Radiografisch Weerbericht. Door hot P. W. B. is na Rehouden on- derhandsche aanbesteding aan de H. N. M. t. B. E. O. te XJtreoht opgedragen het leggen van de verdere buisleidingen in de gemeenten Winkel, Nieuwe Niedorp en Barsingerhorn. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Het mond- en klauwzeer heeft in ons land tot eigenaardige toestanden aanlei ding gegeven. Een deel van Nederland, de zuidelijke provinciën, is van het ande re deel afgesneden. In Zeeland, Noord- Brabant en Limburg komen tot heden weinig gevallen van de gevreesde ziekte voor. Om nu te voorkomen dat de besmet ting van het Noorden naar het Zuiden overslaat is de in- en doorvoer van het Noorden naar en door het Zuiden ver boden. Nu is dit wel in strijd met de be ginselen van het kabinet, maar daarvoor moet men wel eens een oogje toeknijpop. Natuurlijk tracht de handel de versperrin gen op te ruimen en heeft men in het zui den noodzakelijk versch vee noodig. Maar tot heden slaat de regeering op het ge mopper geen acht. Op het eiland Texel heeft men ook getracht alle vreemde in vloed te keeren. Het invoerverbod heeft niet in alle opzichten geholpen. Enkele gevallen van ziekte zijn toch doorge komen. Doch ook op Texel heeft men versch vee noodig. B. en W. van Texel hebben thans gelegenheid gegeven, bij vooraf gegane aangifte tussdben 3 en 9 November ter gemeente-secretarie in de behoefte te voorzien. Opgegeven moet worden hoe veel stuks vee men wenscht in te voeren en tevens de plaats van herkomst voor controle op de herkomst. Het in te voeren vee moet per as naar den nieuwen eigenaar worden gebracht en dan twee weken gestald blijven. MAR KTOVERZICHT. van Donderdag 4 December. Het was maar goed voor den handel in vette koeien, dat er Donderdag j.L weinig vette koeien waren aangevoeld. De markt vlak voor St. Nioolaas is er meestal weinig vraag naar vleesch. De koeien, welke aan gevoerd werdens werden goed verkocht, de prijzen en 'handel waren beter dan de vorige week. Voor een extra beest werd 65 ets. betaald, de gang van de goede koeien 50 53 ct., voor magere koeien 45 ets. De duurste koe werd verkocht voor 442.50 aan slager Korvcr te Den Helder. De prijzen van kali- en geldekoeien zijn nog hoog, vandaar dat er nog zoo weinig handel in is. De handel in vaarzen was matig. Geldevaarzen 180220, kalf- vaaxzen 80—/ 235. Er waren weinig graskaiveren aangevoerd, die tijd raakt voorloopig ook weer uit. De handel was heel goed. Eén graskalf is er verkocht voor 170, aan Gebr. Kweldam, welken er nog twee kochten voor 150. De nuchtere kalveren golden een gulden oi vier kooger dan de vorige week. Deze handel was vlug, dus dat gaat weer den goeden kant op. 'Paarden waren niet aangevoerd. Oude slachtschapen werden verkocht voor 34 en 42 gld. De handel was wel aan den stuggen kant. Genoteerd werden op ae marktberichten: overhouders 2436 gld., maar 86 gld. gold voor de slacht De overhouders voor de weide konden niet meer opbrengen dan 31 gld. voor de duurstein Deze handel was matig, lJi-jar. rammen golden 3645 gld., ook aan den stuggen kant In de varkenswereld is het niet zoo best tegenwoordig. Genoteerd was voor biggen 1217 gld., maar later werd er voor een part# 18H gld. be6teed, handel matig, zoo was het ook met de schrammen, die niet duur waren. Toch werden ze allen ver kocht en was er een flinke aanvoer. De handel in vette varkens was stug. Deze konden hoog op 24 ets. opbrengen, dat is niet te veel, zoo'n lage noteering hebben wij bij ons weten nog nooit genoteerd. Van bokken en geiten geen noteering. De handel in kippen; oude kippen tot 1.40 en hanen tot 1.25 en konijnen tot 2J>0 waren goede prijzen. De handel was dan ook heel goed. Voor boter was geen noteeriDg. Over 't algemeen was er niet veel drukte en leven op de markt, het geleek al op een win ter markt. Burgerlijke Stanfl van Behagen van 27 Nov. tot en mot 4 Dec. GEBOREN: Jacobus Johannes, z. v. J. Heddes on O. Molenaar. POLITIE. Gevonden: een pakje inhoudende manufacturen^ een heerenhoed, een rin- e met cylinder. erliören: een mantelcedntuur. TEXEL. Waal en Burg. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. De ongeveer 18-jarige Jan de Jong, zoon van den rijkspolitiedlenaar De Jong te De Cooksdorp, die werkzaam is in de manufacturenzaak van de fa. Vlessing te den Burg, wilde zich Vrijdagmorgen per motorfiets naar den Burg begeven. In Waal en Burg kwamii hij' in botsing met d'eni melkrijder van Lente. De Jong werd van den motor geslingerd. Een pen van de autobak 'ging hem over 't lijf, waar door zijn longen zeer ernstig beschadigd werden. In hoogst zorgwekkender! toe stand werd de ongelukkige opgenomen, de ijlings ontboden geneesheer oordeelde overbrenging, en wel per extra-boot, naar Den Helder noodzakelijk. Over de oor zaak van dit ongeval kan nog weinig worden gemeld. De -weg is daar ter plaatse zeer slecht, en was door de vorst bovendien ze-v glad, terwijl de mist het uitzicht belemmerde. Nader deelt men ons mede, dat bö de botsing de motorfiets en de auto geheel onbeschadigd zijn gebleven; het schijnt dat ze slechts even op zij elkaar geraakt hebben. Ook in het ziekenhuis te Den Helder heeft men den toestand van den patiënt zeer bedenkelijk gevonden, men vreest voor zijn leven. RAADSOYERZICHT. Aanvankelijk scheen ook thans de Raadsvergadering van Donderdag j.1. ge heel in „vrede en harmonie" te zullen verloopen; bii 't begin der zitting althans heerschte in den Raad een prettige toon. Doch er school een „addertje onder 't gras", dat later leelijk den vrede kwam verstoren, n.1. bij de regentenverkiezing voor 't Algemeen Weeshuis.doch hier over straks meer.... Wethouder Keijser 'had, na langdu rige af wettigheid wegens ongesteldheid, voor 't eerst weder zijn plaatsje aan de rechterzijde van den Voorzitter inge nomen. Hij ~nam gedurende de geheele Raadszitting zoo levendig aan de discus- sie's deel, dat zijn herstel vrijwel vol komen moet zijn; voornamelijk ook omdat aan 't einde der langdurige Raadsvergade ring bij den herstellende zich geen sporen van vermoeidheid 'begonnen te vertoonen. 't Raadslid A. Boon misten wij ook nu weder aan de groene tafeL Wat mag 't toch zijn dat ae heer Boon steeds maar schittert door afwezigheid? 't Wil er bij ons maar niet in, dat dit opvallend her haald verzuim alleen veroorzaakt wordt door drukke werkzaamheden of anders zins.... Immers, in de lange reeks van jaren, dat de heer Boon zitting in onzen Texelschen Raad heeft, is zeker nog wel Dimmer voorgekomen, dat hij tweemaal achtereen op 't appèl ontbrak; nu heeft hij al vier Raadsvergaderingen verzuimd. „De aap zal wel uit de mouw komenI??" De behandeling van de ingekomen stuk ken had in deze zitting een geheel nor maal verloop; de heer O. Boon Pz. had echter weder voor een verrassing gezorgd, die onzen neus voorbij ging, omdat de Voorzitter, voor punt II der agenda in behandeling werd genomen, met den Raad in comité ging. Na heropening deelde de Voorzitter mede, dat van den heer Boon niet minder dan 12 brieven waren inge komen en een aantal teekieningen, de eene brief vulde den anderen aan; „Een studie werk om er uit te komen," zei de Voorz. „Zün ze leesbaar", zei de heer Jb. Nz. Kikkert. De Voorzitter deelde mede, dat ze voor de Raadsleden ter inzage liggen; de heer De Graaf merkte daarbij op: „Dus ieder mag er zijn beste krachten op beproeven". Zonder verdere behandeling werd nu van dit onderwerp afgestapt, en ging de Raad over tot een reeks van stemmingen. Hierover viel aanvankelijk weinig op te merken, totdat de verkiezing voor Regen ten van het Algemeen Weeshuis aan de orde kwam. Het schijnt voor de Raadsleden uiterst moeilijk om de kwestie olie- of electriscke bemaling van Waalenburg te scheiden van de bestuursverkiezingen voor het Weeshuis te Den, Burg. Eerst hebben wij vorig jaar kunnen opmerken dat de af tredende regent van deze instelling, de heer C. Keijser Hz., door den Raad niet in zijn, functie werd herkozen; terwijl hij, zooais zelfs zijn tegenpartij verklaarde, als regent goed werk heeft geleverd. De kwestie zit echter anders, 't Weeshuis heeft n-L verschillende landerijen in pol der Waalenburg en bij de stemmingen voor dien polder is een kwestie over het uitbrengen der stemmen ontstaan, waar over wij niet gaarne een oordeel zouden willen uitspreken en waardoor de^ onaan gename historie is ontstaan, die hier heel wat geschrijf en gewrijf tengevolge heeft gehad.... en die nu ook de oorzaak was van de vrij heftige discussie's in den Raad van heden. De heer A. Dros Albz., die reeds vele jaren zitting in het bestuur van 't Wees huis heeft; in de laatste jaren als voor zitter, werd eerst al niet met algemeen© stemmen herkozen^ vier stemmen werden uitgebracht op zijn neef, den heer A. J. Noordijk, één stem blanco, waardoor de heer Dros met 7 stemmen werd gekozen. De stemming over den regent, den heer J. G. Kooiman, bracht echter nog meer verrassing. De heer Kooiman heeft n.1. in 't laatst van het vorig jaar en begin van dit jaar alles op haren en snaren gezet om den Raad te bewegen op zijn beslis sing inzake de verkiezing van den heer Sijbr. 0. Eelnian in de plaats van den heer' C. Keijser Hz. te doen terugkomen; en daarna een reeks van ingezonden stukken geplaatst, die door alle Raads leden niet even goed zijn opgenomen, dit kwam bijzonder op den voorgrond in de zitting van heden. De heer Epe vroeg althans voor de stemming reeds aan den Voorz. of de heer Kooiman voor de voordracht werd opge maakt, geen mededeeling had ingezonden, dat hij zich niet herkiesbaar meer stelde? Hij heeft althans, zei spr„ afgekondigd, dat hij uit het bestuur zou treden, indien de Raad niet op zijn besluit van vorig jaar zou terugkomen. 'De Voorz. had daar nooit officieel mededeeling van: ontvangen. De heer Kikkert merkt op wat men in dagen van strijd heeft gezegd, later wel eens terug kan komen. Ook de heeron Lap en Pisart waren van meening, dat slechts een officieel© mededeeling in dit geval eenige wraarde 'bad. Bij de eerste stemming wer den nu op den heer Kooiman 6 en op zijn neef, den heer Jb. Bakker Adz., eveneens zes stemmen uitgebracht Bij de tweede stemming werden weder op beide perso nen 6 stemmen uitgebracht. Hierbij ont stond echter een kwestie, die heel wat dis cussie veroorzaakte, er waren n.1. op Jb Bakker twee stemmen uitgebracht, en daar er hier verscheiden© Jb. Bakker's in de gemeente woonachtig zijn, warén deze twee stemmen naar oordeel van' enkele raadeledqn ongeldig. Ook was een stem uitgebracht alleen met den naam Jb. Kool man; daar hier echter niet meer personen zijn van dien naam, was deze stem onge twijfeld juist en zou Kooiman gekozen z tin. Daar in geval van twijfel de burgemees ter beslist, wilde deze alvorens uitspraak te doen eerst de meening van den Raad hooren. Hierbij sprak het meerendeel zich uit, dat bewezen was, dat Jb. Bakker Adz. was bedoeld en dus de heer J. G. Kooiman nog niet gekozen was. De Voorz. stond hierbij voor een moeilijke beslissing, om dat indertijd bil de verkiezing van den heer Sijbr. C. Eelman als regent ook een ernstige kwestie was gerezen. Burgem. Oort deelde echter mee, dat er z. i. geen twijfel bestond eni kondigde een derde vrij© stemming aan. De heer Lap verzocht voor deze stem ming het woord. Spr. wees er op, dat de Raad in fatsoen niet anders kon doen, dan den heer Kooiman herkiezen; hier mag geen oordeel worden uitgesproken na het geen in de courant is geschreven. Hier geldt alleen de vraag: „Wat heeft hij als regent gedaan?" De heer Henkes verklaarde zich door den heer Lap geen meening te willen la ten opdringen. Spr. wenschte zelf te be oordeel en wien hij wilde stemmen. Ook de wethouder verlangde geen adviezen in deze kwestie van den lieer Lap. De heer Lap: de heer Kooiman heeft reeds 25 jaar zijn beste krachten voor het Weeshuis gegeven, 't Is de goed© orde, dat hij dan zonder meer wordt herkozen. Weth. antwoordde hierop, dat hij zeer benieuwd is of d© heer Lap, straks bij het verkiezen van de wethouders, ook zoo zal oordeelen en op de aftredenden zal stem men. De heer S. Keijzer merkte tijdens de steeds heftiger wordende discussies over dit punt op: dat er op de samenstelling van de voordracht misschien nog wel iets te zeggen was. De heer Lap: het zou onfatsoenlijk zijn niet op den heer Kooiman te stemmen. „Dus wij-zijn onfatsoenlijk", viel weth. Vlaming in„Ja, dat brevet wil de heer Lap ons aanwrijven", vervolgde weth. Keijzer, ..doch dit slik ik niet zonder meer; daarover zullen wij het straks nog wel eens hebben De lieer De Graaf vond eigenlijk, dat de onhebbelijke kwestie, die hier vorig jaar bij het geval C. Keijzer Hz. zich heeft voorgedaan, hier opnieuw werd opgera keld. De Voorz. maakte tenslotte aan deze discussie door hamerslag een einde. Bil de derde stemming staakten weder de stemmen. En bij loting werd de heer J. G. Kooiman niet herkozen. Wij twijfe len echter zeer of de heer Jb. Bakker Adz. deze benoeming zal aanvaarden. Het verder verloop van den Raad was zeer kalm; ook kwam weth. Keijzer bö de rondvraag niet meer op het Jbrevet onfat soenlijk" terug, zooals hij min of meer had aangekondigd. Even voor de rondvraag ging de Raad weder een klein hall uur in geheim zitting over. Wat toen i n behandeling kwam?., 't Was bij de besprekingen over vergroo ting van het kerkhof, terwijl de burge meester even te voren had meegedeeld, dat de heer O. Boon Pz. meende, dat de belangen van de stichting-, die hij verte gen u-oordiert, door deze vergrooting ern stig worden geschaad en dat hij daarin niet zonder meer zal berusten. Mogelijk ook is de kwestie over den hoogen aan koopprijs van het land behandeld, omdat de heeren 'De Graaf en Pisart dit juist be toogden. Gewoonlijk heeft bö de rondvraag ieder raadslid wat op te merken, 't Was daarom in deze zitting bijzonder opvallend, dat alleen de beer De Graaf iets opmerkte. Zijn opmerking was al zeer ad rem; t gold den slechten toestand van den verkeersweg naar Eierland, die door Burger-Nieuwland loopt en die voor auto-rijders, vooral in duister, een zeer groot gevaar oplevert. KANTONGERECHT AÏ.KMAAR Zitting van 5 December 1930. Knoop dit in nw oon Rechts gaat steeds voorl Bij de voortgezette behandeling van de aangehouden zaak contra den 19- jarigen heer J. C. A. G. uit Den Helder, welke heer de vorige week terecht stond wegens een aanrijding van een door zeke ren heer R. bestuurden tweezitter, welk feit plaats had te Bergen op 7 September, bij den hoek SchoolstraatDorpsweg al daar werd alsnog gehoord de heer Tamminga, gemeente-veldwachter te Ber gen. De situatie-teekening, door dezen politieman vervaardigd, scheen thans aan duidelijkheid niets te wenschen over te laten en bleek dus ook hier alweer, dat het oog van den meester, het paard vet maakt. Uit het verloop van het proces kwam voorts voldoende naar voren, dat de jeugdige heer G., die nog maar sinds kort chauffeert, den heer Raad als komende van rechts den voorrang had moeten ge ven. Hem werd geadviseerd de regels van den weg nog eens grondig te bestudee- ren en daar het een ernstig feit gold, de verdachte ten slotte veroordeeld tot 25 boete, subsidiair 25 dagen hechtenis. Hij rookte een ander pijpje, dan hij zelf had opgestoken. De beroemde Pettemerkermis heeft, on danks de gemeente zelf is geliquideerd, nog dapper stand kunnen houden en oefende in den nacht van 20 October een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op den 24-jarigen werkman Corn. B., uit Julianadorp en zijn te Schoorl wonende Julianadorp en zijn te Schoor; wo- diverse amusementen, draaimolen, olie bollen, spel-, dans- en schommelvermaak te hebben geprofiteerd, had hij laat in den nacht zijn Dulcenia thuis gebracht en aanvaardde omstreeks half 6 in den mor gen, nog berstens vol van alle genoten lekkernijen op zijn motor den terugtocht naar Julianadorp. Ongelukkig kwam hij toen duchtig in aanraking met een aan gespannen voertuig, waarop had plaats genomen de landbouwer W. Koorn van Kamperduin en zijn knechtje A. Modder, als bestuurder. Dit gebeurde op den Boschweg langs den Pettemerdijk, ter hoogte van den gezonken kruiser ..Prince George". Hoewel Modder voldoende naar rechts uithaalde, toen B. hen achteropreed, scheen Cornelis nog meer ruimte noodig te hebben en raakte hij den wagen krach tig van achter. De schok was verschrik kelijk. Kroon vloog als een kaatsbal van den bok in het prikkeldraad langs den weg, en de jeugdige voerman geraakte tusschen wagen en de schichtig doorhol lende ket, zoodht hij een eind werd mee gesleurd. Gelukkig bekwam niemand eenig beteekenend letsel, ook niet de om geslagen motorrijder. Deze beschouwde zich echter als de lijdende partij en deed aangifte. Evenwel sprong dat bommetje verkeerd en verscheen hij heden zelf als verdachte. Hij deed al direct de mededee ling, dat de dagvaarding niet deugde en stelde den Kantonrechter de vraag, wat beschouwd werd als roekeloos rijden, antwoordde, dat hij dit wel hooren zou. Nu, hij kreeg dan ook volop gelegen heid om dienaangaande zijn wetenschap te vergrooten en opdat hij het geleerde niet zou vergeten, werd hij bovendien veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen. De ambtenaar, die nogal hoog in prijs is. had zelfs 40 boete of 40 dagen gere- quireerd. Stoom vaartberiohten. Stoomvaart Mij. Nederland. Joban van Oldenbarnevelt, u., wordt te Southamp- ton opgehouden door mist Koningin der Nederlanden, L, 5 Dec. te Genua. Chr. Huygens, u.. 3 Dec. v. Singapore. Marnix v. St. Aldegonde, t., 4 Dec. v. Colombo. Salabangka. t., 4 Dcc. te Marseille. Tabinta, L, 4 Dec. v. Padang. Soemba, t., pass. 3 Dec. Gibraltar. Kon. N*<L Stoomboot Maatschappij Achilles, 3 Dec. v. A'dam. Aurora 5 Dec. naar Rotterdam. Iris 5 Dec. naar Stettin. Bennekom, 3 Dec. v. A'dam. Calypso* u., 3 Dec. te Barbados. Tellus, pass. 3 Dec. Finisterre. Deucalion, 3 Dec. v. Malaga. Doros, 3 Dec. v. Livonno. Amazone 4 Dec. naar Rotterdam. Odysseus 4 Dec. naar Danzig. Agememnon 4 Dec. naar Rotterdam. Ajax 4 Dec. te Carthagena. Ar es 4 Dec. naar Algiers. Berenici pass 4 Dec. Gibraltar. Ceres 4 Dec. naar Malta. Clio pass. 4 Dec. Gibraltar. Hebe 5 Dec. te Amsterdam. Proteus 4 Dec. te Stettin. Slmon Bolivar, u.. 4 Dec. n. Puerto Cabelio. Theseus 4 Dec. n. Bilbao. Venus 4 Dec. n. Bari. Merope, 4 Dec. te R'dam. Nero, 3 Dec. v. A'dam. Orestea, 3 Dec. 4e Bourgas. Tellus, pass. 3 Dec. Fiumsterre. Tiberius, 2 Dec. v. Ptou Barrios. Vulcanuus, 2 Dec. v. Cacalla. Zeus, 3 Dec. te Stettdn. Baarn, L, 3 Dec. v. Guayaquil. Bodegraven, t., 3 Dec. van Tocopilla. Orpheus 5 Dec te Aarhus. Theseus 5 Dec naar Santander. Triton 5 Dec. naar Amsterdam. Almelo, u., 2 Dec. van Tocopilla. Amsterdam, u„ 2 Dec van Guayaquil. Commerwyne, t, 4 Dec n. Plymouth. Crijnssen. ic 3 Dec te Curagao. Ilos 4 Dec te Lissabon. Mars 4 Dec n. Messina. Oberon pass. 3 Dec Gibraltar. Proteus 3 Dec n. Stettin. Ken. Holl. Lloyd. Drech ter land. m, 4 Dec te Antwerpen. Rijnland 4 Dec naar Hamburg. Orania. u., 4 Dec v. Pernamhuco. Waterland, u.. 3 Dec te Bremen. Eemland, U 4 Dec v. Montevideo. N.-Holland 4 Dec. te Sydney. lmmn, u., pass. 5 Dec. Vlissingen v. Antwerpen. Holland—Afrika MJa. Nieuwkerk 5 Dec. te Amsterdam. Rijperkerk, t., 4 Dec te Lorenzo Marqués. Bandoeng, t.. 3 Dec. v. P. Natal. Grijpskerk, t., pass. 5 Dec Perim. Randfontein 5 Dec. n. Oost-Afrika via P. Sald. Heemskerk, u„ 3 Dec te Dar-es-Salaam. Rijperkerk, t., 5 Dec n. Port Natal. Sumatra. L, 5 Dec. n. Genua. Nias, u., pass. 4 Dec. Ouessant. HollandAmerika Lijn. Noorderdijk 4 Dec n. Rott. Gaasterdijk. 3 Dec te Galveston. Nebraska, 3 Dec te Seattle. Breedijk 4 Dec te Rotterdam. Nictheroy 2Dec. v. Pt Armuelles. Pardo 2 Dec. n. Rotterdam. Veendam 3 Dec n. Bermuda. Nieuw-Amsterdam, 3 Dec. v. New-York. Holland Britsch-Indië Lijn Koudekerk 4 Dec. v. Karachi. Meerkerk, t., 4 Dec. van Colombo. IJsselkerk, u., 5 Dec. te Duinkerken. Texel, t., 4 Dec. van Oran. Hoogkerk, 4 Dec te Hamburg. Streefkerk, 4 Dec. v. Hamburg. HollandAustralië Lijn. Ameland. L, 5 Dec. geankerd bij Dyck-lichtschlp. HollandO.-Arië Lijn. Oldekerk, u., 3 Dec. v. Genua. HollandWast-Afrika Lijn. Amstelkerk, t.. 3 Dec v. Teneriffe. Saarlem 3 Dec. n. Amsterdam, eggestroom, u., 4 Dec van Las Palmas. Java—New-York Lijn. Kota In ten 4 Dec te Boston. Bali 2 Dec te Belawan. Medon 3 Dec te Boston. Pridon 29 Nov. n. Java. Kota Radja, 5 Dec van Port Said. Blommersdijk, pass. 2 Dec Gibraltar. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak 3 Dec naar Hong-kong. Tjimanoek 4 Dec n. Chinwangtao. Tjibodas 2 Dec. te Hong-kong. Tjikarang 4 Dec. n. Manilla. Java Parifie Lijn. Bintang 2 Dec. te Los Angeles. Siantar 3 Dec. van Balek Pappan. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Algorab. t., 4 Dec van Santos. Alwaki, u., 4 Dec te B. Ayres. Rotterdamache Lloyd. Garoet, u.. pass. 5 Dec. Perim Boscbdljk 4 Dec te New York. Insullnde, t., 5 Dec. van Singapore. Merauke, t., 4 Dec van Djeddah. Slamat, u., 4 Dec. te Marseille. Blitar, L, 3 Dcc. v. Sabang. Kota Aagoeng, u., 3 Dec. te Belawan. Palembang, u., 3 Dec. v. Genua. Stoomvaartmaatschappij Cf sa Alclnous 5 Dec. te Amsterdam. Polyhphemus, 3 Dec. te Port-Said. Neleus, 3 Dec. te Liverpool. Peisander 28 Nov. v. Pt. Sald. Anchlses 2 Dec. van Hong-kong. Eurymedon 2 Dec. v. Padang. Hector 3 Dec. van P. Swettenham. Monter 3 Dec. v. Shanghai. Phrontis 4 Dec te Amsterdam. RotterdamZuid-Amarika Lijn Alphacca, 4 Dec. naar Hamburg. Algorab, t.t, 3 Dec te Santos. Exszeteo Lijn. Jonge Anthony 5 Dec. te Algiers. Jonge Eiisabeth 4 Dec. naar Valencia. Jonge Jacobus 4 Dec naar Valencia. Jonge Johanna 5 Dec. te Londen. nJDBUHRIPVBN. WEEKBLADEN en*. Revue der Sporten, 1 December. Inhoud: Revue-interviews, kapitein van Rossem over 1932, door M. J. Adriani Engels, Feyenoord zegeviert in de Koog, door C. J. Croothoff, Hoe moet men kogel stoot en? Het examen voor sportleider en voor leider van lichaams oefeningen, door H. L. W., Sterren van het Sportveld: W. J. A. Arratoou, Denis nog steeds onze beste achterspeler, door M. J. Adriani Engels, Onze Sportclubs: De korf balclub D.T.V., Hebben onze huidige spelers voetbalbersens? door C. J. Groothoff, Om de Metropole-club: De Amsterdamsche clubkam pioenschappen, door A. E., Sport in Amerika door Henk W Lering IV, De voetbalwedstrij den van gisteren. Sport in Beeld, 2 Dec. Illustraties: op den omslag mejuffrouw Versluys aan wie de vo- rigie week het vliegbrevet werd uigereikt, voorplaat het bestuur van den Ned. Kegel bond, dat te Utrecht vergaderde, honden- photos en hondenverhalen (tekst van Leo Lauer), een bespreking van den sportroman van A. den Doolaard: De laatste ronde, (de schr. kan het met deze kritiek doen), winter sport in Noorwegen (tekst met mooie photo's) door J. H. van Dijk, Voetbalneiuws, met tal van plaatjes, ook van andere sporten, oude 5por:gravures van een haJve eeuw terug, enz. „De Stad Amsterdam". 5 Dec. „Rijd wat In m n schoentje", vraagt het aardige meisje op de titelpagina den lezer. En natuurlijk is de binnen kant aan den heilige gewijd; we vinden tal van aardige opnamen van de winkels kijkende jeugd en volwassenen. In Callantsoog komt een visschers- monument. waarvan we hier een reproductie vin den, ook de overhandiging der eerblijken van de Italiaansche regeering aan de redders van de Salento is een opname gemaakt. „Nachtvogels" is een nieuwe Ufa-film, waarvan hier afbeeldin gen. .Amsterdamsche doorkijkjes" betreffen in derdaad doorkijkjes, die een alleraardigst effect geven op de stad, maar die men waarschijnlijk met niet op photografeeren ingestelde oog en niet zoo gemakkelijk zal kunnen vinden. De midden pagina is een groote kiek van een drietal neger*. Aardige opzettelijk foutieve vergrootingen zijn met het photografietoestel gemaakt en hier ge reproduceerd. Uit het buitenland o.a. een kiek uit Italië, waar een menigte voor een warenhuis dit dwingt de booge prijzen te verlagen, alsmede twee aardige ski-sters. en, aan den achterkant, tenslotte nog een drietal van dit soort, aangeduid als „het schuchtere trio", hetgeen vermoedelijk wel niet erg schuchter zal zijn. Een extra-nummer van „Do Wandelaar". De afdeeling Haarlem van de N. H. V. (Na- tuur-historische Vereenigkig) heeft in samen werking met den uigever A. G. Schoonder- beek te Laren een extra-nummer van het be kende, door Rinke Tolman geredigeerde tijd schrift „De Wandelaar" het licht doen zien. In deze speciale aflevering, die talrijke schit terende illustraties o.a. luchtfoto's bevat, zijn tientallen personen, van de meest uiteenloo- pende politieke en godsdienstige richting, aan het woord en allen zijn het er over eens, dat de bebouwing van de duinterreinen, links en rechts van den terecht geprezen Zeeweg, neer zou komen op een landschapschetmnis van zeer erostigen aard, die niet alleen een ramp voor Noord-Holland zou beteek enen, maar voor geheel ons land. Wij noemen van degenen, die artikelen bij droegen of -door adhaesiebetuigingen blijk ga ven van hun hartelijk medeleven: Mgr. Aenge- nient, Prof. van Bastei, Prof. v. Baren, C. C. v. Beaumont, M. J. Brosse, de Ned. Bott. Ver. (Commissie tot bescherming van de wilde flora), G. L. v. Eyndhoven, Prof. W. C. die Graaff, A. Melink, A, Miolée, Prof. Dr. P. H. v. Meerkerken, Mr. J. D. v. d. Plaats, Henri Polak, Herman Robbers, G. A. v. Schaik, C. Sip-kes, Dr. J. F. Steenhuis, Jan P. Strijboa, Prof. Ir. Waifjes. Evenals altijd is het nummer weder prachtig geïllustreerd. Naar -gaarai.Mllgyiw varfllaht 1b dea morgen van 6 Decmber. MwtegodMld Om» bat Kt». TT "lulmb* ilataviologtaiba blMlul «s de Bfit. 'Hoogste stand 766.0 te Br es! au. Laagste stand 748.8 te Akureyrl VyantbUau. Z-waïko tot niatljgp Z.W. tot Z. of ZO. vind, nevelig tot zwaarbewolkt ol be trokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter. Haven van Nlauwndlep 5 December 1930. Binnengekomen Hr. Ms. „Nautilui" vaa toe zicht op de vlascherlj in de Noordzee. 5 December 1930. Aangekomen van Harllngen en vertrokken naar Harlingen Eng.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15