Heldersche Courant van Zaterdag 6 December 1930. Gemeenteraad van Texel TEXEL. REGENTEN VERKIEZING ALGEM. WEESHUIS. We hebben eens geïnformeerd naar de Regenten-verkiezing voor het algemeen Weeshuis, waarbij, zooals uit het raads- verslag van heden blijkt,, de *heer J. G. Kooiman, die reeds 25 jaar zitting in dat bestuur had, niet werd herkozen. De heer S. Bakker Adzn., die bij loting werd ge kozen, deelde ons mede, dat hij zijn be noeming nog enkele dagen in beraad wensehte te hooiden. Van bevoegde zijde vernamen wij: ver der, dat de Vaorz. v. h. Weeshuis, de heer A. Dros Albz., 't voornemen heeft als regent af te treden. De mogelijkheid blijft echter nog bestaan, dat de heer Bakker niet aanneemt, waardoor een nieuwe stemming voor dit Bestuur zal moeten worden gehouden. De heer Dros heeft echter verklaard: „ik val en sta met den heer Kooiman". Wat de beruchte bemalingskwestie al niet kan uitwerken! Nader vernemen we, dat de heer Jac. Bakker Adr., besloten heeft zijn benoe ming tot regent van het Weeshuis aan te nemen. ALGEMEENE VERGADERING T. E. S. O. In verband met de nieuwe wet op de Naaml. Vennootschappen, worden aan deelhouders van bovenstaande Naaml. Venn. opgeroepen om op Zaterdag 20 December, 's avonds 8 uur, te vergaderen in café Den Burg, teneinde de statuten te wijzigen. De voorgestelde wijzigingen liggen ten kantore van T.E.S.O. van 4 tot 17 Dec. ter inzage. Burgerlijke Stand van Texel van 2 lot en met 5 December 1930. GEBOREN: Cornelis, z. v. C. Huisman en M. Timmer. ONDERTROUWD: A. P. Koorn en L. Pereboom. GETROUWD: K. Stoepker en M. J. Lap. OVERLEDEN: Willem de Porto, 24 jaar, ongehuwd. POLITIE. Gevonden: 1 zakdoek met eenig geld en 1 fiets. Oudeschild (Texel), 5 December. Deze week werden van hier verzonden: 29 varkens, 8 kalveren, 4 schapen, 2 paarden. STOPZETTING VAN WERK. De werkzaamheden aan den zeedijk zullen weldra tijdelijk stop worden gezet. Gisteren zijn de twee locomotiefjes die het zandspoor trokken, weggegaan. Over een paar maanden hoopt men echter weer te beginnen. Den Burg. BLOEMBOLLEN. Naar wij vernemen, zal Ir. K. Volkersz, directeur der Rijkstuinbouwschool te Lisse, op Vrijdag 19 Dec. a.s., 's avonds 8 uur, in „De Oranjeboom" te den Burg een lezing houden over het bemesten van bloembollen. Deze lezing zal voor ieder toegankelijk zijn. Verder vernaimen we, dat er plannen bestaan in 't voorjaar van 1931 weer een tentoonstelling te houden van afgesneden bloemen van op Texel groeiende bloem bollen. Vanwege'de Algem. vereen, v. Bloem bollencultuur zal, zooals in een vergade ring dezer vereeniging werd besloten, een" keuringsdienst voor Texelsche Nar cissen in het leveen geroepen worden. Hiertoe zal medewerking van de vereeni ging „De Narcis" worden verzocht. SINT NICOLAAS. Reeds Donderdagmiddag arriveerde Sint Nicolaas te den Burg, en bracht eerst een bezoek aan de bewaarschool in het St. Janshuis te den Burg, waar aan ieder kind een pakje werd uitgereikt. Vervol gens gaf de Sint een pak met lekkers af aan „De Zwaan", waar de leerlingen der R.-K. school vereenigd waren. De grijze bisschop is daar niet binnengegaan. De kinderen kregen echter behalve een pak je lekkers, filmvertooningen te zien. 's Avonds werden daar voor de leerlin gen van het herhalingsonderwijs ook een paar films afgedraaid, waarvan ook dezen zeer genoten. Vrijdagmorgen bracht Sint een bezoek aan de andere Bewaarscholen te den Burg, aan de O. L. school en Vrij dagmiddag werden èn de O. L. school èn de chr. school met een bezoek vereerd. Overal werden geschenken en lekkers uitgedeeld, niemand werd vergeten. 's Middags begon hier de Sinterklaas viering op de straat. Kleine gemaskerden vertoonden zich reeds vroegtijdig. Het getal dier kleine. Sinterklazen wordt ech ter ieder jaar minder, doch als het een maal donker is, begint de rechte pret. Vroeger kwamen eerst de „streetfeegers" de straten van kinderen zuiveren, doch deze soort gemaskerden ziet men in de laatste jaren slechts zelden meer. Het waren slordig opgetakelde personen, die aan de voeten kettingen of emmers mee trokken. Ongeveer zes uur begint de maskerade voor ouderen. Hieronder merkten we op een groep A.V.R.O.-voorstanders; een voorstelling in verband met de bemaling van Waal en Burg, waarin er op werd gewezen, dat men in 3050 een teekening van een mo torbemaling in het Texelsch Museum aan zal treffen met bijschrift, dat men in dezen tijd nog een dergelijk vehikel, als bemalingsapparaat koos. Verder bewoog een der gemaskerden zich voort in een draaienden molen, waarop bekend rijm pje: „Vier oude wijven, konden elkaar niet krijgen" (vermoedelijk ook bedoeld als een'voorstelling der bemalingskwes tie). Vervolgens een kwakzalver, een schrikaanjagend tweetal, dat met een rollend vat geweldig veel lawaai maakte, een groep cowboy's, Russische boeren, negers, edellieden, dames in mooie costu- mes, en veel optakelarij. Over het alge meen was het getal gemaskerden voor 5 December zeer groot. Bij gunstig weer is gewoonlijk met 12 Dec. dit aantal veel grooter dan op 5 December. Op straat was de maskerade vrij spoedig afgeloopen, in de verschillende hotels, waar dansmuziek werd gegeven, heerschte nog langen tijd een gezellige drukte. Oosterend. VERKOOPING UITGESTELD. Een aangekondigde verkoop Lrag van vee, die Vrijdag bij den heer W. Bremer te Oosterend gehouden zou worden, heeft niet kunnen doorgaan, omdat op deze boerderij mond- en klauwzeer heerscht. AUTO GEKANTELD. De heer N. Vermeulen van De Waal geraakte Vrijdagmorgen bij den Noor- derdijk met zijn auto in de sloot. De auo sloeg geheel onderst boven, waarbij de geheele tmelkvooraad van de eerste route verloren ging. De bestuurder kwam met den schrik en een nat pak vrij. De auto had men Vrij dagmiddag nog niet uit de sloot kunnen verwijderen. De gladde weg was hoogstwaarschijn lijk de oorzaak van dit ongeval. UITVOERING „EXCELSIOR". De chr. muziekvereeniging „Excelsior" alhier, is voornemens op Vrijdag 19 Dec. a.s. in de Ned. Herv. Kerk, een concert te geven; de netto-opbrengst van dit concert komt geheel ten voordeele van het „Ge zinsziekenfonds Oosterend". Dit fonds verkeert geheel in tegenstelling met de gezinsfondsen te Den Burg en Oudeschild die op denzelfden leest zijn geschoeid in ongunstigen toestand. Op deze wijze hoopt men de kas van het fonds eenigs- zins te stijven. Den Hoorn. SINTERKLAASFEEST OP SCHOOL. Reeds vroegtijdig vras er Vrijdagmor gen veel drukte op straat in het anders zoo stille dorp „Den Hoorn". De mare ging, dat St. Nicolaas zou komen in de school, en waarlijk om 9.15 kwam de grij ze Sint den Hoorn binnenstappen. Eerst werd aan een paar zieke schoolkinderen een bezoek gebracht en een pakje afge geven, daarna ging het naar de school, waar de Sint reeds door zingende kinde ren begroet werd. Spoedig begon de oude bisschop moppen en suikergoed te strooi en. Sint informeerde vervolgens of er onder de kinderen ondeugende waren, en daar dit niet het 'geval bleek te zijn, kregen allen wat van zwarte Piet, waarna de Sint op zijn vurig ros weer vertrok om andere kinderen een bezoek te brengen. Afwezig met kennisgeving van verhindering de heer Boon. Na de opening der vergadering worden de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten een adres aan K. Koelemey e.a., betreffende de plaatsing van een lantaarn, aan te houden tot de behandeling der gemeente-begrooting voor 1932. De V oorzitter schorst hierop de vergade ring en deelt na de heropening mede. dat zijn ingekomen een 12-tal brieven, met teekeningen. van den heer C. Boon Sz., welke overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter voor de leden van dim Raad ter lezing worden gelegd. Benoeming onderwijzeres te de Cocksdorp. Benoemd wordt met 12 stemmen mej. G. van Ooyen, te Overveen. De datum van indiensttreding wordt ter bepa ling overgelaten aan B. en W. Benoeming lid Commissie van toezicht op het Nijverheidsonder- wijs. Benoemd wordt met 11 stemmen tegen 1 stem in blanco de heer W. H. Lap (aftredende). Benoeming lid der School commissie. Benoemd met 12 stemmen de heer Ds. A. Vis (aftredend). Benoeming leden en regenten Algemeen Armbestuur. Benoemd tot leden met 10 stemmen de heer G. Witte Pz. (aftr.) tegen 2 stemmen op den heer H. Hm. en met 12 stemmen de heer A. Bakker Jbz.; tot regentes met 12 stemmen mevr. T. Zoete liefGraaf. Benoeming regenten en regentes Algemeen Weeshuis. De heer Epe, in herinnering brengende de onaangename geschiedenis, welke zich heeft af gespeeld als gevolg van de in het vorige jaar plaats gehad hebbende Benoeming, in verband waarmede inzonderheid de heer Jb. Kooiman heeft te kennen gegeven niet meer als regent zitting te zullen nemen, zegt dienaangaande gaarne nadere inlichtingen fe zullen ontvangen. De Voorzitter antwoordt, dat daaromtrent nimmer eeniy officieel bericht is ingekomen, zoo dat wat hier of daar is gezegd of geschreven, bui ten beschouwing kan blijven. De heer Kikkert merkt op, dat uit de inge komen aanbevelingslijsten voldoende is af te lei den, dat ce aftredende regenten zich weder be schikbaar stellen. Dat deze heeren zich wel eens anders hebben uitgelaten is een verklaarbaar men- schelijk verschijnsel. Volgens den heer K e ij s e r (wethouder) zal ieder daaromtrent zijn eigen opvatting hebben. Tot regent wordt vervolgens benoemd de heer A. Dros Albz. (aftredend) met 7 stemmen tegen 4 stemmen op den heer A. J. Noordijk (no. 2 der aanbeveling) en 1 stem in blanco. Bij de benoeming van een regent wegens perio dieke aftreding van den heer Jb. Kooiman Gz., worden bij eerste stemming uitgebracht 6 stemmen op den heer Jb. Kooiman Gz. en 6 stemmen op den heer Jb. Bakker Adrz. no. 2 der aanbeveling). Bij de tweede vrije stemming worden 5 stemmen uitgebracht op J. Kooiman, 1 stem op Jb. Kooiman, 4 op Jb. Bakker Adrz. en 2 op Jb. Bakker. Omtrent de geldigheid van de briefjes. den naam van Jb. Bakker vermeldend, bestaat ver schil van meening, zoodat de Voorzitter be doelde stembriefjes geldig verklaart. Volgens den heer Lap wordt de zaak vertroe beld. Spreker kan zich indenken, dat een deel der vergadering tegenover den heer Kooiman ontstemt is, doch als het hier gaat over zijn herbenoeming tot regent, moet diens courantengeschrijf buiten beschouwing blijven. De Raad heeft zich enkel af te vragen of de heer Kooiman een goed regent is. In de voorbespreking heeft spreker van de zijde van B. en W. niets vernomen; daarentegen heeft hij steeds gehoord, dat de heer Kooiman een goed regent is. Hierover wordt nader van gedachten gewisseld. Bij de herstemming verkrijgen de heeren Kooi man en Bakker voornoemd ieder 6 stemmen. Tot regent wordt vervolgens bij loting gekozen de heer -Jb. Bakker Adrz. Tot regentes ter voorziening in de vacature van mevr. N. KeesomDijt, die wegens hoogen leef tijd niet voor eene herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, wordt met 10 stemmen benoemd mevr. A. KeesomWibbe, tegen 2 stemmen op mevr. M. J. van HeerwaardenVeeger. De Voorzitter richt woorden van dank aan' mevr. KeesomDijt, die tal van jaren regentes van het Weeshuis is geweest en ongetwijfeld veel zal hebben bijgedragen tot den bloei der instelling en daarmede goed werk te hebben verricht. Spr. wil van de erkentelijkheid daarvoor in het open baar doen blijken. (Teekenen van instemming). Verlenging verpleegtijd van Jb. P. Bisschop in het weeshuis. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis stellen B. en W. voor goed te keuren, dat de pupil Jb. Bisschop, die in Januari 1931 de instelling zou moeten verlaten, in verband met het doorloopen der ambachtsschool te Alkmaar en het volbrengen van zijn dienstplicht, tot 1 September 1932 in het Weeshuis blijft opgenomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dienover eenkomstig besloten. Aanvrage van F. L. de Grave om gelden ingevolge de Landar- beiderswet (f 3500. Na eenige discussie z.h.s. toegestaan. Aanvragen van R. Kiewiet en H. Mast om gelden en grond voor een plaatsje ingevolge de Land- arbeiderswet (rsp. 3000.en 3100.—). Als boven. Vaststelling instructie gemeente- geneesheer. In verband met de aanstaande benoeming van een gemeente-geneesheer te de Cocksdorp, achten B. en W. het gewenscht eene nieuwe instructie vast te stellen voor de gemeenté-geneesheeren ter vervanging van de verouderde instructie, datee- rende van 1852. Den heer De Graaf komt recht op een jaar- lijksch verlof van een maand royaal voor en vraagt zich af of het wel mogelijk zal zijn een dergelijk verlof te allen tijde te verleenen: voorts beveelt hij aan, dat niet bij een verlof van langer dan 10 dagen door B. en W. beslist moet worden, doch dat dit college reeds voor den burgemeester in de plaats treedt bij een verlof, langer dan drie dagen. De Voorzitter wijst er op. dat de ge- meente-geneesheeren zelf voor een vervanger heb ben te zorgen, waarom van de ontworpen rege ling geen gevaar is te duchten: bovendien zou de particuliere praktijk verloopen, als niet voor een goeden vervanger bij eenig langdurig verlof ge zorgd werd. De heer Leber vraagt, waarom de polder het Noorden niet gevoegd is bij het gebied van den gemeente-arts te de Cocksdorp, waarop de Voor zitter antwoordt, dat de bestaande regeling ge handhaafd is. De aangeboden ontwerp-instructie wordt zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Wijziging verordening genees kundig schooltoezicht en instruc tie schoolartsen. In verband met de gewijzigde wijkindeeling der gemeente wordt zonder hoofdelijke stemming over eenkomstig de voordracht van B. en W. in de ver ordening tot regeling van geneeskundig en hygië nisch schooltoezicht' het ambtsgebied voor den schoolarts in wijk E gewijzigd in dat omvattende de wijken C en E. Naat B. en W. mededeelen is het in de prak tijk als een gemis gevoeld, dat de schoolartsen geen jaarverslag behoeven uit te brengen, waarom B. en W. voorstellen de instructie voor de school artsen met een desbetreffend voorschrift aan te vullen. De heer H e u k e s wijst er op, dat de school artsen ten minste 6 maal. per jaar de scholen moe ten bezoeken, spreker zou het gewenscht achten, dat bepaald werd, dat de onderwijzers alsdan met de schoolartsen hebben te confereeren; een daar toe strekkend verzoek aan het onderwijzend pes soneel beveelt spreker a^n. De Voorzitter merkt op, dat thans aan de orde is de instructie voor de schoolartsen; inder daad kan in dezen veel uitgaan van de onder wijzers; deze kunnen er op gewezen worden den schoolarts meer om advies te vragen. De wijziging der instructie wordt hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ontslag aan F. H. Keidel als gemeente-geneesheer en school arts. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Keidel geneeskundig onderzocht is en de Pen sioenraad op 9 December a.s. uitspraak zal doen. Zonder hoofd, stemm. wordt conform besloten, met ingang van een door B. en W. te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen als gemeente geneesheer voor Eierland en omstreken en als schoolarts in wijk III, (behoudens advies van den Pensioenraad) Benoeming gemeentegeneesheer met de Coksdorp als standplaats en schoolarts in wijk HL Met 12 stemmen wordt benoemd de heer G. Westbroek te 's-Gravenhage. De datum van in gang der benoemingen wordt ter bepaling over gelaten aan B. en W.. Verbreeding Schilderweg. B, en W. stellen voor voor verbreeding tot 18 M., een gedeelte Schilderweg 460 Meter) voor 0.30 per Meter gronden aan te koopen, voor een rijbaan van 5 Meter breed, met een rij wielpad en voetpad, elk breed 2 Meter. (Begroot op 3200.—). Na eenige opmerkingen z.h.s. aangenomen. Schoolbouw Oudeschild. Ten gevolge van den aankoop van een perceel grond, bestemd voor den bouw eener nieuwe o. 1. school te Oudeschild kwam het reeds eerder ge maakte bouwplan op het achtererf der bestaande school te vervallen en moest een nieuw bouwplan ontworpen worden, hetgeen B. en W. ter goed keuring aan den Raad voorleggen. De kosten hiervoor bedragen 29.000. De heer S, K e ij z e r beveelt aan bij het hei werk rekening te houden met eventueele meerdere afmaling van het polderwater, waarop, naar de heer Ke ij s e r (wethouder) zegt, dë directeur van gemeente-werken gewezen zal worden. De voordracht wordt hierop zonder hoofdelijke stemming verleend. Uitbreiding der algemeene begraafplaats. Op de algemeene begraafplaats zijn nog 16 gra ven niet uitgegeven, terwijl eenl 8-tal graven ter beschikking zijn van de Gemeente en het Algem. Armbestuur, die geruimd kunnen worden. In verband hiermede stellen B. en W. voor van den heer J. N. Rijk, een perceel grond, groot pl.m. 13990 M2. ^voor 4500.en van den heer M. Reij, een terrein groot pl.m. 1200 M2. voor 1500.aan te koopen, beide aan de begraaf plaats grenzend. Hierdoor zal het mogelijk worden den ingang te verplaatsen, waardoor een parkeerterrein kan wor den aangelegd, terwijl mede ruimte zal worden verkregen voor een 585-tal graven. B. en W. stellen zich voor de werken geleide lijk uit te voeren, al naar mate de tijd daarvoor aangebroken wordt geacht. De ingang komt nu aan de Z.O.-zijde. De Voorzitter deelt mede. dat direct na het bekend worden der agenda voor deze verga dering een schrijven is ingekomen van den heer C. Boon Pz., mededeelende, dat zijn eigendommen ter plaatse door de uitbreiding benadeeld zullen worden en zijnerzijds daartegen geprotesteerd wordt, omdat in strijd gehandeld wordt met de plannen der door hem beheerd wordende stich tingen. Naar B. en W. bij onderzoek gebleken is, zullen deze bezwaren naar alle waarschijnlijkheid geen wettige motieven zijn om de uitbreiding te verhinderen, doch al mocht dit bijv. het geval zijn met betrekking tot het perceel van den heer Rijk, dan behoort dit naar de meening van B. en W. geen reden te zijn den aankoop achterwege te laten, en zullen met het oog op het verleggen van den toegang tot de begraafplaats en den even- tueelen aanleg van een verkeersweg naar en door de achtergelegen gronden. De heer Pisarten De Graaf vinden den prijs te hoog. Het geheele plan zal ten slotte een uitgaaf vorderen van 12.000.voor alles ge reed is. Aanleg van een begraafplaats op een andere plaats zal een aanzienlijke kostenbesparing geven. Een verbreeding der begraafplaats met een strook van bijv. 10 meter en dan voor bijv. 1 per M2., zou weinig kosten medebrengen, terwijl in de behoefte aan graven voor vele jaren zou worden voorzien, zegt laatstgenoemde. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. de zaak van alle kanten bekeken hebben. Reeds eenige jaren hebben B .en W. er het oog op ge vestigd gehad en zij waren ten slotte blijde de gronden voor deze prijzen in handen te hebben gekregen. Aanvankelijk werden aanmerkelijk hoc- gere sommen gevraagd. Is men met B. en W. van meening, dat de oplossing gezocht moet worden in een uitbreiding der begraafplaats en men niet moet vervallen in een vierde begraafplaats in de nabijheid van het dorp den Burg, dan is in het voorstel van B. en W. de weg aangewezen. Deze zal het meest vallen in den geest der burgerij, ter wijl de exploitatie op die wijze het eenvoudigste zal zijn. De heer De Graaf kan iri velerlei opzicht in het aangevoerde medegaan, uitgezonderd met een koopprijs van 1.50 per M2.. wat den Voor zitter doet opmerken, dat deze bedraagt 1.12° en 1.25 per M2. Óok de heer Kikkert noemt de koopsom men hoog, doch wil in aanmerking nemen, dat de bestaande begraafplaats cadeau is gegeven, zoodat men op die wijze tot een gemiddelden prijs komt, die niet te duur is. De heer K e ij s e r (wethouder) stelt de vraag of men ooit tot eene goedkoopere oplossing zal komen. Aanleg van een tweede begraafplaats zal voor de bevolking minder aangenaam zijn: een noodzakelijk gevolg zou zijn een verdeeling van graven voor dezelfde familiën over twee begraaf plaatsen. De Voorzitter schorst hierop de vergade ring. Na heropening der vergadering zegt de heer Epe eenige meerdere verfraaiing aan de noord westelijke zijde der begraafplaats gewenscht te achten. De Voorzitter noemt dit een sympathiek idee, maar, aangezien niet alles tegelijk tot stand gebracht kan worden, blijven B. en W. bij hun ingediende plan. De voordracht wordt hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VerhGoging subsidie autobus dienst de Cocksdorpden Burg. Aangezien gebleken is. dat de ondernemer den vierden busdienst, hoofdzakelijk ingesteld ten ge rieve van leerlingen voor het subsidie van 1500 per jaar niet kan uitvoeren, stellen B. en W. voor dit subsidie te verhoogen met 500. Ook over September en October zal een verhooging worden toegekend. De heer Dros informeert naar de tarieven voor de leerlingen, de heer De Graaf bepleit eene betaling per gebruik gemaakte rit. De voordracht wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Grondverhuring. Op voorstel van den Voorzitter wordt aan agenda toegevoegd een voorstel tot onder- handsche verhuring aan den heer P. Bakker Jbz., bij de Koog, van een perceel grond, groot 0.46.00 H.A. voor 40.per jaar. Conform besloten. Rondvraag. De heer De Graaf brengt in herinnering reeds meerdere malen een lans te hebben gebroken voor verbetering van den weg door den polder Burger-Nieuwland, en is van oordeel, dat het op nieuw ter sprake brengen van dit onderwerp zijn goede zijde kan hebben. Bij nacht is de weg thans levensgevaarlijk, omdat op enkele plaatsen de weg kanten in de sloot zijn gezacht. Spreker zou het Polderbestuur willen zien aangeschreven de noo- dige verbeteringen aan te brengen. De Voorzitter is bereid den wegbeheer- der op de noodzakelijkheid der verbetering te wijzen. Sluiting. RAADSO VERZICHT. Zie voor raadsoverzicht en nog eenige Texelsche berichten, het vierde blad. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den B u r g, v.m. 10 uur, Ds. A. Oskamp. Maandcollecte Oosterend, 'sm. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn, 's av. 7.30 uur, Ds. Oskamp De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds.' W. Plug, Maandcollecte Oudeschild, 'sav. 7 u., Ds. H. Groenenberg De Koog, geen dienst Doopsgez. Gem. Waal v.m. 10 uur, Ds. A. Vis. Wereldcollecte voor Canada Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. P. J. Smidts van Den Helder Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. A. v. d. Leer. Te 3 uur voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk (H.V.). O o s t e r e n d, v.m. 9.30 u. - n.m. 2.30 u. Ds. J. Buskes Gedurende de maand November. Ingekomen: G. J. 0. Pijpers, z. b., Den Burg, van Nijmegen; W. Brucker, tuinman, Den Burg, van Duitschland; E. C. Klippel, geh. m. A. Brak, 't Noorden, van Oud- Vossemeer; F. C. Schram, z. b., Den Burg, van Delfzijl; C. van Heerwaarden, dienst bode, Den Burg, van Monster; N. Duin- ker, landbouwer, P. H. Polder, van Haar lem; A, Miller de Haan, z. b., Den Burg, vanBloemendaal; M. 3 Hulscher, z. b„ Den Burg, van Doorn; M. Heijmans, z. b., Den Burg, van Breda; P. H. Zomer, z.b., Ben Burg, van Nieuwerscbans; S. J. Kooger, stuurman, Oosterend, van West- Indië; M. Schirlo, dienstbode, Den Burg, van Duitschland; F. W. Moerbeek, z. b„ Den Burg, van 's Gravenhagé; C. E. Buurman, dienstbode, Den Burg, van Horssen; M. van Beek, huishoudster, Den Burg, van Mijdrecht; L. Pereboom, z. b., Den Burg, van Haarlem; A. L. Witte, z. b., Den Burg, van Velsen; H. Hollan der, z. b., Eierland, van Giethoorn; G. Alkema, z. b., De Koog, van Sneek; H. E. van Tongelen, Eierland, van Ginneken; D. Bonne, onderwijzer, Eierland, van Ter schelling; D. H. A. Linssen, huishoudster, Den Burg, van Amsterdam; K. keerschap, smid, Den Hoorn, vauZijpe; A. M. M.van Empelen, z. b., Den Burg, van Schagen; W. Moojen, banketbakker, Den Burg, van Velsen; H. Winkel, godsdienst-onderwij zeres, Den Burg, van Zwolle; M. Pais, z. b.- rt Horntje, van Terschelling; H.de Boer, |z. b., Den Burg, van Utrecht; L. Kikkert, Oudeschild, van Amsterdam; Sijtze Bos, landarbeider, Den Burg, van Dantimadeel; S. Postma, id. Vertrokken: W. A. Witte, onderwijzeres, n. Egmond a. d. Hoef Egmonderstraatweg 232; P. Swarthof, winkelbediende, Medemblik Nieuwstraat 40; E. Haner, Duitschland Berlijn; W. Haagedoorn, z. b., Amsterdam, •Valentijnkade 17-; A. ter Borg, landar beider. Siddeburen A 4S3; R. W. M.Zander, z. b., Italië; F. Bakker, off.-vlieger 2e kl., Den Helder, De Kooij; C. L. Baan F. van Beek, B. Dijkstra, J. H. Koppel, C.P.A. Korndörffer, G. M. Monsma, stokers K.M., Den Helder, Heemskerck; A. G. Iliohan, z. b., Eibergen,- E no. 8; L. Stroband, luit. t. xee 2e kl., Den Helder, De Kooij; I. Feldman en E. Reifel, dienstboden, Duitschland; P. C. Neijens, z.b., Medem blik, St. Radboud; C. Leijen, z. b., Den Helder, Achtergracht Z.Z. 33; E. W. J. van Leersum, bierbottelaar, Wieringen, Den Oever; E. Lipovscek, dienstbode, Duitschland; J. Schram, arbeider, Wie- ringen; P. H. Hage, landarbeider, Oud- Vossemeer, Kerkeweg; A. F. L. van der Steen, z. b., 's Gravenhage, Duive'.andsche straat 9; F. Bakker, z. b., Deventer, Brink- greverweg 7; W. T. M. Kooiman, stoker le kl., Den Helder, Witte de With; L. M. Goedhart, L. F. Hesselink, H. L. A.'van der Kroef, M. C. Offringa, M. Schoo en J. Th. de Vries naar Den Helder, De Kooij; P. A. HillerstrÖm.serg.-timmerman, Den Helder, Wachtschip; M. M. de Waard, dienstbode, Den Helder, Achterstraat 21; S. G. Bremer, grondwerker, Wieringer- waard, G 29; A. M. Tollenaar, landarbeider, Barsingerhorn.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17