Op de &aletif VAN WILLIGEN KOOPT C. v. TRIET, Spoorsir. 126 lederen dag wat nieuws! Uw St. Nicolaas-Cadeau bij een solied adres Pullovers, Vesten, Handschoenen, Zelfbinders, Sjaals enz. enz. certgebouw-orchest, als die baar speelt 't Is natuurlijk weer zoo'n ooncours- krankzimiigheicL Laat Beethoven blijven zoo hij is, en pleeg geen heiligschennis! Dit aan het adres van den arrangeur. 't Is een waagstuk, maar is goed ge slaagd, en de hoofdzaak: ook zeer goed gedirigeerd. Zonder poes-pas, wat natuur lijk niet gepast zou hebben. Beethoven is mooi en grootsch genoeg van zichzelf, maak hem maar niet mooier door er wat hij of af te doen. Inzet saxophoons heel goed, Es-clarinet fijntjes blijven, vooral niet ruw, triool zestiende heel goed. Oc taaf piston zweving, piston en bariton zeer goed, maar niet scherp worden. Triool loopjes goed, bassen soms zeer mooi, 32sten ongelijk, althoorns niet beschaafd genoeg. De groote fluit was mooi zuiver, zoo ook de piston, deze klonk beschaafd. De hobo had 'n lief geluid, maar de be speler was wat bang. Ais ge blaast, denkt dan altijd maar: „loop naar de maan1". Het klonk moeilijk en dat mag niet. Allen' deden hun uiterste best om het werk mooi te spelen, wat dan ook gelukt is. Maar geef mij Beethoven maar voor strijkorohest. No. 6: Orpbeus aux Enters, Ouverture van Jac. Offenibadh, arr. L. E. Rugers. 'n Zeer mooi arrangement! 4/4 allegro zeer goed, p fijntjes. De ca- denza voor de solo-clariiiet was artistiek, alleen de 8 gestreepte c was aan den lagen kant, jammer! 8/4 andante hobo zeer goed; wees toch niet bang, ouwe jongen! Bariton zeer goed, piston 16e wat gejaagd; kalm blijven, heeren! Zeer mooi voor dilettan ten. 4/4 flink, 6/8 andante even te vlug, 't gaat in de opera langzamer. Cadenza solo-darinet kranig; goed zoo! 2/4 allegro piccolo mooi van toon en glaszuiver, het allargando zeer goed. De piston moet niet te veel persen. De galop was in 't begin wat morsig, in het unisono was soms zwe ving. Het infernaal had de juiste toon. Niet te ruw, wat gauw kan gebeuren, maar het bleef hier gaal. Alles af. Bravo! Slot, No. 7: Sans Faqon marach, O. Co- quelet, werd met in achtneming der nuan ces zeer goed posoeeld. De tusschenstem- men in de 2e reorise waren wat ondui- deliik. in 't trio kondien de bassen wel wat breedér ziin, zoo klinkt het niet mooi Wat meer portamento het 'hooge hout was eventjes mis, in het conforza klonk alles imposant Groote trom, haal nu geen stre ken uit bij het da capo gaan! Piston: in 't coda niet overslaan. Mooi gesmeek! en veel applaus, dus een toegift 'n flinke marsch, maar beschaafd blüvem, al is het een uitsmijter, heeren!! Dat de heeren Pala en Van de Weg een overweldigend succes hadden met de Bal lade et Polonaise van H. Vieuxtemps, is te begrijpen: twee artisten van het zui verste water. Wie men het meest bewon deren moest Pal» of v. d. Weg? ik weet het niet maar als ge den grijsaard v. d. Weg hoort, neen. heerlijk! wat een bege leiding, in één woord' schitterend! Vooral in de toegift: Menuet van L. v. Beethoven met sordino voor viool, zoo zacht kon de viool niet fluisteren of de piano fluisterde mee, het was een waar kunststuk van be geleiden. Mijn hulde, heeren! Na de pauze tooneeL Opgevoerd werd „Je reinste Parel". Ze hebben gegierd om den krankzinnigen parel, de knecht, die zeer goed en los gespeeld werd, soms was de stem wat zwak. De studenten waren ook zeer goed en niet overdreven. Dolly, een vrouwelijke studente, had 'n lief too- neel-figuurtje, een mooie heldere stem, en was aardig los van spel, maar.ze kan nog niet goed rooken en heelemaal geen oude heer verleiden. Dat alles moet ze nog leeren. Kijk eene naar goede actrice's de zen winter, dan komt dat wel terecht. De oom P. Vroolök was de beste speler, hij had 'n lastige roL Alleen dit: spreek Henri uit „Henri". De regie was niet goed; de Btudentenkast (kamer) geleek 'n salon voor 2 kirrende duifjes, die moet veel rom meliger zijn, 't was tefijntjes. Daar kwam nog bij, dat alles op het laatste plan ge snoeid werd. Dat Is niet goed, men moet veel meer naar voren spelen, 't Stukje, een nek ding, had een reusachtig succes, en wel verdiend ook. Resumeerend: 'n Prachtavond1 voor het Stedelijk. G. J. H. v. d. B. „MORGENROOD". Directeur: F. v. d. Meij. Door onderafdeel'lng en kinderkoor van bovengenoemde Vereeniging wordt a.s. Zaterdag een uitvoering in „Casino" ge geven voor donateurs en genoodigden. Voor de pauze worden verschillende 2- en 3-8temmige liederen, zoowel a capella als met Pianobegeleiding gezongen. Deze pianobegeleiding berust in de goede han den van Mej. Corry DoL Na de pauze volgt een operette in 5 tafereelen: „De Ijsjonikvrouw". Van deze operette is heel wat werk gemaakt. De oostuums zijn uit het Costuumniagazljn van Joh. M. Ridder- hof en; Co. te Hoorn Aparte décors zijn vervaardigd, terwijl een phantastische ver lichting het effeot van deze operette zal verhoogen. Teneinde velen In de gelegenheid te stellen dieze uitvoering bij te wonen zullen ter kennismaking met de vereeniging op wat ruimer schaal introducties worden uitgegeven. Deze introducties zijn bij de leden verkrijgbaar. Gaarne verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. TWEEDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. Wij laten hieronder nog eenige kritie ken volgen betreffende de tooneelvoor- stelling, welke het gezelschap Jan Musch hier Maandag 8 dezer in Casino bomt geven vam het Amerikaansche blijspel „De biaas in huis". Het Handelsblad van Vrijdag ji. schreef o.a.: Jan Musch speelt niet alleen 'de hoofdrol, hij heeft ook de regie en hij weet de geheele voorstelling te bezielen. Het laat ons tenslotte onverschillig of sommige tooneeljes wat al te veel. naar het kluchtige opgeschroefd wcxrden en of een der spelers nu en dan niet tegen de moeilijkheden van een rol opgewassen is. Wij amuseeren ons desondanks. Lena Kley is trouwens een duchtige helleveeg, van de ge matigde maar daardoor juist gevaarlijke soort. Haar oudste dochters zijn goed gety peerd door Rollen Numan en M. v. d. Lugt Melsert, Marie Smithuysen is een lieve Elly en als zij haar moeder in het derde bedrijf de waarheid zegt krijgt zij een daverend open doekje van het eindelijk bevredigde publiek. Dit heeft klaarblijkelijk reeds lang gehunkerd om te zegigen wat zij nu zegt. Ook Carel Rijken vindt >als Elly's minnaar en man een ral die hem past en die hij ingetogen en sym pathiek speelt. Folkert Kramer heeft van den „vreemdeling" een kostelijk type van film- schurk gemaakt. Een vermakelijke voorstelling, die den toe schouwers nog op weg naar huls stille napret geeft. En de Tijd van Vrijdag liet zicih als volgt uit: De komische situatie en het allerkostelijkste sped van Jan1 Musch moeten hier alles doen en... doen ook alle9. Want onweersprekelijk is hier een groot succes van den lach. Een kasstuk, o arm tooneel. Maar een kasstuk! En het uitgaand publiek dat zich onschuldig ver maken wil, een avond van onbedaarlijke vroo- lijkheid wenscht in den schouwburg, komt waarlijk niet bedrogen uit. Bedrijfsuitbreiding. De advertenitiën met bet hoofdje „Hin derwet" zijn in1 den regel een teeben van activiteit, van ontplooiing in _een ge meente. Ze bouden verband met oprichting of uitbreiding van een zaak. Daarom deed bet goed in de Heldersche Courant drie advertenties te lezen, waar boven het woord „Hinderwet" stond en alle drie advertenties wijzen er 'inderdaad op, dat er ontplooiing is van bestaande zaken. De eerste was een verzoek van de A.P.C. tot oprichting van een ondergrondsche bewaarplaats van benzine in de Herzog- straat. Dat is in het nieuwe gedeelte onzer stad en verwonderlijk is dat niet, want het auto-gebruik neemt met den dag toe en evenredig daaraan is het verbruik van benzine. De tweede is een verzoek van den heer A. F. de Wit tot uitbreiding van de V erf- fabiiek aan de Bassingracht met een lak- stokerij, waarin twee gasovens zullen wor den gebezigd. Zooals bekend is bet procédé van den heer A. F. de Wit op bet gebied van lak- verfstoffen en huidverf voor schepen van een gedegen reputatie en al roert de firma in bet algemeen niet de reclame-trom, toch zijn baar producten gewild en goed ingevoerd Deze aanstaande uitbreiding bewijst, dat er meerder perspectief in het bedrijf zit en we twijfelen niet of de .producten zullen ruimer afzet vinden. De derde advertentie behelst een ver zoek van de Gebrs. Visser tot uitbreiding van de Scheepsbouwwerf „De Hoop" met een electromotorlier van 12 pk. en een electrolintzaagxnachine van 6 pk. Ook deze advertentie zegt ons iets, ja zelfs veel. En dit hoofdzakelijk wel in ver band met den toestand van het vischbe- ürijf te dezer plaatse en andere bedrijven, die met bet water te maken hebben. Trouwens, wie de gestadige ontwikke ling van de bedrijven der gebroeders Vis ser, zoowel op de scheepsbouwwerf „De Hoop" als op „De Lastdrager" gadeslaat, bemerkt, dat er een groei is, die het beste doet hopen voor de toekomst en die het belang van onze plaats nauw raakt. In gestadige uitbreiding en toepassing van nieuwe technische macliines en instal laties passen de Gebr. Visser hun bedrijf aan aan die eischen die de moderne tijd stelt. Zoo ook weer met deze electromotorlier en de electrodinteaagmaohine. Bovendien is op het terrein van „De Hoop" thans een grOote loods verrezen ter vervanging van het bouwvallige loodsje. De thans opgerichte is veel grooter dan het vroegere en ook deze vergrooting is schijnbaar gebaseerd op hetgeen de toe komst aanstonds aan het bedrijf aan groo- tere capaciteit zal stellen. Dat demonstreert zich ook reeds op d'e werf „De Lastdrager", waar door de firma Gebr. Visser een der sleehellingen is ver anderd in een z.g. wagentjes-helling. De te repareeren schepen komen nu te staan op een tweetal wagentjes, welke op stevige rails Avorden voortbewogen door een oliemotorfler, die waarschijnlijk even eens wel zal Avorden vervangen door.een electro-motorlier. De rails van bedoelde wagentjes-belling liggen een aantal meters 'buiten de 'helling in bet water; het te hellingen schip vaart daarboven en komt dan tenslotte te rus ten op de wagentjes, waaraan bevestigd de stalen tros, die ingepalmd wordt door den motor. In een minimum van tijd is zoo het schip op d'e helling getrokken. Bovendien is het groote voordeel er van, dat het schip veel hooger boven den grond komt te Liggen, zoodiat gemakkelijk daaronder kan worden gewerkt. Ook is de werf reeds ingericht voor ijzeren nieuwbouw en dekschuiten zijn reeds afgeleverd. Electrisohe bedrijfskracht maakte dat alles mogelijk doordat electrische klinking enz. kon worden uitgevoerd. Ros unie eren we, dan geven deze drie genoemde hinderwet-advertenties een beeld, dat het met onze plaats crescendo gaat Zeker, het gaat mischien langzaam, maar juist daardoor wordt waarschijnlijk alles steviger gefundeerd en heeft het minder kans als een zeepbel uit elkaar te spatten. Good luck! TE WATER GEVALLEN. Zaterdagochtend, wilde een juffrouw, mej. Roovers, wonende op de Bassin- gracht, op een klein vlotje, dat voor haar woning in het Kanaal ligt, haar bezem uitspoelen. Zij verloor hierbij haar even wicht, zoodat zij voorover viel en kopje onder ging. Een sergeant van de mariniers, die juist op zijn fiets passeerde, sprong on middellijk van zijn rijwiel af, en slaagde er in op het vlotje staande, de juffrouw uit het water te halen. De juffrouw was tamelijk overstuur, maar anders mankeerde ze niets. Het is dan ook geen pretje om een bad in het Ijskoude water te nemen. VAN EWIJCKSLU1JS. ERNSTIGE AANVARING. Maandagmiddag ongeveer 12 uur had hier aan de brug over het Balgzandkanaal eeue aanvaring plaats, die voor den be trokken schipper eene aanzienlijke schade beteekent Het geval heeft zich als volgt toegedragen. Een met schelpten geladen zeilkast met hulpmotor, schipper Groenhof van Hoo- geveen, naderde de brug, van waar bij door den brugkneoht, die met bet verven der afsluitboomen bezig was, werd opge merkt. Waar gedurende de voorafgaande uren sterk was gespuid en dit spuien door het intreden van den vloed op dat oogen- blik juist was afgeloopen, waarna dan ge durende den eersten tijd steeds eene sterke tegenstrooming ontstaat, had het schip meer vaart dan zoowel door den schipper als den brugkneCht verwacht was. Toen dan ook de brugknecht, na de afsluitboo men, te hebben neergelaten, de brug om hoog liet draaien, was het vaartuig de brug reeds genaderd en vond de aanvaring plaats. De schipper, die van zijn kant had gezien, dat de afsluitboomen werden neer gelaten, had) niet, zooals het betreffende voorschrift luidt, 'op 100 meter afstand van de brug gestopt, doch was doorge varen, verwachtende, dat inmiddels de brug wel open zo-u zijn. De reeds genoemde tegenstroom i ng, na het spuien ingetreden, speelde hem echter narten, omdat het vaartuig in de vernauwing van de sluis nog extra vaart bekwam. Toen de schipper bemerkte, dat eene aanvaring onvermijdelijk zou zijn, heeft deze no g getracht door een anker achter uit te werpen, het vaartuig te stoppen. Dit anker kwam echter op den betonnen vloer terecht, waar het geen houvast kon vinden en dus doorslipte. Het gevolg was, dat eerst de stag, daarna de zijtakelage en tenslotte de mast werd afgevaren, welke laatste met een zwanen slag naar beneden kwam, waarbü bet, bovengedeelte op den roef en bet stuurrad terecht kwam en in drie stukken viel. Ook het stuurrad was geheel vernield, terwijl de roef eveneens ernstig beschadigd bleek. De schipper, die aan het stuurrad stonidi, toen de aanvaring plaats had, kon nog juist bijtijds terzijde springen. Het schip, dat zich inmiddels nog steeds Aoortbewoog, sleepte daarbij het uitge worpen anker achter zich, dat, toen dit den sluisvloer was gepasseerd, houvast vond in de naast dezen' vloer liggende electri sche kabels, waarbij drie kabels, mi. één van de verlichting, één van de afsluiting en één van het magazijn werden stukge trokken. De brug zelve leed geen schade. Nader vernemen wij nog, dat het schip verzekerd is, terwijl de schade hieraan, volgens opgave van dén schipper, 2000 zou bedragen. De schipper Is, na de noodige voorzie ningen te hebben getroffen, met zijn vaar tuig naar de Haukes vertrokken, waar de lading schelpen, bestemd voor de rijwiel paden in de Wieringermeer, zal worden gelost. WIERINGEN. EEN CONSULTATIE-BUREAU. Bij het bestuur onzer Witte Kruis-afd. is bericht ingekomen van het secretariaat voor de zuigelingenbescherming en kraam verzorging, dat het consultatie-bureau voor deze gemeente in het begin van Januari 1931 geopend zal worden. MANDOLINECLUB O.K.K. Naar wij vernemen geeft de mandoline club O.K.K. directeur de heer P. Jong kind, op 14 Deo. a.s., met medewerking van het duo Hoffman, van Amsterdam, een uitvoering in „Concordia" van den heer Jb. Bruul, te Hippolytushoef. FEESTAVOND DANSCLUB. Morgenavond houdt de dansclub „Spes Salutes" te den Oever in de zaal van den heer Wemmehoven aldaar haar eerste feestavond, waarbü diverse dames en hee ren hun medewerking verleenen, o.a. de clown, goochelaar en buikspreker Poor Billy. VEEVERZEKERING. De door heeren commissarissen der Onderlinge Vee- en Paardenverzekerlng- Mü. „Helpt Elkander" opgemaakte lijst van de afdeeling Rundvee, wüst aan, dat aan verzekerd vee over het tüdvak 20 Mei20 Nov. 1930 was ingeschreven voor een waarde van 90.800.—. Ultkeering moest geschieden van 7 6tuks gestorven runderen, waarvoor de te heffen premie werd vastgesteld op 1.15 per 100. verzekerd kapitaal. NED. HERV. GEMEENTE. Tot notabel der Ned. Hcrv. Gemeente van Hippolytushoef c.a. is herbenoemd de heer S. Russelman, Poel weg, Westerland. Tot ouderlfing en diaken zün herbenoemd de heeren S. J. Mulder, Elft, en Jb. P. Dekker, te Hippolytushoef. Tot notabel te Oosterland c.a. Is herbe noemd de heer M. Heüblok aldaar en tot ouderling in de plaats van den heer S. Joh. Rotgans, die wegens hoogen leef tijd niet meer in aanmerking Avenschte te komen, de heer D. Verfaille Pz. te Vatrap. PROPAGANDA-FEESTAVOND TRANSPORTARBEIDERSBOND. Vanwege de afdeeling Wleringen van den Centralen Bond van Transportarbei ders werd j.L Zaterdagavond in „Concor dia" van den heer Bruul te Hippolytus hoef een propaganda-feesta\rond gehou den. De belangstelling was niet over groot, ongeveer 80 personen waren opge komen. Het hoofdbestuurslid, de heer R. Laan, van SLiedrecht, hield een rede over het onderwerp „Naar nieuwe tijden", welke een aandachtig gehoor had. De heer R. Mulder, uit Hilversum liet zich als voordrachtkunstenaar hooren, en gezegd kan worden, dat hij zich met ver schillende voordrachten uitstekend van zijn taak kweet, terwijl muziek van en kele heeren het geheel opluisterde, zoodat het een zeer gezellige avond was. R.-K. VOLKSBOND AFDEELING WIERINGEN. Op Zaterdag 29 Nov. j.1. gaf bovenge noemde Vereeniging in de zaal van den heer S. Veerdig een feestavond voor hare leden, tevens tegen entrée voor alle ka tholieken, welke flink bezet was. Om 7.30 uur werd de feestavond ge opend door dén Geestelijk Adviseur en sprak deze eerst nog eeni hartelijk woord namens allen tot dien heer Zomerdijk we gens zijn 50-jarig huwelijksfeest. Hü schetste in bet kort de werkzaamheden van den heer Zomerdijk, wat hij is geweest voor den Volksbond en hoopte, dat hij nog vele jaren in gezondheid mag blijven werken aan den bloei van onizen Bond. Deze woorden vonden die algemeene in stemming van alle leden. Met den ohriste- iijken groet werd vervolgens de bijeen komst geopend. De toonieelolub trad dezen avond voor het eerst met een tooneelstuk voor het voetlicht voor gemengd tooneel, genaamd „De Lijdensweg", tooneelspel in drie be drijven, dooor Felix PhilippL Al spoedig bleek, dat er flinik gerepeteerd was; een ieder, zoowel dames als heeren, kende zijn rol voortreffelijk. De spelers mochten dan ook telkens een dankbaar applaus in ont vangst nemen. Het stuk viel eveneens zeer in den smaak. De geestelijk-adviseur dankte namens allen de Tooneelclub voor de schitterende wijze, waarop z;t het stuk ten tooneel had gebracht. Wü zullen hopten, aldus spr., dat de les, die hier inzit, door de aanwezigen zal worden toegepast, mi. de opvoeding der kinderen^ wat zeker wel de grootste dank voor u allen zal zijn. De spr. deelde verder mede, dat er op Zaterdag 13 Dec. een ledenvergadering zal zijn, die toegankelijk is voor alle ka tholieken. Er zal een spreker komen van het hoofdbestuur. Met een opwekking allen op deze vergadering te komen en hedenavond wegens deö Advent, om half 12 huiswaarts te gaan, werd de feestavond gesloten. MUZTEKVEREENIGENG „APOLLO". In de zaal van den heer J. Lont te Den Oever, werden door bovengenoemde mu ziekvereniging op j.1. Zaterdag- en Zon dagavond uitvoeringen gege\rven. Zooals altijd waren ook ditmaal weer alle rangen uitverkocht. Het onder leiding van den heer J. N. Bruul staande muziekgezelschap voerde voor de pauze een aantal muzieknummers uit, Avelke bijzonder bij het publiek in den smaak vielen, waarvan het hartelijk applaudiseeren wel het beste bewijs was^ Na de pauze werd een vroolük spel in drie bedrijven opgevoerd, n.1. „Truusje Meijer". Ook dit spel kon op beide avon den, zoowel bij de jongelui als bij de oude ren succes boeken. Er werd werkelijk aardig spel geleverd. Het spontane ap plaus van het publiek was dan ook wel verdiend. Na afloop van deze voorstellingen ble ven vele bezoekers nog eenigen tijd ge zellig bijeen op het zeer geanimeerde bal. WAARSCHUWING. Dezer dagen is het weer eens gebeurd, dat een hond eenige schapen heeft nage jaagd, zoodat de politie eraan te pas moest komen om te verhoeden, dat de dieren door den hond werden aangevallen. Wij vinden in dit voorval aanleiding de eige naars van honden eraan te herinneren, dat het streng verboden is hun viervoeters los over den openbaren weg te laten rond- loopen. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Aangelokt door het prachtige weer, wa ren er Zondag j.1. weer verscheidene be zoekers te Den Oever ter bezichtiging van de in uitvoering zfcnde Zuiderzeewerken. gevraagd bij Heer alleen, op leeftijd, P.G. te Wieringen. Brieven fr. aan H. WILMS, Adv. Bureau te Hippolytushoef. AMSTERDAMSCHE BALLAST-MIJ. Het werk te Den Oever van bovenge noemde Maatschappij begint thans zün voltooiing te naderen. Men is begonnen met het opruimen van de bü deze Maat schappij in gebruik zijnde terreinen, ter wijl de aanwezige materialen worden af gevoerd naar andere werken. ONTSLAG BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN. Het ontslag van personeel in dienst van de A.D.M. te Den Oever duurt steeds voort. Wederom zijn eenige werklieden ontslagen, zoodat thans van de in dienst geweest zijnde 350 arbeiders er momen teel nog ongeveer 100 werk hebben. OFFICIEELE OPENING VAN HET EERSTE POSTKANTOORTJE. Heden namiddag had! in dien Wieringer- meerpolder ton Zuiden van Wieringen (ongeveer 5 6 Kilometer), de officieele opening plaats Aan het eerste postkan toortje of poststatiou. Een gezelschap van dames en lieeren was per boot door een nieuw gegraven kanaal er heengegaan. De vaderlar.dsche driekleur woei reeds van de cantinegebouwens waarin het kantoor is gevestigd. Alvorens het gebouw binnen werd gegaan, moest een lint AvoPdien door geknipt, waaraan Mevr. Kolffv. Heurne, op verzoek, gaarne gevolg gaf. Daarna ging bet gezelschap, bestaande uit de hee ren Smidts, aüj.-irspecteur der posterijen en tdegraphie te Haarlem, Roebroek, lid van de directie van den Wieringermeer- polder te Alkmaar, burgemeester Kolff van Wieringen, Ir. Vanj Oppen van Wierin gen, en Teug-berger, inspecteur over de Volkskeeten tegen misbruik van sterken drank te Bergen, met hunne respectieve- Ujke dames naar binnen. Hier werti de oueningstoesrpraak ge houden door den) heer Smidts en voerden mede de heeren Roebroek en burgemees ter Kolff het woord. Hierna werd de eerste briefkaart door den heer Roebroek afge stempeld en door burgemeester Kolff in die bus gestopt, waarna er meerdere stuk ken, gericht aan verschillende autoritei ten, volgden. Het was een recht gezellige plechtig heid, welke met een lunch in het gebouw werd besloten. Een leger van fotografen en filmopera teurs woonde de plechtigheid bü. Voor de met 1 Jan. a-s. vacant komende betrekking van hoofd der school te Wes terland hebben zich twee sollicitanten aangemeld. Onder het vee van den heer S. Russel man, Poelweg, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. In het gezin van J. F. S. te Westerland ■heeft zioh een geval van roodvonk en in het gezin van P. v. G., eveneens te Wes terland, een van' diphtherie voorgedaan. Voor rekening van den heer J. de Smit te Van Ewücksluis zal door den aannemer C. Wisse uit Anna-Paulowna aan den Westerlandeirweg (Kerkebuurt) een woon huis met garage worden gebouAvd. De heer H. de Jong heeft zijn benoe ming tot lid der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs aangenomen. HEDEN: Nikkelen KOFFIEFILTERS die op iedere theepot of koffiekan passen 1.25 Tsjechische KOP EN SCHOTELS pracht model 80 ct. Japansche KOP EN SCHOTELS Engelsch model 55 ct. Engelsche KOP EN SCHOTELS glad Ivory 28 ct. SERVIEZEN prachtcollectie WESTSTRAAT

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6