HELDER» COURANT Meccano- Marklin- Spranger- VAN WILLIGEN, VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS. VAN DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 Lloht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 4 Deo16.20 uur. Vrijdag 6 16.19 Onze vroegere stadgenoote, mevr. de wed. J. 8. v. d. VeenDito, is bij beschik king door den Minister van Financiën, benoemd tot Collectrice der Staatsloterij te Leiden. TAPTOE. Hedenavond bh gunstig weer taptoe. SPOORWEG ANNA PAULOWNA— DEN HELDER. Onder „Laatste Berichten" is opgeno men een mededeeling uit de N. Rott. Ort., betreffende de spoorlijn AlkmaarDen Helder, waaruit blijkt, dat het baanvak Anna PaulownaDen Helder op enkel spoor blijft. Het feit, dat onzerzijds hier aan eenige beschouwingen zijn gewijd, was oorzaak, dat het niet meer onder deze rubriek kon worden opgenomen. AFSLUITING SLUISDIJK8TRAAT. In aanvulling op de ln het begin van het jaar vastgestelde verkeersregeling, waarbij een aantal straten op bepaalde uren van den dag geheel of gedeeltelijk voor het verkeer zijn afgesloten, makën B. en W. zooals uit de publicatie in dit nummer blijkt, thans ook voor een ge deelte Sluisdijkstraat een dergelijke be perkende bepaling bekend. Men zal goed doen de in de advertentiekolommen opge nomen publicatie te lezen en te bewaren. KEGELNIEUWS. In de op 80 November l.L. te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den Nederlandschen Kegelbond is met alge meene stemmen besloten den alhier voor eenigen tijd opgerichten kegelbond, „Ho- lands Noordpunt" tot den N.K.B. toe to laten. Inmiddels ook de Kon. goedkeuring op de statuten van „Hollands Noordpunt" aangevraagd. VOOR DE KINDEREN. De prijzen zijn na loting ten deel ge vallen aan: Mon Bonte, Basstraat 56; Margaretha Dekkers, Goversstraat 84; Nannie Grande, Middenstraat 149; Kees Kwinkelenberg, Koningstraat 22. Jullie kunt je prijs morgenmiddag tus schen 12 en 121/» u. of tusschen 4—6 u. afhalen. PLUIMVEEVEREENIGIN G „DEN HELDER EN OMSTREKEN". Het Bestuur van bovengenoemde ver een iging deelt ons mede, dat door hare .eden op de Nationale Pluimveetentoon stelling te Amsterdam (Noord) op .28 en ?9 Nov. l.L onderstaande prijzen zijn be haald, en wel door gebr. Wiering met een nummer Zilver-braekel K.E.V. en een nummer Licht Brahma 12e prijs en een eere>-prijs. H. Aberson met een nummer Zwart Wynandotte een le prijs en een eereprijs. Joh. Dienaar met twee nummer Zwart Witkuif kriel twee le prijzen, twee num mers Blauw Witkuif kriel twee le prijzen benevens_yier eereprijzen. Jb. Nieuwkamp met twee nummers Zwart Java-krielen twee le prijzenten met een nummer Zilver Sebricht-krielen een 8e prijs, benevens drie eereprijzen. De prijzen, behaald door de genoemde leden, zijn een succes voor de vereenl- ging „H. en O.*. MEERVOUDIGE STRAFKAMER ARRONDISSEMENT ALKMAAR. Zitting van Dinsdalg 2 Deo. Uitspraken zaken Dinsdag 25 Nov. Kars de Vr., grondwerker, Wervers- bootf, ernstige mishandeling. Verzet ver vallen verklaard wegens niet verschijning van den 'Opposant. Jac. Ed., Petr. R., reiziger, uit anderen hoofde gedetoneerd te Haarlem. Oplich ting gepleegd te Heiloo. 14 dagen' gev. Anth. Joh. B., xijksklerk te Hoorn. Valschheid in geschrifte en verduiste ring. Onderzoek hervat op Dinsdag 16 Doe. FILMAVOND BOUWARBEIDERS. „Wij bouwen" van Joris Ivens. De prachtige, door tal van kenners gunstig besproken film van Joris Ivens, „Wij bouwen", die zoo'n mooie voorstel ling geeft van het werken van den bouw vakarbeider, zal Donderdag 11 dezer voor de afdeeling Den Helder van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond in „Tivoli" wor den vertoond. 22 musici van „Helder's Fanfarecorps" zullen bij deze filmvertoo- ning hun medewerking verleenen. Op de ons gezonden uitnoodiging 6taat het uur van aanvang niet vermeld. ZANG- EN RECITEER-VEREENIGING „HARMONIE". Directeur Jac. Bos. Men schrijft ons: Re« ds eerder maakten wij er melding van dat >Harmonie« de Operette, in drie bedrijven, »Franchemont de Marskramer* in studie had. Nu kunnen wjj den lezers mededeelen dat de opvoering van boven genoemde operette, compositie van Mart. Schuil, thans voor donateurs en begun stigers zal plaats hebben op Dinsdag 9 December a.s., in Casino, onder leiding van haar nieuwen directeur. Het stuk wordt opgevoerd met volledige soli, koor en orkestbegeleiding, terwjjl de medespelenden schitterend gecostu- meerd zullen zjjn. Het kapwerk zal worden verzorgd door den heer. H. v. d. Maden, Koningstraat, alhier; de costuums worden geleverd deor de firma A. J. Bakker en Zoon, Amster dam, en de regie is in handen van den hoer Jb. Brüin. De vele bezoekers, die de opvoeringen van de diverse operettes door «Harmonie* bijwoonden, zullen dit zeker met groot genoegen vernemen, daar nu ook weder kosten noeh moeite zijn gespaard om het werk zoo mooi mogelijk voor het voet licht te brengen. Men mag dus van «Harmonie* weder een aardige voorstelling tegemoet zien. Tevens zij nog medegedeeld dat voor de a.s. voorjaarsuitvoerirg (ongeveer April 1981), weder een geheel nieuwe operette in studie zal worden genomen, en wel«La Fille de Madame Angot« («De Dochter van Madame Angot«),Opera- Comique in 8 acten, muziek van Charles Lecocq, woorden van Olairville, Sirandin en Koning, welke evenals voorgaande door Harmonie* met zooveel succes op gevoerde operette, wederom schitterend cal worden gecostumeerd. Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. SINT NICOLAAS IN DE JAN IN T VELT8TRAAT. Evenals verleden jaar, toen aan de ver pleegden van het Tehuis in de Jan in 't Veltstraat zulk een heerlijken dag be reid werd, heeft ook thans het initiatief en het werk van mevrouw Triest, Jan in 't Veltstraat 53, het mogelijk gemaakt, dat wederom aan deze oudjes een feestdag in den volsten zin des woords is mogelijk gemaakt. Geholpen door mevrouw Bot, hebben beide dames geheel alleen dit feest georganiseerd; zij hebben zelf bij de bur gerij gecollecteerd voor de bijdragen, bij de winkeliers om een en ander voor het feest te willen afstaan. En van vele zijden kwam de medewerking; een flink bedrag aan geld weid er bijeengebracht, benevens vele bijdragen in niatura, zoodat van deze St. Nicolaasviering een feestdag is ge maakt, die klinkt als een. klok. Al des morgens bij het ontbijt is het begonnien. Wat men uw verslaggever allemaal heeft laten zien, heeft dezen goeden man doen watertanden. Denk eens aan: heer lijke vette ham in dikke plakken, worst, saucis, speculaas in) heele bergen, tabak b;j ponden, kistjes sigaren, snoeperijen in soorten, bloemen, en het best van al: wanne pantoffels voor de vrouwen, keu rige balfhempjes met mooie dassen voor de mannen.... Voor den heelen winter zijn deze verpleegden, er zijn er op het oogenblik negen bij L. n. V. onderdak. Boven en behalve dit alles het eigenlijke feestmaal: soep vooraf, zelf door de beide dames gekookt, groenten met vleesch en fijne jus, in één woord, een onvergete lijke dag. Maar dat was nog allemaal niets bij wat er 's avonds gebeurde. Denk eens: Sinter klaas zou persooonlijk de cadeaux over handigen en het alom tegenwoordige Ste delijk Muziekcops zou den goedheilig man met muziek naar de Jan in 't Veltstraat brengen. In afwachting van zijn komst zaten ze allemaal bijeen, de beste bullen aan, opgewonden en druk als kinderen. De arme Jannetje, die blind is, had tot overmaat van ramp haar been gebroken, en de stakkerd lag nu boven. Wel hadden Gerrlt en nog een paar sterke mannen want er zijn er in' het huis nog wel die spieren hebben, aangeboden haar naar beneden te dragen, maar voor de hieraan verbonden risico schrikte men terug. Nu la" Jannetje maar stilletjes te huilen in d'r eentje. Maar Sinterklaas zou Sinter klaas niet rijn.- alsde niet dn hoogst-eigen persoon naar Jannetje toeging om haar alles te brengen en dat was heel wat. 't Was een aardige Sinterklaas, en hij kende al de oudjes persoonlijk. U begrijpt van 't vorig jaar, hè! Van allemaal wist hü wat en aan allen1 deelde hij wijze lessen uit. Pieterman-bnieoht had stiekum in elk halfhempje nog een gloednieuwe das ge stopt, voor de mannen wel te verstaan. En wat er al niet uit dat pak kwam, 't was niet te geloovenl Een van de vrou welijke verpleegden begon van de emotie te huilen. En Marietje, het kleine dienst meisje, die onder anderen een steVigen vrijer van speculaas kreeg, mocht Sinter klaas op z'n witten baard zoenen en ze had het vast gedaan ook als ze niet zoo allerverschrikkelijkst 'had moeten' lachen. Want dat moet gezegd: Sinterklaas had nog een jeugdig hart. Met dat al werd de tafel haast te klein om alle schatten te bergen. En toen ten slotte de Sint met ziin knecht weder af trokken, begon een chocolademelkfulf, die een waardig slot vormde van1 dezen onrver- geteiii'ken dag. Dat de Jan in 't Veltstraat het tooneel was van groote belangstelling, vooral van de jeugd, behoeft geen betoog. Wij willen eindigen met een woord van hulde aan de beide dames Triest en Bot, aan wier initiatief en energie het te dan ken is, dat deze oude menschen zoo'n wonder-h eerlijken dag hadden, alsmede aan het Stedelijk, dat met al zijn werkende leden weder klaar stond het feest op te luisteren. GOOCHELEN IN DE „WITTE BIOSCOOP". Was me dat effen wat! Daar was, Woensdagmiddag, een goochelaar in de „Witte Bioscoop", die daar voor de schoolkinderen een voorstelling gaf en ze mochten er allemaal gratis voor niemen dal naar toe. Jongens en meisjes, groot en klein, oud en jong, ze hadden vrije toegang. Alleen moesten ze vijf cent mee brengen voor de belasting. Nou, dat deden ze allemaal trouw, dat begrijpt u. Behalve degeen, die het vergat, en dat was zoowat de helft Maar even goed gin gen ze naar binnen. Stel u voor, dat je een kind vlak voor de poorten van het paradijs zou terugsturen, enkel omdat-ie z'n stuiver had vergeten. Dat bestaat niet! De kwestie was, dat de heer L. Mullens, door wien deze kindervoorstellingen er werden er twee gegeven deze mid dag waren georganiseerd, vooraf een circulaire aan de ouders had gezonden voor vrijwillige deelname. Daardoor was het nu mogelijk, dat de kinderen zelf vrije toegang hadden op deze middag-voor stellingen. Dat er een heidensch lawaai heerschte, begrijpt ieder. Maar de tooverstaf van den gooohelaar deed wonderen, en weldra zaten ze met open monden te luisteren. Nou zei meneer Mullens, dat-ie ze zóó zou laten lachen vanmiddag, dat ze in ge^n drie dagen meer konden eten of drinken. Er waren kinderen o.a. d£t eene dik kerdje die daar niet acooord mee gin gen en even goed hun portie wilden. Ik vermoed, dat moeder pannekoeken had gebakken of misschien wel botjes. Maar al dadelijk zaten ze midden in de wonde ren, toen de goochelaar havermout, die in een glas was, in een leeg kistje goochelde, en het leege glastriomfantelijk liet zien. Toen vroeg hij of ze het volgend kunstje zichtbaar of onzichtbaar wilden hebben. „Zichtbaar" riepen ze allemaal, maar toen was er niet veel aan. Onzichtbaar was het veel leuker, ook al zag je er niets van. Daar zou een groot mensch over kunnen philosofeeren: over de vraag waaraan je meer hebt, aan het zichtbare of aan het onzichtbare. Maar daar komt de vierde dimensie aan te pas. In ieder geval, was het een reuzen- middag, dat is vast! En ze waren meteen goed opgeborgen, nietwaar, moeders? Visscherij. Texelstroom, de reede en de zeegaten schijnen bezaaid te rijn met garnalen. Groote hoeveelheden worden naar boven gebracht en aan den vischafslag ver handeld. De koude schijnt de garnalen van de Zui derzee te verjagen en deze trekken nu naar de diepere wateren in onze omgeving, waarvan de visschers hier profiteeren. Maar daar er geen andere visscherij is, werpt de geiheele vloot zich op de garna- lenvisscherij, zoodat de markt eenigszins gebukt gaat aan overvoerdheid. De prij zen zijn dan ook heel wat gedaald en be wegen zich rond de 15 cent per kilo. Het is enorm welke hoeveelheden er worden aangebracht. Door de zorgvuldige zeving valt er bo vendien nog enorm veel klein goed uit, hetgeen als puf wordt verkocht. Als men al die kwanta ziet, staat men verbaasd over hetgeen de zee aan garnalen oplevert. Eigenaardig dat hier zooveel garnalen te vangen ziin, terwijl thans in het Zui den van ons land van eenige garnalen- vangst nauwelijks sprake is. 'Dtit is de reden, dat zich thans een twin tigtal schuiten uit Stellendam naar hier hebben begeven om hier aan de garnalen- vissoherij deel te nemen. Ook uit Amemuiden bevindt zich hier een schuit, een z.g. hoogaars, met het zelfde doeL Datzelfde is voorgekomen een jaar of drie terug, toen hier een heele vloot was uit Stellendam, Amemuiden en Breskens, die wekenlang het garnalenvisschersbe- drijf hier hebben uitgeoefend. In hoofdzaak visschen deze schuiten voor de garnalenpellerijen in hun woon plaats, zoodat dus de door hen gevischte garnalen niet aan den afslag komen, waar door het beeld van den totaal-aanvoer niet geheel zuiver is. Daar deze visschers, in het algemeen, visschen voor contractprijzen per kilo, is er voor hen alleen de schommeling van opbrengst naar de totaalvangst en niet nog bovendien door de wisselvalligheid van den marktprijs, zoodat by het aan wezig zijn van garnalen hun bedrijf tame lijk stabiel is. Te verwondleren is het dus niet, dat, nu hun visdhterrein geen bestaan oplevert, zij het onhuiselijke bestaan in hun schui ten ver van eigen huis, aanvaarden. Door het aanwezig zijn van deze vis schers uit genoemde plaatsen, komt nog dringender de vraag op hoe het komt, dat zich ook hier het garnalenpeUerijbedrijf niet ontwikkelt. Is, hetgeen daar als gedeeltelijke huis industrie schijnt te bestaan, hier niet mo gelijk? De koeltechniek is thans wel zoover gevorderd, dat het opslaan van voorraden gepelde garnalen b.v. kan plaats hebben, waardoor niet onnoodlg te groote kwanta behoeven te worden afgeleverd en de af zet zich kan' regelen naar de behoefte. Daardoor wordt immers groote prijs- schommeling in den verkoop voorkomen. Als hier dan ook de garnalenvisschers tegen contractprijs zouden kunnen vis schen, was er wel een element van „kans" uit hun bedrijf verdwenen, maar het had het niet te onderschatten voordeel van opbrengstizekerheid. Welk een geweldig bedrijf zou zich met de garnalenpellerii 'hier kunnen ontwik kelen. Bii de enorme aanvoeren, zooals de laatste dagen het geval was, zou dat aan veel nijvere handen werk en broed geven. Nu meent men, dat het afzetgebied' voor gepelde garnalen zeer beperkt is en inder daad schijnt dat ook het geval te zfia. Maar er is nog het geweldige middel van de reclame. Men denke maar aan de leuzen: eet tomaten, eet visch, zegt het met bloemen, enz., enz. Het verbruik is daardoor enorm toegenomen, dank zij uitsluitend het stelselmatig propaganda maken voor die artikelen. En zoo zou het ook met het gebruik van gepelde garnalen misschien mogelijk kun nen zijn. Er ligt in ons land nog veel braak ter rein in dit opzicht en een krachtige recla me-campagne zou veel tot stand kunnen brengen. Daartoe is geld noodig, natuurlijk. Maar door eendrachtig samenwerken, uitgaande van een vereeniging, die propaganda voor vischproducten tot doel stelt, zou veel worden bereikt. Zou het heruech weggeworpen geld zijn als ook van overheidswege voor dat doel middelen ter beschikking werden gesteld? Het geldt dan toch ook het belang van de plaats. En in velerlei vorm worden daar voor gelden uitgetrokken. Lazen we laatst niet, dat polderbestu ren en gemeenten, die «een bijdragen wenschten te geven voor het nieuwe ka- nalenplan, waarschijnlijk zullen worden verplicht daaraan bijdragen te schenken? Is eigenlijk het geheele belastingstelsel niet de grondvorm voor het uitvoeren van de werken waaraan de gemeenschap be hoefte heeft? Meer stelselmatig zal ook de distribuee ring der zeeproducten dienen ter hand te worden genomen. Het is een eisch van landsbelang en, waar hier d-oor energieke doorzetting waarsohitnlijk een belangrijk vischcen- trum kan worden verkregen^ is het een groot locaal belang. VEREENIGING PEN SIOENBELAN G. Rectificatie. In het tweede blad van de Held. Cou rant van 2 December staat in het stukje onder het hoofd „Vereeniging Pensioen- belang" de mededeeling, dat militairen, nè 9 Mei 1980 ontslagen, konden worden opgeroepen voor werkelijken dienst. De aandachtige lezer zal vermoedelijk wel hebben begrepen, dat dit moet zijn nè 9 Mei 1913. DE TWEEDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „De Baas in Huls" met Jan Musch in de hoofdrol. Wij laten hier nog eenige perskritie ken volgen over Jan Musch' fijne creatie in dit stuk, dat aa Maandag wordt ge geven: De Nieuwe Rotterd. Courant: Om Jan Musch, den meesterlijken acteur, is het heel den avond te doen en heeft het tal rijke publiek fijn vermaak eehad, juist door dat hij de figuur niet chargeerde. Na Elias, die het beter wist, heeft Musch in Cyrus een rol, waarin hij en het publiek nog lang ple zier zullen hebben. Het publiek heeft een goe den avond gehad en hartelijk bijval geschon ken. Het Vaderland (Henri Borel) Zooals Jan Musch hier Cyrus Bumpsted typeert en levendig uitbeeldt, is het een pracht vam een creatie ik zou 't stuk met plezier nog eens zien oan alle fijne trekjes en speelnuances van Musch—-Bumpsted voor de tweede maal te genieten. Het publiek genoot, lachte gul en jubelde Musch terecht toe. Zooals men weet is Zaterdag de plaats bespreking. Men raadplege daarvoor de advertentie in het nummer van heden. Binnenland. De verdwijning van f 47000 te Stampersgat. De broer van den aangehouden kantoorlooper gearresteerd. Men meldt uit Roosendaal: Omtrent de raadselachtige verdwijning van ongeveer f 47000 uit een geldzak van de Coöperatieve suikerfabriek Din- teloord te Stampersgat vernemen wij nog, dat Dinsdag de brigade-commandant van de Kon. Marechaussee te Steenbergen, de heer Verhagen, er lucht van gekregen had, dat de broer van den kantoor- employé G., de voor eenige weken door de directie van de fabriek ontslagen C. G. Maandagmiddag op het tijdstip, dat ge noemde kantoorlooper met het geld van de bank van de firma van Gilze kwam, zich op de markt te Roosendaal bevond. Deze C. G. was met de boot van Wil lemstad naar Rotterdam vertrokken. De marechausse reisde hem per auto achterna en trof hem inderdaad te Dordrecht ;op de boot. Hij werd gearresteerd en naar Steenbergen overgebracht. Evenals zijn broer ontkende hij iets met de verdwijning van het geld te maken te hebben. Hij kon geen verklaring geven van zijn aan wezigheid op de markt te Roosendaal op Maandagmiddag. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. De commandant van de Kon. Marechaussee te Steenbergen heeft een belooning van f 500 uitgeloofd voor degenen, die aanwijzingen kunnen geven, die leiden tot opsporing van het verdwenen geld en aanhouding en ver oordeeling van de verdachten. Naar wij vernemen, was de fabriek tot een bedrag van f 40.000 verzekerd tegen diefstal van geldbedragen op het traject Stam persgatGastel en Roosendaal. Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel Stakman Bosseatraat 69. Telefoon 614 Constructiedoozen. Constructiedoozen. Bouwdoozen. Speelgoed-afdeeling Weststraat. Zaterdag geopend van 1.30-10 u. De veerpont bij Mook gezonken. Gistermiddag ongeveer twee uur heeft te Katwijk bij Cuyk de veerpont, die aan een motorboot is gebonden, midden op de Maas, vermoedelijk door het verkeerd op rijden van- eert van de twee vrachtauto's, welke werden overgezet, water geschept. Toen de Chauffeur van den vrachtauto van de firma van Hout te Mill zag, dat de pont ging zinken, heeft hij de boomen, die op zijn auto waren geladen, losgemaakt. Op deze boomen zijn de vier op de pont aan wezige personen gaan zitten toen de pont zonk. Zü konden aldus gered worden. De andere auto was een petroleum tankauto. Vervolgens is de pont met de zich daarop bevindende auto's tegen een ■van de pijlers van de Mooksche spoorwegbrug gevaren' en in de diepte verdwenen. Een van de veerlui is gewond. DE GEPEPERDE INLEIDING VAN EEN AANDEELHOUDERS VERGADERING. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 25- jarigen koopman S. S., uit 's-Graven- hage, die in de aandeelhoudersvergade ring der n.v. Frank Rsijdijk's Industri- eele Onderneming den directeur dier nammlooze vennootschap S. Simons een zak peper op het hoofd had stukgeslagen, waardoor deze peper in de oogen kreeg. De rechtbank veroordeelde hem wegens mishandeling tot 1000 boete sube. 1 maand- hechtenis. De eisch van het O.M. was geweest 2000 'boete sube. 1 maand hechtenis. DE ONTSLAGQUAESTTE AAN DE ZEEVAARTSCHOOL TE VLISSINGEN. Voor het Haagsehe Gerechtshof is Maan dag een nader getuigenverhoor gehouden in de procedure tusschen den heer M. Teerling te Vlissingen en de Zeevaart school aldaar. De heer Teerling heeft een vordering ingesteld tegen het bestuur van de De Ruyterschool te Vlissingen op grond dat hem door genoemd bestuur onrechtmatig ontslag zou zfin gegeven als leeraar aan genoemde instelling, welke vordering door de rechtbank te Middelburg werd ontzegd. Het Maandag gevoerde getuigenverhoor liep over de vraag of de heer Teerling, die als tijdelijk leeraar aan de school ver bonden was, vast aangesteld is geworden, al dan niet op voorwaarde, dat hij zich alsnog zou bekwamen voor de akte Om trent deze vraag leverde het verhoor geen zekerheid op. Op 26 Jan. a.8. zal voor het Hof een contra-enquête worden gehouden. Schietpartij in het Nederlandsche consulaatsgebouw te Dortmund. Een onderhoud met den consul. Gistermiddag heeft de student in de medicijnen C. W. een revolverschot ge lost op enkele employé's van het Neder landsche consulaat te Dortmund. Er is niemand getroffen; de dader is gearres teerd. Wij hebben een onderhoud gehad met den consul, den heer Lampe, die voor ambtsbezigheden in ons land vertoeft en hij heeft ons het volgende medegedeeld: De vorige week is de student in de medicijnen O- W., een Duitscher, in het consulaat gekomen met het verzoek hem de revolver terug te geven, welke hem, volgens zijn verhaal, bij zijn verblijf in Nederland door de politie was afgenomen. Volgens hem waren hem behalve dit wapen nog enkele voorwerpen afgenomen, waarna hij door de Nederlandsche justitie zou zijn uitgewezen. De secretaris van bet consulaat, die den jongeman te woord stond, heeft hem medegedeeld, da't men op het consulaat natuurlijk niet aan zijn verzoek kon voldoen en dat als hij klachten meende te hebben over de behandeling in Nederland ondervonden, hij zich bij de Duitsche autoriteiten moest vervoegen. Maandag is hij terug gekomen en heeft hij tof tweemaal toe een ruit van het consulaatsgebouw ingeslagen. Nadien heeft men de buitendeur van het gebouw, waarin het consulaat op de tweede ver dieping is gevestigd en die tot dusver steeds open stond, gesloten gehouden. Gisteren is W. echter weer binnen ge komen, blijkbaar heeft hij van de gele genheid gebruik gemaakt dat iemand het paDd verliet, om binnen te glippen. Voor de derde maal heeft hjj een ruit lage-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11