Blagen en toen de bode en een van de secretarissen naar buiten kwamen, heeft hij een revolver te voorschijn gehaald en een schot op zijn achtervolgers gelost. Er werd niemand gewond. Men is er in geslaagd hem te grijpen en aan de politie over te leveren. Hij is opgesloten. Hij heeft verklaard zich te hebben willen wreken op den consul. Nw. Rott. Ot. Buitenland. Botsing tusschen tram en trein. 28 dooden. 19 gewonden. Op een overweg te Leningrad heeft gisteren een botsing plaats gehad tus schen een trein en een tram. Er werden 28 trampassagiers gedood en 19 gewond. Ernstige communistische inci denten te Hamburg. Ongeveer 250 communisten, die voor een deel in de roode marine-uniform ge kleed waren, trokken gisterenavond langs den Altensteinweg te Hamburg, waar zdj in botsing kwamen met een aan tal politie-agenten, die zij: mishandelden. Te hulp geroepen politie voerde met den gumjmistok een charge uit. In de buurt van de Grossneumarkt is met messen naar de politie gestoken. Een hoofdagent kreeg een messteek in den hals en in een vinger. Een afdeedingscommlssaris kreeg messteken in den rug en werd aan het gelaat gewond. Een andere hoofdagent werd door een steek in de halsslagader gedood. De communisten vluchtten ten slotte en wisten cxp twee na in de duister nis te ontkomen. De aardbeving in Japan. De omvang van de ramp. Het Japansche gezantschap te Berlijn heeft een telegram ontvangen uit Tokio over den omvang van de aardbevings ramp op het schiereiland Idzoe. De op gaven zijn gedateerd van den ochtend van 28 November. Het aantal dooden be draagt 258, dat der vermisten 9 en der gekwetsten 251. Totaal vernield werden 2834 huizen, ernstig beschadigd 3696. Het stadje Ito en vier dorpen hadden schade door brand. Er zijn bovendien 78 huizen door brand vernield. De maatregelen van hulp aan de ge teisterd© bevolking zijn. 'thans in vollen glang en werken bevredigend. De ver keer»- en telegrafische verbinüdngen zijin bijna geheel hersteld. De financieel© overhead deelt mee, dat de ramp geen nadeehgen invloed heeft gehad op de algemeen© financiën, daar de schade van zuiver plaatselijken aard was en er geen steden door getroffen zijn. De geldmarkt, d© geldkoers, de goe derenbeurs enz. zijn niet door de ramp geraakt 8CHEEPSON GELUK. Zeven menschen verdronken. Het stoomschip GLaramos is op de reede van Canmen in den staat Gampeche (Mexico) gezonken. Er zdjn zeven men schen omgekomen, onder wie de vrouw en twee zoons van den kapitein. EEN MILLIOEN VOOR DE AMERIKAANSCHE WERKLOOZEN. Van de familie Rockefelier. 1 De familie Rockefelier heeft een mil- lloen dollar beschikbaar gesteld voor de hulpverleening aan de werkloozen. NIEUWE HUWELIJKSPLANNEN VAN KONING CAROL? Naar in Roemeensche kringen ver luidt, is koning Cfcrol, wiens gescheiden gemalin Helena binnenkort Roemenië zal verlaten en zich in het buitenland zal vestigen, voornemens weer met een prin ses in het huwelijk te treden en zich met zijn nieuwe gemalin te laten kronen. SCHIPBREUK VAN DE „HEDWIG". Het Duitsche stoomschip „Hedwig" is op het Pratasrif geloopen en verkeert in gevaar van stuk te slaan. De Britsche torpedojager „Stormcloud" is ter plaatse. Het slechte weer belet de equipage van het wrak te halen. Er is ook pen stoom boot in de buurt om hulp te verleenen. Het schip wordt reeds als verloren be schouwd. De bemanning bestaat uit 14 koppen. VIER PERSONEN OMGEKOMEN BIJ BRAND IN EEN BOSCHHUT. Te East Otis, ln den staat Massachu- setts, ontstond brand in een boschhut, waarin een gezelschap jagers gedurende den nacht onderdak had gevonden, een brand, die tengevolge had, dat vier jagers in de vlammen omkwamen, terwijl negen ernstige brandwonden opliepen. De oor zaak van den brand1 Is onbekend. DE AANSLAG OP DEN D-TREIN BERLIJN-STOCKHOLM. Donderdag van de vorige week is bij Seehausen een aanslag gepleegd op den D-trein Beriyn—Stockholm. De dader, die door het leggen van een kilometerpaal op de rails had getracht den trein tot ont sporing te brertgen, is gesnapt. Het is de arbeider Ernst Ladewig uit Moabit, die reèds heeft bekend. 'Hij verklaarde, dat hij gehoopt had de slachtoffers van de, ramp te kunnen plunderen. 1 DE ONTVOERDE AMERIKAANSCHE ZENDELINGEN IN VEILIGHEID. I De Amerikaansche gezant te Peking heeft bericht ontvangen dat de beide vrouwelijke Amerikaansche zendelingen Hayward en Gommersall, die door ban dieten op een vlot ontvoerd waren, in goeden welstand te Pao-toesjan zijn aan gekomen. EEN AMOK-MAKER TE RANGOON. Een inlandsch soldaat heeft te Rangoon Dinsdagavond plotseling amok gemaakt. Met geweerschoten doodde hij zes per sonen, verwondde er vier. Hij benam zich ,ten slotte zelf het leven. CALLANTSOOG. VOLKSTELLING. Als volkstellers in de gemeente Cal- lantsoog zijn benoemd de heeren A. Log gers (leider), G. Baker en J. v. Iperen als tellers. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben de volgende bouw vergunningen verleend: aan M. S. de Wit, voor een schuur; J. Vriesman, berg plaats; Jn. van Scheijen, kippenhok-; A. Vries, eveneens een kippenhok; Jb. Stammes, een boerderij. REDDINGWEZEN. De oefening der reddingboot is vlot verloopen. Boot en bemanning waren ln prima conditie. Burgerlffke Stand van Callantsoog over November 1930. GEBOREN: Theodorus Johannes, z. v. P. van Diepen en E. Poland; Hendrik, z. v. A. Kooger en J. P. Roos. OVERLEDEN: W. Kreijger, 70 j., echt genoot van E. Koning; J. van den Berg, "*1 j., ongehuwd. ONDERTROUWD: P. F. Pidoux, 29 j., wonende te Amsterdam en G. J. Vos, 18 j., te Callantsoog. GETROUWD: J. Hoek, 23 j. en T. ten Boekei, 23 j., beiden alhier. LOOP DER BEVOLKING Vertrokken: A. Noordstrand naar Hoorn; T. M. Noordstrand naar Alkmaar; M. O. Noordstrand naar Ursem; A. A. van Scheijen naar Zijpe (Schagerbrug). Ingekomen: M. M. Mulder van Alkmaar; G. Brouwer van Oostvoorne; T. Wienjus-van 't Schip en gezin van Am sterdam. BREEZAND. Op het land van den heer P. Timmer, aan den Zwarteweg, zal een woonhuis gebouwd worden voor den heer Gouwen- berg uit Schagen. De aannemer J. Hoep is met den bouw belast. OOÖP. BLOEMBOLLENVEILING S- VEREEN. „BREEZAND" (G.A) Uitslag van de gehouden gladiolenvei- ling op Dinsdag 2 Dec., 's morgens half elf. Princepine 1214 0.16 Hermione 1214 0.28 10—12 0.16 L'innocence 1214 0.48 10—12 0.34 War 12 op 0.44 10—12 0.12 Jacoba v. Beheren z 12 op 0.38 10—12 0.10 Corry 12 op 0.24 10—12 0.10 LTmmaculee 12 op 0.52 10—12 0.24 Red Emperor 14 op 0.54 12—14 0.10 Flaming Sword 14 op 0.34 12—14 0.20 C. P. Alkemade 14 op 0.30 1214 0.14 Blèriot 12 op 0.56 10—12 0.22 Souvenir 12 op 0.20 10-12 0.12 America 1214 0.26 10-12 0.12 Gean. Pateen 14 op 0.30 12—14 0.16 Venris Hop 0.48 12—14 0.14 Wildhrink 12 op 0.20 10—12 „0.10 Swaben 10—12 0.10 Frambozia 14 op 0.46 12—14 0.20 Sarah Bernard 16 op „0.64 14—16 0.40 Marmoon 14 op 0.38 Hop 0.10 Empress of Indial 12 op 0.36 10—12 0.10 Prins Scarletta 12 op 0.56 10—12 0.16 Prince of Wales 1012 0.12 Dit jaar geen veiling meer. ANNA PAULOWNA. DB CRISIS IN DEN LANDBOUW. In hotel „Voorburg" te Anna Paulowna, kwamen Dinsdagmiddag vertegenwoordi gers van diverse afdeelingen der Holland- sche Maatschappij van Landbouw uit deze omgeving bijeen, teneinde te beraadslagen over het plan, om, evenals dit in de Haar lemmermeer en in andere plaatsen is ge schied, een groote vergadering te beleg gen, waarin de crisis in den landbouw be sproken zal worden. Het resultaat van deze besprekingen was, dat een commissie van voorberei ding werd benoemd en dat werd besloten om in die vergadering „de crisis in den landbouw in het algemeen" te behan delen. Men wilde zich dus niet uitsluitend bepalen tot den akkerbouw. Getracht zal worden contact te verkrijgen met de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, met tuinbouworganisaties en wellicht met een Chr. landbouworganisatie. De verga dering zal in Schagen worden gehouden, zoo mogelijk in de maand December en anders in het begin van Januari. Tot leden van de commissie van voor bereiding werden benoemd de heeren: Joh. de Veer, Schagen; O. Bosker, Wie lingen; H. Rezelmun, Schagerbrug; J11. Blaauboer Gz., Kolhorn, en C. D. Rezel- man, Anna Paulowna. Gemeenteraad van Anna Paulowna gehouden op Woensdag 3 Deo. 1930. Opening en notulen. Burgemeester Lovink heet de raads leden welkom en deelt mede, dat de heer Van den Berg door een lichte ongesteld heid verhinderd is de vergadering bij te wonen. Voorzitter hoopt, dat de heer Van den Berg weer spoedig hersteld moge zijn en zijn werkzaamheden kan hervatten. Na het lezen der notulen door den secretaris, den heer O. Keijzer, verzoekt de heer Kuiken het daarin genoemde woordje revolutionnair te schrappen. De heer Van der Ham heeft dit woord inderdaad gebezigd en het is precies in het juiste verband in de notulen vastgelegd. Voorzitter snijdt dan ook dadelijk elke discussie af en de notulen worden onver anderd goedgekeurd. Mededeelingen. (Zie hiervoor ons blad van Zaterdag 29 Nov.). Enkele mededeelingen worden aange vuld of geven aanleiding om er even bij stil te staan. De heer Koorn vraagt, of is vastgesteld binnen welken tijd de heeren Wieger Bruin en Chr. Dekker, aan wie het maken van een uitbreidingsplan voor onze gemeente is opgedragen, met dat plan klaar moeten zijn. Voorz. zegt, dat er door de heeren aan gewerkt wordt. De Raad en Ged. Staten moeten het goedkeuren. Het zal dus nog wel een poosje duren eer volgens dit plan gehandeld kan worden. Ged. Staten hebben het presentiegeld voor de leden van den Raad vastgesteld op f 5.—zij hebben er de opmerking aan toegevoegd, dat deze f 5.— bedoeld zijn per etmaal (gelukkig vergaderen we hier nooit zóó lang) en dat niet meer toegekend mag worden, als een zitting door een pauze wordt verdeeld. Aan mej. Pranger is eervol ontslag verleend uit de betrekking van 2e ambte- nare ter secretarie. Voorz. zegt van haar Mej. Pranger heeft gedurende ruim 10 jaren als volontaire ter secretarie deze gemeente gediend en zich gedurende dien tijd doen kennen als een Ijverige, trouwe en zeer hulpvaardige ambtena- resse. Zij treedt deze maand in het huwelijk en wij kunnen haar verzoek dus alleszins billijken. Onze beste wenschen vergezellen haar in haar nieuwen staat en op haar verderen levensweg. (Instem ming van de Raadsleden). De heer Kuiken vraagt, hoe de Ophaal dienst voor den Vleeschkeuringsdienst werkt en krijgt ten antwoord, dat groote gestorven dieren naar Schagen moeten, de kleinere naar Den Helder. De Burgemeester zal zitting nemen in een Commissie van Advies voor den vleeschkeuringsdienst. „Dus met klachten of wenschen kunnen ze bij u terecht I" vraagt de heer Kuiken aan Voorzitter. Als deze een bevestigend antwoord ge geven heeft is het bjj de volgende inede- deeling alweer hetzelfde lid die meerdere inlichting wenscht. De wegen op „Ceres" moeten 10 cM. hooger komen te liggen en de heer Kuiken wil graag weten waar het benoodigde zand vandaan moet komen. De heer Muntjewerf is met de levering belast en het komt van Koegras wordt hem meegedeeld. De heer Komen informeert of een en ander met den aannemer is overeenge komen en krijgt op zijn vraag een be vestigend antwoord. Nagekomen mededeelingen: Ged.Staten hsbben den aankoop van grond bestemd voor den bouw van transformatorhuisjes, goedgekeurd, evenals de begrooting van het grondbedrijf. Subsidie voor „D.O.KJS.V.". Naar aanleiding van een verzoek om f 100 subsidie zijn door B. en W. aan de Gynmastiekvereeniging eenige inlich tingen gevraagd. Daar de vereeniging drie afdeelingen heeft, vragen leiding, werktuigen, enz. groote uitgaven. De heer Komen merkt naar aanlei ding van de voorgelezen toelichting^ van „D. O. K. E. O" op, dat het eigenlijk'een zaak is, die de vereeniging en niet den raad aangaat, maar hij wou er toch even op wijzen, dat het hem beter lijkt, dat de adspiranten van „D. O. K. O." door betalen, ook als zij niet aan de lessen deelnemen. Voorzitter zegt, dat men dat aan de vereeniging in overweging kon geven. De gevraagde f 100.— worden verleend, onder voorwaarde, dat na afloop van het jaar een rekening en verantwoording wordt overgelegd. Stempelmerk voor vee en vleesch. De verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch wordt zóó gewijzigd, dat voortaan op het stempelmerk de naam der gemeente, afgekort tot A. P., zal ko men. „Dat is gemakkelijk te schrijven ook, Dirkl" zegt de heer Kuiken tot den heer Koorn, die er indertijd op wees, toen de straatnamen vastgesteld moesten wor den, dat velen last zullen hebben met het schrijven van die moeilijke bloemnamen en dat heel wat menschen niet eens den naam van de gemeente goed kunnen spellen. „Meester Raap" vraagt ontslag. Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan: Den len Januari 1889 werd de heer Raap bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente aan school I aangesteld en den lOden Juni 1902 volgde zijn be noeming tot hoofd van school III in den Oostpolder. Ruim 42 jaar zal de heer Raap dus do gemeente en het onderwijs hebben gediend en hij heeft zich gedurende dien langeD tijd op verschillend gebied en vooral op algemeen terrein zeer ver dienstelijk gemaakt in deze gemeente. Wanneer ik alleen maar bij U in her innering breng den watersnood van 1916, dan ziet ieder van ons den heer Raap in zijn volle kracht, nacht en dag met raad en daad, maar vooral metterdaad, werkzaam om zijn lotgenooten te steunsn en te helpen. Ook in verschillende func- tie's, 0. a. ter bevordering van het land bouwonderwijs, heeft de heer Raap zeer veel gedaan en zich groote diensten ver worven. B. en W. stellen dan ook voor het ge vraagde ontslag op een nader te bepalen datum te verleenenop de meest eer volle wijze en met dank voor de zeer gewaardeerde diensten het onderwijs en de gemeenschap bewezen. Wij wenschen den heer Raap, die in deze gemeente blijft wonen toe, dat hij met zijn echtgenoote, die haar man steeds op zoo uitnemende wijze, ook in zijn ambt en werk terzijde stond, waarvoor ook haar een woord van bijzonderen dank toekomt, een welverdiende rust en een zeer ge lukkige levensavond, (applaus) Aanwijzing stemlokalen. Voor stemdistrict I wordt de raadszaal; voor district II het westelijk lokaal van school II; voor district III het kantoor van den gemeente-opzichter te Van Ewijck- sluis en voor district IV het vergader lokaal van de kerk in de Geldersohe buurt als stemlokaal aangewezen. Benoeming van leden der stem- fcureuux. Benoemd werden voor het hoofdstem bureau, tevens centraal stembureau, bui ten den burgemeester, die ambtshalve lid en voorzitter isde heerenD. Koorn, D. Lubbert, D. Stammes, K. Keuris als leden en de heeren C. Keyser, J. van der Ham en O. D. Rezelman als plaatsverv. leden. Voor Stemdistrict I G. J. Lovink, ambtshalve lid en voor zitter. D. Koorn en W. Komen leden. O, Keyser en J. Baken, plaatsverv. leden. Stemdistrict II D. Lubbert, lid en voorzitter; G. v. d. Berg en J. v. d. Ham, leden; P.Timmer en B. de Vries, plaatsverv. leden. Stemdistrict III K. Keuris, lid en voorzitter; C.Rezel man en J. Raven, leden; R. Dekker en J. van Stipriaan, plaatsverv. leden. Stemdistrict IV D. Stammes, lid en voorzitter; H.Jon ker en G. Kuiken, leden; J. Bergman en J. Stolte, plaatsverv. leden. Ontheffing schoolgeld. Aan den heer M. Petter wordt voor dit jaar en voor 1931 ontheffing verleend van het betalen van schoolgeld. Een tijdelijke geldleenlng. B. en W. stellen voor een tijdelijke leening te sluiten groot f 125.000, voor het grondbedrijf, en een groot f 60.000 in verband met den bouw van bijzonde re scholen. Men had, zegt voorzitter, reeds eerder kunnen leenen, maar we meenden, dat we nog wel wat konden wachten. Thans kan f 125.000 geleend worden 3 voor een half jaar, met f 75 provisie. Deze leening wordt aangegaan. Voor de f oO.OOO is nog geen leening gesloten, doch laten we zeggen, stelt voorzitter voor, dat we niet hooger dan 4 °/0 zullen gaan. Ook dat kan de instemming van den raad wegdragen en dan zitten we weer eens voor de zooveelste maal aan De wegenverbetering. Voorzitter gaat nog eens in het kort de heele geschiedenis na. De heer Kuiken vraagt of met de men schen aan de Kleine Sluis tot overeen stemming is gekomen over den afstand van grond, die noodig is voor het looppad. Voorzitter zegt, dat van bijna iedereen een gunstige verklaring is ingekomen. Bij hen, die niet mede willen werken, blijft de zaak zooals het is. De heer Vis ser heeft ter plaatse een benzinepomp staan en daarom bijzondere wenschen. Men hoopt hier echter tot overeenstem ming te komen. Nu er geen trottoir, doch slechts een looppad komt, hoopt voorzitter dat dit door een andere kleur van den weg zal onderscheiden worden. Het uurloon van de bij de wegverbete- ring tewerkgestelden zal 40 ct. bedragen. Lag het oorspronkelijk in dB bedoeling met den Zwarten weg te beginnen, nu de i toezegging van de meeste personen aan de Kleine Sluis binnen is, begint men daar met de werkzaamheden. Da%arna komt dan de Zwarte weg en de rest aan de beurt. De heer Van der Ham meent, dat de begrooting, gemaakt voor de wegen verbetering, nu overschreden wordt, en vraagt of de gemeente van het hoogere bedrag ook 50 pet. moet bijdragen. »Ja,« zegt voorzitter, »we moeten 60 pet. van pl.m. f 110.000 betalen. Daarom krijgen we ook het looppad.« Hetzelfde lid meent dat in de Spoor- buurt zonder bezwaar een verhoogd loop pad aangebracht kon worden. Aan de Sluis maakten omstandigheden het moei lijk, maar voor een paar gulden meer had het in de Spoorbuurt wel gekund. Een teerpad is toch maar een surrogaat voor een trottoir, dat grooter veiligheid biedt. Hij is van meening dat B. en W., om maar aan een eind te komen, in toe geeflijkheid tegenover den Polder verder zijn gegaan dan noodzakelijk was. Ook over de loonen is bij niet te spre ken. Alleen het uurloon van 40 cent is gehandhaafd, doch do polder heeft geen andere concessies gedaan. Toch is het arbeidsloon slechts een ondergeschikte post op de uitgaaf voor de wegenverbe teringen. Spr. betreurt het dat de ge vraagde uitkeering van 25 cent per uur, wanneer tengevolge van regen niet ge werkt kan worden, niet zal plaats hebben. De polder heeft met vlag en wimpel gewonnen. Het onderwerp is zoo lang zamerhand doodgepraat, maar h(j wil er toch nog even op wijzen dat de gemeente zeker de meeste concessies heeft gedaan. Ook hij hoopt dat het looppad een andere kleur zal krijgen, anders wordt het een troostelooze boel. De heer Komen spreekt zijn voldoening uit, dat thans overeenstemming is bereikt. De lange voorgeschiedenis is niet altijd van aangenamen aard geweest; toch zijn polder en gemeente voor verschillende aangelegenheden op elkaar aangewezen. Hij vindt de gedane concessies niet zoo erg. Ook die troosteloosheid zal wel mee vallen het zal geweldig opknappen aan de Kleine Sluis. Spr. hoopt, dat ook het polderbestuur voldaan zal zijn als het werk klaar is en wijst er op, dat de wegyerbetering ook de waarde van de particuliere panden ten goede komt. De heer Van der Ham wil, al wordt het geen ideale toestand, wel erkennen, dat er een groote verbetering tot stand komt. Hij dringt er op aan, dat bij de tewerkstelling rekening gehouden zal worden met den datum van inschrijving bij den correspondent voor de arbeids bemiddeling. Voorz. belooft, dat zfln verzoek over gebracht zal worden en deelt daarna mede, dat er groote werkgevers bleken te ztfw, die groepen van 30 of meer personen te werk wilden stellen als de gemeente 25 van het loon wilde betalen. Daar zal men nu echter niet op Ingaan. Het voorstel tot het verleenen van een bijdrage, groot 50 der kosten van we- genveïbetering aan den Anna Paulowna- 1 polder, zooals die genoemd z;jn in het Za- terdag j.1. gepubliceerde besluit van hoofd ingelanden en onder de in dat besluit ge- nomen voorwaarden, wordt met alge 1 meen© stemmen aangenomen. Benoeming leden Burgerlflk Armbestuur. De heeren D. Schenk en R. Waiboer moeten periodiek artreden. In een mis- j sive van het B. A. worden de volgende dubbeltallen voorgedragen: 1. D. Schenk i en P. J. Zoete; 2. R. Waiboer en V. Kaan. De heer D. Schenk wordt met algemeene en de heer R. Waiboer met 7 stemmen herkozen. Op den heer Brugman werden 3 stemmen uitgebracht. Benoeming lid Plaatselijke Com missie v. Toezicht op het L.O. De heer J. Bergman moet periodiek af treden. De ingekomen aanbeveling luidt: 1. J. Bergman, 2. P. Boon. De eerste wordt met algemeene stemmen herkozen. Suppletolre begrootingen voor 1930 en 193L Beide begrootingen worden vastgesteld en wel op resp. 29512.30 en 32980. Aanvraag van bouwgrond op Cérès. Hoewel niet op de agenda vermeld; ver zoekt de Voorzitter nog even de aandacht voor het volgende: De heer L. Raven verzocht 420 M2 bouwterrein op Cérès 2.50. Hfl wil daar een winkelhuis stich ten op den hoek van Tulpen- en Narcis- senstraat. Hij vroeg echter de bijzondere voorwaarde, dat de gemeente niet zou toe staan, dat binnen 120 M. van dat punt een, ander winkelhuis gesticht zou worden. Nadat de burgemeester hem had duidelijk gemaakt, dat de gemeente niet op die bij zondere voorwaarde ingaat, heeft hfl die in zijn verzoek geschrapt. De heer Raven is niet voor den ver koop aan den heer L. R., omdat verwacht kan worden, dat hfl alleen uit winstbejag gaat bouwen. Hfl zal direct probeerenden v inkel met een zoet winstje te verkoopem. Voorz. zegt, dat daar niets tegen is. Wel alp. het om een complex arbeiders woningen ging. Het zou een verkeerde politiek zijn om wiet te verkoopen. Boven dien is de stichting van een winkel in het belang van de menschen, die op Cérès wonen. Ook den heer Van der Ham is het geval niet erg sympathiek, doch er ia niets tegen te doen. Voorz. zegt ook, dat "wanneer er twee aanvragen waren, eeni ander, die niet kocht om weer te verkoopen, waarschijn lijk voor zou gaan. Doch de prijs, die voor dit gedeelte is vastgesteld, wordt betaald en we zijn nog niet direct uitverkocht met de 10M bunder, diie er ligt. Het gevraagde terrein wordt dan ook toegewezen. Nog een ontslagaanvrage. Ook van den' heer Rflpma, onderwijzer aam School III, is wegens benoeming te Haarlem, een aanvraag tot ontslag tegen 1 Februari ingekomen. Voor z. 'drukt zijn spijt uit, dat de heer Rijpma ook gaat vertrekken. Het ontslag wordt eervol verleend. Rondvraag. De heer Van der Ham deelt mede, dat er in Breezand een cursus gehouden zal worden voor arbeiders, werkzaam in het bloemistenbedrijf. De cursus wordt gesubsidieerd door het rijk; de leerlingen moeten slechts een klein lesgeld betalen. Hij vraagt een verlicht en verwarmd schoollokaal ter beschikking te stellen. 15 of 17 December begint de cursus, die

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12