GEMENGD NIEUWS. Een Geschenk Binnenland. Poging tot diefstal met Verdachte tot 1 Jaar gevange nisstraf veroordeelt Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft uispraak gedaan In de strafzaak tegen den 3l-.1arlgen kantoorbediende, die op 18 Augustus 1.1. door de Rechtbank te Am sterdam wegens poging tot diefstal met geweldpleging veroordeeld werd tot zes maanden gevangenisstraf, terwijl het O.M. één jaar en zes maanden had gevorderd. Verdachte had in den namiddag van 23 Juni 1.1. op de trap van een gebouw aan den Singel bij den Heiligenweg te Am sterdam een 66-jarigen banklooper met een gummistok aangevallen met het doel om hem te berooven. 's Mans poging mis lukte, omdat de banklooper de tasch met 20.000 aan baar geld, die hij onder den arm had, ondanks de slagen, die hij op het hoofd ontving, krampachtig bleef vast houden. Ten aanzien van de strafmaat, over woog de Rechtbank, dat verdachtes ver leden gunstig is, doch dat tegen feiten als waaraan hij zich schuldig maakte, ernstig moet worden opgetreden. Om die red9n achtte de rechtbank hier de voorwaarde lijke straf niet op haar plaats. Zij vond echter in de gunstige persoonlijkheid van verd. aanleiding tot het opleggen van een lagere straf dan anders zou zijn uitge sproken. De advocaat-generaal achtte de opgeleg de straf niet in overeenstemming met het feit en vorderd twee iaren gevangenis straf. Het Hof vernietigde het vonnis ien aan zien van de qualificatie en de opgelegde straf, die het, in verband met den ernst van het gepleegde feit, te laag oordeelde. Opnieuw rechtdoende, veroordeelde het verdachte tot één jaar gevangenisstraf met altrek van twee maanden voorloopige hechtenis. Met f4000 voortvluchtig. De 17-jarige loopjongen van het reis bureau Lindemann te Arnhem, die Dins dagmiddag door zijn patroon is uitgezon den om 4000 op een bank te deponeeren, is tot dusverre niet teruggekeerd. Een onderzoek van de politie had geen resul taat. Men vermoedt, dat de jongen met het geld naar het buitenland is ver trokken. Ongeveer f50.000 verdwenen. De kantoorjongen van de suiker fabriek te ötaanpersgat gearres teerd. Maandagmiddag is de employé G., van de coöperatieve suikerfabriek .Dinteloord' te Stampersgat, belast met het afhalen van ongeveer 47.000.— van de bank der firma P. A. G. van Gilse, te Roosendaal. Toen G. in den namiddag terugkeerde en den geldzak bij den kassier deponeerde, bleek dezen, dat de zak slechts kiezelstee- nen en couranten bevatte. De looper ver klaarde niot te weten waar het geld, dat de bank hem had uitbetaald, was gebleven. Onmiddellijk heeft men de marechaus see te Steenbergen met de vermissing van het geld in kennis gesteld. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in, bijgestaan door de marechaussee van Roosendaal en de gemeentepolitie aldaar. G. werd in arrest gesteld en naar Breda over gebracht Een vreemde geschiedenis. Omtrent deze geheimzinnige verdwij ning verneemt de N. Rott Crt nog het volgende De coöperatieve suikerfabriek JDintel- oord", die wekelijks groote bedragen bij de bank van de firma van Gilse te Roo sendaal opneemt ten behoeve van salaris sen enz., belastte ditmaal genoemden G., die in de gemeente Oud-Gastel woonach tig is, met de taak het geld af te halen, aangezien de persoon, aan wien zulks ge woonlijk wordt opgedragen, verhinderd was. De bank keerde hem het bedrag uit verpakt in een grooten geldzak, die ver zegeld werd. G. begaf zich daarop volgens zijn verklaring, naar de bus, die van het station te Roosendaal naar Stampersgat vertrekt. Hü miste deze evenwel en heeft zioh toen naar de tram begeven. Aan gezien hij nog tijd genoeg had, jjing hij naar het café van den heer Hermans, waar hij zich aan een tafeltje zette'en den geldzak naast zich op den grond: depo neerde. Hij is kort daarna met de tram naar Starapersgat vertrokken. Volgens zijn verklaring zou de berooving in de tram zijn geschied, hoe, is evenwel voor hem zelf en voor iedereen een rauélsel. Intusschen is uit het onderzoek reeds gebleken, dat G. in het café van clen heer Hermans met eenige personen Iheeft ge sproken. Aangezien het Maandag St. An- driesmarkt te Roosendaal was eia als ge volg daarvan vele marktbezoekeni in bet café waren, heeft men daarop wel'nlg acht geslagen. Wel heeft men opgemerkt. dat G. met de twee personen, met w:te hij in gesprek was, gelijktijdig het caifé heeft verlaten, toen voor het vertrek van de tram gewaarschuwd werd. Het onderzoek, dat met kracht wordt voortgezet, zal daarin klaarheid moeten brengen. Van de zijde van marechaussee en po litie zijn geen inlichtingen te verkrijgen. FIETSENDIEVEN AANGEHOUDEN. In drie maanden niet minder dan 46 fietsen gestolen. iDe Haagsche recherche heeft vier fietsendieven aangehouden, dio in de laatste drie maanden niet minder dan 46 fietsen zouden hebben gestolen. 13let' zijn de 25-jarige B. H., de 34-jarige G. D., de 27-jarige J. O. W. en de 22-jarige Cl. P. J. S., van wie de eerstgenoemde dnbs reeds naar het Huis van Bewaring zdjr.v over gebracht. B. H. zou den diefstal v.tin acht fietsen oip rijn geweten hebben, iterwijl D. en W. worden verdacht, tezamen 26 fietsen te hebben gestolen en S. alleen 12 stuks. Alle 46 fietsen rijn opgespoord b?y par ticulieren, aan wie rij waren vea-kocht, of baj de Bank van Leerling, voorzoo ver ze niet nog in het bezit van de aangehou denen waren. D. en W. handelen Lm com binatie, met dien verstande, dat op trad als verkooper; laatstgenoemde placht te zeggen dat hij binnenko.rt naar Indië ging en derhalve zijn. fiets van de hand wensohte te doen. De fietsen rijn alle door de ooif fpron- kelojke eigenaren herkend en door de zorgen van de politie weer te hunnor be schikking gesteld. OPSLAGPLAATS VOOR EEELVEN AFGEBRAND. Ongeveer 130.000 eieren door het vuur vernietigd. Maandagnacht is de groote opslagplaats van eieren van den heer D. Brouwer* aan de Rietwerf te Linschoten tot den fiirond toe afgebrand. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Ongeveer 130.000 eieren zijn verbrand, benevens1 eenige honderden kisten g$roo en houtwol. De brandweer was zeer istpoe- dig ter plaatse, doch er viel niets meer te redden. Alles is laag verzekerd. Do schade beloopt duizenden guldens. FANTASIE? Maandagochtend half-elf is op den Stemmersdijk te Weesperkarspel aange houden een 13-jarig meisje, dat zeido uit Amsterdam ontvoerd' te zijn. Toen zij van haar woning in het Linnaeushof te Wa tergraafsmeer naar de r.-k. meisjesschool in de Indische buurt zou gaan, werd zij, aldus vertelde het meisje, door een jflian gefolanxMoekt eni ook werd haar 1 jen doek voor den mond gehouden. Te voet kwam zij te Weesperkarspel, waar de vaan haar gelastte, rechtuit te gaan en niet. om te zien; anders zou hij haar doodschieten. Nabij een woonark had zij den doek weg gerukt en te water geworpen; waarna zij bij den veehouder S. om hulp had ge vraagd. De moeder van het meisje veronderstelt, dat zij echter op een auto is geklommen, een van haar liefhebberijen, en „nu <iit verjiaal heeft verzonnen. Een jonger zuiïje van haar is kort geleden inderdaad aan gerand. BRUG AANGEVAREN. Gistermorgen omstreeks 9 uur is het sleepschip Archimedes, schipper Bonus, uit Woudrichem, komende van de Steog. op weg naar Breezand, geladen naet cementblokken, bij het passeeren van d»e IJsselbrug te Kampen, In aanvaring itiet een der pijlers geweest. Hot schip kre<eg een groot gat, zoodat in Kampen wm"d aangelegd. In afwachting van den ver zekeringsexpert trachtte men met pompen het schip boven water te houden. Een motorpomp en twee handpompon van de gemeente boden hulp. Mocht dit niet vol doende zijn, dan zal de lading aan wal gebracht moeten worden. GESTOKEN. Te Langcraar is Maandagavond twist ontstaan tusschen den 21-jarigen H. V. en den 18-jarigen Van S. Laatstgenoem de heeft daarbij V. een messteek Jn de borst toegebracht. V. werd ernstig gewond en is in zorgelajken toestand naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overge bracht KRUIDENIERSBEDIENDE OVER VALLEN. Maandagavond omstreeks 10 uur is te Nieuwenhagerheide een kruideniersbe diende die voor rijn patroon geld had ge ïnd door twee mannen overvallen en be wusteloos geslagen. Daarna hebben /zij hem beroofd van 150. De bediende heeft verwondingen aan het hoofd opgeloopen. DE ZWARTE KAT. F. T., 49 jaar, drukker en uitgever'te Gouda, wegens overtreding van art. 240, Swb. (in vervaardiging en in voorraad hebben ter verspreiding van voor de eer baarheid aanstootelijkie lectuur) Js door de Rotterdamsohe rechtbank veroordeeld tot 300 boete subs. 3 maanden hechtenis. LIEFDESDRAMA TE RIJ8BERGEN. Toestand der slachtoffers. Omtrent den toestand van de beide slachtoffers van het liefdesdrama to Rijs- bergen vernam het Hbl. Dinsdagmorgen, dat de toestand van het meisje nog zeer zorgwekkend is. De toestand van haar broer is vooruitgaande. Buitenland. DE MOORD OP DEN POLITIE-AMB TEN AAR TE GOLASSOWITZ. Na de gebeurtenissen te Golassowitz zijn, naar men weet, ongeveer 40 men- 6chen gearresteerd, die men verdacht van medeplichtig te zijn geweest aan den moord op den politie-ambtenaar Srnakpa. Deze gearresteerden zijn in den kolen kelder van het huis van den vermoorden ambtenaar gebracht, waar zij voortdurend werden bewaakt. Zij, die intusschen weer vrijgelaten zijn, berichten, dat zij gedurende den tijd; dat zij in den kelder gevangen zaten, aan ware kwellingen hebben blootgestaan. Den meesten tijd moesten zij staan, zij mochten daarbij niet tegen de muren leunen. Zij, die vooral van den moord verdacht werden, moesten op de kolen geknield zitten en hebben daarbij .verschrikkelijke kwellingen uitgestaan, De gearresteerden bleven ook langen tijd zonder voedsel, totdat tenslotte de bloedverwanten voor levensmiddelen mochten zorgen. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE WASHINGTON. Bij de opening van de zitting van het Ajmerikaaiische Congres hebben de com munisten een groote protestdemonstratie gehouden; waarbij zij trachtten het Ka- pitool te bestormen. De politie slaagde erin de menigte spoedig door middel van traangasbommen te verdrijven. WEER EEN AANSLAG IN BULGARIJE. Tocialewski, een bekend Protogesrowist, is door aanhangers van Michailof ver moord, evenals zijn lijfwachter. De moor denaars namen drie d^gen geleden hun intrek in de tegenover rijn huis liggende woning en schoten hem door 't raam dood. Een moordenaar is ontkomen, een ander is gearresteerd:. MOORDAANSLAG EN BEROOVING. Te Grajewo aan de DuitschPoolsche grens is de burgersohooldirecteur Skarczewski met zijn vrouw en de vrouw van den burgemeester op een rit door vier gemaskerde mannen aangevallen en geheel uitgeplunderd, nadat de bandieten te voren beide vrouwen door revolver schoten hadden -gedood en hem zelf zwaar gewond hadden. De zoovers maakten 8000 zloty buit en vluchtten over de grens. Een werd bij de achtervolging door de Poolsche grenswacht aange schoten. EEN GROOT SMOKKELPROCES. De veroordeeling. In het groote spiritussmokkelprooes zijn van de 16 beklaagden 13 veroordeeld en 3 vrijgesproken. Ing. Bauer heeft 14 maanden gevangenisstraf en een boete van 525.000 mark, de handelsraad Linde mann twee jaar en negen maanden ge vangenisstraf en 275.000 mark -boeten. STAKING IN DE HANNOVERAAN- SCHE METAALINDUSTRIE. In de Bannoveraansche metaalindustrie is het wegens loonconflieten tot een sta king gekomen. Ongeveer 7000 arbeiders hebben het werk neergelegd. EEN INGEWIKKELD PERSPOCES. Enkele weken -geleden heeft de Köln. Zeitung gemeld, dat de bekende Rijnland- sc-he arebitectenfirma van prof. Körper failliet was. Het bericht bleek onjuist en toen de betrokkene er kennis van kreeg (de krant, waarin het stond, werd toen afgedrukt), sommeerde hij de uitgevers Dumont-Schaum-burg, de oplaag te ver nietigen. Deze weigerden en het bericht ver scheen. Nu eischt de firma Körper een schadevergoeding van 600,000 mark. Naar de Voss. Ztg. meldt wordt de zaak nog gecompliceerder door do meendng van de geneesheeren, die nadien prof. Körper hebben behandeld, dat deze zich door het bericht zoozeer heeft opgewonden, dat hij enkele dagen daarna aan een galziekte is overleden. EEN BRUID KORT VOOR HAAR HUWELIJK GESTORVEN. Memento mort. Zaterdagochtend zou Winifred GLadys Block, een 21-jarig meisje te Londen, inet haar 23-jarigen bruigom in een kerk in het huweljjk verbonden worden. Terwijl zij eenige uren vóór den daarvoor be paalden tijd met haar bruigom aan hun huwelijksgeschenken in hun nieuwe huis een plaats gaf, zeeg zij ineen en stierf. In dezelfde kerk waar rij getrouwd zou zajn, zal nu Donderdag een uitvaartdienst voor haar gehouden- worden. EEN BOOT GEKENTERD. Acht verongelukten. 'Er zijn acht personen om-gekomen bij het kenteren van een boot te Logallando. Storm op de Mexicaansche kust. Zeven Lustschepen vermist. Telegrammen en1 de 'bladen uit Vera Cruz melden dat een hevigen storen de stad geteisterd heeft en de scheepvaart, gestremd is. Volgens de eerste berichten worden zeven kleine Lustschepen vermist. Moord op de Avenue de l'Opera. Het gewone, dagelljksche „fait cHvert". Weer een Parijsch schietdrama! Op de drukke Avenue de TOpéra, Zaterdagavond omstreeks kwart voor tien. Een fraaie luxe-auto kwam de Rue des Pyramides uitrijden, bestuurd door den 31-jarigen Fernand Heurteur, voormalig dirigent in een music-hall, thans artistiek directeur eener groote filmonderneming. Eensklops hoorde men eenige schoten; de auto begon te zwaaien, liep op een lan taarnpaal, die omviel en kwam tot stil stand. De bestuurder, in smoking gekleed, lag met een ernstige wonde aan de slaap met het hoofd op het stuurrad. Zoodra de wagen stilstond sprong er een jonge vrouw in avondtoilet uit, die trachtte tusschen de toesnellende me nigte te ontkomen. Zij werd gegrepen en naar een politiebureau gebracht, waar zij mededeelde Rachel Mery te heeten, 21 jaar oud te zijn en uit jaloesie op haar minnaar te hebben geschoten. Het slachtoffer, dat tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed, bleek reeds een jaar in liefdesverhouding tot hot dat altijd welkom is aan man, vrcuw,jongcu of meisje, is een doos of tube PuroL meisje te hebben gestaan. Hfl was tijdens den ooriog gehuwd, eenige maanden later reeds gescheiden en woonde thans met een andere vrouw samen, doch onderhield tevens betrekkingen met Rachel Mery, die hij echter nooit bfj zich thuis ontving. Het meisje was achter deze verhouding geko men, had zich van kant willen maken, doch was, toen zij haar plan mededeelde, op volkomen onverschilligheid van de z;1de van haar minnaar gestuit. Ten einde raad had zij hem Zaterdagavond „ophel dering" gevraagd. Deze schijnt niet zeer gunstig voor haar te zijn uitgevallen, met het gevolg, dat zfj haar minnaar, terwijl hij aan het stuur zat, onverhoeds dood schoot. De ouders van Rachel Mery, zeer wel gestelde lieden, wisten niets van het licht zinnige leven hunner dochter, die veel uitging, maar opgewekt was en nimmer toonde eenig verdriet te hebben. Opzienbarende afpersings methoden. Maagdenburg met straffen be dreigd. Detectiveromans de schold. Sinds Juli verkeerde de bevolking van Maagdenburg in groote onrust en opge wondenheid. Voortdurend toch ontvingen allerlei autoriteiten geheimzinnige, getikte brie ven, waarin dè stad met allerlei „straffen"' bedreigd werd, indien niet op bepaalde plaatsen groote geldsommen werden ge deponeerd voor de onbekende afzenders der brieven. Tot de aangekondigde straffen behoor de o.a. vergiftiging van het drinkwater, vernieling van de veldgewassen door cho- lerakevers enz.. Op 25 Augustus werd de eisch gesteld, dat uit den sneltrein Maagdenburg-Helm- stedt op een duidelijk omschreven plaats oen pakket geworpen moest worden met een bedrag van 12.000 M. Op de locomo tief van den treir. nam de chef van de recherche te Maagdenburg plaats; de po litie had een geheele klopjacht georgani seerd en hield scherp de plaats in hot oog, waar de briefschrijver per fiets het pakket zou weghalen. Maar alles te ver geefs: de geheimzinnige afzender wist te ontkomen. Er werd een belooning van 1000 M. uit geloofd voor de arrestatie van den onvind bare. Ongeveer honderd verdachte perso nen; werden gevangen genxxmen maar moesten geleidelijk weer op vrije voeten worden gesteld. Enkele sporen echter ging de recherche na. Zij kreeg eenige brieven in handen, die aanwijzingen schenen te bevatten over het machineschrift van den gezochte. Steeds weer werden dergelijke epistels ontvangen. De laatste brief dateert van drie weken geleden. Hij bevatte niet min der dan vijf zijdjes, waarin duchtig de spot werd gedreven met den hopeloozen arbeid van de politie. Tevens werd ver zekerd, dat de schrijver beschikte over een hoeveelheid ontplofbare stoffen, vol doende om het geheele politiebureau met omgeving in de lucht te laten vliegen. Er werden oefeningen gehouden met het leggen van bommen om zeker te zijn van het welslagen van de ontworpen plannen. Het was dus maar zaak om op te dokken: 16000 M. werd gevraagd, met de verkla ring, dat als dit geld werd gegeven, men nooit meer iets van de eischers zou hoo- ren zoo niet, dan zou men het zich be rouwen. Aangekondigd was, dat het plan tot wraakneming op een Vrijdag of Zaterdag zou worden volvoerd. Maar er gebeurde niets. De politie hield intusschen eenige verdachte personen in voortdurende ob servatie. Zaterdag LI. heeft men het net toegehaald en werden twee personen ge arresteerd. N.L een 38-jarige schoen maker, Franz Müller, en een landbouwer, Gustav Keindorff. Na een verhoor gedurende twee dagen en verschillende schrijfproeven, hebben de beide mannen een bekentenis afgelegd. Zoowel Muller als Keindorff hebben een goede opvoeding gehad, raaar rijn aan lager wal gekomen en trachtten nu op deze wijze het geld bijeen te brengen om hun schulden te betelen. Keindorff was op het idee gekomen, na het lezen van Fran- sche en Engeische detective-romans, die in zijn woning werden gevonden. De dreigbrieven werden door Müller getikt of geschreven!. EEN St. NICOLAAS-VERRASSING. (Vervolg.) derdoos... die nog ontbrakik zag ze 'n poos geleden bij 'n anti maar nu moet je ze ook gebrui ken... die dingen... niet meer in je kast opbergen... je houdt zoo van 'n keurige kaptafelnu heb Je eindelijk 's iets voor je zelf, (hij houdt verbaasd op. want de jonge vrouw is plotseling in snik ken uitgebarsten)... om 's he melswil Toosje— wat scheelt ex aan?... Zq (snikkend met de armen om zijn hals) j ...jij goeierd. lieve beste... o... wat verschrikkelijk... (verschrikt): ...maar wat is dat nu kindje... wat is er nu verschrik kelijk... (lachend)... je denkt toch niet... dat ik er voor heb inge broken... wees maar gerust hoor, eerlijk gekocht en betaald— Zij (fluisterend): waarvan...? Hij (luchtig) dat is nu mijn ge heim... daar hebben kleine meis jes niets mee te maken... is 't nu Zij (verbergt haar gezicht tegen z.ijin schouder): ...o nee Frits't ï's nog altijd verschrikkelijk... ik durf 't je niet te zeggen... Hij (sussend): ...kom... kom... biecht dan 's op... héél erg zal 't wel niet zijn... Zij (schreiend) ...o jawel... 't lij héél erg... ik... ikke... Frits... ;ik heb... de borstel... en de kam... en de spiegel... van... tante—,.. Sophie... niet meer... Hij (ontzet): ...wat zeg je... heb j^: ze niet meer... maar— waar... zijn... ze... dan...? Zij: ...verkocht... of nee— o Frits.... beleend- Hij ...beleend... maar kind— hoe kom je daarbij...? Zij (nog altijd met haar gezicht te gen zijn schouder verborgen) t ...ik... wilde— jou— zoo... zoo graag... óók... iets moois... ge ven... iets echt moois... jij arme: jongen... Jij hebt ook nooit 's wat: en ik had geen geld... ik kon 't on mogelijk van m'n huishoudgeld besparen... daar kan niks van af... dat weet jeea die dinqen... die waren toch niet compleet... ik kon ze wel missen... (aarzelend) ...en jij zou ze niet gemist fafeb- ben... als je me niet net dit... (zij bijt op haar zakdoek), had je ze al 'n poos geleden in je kast... (zij knikt zwijgend) Hij (begrijpend) o... daarom luister 's Toosje... (hij neemt haar hoofd tusschen zijn handen en kijkt haar met stralende oogen aan) ...zal ik je 's iets zeggen... 't treft natuurlijk heel ongeluk kig... maar jij zet kalm die doos op je tafelen je gebruikt ze hoor... en we gaan verschrikkelijk sparen... om die andere dingen terug te krijgen— en— o Ja nog iets... ik ben er niet boos om ...ik ben 'er blij om... liefste— héél blij... (hij kust haar)... jij— mijn lief opofferend meisje (vróolijk)— en nu ben ik ver schrikkelijk nieuwsgierig— naar wat die goede lieve Sint voor mij heeft uitgezocht... Zij(lacht door haar tranen cn haalt uit de la van het buffetje een klein pakje dat zij hem schuchter in de handen stopt. Hij kust haar op nieuw en maakt het pakje open). Hij (verbleekend en toonloos): ...'n horlogeketting... 'n gouden... Zij (opgewonden): ...ja... 'n horloge ketting... 'n gouden... ik had ze je al zoo lang willen geven., ik wist... dat 't 'n geheime wensch van je was... je hebt dat mooie gouden horloge van je vader en dat hangt aan dat miserabele leeren rieifipje... 't was geen ge zicht... (schuchter)... ik heb er stiekum zoo dikwijls naar zitten kijken... naar dat leelijke ding3... en dan dacht ikwat zou dat keurig staan ...zoo'n smalle gou den ketting over z'n vesten toen heb ik... maar de rest weet je... (opgetogen)... en laat nu 's vlug kijken... hoe 't staat... eerst dat leelijke ding er af— (zij steekt haar hand uit naar 't leelijke riempje). Hij (bleek, maakt 'n afwerend ge baar) ik zal 't zelf wel(hij neemt de gouden ketting en houdt ze tegen z'n vest) keurig— Ik ben er héél blij mee— Zij: ...neen... laat mij nu even't horloge eraan... je moet de com binatie bewonderen... (met een vlugge beweging trekt ze aan het riemje het horloge te voorschijn, een ordinair nikkelen ding van een paar gulden, zooals ze op de markt worden verkocht)... goeie hernel... wat is dat...l Hij (pijnlijk): ..de... kwestie.,, is... beste... hm... 't mijne... is... hm... in reparatie... Zij (kijkt hem strak aan) ...Frits... dat... is... niet... waar (de tra nen springen opnieuw in haar oogen. maar ze lacht)... toe... be ken nu maar gauw... je hebt 't verkocht... Hg (frommelt nerveus aan z'n boord en aan z'n mapchetten) ...dat is te zeggen... ingeruild... ingeruild tegen dit— Zij (nestelt zich in z'n armen) liefste... wat 'n geluksdag... \frat ben ik nu blij met m'n doos... Hij ...en ik met m'n ketting-, onze mooiste Sinterklaas(hij kust haar)*

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6