verhoogd. In 1929 trok zij 80 mille uit en verariderede meteen de be naming van deze begrootingspost, die van toen af aan ging luiden: „Opdrachten aan en aankoop van werk van beeldende kun stenaars", waarmede men wilde doen uit komen, dat het thans niet alleen meer een „steunregeling" betrof. In 1930 heeft de gemeente, democratisch als zij nu een maal is en .voorstandster van .georgani seerd overleg", een aantal toimstenaars- vereenigingen) thans voor een groot deel georganiseerd in een „Federatie van: Beel dende Kunstenaarsvereenigingen) in de zaak betrokken en verstrekt zö, na beraad met en op advies van deze vereeniging, baar opdrachten. Teneinde nu het pu bliek een zoo volledig mogelijk inzicht te geven in de wijze van besteding van het crediet voor deze opdrachten, werd in het Stedelijk Museum een „Gemeentelijke tentoonstelling" georganiseerd, waar, naast de eigenlijke 'kunstwerken, die de gemeente op deze wijze verwierf, ook foto's aanwezig zijn van een aantal in vo rige jaren uitgevoerde opdrachten voor wandschilderingen en beeldhouwwerk ln gemeentegebouwen of van „instellingen welke met de gemeente in nauwe betrek king staan" (zooals b.v. leeszalen). Dezer dagen werd deze expositie door wethouder Polak geopend. Men vindt er alle in 1980 aangeikochte schilderijen en foto's van dit jaar door beeldhouwers uit gevoerde opdrachten, voorwerpen van kunstnijvertwld (o.a. een zilveren doos voor de burgemeestenskarner), 17 affiches, Men zal er den indruk krijgen» dat waar „kunst" wel tot „regeerfaigszaak" gemaakt wordt, waar Thorbecke's uitspraak als zou zij niet zulk een taak zijn, niet onder schreven wordt) en dat is in het Amster dam der laatste jaren het geval), sohoone en gelukkige resultaten bereikt kunnen worden. Men zal er ook den indruk krij gen, dat onze gemeentelijke afdeeling „Kunstzaken" onder beheer van mevr. mr. Van Dam van Isselt, inderdaad ln zeer goede, kunstzinnige handen ia. De tijd, dot men- bij het bezoek van een of ander gemeentelijk bureau of een of andere gemeentelijke wachtkamer, het ge voel .kreeg to vertoeven ln het voorportaal van een strafgevangenis, raakt gélukkig in Amsterdam langzamerhand uit het zicht. Meer en meer worden wil in de huizon van onze overheid wat vrooiyker, wat fleuriger ontvangen. Als nu het Rilk ln zijn belastingkantoren- ook nog maar in deze richting beliefde te werken. Met hoeveel meer vreugde, althans met hoeveel meer gelatenheid zouden we onze belastlngpennlngen niet komen afdragen! Nu hebben we nog maar al te veel het gevoel of we.... misdadigers ziln, die bü de gratie van een grlmimlgen Fiscus nog maar net niet opgesloten worden! Het Rijk moge dus dezer dagein een lesje komen nemen! van de gemeente op baar bovengenoemde tentoonstelling. Er valt inderdaad wat» neen - te lesraii!

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2