HET ZENOERVRAAGSTUK. DE IMMIGRATIE IN DE VER. STATEN De aftredende minister van arbeid, Diavis, heeft in rijn dezer dagen uitge bracht jaarrapport verklaard, dat hij er voor is, slechts die buitenlandsche ar beiders in de Ver. Staten toe te laten, aan welke behoefte bestaat voor de Ameri- kaansche nijverheid. De huidige malaise in de nijverheid had, volgens Davis, bewezen, dat men niet langer kan volstaan met de onsyste matische wijze, waarop tot dusver de immigratie-quaestie is behandeld. SOWJET-RUSSISOHE ANTI- ENGELSOHE PROPAGANDA. Een conservatief Lagerhudslidi maakte Henderson Maandag op het feit opmerk zaam dat het Sowj et-Russische diraadlooze station Moskou propaganda tegen Enge land voert en dat nog wed in de Engel- sche taal. Dinsdag van de vorige week werd een anti-Engeüsche lezing door den Mosikouschen zender uitgezonden en voor vandaag staat er weer een op het pro gramma. Naar.aanleiding hiervan schrijft een conservatief blad, dat, behalve vrucfate- looze protesten, hiertegen niets anders kan worden gedaan dan1 den1 Engelschen zender van Daventry storingsgodveni te laten uitzenden. Het proces tegen de Industrieële in Rusland. partij In het verdere verloop van het proces tegen de Industrieele Partij is het ver hoor van Laritsjef voortgezet. Deze ver klaarde, dat hem opgedragen was de in dustrie in het Donetsbekken te sabotee- ren. Het was hem bekend, dat men daar door de regeering kon dwingen het Vijf" jarig plan op te geven. Verder schilderde hij de sabotage van het spoorwegwezen ter bemoeilijking van de kolentranspor- ten. Bovendien had hij van een buiten landsche oliegroep opdracht gekregen de petroleumindustrie te saboteeren. De olie bronnen moesten eenvoudig in brand ge stoken worden. Deze verklaringen van Laritsjef hebben in Moskou buitengewoon groot opzien ge baard. In verband met de verklaringen van de getuigen Ossadsji en Joerofski zijn op be vel van Krylenko nog zeven Moskousche ingenieurs gearresteerd, welke in betrek king zouden hebben gestaan tot de orga nisatie van Ramzin. In de zitting van Maandagavond werd de gearresteerde getuige ingenieur Nolde gehoord. Deze verklaarde dat hij van den Bond van Russische industrieelen te Pa rijs opdrachten ontvangen had om den Russischen uitvoer naar het buitenland te belemmeren en daardoor Rusland op de wereldmarkt in een moeilijke positie te vrengen. Nolde legde er den nadruk op dat de militaire interventie van Frankrijk slechts succes gehad zou hebben, wanneer de boe ren den strijd tegen de Sovjets zouden hebben ondersteund. Hij heeft echter in gezien dat bij den huidigen binnenland- sohen politieken toestand een opstand te gen de Sowjet-regeering onmogelijk is. De tweede gearresteerde, getuige Kir- poteniko, verklaarde, dat hem opgedragen was de organisatie van het Russische spoorwegwezen, vooral in Zuid-Rusland, op zoodanige wijze te saboteeren, dat het verkeer tusschen Zuid-Rusland en Mos kou in geval van een oorlog verbroken1 zou zijn. Kirpotenko legde er verder den nadruk op, dat de Fransche generale staf vooral belang gesteld had in den stand van het Russische spoorwegwezen. bouw van een met voldoende energie wer kenden zender voor de 298 M. Ware dat verzoek tijdig ingewilligd, dan zouden honderdduizenden luisteraars de zender misère gespaard zfln gebleven. Intusschen komt de verantwoordelijk heid voor den huidigen onhoudbaren toe stand niet alleen voor rekening van de regeering. Stellig toch zou de oplossing van het probleem er reeds lang zijn ge weest, indien de vier groote Omroep- vereenigingen te dezer zake tot overeen stemming hadden kunnen komen. Helaas is dat tot heden niet het geval. Terwijl de VARA, de KR.O. en de N.CR.V. tot samenwerking bereid waren en het nog zijn, heeft de A.V.R.O. zich star afzijdig gehouden en haar eigen eischen gesteld, waardoor de Nederlandsche luisteraars zwaar gedupeerd zijn. Ht belang van den omroep eissoht, dat voor één golflengte slechte één zender wordt gebouwd. Hiermee is het standpunt van de A.V.R.O., die een eigen zender, zoowel voor de 1875 M. als voor de 298 M. voor zichzelf alleen verlangt, volkomen in strijd. Indien deze eisch van de A.V.R.O. door de regeering zou worden ingewilligd, vloeit daaruit logisch voort, dat ook de VARA gedwongen wordt zenders te bouwen voor beide golflengten en dat daarnaast de Huizer groepen hun zender voor 1875 M. tevens hebben in te richten voor de 298 M. Dat'wil dus zeggen, dat voor de twee golven, waarover Nederland de beschikking heeft, niet twee, doch totaal noodeloos, zes zenders verrijzen. Totaal noodeloos: De vier omroep-ver- eenigingen beschikken, geheel in over eenstemming met de wet, elk over een halve week zendtijd. De V.A.R.A. en de A.V.R.O. hebben dus gezamenlijk niet meer dan één zender noodig, dien ze elk de helft van de week kunnen gebruiken. Precies zoo staat het met den KR.O. en de N.CR.V. Dat om de drie maanden verwisseling van het gebruik der golven plaats vindt, verandert gelijk ieder duidelijk zal zijn hieraan niets. Waar de Huizer zender, zoo boven reeds werd opgemerkt, aan redelijke eischen voldoet, zou dus door den bouw van één goeden zender voor de Uwe vraag, Mijne Heeren, is gemakkelijk te beantwoorden. Het komt er alleen op aan, of U den moed heeft, met de oude sleur t« breken. U heeft het altijd over de zenuwsloopendc werkzaam heden op de beurs, op kantoor en op reis. Niettemin meent U uw zenuwen overdag herhaaldelijk nog een extra zweepslag te moeten geven. Hier een kopje koffie, daar een kopje thee, steeds weer en steeds meer coffeïne. Waarom gebruikt U geen Koffie Hag? Deze heerlijke plantagekoffie is gegaran deerd coffeïnevrij, heeft geen prikkelende uitwerking op hart eh zenuwen en berooft U vooral niet van een gezonde verkwik- lunde nachtrust Zie zoo, nu weet U het geheim van mijn gezondheid, mijn kalmte en zelf- beneersching. werking bereid verklaarde, een aanneme lijke oplossing gevonden. Dan toch, zou onmiddellijk de bouw van een zender voor 298 M. ter hand genomen kunnen worden. Doch van die bereidheid tot samenwer king der A.VR.O. zijn we allerminst ze ker, integendeel, de uitingen dezer ver- eeniging wijzen er op, dat die samenwer king ook thans nog op haar onwil zal uuuw van ccu stuiten. Mocht nu ook de regeering de op- Mm de onhoud-i vatting zijn toegedaan, dat op grond van bare misère, waarmee wij thans opge-1 ^0 bepalingen in de vigeerende radio-wet, scheept zitten, radikaal zijn opgeheven. de gehandhaafde, zelfstandige aanvrage Welk een krankzinnige geldverspilling van de A.V.R.O. niet geweigerd kan wor- ,.nU /Ia n ft m AMr,-Al-lf i AVOV Ha het beteekent, als de omroep, door het drijven van de A.VR.O., wordt gedwon gen tot het bouwen van zes zenders in ons land, moge blijken uit de volgende een voudige mededeelingen: Het inrichten van een zendstation voor één golflengte komt op rond 600.000. den, dan valt de samenwerking over de geheele linie in duigen. Daarmee zou men dan tot den bouw van zes zenders zijn gedoemd, met alle onmogelijke gevolgen die er aan verbonden zijn. Hieruit zal blijken, dat een kleine min derheid van ons volk, de overgroote meer de bouw van een zender voor twee golf-derheid kan terroriseeren en opschepen lengten vraagt rond 1.000.000.Komt m0J ondraaglijke lasten, de samenwerking, waartoe N. C. R. V.,E meenen, dat het de dure plicht van KILO. en V.AJLA. bereid z«n, doch die ?e regeermg is, om dat te verhoeden. Dit tot heden verhinderd wordt door de 18 natuurlijk mogelijk. Wu zien niet in, A.VJt.0., niet tot stand, dan zullen V.A. waarom de regeering niet zou kunnen be- R.A en A.V.R.O. voor het stichten van P®'™. ™>r golflengte aJechto éèn een twee-golyen-statlon dus ieder zender zal mogen bestaan. Dat kan, mee- 1.000.000.- hebben te besteden, terwtjl nen w». wetswijziging, doch moch- N.CJt.V. en KILO. voor het inrichtenten onze juristen uitmaken, dat deze op- van den Huizer zender ook voor 298 M., vatting onjuist is, welnu, dan wijzlge men Niet meer dan twee zenders In ons land. De Staat boowe een station voor 298 M. Het hoofdbestuur van de Vereeniging van Radio Arbeiders-Amateurs (VA-RA.) .heeft Maandagochtend in het hotel „Kras- napolsky" te Amsterdam een groot aan tal vertegenwoordigers van de^ Nederland sche bladen ontvangen, ten einde het zen- dervraagstuk toe te lichten, alsook het standpunt, dat deze omroepvereeniging in deze aangelegenheid inneemt. De voorzitter der VAR.A., de hoer A de Vries, zeide o.a. het volgende: Het zendervraagstuk roept luide om spoedige oplossing. Eenige maanden ge leden is het krachtstation Oslo op de 1071 M.-golf met haar uitzendingen be gonnen. Daardoor is deze golf, waarop we tijdelijk nog uitzonden, voor ons land onbruikbaar geworden, zoodat de omroep verenigingen hun uitzendingen thans hebben te verzorgen op de aan ons land toegewezen golflengten van 1875 en 298 M. De Huizer-zender voor de 1875 M:. vol doet aan redelijke eischen, doch het Hil- versumsohe station voor de 298 M. is ge heel onvoldoende, waardoor de honderd duizenden luisteraars, die door vaste con tributies en andere geldelijke bijdragen, gezamenlijk den omroep ln ons land be kostigen, gedupeerd worden en alle In spanning der omroep-vereenlglngen om haar programma's goed te verzorgen, te- vergeefsch is. Met den dag worden de klachten over de slechte ontvangst van de programma's komen te staan voor een uitgave van waarschijnlijk 500.000.Een totaal be drag dus van 2.500.000. Wie zou deze verspilling van de door de luisteraars opgebrachte gelden voor zijn verantwoording durven nemen, in de wetenschap, dat het zenderprobleem radi kaal is op te lossen met 600.000. Laat ons eens nagaan, hoe het staat met de exploitatie der zender, voor het geval we er zes zouden krijgen. Om de drie maanden zendt elke omroep vereeniging afwisselend uit op .de golf lengten 1875 of 298 M. Dat wil zeggen, dat de A.VR.O. en de VARA., die in het gestelde geval ieder twee zenders bezitten, doorloopend één ervan geheel ongebruikt hebben staan, terwijl de an dere slechte de helft van den tijd in ex ploitatie is. Met andere woorden: drie kwart van het dure bezit (van 1.000.000) staat voortdurend ongebruikt, zoowel bij de VARA. als bij de A.VR.O. Men stelle zich een dergelijke, door niets ge motiveerde, totaal noodelooze en krank zinnig dure exploitatie eens goed voorl Ook N.CR.V. en K.R.O., die in het ge stelde geval samen twee zenders bezitten, zullen gedoemd zijn, voortdurend de helft ongebruikt te laten. Bovendien zullen de technische diensten, die voor zes zenders, gelijk vanzelf spreekt, veel omvangrijker zijn, groote financiëele offers vragen. Het is duidelijk, dat een drijven naar den toestand, waarbij in Nederland voor slechte twee golflengten zes zenders ko men, zoo al niet misdadig, dan toch stellig schromelijk onverantwoordelijk is. Het is een draven, dat spot met elk begrip van eoonomie, dat de luisteraars zonder eenige reden brandschat on de geldten, die nuttig, aangewend zouden bunnen! worden voor de verbetering der uitzendingen, roekeloos vermorst. De radio-luisteraars dienen daarom te worden ingelicht over het gevaar, dat hen d'-tigt. Hun algemeen verzet toch, kan op het oogenblik nog veel ten goede keeren. Dat het gevaar, van opgescheept te worden met bovenbedoelde niet te dragen zender-exploitatie niet denkbeeldig is, werd ons duidelijk in besprekingen, die wij in de af geloop en week met verschil lende autoriteiten hebben gevoerd. Wij hebben in die besprekingen kennis ge maakt met de opvatting, door autoriteiten uitgesproken, dat de radlowet het weige ren eener vergunning voor zenderbouw slechts mogelijk maakt oin redenen van techniek en uitvoering en dat daarom eigenlijk elke aanvrage moet worden toe gestaan. Hoewel wil die opvatting niet ten ■fftjaÉHÉ^BÉÉH wij er ons toch op dit punt de wet. Er is trouwens nog een andere oplos sing mogelijk dan het toewijzen van een bouwvergunning aan de vier groote om- roep-vereenigingen, een oplossing, die bo ven alle andere onze Instemming zou heb ben. We bedoelen den bouw van een zen der voor 298 M. door den Staat. Wij geven hieraan óók om deze prak tische redenen de voorkeur, dat ze voor de A.VR.O. onder de bestaande omstan- j tot op hun' huid. VOOR DEN POLITIERECHTER Tanden uitgeslagen? De heer G. J. W., slager te Den Helder, stond 13 October terecht wegens mishan deling op 9 Aug, van den heer Gotechalk uit Alkmaar, een automobilist, die zijn on tevredenheid had opgewekt. Deze zaak werd alstoen aangehouden en thans weer met onverminderde animo voortgezet. De slager was destijds zoo boos, omdat de autobestuurder zijn vader had aangereden en gaf na eenige minder vriendschappe lijke discussie den heer S. een slag op zijn gezicht, waardoor, volgens verklaring van laatstgemelden heer, twee tanden wer den uitgemept. Het bleek echter bij nader onderzoek, dat deze verklaring op z'n minst genomen overdreven was. De heer verklaarde niet geslagen te hebben, maar alleen geduwd. Als hij wer kelijk had geslagen, dan was getuige mis schien in het ziekenhuis terecht gekomen, veronderstelde de heer W. met beminne lijke bescheidenheid. De heer Tiesen, agent van politie, deel de mede, dat de heer Gotschalk slechts een heel klein stukje van zijn in 't alge meen slecht gebit miste. De zaak kreeg daardoor een minder ge vaarlijk aanzien en ontving de heer Got schalk een stevige terechtwijzing, terwijl de heer Officier thans slechts 4.boete of 4 dagen hechtenis vorderde. Vonnis conform dit milde requisitoir. Onprettige bejegening. De niet verschenen heer Dirk D., te Den Helder, had zich per brief doen ver tegenwoordigen en zou op 15 Juni j.1. op de Achterbinnenhaven de 24-jarige mej. A. J. D., huisvrouw van den heer C. J. H die hem met een kind op de fiets voorbi peddelde, toegebruld hebben het niet flat- teerende woord: smeerlap! Deze kwestie tie heeft ook weer een achtergrond, waar over we maar niet verder zullen uitwijden. De heer H. had het beleedigende woord mede aangehoord en kon dus als prima getuige worden gebezigd. Eisch 10.boete of 10 dagen. Vonnis overeen komstig eisch. Een keurig repertolr. De 25-jarige gehuwde mej. Trijntje v. L., huisvrouw van den heer M. C. B. te Den Helder onthaalde op 13 September haar stadgenoote mej. C. J. S., de echt- genoote van den heer J. v. O., op zulk een uitgelezen collectie scheldwoorden, dat onze deugdzame vulpen eenvoudig heeft geweigerd nadere aanduiding te geven. De ruzie, waarin ook de wederzijdsche H.H. echtgenooten betrokken waren, ont stond over een handkar. Volgens' ver dachte had ook mej. v. O. zich bij die ge legenheid niet onbetuigd gelaten en haar onder het uitsteken van de gebalde vuist, De Sint-sfeer. De woed!© van do Novomber-stormen zijn we goeddeels ontkomen. Wel hebben we eep. veeg uit de pan gehad en geheel zonder kleerscheuren zijn we er niet afge komen, maar fcodh is de grootste inhoud uit de stormpan ons bezijden gegaan en in hoofdzaak kregen de buren dat over ^hun oppeikleed, zoodat het doorsijpelde sterker en talrijker; de storingen, die na genoeg ln het geheele land optreden, zijn'volle deelen, hebben zoodanig, dat alles wat den luisteraars vla I rekenschap van te geven. Hilversum wordt geboden, totaal onge-1 Immers, er liggen bij de regeering ver- nietbaar Is. Scherp zijn de protesten, die zoeken voor zenderbouw, zoowel van de tegen het voortduren van dezen toestand A.VR.O. als van de V.A.RA. De V.A.R.A. .opklinken. heeft haar aanvankelijke aanvrage om De VARA. heeft, meer dan een jaar'zelf een zender te mogen bouwen gewij- geleden, den noodtoestand, waarin wij zlgd in een. verzoek, om de vergunning thans verkeeren, reeds zien dreigen. Op toe te staan aan de vier groote omroep- 18 September 1929 richtte zij zioh daarom vereeniglngen gezamenlijk. Mocht de re- tot de regeering met het verzoek, een ver- geering hierop gunstig beschikken, dan gunning te mogen ontvangen voor den 'ware, indien de A.VR.O. zioh tot aamen- d'igheden het meest aannemelijk moet worden geacht. Het A.VR.O.-bestuur toch, heeft haar volgelingen altijd voorgehou den, dat het van samenwerking met V.A. R.A., KR.O. en N.C.R.V. niet wil weten. Dat maakt het haar thans moeilijk, in de richting van samenwerking te koersen. Dit bezwaar kan bij de A.VR.O. niet bestaan tegen zenderbouw door den Staat. Het Staatsbedrijf P.T.T. is volkomen voor zenderbouw en exploitatie geoutilleerd, het heeft zelfs op dit gebied een klinken de reputatie. Hier ligt voor den Neder- landschen Staat een belangrijke taak. door de vervulling waarvan een groot vraag stuk in het belang van alle Nederlandsche radio-luisteraars op bevredigende wijze zou zijn opgelost De Vereenigingraad van de VARA. heeft daarom in zijn verga dering van Zaterdag 22 en Zondag 23 November met algemeene stemmen uitge sproken, den bouw van den benoodigden zender door den Staat te prefereeren. Hoe de oplossing ook moge worden ge vonden, in ieder geval zal er met bekwa- q, tl ai«.nwinr, Duixer&iaas. We hebben, of liever onze plaats heeft nu eenmaal een slechte naam op het ge bied der weersomstandigheden, doch als je eens naleest hoe het op plaatsen elders gesteld is, dan leven, we nog in Abram's schoot. Zoo zie je alweer, dat een slechte naam hebben niet altijd' verdiend is, zooals ook het hebben van een goeden naam niet al tijd op de juiste waarde is geschat. In dat geval is het eerste nog beter dan het tweede. En nu zweven we weer rond Sinterklaas. Het weer is de laatste dagen in de juiste sfeer daarvan. Over de aarde ligt een wazig gordijn, dat geheimzinnig allerlei dingen verdoezelt en onttrekt aan het oog en dat laat raden wat daarachter en daar onder allemaal is verborgen. Het weer is kalm en rustig en de klan ken die van verre komen uit het wazige gordijn dringen ietwat onwezenlijk luid tot je oor door en plaatsen je intenser in de schemering van den geheimziwilgen men spoed gehandeld dienen te worden, wijl de Hilversumsche zender onvoldoende is en de uitzendingen over dit station, ondanks alle moeite en kosten er aan be steed, ongenietbaar zijn. Doch boven alles worde voorkomen, dat door hot stichten van meer zenders dan strikt noodzakelijk zijn, de Nederlandsche radio-omroep voor lange jaren wordt bezwaard met lasten, die het goed vervullen van zijn taak ver hindert. Het belang van de luisteraars in het algemeen mag niet ondergeschikt ge maakt of opgeofferd worden aan dwaze verlangens van een groep. KANTONGERECHT ALKMAAR. EEN ONDUIDELIJKE 8CHETS- TEEKENÏNG. Volgens dagvaarding had de heer J. O. A. O. te Den Helder op 7 Sept. met zün auto op den hoek Sohoolstrant en Dorpsstraat te Bergen een aanrijding ver oorzaakt met een kleine Peugeot, be stuurd door den heer G. H. Raad, die, komend van links, den voorrang had. De heer O. had dus de gelegenheid moeten Want geheimzinnig blijft-ie altijd', dat wil zeggen voor de jongste jeugd. Er is al heel wat geschreven en gepraat om het aan de kinderen voor te houden, dat al die Sinterklaas-geschiedenisjes niet andera zijn dan flauwe sprookjes, maar als je, zooals ik, wat ouiwerwetecberig bent aangelegd, dian vind) je in dat gedoe over Sinterklaas, dat rond die geheimzinnige gestalte zweeft, iets fijns poëtisch, dat je uit het jeugdleven niet graag zou weg bannen. Uit eigen jeugd toch bewaar Ik daarvan vreugdevolle herinnering en eveneens uit den tijd! toen eigen jongens vol geest drift hun Sinterklaasliedjes zongen en zorgden, dat het paard van den goed heilig man als het door den schoorsteen kwam, wat had te eten. en te drinken. Dan kun je, pit volle borst, zelf de liedjes nog meezingen en niets verraadt dan, dat je ook niet volop zou gelooven in die geheimzinnige macht van den Sint. Een filne tild, vol van poëzie; vol van oprechte bewondering ln de goede daad, die ongezien en onopgemerkt wordt ge daan en waarop geen wachten ls op we- derbelooning. Is die tijd van het geheimzinnige en het oprechte gelooven ln den Sint voorbij Oen nulten, vol opgewektheid het „zie de maan schijnt door de boomen" aanheft, waarbij hij dan weldra wordt geaccompagneerd door de ongekunstelde stemmen zijner makkere. Dan gaat er een cloed van blijde her innering door je heen, die ie verwarmt tot in je uiterste nerven en die je dieper be wust maakt hoe rein (het leven toch kan zijn in de jeugd en hoe daarna langzamer hand de schrompelingen komen, die het al vernuchteren en verkillen. Het „Wees als een kind", van den1 groo- ten Meester krijgt dan grootecher be- teekenis voor je. Braakensiefc mag, volgens de laatste plaat in „De Groene", dan niet meer ge looven in den Sint, zijn jolige kop zegt eigenlijk, dat hem dat maar half meenens is en ook de van zijn voetstuk gedrukte Sint gelooft maar ihalf, dat Braakensiek niet meer in (hem gelooft. Stel je voor: zoo'n fijngevoelige kun stenaar, die het woelige leven1 in al zijn nuanceering weet weer te geven en, on danks al de hardheid daarvan, met zijn teekenetiift toch altijd nog de harde kanten weet weg te polijsten, zou het geloof ln de fascineerenide kracht van den Sint op de jeugd hebben verloren! Het moet het moment zifn geweest, dat hij niet voldoende meer in zichzelf ge loofde. Iedereen maakt dat soms mee, maar als Braakensiek nog tijd van leven 'heeft (wat wij hopen), dan zal hij het volgend jaar de Sint wel weer op zijn voetstuk hebben ge plaatst. Want het geloof in het Goede (en per saldo is dat het diepere van den Sint) zal, evenmin als bij ieder mensohenkind, bij hem zijn uitgebluscht. Roblnson. LUCHTVAART. DE MILITAIBE VLIEGTUIG INDUSTRIE IN ENGELAND. De luchtvaartkundige medewerker van de Times staat stal bij de gestadige toe neming in de laatste vijf jaar van de pro ductie van militaire vliegtuigen in Enge land. Vierentwintig vreemde naties ge bruiken in Engeland gemaakte militaire vliegtuigen. De waarde van de verleden jaar uitge voerde vliegtuigen en motoren bedroeg ruim 1 millioen of 60 pet. meer dan' die in 1928 zijn uitgevoerd). In het loopende jaar zal het totaal stellig nog hooger rijn. DE VLIEGSTER MEVR. MILLER IN VEILIGHEID. Men was in de Ver. Staten in zak en assohe over het lot van de vliegster Mil- ler, dde bij. een vliegtocht boven zee, ter Oostkust van de Ver. Staten in een storm was geraakt en sindsdien vermist werd. Men had haar reeds definitief verloren gewaand, ja feitelijk al:afgeschreven. Maar zij had een welgeslaagde landing uitgevoerd op het eiland Androa en be vindt zich in veiligheid. Het vliegtuig ia intact. DE SCHNEIDERBEKER. Overeenstemming bereikt Op de Dinsdag te Parijs gehouden bij eenkomst van Engeland, Italië en Frank rijk is een' oplossing der geschillen, die nopens de reglementen van den Sohnei- der-beker waren ontstaan, verkregen. Alle deelnemende 'landen zullen hij haar inschrijving een bedrag van 200,000 franc» storten, dat aan de oommissie vervalt bty niet 'Uitkomen. De baan moet ten imdnsfce 50 KM. groot zijn ,of in driehoeks- of ln cirkelvorm en de wedstrijden moeten go- houden worden tusschen 24 Augustus en 27 September, de eerstvolgende wedstrijd natuurlijk boven Engedsche wateren. geven. Er was in deze zaak voorhanden een situatleteekenlng, die echter net op Me breekt, ook zonder wijze theorie, voor een kruiswoordraadsel scheen te gelijken. 0lk kind toch aan), dan vernuchtert op- Niemand kon er wijs uit worden. eens het feest en komt het te staan ln het Besloten werd tot aanhouding en a.s. koude materieele, geapeend van een reine week den heer Taraminga, veldwachter, te hooren. poëzie, die eindeloos onbaatzuohtig is. Ik kan me verkneuteren als een dreu mes, pas komend uit de bewaarschool, hand aan hsnd met enkele van rijn kor- KEIZERSGRACHT- Je maakt zoo is bet daaglijlach leven Soms heele rare dingen mee, De een is altijd even vroolijk, De andere is nooit tevreê, Men maakt het moeilijk alle metMchea, Zoo maar in eene naar den zn, De een verlangt al naar het einde, De ander pas naar het begin. De Achtergracht, zal in de toekomat De Keizersgracht zijn naar het heet, De een vindt dat het, flauwe kul ia, De ander zegt, „maar jc vergeet", Dat Keizersgracht ia wel zoo deftig, Want Achtergracht klinkt eens zoo slecht, Het Nieuwediepsche achtergrachle Heeft op het keizers kroontje recht. De menschen, die daar wonen zullen, Wel straks als pauwen loopen gaan, En kijken dan hun medemenschen Der Molengracht beslist niet aan'. De Kerkgrachters Idem idem, Ook Spoor- en Bassingrachtera niet; Ook die daar op de Westgracht wonen, Zijn hun te „min" zooala het hict. Ala vroeger soms een aardig meisje, Dat woonde op de Achtergracht, Vanuit het dansen door een kennis Heel lief naar huis toe werd gebracht, Dan zei ze aan het eind der Spoorstraat: „Wij kunnen hier wel blijven staan." Hij mocht niet zien, dat zij een huisje Van d' Achtergracht zou binnen gaan. Maar nu het Keizersgracht gaat worden, Mag hij beslist het huls ook zten, Dat Keizersgracht verandert alles, Zij noemt zich Truus, in plaata van Trien Zeg, wou jij in de Spoorstraat weggaan? Dat had ik niet van Jou gedacht. Zeg breng mij maar tot aan mijn huil tod, Want ik woon op de „Keizersgracht". ALZX 1T&XBOL1KT.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2