Auto lakken C GOET, Oudesluis JULIANADORP DE BLOEMBOLLENCULTUUR. En woningbouw. Het bouwen van nieuwe woningen gaat in het Koegras gestadig door, hetwelk als vanzelfsprekend zijn oorzaak vindt in de zich ook steeds uitbreidende bloembol lencultuur. Thans wordt voor de firma Me3ker aan de Doggersvaart weer een woonhuis met bollenschuur gebouwd en op het land van de firma van den Berg een dubbel woonhuis, eveneens aan de Doggersvaart. VESTIGING VAN EEN SCHOENMAKER. Men deelde ons mede, dat er thans weer een schoenmaker zich te Julianadorp zal vestigen, voorloopig ten huize van den heer P. Bakker Gz. Zooals velen zullen weten is het al weer een paar jaar ge leden, dat hier een schoenmaker woonde, en wij zouden zoo zeggen, dat bij de steeds aanwassende bevolking voor zoo iemand toch ook hier wel een bestaan is te vinden. OPTREDEN VAN L. HULLENS. Donderdagnamiddag werden de leer lingen van de O. L. school no. 1 alhier, een paar uren gezellig beziggehouden door de goocheltoeren van den heer L. Mul lens, welke daarvoor optrad in de zaal van het café „Prins Hendrik", van A. Kossen. Over het gebodene, dat toch over al hetzelfde is, kunnen wij volstaan met te verwijzen naar datgene, hetwelk hier omtrent in het no. van Donderdag j.1. ver meld stond. Voor de jongste leerlingen was het een aardige middag, maar de oud sten trokken een en ander al geducht in twijfel, en geloofden niet bijster veel in de macht van de tooverstaf. Het wederopbouwen van de kortgeleden afgebrande boerenplaats „De Kneyns- berg" te Sint Maartensvlotbrug in de Zijpe, eigendom van den heer D. Vries, te Koegras, is onderhands opgedragen aan den aannemer J. de Graaf, te Juliana dorp. DE WONINGBOUW IN 1930. Het bouwen van nieuwe woningen, dat tot voor een paar jaar geleden, hier in onze omgeving vrijwel geheel stilstond, begon het vorige jaar, weer in aantal toe te nemen, en voor zoover wij dit nu voor dit jaar zoo ongeveer kunnen nagaan be draagt dit aantal nu reeds pl.m. 55 wonin gen, bollenschuren en andere gebouwen. Wel een heele verandering dus, in een korte spanne tijds. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer Akse, van Beverwijk. CALLANTSOOG. PREDIKBEURTEN. Zendingsgebouw „Ster der Hope", 's Morgens 10 uur, de beer L. Brasser, van Den Helder 's Middags 1.30 uur, voor de kinderen, de heer L. Brasser BREEZAND. SINTERKLAAS TE BREEZAND. Al had de Sint Donderdag door zijn bezoek aan de Kleine Sluis een drukken dag gehad, Vrijdagmiddag kwam hij toch weer een groote schaar kinderen geluk kig maken in de zaal van den heer Jb. Borst, waar de leerlingen van de Openb. Lagere School H en de bewaarschool verzameld waren. Met „hij komt, hij komt" werd Sint Nicolaas ontvangen en onder het zingen van „Hoor hoe de wind waait" naar den gemakkelijken stoel geleid, die voor den ouden heer klaar stond. Natuurlijk ver gezelde Piet hem. De zwarte knecht week niet van zijn zijde, of het moest zijn om de allerkleinsten zelf te tracteeren, die bijzonder in de gunst van Sinterklaas en zijn knecht stonden. Dat verdienden ze ook, want die kindertjes hebben toch zoo lief gezongen 1 Maar de andere ook hoor 1 Veel oude, doch ook enkele minder be kende Sinterklaasversjes, schalden door de zaal en heel mooi was het driestem mige „Zie de maan schijnt" van de hoog ste klas. Sinterklaas was dan ook erg tevreden. En niet alleen om dat goede zingen. Neen de Sint had zijn groote boek metaan- teekeningen bij zich, waarin alles opge- teekend wordt, wat hij en Piet hooren en zien, en toen hij die aanteekeningen nakeek, bleken er maar weinig kinderen een berisping te verdienen. Veel lekkers had Sint al vooruit ge stuurd en behalve dit, werd er ten slotte ook nog een cadeautje mee naar huis gegeven. Meester De Vries was zeker de tolk van allen, van de jeugd en van de ouders die er getuigen van waren, hoe hun kin deren genoten, toen hij Sinterklaas en Piet bedankte, en den wensch uitsprak, dat zij volgend jaar Breezand weer zou den komen bezoeken. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. In de 'Donderdagavond gehouden ver gadering van stemgerechtigden zijn de hoeren G. J. Lovink, C. Kossen en M. C. de Graaf herbenoemd tot gemachtigden in het Kiescollege. SINTERKLAASFEEST O. L. S. No. L Donderdagmiddag, toen alle kinderen omstreeks 2 uur in de groote zaal van „Veerburg" verzameld waren, met een „vol-verwachting kloppend hart", bracht de goede Sint zijn jaarlijksch bezoek. Wat is de Sint weer goed geweest dien middag. Hij had toch zooveel lekkers ge stuurd! En tusschen de tractaties en alles wat er meer te genieten was, is er gezon gen, dat het een lust was. Laten we ook niet vergeten te vertellen, datzooveel kindertjes bij Sinterklaas moch ten komen en veel handjes werden gege ven. Een enkele vermaning hier en daar, maar niemand behoefde toch in den zak. Zwarte Piet was juist erg vriendelijk voor de kinderen en heeft voor hen gestrooid. Jongens wat is ei* gegrabbeldl Ook van de films is genoten, de lach was niet van de lucht! Maar overal komt een eind aan en ongeveer 5 uur moest de Sint tjpch vertrekken. Hii was moe en had zjjn middagslaapje gemist, door de reis naar de Kleine Sluis. Eerst echter bedankte de burgemeester den goeden bisschop voor al het moois en het lekkers en- tevens meester 't 'Hart en de andere onderwijzers en onderwijzeressen voor alle zorgen en toebereidselen, die zij getroffen hadden. Hij hoopte, dat nog vele jaren een feest middag zoo goed van stapel zou loopen. 'De heer Brugman, voorzitter der Ouder commissie, dankte namens de ouders, die ook genoten hadden, mèt hun kinderen. Na een woord van dank door den heer 't Hart aan alle medewerkenden, werden de pakjes uitgedeeld en ging elk ongeveer half zes zijns weegs. BOUWVERGUNNINGEN. In de maand November werden de vol gende bouwvergunningen verleend: aan Mej. Wed. K. Davids, J. Hoep en J. Gou- wenberg tot het bouwen yan een woonj. huis; aan O. Vlaar tot het bouwen van twee woonhuizen; aan A. A. Bezuijen tot het bouwen van een dubbel woonhuis; aan L. Raven tot het bouwen van een win kelhuis met garage; aan het P.E.N. tot; het bouwen van twee hoogspanningsge bouwtjes; aan J. Landman tot het bou wen van een schuur en aan A. A. Schou ten tot het verplaatsen van een schuur. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Nico Bertus, z. v. G. Bak ker en van W. A. van Savoijen; Simon, z. v. S. Spigt en van G. M. van Oudenaarde. GETROUWD: Hendrik Bouwers en Baukje van der Laan; Jans Bouwers en Grietje Plagmeijer. OVERLEDEN: te Alkmaar, Gerrit Hol lander, oud 3 maanden. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: N. Kamst en gezin uit Gieten; B. Berg- sma uit Naarden; T. Rothröckl uit Wee- nen; Mej. A. Kuiper uit Bergen; K. Kla- sens en gezin uit Emmen; J. J. Beerse uit Alkmaar; Mej. H. Raap uit Amsterdam; P. Deijs uit Wieringen; J. Bijker uit Steenwijkerwold (en gezin); G. v. Os en gezin uit Haarlem; J. Stevens en gezin uit Wieringen; J. van Zundert en echtgenoo- te uit Amsterdam: J. J. Pijcke en gezin uit Amsterdam; Mej. E. Leering uit Heer- hugowaard; C. de Boer uit Wieringer- waard; Mej. M. P. H. Hooiineijer ruit An- dijk. Vertrokken Mej. M. Tijsen naar Nieuwe Niedorp; Mej. D. Mooïj naar Broek op Langendijk; Mej. A. C. Nieuwland naar Bergen; J. Winter naar Amsterdam; W. EL Klos en fezin naar Barsingerhorn; S. Herder naar ietjerksteradeel; L. Hellinga en L. Jel- lema naar Dantumadeel; J. Lohof naar Vlagtwedde; C. E. Ufkens naar Midwolda; J. Muntjewerf en gezin naar Schagen; B. S. de Vries naar Heer-Hugowaard; Mej. D. van Wilsem naar Den Helder; G. Pran ger naar Dantumadeel; H. J. Robben naar Emmen; Mej. G. Watertor naar Zq'pe; D. Leeuw naar Giethoorn; Th.' C. Schoon heden en echtgenoote naar Zijpe; Mej. G. Lips haar Wieringerwaard; J. J. Preii- de naar Heemstede; Mej. H. Raap naar 's-Gravenhage; K. Bosma, R. Uitterdijk en K. Wijngaarden naar Dantumadeel; J. Dignuin naar Born en P. van Solkema naar Wonseradeel. POLITIE. Verloren: een fietsband en een slinger van een auto. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Leesdienst VAN EWIJCKSLUIS. De vlsschcrl] In het Amstel- meer onmogelijk door de enor me hoeveelheid krabben. Met de visscherij 'in het Amstelmeer gaat het niet naar wensoh. Zat bij de vis- schers de hoop voor, dat dezen; winter mo gelijk nog wel wat met de botvisseherij verdiend kon worden, de enorme hoeveel heid krabben in bedoeld meer achterge bleven, maakt deze vissdherij daar thans totaal onmogelijk. Niet alleen worden de netten door de krabben geer gehavend, maar de groote hoeveelheid 'hiervan maakt, dat het geheelenet bij elkaar wordt getrok ken, zoodat er dus geen „zak" meer in voorkomt, waardoor de vangst onmogelijk wordt. Alleen in het Balgzandkanaal, waar min der krabben zijn, wordt thans nog eenige visscherij uitgeoefend. AUTO IN HET OUDE VEER GEREDEN. Geen persoonlijke ongelukken. Donderdagmiddag reed een auto, ko mende van Oudesluis en rijdende in de richting Kleine Sluis, in een der bochten, welke de weg daar, ongeveer tegenover den heer F. Metzolaar heeft, in het Oude Veer. De 'bestuurder, de beer K. van Alk maar, wist zich, waar het hier een open tourlng-car betrof, spoedig te redden. De heer C. de Moor van Schagerbrug, met de berging belast, wist het voertuig al spoedig op het droge te brengen. Een aardig gezicht leverden daarbij de elec- trische lantaarns der auto op, die onder water voortdurend bleven branden en waarvan de lichtbundels duidelijk waar neembaar waren. Naar ons werd medegedeeld, moet de heer K. zeer vlug gereden hebben en na in de bocht eerst rechts ter zijde van den weg te ziin "eweest, door het omwerpen van het stuur links in een grinthoop te recht zijn gekomen, waarna de auto op nieuw naar rechts en in het Oude Veer schoot. van af f40.prima werk, vlugge bediening, bij: WIERINGEN. ST. NICOLAAS VIERING O. L. SCHOLEN TE WESTERLAND EN HIPPOLYTUSHOEF. Evenals de vorige jaren bezocht ook nu St. Nicolaas, vergezeld van zwarte Piet, de O. L. scholen te Westerland en Hip polytushoef. Te 10 uur 's morgens begaf de Sint zich per auto naar Westerland, langs den weg door tal van kinderen toegejuicht. Nadat hij eerst de Westerlander schooljeugd toe gesproken en van cadeautjes voorzien had, bezocht hij de zieke kinderen, die dit jaar nogal talrijk waren. 's-Middags had 't bezoek aan de school te Hippolytushoef plaats. De kleinsten vooral wachtten met spanning het oogen- biik af, dat de kindervriend hun klasse zou binnentreden. Wat een spanning stond er op die kin dergezichtjes te lezen ën hoe geestdriftig zongen zij de Sinterklaasversjes. Ook hier kreeg elk kind een aardig cadeautje en een zak met lekkers. Na afloop hield de Sint zich nog eeni- gen tijd op het schoolpleintje op, waar nog heel wat moeders met kinderen de te rugkomst van Sint-Nicolaas afwachtten. Zwarte Piet strooide handen vol sausjes, zoodat er nog heel wat te grabbelen viel. Daarna vertrokken de bisschop en zijn knecht, nagewuifd door vele blijde kin deren. De Hankes. VERGADERING LANDARBEIDERS- BOND TE DE HAUKES. Het Christelijk Tehuis voor Zuiderzee- werkers was Donderdag tot in alle hoeken bezet met belangstellenden Er was een bijeenkomst belegd om tot oprichting van den Landarbeidersbond te geraken, be trekking hebbende op de arbeiders in de Wieringermeer. De leiding beruste bij den heer Bosma, die het samenzijn opende met het lezen van een gedeelte uit de bijbel. Vervolgens hield spreker een kort openingswoord, waarin hij zjjn blijdschap uitsprak over de groote opkomst. Voorts deed spreker uitkomen dat de drang tot oprichting was opgelegd, de klachten vermeiigvuldigen zich, vele dingen vra gen om verbetering. Wij worden geleid langs moeilijke wegen, die onrechtvaardig zijn, wij vragen om recht, langs den ge- ordenden weg. Het woord werd daarop verleend aan den heer Stokman, die uitgenoodigd was om op dezen avond te spreken, als hoofd bestuurder van den Landarbeidersbond. Spreker brengt in de eerste plaats har telijk dank aan den heer Bosma voorde medewerking om tot een goed contact te geraken. Het doel van de vergadering wordt vervolgens door spreker uiteenge zet. Met nadruk vestigde spreker er de aandacht op dat er geen politiek in het spel mocht zijn. Het ligt in onze bedoe ling een collectief contract af te sluiten, aldus spr. door overleg met de betrokken besturen of lichamen, om aldus een rechtvaardige verhouding te scheppen tusschen werkgevers en werknemers. Wij willen daarbij niet uit het oog verliezen, dat de tijdsomstandigheden moeilijk zijn; de crisis, waarin vooral de landbouw verkeert, die het zwaarst getroffen wordt door de heerschende malaise. De heer Stokman zeide te komen uit Zeeland en in verband daarmede besprak hij aldaar de toestanden; men wil daar niet organiseeren en dat is de grootste ellende, daar kan dus weinig bereikt wor den. Het gevolg is vanzelf, dat daar groote moeilijkheden ontstaan, conflicten en wer keloosheid. Daartegenover staat de organi satie machteloos. Vervolgens bezag spreker het werk in den polder alhier. Do voorwaarden zijn aan de vergadering bekend, die hebben in verschillende bladen gedaan. En nu heeft de regeering stappen gestaan om den Wieringermeer te bevolken met per sonen uit streken, waar de meeste werke loosheid heerschte. Wij hebben, aldus spreker, gedmin wat wij konden om het zooveel mogelijk na te leven, dio deze voorwaarden met overleg opengesteld zijn en niet klakkeloos, zooals velen meenen. Spreker deelde mede, dat het hoofdbestuur verlof had gekregen om de kamp<n te mogen bezoeken, met dien verstande, dat er geen propaganda gevoerd mocht worden Ter sprake wordt nogmaals gebracht, dat dit werk onder transport behoorde. Het bleek uit de discussie, dat men hier over van meening verschilde. De heer Stokman zou gaarne zien, dat er een afdeeling gesticht kon worden, om de klachten en srieven langs organi- satorischen weg te beslechten. Er is een conferentie aangevraagd met het bestuur der Heidemaatschappij, waarvan de datum nog niet is vastgesteld, om dan de voe ding, verlofsregeling, loonen enz. te be spreken. Bestaat er thans gegronde hoop om een afdeeling te stichten, vraagt spr., en zoo ja, dan zijn er wel eenige be zwaren aan verbonden, omdat er geen werkeloosheidskas is, daar men in ieder geval 26 weken in den bond moet zijn, wil men by werkeloosheid een uitkeering ontvangen. Maar sluit ge u niet aan, dan zal men, bij ons, óver ons, doch zónder ons beslissen. Gezamenlijk optreden is wenschelijk en in het belang van de arbeidersklasse. Wij mengen geen politiek in de organisatie, zij moet als strikt zelfstandig orgaan oprredenpolitiek kan niet anders dan schadelijk zijn, zij moet ten strengste worden uitgebannen. De heer Stokman eindigde hiermede zijn rede. De gelegenheid werd gegeven om vragen te stellen en klachten naar voren te brengen. Het bleek wel spoedig, dat het leven in de Wieringermeer alles behalve benijdenswaardig is te noemen. Ten eerste laat de verlofregeling veel te wenschen over; om de 8 weken mag men z.g. met Ie beurt gaan. Dit is te lang, men verlangt naar huisbovendien is het demoraliseerend voor de betrokken arbeiders. Met het regenverzuim was het ook slecht gesteld, daar er te weinig uitbetaald werd. Het eten was geregeld slecht te noemen, daar de aardappelen van de slechtste kwaliteit waren. De ver goeding voor de laarzen was ook lang niet ideaal geregeld. Wij zijn, aldus clo klacht der vergade ring, geheel rechtloos. Heftige verwijten werden naar het adres der Heidemaat schappij geslingerd. Wij zijn verkocht, als dwangarbeiders en als slavenhard werken is de eisch, bovendien moet het tarief verhoogd worden, want het grond- loon is te laag. Op de beurs spiegelt men de werklooze arbeiders mooie beloften voor, maar o wreede ontgoocheling, ver- scheidenen zijn reeds ziek geworden, door de koude en natte voeten, en moesten vertrekken, noodgedwongen. De vrouwen en kinderen moeten thuis honger lijden, en die gedaehte is onverdragelijk. Wij hebben een greep gedaan uit de vele klachten en hopen dat deze onder zocht zullen worden. Voor de vrijgezellen is het reeht totaal zoek, niet» wordt voor hen gedaan. Tenslotte besloot de heer Bosman met aan te raden dat de drie Bonden, de Roomsche, de Moderne en de Christe lijke, gezamenlijk op moeten treden, tot verbetering der arbeidstoestanden. Een afdeeling werd momenteel nog niet gesticht. Den Oever. ST. NIOOLA AS AV OND IN HET CHRISTELIJK TEHUIS TE DEN OEVER. Cand. Jonker opende de feestavond met een welkomstwoord, waarop gezongen werd: „Zij zullen het niet hebben". Hij hield daarna een openingsrede, waarin hij het verband behandelde tusschen de Oude Germaansche Wodan-vereering en de op komst van het St. Nicolaasfeest. De eerste sporen van het feest werden alhier in de 14de eeuw gevonden. Verder wees de spr. op het verwachten der lente en het uit zien naar vruchtbaarheid en zegen, dat zoowel blijkt uit den Wodan-dienst als uit het St. Nicolaasfeest, en op geestelijk terrein overgebracht op de komst van den Messias. Vervolgens werden we onthaald op koek, chocolade en sigaren, zoodat er een recht feestelijke stemming was. Nu moes ten de St. Nicolaas-gesclienken afgeknipt worden, dit moest geblinddoekt geschie den, hetwelk met veel hilariteit plaats had. Do heer II. Adema hield ter afwisseling een voordracht „Het haantje van don teren" getiteld. Ook werd er een sjoelbak- wedstrijd gehouden, om prijzen. Tenslotte hebben' we orgel- en viool muziek beluisterd. Het was een mooie feestavond, die schitterend slaagde. ST. NICOLAAS TE DEN OEVER. Gisterenmiddag heerschte er op de havenkade te Den Oever een ongewone drukte. Vele kinderen, groot en klein, verbeidden daar de komst van den goeden Sint met van verwachting kloppende hartjes. Tegen half twee kwam .de boot,1 waarop de vlaggen: vroolijk wapperden, in zicht en niet lang daarna stapten Sint Nicolaas en z'n knecht aan wal, waar ze met luid gejuich werden ontvangen. Met begeleiding van het muziekcorps werden eenige toepasselijke liedjes gezongen, welke door Sint glimlachend werden aan gehoord. Ook zwarte Piet had er schik in en liet telkens z'n witte tanden blinken in z'n zwarte gezicht. Te paard ging het daarna door het dorp naar de cantine, waar gedurende de middaguren door de schoolkinderen tot 9 jaar het St. Nicolaas feest zou worden gevierd. Nadat de goede Sint de kinderen had toegesproken, wer den zij onthaald op speculaaspoppen. Ook werden enkele kinderen apart geroepen om van Sint een vermaning' in ontvangst te nemen, Het bestuur der Vereeniging tot bevor dering van het onderwijs op het Oostelijk deel van, Wieringen, dat tot deze St. Nico- laasfeestviering wederom het initiatief nam, had een bioscoopvoorstelling geor ganiseerd, waarbij o. a. het sprookje „Doornroosje", werd vertoond, terwijl een der onderwijzeressen voor een duidelijke explicatie zorgde. Aangezien St. Nicolaas en Zwarte Piet, zooals vanzelf spreekt, ook bij andere kinderen bezoeken moesten afleggen, kon den zij niet tot het einde der bioscoop voorstelling in de zaal aanwezig blijven en onder het gezang der kinderen verliet de goede bisschop het gebouw, waarna de aanwezige onderwijzeressen en onderwij zers den kinderen namens den grooten kindervriend nog met meerdere versnape ringen en fraaie geschenken verraste. Ook des avonds was St. Nicolaas nog eenigen tijd bij. de bioscoopvoorstelling aanwezig om de grootere kinderen te be groeten. Ook de schoolkinderen boven 9 jaar ontvingen vele verrassingen en waar devolle eadeaux. Het is aan geen twijfel onderhevig of de kinderen zullen nog lang aan dit Sint Nicolaasfeest terugdenken. Een woor d van groote waardeering voor het prachtige werk van de Vereeniging tot bevordering van het onderwijs op het Oostelijk deel van Wieringen is hier zeer zeker op zijn plaats. WERKELOOSHEID. Wegens het beëindigen en de stopzetting van velerlei, ook particuliere werken, begint hier de werkeloosheid uit te breken, en keeren vele arbeiders van elders naar hun respectievelijke plaatsen terng. DE KERSTVACANTIE. Naar wij vernemen zullen; de werk zaamheden bij de Zuiderzeewerken op 19 December a.s., wegens de Kerstvacanüe enz., voorloopig worden stilgelegd. CHR. ZANGVEREENIGING. Naar wij vernemen heeft de Ghr. Zang vereniging bet voornemen op Donder dag 11 December a.s. in bet Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkeris een uitvoering te geven onder leiding van dón lieer A. Kraak. FEESTAVOND DANSCLUB „ONS GENOEGEN". Donderdag 18 December a. 8. houdt »Ons Genoegen* op de bovenzaal van 't café van den heer S. A. Veerdig, haar feestavond. Door verschillende dames en heeren worden voordrachten gehouden, terwijl ook nog een blijspel in één bedrijf, ge titeld <Het consigne is snurken», zal worden opgevoerd. Het geheel wordt met een bal, onder leiding van den heer Brouwer, dansmeester, besloten. FEESTAVOND „SPES SALUTUS". Woensdagavond j,L werd in de zaal van den heer Wemmenhove de aangekondigde feestavond van de dansclub »Spes Salutus* gehouden. Gebrek aan belangstelling was er niet, integendeel, zeer velen waren gekomen om van het dansen te genieten. Dit was echter niet het eenige amusement. >Poor Billy* de beroemde goochelaar buikspreker-muzikale clown, enz. wekte aller bewondering door zijn experimenten met een twaalftal instrumenten, waar onder xylophoon en een zeer kleine har monica, die hij met groote vaardigheid bespeelde. Zijn buikspreken en het ver richten van eenige onbegrijpelijke toeren droegen ertoe bij zijn optreden tot een groot succes te maken. Er waren voorts nog vele andere at tracties die de goede stemming zoomoge lijk nog verhoogden, zoodat met het sluitingsuur men slechts ongaarne huis waarts ging. Alles bij elkaar genomen kan >Spes Salutus* wederom op een uitstekend ge slaagden avond terugzien. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gein. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 u., de heer R.C. Franok 's Avonds 5 uur, de heer J. Bosma Gebouw „Land In zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Doopsgezinde Geinoente.(Hippolytushoef) 's Morgens 10 uur, Ds. D. Haars, van Nieuwe Niedorp Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., N dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en n.m. 2.30 uur, dienst SCHAGEN Onze vroegere stadgenoot, de heer K. Roep, te Bandoeng, thans met verlof in Nederland, is door de algemeene vergade ring van zijne partij de Politiek Economi sche Bond, als no. 1 geplaatst als candi- daat voor den Volksraad, waarvan de ver kiezingen in Januari 1931 plaats zullen hebben. De storm tegen de sluiting van de Bel gische grenzen voor den invoer van vee in ons land, is met succes bekroond, dat getuigt de uitvoer gedurende de beide laatste weken. In de week van 16 tot en met 22 November bedroeg die uitvoer naar België 177 runderen, naar Frankrijk 227 runderen. De weekaanvoer 939 stuks.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14